ing van Reeuwijk y KARELI &ri Sufi&esL Èkm LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 26 April 1939 Marinevliegtuig neergestort Een politiek „koffiepraatje uit het Derde Rijk GEMENGD NIEUWS De juweelenroof in de residentie Een zwaar en een licht gewonde De koffie een der grootste problemen in Duitschland Merkwaardige statistieken en het gebrek aan deviezen „Schaultaffee" en actie van de politie. 3646 NOG VRIJ TE BEZICHTIGEN - DONDERDAG - VRIJDAG - ZATERDAG V0«d* SO KIPSTRAAT ROTTERDAM (Inzra. M«u De Haagsohe Rechtbank heeft gisteren mevr. Dessauer, die gevangen genomen was in verband met de aanhouding van haar aoon. op wien een pakje met juweelen is gevonden, uit de preventieve hechtenis ont slagen. Naar men zich zal herinneren zijn eerst in deze zaak vijf personen aangehou den. ni. het echtpaar Dessauer, hun zoon en twee anderen. Bij de beslissing over de gevangenhou ding zijn de laatste twee op vrije voeten ge steld, de familie Dessauer werd evenwel in preventieve hechtenis gesteld, welke vorige week Dinsdag voor dertig dagen werd ver lengd. Gisteren heeft mr. M. H. Huygenss een verzoekschrift tot ontslag uit de preven tieve hechtenis van mevr. Dessauer inge diend met het gevolg, dat zij op vrije voeten Is gesteld. Gistermiddag te ruim één uur zagen ver schillende personen in de omgeving van Schelllngwoude en Durgerdam, hoe een watervliegtuig ten noorden van Durgerdam in de buurt van den Ouddammerdijk. snel omlaag schoot, zoodat weldra gealarmeerd werd dat een marinevliegtuig was neer gestort. B" onderzoek bleek dit te zijn een marineverkenner, afkomstig van De Mok. welk toestel kort tevoren van het marine vliegkamp Schellingwoude was opgestegen om naar De Mok terug te keeren. Het kwam ongeveer duizend meter be oosten den dijk van Uitdam in het water terecht. Het water is hier gelukkig slechts twee meter diep. zoodat eenlge personen, die het ongeluk zagen gebeuren en ter stond met bootep bij de machine kwamen, de beide inzittenden vrii spoedig konden bevrijden. De bestuurder, de officier-vjieger W. de Groot, bleek na een voorloopig medisch onderzoek slechts licht gewond te zijn. De tweede inzittende, de korporaal vlieg tuigmaker E. J. ten Bosch, was zwaar ge wond. Hij had beide beenen gebroken en be kwam een hersenschudding Het eerste onderzoek werd ingesteld door een officier van gezondheid van het vliegkamp Schellingwoude, die spoedig na het ongeval ter plaatse was. Het vliegtuig dat geheel vernield is. is naar Uitdam ge sleept. i Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage). BRAND TE GRONINGEN. Vanoohtend te halfvijf ontdekte een voor bijganger, dat vlammen sloegen uit net perceel Haddingestraat 42, te Groningen, waarin gevestigd is de kruideniers- en siga renzaak van de firma J. G. Schous. Hij maakte onmiddellijk aQarm en waar schuwde de brandweer. De bewoners van de benedenverdieping moesten sioh ln nachtgewaad in veiligheid stellen. De fami lie Beudeker, die de bovenverdieping be woont, kon ook tijdig het brandende huis verlaten. Het vuur woedde in de achterkamer van de beneden-verdieping, vanwaar het Yuur zich spoedig uitbreidde en den winkel en bovenwoning aantastte. De brandweer be streed het vuur met vier stralen en bin nen een half uur had men het onder de knie. De benedenwoning is grootemdeels uit gebrand, de borveraverdieping kreeg veel sohade. De oorzaak van den brand is vermoede lijk het stoken van een kachel bij de fami lie Scihous. II SLIMME JONGEN LAAT DIEF IN DE VAL LOOPEN. Mislukte roofoverval in Rotterdamsch postkantoor. Gistermiddag omstreeks één uur heeft in het postkantoor aan de Adelbrechtskade te Roterdam een man getracht een bedrag van ruim f.3000.— te rooven. Toen dé kruidenier N. P. K„ wonende Nieuwe Bin nenweg 419 te Rotterdam, een girostorting wilde verrichten en daartoe een bedrag van f.3600.waarvan f.3100.in bankbiljet ten aan een loket wilde uittellen, greep plotseling een man,, die achter den heer K. stond, het bundeltje bankbiljetten en rende er mee naar de deur. Hij liep echter naar de toegangsdeur, die aan de binnenzijde geen kinop heeft en dus moeilijk geopend kon worden. De 15-jarlge zoon van den winkelier 'behield zijn tegen woordigheid van geest, ging door de andere deur naar buiten en hield de toegangsdeur stevig dicht. Hieroor zat de dief gevangen en kon hij gegrepen worden. Hij werd naar het politiebureau gebracht. ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE VALKENSWAARD. Gistermorgen om halftwaalf is op den provincialen weg in de gemeente VaJikens- waard een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarvan de 30-jarige Van Kimmenade uit Eindhoven, chauffeur bij de Ema-garage te Valkenswaard. het slachtoffer is geworden. Doordat v. K. in een bocht op de linkerhelft reed, is zijn auto ln botsing gekomen met een uit de andere richting komende auto. De wagens werden vrij zwaar beschadigd. Dr. Crebolder uit Valkenswaard, die de eerste hulp verleende, constateerde bij v K. een zware hersensohudding en achtte over brenging naar het Binnengasthuis te Eind hoven noodzakelijk. De bestuurder liep alleen een paar schrammen op. WTELRIJDSTER KOMEN TE VALLEN EN OVERLEDEN. Gisteravond om zes uur heeft zich in de Raadhuisstraat, tussahen Keizersgracht en Heerengraöht te Amsterdam, een ongeluk voorgedaan, dat een achttienjarig meisje uit de Reinier Claeezenstraat aldaar, het lemen heeft getost. Het meisje reed met een vriendin op de flets naar huls. Op een gegeven oogenbiik waren zij elkaar wat te dicht genaderd, waardoor de sturen in elkaar grepen en het genoemde meisje viel. Zij kwam met het hoofd op den grond terecht en bleef ge wond liggen. Een gemeentelij'ke autobus, die de meisjes achterop kwam, ton niet tijdig meer uitwijken, met het gevolg, dat de wielen der zware bus over de beenen van het slachtoffer gingen. Per auto werd de ongelukkige naar het Binnengasthuis overgebracht, waar zij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. VERDRONKEN. Gistermiddag omstreeks drie uur is het 6-jarige meisje, Corry V„ uit de Vijzel straat te Den Haag, bij het spelen in het water van de Haringkade gevallen. Een sohlpper, die daar met zijn schuit lag heeft haar met een haak uit het water gehaald, doch de levensgeesten bleken toen al geweken te zijn. HET GEHEIMZINNIGE STERFGEVAL IN DREUMEL. Omtrent het geheimzinige sterfgeval in Dreumel kan nader worden gemeld, dat de overleden vrouw is de 25-jarige mej. A. S„ wonende te Dreumel. Zij werd niet in haar woning, doch in het huis van haar aan staande schoonouders, een familie aan den Lageweg, levenloos aangetroffen, toen het gezin, dat Maandag een gedeelte van den dag afwezig was geweest, in het begin van den avond terugkeerde. Het onderzoek, dat door rijks- en ge meentepolitie wordt ingesteld, is den ge- heelen dn gvoortgezet, evenwel tot nu toe zonder positief resultaat. 3659 (Ingez. Meel.) DE ONTPLOFFING TE HENGELO. Gasexplosie de oorzaak? Omtrent de ontploffing in de villa van de weduwe Santman aan den Woltersweg. te Hengelo, kan nog gemeld worden, dat men uit het feit, dat eenige omwonenden even voor de explosie een sterke gaslucht hebben waargenomen en de centrale ver warming bij het voorloopig ingestelde on derzoek nog intact bleek, afleidde dat als meest waarschijnlijke oorzaak van de ver nieling aan een gasontploffing moet wor den gedacht. De of icier van Justitie te Almelo heeft een bezoek aan de woning gebracht. De directeur van Gemeentewerken, de heer ir. J. P. Boelkens, is aangewezen om als deskundige het verdere onderzoek te lei den. Onze Berlijnsche correspondent schrijft ons d.d. gisteren: De reiziger uit den vreemde, die door een Berlijnsche winkelstraat wandelt, moet wel binnen korten tijd het vertrouwen, dat hij tot dan toe in zijn lijfblad gesteld heeft ernstig geschokt voelen. Het lijdt immers geen twijfel, of meergenoemd lijfblad be weert sinds eenigen tijd, dat er in Duitsch land gebrek is aan koffie En ziedaar! In tal van etalages prijken groote koperen schalen vol koffie. Gaat men een kruidenierswinkel of een speciale koffiezaak binnen, dan vindt men daar lange batterijen van de bekende roode bus sen achter wier peilglas men de aromati sche boontjes ziet liggen. De reiziger uit den vreemde gaat naar een ..Konditorie", wanneer hij koffie wil drinken en beleeft het dus niet. dat de winkelier, die over zulke geweldige voorraden beschikt, hem glad de deur wijst of hem natuurlijk al leen maar mits hij vaste klant is met 125 gram koffie in de week afscheept. „Greuelmarchen" en propaganda. Zoo wordt onze reiziger ervan overtuigd, dat zijn lijfblad zich schuldig maakt aan het verspreiden van GreuelmarchenEn hij doet op die wijze precies wat het Pro- paganda-Minlsterie verwachtte, toen het verordonneerde, dat er overal volop koffie te zien moet zijn! Opdat de winkeliers niet platgeloopen worden door koffiellef- hebbers, mogen zij in een discreet hoekjo de aankondiging ,.8chaukaffee" wat zoowel etalage- als reclamekoffie kan be- teekenen plaatsen, welke onze reiziger natuurlijk over het hoofd heeft gezien. Er was een tijd, dat de koffie ook in het Derde Rijk ais een genotmiddel werd beschouwd, tegenwoordig is jij onder ontelbare problemen het groot ste geworden. Het feit, dat de Minister van Volksvoorlichting en Propaganda, dr. Joseph Goebels, in het hoofdor gaan der Partij, den „Völkischen Beobachter", een hoofdartikel van drie kolommen heeft gewijd aan de koffie, ie karakteristiek voor de hnidige situa- FKLLE BRAND IN AUTOSLOOPERIJ. Nümeegsche brandweer wist echter na drie kwartier werken het vuur te biusschen. Door tot nu toe onbekende oorzaak is gisteravond omstreeks half elf een felle brand uitgebroken ln het pand Weurtsche weg 110 te Nijmegen, waarin het auto sloopbedrijf van de firma van Bebber is gevestigd. Voorbijgangers, die het vuur ontdekten, waarschuwden de brandweer, die het vuur met drie stralen aantastte. De brand bleek te woeden in een partij rubber en liet zich aanvankelijk ernstig aanzien, daar in de nabijheid eenige tanks, gevuld met olie stonden. De brandweer slaagde er in het vuur in te sluiten en daardoor uitbreiding te voorkomen. Er bestond toen geen vrees meer dat het vuur zou overslaan naar het belendend perceel waarin een depot van de Shell is geves tigd. Na drie kwartier kon de brandweer het watergeven staken. De benedenverdie ping was toen geheel uitgebrand. Daar de eigenaar der slooperij niet aanwezig was kon de schade niet worden geraamd. Deze wordt evenwel door verzekering gedekt. BUITENLANDSCH GEMENGD. OP ZOEK NAAR „RUNGOUD". Met behulp van een groote kiezelmolen zal een dezer dagen begonnen worden met het zoeken naar goud ln den Rijn nabij Karlshuhe. De molen zal verankerd worden op een plek, welke, naar men beweert, reeds goud heeft opgeleverd tot een waarde van bijna 18 gulden per ton kiezelsteen. Naar het oordeel van mijningenieurs zou het werk loonend kunnen zijn. Gedurende drieduizend jaar is het Rijn goud legendarisch. In de Middeleeuwsche Nlbelungen-sagen en in de opera „Das Rheingold" van Watrner komt het reeds voor. De poging, die thans zal worden on dernomen, is het gevolg van een deskun dig onderzoek van de rivierbedding op een plek, waar de rivier door een wijziging in den loop droog gelegen heeft tusschen 1770 en 1828. EEN VLIEGTUIG ALS HUWELIJKS GESCHENK. De Poolsche ambassadeur heeft den kroonprins van Iran namens den president der Poolsche republiek een sportvliegtuig als huwelijksgeschenk doen aanbieden. ÏJDENS SCHOONMAKEN VAN RIOLEN OMGEKOMEN. Vier werklieden zijn te Warschau tijdens het schoonmaken van riolen door opstij gende gassen bedwelmd en gestikt. tie, maar typeert nog verreweg niet den omvang van het koffievraag&tuk in Duilsrhland. De partijpers heeft het op de sentimen- teele manier geprobeerd, die op het Duit- sche volk ten allen tijde vat heeft gehad, en zij stelde ronduit de vraag: Duitsche man. Duitsche vrouw,, zijn de remllttai- rtsatie van het Rijnland, de opbouw van de weermacht, de grootste militaire lucht vaart en een machtige oorlogsmarine, Duitschland's economische onafhankelijk heid, Oostemijk. de Sudeten, Memel, Bo- hemen en Moravlë U niet waard, dat ge een paar koppen koffie per dag minder drinkt? Natuurlijk Is elke Duitsche man en ook elke Duitsche vrouw gaarne bereid om daar volmondig ja! op te zeggen. Maar voorloopig begrijpt men niet goed, wat dat allemaal met de koffie te maken heeft en zoo lang kunt u met lederen Duitscher een gesprek beginnen over de bolsjewieken, de Joden en Roosevelt, maar zoodra u hem aan het woord laat komen, is zijn eerste vraag: ,,U laat zeker uit Nederland koffie komen?" De politie in actie. Zelfs de politie houdt zich op het oogen blik bezig met het koffleprobleem Toen de boter nog niet gedistribueerd werd en het publiek nog niet aan de eierenschaarschte gewend was, waren ten allen tijde een paar Schupo's bereid, om de wacht te houden bij de file voor winkels, waar een, beschei den voorraad der genoemde levensmidde len in kleine porties werd uitverkocht. Met de rijen van koffielustigen. die zich voor bepaalde winkels opstellen, heeft de Schupo geen medelijden meer. Hij gaat naar bin nen, controleert de boodsehappentasschen van de dames, die zich aan de toonbank verdringen en wee haar, die eenige zakjes koffie in verschillende winkels veroverd heeft! De gehamsterde" waar wordt mee- doogenloos onder degenen, die buiten wachten, gratis uitgedeeld en daarbij blijft het niet: de betreffende winke lier krijgt order, om zijn winkel voor eenige uren te sluiten, want hoe hij 't klaar speelt is z ij n zaak hij moet ervoor zorgen, dat *ich geen queue vormt, welke immers in strijd is met de waardigheid van het aanzien van het nieuwe Duitschland. In de Nederlandsche bladen vindt men op het oogenblik vrijwel dagelijks het slag woord: „Hamstert tijdig! De ironie van het lot wil, dat tenminste wanneer we ons niet vergissen een groote koffie- flrma van dit slogan de primeur heeft ge had. In Duitschland denkt men over zulke dingen heel anders. Er zijn reeds tal van vrouwen, die voor een koffiowinkel in de rij stonden, per politieauto naar huis ge bracht, waar bekwame speurders volgens alle regelen der kunst alles onderstboven haalden en wee degene, in wier woning koffie aangetroffen werd! Haar teer ge koesterde voorraad werd zonder pardon In beslag genomen en volgens de kranten zal ze er wel meer van hooren Brazilië, hel meest gehate land. Een niet onaardig politiek aspect van het koffleprobleem is wel dit, dat men Brazilië op het oogenblik het land zou kunnen noemen, dat na Rusland en Duitschland het meest en vooral het op rechtst wordt gehaat. Ook de man van de straat weet zoo langzamerhand, dat Bra zilië de groote koffieleverancier der we reld is en aangezien er in het Derde Rijk momenteel een nijpend koffietekort be staat, ligt het voor eenvoudige geesten voor de hand, dat de democratie een nieuwe vermetele poging waagt om de dictaturen dwars te zitten. Degene, die bij tijd en gelegenheid eens zijn licht opsteekt bij de groote. beter ge- informeerde bladen, zooals er gelukkig ook In het Derde Rijk nog eenige bestaan, ge looft ln het eerste moment misschien aan een zetfout, wanneer hij in de statistieken van de rubriek handelsberichten consta teert, dat Bremen en Hamburg over kof- fievoorraden beschiken, welke die der West-Fransche havens, de grootste koffle- opslagplaatsen van Europa, naar de kroon streven. Die statistieken komen echter regelma tig terug en op den duur is het moeilijk, aan een zetfout te blijven gelooven. Infor meert men nader, dan hoort men praten over vrijhavens, over het steeds meer drukkende gebrek aan deviezen, over de mogelijkheid om de onverbruikte Duitsche kcffievoorraden in deviezen-krachtige lan den te loozen, en wanneer de hier geschil derde nieuwsgierigen dan bovendien nog berichten onder de oogen krijgt over om vangrijke leveringen van industrieel pro ducten aan den grootsten staat van Zuid- Amerika, dan koestert hij tenminste geen wrok meer tegen Brazilië, wanneer zijn vrouw hem onthaalt op pepermuntthee in plaats van koffie. Een ongelegen oogenblik. Het koffieprobleem komt des te onge legener, nu het nationaal-socialistisch be wind zij het dan ook zonder de lijnen van geleidelijkheid der orthodoxe econo mie te volgen, maar wat weet de man van de straat daarvan? een ultgespro- ken hoogconjunctuur bewerkt heeft en verscheidene categoriën een ruim toerei kend inkomen genieten Deze menschen hebben natuurlijk de neiging, om hun le vensstandaard met hun hooger inkomen ln overeenstemming te brengen. Dit komt ln de eerste plaats daardoor tot uiting, dat er meer vraag bestaat naar duurdere le vensmiddelen en genotmidd^en. Terwijl het Derde Rijk reeds ln onvol doende mate in staat is om de behoefte aan levensmiddelen te dekken, ontbreken genotmiddelen, die grootendeels met be hulp van deviezen buiten de grenzen aan gekocht moeten worden, al meer en meer, De huidige anti-tabaks-campagne, welke voor een zeer groot deel der mannelijke jeugd een absoluut rook verbod beteekent en verder niet wei nigen lede ndcr geüniformeerde partij formaties een vérgaande matigheid oplegt, is op zijn minst evenzeer een deviezenkwestie als een middel ter be vordering der volksgezondheid. De Duitsche economische leiding staat telkens en telkens weer voor de moeilijke taak, of zij de bescheiden hoeveelheid schikbare deviezen zóó of zóó zal aanwen den. Dat zij dan dikwijls haar keuze laai vallen op ijzer en staal, hoeft men heuzch niet alleen op te vatten als een voorliefde voor de symbolen der onvergankeHjkt Germaansche oerkracht. Nadruk verboden. VOOR DONDERDAG 27 APRIL. Hilversum I. 1875 en 415,5 M. 8.009.15 Kro; 10 00 Ncrv; 11.00 Kro; 2.00—12.00 Ncrv. - 8.00—9.15 Gram. platen (ca. 8.15 Berichten) - 10.00 Gram. platen 1015 Morgendienst - 10.45 Gram- platen 11.30 Godsd. halfuurtje 12.00 Berichten 12.15 Gram. platen 1230 Kro-orkest (1.00—1.15 Gram. platen) 200 Handwerkuurtje 3.00 Pianovoordracht en gram, platen 3.45 Bijbellezing 4.45 Gram. platen 5.00 Handenarbeid voor de Jeugd - 5.30—5.55 Gram. platen 6.00 Orgelconcert (ca. 6.30 Berichten) 7.00 Berichten 7.13 Boekbespreking 7.45 Gram. platen 7.59 Causerie vanwege de Centrale voor Werkloozec- zorg 8.00 Berichten A.NP., herhaling S.O.&- berichten 8.15 Ncrv-orkest cn declamatie - 10.00 Berichten A.N.P., actueel halfuur ÏOJO De Postillons (.10.45—11.00 Gymnastiek) 1125 Gram platen ca. 11.50—12.00 Schriftlezing, Hilversum II. 301.5 M. Avro-uit zending - 8 00 Gram. platen (ca. 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gewijde muziek (gram. platen) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Orgel spel ii.oo Voor de vrouw 11.10 Het Om roeporkest en soliste 12.15 Berichten 12.17 Gram. platen 12.30 Avro-Amusementsorkest 1.15 Gram. platen 1.30 Viool en piano - 2.00 Voor de vrouw 2.30 Pianovoordracht - 3.00 Cursussen voor de vrouw 3.45 Gram. platen 4.00 Voor zieken en thuiszittenden - 4.30 Avro-Musette-orkest en soliste (opn) - 5 00 Voor de kinderen 5.30 Het Avro Aeolian- orkest 6.28 Berichten 6.30 Sportpraatje - 7.00 Voor de kinderen 7.05 De Avro-Dance band 7.30 Engelsche les 8.00 Berichten A.N.P., radiojournaal, mededeelingen 8.20 Het Omroeporkest en solist 9.20 Causerie ..He» droomland Kashmir" 9.40 Disco-nieuws 10.20 Interview 10.30 Avro-Vaudevllle-orkesl en Miff Ferrie's Jakdauz 11.00 Beriohten A.N.P.. dansmuziek (gram. platen) 11.35- 12.00 Ensemble Carel Alberts. Droitwich. 1500 M. 10.20 Gram. platen - 11.05 B.B.C.-Northern-orkest 11.60 He' V. Fleming-orkest 12.20 Metropolitan Politie* orkest 1.20 Piano-voordracht 1.50 Het Austral-Trio 2.15 Declamatie 2.35 Stw, orkest Bournemouth en soliste 4.05 Voor de vrouw 4.20 Gram. platen 4.50 Het Par- kington kwintet 5.20 Berichten 5.40 Voor de boeren 6.00 Theater-nieuws 6.29 Orgelspel 7.00 Causerie ..What Is inheritance. The problem in animal breeding" 7.20 Ge varieerd programma 8.05 Komische voor dracht 8.20 Berichten 8.45—8.55 Causerie „The Budget" 9.00 Het Lener Strijkkwartet 9.35 Korte Kerkdienst 9.55 Danceband Concours 10.50 Gram. platen 11.1011.20 Berichten. Radio Paris. 1648 M. 8.00. 9.00. 025 en 10.20 Gram. platen 11.35 Zang 12.25 An- dolfi's orkest 1.35 Zang 1.50 en 2.35 Gram. platen 3.35 Duetten 3.50 Gram. platen 4.25 Zang en piano 6,20 Het Giardino-orkest 7.50—11.05 Opera-uitzending. Keulen. 456 M. 5.50 Gram, platen 6.30 7.30 Het Dresdens Kleinorkest. 7.50 Het Omroeporkest 9.20—9.50 Volksliederen 1\30 en 12.35 Het Omroepkleinorkest en Jos Prelssler met zijn solisten 1.302.20 Populair concert 3.20 Gram. platen 4.40 Willy Deussens kamerkoor en soliste 6.307.16 Verzoek" concert 7.50 Het Omroepkoor en -orkest» gemengde koren en solisten 9.50 Fritz We ber's orkest en solist 11.202.20 Gevarieerd nachtconcert. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gram. platen 11.50 Cabaret-programma 12.05 en 12.30 Omroepdansorkest 12.50 Cabaret-pro gramma 1.05—1.20. 4.20 en 5.50 Gram. pl. - 7.20 Het Omroeporkest (ca. 8.05 Causerie) 9.30—10.20 Gram. platen. 484 M.: 11.20 Gram. platen 11.60 en 1230 Radio-orkest 12.501.20 Gram. platen 4.20 Pianovoordracht 4.40, 5.35 en 6.35 Gram. platen 7.20 Radiotooneel 9-3010.20 Gram. platen. Deutschlandscnder. 1571 M. 7.30 Het Leip- ziger „Gewandhaus"-orkest en solisten Berichten 9.50 Pianovoordracht 10.05 Be richten 10.20 Orgelconcert (opn.) 10 55 11.20 Otto Dobrindt's orkest (opn.). GEM. RADIO-DÏSTRÏBL'TIFBEDRIJF KN DE R.O.V. RADIO-CENTR U F. Voor Donderdag 27 April. Ie Programma: lederen dag van 8—24 uur A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uur K.R.O.. N.C.R.V enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 9.50 RadJO P.T.T. N. 10.20 Parus Radio 11.35 Brussel (VI.) 1.20 Keulen 2.20 Diversen London Reg. 3 20 Keulen 4.20 Brussel (VI.) 5.40 Keulen 7.35 Weenen of dlv. - 7.50 Keulen 9.20 Brussel (VI.) 9.30 Brussel (Fr.) 10.20 Keulen. 4e Programma: 8.00 Brussel (VI.) Parijs Radio 8.30 Radio P.T.T. N. - n London Reg. 11.05 Droitwich 2.15 London Reg. 2.35 Droitwich 4.05 London Reg- 4.20 Droitwich 5,35 Brussel (Fr.) 6;' Droitwich 7.00 London Reg. 7.20 Droit" wich 7.30 Sportpraatje door den heer J. D-.™ Janssen (journalist) 8.00 Gram, muzieit G.R.D, of div. 8.20 Droitwich 11.20 Radio Danmark, WUziglngen voorbehouden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10