Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biari Woensdag 26 April 1939 WEERBERICHT. Feestelijkheden te Solo Het ^Bloemenfeest te Noordwijk nadert V.J AGENDA Doodelijk ongeluk ie Voorscholen HAARLEMMERMEER. In hotel „De Landbouw" werd een bijeenkomst gehouden, uitgaande van den R.-K. Bond van Groote Gezinnen. Uitvoe rig werd het doel van dezen Bond uiteen gezet. Besloten werd ook in Haarlemmermeer een afdeeling op te richten, waartoe een bestuur werd samengesteld. HILLEGOM. De Autotochten voor Ouden van Dagen. De bekende autotochten voor de Ouden van Dagen zullen dit jaar weer in begin Juni plaats vinden. Dit jaar zullen deze tochten voor de 10de maal plaats vinden. Besloten is dit tweede lustrum op eenigs- zins feestelijke wijze te herdenken. Aan burgemeester jhr. Van Nispen tot Pan- nerden is het eere-lidmaatschap der ver- eeniging aangeboden. Als lid der commissie is toegetreden de heer G. Mathot. Deze week zal een dames-comité beginnen met het inzamelen van gelden en zullen intee- kenlijsten worden aangeboden. De com missie vertrouwt op aller medewerking voor deze zoo populaire tochten, zoodat onze ouden van dagen in Juni een genoeglijken dag aangeboden kan worden. De viering van den verjaardag van Prinses Juliana. Op Zaterdag 29 April zullen de beide plaatselijke harmonievereenlpjngen een muzikalen rondgang houden door de ge meente, terwijl de Christelijke Oranjever- eeniging op Dinsdag 2 Mei een feest- en zangavond organiseert. Bezoek van Belgische scholieren. Gistermiddag om even over half een arri veerden hier 250 Belgische scholieren voor een kort bezoek aan de bloembollenvelden als afscheid van Holland na een vlerdaagsch verblijf hier te lande. Deze reizen, die voor Belgische en Luxemburgsche leerlingen van middelbare scholen gehouden worden, staan in Holland onder de uitstekende deskundige leiding van me], dr. Portengen. De Belgische hoofdleiders waren dr. Verboven en de heer Knoote. Burgemeester jhr. van Nispen tot Pannerden en diens echtgenoote, alsmede de Inspecteur van politie, de heer de Boer. waren ter begroeting aanwezig „Crescendo" zorgde voor de muzikale ontvangst. De scho lieren werden in 3 groepen verdeeld en be zochten per autobus N.V. F. Rijnveld en Zo nen en de N.V. A C. van der Schoot. De be zoekers van de N.V. Gebrs. van Zanten wan delden daarheen, voorafgegaan door ..Cres- Barometerstand Hedenmiddag 2 uur: 762. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned Meteorologisch Instituut te De Bilt. De vore van lage drukking, welke gisteren in ons land zware bewolking en plaatselijk regen bracht, trok in den nacht verder Zuid waarts en nam in diepte af. Na het passeereh van deze vore klaarde het weer op en daalde de temperatuur tegen den ochtend tot om het vriespunt. Het hoofdminimum van de depressie trok van Denemarken naar de Botnische Goll en nam eveneens in diepte af. Het bracht langs zijn baan plaatselijk matige tot zware neerslag. Tegelijkertijd breidde het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan zich verder naar het Oosten over de Britsche eilanden uit. Ook op IJsland steeg de luchtdruk, zoodat thans over geheel West-Europa de wind Noordelijk is en koude luchtmassa's rechtstreeks van het Pool gebied Zuidwaarts stroomen. Het verder door dringen van deze koude lucht ging in Frankrijk gepaard met zware neerslag, plaatselijk ver gezeld van onweer (Biarritz 30, Lyon 27 mM.). Alleen in Polen eh Hongarije is het nog be trekkelijk warmer. In de koude lilcht is het. weer overdag gedeeltelijk bewolkt, des nachts is het echter helder en daalt de temperatuur tengevolge van uitstraling zeer sterk. Op den Oceaan bevindt zich ver in het Westen een vrij diepe depressie. Deze dringt echter slechts langzaam in de richting van IJsland door. zoodat d? koude Noordelijke lüchtstrooming aanvankelijk nog aanhoudt. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorin.) Den Helder: bewolkt, matige N. wind. temp. 7 gr. C rtün. 5 gr. C. Missingen: licht bewolkt, zwakke N.O. wind, temp. 7 gr. C., min. 3 gr. C. De Bilt: licht bewolkt, zwakke N.N.O, wind, temp. 7 gr. C., min. 0 gr. C., neerslag 3 mM. Groningen: bewolkt, zwakke N.W. wind. temp. 5 gr. C.. min. 1 gr. C. Maastricht: regen, matige N. wind. temp. 5 gr. C.. min. 4 gr. C„ neerslag 0.3 mM. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmorgen 9 uur: 7 gr. C. <45 gr. FA. Hedenmiddag 12 uur: 10 gr. C. (50 gr. F.). HOOG WATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorat, te 8.26 nuf, nam. te 9.07 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag van 7.45 uur n.m. tot 4.10 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 26 April: op 10.34 uur; onder 0.58 uur. cendo". In de pakplaatsen van genoemde firma's werden de scholieren onthaald en werd de inwendige mensch versterkt. Hier ging het vromljk toe! Bij de firma Rijnveld waar ook de Radio auto der Hillegomsche Radiocentrale aan wezig was, werd lustig gedanst. De pak plaatsen vertoonden met hun versiering van vlaggen en bloemen een vroolijken aanblik. Na den maaltijd wandelden allen langs de bloemenvelden naar het station terug. Be laden met bloemen kwamen de gasten hier aan. Een dertigtal Haarlemsche H.B.S.'ers vergezelde hun Belgische collega's tot hier. Bij het vertrek was de Hillegomsche Har monie Kapel op het perron opgesteld en liet vroolijke marschen hooren. De Braban?onne werd uit volle borst meegezongen. De leider, dr. Verboven, bracht een hoezee uit op den burgemeester en zijn echtgenoote, op mej. dr. Portengen en op Holland. Onder het spelen van het Wilhelmus vertrok de trein naar België, en behoorde het vierde bezoek der Belgische scholieren weer tot het ver leden. Vergadering Ned. Chr. Vrouwen Bond. De afd*. Hillegom van den Ned. Chr. Vrou wen Bond hield een openbare vergadering, welke geopend werd door mej. Bulsman met gezang en gebed. Als spreker trad op de directeur van de Ver. ..Tot Heil des Volks" uit Amsterdam, die toegelicht met lantaarnplaatjes, het leven in de Jordaan en de achterbuurten van Am sterdam schilderde. Hij lichtte verder het mooie van het evangelisatiewerk der ver- eeniging toe, alsmede het groote maatschap pelijke werk. verricht door de stichting van scholen, enz. Na de pauze vertoonde de spre ker de Jordaanfilm. opgenomen tijdens het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. De voorzitster dankte den spreker, waarna na gezang met dankgebed gesloten werd. KATWIJK AAN ZEE. Ledenvergadering van den Ned. Chr. Vrouwenbond. De afd. Katwijk hield haar laatste leden vergadering van dit seizoen in Casa Cara. De presidente opende waarna zij de nieu we leden welkom heette en het nieuwe be stuurslid mevr. wed. De Jong. De secreta resse mevr. BergmanVan Tongeren las de notulen der vorige vergadering. Besloten werd Dinsdag 9 Mei a s. een excursie te maken naar de mr. dr. Willem v. d. Bergh- stichting te Noordwijk. Ook verbonden zich vele leden tot bijwoning van de algem^ene vergadering op 24 Mei a.s. Mevr. Thljssen hield naar aanleiding van hetgeen geschreven staat in 1 Koningen, een levensbeschrijving van den profeet Elia. Een levendige gedachtenwisseling volgde, waarna de presidente dank bracht aan mevr. Thijssen. Mevr. de Jong eindigde met dankgebed. NOORDWIJK. Een kiosk met toiletten bij den Vuurtoren. Naar wij vernemen zijn B. en W. voorne mens nabij den vuurtoren te Noordwijk aan Zee een kiosk met toiletten te bouwen. Voor dit werk vragen zij thans crediet aan den Haad van f. 4500.Tevens stellen zij den Raad voor een ander te verhuren aan den heer S. P. C. van Wely (die de ,,tlp" gaf om aldaar iets dergelijks te bouweni en wel voor een jaarlijkschen huurprijs van f. 300.en voor een tijdvak van 10 jaren. In onze badplaats is nog steeds een groo te behoefte aan openbare toiletten, al is er nog onlangs in de Bomstraat te Noordwijk aan Zee een gebouwd. Hierop was ook al eenige malen in de Raadsvergaderingen de aandacht gevestigd, speciaal bij monde van den heer Vink. die te dezen opzichte de „gangmaker" schijnt te zijn! De bouw van een kiosk met toiletten aan het verlengde van den Noord-Boulevard kan dan ook niet anders dan van harte worden toegejuicht en de badplaats ten goede komen. De Werkverschaffing. De werkverschaffing heeft in onze ge meente thans een behoorlijken omvang aan genomen. In totaal zijn er momenteel 76 werkloozen te werk gesteld, t.w. 44 Bij het vuurtorenplan, 24 bij het rijwielpad in de Zuidduinen en 8 bij particulieren Raadsagenda. A.s. Vrijdagmiddag, 28 April, te 4 uur, komt de Raad in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt de navolgende punten: 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling notulen. 4. Benoeming lid Scheidsgerecht. 5. Goedkeuring rekeningen gasthuis over 1936 en 1937 en voorstel tot verhooging der bezoldiging van den opzich ter van het gasthuis. 6. Verzoek bestuur School met den Bijbel om medewerking in gevolge art, 72 i.o.-wet voor aanschaffing van schoolmeubelen en leermiddelen. 7. Voorstel tot wijziging van de regelingen inzake den kindertoeslag. 9. Voorstel tot wijziging van de benaming der rangen van het administratieve personeel bij de boek houding der bedrijven en van den dienst openbare werken. 11. Voorstel inzake de bezoldiging van den controleur der steun- verleening. 12. Voorstel voor den bouw en verhuring van een kiosk met toiletten aan den Noord Boulevard. 13. Vaststelling der veordening op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting over 1939/40. 14. Wijzigingen van de gemeentebegrooting 1939 nos. 5 en 6. 1'5. Vaststelling vergoeding aan buitengemeenten ingev. art. 104 der i.o.-wet. NOORDWIJKERHOUT. Varkenspest. Bij de Wed. v. d. Slot aan de School straat brak bij de varkens de gevreesde varkenspest uit. De noodlge maatregelen zijn getroffen tegen verdere uitbreiding. Het comité van het hier gevormde „BLsschopsfonds" ontving reeds belangrijke geldelijke bijdragen, alsmede verschillende obligaties van kerkelijke leeningen: rente- looze aandeelen. De bisschop van Haarlem zal bij gelegenheid van zijn 40-jarig pries ter-jubileum in Augustus dit geld gebrui ken voor het bouwen van nieuwe kerken. De bisschop van Haarlem heeft be noemd tot kerkmeesters in de St. Jozef- PLECHTIGE INSTALLATIE VAN DEN SOESOEHOENAN. SOLO, 26 April. (Aneta/A.N.P.) Op den avond, voorafgaande aan de plechtige in stallatie van Pangëran Hangabehl tot kroonprins en daarna tot Soesoehoenan, was in de hoofdplaats Solo een groote men- schenmassa op de been, welke zich voor namelijk bewoog in de omgeving van de aloon-aloon. Hedenmorgen was de route, welke de stoet zou volgen geheel versierd. Er waren huisjes opgericht voor gamelans en de weg was afgezet met troepen, welke vaandels en vlaggen meevoerden, hetgeen aan het geheel een vroolijk aanzien gaf. Achter deze afzetting waren reeds vroeg in den morgen dichte rijen van inlanders opge steld. De Europeanen bevonden zich hoofd zakelijk in de sociëteit, de hotels en in hulzen met verdiepingen. In den kraton was een schat van bloemen aanwezig. Na de installatie-plechtigheid en na de proclamatie daarvan door den rijksbestuur der, werden deze via de radio uitgezonden. De Soesoehoenan werd toegesproken dooi den gouverneur van Soerakarta, die na het uitspreken van een gelukwensch erop wees dat er een grootsche en zware taak op de schouders van den Soesoehoenan wordt ge legd en dat deze hooge functie een groote verantwoordelijkheid meebrengt. Uit de langdurige besprekingen, zoo zeide de gou verneur, hê het. bekend dat de Indische re geering van den nieuwen vorst nog meer verwacht dan van zijn voorganger. Den nieuwen Soesoehoenan is de taak opgelegd om daadwerkelijk deel te nemen aan het bestuur van het rijk, in overleg met den gouverneur. Na den gouverneur sprak de Soesoehoe nan. die vaststelde dat de regeering hem groot vertrouwen schonk en dat een le venstaak op zijn schouders is gelegd, waar- Overal heerseht thans te Noordwijk een gezellige drukte. Verse hlllennde stra ten is men begonnen, te ver sleren voor het Bloemen- feest, waarvan de officteele opening morgen plaats vindt. Reeds enkele bloe- men-mozaïken worden aan gelegd en verlichtingen aan gebracht. Een leder doet zijn uiterste best om met iets moois voor den dag te komen, teneinde het Bloe- menfeest zxx> goed mogelijk te doen slagen. Wanneet Hët weer een weinig medewerkt, belooft het een schitterend Bloe- menfeest te worden, waar van ongetwijfeld zeer velen zullen kunnen genieten. Noordwijk belooft weer als „Bloementoadplaats" een onuitwiachbaren indruk te maken, zoowel op landge- nooten als op vreemdelin gen, die stellig ln grooten getale zullen versöhijnen, om al het schoone te be zichtigen, dat Noordwijk ln de komende dagen zal bieden! parochie, de heeren J. R. Zonneveld en P. Warmerdam Dzn.; in de St. Victor-parochie de heeren E. Hogervorst en E. Pennings. Tot leden van het R.K. Parochiaal Arm bestuur werden benoemd de heeren A. van Ruiten en P. M. Klein. RIJNSBURG. In verband met het as. vertrek van dr. H. G. Jonker, bestaat Vrijdag 28 April van 3 tot 5 uur n.m. in de zaal achter „Avond rust" gelegenheid tot persoonlijk afscheid nemen. VALKENBURG. Vrijdagavond zal in Zaal de Vries een vergadering belegd worden door de Ned. Ver. voor Luchtbescherming. Als spreker zal optreden drs. A. v. Vianen, uit Leiden, die zijn lezing zal toelichten met lichtbeel den. Tevens zal dan getracht worden hier een afdeeling op te richten. VOORHOUT. Vergadering der Chr. Hist. Unie. De afd. der Chr. Hist. Unie vergaderde in een der bijzalen van het Ned. Herv. Kerkgebouw. De voorzitter ds. J. J. H. Klomp opende met gebed en een kort woord. Onder een woord van dank werden de notulen van den secr. den heer A. Eige- brood door den tweeden voorz. den heer O. K. Spierenburg geteekend. Na behandeling der ingekomen stukken, ging men over tot vaststelling der candi- datenlijst Voor de a.s. gemeenteraadsver- kiezingeil. De w.n. voorzitter deed echter hieraan een voorstel voorafgaan. Gezien de goede verstandhouding tusschen de samen gaande partijen der pi. A.R. en C.H.. welke ook te zamen één lijst voeren, werd voorge steld, dat alle aanwezige protestanten zou den stemmen voor candidaten voor den ge meenteraad. Met een applaus werd dit voorstel aanvaardt. De navolgende candidaten voor den ge meenteraad werden hierop gekozen: 1. G. K. Spierenburg (aftr.i; 2. A. Eigebrood; 3. G. J. v. Renen: 4. J. v. d. Blom. Oudergewoonte werd ook thans beslaten om met de pi. vereen, der A.R. één lijst te voeren. De C.H.-candidaat zal de eerste plaats bezetten, de A.-R. cand. de tweede en zoo vervolgens. Na rondvraag volgde sluiting met gebed. bij vele moeilijkheden hem zullen wachten. „Ik nam plaats, niet op een voetstuk hoog boven allen en ontoegankelijk vooi in vloeden van builen, maar tusschen en te midden van u, waar ik mij voorstel te blij ven, voor iedereen te bei eiken, met een gewillig oor voor de wenschen en nooden der bevolking en een open oog voor hun belangen in de meest ïuime beteekenis. Veel tact, geduld en soepelheid zal noodlg zijn om haar leiding te geven naar hou- gere ontwikkeling. Wat het rijk betreft, zijn vele verbeteringen noodig." De soesoehoenan wees in dit verband op de noodzakelijkheid van den aanleg van wegen en bruggen. Hij behandelde verder de economische kwetsbaarheid van de be volking, het onderwijs, de volksgezondheid, ,de noodzaak voor kampongverbetering en de positie van ambtenaren en hun weduwen. Verder meende hij dat herzieningen zou den kunnen worden getroffen in de hof houding en de daarbij heerschende ge woonten alsmede ln de ongeschreven wet ten van den kraton, voor zoover dit niet in strijd zou zijn met de gevoelens. Nadat de soesoehoenan zijn rede had be ëindigd, deed de gouverdneur hem mede- deellng van de onderscheidingen hem toe gekend. Bij Koninklijk Besluit van 15 April is Z. H. Pakoe Bowono II benoemd tot com mandeur in de orde van den Nederland- sohen Leeuw. Tevens is hem buiten bezwaar van den lande den rang van generaal-majoor bij het Koninklijk Nederlandsch-Indische Le ger verleend. De soesoehoenan verzocht daarop zijn dank daarvoor te willen overbrengen aan H. M. de Koningin en aan den gouverneur- generaal. De feesten welke na de Installatie volg den cn in den kraton werden gegeven, maakten een sprookjesachtlgen indruk. Bij de Installatie en de feestelijkheden waren ook aanwezig een vertegenwoordiger van den sultan van Djokja en het hoofd van het Pakoe Alamsche Huis, beiden met gevolg. Reserves R.-K. Candidatenlijst. Bij de stemming, voor de nummers 11 t/m 15 voor de definitieve candidatenlijst der R.-K. S.P., werden als reserves geko zen de heeren: 11. H. J. v. d. Lans: 12. N. J. v. d. Laan; 13. C. v. d. Burg: 14. P. L. Warmerdam; 15. J. A. Verdegaal. Ter gelegenheid van het bid-uur voor het gewas in de Ned. Herv. Gemeente al hier, werd een collecte gehouden die f 17.19'/i opbracht. De candidatenUjsten voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing moeten op 9 Mei in geleverd worden. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: TéUntJe, d. van Aart van Egmond en Geertje Dompeling; Hendricus Johannes Theodoras, z. van Hendricus Jacobus Parle- vliet en Johanna Laurentia Versteegen; Nora Johanna, d. van Cornells Jan Hameter en Eli zabeth Johanna Rovers. Overleden: Gesina Catharina Lefèbre. 63 j.; H. L. Kooijman, 61 jaar, echtg. v. K. Compier: A. P Vogelenzang. 64 Jaar, echtg. v. C. J. Meul- meestér. Ondertrouwd: Pieter v. Maasdam, 27 jaar (won. te Lelden» en Johanna Ludiwina Lubbe, 25 jaar; Gerrit Zwaan, 56 jaar en Geertruida de Graaf. 46 jaar (won. te s-Gravenhage): Hulbert Arend Jongenee), 23 jaar (won. te Wassenaar» en Johanna Carolina Teske. 22 J.; Jacob Kol, 27 jaar en Leonarda Maria Johanna Zuiderwfjk, 20 jaar (won. te s-Gravenhge». Loop der Bevolking. Gevestigd: A. M. Smit, Leldscheweg 35: Ch. Visser. Veurscheweg 285; P. J. W. van Zijll, Leldscheweg 269; Th. H. J. Kemperman, Veur scheweg 138; H. C. A. Campagne. Wijngaarden laan 81; M. v. d. Haven, Papenlaan 148; A. Penders, Rijndijk 308; G. M. Noordhoff. geb. Derz, Rijndijk 184; J. J. M. Aten, geb. Fossen. Veurscheweg 82; L. A. M. de Greeff, Veursche weg 3; H. W. van Eerde. v. Kempenstraat 51; G. de Jong. Leidscheweg 548; L. N. Krom, Pa penlaan 196; P. Vermet, Papenlaan 1; J. Chr. Heerebout, Papenlaan 1. Vertrokken; A. C. Timmcrs. n. Ugchelen. Koudhoornlaan 51; J. G. Meijer, n. Brunsweik (Did.), Radsbleiche 12; A. J. Mouw. n. Amster dam. Koninginneweg 158; E. Hogeweg. n. Voor burg, Corbulokade 5; E. S. Gorduwener, naar 's-Gravenhage; J. Vonk. n. Tletjerksteradeel; W. UiterwJjk, n. Zuidwolde, Cruinderveld, D 164; W. Snippe, h. Hoor. Westerdijk 30; Th. F. van der Geest, n s-Gravenhage, Stadhouders laan 3; G. M. Verdoold, n. 's-Gravenhage. Joh. Camphuysstraat 157; A. M. van Hulst, n. Har- lingen. Voorstraat 40; H. v. d. Borden, geb. Den Dopper, n. Leiden. Galgewater 12 boven; G. F. van Beukering, n. Amsterdam, Haarlem merstraat 11; H. Kaghel, n. 's-Gravenhage, Sllcherstraat 29; J. Dingemanse, n. Arnhem, Haverstraat, Onderlangs 4; Th. Warmuth, n. Oegstgeest, Ch. de Bourbonlaan 4; W. M. van Leeuwen, n. Leiden, Jan v. Houtkade 27a; M. G. Th. Renirie, n. 's-Gravenhage. Kon. Sophie- straafc 26; H. C. Meekel, n. Volendam, St. Agnesklooster. Raadsagenda. De raadsagenda voor Vrijdagavond 28 April luidt als volgt; 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen3. Aanvulling orde- en veiligheidsverordening. 4. Verzoek A. A. Sluiter, ontheffing art. 22. Ie lid. letter b, der bouwverordening. 6. Verzoek P. van dei- Hoogt. verlenging termijn ontruiming on bewoonbaar verklaarde woning. 7. Ónbe- woonbaarverklaring Gebr. Treubstraat 27. 8. Onderhoud Wllhelmlnapark in werkver schaffing, Jaar 1939. 9. Wijziging brand weerverordening. 10. Crediet luchtbescher mingsdienst. 11. Subsidie vereeniglng voor veilig verkeer, jaar 1939. 12. Waarschu wingsbord Leidscheweg nabij R.K. Kerk, 13. Beroepsverordenlng reglement autovervoer personen. 14. Plaatsing werkloozen werk verschaffing vliegveld Valkenburg (ZH.). 15. Deelname ontwikkelingscursussen werk loozen. 16. Extra hulp aan werkloozen. jaar 1939. 17. Subsidie Chr. Bewaarschool, jaar 1938. 18. Subsidie Rijnlandsch Lyceum, schooljaar 1937/1938. 19. Gemeenschappe lijke regeling schoolartsendienst. 20. Ver slag commissie tot wering van schoolver zuim, jaar 1938. 31. Verslag commissie toe zicht middelbaar onderwijs, jaar 1938. 22. Verzoek gebr. A. en Joh. de Graaf gebruik gemeentegrond. 23. Verordening pe soneel ter secretaris. 24. Verordening peisoneel centrale boekhouding. 25. Comptabiliteits- besluiten. 26. Rondvraag. WARMOND. De groslijst der R.-K. Staatspartij. De stemming voor de groilljst'ln te die nen bij de a,s. candidaatstelllng voor leden van de gemeenteraad had voor de R.-K. Staatspartij afd. Warmond den volgenden HEDEN: Korevaarstraat 30: N.V. Verzekeringsmij „Vooruit". 8 uur nam. Nutszaal: Theosofisch Genootschap, 8.15 uur nam. Stadszaal: Uitvoering „Ex Animo", 8 uur nou, 't Schuttershof: Filmavond Hora, 8 u. n.m. A1 p h e n a/d. R IJ n (Nutsgebouw)Midden standstentoonstelling. 3—6 en 711 uur nam. Katwfjk aan Zee (Casa Cara): Spr. de heer Schoonderbeek, 7^ uur n.m. Donderdag. Nomateg (le Binnenvestgracht 21): Bijbel lezing M. Heymans, 8.15 uur n.m. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling „Sou brette". 8.15 uur n.m. Stadszaal: Leidsche Blindenbond, 8.15 u. n.m. 't Schuttershof: Feestavond van Leidsche Esperantisten, 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Geref. Bond, spr. ds. Leemans, 7V4 uur nam. Alphen a/d. Rijn (Nutsgebouw): Midden standstentoonstelling. 3—6 en 7—11 uur nam. Oegstgeest (Ruitersportschool)Ruiter» feesten, 8.15 uur n.m. DIVERSEN! 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9V6—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen. 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultstiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Oe- neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterle. uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—3 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Sergeant Berry". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2-7 en 8-11 u. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur nam. „Morgen gaat 't beter". Zondag van 2-7 uur doorl. voor stelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.! „Vrouwengevangenissen". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur, Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Ik beschuldig". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Maandag en Woensdag ook 2.30 uur nam. Casino-Theater: Instituut voor OuRureeli Films Zaterdag nam. 2V4 uur. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen werkdaf 2 en 8 uur nam.: „De dertiende stoel". Zondag 2-7 u. doorl. voorstelling en 8 u. nm Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „De vallei der reuzen". Dc avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 22 tot en met Vrijdag 28 April a.s. waargenomen door de apotheken: „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, Tel 1060 en A.J. Donk, Doezastraat 31. Tel. 1313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wllhelmlnapark 8, Tel. 274. KINDJE IN KOKEND WATER GEVALLEN In een onbewaakt oogenblik is het 3- jarig dochtertje van de familie O te Voorschoten in een waschketel met ko kend water gevallen. Het kind bekwam hevige brandwonden aan het onderlijf en linkerarm en is, na voorloopig ver bonden te zijn, naar het Acad. Zieken huis te Leiden overgebracht. Later is het meisje aan de bekomen brandwonden overleden. uitslag: 1. C. Zwetsloot, 2. H. J, Weyers. 3. C. van Schie. 4. J. de Greef. 5. W. den Dunne. 6. E. Vergeer. 7. Th. Derriks. 8. B, Moerkerk. 9. T. Walraven. 10. P. v. d. Kerkhof. 11. J. J. Slkking. 12. P. van Leeu wen 13. G. P. Meskers. Aanrijding, Nabij het Viaduct alhier heeft een aan rijding plaats gehad tusschen een perso nen-auto bestuurd door den heer v. d. O. uit Amsterdam en een vrachtauto van den heer v. d. L. uit Den Haag, tengevolge van het slippen van de vrachtauto. Belde auto's bekwamen groote matérleele schade, die in der minne geschikt werd. De vermelding der collecte ten bate van de Warmondsche Wijkverpleging, die op Woensdag a.s. zou worden gehouden, be rust op een vergissing. Het betreft hier de bekende Emma-collecte; deze zal wor den gehouden op Zaterdag 29 April aA. WASSENAAR. De a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Door de afd. Wassenaar van de Chr. Hlst. Unie is voor de a.s. gemeenteraads verkiezing de volgénde candidatenlijst sa mengesteld: 1. G. J. van der Stoel (aftr.) 2. Dr. Pk J. Idenburg (aftr.) 3. J. Duyverman. 4. D. Markestein. 5. J. J. Verboog. 6. H. C. van Velden. 7. J. M. van Oostrom Soede. 8. D. J. Karres. De R.K. candidatenlijst. De candidatenlijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezing der R.K. Staatspartij is als volgt: 1. Mr. A. J. M. van MOorsel (aftr.): 2. Mr. dr. C. C. A. van Haren: 3. A J. van Bemmelen (aftr.); 4. H. G. Hendriks (aftr.); 5. J. J. van Duuren; 6. J. S. M- Wubben: 7. A. G. A. Bazeller; 8 H. C. J- van Os; 9. Mr. P. C, M. van Campen; W- L. A van del- Berg; 11. P. W. M. van der Klaauw; 12. P. Dado. Op 29 April a.6. zal ter gelegenheid van den verjaardag van H.KB. Prinses Juliana door de muziekvereen. .Excelsior on het Burchtplein een concert worden gegeven. ZEVENHOVEN. Loop dei- Bevolking. T,i Vertrokken: A. Baars, n. Gouda; J. v. iu' n. Koudekerk a. d. Rijn. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6