Sportman II is kampioen LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 24 April 1939 De jaarlijksche Noord-Zuid-Korfbalwedstrijd Nederlandsch jeugdelftal wint met 8-1 De steden wedstrijden eindigen gelijk L.F.C.—LV.B.-elftal Verzwakte Zuid-ploeg verliest met 7—0 Antwerpen toen Dijkstra langs het lijn tje een bal stopte!" (De lezer herin nert sich wellicht nog het geval...) Dat was een veelbelovend begin en dat leek nog beter toen onze doelman kort daarna opnieuw bij herhaling voortreffelijk ingreep. Was het zoo doorgegaan: wij zouden Dijkstra een genie hebben genoemd, doch de Zaankanter gaf later blijk ook zijn zwakke zijden te hebben. Greep hij bij een corner op ons doel niet volkomen mis? en liep hij gedurende de tweede helft niet eenige malen precies op het verkeerde moment uit, waardoor ons doel op ernstige wijze in gevaar werd gebracht? Wij weten het: een debuut is bijna altijd moeilijk, en Dijkstra heeft er zich verdienstelijk doorgeslagen (niet het minst door zijn durf en zijn soms bijna roekeloos ingrijpen, hetgeen hem zelfs op het verlies van een tand kwam te staan!), maar of hij de „ware man op de ware plaats zal zijn" moet nog nader aan de practijk worden getoetst. ECHTE VENTE GOALS. Het Belgische team is, evenals het onze, zonder bepaalde uitblinkers geweest. Het demonstreerde in de eerste helft een beter positie-spel en het was tamelijk homo geen. maar het miste schutters van for maat om aan de dikwijls goede, doch wat kort gehouden attaques de laatste hand te leggen. En hier vinden wij dan ook eigenlijk het eenige punt, waarop wij Hol land gisteren ten opzichte van de Belgen positief in het voordeel zouden willen stel len. Want terwijl de Roode Duivels twee goals boekten, waarvan de eerste uit een wat fortuinlijk schot van Bralne en de tweede zelfs door Caldenhove werd ge scoord. produceerde Oranje drie doelpun ten. welke alle drie mooier waren dan die onzer tegenstanders. In het bijzonder die van Vente verdienen lof. ..Echte Vente- goals" hoorden wij zeggen en zoo was het eigenlijk ook: een verre pas naar voren tusschen de backs door, een ren van Vente in toomelooze vaart, een gloeiende kogel, die doel getroffen heeft voordat de verraste keeper gereed is tot afweer Behalve deze onproductiviteit had de Belgische ploeg geen opvallende tekortko mingen. Zij speelde vrij hard. maar niet overdreven ruw en zij kwam ons inziens de onze in kwaliteiten over het algemeen zoo dicht nabij dat wij een gelijk spel de meest zuivere weergave van dezen wed strijd achten, zonder dat wij hiermede te kennen willen geven dat de Hollandsche zege thans onverdiend is geweest. Midhalf Stijnen speelde weer in ver te ruggetrokken positie als derde back. Of hij opdracht had Vente te schaduwen, we ten wij niet. maar in ieder geval kwam daar weinig van terecht omdat onze aan valsleider telkens breed-uit zwierf naar links en naar rechts en een strenge be waking op die wijze bijna onmogelijk deed zijn. In de verdediging leek Van Caelenberg ons dezen keer beter, althans tactischer en nuttiger, dan Paverick. De Belgische linksback, die na Antwerpen op het punt gestaan heeft zijn plaats te moeten verla ten. stelde zich uitstekend op en vooral zijn kopwerk mag met eere worden ge noemd! Badjou, in het doel, heeft vele Holland sche attaques onschadelijk gemaakt en tal van moeilijke schoten gestopt. Hij had daarbij het geluk op zijn hand omdat tweemaal een zijner medespelers op de lijn redding brengen kon nadat hij uitloopend reeds gepasseerd was EEN VERZUCHTING. De heer Thompson was een geniaal ar biter. Hij liep nooit in den weg, maar was overal waar het spande en zag elke over treding, zonder in futiliteiten te verval len. Deze Engelschman was een meester in zijn vak en hem in actie ziende en den kende aan het drama van Antwerpen, kon men slechts verzuchten: .Hoe kon men aan Delasalle denken zoolang er nog een Thompson bestaat DE BOER SCOORDE DRIE DOELPUNTEN. Op het AFC-terrein te Amsterdam had gisteren in de morgenuren een wedstrijd plaats tusschen de Jeugdploegen van Neder land en België, welke ontmoeting eindigde met een. wat cijfers betreft, geflatteerde 8—1 over winning der landgenooten. Over het algemeen was het een matige vertooning en slechts sporadisch werd er goed voetbal te zien ge geven. De sterke wind. welke in de lengte van het veld stond, deed natuurlijk veel afbreuk aan het spel. doch de meeste spelers begingen de fout den bal door de lucht te trappen in plaats van langs den grond. Opvallend was het zwakke spel der Belgi sche achterhoede. Vooral doelman Teugels heeft slecht gespeeld en enkele doelpunten had hij beslist moeten voorkomen. De Neder- landsche voorheoede was veel productiever dan die van België, aan welke zijde men soms de meest gemakkelijke kansen miste. Onge twijfeld is de overwinning terecht gekomen bij de ploeg, welke beter voetbal speelde. Vooral bet team-verband van het Neder- landsch jeugdelftal was goed. althans heel wat beter dan bij de Belgen, waar het geheel een rommeligen indruk maakte. De beste spe lers in het Nederlandsche jeugdelftal waren Timmermans <EDO>, De Boer <KFC> en Colt hof HVV BfJ de Belgen viel rechtsbuiten Geuns op door zijn technisch goed spel en zijn snelle rennen. Voor de rust scoorden in deze volgorde Tim mermans. De Jong. Colthof en Timmermans. Na de rust maakt Piet de Boer. die midvoor was gaan spelen, drie doelpunten na elkaar, waarna Olthof den stand op 8—0 bracht. Eerst toen slaagde de Belgische linksbuiten Mermans er in de eer te redden. LUGDUNUM IIIL.F.C. III 3—0. Lugdunum was voor de rust het meest in den aanval, wat zij na ongeveer twintig minu ten in een goed doelpunt door haar midvoor uitdrukte. Nog vóór de rust voerde Lugdunum de sco.re tot 20 op met de welwillende mede- wr.king van den L.F.C.-doelverdediger. Na de rust v/erd er reed voetbal te zien gegeven bij lu" "bf! de rechtsbuiten de score op voerde tot 3—0. L.F.C. gaf het niet op maar kwam niet verder dan een schot tegen den paal. Zoo kwam het einde met een verdiende 3—0 overwinning voor Lugdunum. Amsterdam-Brussel 11. De traditie der laatste jaren schijnt te willen, dat de belangstelling voor de internationale ste- denwedstrijden, welke aan een Nederland—Bel gië of BelgiëNederland-wedstrijd voorafgaan, zich in dalende lijn beweegt. Ook nu was het aantal toeschouwers bfj de ontmoeting Am sterdam—Brussel, welke Zaterdag op het Ajax terrein werd gespeeld, zeer gering. En wat dezen enthousiasten liefhebbers werd voorgezet, was maar heel matig. Aan beide zijden waren de voorhoeden zeer onproductief. Het eenige Am- sterdamsche doelpunt kwam van den voet van een halfspeler. Looys, die na ruim 10 minuten van verren afstand een hard schot inzond, dat zekker door den doelverdediger zou zijn ge stopt. indien niet een der achterspelers het leder van richting had doen veranderen. In de tweede helft had Brussel den wind mee. De Brusselsche linksbinnen maakte met een vleugelschot, onhoudbaar voor Ferwerda. de partijen na 10 minuten gelijk. RotterdamAntwerpen 22. In liet Sparta-Stadion te Rotterdam hebben de elftallen van Rotterdam en Antwerpen een stryd met wisselende kansen gestreden, waarbij over het geheel genomen, de Belgen het beste van het spel hadden. Hun elftal, dat uit spelers van twee clubs bestond, bleek beter ingespeeld te zijn dan dat der Rotterdammers, die na een vrij goede eerste helft, waarbij individueel dik wijls aardig spel te zien werd gegeven, beden kelijk afzakten. Van Spaandonck gaf Rotterdam de leiding door een hoogen voorzet van Linssen te be nutten (10). Kort voor de rust kwam een snelle Belgische doorbraak, waarbij Lodts den bal ver terugplaatste naar Weyns, die het leder naar voren speelde, waar de naar bin nen gekomen v. d. Wouwer Damme zeer handig passeerde. Na de hervatting bleek het spelpeil gedaald te zijn. Na 7 minuten lost Wagner een schot, dat Damme wist te stoppen, maar niet in zijn macht kon krijgen: de toesnellende Weyns werkte den bal in het net (1—2). Toen het publiek het veld reeds ging verlaten, kreeg Linssen een corner te nemen. Uit den scherp genomen hoekschop schoot van Walsum in (2—2). Bijna kreeg Rotterdam nog een kans om de leiding te nemen, toen Seys binnen de beruchte lijnen den bal met zijn hand wegsloeg. De scheidsrechter gaf echter een vrijen schop op den rand van het penalty-gebied, welke niets opleverde. BELGISCH LIMBURG—NEDERLANDSCH LIMBURG 1—2. Tezelfdertijd, dat te Amsterdam de nationale teams van Nederland en België in het veld traden, vond in het Belgische plaatsje Tonge ren het eerste treffen tusschen de beide Lim- burgen plaats in den traditioneelen strijd om de Schaal Coenegracht. Ook hier kon. al was het op het nippertje, een Nederlandsche 21 zege genoteerd worden. De Nederlanders waren superieur over na genoeg alle linies, speelden den heelen wed strijd een open spel. waren steeds sneller in den aanval en legden over het algemeen tech nisch en tactisch grootere voortvarendheid aan den dag dan de Belgische tegenstanders. GEEN GROOTSCHE GENERALE REPETITIE. Noch het LVB-elftal. noch LFC heeft in den oefenwedstrijd, die Zaterdag op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel werd ge speeld. een grootschen indruk gemaakt. Vooral het LVB-elftal. dat met een invaller voor den linksbuiten uitkwam, kon het spel dat het de vorige week tegen Lugdunum te zien gaf. niet benaderen. De uitvoering van deze generale repetitie zal althans van geheel ander gehalte moeten zijn, willen de roodbroeken tegen het Noord- Hollandsche en later tegen het Haarlemsche of Amsterdamsche elftal, de eer der Leidsche kleuren hoog houden. Ook LFC, voor wie deze wedstrijd eveneens een oefen-partij betee- kende, kon zich weer niet van haar kam pioenszijde laten zien. Zoowel aan de een als aan de andere zijde bleek de verdediging het beste deel van het elftal. De aanvallen waren over het algemeen te doorzichtig, terwijl het. ook weer aan beide zijden, herhaaldelijk voor kwam. dat de bal slechts half geraakt werd en vaak in de minst verwachte richtingen ver dween. Hieraan kan vermoedelijk in het vrij hoogs gras een oorzaak worden gevonden. In de eerste helft heeft er eigenlijk voor geen der doelen groot gevaar gedreigd. Uit gezonderd een paar goede schoten van N.N. op de linksbuitenplaats en Honsbeek als rechtsbinnen, heeft Duffels geen moeilijk werk gehad. Van de weinige kansen, die LFC zich wist te scheppen, werd er één op sublieme wijze benut door den rechtsbinnen. Met 10 werd gedraaid. In de tweede helft was de LVB-keeper ver vangen door Bosboom, die een zeer betrouw baren indruk maakte. Veel meer heeft deze keeper in het tweede gedeelte te doen gehad dan zijn voorganger voor de rust. Moedig en zeker wist hij echter de vaak lastige schoten van den LFC-aanval onschadelijk te maken. Ook in de voorhoede van den LVB zat nu meer actie, doch voor het doel mankeerde het weer aan de afwerking. Het juiste schot bleef zoek. waartoe Kukler c.s. de roodbroe ken dan ook nimmer vrij in de gelegenheid stelden. Toch gelukte het Honsbeek, na vele vergeefsche aanvallen, met een fraai doel punt de partijen op gelijken voet te brengen 11, waarmede het einde kwam. 3537 (Ingez. Med.) (Van onzen specialen verslaggever) De jaarlyksche Noord-Zuid-wedstrijden staan nog steeds in het middelpunt der belangstelling in de kort balwereld. En aat ls geen wonder ook. want deze traditioneele ontmoetingen geven den rasechten korfballiefhebbers veelal meer te genieten dan zelfs de internationale wed strijden togen de steeds beter op dreef komende Beigen. De bloem der korfbalnatie pleegt in deze kampen samen te komen om tot in de finesses te demonstreeren hoe men het spel van bal en mand moet spelen. Inderdaad is er ook gisteren op het E.D.O.- veld te Haarlem veel schoons te genieten ge weest. maar toch kon ons ditmaal dit treffen tusschen beide selectie-ploegen niet zoo be koren als anders. Wellicht komt dit. omdat de ontmoetingen van de laatste jaren op zulk een constant hoog peil stonden, dat er weinig of geen fouten werden gemaakt. We denken bijv. aan den wedstrijd van verleden jaar te Delft. Thans waren er daarentegen talrijke momen ten, waarin we ons afvroegen of we nu werkelijk met de allerbeste spelers (sters) te doen hadden. Vooral de Zuid-Hollandsche ploeg viel tegen. Nu is het een vaststaand feit. dat Zuid door omstandigheden niet op zijn sterkst kon ver schijnen. Zoo waren bijv. de Deetos-dames Voordenberg en M. v. d. Graaf verhinderd haar plaatsen in te nemen. En al hebben de dames Helwich (O.S.C.R.) en De Waal (Het Zuiden) zeker geen slechten wedstrijd gespeeld, zij kon den ons het Deetos-tweetal toch geenszins doen vergeten. Voorts ontbrak mej. Raats (H.K.V.), waarvoor mej. Grootes (D.K.C.) inviel. Deze Delftsche speelster deed vooral ln de verde diging uitstekende dingen en heeft zeer zeker een goeden indruk achtergelaten. En last not least kon Hüter, wegens de vervulling van zijn militaire plichten niet van de partij zijn. En dat was erger. Zuid-Holland moest daardoor een nood-opstelling formuleeren. welke geen succes genoemd kon worden. Van Nierop en Cohen, met de dames Storm Trupp en Van Rossum vormden den Zuidelijken begin-aanval. Eerlijk gezegd, koesterden we gToote verwachtingen van dit vak. Dat viel echter tegen. Er ontbrak de noodige samen hang. waardoor vooral het spel van onzen stad genoot niet tot zijn recht kon komen. Boven dien bleek mevrouw Storm bepaald een „off day" te hebben. Haar plaatsen en vangen was althans zoo slecht, als we het in geen jaren van haar gewend waren. En waar ook Cohen beneden de verwachtingen bleef, kon dit vak tegen de hechte verdediging van Slegenllst c.s. niet op Het Zuidelijk middenvak bestond uit Mon- frooy. Bol en de dames Hclwich en De Waal De opstelling van den Rotterdammer ble°k geen succes. Hij miste de noodige fighting spirit" en plaatste dikwijls zeer slecht. Het beste vak van Zuid-Holland was dat van Seits—Wedemeyer. mej. G. v. d. Graaf en mej. Grootes. Zoowel in de verdediging als in het middenvak als in den aanval speelde dit kwartet een zeer solide spel. dat uiterst snel en soeDel was. Dat mpj. Grootes in den aanval minder jn™so°eld bleek, kan hier niet euvel worden geduid. Noord-Holland bracht ongetwijfeld een betere ploeg ln het veld dan haar tegenpartij. Aller eerst was daar het rustig, maar zeer sterk spe lende Westerkwartier-vak, dat niet alleen een ufterst hechte verdediging vormde, doch ook in den aanval zich zeer actief toonde. Ook de andere vakken waren voldoende. Als uitblinkers daarvan noemen wij de uiterst be weeglijke Oerlemans (Swift) en Visschoonmaker, die nog steeds een prachtig aanvalspeler bleek. De Kattenburg-spelers Van der Tunk en Van Worcum konden ons minder bekoren. Zij zwoeg den weliswaar enorm en hebben zeer zeker goede kwaliteiten in zich, doch hun spel was o.i. niet soepel genoeg. Voorts bleken de Noord-dames over het alge meen een stuk sterker dan haar tegenstand sters. Slechts mej. G. v. d. Graaf wist haar Noordelijke tegenstandster te overtreffen en we willen haar dan ook gaarne de eer geven, haar te qualificeeren als de beste speelster van het veld. Dat Noord tenslotte over een heel wat betere schotvaardigheid beschikte dan* Zuid behoeft, gezien den uitslag, geen betoog. Over den wedstrijd zelf zullen we niet te veel uitweiden. Het begin is voor Noord. Vooral Bol blijkt in het Zuidelijke middenvak onzeker, terwijl de Zuid-Hollandsche aanval zich meer dan eens geheel foutief opstelt (bijv. 3 spelers (sters) aan de ..lijn"), waardoor Koper en SiebenlLst dik wijls gemakkelijk kunnen ingrijpen. Bovendien speelt dit aanvalskwartet te weinig verrassend, dat gedeeltelijk zijn oorzaak vind in het feit. dat de dames de heeren te weinig steunen. In den Noord-aanval speelt Visschoonmaker een gave partij, goed gesteund door zijn dames en Van Worcum, De Hercules-speler slaagt er dan ook in Noord's eerste doelpunt te scoren, wanneer hij na een klein kwartier spelen een van zijn kansen benut. Voor de rust wordt dan niet meer gescoord. Noord blijft echter een heel wat zekerder in druk geven dan Zuid. welke ploeg moreel ge drukt wordt door het gedeeltelijk falen van haar offensie. In ae tweede helft denken we Van Nierop aanstonds gelijk te zien'maken, doch zijn schot laat hem in den steek, zelfs bij enkele opge legde kansen. Dsn echter verslapt het spel der roodwitten weer en het is een verademing, wanneer Visschoonmaker na pl.m. 12 min. op nieuw voor Noord succes heeft. De vakwisseling geeft een totaal ander spelbeeld. Fel vallen Seits c.s. voor Zuid aan en het samenspel, dat dit Deetos-vak le zien geeft, is werkelijk van zeer fraai gehalte. Ook de Dordtenaren blijken echter hun schot thulsgelaten te hebben, waar door doelpunten aan Zuidzijde uitblijven. Aan den anderen kaut worden echter eveneens keu rige staaltjes korfbal gedemonstreerd. Oerle mans is daar weer de ..fijne" aanvalsspeler. die dan ook na pl.m. 22 min. 3—0 weet te maken. Tien minuten later heeft hij opnieuw succes (40). daarmee Zuids beste aanvalsvak naar het middenvak transporteerend. Na de tweede vakwisseling heeft Noord haar beste vak voor den Zuid-korf. De Westerkwartier-combinatie laat zich van een uitstekende zijde zien en mej. N. Vlietman en Sieg^nlist ^o^rooU)r\ op keurige wij70 opnieuw de" Noordelijken voor sprong 0', Even voor hel einde kriiet Van Worcum tenslotte, üoo»* co" misverstand in de Zuid-verdediging een opgelegde kans. waaruit nog een 7de doelpunt wordt geboren. De leiding van den heer Vliegen kon ons ditmaal niet zoo bekoren als voorheen, doch bleef toch alleszins voldoende. Na afloop werd na een korte speech van mr. Boekei. door den voorzitter van den Kon. Ned. Korfbal Bond. den heer S. A, Wilson den HcUind-bek— aon aanvoerder Siegenlist uitge reikt. De publieke belangstelling viel tegen Mogelijk ailn hier het gure voorjaarsweer en de concur rentie van den voetbalkamp Holland—België, debet aan. Het elftal van Sportman II, dat kampioen is geworden van de 2e klasse B van den Leidschen Voetbalbond. Zittend (v. 1. n. r.)W. Duiveman, C. le Febre en W. Pikaar; knielend: F. Bouman, A. Monfils en F. Polanen; staand: A. Brand, J. Devilé, I. Waasdorp, P. Houweling en B. Candido, alsmede enkele bestuursleden. HET VIER BONDEN TOURNOOI. De Vierbonden-bekerwedstrijden worden Zondag a.s. gespeeld op het terrein van Bloe- mendaal. Om half elf speelt het LVB-elftal den eersten wedstrijd tegen het elftal van den Noord-Hollandschen Bond. terwijl om één uur gespeeld wordt óf tegen den winnaar van HaarlemAmsterdam om den beker, óf tegen den verliezer om den derden prijs. LUGD. JUN.U.V.S. JUN. 4—2. Met 2 onhoudbare doelpunten had U.VB. spoedig een 20 voorsprong. Kort voor de rust maakte Lugd. mooi 21. Na de pauze was Lugd. met wind mee iets sterker. Wel deed U.VJ3. nog goede aanvallen, maar de Lugd. defensie met haar uitstekend spelenden keeper aan het hoofd was niet te passeeren. Lugd. doelpuntte nog 3 keer en won verdiend met 42. QUICK BOYS III—C. N. V. I 1—0. Quick Boys is kampioen. Nadat verleden week Quick Boys II het kam pioenschap in haar afdeeling wist te behalen, is het thans aan Quick Boys III gelukt om op den eeretitel beslag te leggen. Ook het derde elftal kan op een uitstekend seizoen terugzien. Van den eersten wedstrijd af begon déze ploeg rustig en zeker aan de brug naar het kam pioenschap te houwen en al ging het niet altijd even vlot en werd soms op het nippertje ge wonnen (zelfs werd een wedstrijd met 5—2 ver loren) uiteindelijk lieten de Katwijkers hun concurrenten C.N.V. en A.S.C. (Zaterdag) ach ter zich en werd het dan ook verdiend kam pioen. Zooals het meestal het geval is in een kam pioenswedstrijd. was het ook Zaterdag het ge val. Met voetbal had het weinig gemeen, waar van evenwel de dwars over het veld staande harde wind. wel het meest de schuld was. Het beetje voordeel van dezen wind had eerst de thuisclub, maar dit voordeel werd niet genoeg uitgebuit en alleen een doelpunt van v. d. Plas (dat tenslotte ook het eenige bleek te zijn) was er het gevolg van. Rust 10. Na de rust waren de bezoekers het meest in den aanval, maar ook zij wisten er geen voor deel uit te behalen. Wel ontstonden er eenige gevaarlijke momenten voor het doel van de Mol en had een kopbal van den linksbinnen der be zoekers een beter lot verdiend dan dat hij nu den bal via de uiterste doelhoek uit zag gaan. doch toen de heer v. d. Nat. die uitstekend leidde voor de laatste maal floot, was in den stand geen verandering gekomen, en was de thuisclub kampioen. Bij monde van den voor zitter werd na afloop het elftal gecomplimen teerd. Het elftal bestond uit: Doel: A. de Mol. Achter: H. Dubbeldam en Jac. v. Leeuwen. Midden: B. Schoonenberg. S. Hoek en G. Vlie land: Voor: de Mooy. Kuit. K. de Mol (aanv.). J. Kroon en P. v. d. Plas. QUICK BOYS—L. D. W. S. II 4—3. Voor de tweede ronde van den Zaterdagmid dagbeker speelde Quick Boys I. of althans daar moest het voor doorgaan, tegen L.D.W.S. II. Spoedig had de thuisclub een 30 voorsprong en daarmee meende men wel te kunnen vol staan. en het spel dat toch al niet veel om het lijf had. zakte toen geheel beneden pari. Voor de rust verkleinden de hardzwoegende gasten den achterstand tot 3—1 en eenige mi nuten na de rust zelfs tot 32. Een even beter aanpakken van de thuisclub leverde een doel punt op van Parlevliet, en toen was het ook weer gedaan. Even voor het einde verkleinden de gasten den achterstand tot 43 doch de ge lijkmaker dien zij noodig hadden om in de vol gende ronde te komen, bleef uit. en zoo komt Quick Boys in de volgende ronde, die zij niet zal overleven als er gespeeld wordt als in de zen wedstrijd. DE ENGELSCHE LEAGUE. Everton kampioen. Everton is Zaterdag kampioen geworden van de Engelsche league ondanks een nederlaag tegen Charlton. Eerste klasse. BirminghamBlackpool 2—1 Bolton Wanderers—Wolverhampt. Wand. 0—0 Charlton AthleticEverton 2—1 ChelseaPortsmouth 1—0 Leeds JJnitedAston Villa 2—0 Leicester CityGrimsby Town 0—3 LiverpoolSunderland 1—1 Manchester UnitedBrentford 3—0 MiddlesbroughDerby County 2—0 Preston North EndHuddersfield Town 3—0 Stoke City—Arsenal 1-0 Tweede klasse. BurnleySheffield Wednesday 1-1 Coventry CityTranmere Rovers 2—0 Luton TownMillwalll 0—0 Newcastle UnitedSwansea Town 1—2 Norwich City—Manchester Ci$ 0-0 Nottingham ForestChesterfield 0-1 Plymouth ArgyleBlackburn tUr*:r+. 1—0 Sheffield United—Fulham 2-0 Southampton—Westham United 0-2 Tottenham Hotspur—Bury 4—3 Westbromwich AlbionBradford 0—1 HOCKEY. Kon. Ned. Hockeybond. Uitslagen van gisteren. Kampioenschap van Nederland: VenloGooi 1—0. Promotie-degradatie. Westen. Promotie le klasse: B.H.V.—BJL H.C. 1—1. 2e klasse promotie: H.D.M. IVZandv. 1—2, 3e klasse-2e klasse, afd. A.: D. Stud, n— V.C.L. 1—4; BM.H.C. Ill—H.O.C. IV 0—2. 4e klasse-3e klasse, afd. B: H.D.M. VII- Alliance II 02. Oosten, le klasse-2e klasse: D.K.S.—Wagc- ningen 43. Zuiden, le klasse-2e klasse: Concordia—Push 0—3. Noorden. Prom. klasse-2e klasse: Dash— M.H.V. 2—0. Competitie. Westen, le klasse: H.O.C.Amsterdam 2—1 Prom. kl. A: Victoria—H.D.M. II 3—1. A.S.C.-ADSP. BZUIDERKW. ADSP. 0—6. Voor de rust brengen M. Ouwerkerk, T. Bel- four en de linkshalf van Zulderkw. den stand op 0—4. Na de pauze krijgt Zulderkw. wind tegen, maar zij blijft sterker en J. Zonneveld maakt nog 2 doelpunten, zoodat het einde met een 6—0 overwinning voor Zuiderkw. komt. Scheidsrechter Koppenschaar floot goed. BLAUW-ZWART. Voor de competitie speelde te Delft Blauw zwart. II tegen D.H.L. II en won met 50. Blauw-Zwartb speelde in Den Haat? tegen Rava b en won met 30. E.A.B.—A.W.S. Zaterdagmiddag speelde EAB tegen AWS. Eerstgenoemde won met 3—0, rust 1—0. C.G.W. I—M.D.S. Zaterdagmiddag won CGW met 10 van MDS. Rust 00. K.N.G.—L.M.I. Zaterdagmiddag speelde K.N.G. I tegen L.M.I. I. Laatstgenoemde won met 4—3. Vooraf won K.N.G. II met 4—1 van L.M.I. II. Overzicht. Tegen alle verwachtingen in heeft Venlo den eersten wedstrijd om het kampioen schap van het Gooi gewonnen. Dit is een heel groot succes voor het Zuidelijke hockey-spel. De eerste ronde voor de pro motie-wedstrijden der Westelijke le klasse is een dead-heat tusschen B.M.H.C. en B.H.V. geworden. Uit twee wedstrijden heb ben deze clubs elk drie punten. B.M.H.C. zal hard moeten werken om zich Baarn van het lijf te houden. Zandvoort heeft haar prom.klasse plaats goed weten te ver dedigen tegen H.D.M. IV. In de 3de kl.—2de kl. strijd is H.O.C. IV zoo langzamerhand wel zeker van een plaats in de 2de klasse. N.CL. ziet haar kansen op promotie weer iets toenemen, maar het is wel waarschijnlijk, dat de twee oude tweede klassers Delft n en BMH.C, III dit zullen beletten. Alliance n weert zich geducht om een plaats in de 3de kl. te veroveren en heelt uit twee wedstrijden reeds 4 punten. Ijsvogels II volgt met 3 punten uit twee wedstrijden. In het Oosten is Wageningen zoo goed als gedegradeerd en zal D.K.S. waarschijn lijk wel zijn plaats ln de 1ste klasse over nemen. In het Zuiden ls de promotie-degradatie tot een einde gekomen en Push promoveert naar de 1ste klasse. De stand is als volgt: Push 4 3 1 0 7 7-1 Corcordia 4 2 0 1 4 4-4 M.O.P. 4 0 1 3 1 2—7 In het Noorden heeft M.H.V. wederom verloren en nu van Dash, dat favoriet voor een plaats in de prom.klals HSR tenm nste geen roet in het eten zal gooien. De Westelijke le klasse competitie ls ein delijk beëindigd. Amsterdam heeft ran H.O.C. verloren en moet nu de tweede plaats deelen met Hilversum. De stand is als volgt: Gooi 14 8 4 2 20 39-23 Amsterdam 14 8 1 5 17 19—1» Hilversum 14 6 5 3 17 24—21 H.O.C. 14 6 4 4 16 22—17 T.O.G.O. 14 4 3 7 11 22-23 H.D.M. 14 4 3 7 11 23-27 H.H.IJ.C. 14 4 2 8 10 17-4» B.M.H.C. 14 3 4 7 10 17-28 2-3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10