Uit de Rijnstreek LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 20 April 1939 40-jarig jubileum der Coöp. Boerenleenbank HILLEGOM. Ouderavond Chr. Jongel. ver. „Tlmotheus" en Chr. Jongensclub „De Vriendenschaar". Bovengenoemde Vereenlgingen hield een gecombineerde ouderavond in het Nutsge- bouw. Gesproken werd door de heeren Nljholt. oderwijzer der Julianasöhool en L. J Baas, theol. student te Lelden, resp over Bondsleven" en „Jongensleven". uit de hierop volgende besprekingen openden zidh vele nieuwe perspectieven voor de jeugdvereenigingen. KATWIJK AAN ZEE. 1 Uitvoering Gymnastiekvereeniging „Hercules". Deze uitvoering werd in de zaal Gesink gehouden. De voorzitter de heer J. W. Bar nard heette allen welkom. De vereeniging heeft een tijd van achteruitgang gehad, aldus spreker, maar dank zij den ijver van de dames Boot en van der Voort en het echtpaar Ponsen is Hercules weer op de been geholpen en bloeit deze vereeniging thans weer. Spr. dankte mr. R. Warmoltz 'voor zijn tegenwoordigheid. Onder leiding van mevr. W. Schuitema ker-Dieben uit Lelden en den heer G. W. Legerstee uit Leiden werden de oefeningen der meisjes en jongens uitgevoerd. Wij za gen hoe een les aan de jonge meisjes wordt gegeven. De rhythmische oefeningen der grooteren vielen zeer in den smaak evenals de mooie vriie oefeningen der ouderen. De hoepeloefeningen en de standen der dames varen de moeite waard. Ook de oefeningen der kleine en gj-ootere Jongens zijn vermel denswaard, zooals de vrije oefeningen, die met den stok en die aan de brug. met ten slotte prachtige standen. Een viertal heeren der gymnastiekver eeniging D.O.S. uit Rijnsburg voerde paard- oefeningen uit. Verdienstelijk begeleidde de heer H. Zirkzee uit Leiden de oefeningen op de piano. Medewerking verleende de mondorgelclub „Concordia", die onder lei ding van den heer B. Mulder het program ma met muzieknummers afwisselde. Even eens verleende medewerking mej. Corry Gouw op de xylophoon begeleid door haar vader op de piano. Eenigen der hier inge kwartierde militairen woonden de uitvoe ring gratis bij. In de pauze had een ver loting plaats. De zaal was geheel bezet; tenslotte sprak de heer Barnard woorden van dank aan alle medewerkenden. Huwelijkscadeau voor dr. Hueting. Aan dr. W. E. Hueting is door zijn fonds patiënten alhier als huwelijkscadeau een compleet huiskamerameublement aange boden. Door de politie werd met een minimax een schoorsteenbrand gebluscht bij N. v. d. L. in de Zuidstraat. m LEIDSCHENDAM. De verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten. Bij de behandeling van de begrooting 1939 is door B. en W. teruggenomen een post betreffende verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten. Het lag in de bedoeling van het Roode Kruis afd. Leidschendam over te gaan tot de stichting van een eigen gebouw. In dit gebouw zou dan een aantal bedden gereserveerd worden voor lijders aan be smettelijke ziekten, waardoor dan voor op neming daarin, de gemeente een bedrag m betalen aan het Roode Kruis. Tegen deze betaling was inmiddels be zwaar gemaakt door den Inspecteur der Volksgezondheid. Dit bezwaar was hoofd zakelijk. dat zonder eenige kosten, derge lijke lijders verpleegd zouden kunnen wor- den in Leiden. Tegen dit standpunt zijn inmiddels be zwaren naar voren gekomen, o.a. de last van vervoer door andere gemeenten, waar voor vooraf speciale vergunning moetij worden gevraagd. Dezer dagen heelt in verband hiermede een conferentie plaats gehad tusschen Bcj en W„ den Inspecteur der Volksgezondheid en het bestuur der afdeeling van het Roode Kruis, met het resultaat, dat binnenkort, weder een voorstel te wachten is om deze post alsnog op de begrooting te brengen, zij het dan tot een lager bedrag, daar het Roode Kruis het tarief per bed belangrijk heeft verlaagd. In de vergadering van de afd. der K.J.m.V. zijn de bestuursfuncties als volgt verdeeld: W. Bleys. voorzitter; C. de Ko ning. secretaris; W. Bontje, penningmees ter; J. Scholtes, 2e voorzitter, J. van Veen, 2e secretaris. OEGSTGEEST. Ernstig: motorongeval. Gistermiddag is door tot nu toe onbe- -kende oorzaak de motorrijder W. J. R. Z. uit deze gemeente tegen een boom gereden. In ernstig gewonden toestand werd hij, na dat dr. Leemhuis de eerste hulp had ver leend per ziekenauto van de Fa. v. Nieuw koop naar een ziekenhuis vervoerd. VOORHOUT. De Gemeenteraadsverkiezing. Het bestuur der afd. Voorhout der R.-K. Staatspartij vergaderde. Eenige vertrou wenslieden uit de plaatselijke arbeiders- en middenstandsbeweging waren uitgenoodigd. Men was algemeen van oordeel, dat door een misverstand de uitslag der j.l. Zondag gehouden stemming in de R.-K. Kiesver eniging voor de groslijst der gemeente raadsverkiezing niet de juiste afspiegeling heeft gegeven van de bevolkingsgroepen K,i v gemeente en aan weinig leden der Wdeeling de gewenschte bevrediging heeft geschonken. Teneinde de éénheid onder de Katholie ken zooveel mogelijk te bewaren, heeft het oestuur met enkele gekozenen overleg ge- P eegd en is daarbij tot de volgende oplos- tvv geltomen beer F. M. Angevare heeft zijn plaats P1 ges taan aan den heer L. v. Zanten, zoo- i «at deze laatstgenoemde op no. 9 van de f°7st komt te staan. De heer Angevare Komt nu als no. 10 op de lijst. v uitsluitende doel van deze laatste eranderde samenstelling is dat de arbei- nioo+Ü? e.^n candidaat méér op de lijst ge- K l en- Hun getal is thans vermeer- «vra tot drie. WARMOND. Loop der Bevolking. Vertrokken: E. Hermann n. Duitschland; A. Jagoutz n. Duitschland; C. Kaak n. Bremen; A. J. van Kempen n. Llsse; S. M. Blommendaal n. Bunnik; W. A. van Kemenade n. Eindhoven. GevestigdA A. J. van Tongeren van s-Gra- venhage; J. van Egmond. van Sassenheim; N. van Wyk. van Haarlemmermeer; J. N. Breedyk van Llsse; A de Roode, van Alphen a. d. Ryn; Th. A-. Warmerdam, van Noordwijkerhout: D. J. v. d. Berg, van Bergerambacht. Vergadering der R.K. Staatspartij. Onder voorzitterschap van den heer J. Luyten vergaderde de afd. Warmond der R.K Staatspartij in hotel de Zon. Na opening door den voorzitter deelde spr. mede dat de heer van Elburg wegens huiselijke omstand gheden verhinderd was te presi- deeren en waar ook de vice-voorzitter uit- stedig was. was aan hem de leiding dezer bijeenkomst opgedragen. Hierna las de secretaris de heer C. van Leeuwen de no tulen die vastgesteld werden,. De voorzitter deelde mede, dat de navolgende personen als candidaten voor de a.s. gemeenteraads- verk ezing waren ingediend t.w. de heeren Th. F. Derriks; W. de Dunnen; J. M J. de Greef; P L. v d. Kerkhof; P. C. van Leeu wen: G. P Meskers; B. W. J. Moerkerk; C. van Schie; J. J. Slkklng; P. F Vergeer: F. H. Walraven: H. J. Weyers; C. Zwetsloot. De Ingediende lijsten waren door het be stuur onderzocht en ln volkomen orde be vonden. Het orgaan belast met het uitbren gen van het pollt'ek advies heeft besloten het volgende adv'es uit te brengen. 1. C. Zwetsloot; 2. H. J. Weyers; 3. C. van Schie; 4. W. den Dunne: 5. J. M, J. de Greef; 6. B. W. J. Moerkerk; 7. P. F, Vergeer; 8. F. H. Walraven; 9. P. L v. d Kerkhof; 10. Th. F. Derriks: 11. J J. Sikking; 12. G. P Meskers. De heeren Sikking en Moerkerk waren van oordeel dat, gezien de samenstelling van den raad, de verdeeling van de wet houderszetels niet juist was. De heer Moer kerk verklaarde ten opzichte van wethou der Oudshoorn geen enkele bedenking te hebben doch achtte het niet juist dat. waar de R.K, fractie over 5 van de zeven zetels beschikt een wethouderszetel werd toegewezen aan een nlet-katholiek, die bovendien aangewezen is als loco-burge meester. De voorzitter zeide. dat dit een kwestie is d:e den raadsleden persoonlijk aangaat. Het gaat niet aan, in deze den raadsleden een bindend mandaat mede te geven hetgeen in stnjd zou zijn met de hieromtrent bestaande wettelijke bepal'n- gen. Alleen wanneer een nlet-katholieke wethouder iets zou doen dat in strijd zou zijn met de princlpieele beginselen onzer partij zouden de raadsleden verplicht zijn met hun keuze voor een wethouder h!er- mede rekening te houden Spr. is hiervan echter niets bekend, wel het tegenover gestelde Nadat nog eenige vragen gesteld waren volgde sluiting. De collecte ten bate van den Gewa- penden Dienst heeft f. 13.84 opgebracht. WASSENAAR. De Varkenspest. Onder de varkens van N. aan de Raap horstlaan alhier is varkenspest uitgebro ken. Aanbesteding. Door het Gemeentebestuur is aanbesteed het aanleggen van een weg langs de Zan derijvaart alhier. Het laagst werd inge schreven door P. J. en H. Visser alhier, voor f. 46.100. Gevonden: 3 fietsen, 3 portemonnaies, heerenpolshorloge, ceintuur. 2 honden, mcersleutel, autokaart, huissleutel, porte- monnaie met inh., ring met 2 sleutels, di verse handschoenen, tabakspijp, ring, pul bier (16 L.) In het wasdhhok van O. aan de Lang straat ontstond brand vermoedelijk tenge volge van het smeulen en doorbranden van een balk in of nabij den schoorsteen. Door dn politie en de brandweer werd het brand je. gebluscht zoodat erger werd voorkomen. ZEVENHOVEN. Doodelijk gevolg van een rattenbeet Het kindje van V., oud 3 maanden dat gelijk gemeld door een rat was gebeten, is aan de gevolgen daarvan in het Ziekenhuis te Leiden overleden. Een verbindingsweg tusschen de Hoef en ZevenhovenNieuwveen In de raadsvergadering van Mijdrecht op 9 Maart j.L werd medegedeeld, dat de besprekingen omtrent het aanleggen van een verfoindingsweg over de opgeheven spoorbaan Uithoorn»—Alplhen a. d. Rijn, voor wat betreft het gedeelte door de Zeven- hovensiohe en Bioklandsche polders, weinig resultaat hadden opgeleverd, zoodat deae aangelegenheid tot de vrome wenschen zou blijtven behooren. Het feestcomité der jubileumfeesten in de Hoef. dat inmiddels was opgeheven, heeft zich echter thans vereenigd tot een comité, diat zal trachten toch den weg tot stand te doen komen. Het stelt zich voor, dat. be halve de waterschappen, ook vele particu lieren, die eventueel van den weg gebruik zouden maken, eich financieele offers zul len willen getroosten. Het zal zich met deze vele personen en lichamen in verbinding stellen en gelden verzamelen, waarna het hoopt, met behulp der belanghebbende gemeenten deze zaak tot een goed einde te brengen. Loop der Bevolking. Ingekomen: G. Wieman van Vreeland Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Teunis de Jong. 25 j. te Kou dekerk a/d. Rijn en Jannetje van Tol, 23 j. Jacobus Hiborius Koot. 37 j. te Leimuiden en Adrlana Baars. 29 j. ZOETERWOUDE. Raadsagenda. De Raad komt Maandag 24 April 1939. des n.m. te 7.15 uur ten Gemeentehuize bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Mededeeling en bespreking uitslag aanbesteding tertiaire wegen. 3. Voorstel van B. en W, tot wijzi- ALKEMADE. De a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Daar de termijn voor het indienen van candidaten voor de R.-K. groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing is gesloten, kunnen wij mededeeling doen van de na men der ingediende candidaten. Ingediend zijn voor de Groep A (tuin ders» de heeren J. P. Hogenboom (aftr.), Jac. de Jong, C Huigsloot. L J. Kerkvliet, Joh. van der Meer Korsz., J. L. Bakker Hz. en Q Warmerdam. Voor de groep B (arbeiders) C. G. van Emmerik, W. P. van Ruiten, Jac. van 't Hart, Jac. Turk Hz. en W. Rietbroek. Voor de groep C (middenstanders) W. Hölscher, J. J. de Koning. H. van Klink en M. Hoogenboom Cz. Voor de groep D (arbeiders te Nieuwe Wetering» J A van den Broek en M. H. Spring in 't Veld. De stemming voor de groslijst zal Zon dag a.s. plaats hebben. BOSKOOP. Vergadering Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. De voorzitter, de heer G. J. van Noordt opende, waarna de notulen van den secre taris onveranderd werden goedgekeurd. In gekomen was een schrijven van het Hoofd bestuur waarbij den afdeelingsbesturen ge vraagd werd hun aandacht te willen ves tigen op de beplanting van bermen en em placementen van spoorwegen, welke door de gemeente loopen. Daar deze beplanting te Boskoop reeds angebracht is, werd deze brief voor kennisgeving aangenomen. Wel vestigde een der leden er de aandacht op dat veel van het geplante materiaal te Boskoop dood is. Hij verzocht het bestuur de betrokken autoriteiten hierop opmerk zaam te willen maken en om middelen trachten te vinden de doode planten door anderen te doen vervangen. Daar het voor Boskoop geen reclame is. dat eventueele bezoekers bij aankomst in Boskoop ont vangen worden met een uitzicht op een beplanting met veel dood materiaal, zeide het bestuur toe. alle pogingen in het werk te stellen om dit doode materiaal door le vend te doen vervangen. Uit den aard der zaak zijn de spoorwegen en emplacemen ten welke hoofdzakelijk uit zand bestaan geen geschikte plaatsen voor beplanting met Rhododendron. Azalea e. d. Er zal goed toegezien moeten worden welke planten er wel zullen groeien. Hierna werd overgegaan tot de bespre king van het aanwezige materiaal, dat hoofdzakelijk bestond uit de vroegst- bloeiende Japansche Kers. Wij zagen o.a. Prunus Sachalinensis, enkelbl. zacht rose: Tai-hucan, grootbl. enkel wit; Gedocnsls, wit rijkbloeiend: Mount-fuju. half dubbel: Lannesiana, kleinbl.; Insisa, rijk bloeiend; Pilosiusenlus, enkelbl. zacht roze. Van denzelfden inzender zagen wij nog Cyprlpedlum-japonlcum. de Japansche tuinorchidee en Arisaema Serastum Japo- nicum. een Aronskelkachtig gewas met een zwarte kelk waarin een dikke witte stam per. Een der leden toonde zaden van Ri cinus Communis Zonzibariensis, de won derolieboom; deze zaden zijn bruin ge vlekt, en lijken veel op kievitsboonen. Aan de orde kwam de nieuwe bena ming van sommige planten, welke lnplaats van de bedoelde eenheid, groote verwar ring doen ontstaan. Als voorbeeld werd ge steld de algemeen bekende Magnolia Sou- langeananigra. Deze Magnolia is eerst ver doopt in Magnolia deneedata nigra. Toen zij onder dezen naam eenigzlns bekend werd is zij nog eens verdoopt. Thans is zij be kend onder den naam Magnolia liliflora nigra. Hiermede zijn wij waarschijnlijk nog niet aan het einde, want aan een inzen der van deze Magnolia op de Hofstadbloem is medegedeeld dat deze laatste benaming voorloopig voor drie jaar vastgesteld is. In verband met den opeenvolgenden bloei tijd van verschillende planten werd beslo ten in Mei nog een tusschentijdsche bij eenkomst te houden. Hierop volgde slui- tin? Arbitrage in het kweekersbedrijf. Prof. mr. P. S. Sybrandy heeft als regee- ringsarbiter uitspraak gedaan in het ar beidsgeschil tusschen ongeveer 170 loon- kweekers alhier en de drie land- en tuin bouworganisaties. De arbiter heeft beslist, dat voor de bedrijven der tot arbitrage ver plichte werkgevers voor het tijdvak 6 April 1939 tot 31 December 1939 van toepassing zullen zijn de loonen en verdere arbeids voorwaarden, welke zijn opgenomen in de voor 1939 tusschen de werkgeversorganisa ties in het boomkweekersbedrijf te Boskoop en de land- en tuinarbeidersbonden afge sloten collectieve arbeidsovereenkomst. Candidatenlijst der A. R. Kiesverecniging. In verband met het niet samengaan van de A R. partij en de afd. Boskoop der Staatk. Geref. partij, voor de as. verkie zingen van leden voor den gemeenteraad is door de A. R Klesvereeniging, thans de vol gende candidatenlijst vastgesteld: D. Veerman Jr., H. Haring, aftr., C. Groo- tendorst, aftr.. W. Mesman Dzn., M. Ramp, Voor Zondag a.s. zal de Zondagdienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, Telef. 40. ging der begrooting van het waterleiding bedrijf 1938 4. Ais voren tot wijzinig der gemeentebegrooting 1939 5. Als voren tot aanvulling der verordening op de heffing van een recht wegens het nebben van dra den voor radio-ontvangst en -distributie. 6. Als voren tot aanvulling en wijziging der salarisregeling voor de ambtenaren ter se cretarie. 7. Als voren tot vaststelling van het plan tot herziening van het uitbrei dingsplan Hooge Rijndijk II. 8. Verzoek van het bestuur der burgerwacht en subsidie, met voorstel van B. en W. 9. Benoeming van eep gemeente-ontvanger. 10 Aanwij zing van een lokaal, voor het doen van ontvangsten en betalingen door den ge meente-ontvanger. aan den Hooge Rijn dijk. 11. Rondvraag. A.s. Zondag zal in deze gemeente wederom de jaarlijksche Enunabloem- collecte worden gehouden. M. Jongejan, J. H. van Osnabrugge, J W. van der Willlk, W. van Bergen en C. Aker boom. HAZERSWOUDE. EEN FEESTELIJKE HERDENKIKNG. De Coöp Boerenleenbank „Hazerswoude- Koudekerk" gevestigd alhier, vergaderde. De voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer N. P. Kaptein opende deze goed bezochte bijeenkomst, waarbij hij een over zicht gaf over het afgeloopen jaar. De aan de beurt van aftreding zijnde heeren J. v. d. Sterre, lid van den Raad van Toezicht. A. P. Heijker en K. Reijne- veld. leden van het Bestuur, werden her kozen- De rekening en balans over het afgeloopen jaar werd goedgekeurd, waarna het jaar verslag werd uitgebracht, waaruit wij het volgende ontleenden. Aan Spaargelden werd ingelegd f. 631.000.en terugbetaald f. 654.000.aan nieuwe voorschotten werd verstrekt f. 101.150.— en op voorschotten werd terugbetaald of afgelost f. 125.000. aan rekening-houders in loopende rekening werd uitgegeven f. 730.700.en ontvangen f. 788.000.aan de Centrale Raiffeissen bank te Utrecht werd gezonden f. 601.500— en ontvangen f. 527.000De balans heeft aan activa. Uitstaande voorschotten f. 455.963.12, debiteuren rekening-courant f. 216.522.28, Centrale Raiffeissenbank te Utrecht f. 161.099.28. Effecten f. 149.507.50. Diverse rekeningen f. 16.691.57 en saldo kas f. 16,109.83 en aan passiva: Spaarbank f. 916.474.35, crediteuren f. 41 43917. Re servefondsen f. 53.746.94. Saldo f. 4.233.12. Hierna werd overgegaan tot de feestver- gadering ter herdenking van het 40-jarig bestaan der Bank Een muziekgezelschap uit de leden sa mengesteld. opende met piano en strijkmu- ziek met den feestmarsch van Willy Schoo- temeljer. De voorzitter heette welkom de burge meesters van Hazerswoude en Koudekerk en den notaris gevestigd te Hazerswoude. Van de Centrale Raiffeissenbank te Utrecht en het Bestuur van den Ring van Boerenleenbanken T>e Rijnstreek" waren telegrafische gelukwenschen ingekomen. Ook nog van verschillende andere perso nen waren schriftelijke en telegrafische ge lukwenschen ingekomen, terwijl enkele le den en vereenlgingen bloemstukken had den ingezonden. De voorzitter gaf een kort overzicht over het verloop der Bank gedurende de 40 ja ren. Hij memoreerde de oprichters. Den heer A. B. Verkleij, de voorzitter van het Bestur der Bank. die tot de medeoprich ters der Bank behoorde en van het begin af lid van het Bestuur der Bank is ge weest, feliciteerde hij met zijn jubileum De burgemeester van Hazerswoude sprak hierna op plechtige wijze zijn gelukwen schen uit. Hij releveerde den goeden geest, die er heerscht op de vergadering en dank te het. Bestuur voor het gevoerde beleid gedurende de 40 jaren. Hij constateerde, dat het Bestuur, ondanks de malaise in de land- en tuinbouwbedrijven steeds tusschen de klippen door heeft kunnen zeilen en geen onnoodige afslachtingen heeft gedaan en toch steeds voor de belangen van de Bank is opgekomen, gezien de uitkomsten van het bankbedrijf. De burgemeester van Koudekerk sloot zich bij deze woorden aan en dankte het bestuur voor alles wat het heeft gedaan voor de inwoners van de gemeente Kou dekerk. Hij memoreerde de coöperatieve gedachte, dat door de inlagen der spaar ders, deze gelden konden worden gebruikt om anderen aan bedrijfskapitaal te helpen en hierdoor de eigen menschen konden ge holpen worden Verder prees hij de coöpe ratieve gedachte, die in de vergadering tot uitdrukking werd gebracht. Deze feestver- gadering is geheel door de leden georgani seerd. De muziek en zang wordt leden en kindeven uit de gezinnen der leden ver zorgd. alsmede het aanbieden van de ver- verschingen. Waar in een vereeniging zoo n geest heerscht, moet deze door deze saam- hoorlgheld tot bloei komen. Spr. wenschte het bestuur en den leden toe. dat de Bank van Hazerswoude moge blijven groeien en bloeien. De heer F. C. Engelberts, notaris, rele veerde, dat hij den groei en de ontwikke ling der Bank gedurende den tijd van zijn notariaat gevolgd hpeft. Hij bood het be stuur en den leden zijn gelukwenschen aan en wenschte, dat het de Bank steeds goed moge blijven gaan. De heer C. A. v. Dam sprak namens de feestcommissie. Hij feliciteerde' het bestuur en de leden met de resultaten, die in deze 40 Jaren zijn bereikt en gaf een uitvoerig overzicht van de werkzaamheden der Bank gedurende de 40 Jaren, waarbij hij verge leek met den toestand die voorh. heerschte op het platteland, toen de Boerenleenbanken er nog niet waren. Vervolgens feliciteerde hij den heer A. B Verkleij, die gedurende 40 jaren lid van het bestuur der Bank is geweest en bood hem namens het bestuur en de leden een schilderstuk aan De heer W. Slootweg bracht zijn wen- schen op rijm uit. waarbij werden herdacht de oprichters der Bank en de leden van het Bestuur- en de Raad van Toezicht en de vlucht die de Bank heeft kunnen ne men. gezien het kleine kantoor, waar voor heen de Bank was gehuisvest en het mooie pand, waar nu de Bank haar kantoor heeft. De heer J. J. van Vliet vertolkte ook zijn wenschen op zang, waarbij het refrein door allen werd mede gezongen. De muziek en zang waaraan veel zorg was besteed werd uitgevoerd onder directie van den heer J. Th. Wesselingh, wien een bbijzonder woord van dank toekomt voor de moeite die hij zich hiervoor heeft ge troost om zoo'n resultaat te bereiken. Deze afwisseling van zang en muziek hield de stemming er in en hierdoor heerschte er ?en vroolijke feeststemming. Na de afwerking van het uitgebreide feestprogramma, sloot de voorzitter de ver gadering onder dank aan allen voor de medewerking in het bijzonder aan de feestcommissie en degene die dezen avond voorbereid hebben. DE KAAG. Tooneeluitvoering der St. Jozefgezellen. Brand als spelbreker. In de zaal van café Berkhemer hield bo vengenoemde vereeniging haar eerste uit voering. De heer Van Stein opende, waarna twee tooneelstukken „Bureau Succes" en de „Marzel van Jacob Velleman" opgevoerd werden, waarbij de goede kwaliteiten der spelers duidelijk bleken. Deze fraaie uitvoering werd na de pauze nog even ernstig onderbroken tengevolge van het feit dat in het perceel, naast de zaai brand uitbrak, zoodat de zaal ont ruimd moest worden. Gelukkig echter voor korten duur. daar men het vuur spoedig meester was. De heer Van Stein hield neg een humoristische voordracht „Kamerver kiezing." Kapelaan Rietveld sprak een slot woord, waarin hij zijn bewondering over de prestaties den jonge vereeniging uitsprak. Spr. hoopte dat zich nog meerderen zouden aansluiten bij de St. Jozelfgezellen, zoodat de vereeniging zou mogen groeien en bloeien, en dat deze eerste uitvoering door r.og vele anderen gevolgd zou mogen wor den. Met een geweldig applaus werd deze mooie avond besloten Na afloop bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Zilveren jubileum van den heer C. de Roode. Onze plaatsgenoot, de heer C. de Roode. herdacht zijn 25-jarig jubileum in dienst bij den houthandel voorh. Jacob Spreij, al hier. De jubilaris werd te zijnen huize door een der directeuren en zijn chef. den heer J. Westmaas persoonlijk gefeliciteerd onder aanbieding van een gouden horloge. Ook liet personeel en de collega's lieten zich niet onbetuigd en boden hem een mooien divan met kleed aan. Voorts ontving hij tal van mondelinge en schriftelijke gelukwenschen. De Chr. Hist. Jongerengroep vergader de in de koorzaal der Ned. Herv. Kerk on der leiding van den heer E. A. Bloem. Het bestuur werd samengesteld als volgt: EA. Bloem, voorz.; M. D. Dalebont, 2de voorz J. van Ommering, seer.; Mej. A. G. v. Om- mering. 2e secr.; P. v. d. Sterre. penntnm.: mej. N. Schellingerhout, 2e pennlngm., en mej. A Oppelaar, alg. adjunct. LEIMUIDEN. De Geref. Kerk droeg voor de zending f.65 af. NIEUWKOOP. Aanbesteding. Door het bestuur van den Polder Nieuw koop (droogmakerij i werd in hotel „Het Vliegende Paard" alhier publiek aanbesteed het eenjarig onderhoud van de kunstwer ken van den polder. Ingeschreven werd door K. C. de Pater alhier, voor f. 2180. P. de Raat te Ter Aar voor f. 1872.en door H. Vergunst te Aarlanderveen voor f. 1846— Het werk is aan den iaagsten inschrijver gegund. De leverantie van grint is gegund aan den heer Versloot uit Bodegraven. Bijeenkomst R. K. Staatspartij. In het Parochiehuis vergaderde de afd. Nieuwkoop der R. K. Staatspartij, voor de definitieve candidaatstelling voor leden van den Gemeenteraad, voor wat betreft de afd. Nieuwkoop. Het raadslid, de heer J. van der Laan had verzocht hem geen verkiesbare plaats meer te geven. Voor het eerst werd afgeweken van den regel om de aanwijzing te doen geschieden door een groslijststemming, voor elke plaats op de lijst werd nu afzonderlijk gestemd. De vergadering was uitstekend bezocht: uitgebracht konden worden 129 stemmen. De candidaten waren in alphabetische volg orde: M. J. H. Bots. E. H. van Dam. J. Eijs, Ant. Hoogerwerf, J. van der Laan, A. J. v. d. Laan, A. J. Verhaar en P. M. de Vette. Bij de zes gehouden stemmingen werd No. 1 M. J. H. Bots met 38 st. iA. J. Ver haar had er 36); No. 2 A. J. Verhaar, aftr.. met 64 St.: No. 3. J. Eijs, aftr., met 80 st.: No. 4. E. H. van Dam met 56 st.: No. 5. Ant. Hoogerwerf met 65 st.;-No. 6. P M. de Vette met 65 st„ waarbij J. van der Laan er $4 verkreeg, die nu No. 7 werd. NIEUWVEEN. Chr. Hist. Candidatenlijst. De Chr. Hist. Klesvereeniging, heeft in haar vergadering de Candidaten-lijst als volgt samengesteld voor de a.s. Gemeente raadsverkiezing: No. 1. D. T. de Vries; 2. C. de Vries: 3. P. C. Verkerk; 4. Jac. v. 't Kruis en 5. W. A. v. Heusden. De T.B.C.-bestrijding afd. Nieuwveen, hield een Emmabloempjesdag. De jonge dames collecteerden ruim f. 34 voor dit goede doel bijeen. OUDE-WETERING. Naar wij vernemen zal Zondag a.s. al hier de stemming plaats hebben voor de R.K. groslijst voor de a.s. gemeenteraads verkiezing. Als candidaat is alleen gesteld de heer Jos Penning de Vries (aftr.), soo- dat hierover geen stemming noodig is. Voorts is nog een drietal candidaten in gediend, die zich echter uitsluitend als plaatsvervanger hebben beschikbaar gesteld Deze plaatsvervangers zijn de heeren J. C. de Jong, H. Vesseur en F. Hulsebosch. ZWAMMERDAM. Een jeugdige wandelaar. Een 11-jarige knaap, afkomstig uit Rot terdam, was vandaar uit met medeweten van zijn ouders op stap gegaan om familie in Nieuwkoop te bezoeken. Voor een deel had hij nu en dan eens medegereden met een auto doch verder den groten afstand getippeld. Hier om 9 uur des avonds aan gekomen was hij den juisten weg kwijt ge raakt. De politie belde zijn oom ln Nieuw koop op die den jongen met een auto liet afhalen Hij was van plan de terugreis weer te voet af te leggen. Mej. C. W. Bals, onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool alhier is benoemd tot onderwijzeres aan de Maria-school te Den Hoorn gemeente Schipluiden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7