De nederlaag van Antwerpen gewroken (3—2) Holland-België te Amsterdam Kalme stemming in de kleedkamers LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 24 April 1939 Derde Blad No. 24257 Een goede, doch geen „groote' wedstrijd 80ste Jaargang Schitterende doelpunten van Vente Twee gelijkwaardige tegenstanders ,Een gelijk spel zou beter zijn geweest", oordeelde men Hoe druk het was te Amsterdam (Van onzen redacteur). DOOR een 32 overwinning op België heeft het Neder- landsch voetbalelftal gisteren te Amsterdam voor 56.000 toeschouwers de nederlaag in den slag van Antwerpen ge wroken en het stemt tot voldoening dat Oranje geen ruwheid en unfaire trucs noodig heeft gehad om aan de Roode Duivels haar meerderheid op te leggen, gelijk omgekeerd helaas het geval is geweest in dien triesten kamp in de Scheldestad! Overtuigend was deze zege overigens niet, want hier stonden twee gelijkwaardige elftallen tegenover elkaar, die beide feitelijk voortdurend evenveel kans hebben gehad op succes en daarom misschien alle twee in een puntenverdeeling de meest juiste belooning zouden hebben gevonden VENTE. DE SCHOTVAARDIGE. Vente was de beste van het vijftal! Ook zijn spel hebben wij in den aanvang met eenige beduchtheid gadegeslagen, maar toen het enthousiasme der ploeg grooter werd. groeide bii onzen midvoor ook weer het vernuft om verwarring te stichten in dc Belgische defensie en met twee juweel tjes van doelpunten zette hij de kroon op zijn over het algemeen zeer verdienstelijke werk. dat ongetwijfeld nog nuttiger geweest zou zijn indien het van zijn buren beteren steun had ondervonden. DE ONTBREKENDE VONK. Niet ten onrechte hebben wij het Zater dag noodig gevonden het publiek, dat dezen keer in zoo ontzaglijk grooten getale was opgekomen, te waarschuwen voor overdre ven verwachtingen. Want Nederland moge gisteren dan goed hebben gespeeld, iets bijzonders prepteerde het toch zeker ook niet. Vooral Yóór de pauze was het boven dien een vrij tamme vertooning. waarin de vonk der geestdrift ontbrak om aan het spel meer temperament te verschaffen en den toeschouwers de emotie te schenken, i waarvoor het nu eenmaal in groote meer derheid gekomen was. Gelukkig kwam spoedig na de pauze de opleving en toen pas mocht men weer spreken van de „Hol- land-rBelgië-sfeer", zooals wij die kennen van zoo tallooze ontmoetingen uit vorige jaren. Het enthousiasme laaide op. binnen en bulten de lünen. het tempo steeg en de aanvallen ter weerszijden kregen soms weer dat element van verrassing, dat feitelijk altijd het kenmerk van het Belgische spel en den laatsten tijd ook van de Nederland sche voorhoede is geweest! Tot een werke lijk hoog peil steeg het niet. maar de kamp aas nochtans interessant en opwindend en in ;.aar dreunende aanmoediging legde het legioen der Nederlandsche supporters al zijn hoop en vertrouwen dat de Oranje- ploeg en ln slagen zou ditmaal over de Belgen te triomfeeren. Dat vertrouwen werd niet beschaamd al was de overwinning tenslotte een dubbeltje op zijn kant. Onstuimig is ons nationale team. vooral gedurende het eerste halfuur na de hervatting, ten aanval getrokken en met twee fraaie doelpunten heeft Vente toen eten grondslag gelegd voor het uiteindelijk succes. Wel is waar stelden de Belgen tegen het laatst alles in het werk om althans nog een gelijk spel uit het vuur te sleepen en doordat Holland zich toen meerendeels op verdedigen in stelde, waren de Roode Duivels in die korte periode ook inderdaad sterker, maar onze defensie wist zich te hand haven, al kostte het groote moeite en met 32 kwam in den regen (die kort voor afloop begon te vallen) onder da verenden jubel het einde van een wed strijd. die goed was en dikwijl boeiend, maar die ons toch geenszins in ieder opzicht bevrediging heeft geschonken! ZWAKKE PLEKKEN. Aan d'e hulp heeft het Vente in dezen wedstrijd helaas nog al eens ontbro ken! Smit. zoowel als Van der Veen, heeft gezwoegd om er het beste van te maken, maar het bleef nochtans onder de verwachtingen. Vooral Smit was de oude niet meer! Nog in den wed strijd te Rotterdam was de Haarlemmer de groote figuur, die overal was waar gevaar dreigde en altijd de zaak te kla ren wist de man, die door zijn won derlijk goed aanvoelen van het spel den draak steken kon met wereldreputaties van Hongaarschc beroemdheden en de z-el was van ons elftal. Hoe oneindig ver stond Smit daar gisteren van af! Wij herinneren ons een enkele mooie pass naar Vente, die daaruit scoorde; wij herinneren ons eveneens een weergaloos mooien schui ver van grooten afstand, die een goal waard was geweest, doch op het nip pertje door Badjou werd gestopt, maar veel gloria was er overigens voor onzen linksbinnen niet weggelegd. Van al die oude en succesvolle trucs, die het publiek tot zoo onstuimigen bijval konden brengen, was nrats te bespeuren en zoo viel Smit terug tot een heel matigen voorhoede-speler, die niet onvoldoende is geweest, maar anderzijds wel vijftig procent minder gevaarlijk was dan in vorige ontmoetingen van onze nationale ploeg Van der Veen was eveneens minder dan in vorige wedstrijden, al kon het verschil niet zoo heel groot worden genoemd. Hij deed in het veld meermalen aardig werk. maar meer dan vroeger leek het ons te be nepen. te klein, te onproductief. Hij vond geen openingen om anderen scoringskansen te bieden en hij was zelf als schutter vol komen ongevaarlijk. Eenmaal slechts heb ben wij geloofd een doelpunt van hem te zien! Dat was vlak voor het einde toen Drager was doorgebroken en de Heracles- man uit diens voorzet voortreffelijk in kopte. Vlak bii den paal grabbelde Badjou het leder echter weg en voorde zooveelste maal had Van der Veen een wedstrijd achter den rug, waarin hij geen kans had gezien voor Nederland een treffer te plaatsen! Mis schien zal het moeilijk zijn een behoorlijk plaatsvervanger voor hem te vinden, maar ons dunkt dat het voor onzen aanval een versterking beteekenen zou indien men een rechtsbinnen zou kunnen aanwijzen, die behalve combineeren in het veld ook door zetten en schieten kan! Namen als Piet de Boer en Abe Lenstra zullen in dit verband in den komenden tijd met het oog op den kamp tegen Zwit serland fop 7 Mei te Bern) nog wel eens op den voorgrond worden geschoven De vleugelspelers onzer voorhoede hebben gisteren hun reputatie gehandhaafd. Dra- ge en De Harder waren snel en doortastend en hoewel laatstgenoemde van Smit weer geringen steun ondervond, heeft er toch van zijn kant bij herhaling gevaar gedreigd voor het Belgische doel. Ons eerste punt werd trouwen? gescoord door de beide vleugelspelers, die gezamenlijk de vijande lijke goal attaqueerden (een voortreffelijk staaltje van modem aanvalsspel voor den buitenspeler!) en feitelijk ook te zamen den bal in de Belgische touwen deden ver dwijnen! Veel beter dan in Antwerpen was onze halflinie. Anderiesen was betrouwbaar als vanouds en het weer medespelen van Paauwe beteekende inderdaad een ver- goede verstandhouding. Aan de goede verstandhouding haperde net ditmaal niet in den wedstrijd tegen de loeigen. De protesten ln de Hollandsche rvs' na den kamp te Antwerpen, bleken «'Ukkie niet zonder uitwerking te zijn ge geven en behoudens enkele minder toe laatbare trucjes van Braine, die er overi gens bii scheidsrechter Thompson mee aan verkeerde kantoor was!, werd er vrij- ei geen enkele minder welluidende klank 'nomen. O, Ja, het ging natuurlijk af en eens Mn beetje te hard en een dpn spe'er moest wel eens gestraft wor- n voor een ..onvriendelijke" daad. maar vnren o.l. uitzonderingen, welke den re«l bevestigden.... dat*!!1 voor de rust blina den ind.uk v«,.ht beide ploegen er, na het zware ge- v„h' v?n den vorigen keer. zelf zoodanig doo °Jer waren dat zij er een tijdlang ïTvnnrK .j1"1 werden gebracht en dat "olbnHv onze 'andgenooten vei gaten dat techno!! SBel' zich alleen baseerend op "n h»v.uen bactiek dus zonder wilskracht ezieing. nie' al'een on-c oon. maar oemrtU ongevaarlijk moet worden re- dat nrJruul Dat bet in de tweede helft ,n een or. a 2°oveel beter ging en de sfeer "n °e!ari„ ''aditioneele wijze zwaar we d eh a. i was verheugend maar het kon en dat leurstelling niet geheel wegne- n Antu-J!nze voorhoede, de in Rotterdam eed aerPen zulke voort effepke dirgen orm antjenliik beneden haar vorken 'er do en' De stootkracht was m!n- anva'ïen t "heid vlel togen en de tiend kar,iTteï5n af Pn tQP rPn wa' aar- met Ho u'1 waa'v"n de scelers treuzel- niet wktln €n den 5chyn wekten dat ^°e verder te moeten han- Prins Bernhard woonde den wedstrijd bij. (Van onzen redacteur. Toegejuicht door dc duizenden in het stampvolle Amsterdamsche stadion ver scheen Prins Bernhard gistermiddag om streeks kwart over twee in burger in dc met bloemen versierde eere-loge van de officieele tribune en tien minuten laten verkondigde klaroengeschal van den marathontoren dc komst der elftallen, die ditmaal tot aller verrassing gelijktijdig en naast elkaar (telkens een Hollander en een Belg) het veld betraden! Anderiesen won den toss en koos het voor deel van den wind, die dwars over het veld stond, doch van betrekkelijk geringen invloed is geweest. Keeper Dijkstra kwam reeds dadelijk eenige malen in actie en hij deed dat met zoo veel bravoure en talent dat het nogal tegenviel toen hij in de vierde minuut radicaal misgreep, maar Caldenhove gelukkig op de doellijn het gevaar nog keeren kon! Aan de overzijde had men intusschen evenzeer een blunder begaan! Stijnen en Badjou liepen daar beiden op een bal toe en begrepen elkaar daarbij zóó slecht dat het leer tusschen hen door in de richting van het open doel wegrolde, echter om rakelings langs den buitenkant van den paal out te gaan Na dezen lichtelijk opwindenden inzet begon België sterker te worden en stil en teleurgesteld zag het publiek toe hoe ons elftal er in die eerste oogcnblikken slechts met de grootste moeite in slaagde zich die vinnig attaqueeren- de Roode Duivels van het lijf te houden. Het was Anderiesen tenslotte, die door zijn groote activiteit de voorhoede ten aanval stuw de, waarbij, na ruim een kwartier, een mooie kopbal van Drager keurig door Badjou werd gevangen Niettemin bleef het een vrij lauw snolletje, dat technisch niet slecht was, maar de noodige bezieling miste. Dertien minuten voor de pauze trok Ficvez er plotseling met den bal tusschen uit om daarna laag voor te zetten. Onze defensie was een moment ln de war en Braine maak te er gebruik van door een niet hard. doch goed geplaatst schot in te zenden dat doel trof. België had dus de leiding, maar zjj moest )ic twee minuten daarna al weer afstaan vant Dc Harder drong toen fel naar binnen im den bal via den keeper voor de voeten te deponccren van den eveneens naar de goal zwenkenden Drager, die de partijen op gelijken voet bracht. 1—1. Het zijn voornamelijk De Harder en Vente geweest, die in de slotperiode der eerste helft onze aanvallen geleid hebben en Badjou werd daarbij duchtig aan den tand gevoeld, maar met onveranderden stand kwam toch de rust. De tweede helft was nog maar enkele minu ten oud toen Van Alphen een bal van de Bel gische doellijn wegwerken moest, nadat Badjou reeds was gepasseerd, en in de vijfde minuut gaf Vente aan het publiek reden tot juichen door een pass van Smit op buitengewoon han dige wijze te benutten met een vlijmscherp schot, dat volkomen onhoudbaar was. 21. Als reactie deed België van den aftrap af een tegenstoot, die rechtstreeks tot succes scheen to leiden. Dijkstra viel nog uit naar den schuiver van Buyle, doch tevergeefs en vele Belgische supporters juichten voor een doelpunt Totdat zij tot de ontdekking kwamen dat de bal precies langs den buitenkant van den paal was gegaan De duizenden op de tribunes kregen nu hun sensatie, want toen Smit op het Belgische doel schoot, had Badjou het nakijken, maar redde Van Caelenberg op de lijn (juist zooals Van Alphen tevoren had gedaan!), en toen Vente binnen de minuut een venijnigen kogel inzxmd. was het een deel van het Hollandsche publiek, dat op zijn beurt tevergeefs jubelde, meenende dat Badjou het leer in het doel had geslagen, terwijl hij het rakelings over de lat op het net had doen terechtkomen! Snel verplaatste zich het spel thans van doel tot doel. waarbij Dijkstra de grootste moeite had met een kopbal van Capelle en Badjou lau weren oogstte door een ongeloofelij k mooien schuiver van Smit in het uiterste hoekje te grabbelen, zoodat Smit er diep teleurgesteld het hoofd om schudde. Een interessant duel tusschen Buyle en Cal denhove volgde ter afwisseling ergens bij de cornervlag (de Amsterdammer won tot groote vreugde van het publiek) en Holland zat nu veel vinniger op den bal dan voor de pauze het geval was geweest. In een periode, waarin Holland even wat af zakte, kwam intusschen voor België den gelijk maker door falen van Bonsema en Caldenhove en dat dreigde de ommekeer te worden. Dat zij het niet werd, was te danken aan De Harder, die van den aftrap den bal meenam langs de lijn, naar binnen liep en het leer voor de voe ten legde van den goed opgestelden en onver- moeiden Vente. die Holland met een mooi schot de leiding hergaf. 3—2. Alleen de moed van een Dijkstra, die reeds een tand had verspeeld, doch zijn body on vervaard voor de voeten gooide van den door gebroken Belgischen rechtsbuiten, voorkwam vervolgens een derde doelpunt der gasten en nóg was daarmede het gevaar niet beteugeld, want Holland ging zich toeleggen op het ver dedigen van haar voorsprong en België atta queerde fel voor den gelijkmaker! Het heeft er gespannen in die laatste tien minuten. Het spel werd rommeliger, harder, nerveuzer er werden vele overtredingen be gaan en eenige spelers raakten geblesseerd zon der echter uit te vallen. Tot doelpunten kwam het evenwel niet meer en toen de heer Thomp son inrukken liet. had Oranje een zwaar be vochten 3—2 overwinning behaald. Otto de Vries: „Het peil steeg niet tot groote hoogte". In de Nederlandsche kleedkamer heerschte gisteren na afloop van den HollandBelgië- wedstrijd een opgewekte prettige stemming. De nederlaag van Antwerpen was gewroken, maar stuk voor stuk hadden de spelers toch wel het idee, dat een gelijk spel beter zou zijn geweest. De ontmoeting mag dan niet „zoo hard"' zijn geweest als in de Scheldestad. bepaald zacht zinnig is het toch ook niet toegegaan en hier en daar moet de alles genezende Bob er aan te pas komen. Een paar tanden van Dijkstra hebben een stevigen schok gekregen, maar daar kunnen ze wel tegen, verzekerde de Zaankanter ons met een opgewekt gezicht. Het zal wel losloopen, al zat ik er enkele malen leelijk tus schen. Anderiesen verklaarde ons. waarom hij tegen het einde zich meer teruggetrokken had. Het was een snelle wedstrijd geweest, allen hebben hun best gedaan. Hier en daar heb ik tegen mijn spelers wat moeten zeggen, ter kalmee ring der zenuwen, voegt hij er aan toe. Dat is hem. den door en door geroutineerden inter nationalen speler wel toevertrouwd. Smit knipoogt maar eens. Och. het kan niet altijd even goed gaan. beteekent het zoo on geveer. en we hebben toch gewonnen! Paauwe is enthousiast over zijnrechter knie. die het zoo goed gedaan heeft. Van ope- reeren geen sprake hoor, dat kan ik u verze keren. En Bertus Caldenhove wordt er tusschen ge nomen, als hij om een kammetje vraagt. Waar voor heb jij dat nou noodig? wordt hem van alle kanten toegeroepen, wijzend op het bijna haarlooze hoofd van den Amsterdammer. De heer Herberts, voorzitter van de keuze- commissie, was van oordeel, dat de Belgen een homogene ploeg bezaten. Veel verschil tus schen beide teams was er niet. In de eerste twintig minuten na de rust heeft het Neder- landsch elftal uitstekend gespeeld en daarom is de verhouding 32 niet zoo heelemaal onjuist. De besten waren De Harder, Drager, Anderie sen, Wilders en Bas Paauwe. Vente en Kick Smit speelden wat minder dan wij verwacht hadden, maar het maken van twee doelpunten stempelt Vente toch weer tot een speler, dien wij niet graag zouden willen missen. De heer Otto de Vries, voorzitter van de tech nische commissie, noemde het resultaat verdiend Anderiesen heeft weer een puiken wedstrijd gespeeld. Over het geheel genomen was het wat rommelig, waardoor het peil niet tot grootéï hoogte steeg. Eenzelfde meening was de heer Mundt toege daan. Qua team was België misschien wat be ter en vooral het koppen onzer tegenstanders was goed. Dit onderdeel van het spel was al leen uitstekend verzorgd bij Paauwe. Anderiesen en Vente. de rest „time-de" niet juist. De heer Lotsy noemde het een prettige re vanche van Antwerpen, maar een draw had z.l. beter de verhouding weergegeven. In de laatste twintig minuten was het spel bedenkelijk gezakt. Drager vond hij den besten speler van de Nederlandsche ploeg. Ik heb genoten van enkele mooie trekjes en fijne technische staaltjes in zijn spel. Wilders wordt beter maar hij kan nog veel beter. Thompson aan het woord. De Engelsche scheidsrechter Thompson was van oordeel, dat een gelijk spel beter de krachts verhouding zou hebben weergegeven. Toen wij hem vroegen of hij geaarzeld had bij het twee de doelpunt van Nederland de Belgen pro testeerden wegens buitenspel verklaarde de scheidsrechter, dat er geen enkele onregelmatig heid had plaats gevonden, zoodat hij het doel punt natuurlijk toekende. Het was hem opge vallen, dat aan beide zijden in zeer snel tempo werd gespeeld Een oordeel over spelers wilde hij liever niet geven, maar Vente was hem in de tweede helft opgevallen door snelheid en intel ligentie, met inzicht in het spel en een goeden kijk op den bal. Bij de Belgen. De voorzitter van de Belgische keuzecomnüs- sie, generaal De la Falie, was van meening, dat de Belgen meer spel hebben laten zien, meer techniek en balcontrole. Het spel der Ne derlanders leek op kick and rush, maar het was productiever en geestdriftiger. Een gelijk spel zou de verhouding goed hebben weergegeven. De Belgische oud-international Hector Goe- tinck meende eveneens, dat de techniek der Belgen beter was geweest. Maar de Roode Dui vels hadden naar zijn oordeel te veel getreu zeld en daardoor goede kansen voorbij laten gaan. De Nederlanders waren sneller en geest driftiger. Het Nederlandsche spel sneller: dat was ook de opvatting van Capelle, die overigens zeide, dat een gelijk spel de juiste uitslag zou zijn geweest. De Belgische middenvoor prees het spel van Dijkstra, Caldenhove, Anderiesen, Smit en Vente. Stijnen,. de Belgische aanvoerder zeide: „Wij hadden een gelijk spel verdiend". Technisch waren de ploegen evenwaardig, aldus Stijnen. De balcontrole was niet gemakkelijk, door het grillige draaien van den wind. Er is minder „hard" gespeeld dan in Antwerpen: het was een sportieven wedstrijd. Vente en Smit zijn altijd gevaarlijk en ook Dijkstra, Anderiesen en De Harder hebben goed gespeeld. Over zijn eigen elftal was Stijnen tevreden. Het Nederlandsche spel noemde hij doelmatiger, productiever, door dat het in „verticale" richting naar het doel van den tegenstander streeft, terwijl de Belgen „in de breedte" spelen. sterking. Paauwe heeft niet alleen zijn routine op Stam voor, hij is ook technisch fijner, voelt het spel zuiverder aan en ver staat zoowel zijn aanvallende als zijn steu nende taak tot in finesses. KLARE TAAL. De Belgische linkervleugel, die sterker heette te zijn dan den vorigen keer. heeft het tegen Paauwe heel moeilijk gehad, vooral ook omdat Wilders achter hem het woord „opruimen" in iederen vorm wist te vervoegen en het resultaat was dat b.v. Braine ditmaal veel minder heeft kunnen uitrichten dan in den dramatischen kamp van enkele maanden geleden. De tacticus Braine kreeg eenvoudig de kans niet om zijn valstrikken uit te zetten en toen hij kennelijk veront waardigd daarover het eens op an dere wijze probeerde en Paauwe op unfaire wijze onschadelijk trachtte te maken, deed hij de bittere ervaring op dat het publiek hem uitjouwde (wat dezen Belg niet deert) en dat wat erger was voor hem! de arbiter zijn handelwijze en oogmerken volkomen doorzag en hem zulks op niet te mis kennen wijze aan zijn verstand bracht ook. De heer Thompson sprak waar schijnlijk geen Vlaamsch en Braine geen Engelsch. maar de gebaren van den scheidsrechter waren niettemin klare taal voor den beroemden en lich telijk over het paard getilden Raymond, die een groot voetballer kan zijn. maar een humeur heeft om van te rillen en uit vrees voor een meer radicale af straffing zich verder als een fat soenlijken jongen heeft moeten gedra genHetgeen intusschen zijn spel niet ten goede kwam, al nam hij dan ook het eerste Belgische doelpunt voor zijn rekening. DE TRUC VAN BONSEMA. Bonsema. de oud-Velocitaan. thans G.V. A.V.'er, was de nieuweling in onze halflinie en hij heeft op ons geen sterken indruk kunnen maken. Stellig was het veel beter dan toen Schubert den vorigen keer die plaats bezette en den snellen Fievéz den ganschen middag vrij spel bezorgde, maar het was niet altijd resoluut genoeg, soms ook te ontactisch en het droeg den schijn in zich alsof Bonsema zich als linkshalf te onwennig gevoelde om zich geheel vrij-uit te durven laten gaan! Zwaar zal het den Groninger bovendien worden aangerekend dat hij indirect de oorzaak was dat de Belgen hun tweede doelpunt scoorden. Bonsema immers liet opzettelijk een bal loopen. dien hij. geheel vrij staande, zonder moeite had kunnen stoppen en wegwerken omdat hij meende dat het leer zou uitgaan. Fievéz, de Belgische rechtsbuiten, echter is snel en de bal was traag, zoodat het trucje van Bonsema. die verder van de lijn stond dan hij zelf gemeend zal hebben, mislukte en de bal uit den voorzet langs Dijkstra werd gekogeld Aan België schonk hy aldus den gelijkmaker (met welwillende mede werk ng overigens van Caldenhove. die even de kluts kwijt raakte en in eigen doel schoot!) en als Vente niet binnen de mi nuut daarnaJa. dat mag toch eigenlijk wel even apart vermeld worden op welk een sensationeele wijze twee van de Hol landsche doelpunten gisteren tot stand ziin gekomen. De eerste goal ontstond elf mi nuten voor de rust. twee minuten nadat de Belgen de le ding hadden genomen en het derde Oranje-doelpunt volgde zóó vlug op het tweede de zoo juist genoemde eoal de Belgen dat de supporters van beneden j den Moerdijk nog juichten op het moment j dat Vente aan Nederland reeds de leiding I terug gegeven had1 J RECORD AANTAL AUTO'g. Het aantal auto's en bussen, waaronder er vele uit België waren, bereikte fisteren te Amsterdam een recordhoogte. Het topfetal bü vroegere gelegenheden bedroeg ongeveer 7500, thans moesten 9467 motorvoertuigen b(j het stadion „verwerkt" worden. Daarvan hebben er 6040 geparkeerd, hetgeen ook al 2000 boven het vroegere record is. Men krijgt een aardigen indruk van de toeneming van het autoverkeer in de laat ste tien jaar door vergelijking van de cij fers van thans met die van dc Olympische Spelen in 1926. Op den sluitingsdag reden toen 4400 auto's voor, waarvan er 2200 par keerden. Het aantal voorrijdende wagens is dus ruim verdubbeld, dat van de parkee- rende zelfs verdrievoudigd. De politie heeft Iets, dat onder deze omstandigheden geen verwondering behoeft te baren de grootste moeite gehad om ruim baan te maken voor de auto's, waar mede Prins Bernhard en xijn gezelschap aankwamen. Op den Olympiaweg, waarlangs werd gereden, schoof de stroom van wa gens in zes rijen naast elkaar op. De Hollandsche verdediging is goed ge weest. doch niet van bijzondere allure. Caldenhove deed soms verrassend mooi werk. maar hij hield zijn spel niet steeds op hetzelfde peil en met Wilders en Dijk stra vormde hij een defensie, die tegen de niet bijster schotvaardige Belgen wel op gewassen was, maar anderzijds toch ook weer niet de overtuiging schonk dat men nu gevonden heeft wat men zocht. Wilders zou men bijna een back van „den ouden stempel" kunnen noemen. De lange Amsterdammer greep dikwijls goed in en ruimde uitstekend op. maar hij scheen beslist niet te weten dat men den bal niet alleen trappen, doch ook plaatsen moet De kogels van Wilders hadden meestal luchtballon-neigingen en zijn werk miste dientengevolge veelszins het nuttige effect, dat men er feitelijk van verwach ten mocht. DE WARE MAN? En dan Dijkstra! Ja, Dijkstra- Toen scheidsrechter Thompson be ginnen gefloten had, bestormden de Roode Duivels dadelijk het Hollandsche doel, dat door een debutant verdedigd werd, maar toen Buyle vanaf de zijlijn een prachtigen hoogen voorzet gaf, die den bal vlak voor onze goal dreigde te doen belanden, was daar ineens een keeper, die uitstekend positie kie zend zich van dc gansche. veelbe sproken nerveuze Holland-Belgic-sfeer geen zier aantrok en het leder boven de hoofden van zoovele bekende Bel gische voorhoede-spelers rustig en doodbedaard uit de lucht „wegplukte" alsof hij op het eigen vertrouwde ZFC- veld een beetje aan het oefenen was ronder dat meer dan hondrrdriuizend >ogen op hem waren gericht! Die keeper was Dijkstra! En een col lega op de perstribune zei het op dat oogenblik zoo raak: „Precies als in

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9