46: Eeuwfeest in Luxemburg gevierd Binnenland LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 24 April 1939 GEMENGD NIEUWS Kostbare partij sieraden gestolen Drama te Uithuizen blijft duister De werklooze dienstplichtigen rijwielen, verwonderlijk lichte gang. Recht op onafhankelijkheid bewezen ICIIEEP/ TJIISflNl BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN INBRAAK TE AMSTERDAM. Een zeer kostbare partij sieraden, waaronder brillonten ringen, gouden armbanden, gouden oorknoppen, gou den yulpotlooden, enz. is in den nacht van Zaterdag op Zondag bij een bru tale inbraak in de juwelierszaak der fa. J. H. Janssen aan de Eerste Constan- tijn Hu.vgensstraat 5355 te Amster dam gestolen. In deze straat, waar des nachts vrij wel steeds een drukke passage is, heb ben inbrekers kans gezien een solied hekwerk van een zijraam der etalage te sloopen, een ruit van zeer dik glas te verbrijzelen en de etalage gedeeltelijk leeg te rooven. Niemand heeft de die ven tijdens hun werk gezien, al is ko men vast te staan, dat de inbrekers eenige keeren gestoord moeten zijn. Een agent van politie ontdekte gistermor gen in alle vroegte de verbrijzelde ruit. In het kleine portiek vond hij glasscherven. De etalage lag overhoop Hij waarschuwde direct de bewoners, die tot hun schrik de inbraak constateerden. De agent merkte op, dat de voorruit wel is waar goed met tra liegaas tegen inbrekers was beveiligd maar dat het zijraam zulks miste. „Maar daar heeft ook zoo'n hekwerk ge zeten". was het wederwoord van den zoon des huizes. Toen eerst bleek, dat de inbre kers dit sterke traliehek eenvoudig hadden weggerukt. De politieman zoch de naaste omgeving af en vond het hekwerk, dat met zware sloten voor de zijruit bevestigd was geweest, in een portiek van een woning aan de le Helmersstraat. Hier hadden de inbre kers het traliehek verstopt. Vermoedelijk hebben de inbrekers dus eerst in de korte tusschenpoozen waarin geen menschen de straat passeerden, de sloten geforceerd en het zware hekwerk naar de le Helmersstraat gebracht. Bij een verdere poging om tot de etalage door te dringen plakten zij een stuk papier met zeep op de zijruit waarna ten slotte het dikke glas werd verbrijzeld. De oordee- len naar de stukken glas, die achter in de etalage zijn teruggevonden moet het sprin gen van de ruit een zeer harden slag heb ben gegeven. Toen er eenmaal een flink gat in de ruit zat hadden de dieven de sieraden voor het grijpen, d.w.z. voor zoover hun lange vingers er bij konden komen. Zij stalen: vijf brillanten ringen van hoo- ge waarde, een gouden zegelring, twee gou den slavenarmbanden, drie gouden Engel- sche ringen, 'n paar gouden manchetknoo- pen, gouden oorringen, twee paar brillanten oorknoppen, één zilveren ring, drie gouden tandenstokers, vijf gouden vulpotloopen. Later werden in het portiek nog eenige fouden tandenstokers en een gouden ring teruggevonden. Het gestolene vertegenwoordigt een aan zienlijke waarde. De justitiedienst van het bureau aan het Leidscheplein is isteren nog begonnen met het instellen van een uitgebreid onder zoek. (Crt.) GEEN AANWIJZINGEN OMTRENT DE TOEDRACHT VAN DEN MOORD TE ONTDEKKEN. De sectie op het lijk van de 61-jarige C. W„ die met ernstige wonden aan het hoofd, dood in haar woning te Uithuizen is ge vonden, heeft niet kunnen leiden tot een positieve beslissing omtrent de vraag op welke wijze de vrouw om het leven is geko men. De politie staat voor enkele raadsel achtige dingen. Zoo is het vreemd, dat niemand in de buurt iets van een twist tusschen broer en zuster heeft gehoord of gezien. Het lijk werd gevonden in de keuken, liggende tegen een tafelpoot. De kleeren waren nat en be- modderd, zoodat de veronderstelling gewet tigd is, dat de vrouw, alvorens zij den dood vond, buiten is geweest en op een of andere wijze in het water is geraakt. Op betrekke lijk korten afstand van het huisje loopt een sloot, maar er is geen enkel spoor van de sloot naar het huisje gevonden. Hoewel de bewoners in deze streek reeds voor dag en dauw op zijn en veel arbeiders vroeg op weg gaan naar hun werk, heeft zioh nie mand bij de politie gemeld met een me- dedeeling, dat hij Vrijdagochtend iets bij zonders op den weg heeft bespeurd. De gearresteerde broer, die ter beschik king van de justitie wordt gesteld, blijft ontkennen, zijn zuster te hebben vermoord. ONGELUK MET REVOLVER. Schildwacht gedood. Zaterdagavond te ongeveer tien uur is onder de gemeente Zelhem een ongeluk ge beurd, dat een onzer gemobiliseerden het leven heeft gekost. Nabij de versperring te Wittenbrink. gelegen tusschen Zelhem en Hengeelo, stond de 21-jarige soldaat Van Veen uit Hoogeveen op wacht. Toen een andere soldaat per fiets naderde, riep de schildwacht: ..Sta of ik schiet". Op het zelfde oogenblik viel een schot en de schild wacht stortte zelf doodelijk gewond neer. Hoewel zeer spoedig drie dokters aanwe zig woren, kon slechts de dood geconsta teerd worden. De schildwacht bleek getrof fen door een schot uit de dienstrevolver, die hij bij zich droeg. Hoewel men slechts naar het verloop van het drama kan gissen, neemt de mare chaussee, die het onderzoek leidt, aan, dat het ongeval moet worden toegeschreven aan het toevallig afgaan van het schot en dat de wachthebbende soldaat niet zal heb ben geweten, dat het wapen geladen was. Het lijk is naar Arnhem overgebracht, waar de sectie zal worden verricht. De jon geman was in de borst getroffen, waarbij de kogel waarschijnlijk het hart heeft doorboord. (Crt.) LANDBOUWER DOOR TREIN GEGREPEN Zwaar gewond opgenomen. Zaterdagmiddag is de landbouwer Van Montford op den onbewaakten overweg van de lijn RoermondVlodrop met paard en kar door een trein gegrepen, waar door het rechterbeen van den voerman werd afgereden. Paard en kar werden een eind verder op de rails geworpen. Het paard moest ter plaatse worden afgemaakt. De landbouwer is naar het St. Lauren- tius-ziekenhuis te Roermond vervoerd. WIELRIJDER STAK ONVERHOEDS VOORRANGSWEG OVER. Op het kruispunt RijkswegThierensweg te Naarden is Zaterdagmiddag om kwart voor vijf door een verkeersfout van een wielrijder een ongeluk gebeurd, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De wielrijder, een 51-jarige kweeker uit Naarden. stak hier den voorrangsweg over. doch lette alleen op het verkeer, dat uit de richting Amsterdam kwam. Uit de richting Naarden naderde op dat oogenblik een auto met twee personen, welke een snelheid had van 55 tot 60 KM Bij het kruispunt hield de bestuurder iets in voor de tram. Opeens bevond de overste kende wielrijder zich voor de auto. Ten einde een aanrijding te voorkomen, remde de bestuurder zeer krachtig, tegelijk het stuur scherp naar rechts wendend Het ge volg was. dat de wagen in den Thierensweg omsloeg en met de wielen omhoog kwam te liggen. De auto werd zwaar beschadigd. Het portier was nog open te krijgen, doch om de beide inzittenden uit hun benarde posi tie te bevrijden moest de zitbank eerst worden losgeschroefd. Toen men de beide personen uit de auto had gehaald bleek de bestuurder, de heer Bouman uit. Duivendrecht een schouderblad en een sleutelbeen te hebben gebroken Hij werd naar de Majellastichting te Bussum vervoerd. Zijn metgezel, een Amsterdam mer. kwam met den schrik vrij. De onvoor zichtige wielrijder, die toch nog een klap van de auto had gekregen, waardoor zijn fiets werd vernield, klaagde over inwendige pijnen, doch hij kon na doktersonderzoek naar huis gaan. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt, wegens het niet verleenen van voorrang. DOODELIJK MOTORONGELUK TE WEZEP. De koopman H. Schoonhoven, te Wezep woonachtig, geraakte Zaterdagavond, toen hij op zijn motor door de dorpsstraat al daar reed. opeens de macht over zijn stuur kwijt. Omstanders zagen hem slingeren en kort. daarop botste hij tegen een boom. Ernstig gewond bleef hij liggen. Eenige of ficieren van gezondheid verleenden het slachtoffer de eerste hulp. waarna hij in levensgevaarlijken toestand naar het zie kenhuis te Zwolle werd overgebracht, waar hij is overleden. Men vermoedt, dat S op den motor on wel werd. Vroeger is hem dit ook eens over komen. VERDRONKEN. Zaterdagavond om elf uur is de 69-jarige tooneeltimmerman, A. J. de Jong, door tot nu toe onbekende oorzaak in het Sohuiten- diep te Groningen geraakt en verdronken. Het lichaam is eenigen tijd later opge haald. BUITENLANDSCH GEMENGD. REDDINGBOOT OMGESLAGEN. De reddingboot van Cullereoats (Enge land) is omgeslagen tijdens een oefentocht. Toen zij buiten de monding van de Tyne op een blinden klip stiet. Er waren 10 personen aan boord. Zes hunner kwamen om het leven, de zevende wordt vermist, terwijl de drie overigen naar een ziekenhuis moesten worden overge bracht. De opvarenden werden allen in zee geslingerd, terwijl een krachtige Nooroos tenwind woei. Sommigen slaagden er in zich vast te klemmen aan den rand van de reddingboot. Het ongeluk gebeurde op en kele honderden meters van de kust. De reddingboot werd ten slotte op de kust ge dreven. De zware zeeën maakten het red- dingwerk moeilijk. TWEE ERNSTIGE VLIEGONGELUKKEN IN FRANKRIJK. Veertien dooden. Zaterdagnacht is bij het plaatsje Tille op 500 meter afstand van het Fransche vlieg veld Beauvais een bombardementsvliegtuig omlaag gestort. Vijf Inzittenden zijn om het leven gekomen. En uit Tours komt het bericht, dat Za terdag omstreeks half twaalf bij het dalen boven het vliegveld Saint Symphoriens bij Tours twee bombardementsvliegtuigen te gen elkaar gebotst zijn. De toestellen vlo gen in brand. Negen inzittenden kwamen in de vlammen om. PANIEK IN DANSZAAL. Gisternacht heeft in een danszaal te Mont Vernon. in Ohio (V. St.) een brand gewoed. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen' en veroorzaakte een paniek, waarbij tal van personen onder den voet werden geloopen of wonden opliepen, toen zij uit de ramen sprongen. Er zijn meer dan dertig gewonden en één doode. DE BRAND AAN BOORD VAN DE „PARIS". Een arrestatie. Daar de hulpbrandwacht der Compagnie Transatlantique, Cesar Franck, erkend heeft, niet, zooals hem was opgedragen, tusschen acht uur en half elf des avonds den tijd, waarin het alarm werd gege ven ronden te hebben geloopen, is hij in hechtenis genomen. Hij wordt er van beschuldigd, dat door zijn nalatigheid de brand kon uitbreken. BRAND OP HET TENTOONSTELLINGS TERREIN TE NEW-ÏORK. In den afgeloopen nacht is het gebotfw voor de glas-industrie op de wereld-ten toonstelling te New-York door een brand in korten tijd vernield, niettegenstaande men meende, dat het gebouw vrijwel onbrand baar was. Drie brandweermannen werden gewond. De materieele schade wordt op honderdduizend dollar geraamd. Naar uit een aanschrijving van den Minister van Defensie aan de burge meesters blijkt zullen de werkelooze dienstplichtigen, die in werkelijkcn dienst zullen komen om werkende op- geroepenen bij de grensbeveiliging te vervangen, behoorcn tot de lichting 1924 en jongere lichtingen. Het betreft dus menschen van 35 jaar en jonger. SCHOOLFONDS VOOR SCHIPPERS KINDEREN ,.SCHUTTEVAER\ 3659 (Ingez. Med.) Mutaties in het bestuur. In de algemeene vergadering te Amster dam van leden van het schoolfonds voor schipperskinderen „Schuttevaer" is den heer R. Bets Pzn. op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid der commissie van toezicht en beheer der vereeniging, onder dankzegging voor de belangrijke diensten in die functie aan het schoolfonds bewe zen. In zijn plaats werd met algemeene stemmen benoemd de heer J. de Bruyn te Enkhuizen. De heer Bets blijft deel uitma ken van het dagelijksch bestuur. De heer J. Vos Hzn. te Zwolles trad af als lid van het dagelijksch bestuur en werd benoemd tot lid van het algemeen bestuur. Zijn plaats werd ingenomen door den heer J. Kale veld te Amstelveen. Tenslotte bedankte de heer J. Post te Wageningen als lid van het algemeen be stuur en propagandist der vereeniging. in verband met het aanvaarden van een func tie bij het onlangs opgerichte schoolfonds voor schippers- en kramerskinderen, die de openbare school bezoeken. BOND VAN NEDERLANDSCHE VOLKSUNIVERSITEITEN. Te Groningen werd Zaterdag de jaarver gadering van den Bond van Nederlandsche Volksuniversiteiten gehouden, welke werd geopend door den heer dr. K. F. Proost, die bij de opening van de vergadering her innerde aan het feit, dat men te Gronin gen vergaderde ter eere van het 25-jarig jubileum der plaatselijke volksuniversiteit, waarmede hij haar hartelijk gelukwenschte. Daarna kwamen enkele huishoudelijke za ken aan de orde. Tot nieuwe bestuursle den werden gekozen mevr. J. M. Bolkestein- Kraft te Utrecht en dr. J. S. Bartstra te Haarlem. Tot voorzitter werd herkozen de heer dr. K. F. Proost. Over de radio-volksuniversiteit werd een gunstig rapport uitgebracht. Ze verheugt zich in een groeiende belangstelling, even als het tijdschrift leven en werken. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over een in te stellen enquête over doel en streven der volksuniversiteiten. Men voelt de behoefte zich in deze verandere tijden over haar taak te bezinnen. Besloten werd een commissie te benoemen, die over dit vraagstuk prae-advies zal uitbrengen en in welke commissie werden benoemd de hee- rens prof. S. G. Overdiep, J. G. W. Mulder en dr. J. S. Bartstra. 3639 (Ingez. Med.) Het groot-hertogdom Luxemburg heeft Zaterdag het feest van zijn honderjarige onafhankelijkheid ingezet met een plech tige bijeenkomst van de Kamer van Af gevaardigden. tijdens welke vergadering groot-hertogin Charlotte een redevoering heeft uitgesproken. De groot-hertogin begon met erop te wijzen, dat het groot-hertogdom het bewijs van zijn persoonlijke vitaliteit en van zijn recht op een onafhanke lijk voortbestaan heeft geleverd, waar na zij aldus vervolgde: „In deze gelukkige ontwikkeling van de welvaart des lands, hebben wij een schuld van dankbaarheid op ons geladen, waar van wij ons vandaag moeten kwijten, en wel jegens de nagedachtenis der konin gen-groot-hertogen van het huis Oranje- Nassau, jegens mijn verheven grootvader, mijn geliefden vader, mijn beminde zuster wlen het allen ter harte is gegaan, de rechten van het land te bewaren en zijn vooruitgang met alle te hunner beschik king staande middelen te bevorderen". Na herinnerd te hebben aan de bescher ming, welke het groot-hertogdom in tal rijke moeilijke omstandigheden genoten heeft van de zijde der mogendheden, wel ke garant staan voor zijn onafhankelijk heid, vernieuwde de groot-hertogin haar eed om haar leven te wijden aan het waarborgen van de onafhankelijkheid en van de Instellingen des lands. Zij verklaar de zich te zullen laten leiden door de be ginselen van de grondwet, en door de voorbeelden van haar voorgangers en dat op haar beurt „elle maintiendrait" De groot-hertogin besloot haar rede al dus: Sterk in de vaderlandslievende een heid en in den onverzettelijken wil van al zijn kinderen, zal Luxemburg, met Gods hulp, nooit verloren gaan." De groot-hertogin droeg overdwars het groot lint der orde van Oranje-Nassau. Zij was vergezeld van prins Felix en ran den kroonprins, groot-hertog Jean, die even eens, behalve het lint van den eikenhouten kroon, het groot lint droegen der orde van Oranje-Nassau. Redevoering van staatsminister Du pong. Na een artistieke inleiding heeft in het gemeentehuis te Luxemburg staatsminister Dupong een redevoering uitgesproken in het Fransch en het Luxemburgsch. Hier waren aanwezig de groothertogin, prins Felix, erf hertog Jan. de diplomaten en al degenen, die een belangrijke rol spelen in het openbare leven van het Groothertog dom. Dupong zelde o.a.: .het past den kleinen en den nederigen niet zich op den voor grond te plaatsen. Indien wij toch van de zeldzame gelegenheid der herdenking van de wedergeboorte van onze onafhankelijk heid gebruik maken om tegenover de we reld onze beteekenls en ons vrije en au tonome nationale leven in het licht te ste1 len, is het omdat deze niemand aanstoot geven. Onze territoriale en strategische be langen behooren aan de geschiedenis en wij vragen niemand iets. Zonder ons te willen beroemen op groo- te daden van een groot verleden, verheugt het mij er aan te herineren, dat koningin nen, koningen en keizers van Luxem burgsch ras hebben gezeteld op de tronen der grootste rijken van de Middeleeuwen. Het heroisme van Jan van Luxemburg, den blinden koning, die zich te Recy uit trouw aan het gegeven woord heeft laten dooden. heeft steeds den naam van Luxemburg omgeven met een aureool van roem. In de wisselvalligheden van zijn ge schiedenis was het Luxemburgsche volk moedig, wanneer gestreden moest worden en getrouw aan zijn vorst. Maar al te vaak slagveld van de groote volken, die het omringen, is het land Luxemburg sinds 100 jaar door het inter nationaal statuut, dat het land werd ver leend, in dienst gesteld van den vrede tus schen deze naties. Het Luxemburgsche volk is gelukkig en tegelijkertijd trotsch door zijn onafhankelijk bestaan zijn buren van dienst te zijn geweest. Getrouw aan zijn lot heeft het in den loop van vroegere eeuwen zijn inspanningen gericht op vreedzame veroveringen bij den vooruitgang op elk gebied. Het is aan U vast te stellen, of onze aldus opgevatte onafhankelijkheid het bewijs van haar levenskracht heeft geleverd. Gij zult in dit verhand, in geval van noodzaak, onze pleitbezorgers en getuigen zijn bij uw on derscheiden regeeringen. Receptie in hertogelijk paleis. De plechtigheden werden besloten met een receptie in het groot-hertogelijk paleis ter eere van de leden van het diplomatieke corps. De receptie werd gevolgd door een bal in de zalen van het gemeentehuis. De tweede dag. De tweede dag van de feesten is gisteren ingezet met een parade in de kazerne te Luxemburg. De groothertogin, prins Felix en prins Jan werden bij hun aankomst verwelkomd door minister-president Dupong en door den commandant van het vrijwilligers korps, majoor Speller. De groothertogin en de beide prinsen schreden langs het front der troepen en namen vervolgens plaats op een tribune. In een toespraak wees majoor Speller op de beteekenis van de viering van het eeuwfeest. De groothertogin en de prin sen sloegen vervolgens het défilé van de soldaten en de gendarmes van het groot hertogdom gade. Onder groote toejuichin gen van het publiek trokken zij zich daar op terug. Om elf uur werd in de kathedraal van Luxemburg een plechtig Te Deum gezon gen, waarbij o.a. het diplomatieke korps en de leden der regeering aanwezig waren. In het kerkgebouw bracht het korps vrij willigers met muziek en vaandels de eer bewijzen. Bij hun aankomst werden de groothertogin en de belde prinsen ontvan gen door mgr. Philippe den aartsbisschop van Luxemburg, en in processie naar het altaar geleid, waar drie staatssiezetelsston den opgesteld. Tenslotte werd het groot hertogelijke volkslied ten gehoore gebracht. VEREENIGING INDIË-NEDERLAND. Zaterdagmiddag hield de vereeniging In- dië-Nederland haar jaarlijksohe algemeene vergadering in het gebouw „Pulchri Studio" te Den Haag. Nadat de voorzitter, de heer M. B. van der Jagt, In zijn openingswoord aan de ge beurtenissen van het afgeloopen jaar, voor- zoover voor de vereeniging van belang, aandacht had gewijd en het jaarverslag en dat van den penningmeester waren voor gelezen, werden de aan de beurt van aftre ding zijnde leden van het hoofdbestuur, de heeren prof. dr. J. F. A. M. Buffart, mr. S. Cohen Fzn., M. B. Van der Jagt, M. C. Perk. F. S. Putman Cramer en N. van Zalinge herkozen. Na de pauze hield mr. dr. L. N. Deckers, oud-minister en lid van de Tweede Kamer, voor een talrijk publiek waaronder wij opmerkten den minister van koloniën, den heer Ch. Weiter, den oud-gouverneur-gene raal mr. D. Fock, vice-admiraal Fürstner en jhr. mr. Six, secretarisijgeneraal van het departement van koloniën een causerie over „Onze West." DEENSCHE GEZANT OVERLEDEN. De buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister van Denemarken te 's-Gra- venhage Z.Exc Harald de Scavenius, U Zaterdagavond te Den Haag overleden. Het stoffelijk overschot zal morgenavond naar de R.K. Kerk aan den Bezuidenhout- schen weg worden overgebracht, waar Woensdag om half elf een plechtige uit vaartdienst zal worden gehouden. Daarna zal het stoffelijk overschot naar Amster dam worden vervoerd vanwaar het wordt ingescheept voor de reis naar Denemar ken. VEREENIGING RECLASSEERINGS- INSTEI.LINGEN. In een te Utrecht gehouden vergadering dezer vereeniging werden de aftredende be stuursleden de heeren prof. H. Dooyeweert en G. H. Honing herkozen. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. Besluit van 21 dezer, is met ingang van 1 Mei benoemd tot burgemees ter der gemeente Grijpskerk H. U. Bouw man en tot burgemeester der gemeente Meliskerke A. J. Huijsman. Ons wordt medegedeeld, dat de col lecte, welke in de Nederlandsche bios cooptheaters tijdens de Paaschweek, ten bate van de Stichting „Bio-Vacantieoord" is gehouden, heeft opgebracht op enkele guldens na, rond f. 28.000.— (vorig jaar ruim f. 27.000.—) UIT NED. OOST-INDIE MAATREGELEN IN VERBAND MET DEN TOESTAND. BATAVIA, 24 April (Aneta/A.NP.) De re geering heeft aan den volksraad een drie tal ontwerp-ordonnanties aangeboden tot voorkoming van de prijsopdrijving van goe- derens diensten en huren verder tot ver ruiming van de werkingssfeer van de ont- eigeningsordonnatle alsmede een crisis-ult- voer-ordonnantie voor alle soorten van goe deren, inclusief die, welke benoodigd zli» voor de economische weerbaarheid en voor militaire doeleinden. De regeering heeft hierop een beslissing verzocht vóór 26 April. Kon. Ned. Stoombool Mtf. PERICLES, 20 April v. Curacao n. Puerto Cabello. Holland—Afrika Lyn RANDFONTEIN, thuisr., 22 April van Zanzibar. Diverse Stoomvaartbcrichten. MIJDRECHT, naar Engeland, pass. 21 April Istanboul - BARENDRECHT, 22 April v. Constanza n. Engeland DORDRECHT. 22 April van Liverpool n. Opobo KEILEHAVEN. n. La Pallice. was 21 April 450 mijlen Z. van Las Palmas HAULERWIJK. 21 April v. Nuevi- tas te Savannah AMSTEL, 21 April van Dakar n. Zighinchor RIJN, n. Bordeaux, pass. 22 April Las Palmas JONGE AN THONY, 21 April v. Port Said v. Port Saia n. Beyrouth BEURSPLEIN. 22 April nm- van Oxelosund n. R.dam MARK, n. Norr- köping, pass. 21 April Elseneur TOWA.n> Pepel, pass. 22 April Las Palmas WESi* PLEIN, 21 April v. R.dam te Oxelosund. GEBOREN. Huibert, zoon van A. Bavelaar en M. E. R°i" landse; Bertus. zoon van B. W. Werk en Britsemmer; Maria Cornelia, dochter van W. Waardhuizen en S. M. Marck: Wilhelmina E"" sabeth. dochter van M. J. Giesbert en M- Verstraaten; Jansje Francisca. dochter van r- C. Sloos en F. van Zijp. ONDERTROUWD: P. Kantebeen. jm., 25 jaar en M. Vermont. ld. 21 jaar; A. Verra. jm., 21 Jaar en C. FnipPJ jd. 19 jaar; J. G. Menijn. jm.. 31 jaar en J ,V^J Houten, jd., 23 jaar; P. J. v. Huis. jm., 22 ja»f en E. van Ark, jd., 23 jaar; S. Fuchs. lm jaar en M. P. Blanderhijn, jd.. 24 jaar. OVERLEDEN: A. Faas, Wedn.. 71 jaar; J. C. v. d. Reek. J*1; van J. Buis. 80 jaar; M. W. Wiewei, zn.. 17 L. Boom, m., 67 jaar. 43

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 12