EXPOSITIE BUITENLAND STUDEBAKEE CHAMPION LAATSTE BERICHTEN LEID5CH OA WAD - Eerste Blad Woensdag 26 April 1939 'Algemeene Toestand Heden afkondiging van dienstplicht in Engeland. De diplomatieke actie DE ECONOMISCHE WAGEN VAN STANDING t.m. 29 April in onze Toonzaal - Prijzen v.af f. 2100.- AUTOMOBIELHANDEL EN GARAGE-BEDRIJF J. KAMSTEEG - OEGSTGEEST Naar regeling met Kroaten de Geen totalitaire regeering in Bolivia Binnenland De uitvaart van den Deenschen gezant Buitenland De invoering van dienstplicht in Enge land is thans zeker. In beginsel was de i ministerraad het daarover reeds eens. Vanmiddag te 15.45 uur zal minister president Chamberlain in het Lager huis de maatregelen van den militai ren dienstplicht aankondigen. De nationale raad van den arbeid, wel ke bestaat uit de Labour partij, de parle- mentsfractie van Labour en het vakver- eenigingscongres, heeft een motie aange nomen. waaroij de dienstplicht van de hand wordt gewezen. De volgende verkla ring werd afgelegd: ..Wij hebben niet het minste bewijs, dat het stelsel van vrijwil lige inschrijving is mislukt, hetgeen een j nieuw beroep ten gunste van dienstplicht zou hebben gerechtvaardigd. Dienstplicht zou de verdedigingskracht niet doen toe nemen. doch den ergsten slag toebrengen I aan de eenheid en het economische leven des lands ontwrichten. De raad wordt vanmiddag door Cham- lain ontvangen. In welingelichte parlementskringen verklaart men. dat het kabinet heeft besloten tot invoering van een ver plichte militaire vorming voor jonge mannen van 18 en 21 jaar, die een eerste opleiding van vier maanden zulen ontvangen en daarna voor vier jaar bij het teritoriale leger zullen worden ingedeeld. Het ^al zou 450.000 man bedragen. Ar erichten spreken van 20 en 21 i met een totaal van 200.000 man. In de Camoriöge-union heeft Ce vroe gere minister Amery nog verklaard: „iedere dag uitstel doet ons een bondge noot verliezen". Alle kleine mogendheden zijn ons goed gezind, doch zij twijfelen en vragen zich af of onze garanties waarde hebben. Op het oogenblik gelooven zij niet in onze oprechtheid. Bovendien zijn de Duitschers overtuigd, dat wij niet willen vechten en op het laatste oogenblik zullen wijken. Dienstplicht zou voor ons een punt van uitgang zijn. J De Fransche pers is zeer tevreden, dat In Engeland de militaire dienstplicht zal worden ingevoerd. Leon Boussard schrijft in de „Petit Journal", dat de Fransch— Britsche solidariteit daardoor versterkt is. Het is zeer belangrijk, dat Duitschland overtuigd is, dat men sterk is en bereid is zijn kracht te gebruiken. Harmei schrijft in de „Peuple", dat de dienstplicht in Engeland een factor van den vrede is. het is niet twijfelachtig, w elken indruk dit zal maken op de totali taire staten. Naar buiten doen de laatsten echter of het van weinig beteekenis is. Wat men ook beslissen zal in Engeland, zoo schrijft de „Deutsch Allgemeine Zei- tung" het zou in ieder geval dwaas zijn te meenen. dat de Britten daarmede de Duitsche regeering een verrasing zouden kunnen bereiden, of haar van den ingesla gen weg afbrengen. Zoo veel moest men toch eindelijk ook ginds van de politiek van Adolf Hitler begrepen hebben. De „Angriff" schrijft, dat het den Duit schers volkomen onverschillig is, hoe En geland zijn landsverdediging organiseert „Wij Duitschers. zorgen ervoor, dat onze eigen landsverdediging zoo hoog mogelijk wordt opgevoerd. Dat is onze eenige zorg." Men beschouwt het Engelsche besluit in Italië als een vergeefsche poging, onder Franschen druk ondernomen, om Duitsch land te intimideeren. De Italianen zijn er niet door verast en men twijfelt eraan, of soldaten ln enkele maanden opgeleid kun nen worden. In ieder geval acht men En geland nog niet in staat een plaats in te nen op de lijst der landmachten. Waartoe de bewapeningswedloop overi- j gens de wereld brengt, leze men uit de be- groot'ng van sir John Simon ln het 4de Blad. Engeland zal 2 millioen p. st. per dag uitgeven voor de defensie... Kon al dat geld eens worden besteed tot i welzijn der menschheid! De diplomatieke actie duurt ijverig voort. Berlijn verheugt zich over het bezoek van den Zuid-Slavischen minister Markowitsj, die met groot eerbetoon is ontvangen. Hij had met Von Ribbentrop een langdurig onderhoud. Aan het officieele diner zijn door beide ministers hartelijke toespraken gewisseld in bekenden geest Gistermiddag zijn te Londen op het Foreign Office de besprekingen tusschen Gafencu en lord Halifax voortgezet, Cado- gan en chefs van de afdeelingen van het ministerie van buitenlandsche zaken wa ren aanwezig. Aan beide zijden is men zeer voldaan over het resultaat der besprekin gen. Heden zal een nieuw onderhoud plaats vinden tusschen lord Halifax en Gafencu, wanneer de Roemeensche minister terug zal zijn van zijn bezoek aan de basis dei- koninklijke luchtstrijdkrachten te Horn- churoh. De Roemeensche gezant Tilea bood een maaltijd aan, waar ook lord Halifax aan zat Tot de gasten behoorden de ambassa deurs van Brazilië en Frankrijk, lord Stan hope, Hore-Belisha. Churchill. Sinclair, Attlee. Hudson. Van Sittart en Cadogan. De ambassadeur van Polen en de Griek- sche gezant hebben een bezoek gebracht aan Gafencu. Men verwacht, dat heden een communi- o.ué over de besprekingen zal worden uit gegeven. Intusschen. aldus de diplomatieke cor respondent van Reuter, is er reden te ge looven. dat schikkingen zijn getroffen tot verleening van faciliteiten aan Roemenië op grond van het plan voor export-credieten. Men gelooft, dat ook de kwestie van wapen leveringen aan Roemenië besproken is. De toestand in Europa in het algemeen en de positie van de Balkanlanden in het bijzonder zijn grondig besproken, evenals de toestand, welke ontstaan is uit de door Groot Brittannië aan Roemenië gegeven garantie. Het verluidt, dat dc Britsche en Roe meensche ministers overeen zijn geko men, dat de waarborg voor het oogen blik niet door Roemenië wederkeerig zal worden gemaakt. Ook werd gesproken over de Engelsch- Russische beraadslagingen en over de hou ding van Roemenië tegenover militairen bijstand van sovjet Rusland. Gafencu heeft ook melding gemaakt van zijn besprekingen met Hitier en von Rib bentrop. Morgenochtend wordt Gafencu te Parijs verwacht. Heden of morgen zal de teruggekeerde Engelsche gezant te Berlijn. Henderson, door von Ribbentrop worden ontvangen. De Duitschers hebben gemeend op de spel- deprik van Henderson's terugroepen te moeten antwoorden met een tegen-spelde- prik. Henderson had een direct onderhoud gevraagd dit is geweigerd en uitgesteld, gelijk gemeld. Het teekent intusschen de situatie. De Fransche gezant Coulondre is intus schen ook te Berlijn teruggekeerd. De Amerikaansche staatssecretaris Cor- aell Huil heeft aan een diner van het Amerikaansche Roode Kruis een redevoe ring uitgesproken waarin hij o.m. verklaar de: Er bestaat geen tegenstelling en geen geschil tusschen de naties, dat niet met veel grooter profijt voor alle betrokkenen geregeld kan worden door de vreedzame methoden van vriendschappelijke regelin gen. Op snijdende wijze sprak Huil voorts over de dwaasheid en nutteloosheid van oorlog. Wanneer een natie, zoo zeide hij. opzet telijk haar toevucht neemt tot gewapend geweld, onder welk voorwendsel ook, dan streeft zij in werkelijkheid op gewelddadige wijze een ander doel na. Zij maakt gebruik van oorlog of bedrei ging met oorlog als een instrument der po litiek om anderen te terroriseeren. te be ïnvloeden of te overheerschen, waarvan de gevolgen betaald worden door het eigen volk en door de rest der menschheid. Van Amerikaansche zijde wordt er op gewezen, dat deze rede kan beschouwd wor den als een laatste waarschuwing van, Washington aan Berlijn. Men wil de deur voor vreedzame onderhandelingen niet slui ten. doch wil duidelijk maken, dat de Ver- eenigde Staten zullen uitmaken, aan welke zijde het recht is in geval van een conflict in Europa. BELGIË. De samenstelling van den Senaat. Gistermiddag zijn de gecoöpteerde Sena toren aangewezen De Senaat is thans als volgt samengesteld: 62 katholieken. 61 socialisten. 25 libera len. 12 vlaamsch-nationallsten, 4 rexisten. 3 communisten. Geopend van 96 en van 710 uur. 3687 (Ingez. Med.)' ZUID-SLAVIË. DUITSCHLAND. Proces tegen leden van internationalen socialistischen strijdhond. Voor den tweeden senaat van het volks gerecht te München hebben zich negen personen moeten verantwoorden die be hoord zouden hebben tot den internatio nalen socialistischen strijdhond" en illegale geschriften zouden hebben verspreid. De beklaagden hebben allen bijna alles bekend. De beklaagden werden schuldig verklaard aan medeplichtigheid van de voorbereiding van een hoogverraderlij ke actie. Zes beschuldigden werden veroordeeld tot tuchthuisstraffen van drie tot acht jaren en verlies van burgerrechten gedurende hun 'straftijd, twee personen werden tot gevan genisstraf veroordeeld, terwijl één werd vrijgesproken. Allen veroordeelden wordt de preventieve hechtenis van acht maanden in mindering gebracht. CHR. MILITAIR TEHUIS. Ontspanningsavond. In het Tehuis voor Militairen aan den Morschweg werd gisteravond een ontspan ningsavond gegeven, welwillend aangeboden door de Mondaccordeonclub „V.O.P.", diri gent de heer van Wouw. De belangstelling was zóó groot dat banken van elders moes ten worden gehaald om allen een plaats te geven. Na opening op de gebruikelijke wijze door den heer C. Mulder, sprak deze zijn voldoening uit over de groote opkomst en dankte „V. O. P." bij voorbaat voor het spontane aanbod om dezen ontspannings avond te organiseeren. Er is door allen kostelijk genoten van de muziek en van een drietal tooneelstukjes door leden van V O P. gegeven. Mevr Brinks zorgde er voor dat „haar jongens" geen droge kelen kregen. Met het zingen van 2 coupletten van het Wilhelmus werd de avond besloten. De militairen toonden zich uiterst voldaan over de prestaties van „V O. P." onder leiding van haar kundigen diri gent. HAANSTRA-SCHOOL AAN DE LELIESTRAAT. Ouderavond. Gisteravond vond ln de Kweekschool voor Voorbereidend Onderwijs- aan de Vliet de jaaritjksche ouderavond plaats van boven genoemde school. Ruim acht uur oornde mejuffrouw Bak ker hoofd der school, dezen avond, heette allen elkom en gaf een overzicht over de school. Hierna deed de voorzitter, de heer J Dys, nog eenige mededeeüngen Van mejuffrouw Voltman oud-directrice der Kweekschool, een getrouwe gast op deze ouderavonden, was een schrijven binnengekomen, dat zij wegens ziekte verhinderd was. Hierna volgden de verslagen van de pen- ningmeesteresse en den secretaris. Uit het verslag van de penningmeesteresse bleek, dat de kas sloot met een batig saldo van f 3.85. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden gekozen mevrouw Lodders en de heer Smit: belden namen hun benoeming aan. De nieuw gekozenen werden door mejuffr. Bakker hartelijk welkom geheeten in het bestuur: zij dankte tevens den voor zitter, den heer J. Dys en de penningmees teresse, mevr. de Wilde, die belden aftra den, voor het vele werk door hen verricht. Namens de ouders werd hun een blijk van waardeering aangeboden. Thans volgde een filmvoorstelling, wel willend aageboden door de Stedelijke Licht, fabrieken, welke zeer ln den smaak viel. Tijdens de pauze vond de verloting plaats van een fruitmand, en werden de aanwe zigen onthaald op een kopje thee. Tot besluit van den avond traden nog eenige leerlingen op van de Kweekschool voor Voorbereidend Onderwijs, met eenige dansen en declamaties, welke bij de aan wezigen grooten bijval oogstte. Bijzonder ln den smaak viel een door drie paren uit gevoerde Menuet van Mozart. Het was reeds bijna elf uur toen het hoofd der school, mejuffrouw Bakker, dezen goed geslaagden avond sloot en allen dankl^ die tot. het wels'igen van dezen avond had'den medegewerkt. Stscrt nr. 79 bevat dc statuten betref fende de N.V. Scheepsbou - en R\ - e- werf „de Hoop" v.h. üebrs. Boot allile. ENGELAND. Vragen in het Lagerhuis. In an-twoord op de vraag in het Lager huis. of hij het met het ocg op de bood schap van president Roosevelt wensohelijk acht Hitler en Mussolini naar Londen te moedigen ter besprekdng van de verschil lende grieven en ter wegneming van de achterdocht van deze Europeesche regeer ders. zeide Chamberlain, dat hoewel de Britsche regeering in het algemeen gunstig oordeelt over de -bedoelingen waarvan deze vraag getuigt, hij niet gelooft, dat dit doel op de voorgestelde wijze kan worden be reikt. In antiwoord op een vraag of de verdedi ging van Gibraltar zoowel te land als ter zee als in de lucht voldoende was. ant woordde Hoare Belisha, dat practisdh alle mogelijke voorzorgen zijn genomen. Ver sterking van de luchtdoelartillerie is ge zonden en de voorzieningen zijn voldoende. Wederom bommen ontploft te Liverpool. In den afgeloopen nacht zijn binnen twee uur vijf bommen ontploft in de winkelwijk van Liverpool. Het schijnt, dat de bommen door de brie venbussen naar binnen zijn geworpen. De politie heeft een uitgebreid onderzoek in gesteld. Deuren, winikeletalages en balrijike ruiten in de omgeving zijn vernield. Men vreest voor verder optreden van de leden van het Iersche leger. ZUID-AFRIKA. De verhouding tot Engeland. De gouverneur-generaal sir Patrick Dun can en de vroegere minister van onder wijs, Hofmeyr, hebben ter gelegenheid van den feestdag van St. George gewezen op de noodzaak voor een in geestelijk, econo misch en cultureel verbonden Zuid-Afrika en voor het behoud van goede betrekkin gen tusschen de unie en Groot-Brittannië. Engeland, aldus sir Patrick, wordt door binnen- en buitenlandsche gevaren be dreigd, en moet deze of wegwerken of in slaap sussen. Ik hoop. dat. het deze geva ren te boven komt, en dat gelukkiger tijden aanbreken. Hofmeyr zeide, dat Zuid-Afrika in een gevaarlijke positie verkeert. Het heeft vrienden noodig en moet de vriend schapsbanden met het Britsche rijk ver sterken. De studentenorganisatie aan de universi teit van Kaapstad heeft eenstemmig besto ten, dat „God save the King" niet meer tot besluit van studentenbals gespeeld zal worden. Dit besluit is genomen na een daartoe strekkend verzoek van de Afri- kaansche taal- en cultuurvereenlglng. Als reden hiervoor werd opgegeven, dat de ge voelens der meerderheid van Afrikaansch sprekende studenten door het veelvuldige spelen van het Engelsche volkslied ge kwetst worden. Evenmin zijn zij ervoor om „Die stem van Suid-Afrtka" te spelen. In- plaats van een der beide volksliederen werd aanbevolen de Engelsche en Afrlkaansche studentenltedjes te laten spelen. VEREENIGDE STATEN. De versterking der landsverdediging. Het Huls van Afgevaardigden heeft een ontwerp aangenomen en doorgezonden naar den Senaat, waarbij de regeering wordt ge machtigd een programma van vier Jaar voor het koopen van oorlogsmaterieel door te voeren tot een bedrag van honderd mil lioen dollar. Voorzien is het fcoopen van mangaan, wolfvam en tin. De Senaat heeft een ontwerp aangenomen om gedurende vier jaar tien milioen dollar per jaar voor dit doel beschikbaar te stellen. Thans is een gemengde commissie van Senatoren en leden van het Huls van Af gevaardigden benoemd om beide voorstel len met elkaar in overeenstemming te brengen. Men verwacht, dat dit in dier voege zal geschieden, dat de regeering ge machtigd zal worden voor het loopende Jaar tien millioen te besteden en voor de drie komende jaren telkens 25 millioen. Een overeenkomst tusschen dc regee ring en de Kroatische oppositie en de vorming van een coalitieregecring, die de overeenkomst ten uitvoer zou moe ten leggen, kunnen elk oogenblik ver wacht worden. Het accoord zou voorzien in toekenning van een ruime mate van administratieve autonomie en een stelsel van zelfregeering aan de banaten. Ook de grondwet van 1931 behelsde ln groote lijnen al een vorm van zelfregeering, doch zij is nooit toegepast. Dc Vavebanaten, Kroatië en Slovenië, en het kustbanaat. Dalmatië, zouden ln één groot banaat worden vereenigd, waarbij de onderlinge grens een kleine wijziging zou ondergaan Men zou het denkbeeld van dee ling van Bosnië laten varen en ook dat land zou een autonome eenheid vormen. De coalitieregeerlng zou worden samenge steld uit leden van de regeerlngspartij en van de Kroatische boerenpartij, die vier vertegenwoordigers in het kabinet zou hebben. Die nieuwe regeering zou tot taak hebben de verlangens der Kroaten te be vredigen, voor zoover dat niet ln strijd mfet de grondwet zou zijn. ZUID-AMERIKA. Dc gezant van Bolivia te Washington. Guachalla, heeft ontkend, dat de nieuwe regeering totalitair is. Hü verklaarde, dat de oolitieke en financieele toestand van het land zoo ernstig was. dat zekere buiten gewone maatregelen noodzakelijk waren. De gebeurtenissen in Bolivia werden even wel niet beïnvloed door „zekere Europeesche leerstellingen". DENEMARKEN. Militaire voorzorgen. Het ministerie van staat deelt mede: „met het oog op den Internationalen toe stand heeft de regeering vertegenwoordi gers van de vier groote parlementspartijen er van in kennis gesteld, dat. op grond van de overweging, dat sedert het onder de wapenen komen van de zomerlichtlng het aantal geoefende soldaten gering is, maat regelen zijn genomen voor het oproepen van geoefende soldaten tot een aantal, dat even groot Is als dat der ongeoefenden. Overeenkomstige maatregelen zijn voor de marine genomen". Het betreft 7 tot 8000 man voor het landleger en 1000 voor de marine. ROUWDIENST IN DE R.-K. KERK. In de kerk van Onze Lieve Vrouw van Goeden Raad aan het Bezuidenhout te Den Haag heeft hedenmorgen de pauselijke in ternuntius, mgr. Paolo Giobbe, een H. Mis van requiem opgedragen voor de zielerust van den overleden Deenschen gezant Ha- rald de Scavenius. Het stoffelijk overschot stond bij het priesterkoor opgebaard. De vele kransen en bloemstukken, waaronder een groote krans van koningin Wilhelmina, een van de Zwltsersche regeering. bij welke de heer Scavenius was geaccrediteerd, een van den raad van ministers, een van den deken van het corps diplomatique enz. ln de Mariakapel waren neergelegd. Bij den ingang van de kerk was aan weerszijden een eerecompagnie van de grenadiers met de Koninklijke Militaire Kapel en de vaandelwacht opgesteld. Tot de aanwzeigen behoorden de minis ters Patijn en Weiter. de deken van het corps diplomatiqué de Pury, tevens verte genwoordiger van de Zwitsersche regeering en vele leden van het corps diplomatique, de president van het Permanente Hof van Internationale Justitie, de heer Guerrero, de heer Cheng Tien Hsi. rechter in dat hof, voorts de minister van staat, commis saris der Koningin in de provincie Zuid- Holland jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, de president van de Tweede Kanier der Staten-Generaal mr. J. R. H. van Schaik, ae president van den Hoogen Raad der Nederlanden mr. dr. L E Visser, ae staats raad generaal T. F. J. Muller Massls en vele belangstellenden. De heer Tage Buil. de Deensche zaakge lastigde, die den koning van Denemarken bij deze plechtigheid vertegenwoordigde, ontving aan den Ingang der kerk de ver tegenwoordigers van onze Koningin, J, H. F. graaf du Monceau, grootmeester en ka pitein W. Romswlnckel, adjudant van Hare Majesteit. Na afloop van den dienst deed de Ko ninklijke Militaire Kapel plechtig Bach's „Wenn lch elnmal soil schelden" en het Deensche volkslied weerklinken. Het stoffelijk overschot van den heer Scavenius ls vervolgens per auto naar Am sterdam vervoerd. Per schip van de Kon. Stoombootmaatschappij zal de baar naar Kopenhagen worden overgebracht, waar Maandag de teraardebestelling zal geschie den. HET VLIEGONGEVAL BIJ DURGERDAM. De belde inzittenden van het marine- vliegtuig uit De Mok. dat gisteren ten Noorden van Durgerdam dicht bij de kust in het water van het IJsselmeer is terecht gekomen de officier-vlieger W. de Groot en- de korporaal-vllegtuigmaker E. J. ten Bosch, maken het goed Er hebben zich geen complicaties voorgedaan en de toe stand van de twee gewonden is bevredi gend. GEWONDE KNAAP OVERLEDEN. De 7-jarlge Jongen Th. Kemper, gewoond hebbende ln de Galjoenstraat te Rotterdam die Maardagavond op den Schle'^mse' e- weg tegenover het „Witte dorp" var dp tram is gevallen, terwij! hij op de tree plank meereed, en daarbij een schedel breuk opliep, is in het ziekenhuis aan den Coolslngel overleden. NEDERLAND EN DE INTERNATIONALE TOESTAND. De Tweede Kamer heeft hedenmiddag het verzoek van den heer de Visser (comm.) om verlof tot het richten van vragen aan de regeering, naar aanleiding -n de genomen maatregelen en het door haar gevoerde beleid ln verband met de huidige internationalen toestand, toege staan. De interpellatie zal worden gehouden op een nader te bepalen dag. De vragen zullen worden gesteld aan den minister van buitenlandsche zaken. DEVIEZENSMOKKE LAARS VEROORDEELD. De rechtbank te Kleef heeft eenige paardensmokkelaars en deviezensmokke- laars uit het Nederlandsche grensgebied veroordeeld tot zware straffen, vooral om het feit. dat zij de devlezenmoeilljfcheden van het rijk verzwaard hebben. Zekere K. R. werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf en 8.000 mark boete, subs, acht dagen gevangenisstraf. Wegens hardnekkig ontkennen werd hem geen af trek van voorarrest toegestaan. B werd veroordeeld tot drie maanden gevangenis straf en 1 500 mark boete. De Israëliet W. weid wegens smokkelen van deviezen ver oordeeld tot negen maanden en 8.000 mark boete. Den ariërs werd vooral verweten, dat zij met Joden handel dreven. ONGELUKKEN TE WASSENAAR. In de Kammenfabriek aan den Oostdor- perweg te Wassenaar is vanmorgen de ar beider v. B. uit Katwijk met zijn mouw in aanraking gekomen met een cirkelzaag. Hit werd hierdoor gegrepen, waardoor zijn lin kerhand ernstig word gewond Na het ver- leenen der eerste hulp door dr Hubbeling. werd hij per ziekenauto naar het Ac. Zie kenhuis te Leiden vervoerd. Op een bouwwerk aan de Jonkerlaan te Wassenaar is de 52-jarige K uit Scheve- ningen hedenochtend van een ladder ge vallen. Hii brak zijn rechteronderbeen en is per ziekenauto naar het ziekenhuis Zuid- wal te Den Haag vervoerd. DIENSETPLICHTIGE VERONGELUKT. Vanochtend ls bij het vliegkamp Soes- terbeng de dienstplichtige soldaat de Beer om het leven gekomen. De eEër sprong van een tractor, welke een radiowagen voorttrok. Hij viel en kwam onder den wagen terecht. Een der Wielen kreeg de ongelukkige over het hoofd, waardoor de dood onmiddellijk Intrad. Geslaag te Amsterdam voor het eind examen vroedvrouwen mej. E, van 't Hof te Hoofddorp. Bij Kon. Besluit ls aan A. P. F. A J- Albarda. op zijn verzoek, met ingang "an 30 April, eervol ontslag verleend als bu.ge- meester der gemeente Vriezenveen. MORGEN ONDERTEEKENING VAN ACCOORD MET DE KROATEN? De Zuid-Slavische minister-president Tsvetkovltsj is vanochtend naar Zagreb vertrokken. Men gelooft, da morgen en accoord tusschen Serven en Kroaten tnt stand zal komen. 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2