BINNENLAND Engelsche begrooting ingediend 80ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 26 April 1939 Vierde Blad No. 24259 630 millioen p.st. voor defensie KERK- EN SCHOOLNIEUWS De Koningin bij de M. P. van der Weijden marine Studiefonds voor werkverruiming 2 millioen pond per dag Het gouden jubileum van den bond Westland Diamanten jubileum te Alphen DAGBLADRECLAME Gratis Ongevallenverzekering voor onze abonné's. zij zal een oefentocht van het smaldeel meemaken. Het ligt in het voornemen van de Konin- I rin om Vrijdag een oefentocht mede te maken van het smaldeel der Nederlandsche marine, dat in den namiddag te Rotterdam ral aankomen. Hare Majesteit zal zich des morgens omstreeks negen uur te IJmu den aan boord van den flotielje.eider Tromp I begeven welke bodem onmiddellijk daarna Zee zal kiezen Ook de kruiser Sumatra zal daar naar zee gaan en In den loop van den da» zal het smaldeel worden geformeerd, dat zal Zijn samengesteld uit de Tromp de Sumatra de divisie mijnenvege.s Abraham van der Hulst, de Jan van Gelder, de Pieter Florisz en de Willem van Ewyck: de tor- jiedobooten Z 6 en Z 8: de kanonneerboot Brinio en de duikboot O 12. Oo de Noordzee zullen enkele oefeningen worden gehouden. Zoo zal er o.a. een nevel- scherm worden gelegd. Zeer waarschijnlijk sullen ook enkele -vliegtuigen van den marinevliegdlenst aan de oefeningen deel nemen. Des middags zal het smaldeel den Rot- terdamschen Waterweg binnenvallen en naar de stad opstoomen. Omstreeks vier uur worden de oorlogschepen ter hoogte van de Willemskade verwacht. De Tromp en de Sumatra zullen daar on speciaal voor deze gelegenheid uitgelegde boeien mereh; de overige schepen krijgen ligplaats tegenover de Boompjes, eveneens od spe ciale boelen. De Koningin zal te Rotterdam, kort na aankomst van de oorlogsbodems, debar- keeren, om per auto naar Den Haag terug te keeren. Bli het verlaten van de Tromp zullen deze flottieljeleider en de kruiser Sumatra elk één-en-vljftig saluutschoten lossen. N.R.Crt. NADERE UITEENZETTING VAN DEN VOORZITTER MR. D. CRENA DE IONGH. Wij deelden reeds mede, dat op in- ctigatle van Prins Bernhard. dr. J. Eykman, directeur der Amsterdamsche maatschap pij voor jongemannen te Amsterdam, een groep heeft gevormd van vertegenwoordi- gers uit het particulier bedrijfsleven, die zich bezig zal houden met de bestudee ring van plannen voor de verruiming- van de werkgelegenheid hier te lande, alsmede met de voorbereiding van en de medewer- ng bij de uitvoering dezer plannen. Na overleg met de regeering Is voor dit doe! een stichting ln het leven geroepen, welke den naam .studiefonds voor werk verruiming" draagt. De stichtingsacte wordt heden gepasseerd. In het bestuur van de stichting hebben onder presidium van mr. D. Crena de Iongh de kopstukken van handel en industrie zit ting genomen. In een persconferentie heeft de voorzit- ler. mr. Crena de Iongh de bedoeling van de stichting nader uiteengezet, In oe memorie van toelichting op het wetsontwerp tot verhooging van het 7e hooldstuk b. der rijksbegrooting voor het dienstjaar 1939 (verhooging credlet voor werkverruiming) aldus de heer Crena de Iongh zinspeelde de regeering op een dit de bedrijfswereld naar voren gekomen streven, waarbij een overeenkomstige ge- cachtengang als door de regeering in be doelde memorie aangeduid wordt gevolgd, nl. door de verbetering van het industrieele apparaat tot een onmiddellijke en blijven de werkverruiming te geraken. Een groep vertegenwoordigers uit het Particuliere bedrijfsleven is gevormd, die verschillende malen is bijeengekomen om de vraag te bespreken, of en in hoeverre net mogelijk zou zijn dat het bedrijfsleven er toe zou kunnen bijdragen de werkver ruiming te bevorderen, waardoor de heer tellende werkloosheid duurzaam zou wor- oen verminderd. Daarbij werd uitgegaan van de gedachte, dat in het algemeen de meest gezonde en daarom meest blijvende bestrijding van de werkloosheid bereikt wordt, wanneer ln het eigenlijke bedrijfsleven weder zooveel mo- ttlijk arbeidskrachten worden Ingeschakeld. Bijzondere steunmaatregelen kunnen daarbij noodzakelijk zijn. Deze zullen ech ter meer dan tot dusver gericht moeten tbn op projecten, welke economisch nut zullen afwerpen, b.v. op een duurzame ver- belering van de economische outillage des lands, zooals thans reeds geschiedt door het uitvoeren van openbare werken. Kan men een regeling vinden, die dit mogelijk maakt, dan zou er niet alleen voor velen onmiddellijk werk uit voortvloeien, maar en dit is misschien nog belang- 2vr men zou er 'n loder geval voor waken, dat er in de toekomst niet nog meer werk voor ons land verloren gaat. °,m hu de regeering ter zake van advies dienen en haar bij de voorbereiding en uivoering van plannen als hier bedoeld dipf 5aam te Z*J"' ls opgericht het „stu- S' o, voor werkverruiming", waarvan Kosten door het particuliere bedrijfs- zullen worden gedragen. Hierbij moge «dun opgemerkt, dat niet bij voorbaat is rino 68 langs welke wegen de financle- eventueele objecten zal geschie de - heeft men noch van de zijde van jfgoerlng noch van de zijde van de ken zlcl1 er definitief over uitgespro ten* n t^rijfstakken aan een onder- zullen worden onderworpen, bii hLwerd aangedrongen op grooten spoed -t opmaken der plannen. wetsontwerp tot wijziging van DE dienstplichtwet. zi^,nidaE a-S- zal het wetsontwerp tot wij- vele an!?1 <'e dienstplichtwet, tezamen met Karr.er i K* cntwf>Pen, door de Tweede zocht de afdEellngen worden onder- do'-'i, J,r^nd Menmede ligt het ln de be- ring tl'bejjf Cag g6en °Penib®re vergade- M. p. v. d. W E YD EN De heer M. P. van der Weijden, die in de gisteren gehouden vergadering der Pro vinciale Staten van Zuid-Holland is be noemd tot lid van Gedeputeerde Staten, ln de vacature-Von Fisenne, werd op 30 Januari 1900 te Zevenhoven (Z.-H.) gebo ren. Hij bezocht het Instituut „Ruwenberg" te St. Michiels Gestel, behaalde het diplo ma van de R.-K. Landbouwschool te Box tel en volgde daarna eenige cursussen om zich verder te bekwamen in boekhouden en landbouwkunde. Sedert 1923 ls hij als lei der van een groot veehoudersbedrijf te Ze venhoven werkzaam. Voorts is hij bestuurs lid van eenige vereenigingen op het gebied van] andbouw. In 1933 werd de heer Van der Weljder, lid van de Tweede Kamer, waarvan hij thans nog deel uitmaakt, en in 1935 werd hij tevens lid van de Provinciale Staten. Voor een tot in de uiterste hoeken bezet Lagerhuis heeft Sir John Simon, de Engel sche minister van financiën, gistermiddag zijn door de leden van het Huls met span ning verwachte begrootingsrede gehouden. Simon begon met te zeggen, dat de be grooting. welke hij thans indient, twintig maal zoo groot ls als die van Gladstone in 1353. Onder groote belangstelling heeft de bond Westland gisteren zijn vijftigjarig be s-taan gevierd met een feestelijke samen kom. t in hotel Wittetarug te Den Haag. Bloemstukken waren in grooten getale toegezonden en verder waren van alle zijden telegrafische en andere gelukwenschen binnengekomen. Aanwezig waren o.a. de directeur-gene raal van den landbouw ir. Roebroek, de inspecteurs ir. R. P. Bonthuis en ir. A. W. van de Plassche, de burgemeesters van de Westlandsohe gemeenten en voorts ver scheidene vertegenwoordigers van land- en tuinbouworganisaties, de kamer van Koop handel voor Delft en omstreken, de direc tie der W. S. M., hoogheemraden ran Delf land, eivz. De voonzitter van den jubileerenden bond, de heer J. Barendse, schetste in zijn wei- komstwoord de geschiedenis van den bond, die ztin ontstaan mede te danken heeft aan de geweldige malaise, welke in de 80'er jaren heerschte als gevolg van het verval van den handel op Engeland. De bond heeft in de afgeloopen halve eeuw bewezen, een onmisbaar instituut te zijn, dat tot de welvaart van het gewest veel heeft bijgedragen, al moest in de eer ste jaren van zijn werkzaamheid ïneiilg heilig Individualistisch huisje worden afge broken. Ir. A. L. H. Roebroek, directeur-generaal van den landbouwer, hield hierna een rede en deelde mede dat ter gelegenheid van dit Jubileum de minister besloten heeft aan den proeftuin te Naaldwijk te verbinden een geheel nieuwe, het Westland volkomen waardige, onderzoek-inrichting. waardoor de proeftuin in staat zal zijn nog beter, dan tot heden aan zijn roeping te beantwoor den. Spr. hield zich overtuigd, dat onder lei ding van lr. Riemens de proeftuin erin sla gen zal ln nauwe samenwerking met de practijk nieuwe mogelijkheden te vinden, en de bestaande mogelijkheden te ratio nal iseeren. Het onderzoek moet zoo Intens mogelijk voortgang vinden, doch ook de recht- streeksche voorlichting moet daarmede ge lijken tred houden. Wij zijn den wee op gegaan van sterk gespecialiseerde teelten, dit vraagt steeds bijzondere zorg. Hierna voerden tal van anderen het woord, terwijl 's avonds een feestmaaltijd werd gehouden. DE BURGEMEESTERSVACATURE TE OOTMARSUM. Naar wij vernemen is in de vacature, ont staan door het aan j-hr. von Bönminghausen verleende ontslag als burgemeester der gemeente Ootmarsum. tijdelijk voorzien door de benoeming ingevolge art. 82 der gemeentewet van den heer J. L. C. van der Heyden, burgemeester van Denekamp. WIERINGERMEER VRAAGT ZELFGESTUUR. De vertegenwoordigers van de groote poli tieke partijen ln den Wieringermeer heb ben zioh met een request tot de ministers van binnenlandsche zaken, financiën en waterstaat gewend. iHerln dringen zij aan op het spoedig doen Instellen van een normale gemeente Wierirugermeer. De onderteekenaars van het request wij zen er op, dat de bevolking den huldigen bestuursvorm, waarbij de gemeentelijke taak aan een door de Kroon te benoemen bestuurscommissie is opgedragen, als een onrecht beschouwt. Zij bestrijden de voor naamste argumenten der regeering tegen zelfbestuur en dringen er tenslotte bij de ministers op aan tegemoet te komen aan het verlangen der Wieringermeerbewoners om actief deel te nemen aan het bestuur hunner gemeente en ,,den bewoners van dit deel van Nederland die rechten toe te ken nen, welke door ons volk terecht als een der eerste burgerrechten worden be schouwd" Een afschrift van het request is o.a. ge- zonden aan de leden der Tweede Kamer en aan Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land. Het totaal der ontvangsten wordt ge raamd op 942.600.000 pond, dat der uit gaven op 942.444.000 pond, hetgeen een begrootingsoverschot oplevert van plm. 156.000 pond. Het oorspronkelijke cijfer van 580 millioen pond voo rde defensie is ge stegen tot circa 030 millioen en dit be drag zou zelfs nog hooger kunnen wor den. De Inkomsten over het afgeloopen jaar waren geraamd op 944 millioen pond, doch zij hadden 17'/! millioen minder bedragen, hetgeen in elk geval nog bijna 55 millioen meer is dan het voorgaande jaar. Gezien de schokken en de onzekerheid tengevolge van den internationalen toestand was deze daling ln de geraamde Inkomsten geen ver rassing. Het totaal voor de defensie-uitgaven der verschillende categorieën bedroeg verleden Jaar 400 millioen, vergeleken met 265V, millioen ln het daaraan voorafgaande jaar. De uitgaven sluiten een bedrag van 247.738.000 pond voor de verdediging ln. Deze gelden worden gedekt door ontvang sten. Bij dat bedrag zijn niet inbegrepen on geveer 342'/i millioen pond, waarvoor de re geering machtiging heeft een leening aan te gaan. Indien dit laatste bedrag geheel zou worden uitgegeven in het financieele jaar. dat op 1 April is begonnen, zouden de uitgaven het enorme bedrag van 1285 millioen pond bereiken. ..De openbare financiën worden, aldus merkte Sir John Simon in het verloop van zijn rede nog op. momenteel geheel be- heerscht door de uitgaven voor de lands verdediging." Uit de inkomsten werden het afgeloopen jaar de uitgaven voor de landsverdediging gedekt tot een bedrag van 254'/: millioen en uit leeningen tot„een bedrag van 128 millioen, een totaal derhalve van 382>/t mil lioen. Tengevolge van de vorming van levens- middelenvoorraden en de luchtbescher mingsmaatregelen waren de defensie-uit gaven in het afgeloopen Jaar op 400 mil lioen gebracht. Simon deelde voorts mede. dat 20 mil lioen was besteed voor de aflossing van de nationale schuld, het egalisatiefonds voor de wisselkoersen bleef een batig saldo ver- toonen. De totale uitgaven, die door de inkom sten moeten worden gedekt, bedragen, naar Simon verklaarde, 922'/i millioen gulden, waarbij nog gevoegd moeten worden de ex tra-uitgaven voor de defensie, die de mi nister als een hoogst ernstige en belang rijke kwestie en als het kardinale punt van de tegenwoordige begrooting kenmerkte. Het totaal der geraamde uitgaven voor de luchtbescherming is 42 millioen, waar van 37 millioen zal worden geleend De uitgaven voor de voorraadsdiensSen 'supply services), waarbij inbegrepen de ramingen voor het leger, de vloot, de lucht macht en de burgerlijke verdediging, wor den geraamd op 675 millioen pond. Het totaal der inkomsten op de bestaan de belastingbasis wordt op 918 millioen ge raamd. Met betrekking tot de uitgaven voor de defensie zeide Simon nog, dat 223 millioen beschikbaar was, om de defensie-uitgaven van dit jaar te dekken, vergeleken met een oorspronkelijke raming van ?30 millioen, doch het oorspronkelijke cijfer van 580 mil lioen voor de defensie over dit jaar 350 uit leeningen en 230 uit de Inkomsten was gestegen tot omstreeks 630 millioen voor de defensie in alle onderdeden en het zou nog meer kunnen worden. „Aldus tezamen, aldus vervolgde Si- ïnon, zullen de belastingbetalers 942 millioen pond moeten opbrengen, ter wijl 380 millioen pond uit leeningen moeten worden gevonden. De regeering heeft evenwel besloten, niet over te gaan tot een verhooging van de in komstenbelasting." De mededeeling, dat de inkomstenbelas ting niet zou worden verhoogd, verwekte luide toejuichingen, maar het applaus ver stomde. toen de minister mededeelde, dat de autobelasting met ingang van 1 Januari J.l. met tien schilling tot 25 shilling per P.K was verhoogd. Verder deelde de minister mede, dat de vermakelijkheidsbelasting zal worden ver laagd, maar dat de belasting op films zal worden verhoogd. De belasting op Brltsche films zal 4',T pence per vierkanten voet be dragen, terwijl het invoerrecht op buiten- landsche films wordt verhoogd tot 9 pence per vierkanten voet. De surtaxe op de inkomstenbelasting zal worden verhoogd met 5 procent voor inko mens tot 8000 pond en met 10 prooent voor inkomens hooger dan 8000. Van morgen af zal de tabaksbelasting worden verhoogd met twee shilling tot 11 shilling 6 pence per Engelsch pond. De sui kerbelasting wordt van heden af verhoogd met een farthing (een kwart penny) per Engelsch pond. Verder zal de successiebelasting op groote onroerende goederen worden verhoogd. Sprekende over het besluit, de inkom stenbelasting niet te verhoogen. zeide Simon nog„Wij doen, wat wij kunnen, om de mate van vertrouwen in het zakenleven aan te moedigen. Er zijn redenen voor I verwachtingen op een verder herstel van het zakenleven, indien er geen kentering komt. Wij moeten derhalve lederen maat regel vermijden, welke een drukkende uit werking zou hebben op de industrie, zelfs indien de uitwerking grootendeels van psy- chologischen aard is. Hoe gemakkelijk het ook moge zijn, machtiging te geven tot groote uitbreiding der uitgaven en het aangeven van het ge deelte, dat uit leeningen moet worden ge vonden, des te moeilijker en pijnlijker is het, zelfs ook maar een klein percentage te vinden uit de belastingen. Het gebruiken van geleend geld is niets anders dan het verschuiven van den last en alleen de uiterste nationale noodzaak zou zooiets kunnen rechtvaardigen. De begroo- tingsvoorzieningen vormen een essentieel deel. doch slechts een deel van de geheele opoffering, welke het land zich moet ge troosten. Het aandeel en de grootte van onze fi nanciën worden bepaald door onze verdedi gingsbehoeften. De groote uitgaven, om te gemoet te komen aan deze behoeften, wor den goedgekeurd door de algemeene opvat ting vanl and en parlement. Wij moeten ailen ons deel van dezen last dragen. Hoe zwaar het ook is, het is het gedeelte van den prijs, welken het land bereid is te betalen voor de zaak van den wereldvrede en de nationale veiligheid." (Applaus). In een radio-rede zeide Simon later nog: Onze defensie kost ons dit jaar bijna twee millioen pond per dag. Dat komt neer op 13 pond per inwoner van het Vereenigd Koninkrijk per jaar. Zeshonderd dertig millioen pond. welk be drag aan de defensie wordt besteed, vormt ruim het drievoudige van het totaal der uitgaven van voor den oorlog. Dat is een zware last. maar denkt er aan, dat in deze moeilijke tijden de beste bijdrage van Groot-Brittannië aan den wereldvrede er in bestaat zich krachtig te maken." Critiek van Attlee. De leider der labour-oppositie, die ter stond na Sir John Simon het woord kreeg, zeide in zijn rede o.a.: „Nu we allen de geweldige uitgaven voor de bewapening bezien, vragen wij ons allen allen af, of wij het hoogtepunt hebben be reikt. Wij moeten erkennen, dat deze geweldige uitgaven ons groote verplichtingen opleg gen voor de toekomst. •Een gevolg daarvan zal ongetwijfeld in flatie zijn. Met het proces van het leenen zal men vroeg of laat terecht komen bij de armsten. Het zal leiden tot een ont wrichting van de industrie." Attlee leverde critiek op het gebrek aan systeem in de begrooting en verklaarde, dat de minister in een abnormale situatie pro beerde de normale klassenstructuur der maatschappij te laten voortbestaan. „Vroeg of Iaat, aldus Attlee, zullen wij onze toevlucht moeten nemen tot de belas ting der opgehoopte rijkdommen in plaats van een geweldigens chuldenlast te schep pen, waarop rente moet worden betaald." Sinclair noemde de begrooting alle- daagsch en nuchter. Hij was van meening. dat de bereidheid van het volk, den last te dragen, ten zeerste zou worden versterkt indien de belastingbetaler ervan overtuigd zou kunnen zijn, dat men de volle waarde krijgt voor elk uitgegeven pond. De verhooging der belastingen op tabak, suiker, auto's, motorrijwielen.films en foto grafische platen, is door het Lagerhuis aangenomen, evenals de verhooging van de grondbelasting. van den heer G. van winkel. Vy o n c e n t r e e r op het krachtigste reclame-middel PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. Noordwijk aan Zee Geref. Bond (Juliana- weg 27): Nam. half acht, ds. Fokkema van Delft. VOOR DONDERDAG 27 APRIL. Leiden Geref. Gem.: <N. Rijn): Nam. 8 uur, ds. H. Ligtenberg van Lisse. Alphen aan den Rijn Chr, Geref. Kerk (v Reedestra&t)Nam. 7.13 uur, ds. Riekel van Delft. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Schingen c.a. J. R. J. Schut te Zweeloo; te Opheusden K. v. d. Pol te Wierden. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Haaksbergen (als hulppred.) F. M. Verveen, cand. te Arnhem. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: te Gouda J. G. v. Minnen te Huizen (N.H.). WIJZIGING VAN DE LAGER ONDER WIJSWET. De heeren Thijssen en Van gleen hebben •P het wetsontwerp tel wijziging van de lager onderwijswet een aantal amende menten ingediend. Een dezer amendementen beoogt om de mogelijkheid te scheppen, dat bij het on- De heer G. van Winkel. Hierboven de heer G. van Winkel, te Alphen a. d. Rijn, die op 1 Mei a.s. zijn 60-jarig jubileum hoopt te vieren in dienstbetrekking bij de N.V. Oosthoek en Zn., aldaar. De-as. jubilaris is sinds 30 jaren meesterknecht. Hierbij brengen wij onder de aandacht van onze abonné's. die niet jonger dan 16 jaar en niet ouder zijn dan 64 jaar dat zij zich wederom tegen ongevallen kunnen verzekeren en wel tot 30 April 1940, De verzekering, die wij bij de N.V. Ver zekeringsbank der Oude Haagsche van 1836 te s-Gravenhage hebben afgesloten, luidt wat het bedrag der uitkeeringen betreft o.a. als volgt: a. 500 - ingeval van overlijden binnen een maand na den dag. waarop het ongeluk voorkwam. b. „400.— bij verlies van Delde oogen, beide handen belde voeten, of één hand en één voet. of één hand en één oog, of één oog en één voet te zamen binnen 380 dagen na het ongeluk. Voorts wanneer het ongeluk onge neeslijke verstandsverbijstering tengevolge heeft, die de uit oefening van het beroep of het bedrijf onmogelijk maakt. c. 200— bij verlies van één hand. één voet of één oog. binnen 360 dagen na het ongeluk. d. 100— bij verlies van één duim of beide duimen of van één wijs vinger of belde wijsvingers. e. 50— bij breuk van een been of arm. f. 15— bij verlies van eiken anderen vinger, binnen 360 dagen na het ongelu. De volslagen onbruikbaarheid van één der hiervermelde lichaamsdeelen wordt, met verlies gelijk gesteld; zoo ook staat ten opzichte van het oog. blindheid met verlies gelijk. Bjj verlies of volslagen onbruikbaarheid van meer dan één vinger van dezelfde hand. kan net gezameniyk bedrag der uit keeringen voor alle verminkte lof volslagen onbruikbaar geworden) vingers niet meer bedragen dan voor het verlies (of vol slagen onbruikbaarheid) der hand is vast gesteld. Een schadevergoeding voor overiyden en verminking of verstandsverbystering tegeiyk. wordt niet uitgekeerd. Alle bekomen verwondingen, hierboven niet genoemd, geven geen recht op uit- keering. Iedere abonné kan zich gratis laten in- schry ven voor deze verzekering, waarna hem of haar een inschrijvingsformulier over handigd wordt, hetwelk zoowel voor de'n) ingeschrevene als voor ons, als bewys geldt, dat die abonné verzekerd is en wel op de voorwaarden als op het inschryvingsformu- lier vermeld. Daartoe moet men zich persooniyk aan ons bureau opgeven, terwyi onze abonné's In de omgeving zich tot onze respectieve- lyke agenten kunnen wenden. Postabonné's kunnen schrifteiyk hun wensch aan ons kenbaar maken. Zy, die reeds gedurende het afgeloopen jaar verzekerd waren en dus in het bezit zijn van een inschrijvingsformulier, kunnen den geldigheidsduur van dit inschrijvings formulier aan ons bureau laten verlengen tot 30 April 1940. Men verzuime dit niet, daar onze abonné's die in het bezit zijD van niet verlengde inschrijvingsformulieren, even als natuurlijk zij, die geen inschrijvings formulieren bezitten, geen enkele aan spraak kunnen doen gelden, wanneer bun een ongeval mocht overkomen. N.B. Inschrijvingskosten zij'n thans niet meer verschuldigd. DE DIRECTIE i wijs in de atdeeling a aan de openbare :weekscholen kunnen worden toegevoegd de vakken stenografie, r.-.achineschrijven n esperanto. Een ander amendement heeft de strek- :ing, dat aan onderwyzers en vakonder- vqzers, onder wier toezicht en leiding de leerlingen van de hoogste twee leerja n :r afdeellng a. van de opentaie Kweek- sholen zich oefenen in de practyk van iet lesgeven in de lagere school, daarvoor een toelage wordt verstrekt.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 13