van Reeuwijk BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 20 April 1939 Vrees voor Grammen's verfkwast Wie is de „Jonas" aan boord van de „Grietje"? *od^°r.' Twéétaligheid maar geen ééndracht in België De Haagsche Sportfondsenkwf.^.tie Waarborg-kleeding KREYMBORG 15 WAARBORG Hier is het antivoord! 8304 VRIJDAG - ZATERDAG - VRIJE BEZICHTIGING i." ,500-, (Ingez. Med.) Rondom de nieuwe regeering. fiVan onzen Brusselschen correspondent). „L'Union fait la force". (Eendracht maakt macht). De hesr Grammens heeft de vorige week bij zijn intrede als nieuwbakken parlementslid eens veelbeteekenend naar dit eentalige Fransche opschrift, dat in de Kamer onder het standbeeld van Koning Leopold I prijkt, gekeken en zich de opmerking laten ontvallen dat hij blijk baar in het Fransche pari?ment te recht gekomen was. Uit vrees voor zijn verfkwast zijn nu sinds enkele dagen alle eentalige data en opschriften ver dwenen en prijkt naast de verkleinde Fransche spreuk nu ook het „eendracht maakt macht". Waarmede echter wel de tweetaligheid zijn intrede in de Ka mer heeft gedaan, maar nog niet de eendracht. Bij de esdsafleggingen kwam het herhaaldelijk tot incidenten, omdat de heer Grammens, daarin na gevolgd door zijn aanhangers, weigert op Fransche mededeelingen te rea- geeren. Belgische eenheid en den Belgischen Staat". In den namiddag van gisteren heeft de heer Pierlot voor deze groep van Katholie ken Kamerleden een korte samenvatting van zijn regeeringsprogramma gegeven. Het bevat o.m. de strenge naleving dep taal wetten. de uitvoering van het voorstel tot, reorganisatie van het departement van on derwijs volgens de aanduidingen van den Cultuurraad. voortzetting der zelfstandig- heidspolitiek op internationaal gebied, geen loonsvermindering. behoud der sociale sche Nationalisten? Op de dertien Ministers wetgeving en invoering der werkloosheids- ziin slechts 4 Vlamingen, de heeren Sap. verzekering. Desondanks bleef het gebrek Marck, de Vleeschhauwer en Van der Poor- aan vertrouwen dep vergadering in de uit ten. En tegenover de Vlaamsche militanten voering van dit programma, vooral od taai- als Sak en Marck heeft men den heer Gebied bestaan. De heer Pierlot wees nog od Devèze. den oud-minister van Landsver- de moe lijkheden die hij ontmoet heeft ded ging. één deT leiders van het liberaal i bi.i de vorming zijner regeering. Al is zii verzet tegen de Vlaamsche eischen, aan I niet volmaakt, het kon volgens den Pre- Binnenlandsche Zaken benoemd. Deze zal mier niet anders. De toestand was te ge- dus nu moeten waken voor de integrale toe- vaarlijk om verder te dralen. Het is aan de passin^ van de taalwet in bestuurszaken Kamer om hem goed of af te keuren. Er is weliswaar ook nog ander werk. maar geen regeering cLe zich voop het Parlement kwam presenteeren. Ondanks dat de heer Pierlot nu zijn tweeledig kabinet heeft samengesteld en deze hetzelfde programma zou voorleggen van de drieledige, waaruit de vijf socialisten zijn weggeloopen. schijnt men weer opnieuw aan het beraadslagen gegaan te zijn. zoodat het wel Dinsdag worden kan, voordat het Parlement einde lijk eens de regeeringsverklaring te hooren krijgt. We hebben hier dus nu het Katholiek- liberale Ministerie dat men Zondag j.l. niet samenstellen kon. De socialisten hebben met hun vertrek het onmogelijke mogelijk of liever noodzakelijk gemaakt. En zoo heeft de Premier zijn drieledig ministerie van zestien dat hjj aan het einde der vorige week voor elkaar had. maar tot één van de dertien ingekrompen. En alsof Premier-zyn in België al niet zwaar genoeg is, heeft de heer Pierlot besloten zelf de porte feuille van Buitenlandsche Zaken te nemen (een dubbele taak waartegen de heeren van Zeeland en Spaak niet opgewassen wa ren. Minister van Staat Janson, die het vanwege de politieke doseeringen eerst zonder portefeuille moest doen. werd op ziin reeds vroeger bekleede post ..Justitie" ge plaatst. Toen bleven nog slechts twee ministeries open en om in dit kabinet van conservatieven ook het wat linkschere element zijn plaats te gunnen, mag nu de oud-minister van Transportwezen, de libe raal van linksche nuance Marcel Henri Jaspar zich met de volksgezondheid bezig houden en werd een kersversch Kamerlid die juist beëedigd was. de heer Delfosse. ondervoorzitter van de Christelijke Arbei dersorganisatie te Luik. tot Min ster van arbeid bevorderd Met den andere.. Christen democraat. den heer Marck. die als Minister van Verkeerswezen aanblijft, moet de heer Delfosse de belangen van alle arbeiders in België verdedigen, nu de socialisten het ka binet verlaten hebben. Daarnaast zyn er vier conservatieve Katholieken, vier libera len. de conservatieve financier Gutt-, luitenant-generaal Denis en de Katholiek Duesberg (Onderwijs), de drie laatste als technici. In het geheel genomen, maakt het kabinet dus een flinken zwaai naar rechts. De vermindering van den linkschen invloed in het kabinet zou misschien de bankiers wat milder kunnen stemmen, mits deze er op kunnen rekenen dat dit nu eindelijk hét stabiele ministerie is dat men hier voor het economisch en financieel van het land broodnoodig heeft Bii beschouwing van dit kabinet van dertien behoeft men echter en voor een betere toepassing van de taal wetten in Brussel, samen met burgemees ter Max! Openbaar Onderwijs wordt welis waar aan een zeer gezien wetenschappelijke Prof. Duesberg. rector van de Luiksche uni versiteit toevetrouwd. maar aan een Waal. ..een onvolkomen tweetalige', gelijk de Standaard hem noemt, juist nu de reorga nisatie van dit departement haar beslag inoet krijgen. De Katholieke Kamerfractie heeft giste ren den geheelen dag vergaderd. Vooral Staatsminister van Cauwelaert heeft zich in dezen kring zeer scherp uitgelaten over de wijze waarop de heer Pierlot de onderhandelingen -in de laatste maanden gevoerd had. waaraan hij de mislukking der drieledige regeering toeschreef. Hii beklaag de zich over de manier waarop de Katho lieke Vlamingen door de liberalen en de Fédération des Cercles Catholiques behan deld worden hoe hun Belgische loyaliteit I steeds verdacht gemaakt wordt. De heer van Cauwelaert dreigde zelfs de Franschtalige Katholieken, indien dit zoo verder ging. dat men liever van de Walen zou afscheid ne men en een eigen Vlaamsch-Katholieke Partij zou stichten. ..De liberalen en zekere Walen zijn de schuldigen van dien toestand, die met den dag gevaarlijker wordt voor de De Katholieke Kamerleden gingen ten slotte uiteen zonder een beslissing te nemen ten overstaan van de nieuwe regeering. Het is inderdaad mogelijk dat deze regeering. waarvan de samenstel ling niet eens genade vindt in da oogen van de politieke medestanders van den hear Pierlot gezien den gevaarlijken toestand" eanigen tijd aan het bewind I blijft. In dat geval moet men haar I volgens door het Laatste Nieuws bij I Katholieken en Liberalen ingewonnen inlichtingen toch als een overgangs- ministerie beschouwen. Aangezien vele socialisten en voornamelijk de leiders het besluit van het socialistisch Congres om niet aan de regeering deal te ne men als een vergissing beschouwen, acht men het in deze kringen volgens dit blad n:at onmogelijk dat de huidige tweeledige regeering toch binnen kor ten tijd in een drieledige wordt om gezet. (Nadruk verboden). Wie bij KLEEDING over goede KWALITEIT spreekt moet wel denken aan 3-204 (Ingez. Med.) Voor de be manning: staat het als een paal boven water, dat de passagier -het slechte weer aantrekt, net zooals een magneet een stukje ijzer. De krantenman lacht en overbluft zelfs den gmotsten opschepper aan boord. (Van onzen specialen verslaggever). Bijna 700 ton ijzer en hout. dansen in de Iersche Zee en negen Nederlanders mop peren eensgezind en naar hartelust over het slechte weer, dat de Groningsche kust vaarder ..Grietje" voortdurend ontmoet. „We" zitten thans in den staart van den orkaan, die aan de Noordkust van Ierland zoo plotseling kwam opzetten. Een fiksche regenbui herinnert af en toe aan de span nende uren, die doorgemaakt zijn. Het groote avontuur is thans voorbij, ook al is de deining van de Iersche Zee behoorlijk. Met een vaartje van 12 Kid. per uur ploegt „ons" schip langs Ierland's Oostkust. „We" passeeren „Meeuweneiland", waarop zelfs met een kijker geen wit plekje in dit ge val een meeuw is te bekennen, passee ren vele vuurtorens, die In donkere avon den en nachten voor zoo vele schepen een reddend baken zijn geweest. Dan wordt de koers van de „Grietje" naar Engeland's Oostkust verlegd, waar de „Smalls"-vuur- toren als eerste levensteeken in het vizier u komt. Een rood-wit gevaarte, waaraan het nog niet aan bijgeloovigheid te lijden om Nederlandsche schip dicht voorbij vaart. Er daarover verre van gerust te zijn De Katholieke Gazet van Antwerpen vreest dat dit ministerie niet de duurzame en sterke regeering vormt, die het land verlangde. De ..Nation Beige" gelooft even min aan het succes van een regeering die zich op deze wijze aandient. ,,De broosheid en de verscheidenheid van haar meerder heid zullen haar niet toelaten het natio naal herstel te leiden wanneer- zij niet. evenals in Frankrijk het kabinet Dalad'er- Reynaud dat deed. speciale volmachten vraagt", aldus de gematigde Katholieke „V'ngtième Siècle". Het blijkt inderdaad dat de heer Pierlot van plan is die volmachten te vragen. Zal hij deze van het Parlement kunnen ver krijgen? Het liberale Vlaamsche blad ..Het Laatste Nieuws" acht dit b.v. uitgesloten en vraagt zich zeLfs af of zii in het Parlement een meerderheid zal bekomen. Katholieken en liberalen beschikken slechts over een meerderhëd van 10 stemmen en hun aan hang (106 stemmen op 202 Kamerleden) is verre van homogeen De liberale Parle mentsleden zijn weinig enthousiast over de is geen beweging te bekennen, geen mensch te zie<n. Rondom de rotsen, die nog geen meter boven het water uitsteken, kolkt de brairding. Wit-gekuifde golven loopen zich onophoudelijk te pletter tegen den voet van het steenen gebouw, dat als een een zame voorpost van de bewoonde wereld met zijn heldere lichten zoo mertigen zeeman den weg heeft gewezen. Verveling aan boord van een kustvaar der? Dat woord kent men niet. Is er niets te praten, dan is er altijd wel wat op de brug te zien. En anders staat een biblio theekje ter beschikking voor de leesgrage opvarenden: Wild-West- en liefdesroman netjes blijken erg in trek. De matroos Tho mas brengt elk uurtje dat hij kan benut ten. met een gebundeld aantal oude afleve- ringen van „Eigen Haard" of met z'nafstand langs de zacht op en neergaande matrozen gekregen en wel „de dokter". Waarom? Omdat ik Jacob, de lichtmatroos, van zijn zeeziekte heb willen afhelpen. Toen de eerste voorboden van den orkaan zich meldden, liet de lichtmatroos plotseling het stuurwiel van de „Grietje" in den steek om „naar de visschen te gaan kijken"! En de passagier, die zijn eigen narigheid ran den eersten dag aan boord opnieuw door maakte, dook onmiddellijk in zijn koffer, op zoek naar de pilletjes tegen lucht-, wagen, en zeeziekte. Toen Jacob naar zijn kooi ging. nam hij met een trouwhartig gezicht twee pilletjes in. Den volgenden ochtend kwam hij echter niet boven water, met andere woorden hij had net zoo goed niets kunnen innemen Vreemd genoeg kwam de kok. die in den orkaan ook al blijk gaf niet tot de echte zeerobben te be- hooren, tot de conclusie, dat zoo'n pilletje wonderen deed. Zoodat „de dokter" tot op den huidigen dag nog niet weet, of de pille tjes nu wél of niet aan te bevelen zijn Een snelle reis. Het was op een Dinsdagavond, dat de „Grietje" de Iersche kust achter zich liet. Donderdagochtend kwam de Engelsche Oostkust in het vizier. En den geheelen dag bleven we langs de Oostkust van Engeland varen, op we. naar Lands End, de Zuid- Westpunt var. Engeland, welke laat op den avond gerond werd. Nog een goede tachtig mijl naar Fowey", rekende de ..kap" toen tevreden uit. Inderdaad, hij had alle reden om tevreden te zijn, want ondanks het zeer slechte weer verliep de reis voorspoe dig. Op een donkeren avond varen langs een kust, waar slechts af en toe een licht puntje verraadt, dat er nog een bewoonde wereld is, het is romantisch en het wordt nog romantischer, wanneer de lichten van een geheele vloot visscherspinken in zicht komen. De „Grietje" stoomt op vrij verren LIQUIDATIE VAN DE SPAARGELDEN. In 1932 zijn er voor Den Haag pogingen gedaan om tot oprichting van een sport- fondsenbad te komen. Er is propaganda voor gemaakt onder de bevolking, die tot het nemen van spaaraandeelen werd opge wekt. een plan tot stiohtlng van een zwem bad (nabij de Laan van Nieuw-Oost-Indië en de Schenkkade) is uitgewerkt en van den kant der gemeente is voor de uitvoe ring hiervan medewerking verkregen. Zoo ook van den gemeenteraad. Gedeputeerde Staten staken echter een spaak in het wiel. Het raadsbesluit werd niet goedgekeurd en van het sportfondsenbad kan daarna des te minder komen omdat inmiddels ln het Bezuidenhoutkwartier het Bosbad geopend en de zweminrichting aan de Mauritskade zeer belangrijk verbeterd werd. Evenwel hadden zich 223 personen verbonden tot het nemen van een geleidelijk vol te storten spaaraandeel a f. 300, dat tot 1943 zou loo- oen. Een aantal van dezen heeft zich se dert teruggetrokken of is geroyeerd we gens wanbetaling, maar er zijn op het oogenblik altijd nog een 200 personen over, die een spaaraandeel in hun bezit hebben en daarop zijn Wijven storten. Aangezien er van het Sportfondsenbad voor Den Haag echter geen sprake meer kan zijn hebben zij verleden jaar (na de succesvolle Leidsohe actie Red. L.D.) dé koppen bij elkaar gestoken met het doel de gestorte gelden van de N.V. de Sportfond sen terug te kriigen Er ls toen een com missie benoemd om hiervoor stappen te doen, die als raadsman mr. G. H. L. Nord Thomson te Lelden in den arm heeft ge nomen Sedert zijn er onderhandelingen met de N.V. gevoerd. Het aanvankelijke beding, in de spaarbrieven gemaakt was. dat de NV. bij terugbetaling het recht zou hebben 10 pet. in te houden voor admini stratiekosten. Evenwel is gebleken, dat de N.V. dit beding in dien vorm niet wilde nakomen. Naar in een thans gehouden bijeenkomst van spaarders is meegedeeld, bedraagt het gezamenlijke tegoed der spaarders f. 27.156. De N.V. meent gerech tigd te zijn per aandeel fv 50.in te hou den wegens administratiekosten en de kos ten voor het maken van prospeefcssen voor het niet gebouwde zwembad. Aldus zou er f. 16.000 beschikbaar zijn voor te rugbetaling: dit bedrag pondspondsge wijze te verdeelen naar gelang van de op de spaarbrieven gestorte bedragen. In de genoemde bijeenkomst was men over dezen loop van zaken allerminst ge sticht, achtte men het echter niet geraden het op een proces tegen de N.V. te laten aankomen, daar dit zeer hooge kosten zou meebrengen en er van de N.V. vermoede lijk toch niet meer te halen zou zijn. Na ampele gedachtenwlssellng ls dan ook met algemeen? stemmen besloten het voorstel van de N.V. de Sportfondsen te aanvaar den, zoodat de liquidatie op de basis van een totale som van f. 16 000 voor de aan deelhouders zal geschieden. Hieraan moet nog worden toegevoegd, dat het laatstge noemde bedrag voor 3/4 in contanten zal worden betaald en voor 1/4 zal worden vereffend ln den vorm van een bon, die ln 1943 betaalbaar zal zijn. wanneer de metv ONDERNEMERSOVEREENKOMST VOOR GROENTENCONSERVEN IN BLIK „VERBINDEND VERKLAARD". De minister van economische zaken heeft naar aanleiding van een door een aantal groentenconservenfabrlkanten Ingediend verzoek tot algemeen verbindendverklaring van een ondememersovereenkomst tot re geling van de productie van groentencon- serven ln blik of andere hermetisch geslo ten verpakkingen, met uitzondering van glas; overwogen dat deze overeenkomst, welke wordt gesteund door een groote meerderheid van de ondernemers in den betrokken bedrijfstak, de strekking heeft de herhaaldelijk voorkomende overproduc tie ln deze industrie te voorkomen. Hij is van oordeel dat daardoor een einde zal worden gemaakt aan een, als gevolg van deze overproductie steeds weer terugkee renden prijsstrijd, welke leidt tot een ont wrichting van de productie en den afzet van groenten conserven; zoodat de overeen komst geacht moet worden voor de econo mische verhoudingen in den betrokken bedrijfstak overwegende beteekenls te heb ben Voorts ls overwogen, dat de overeen komst door meer gestabiliseerde productie- en afzetverhoudlngen in het leven te roe pen tot geregelder toestanden, in deze In dustrie zal kunnen lelden en dat bij een economisch gezonde groentenconservenin- dustrie niet slechts de rechtstreeks hierbij betrokken groepen van belanghebbenden zijn gebaat, doch dat zij ook ln het alge meen belang moet worden geacht. Op grond hiervan heeft de minister do ondememersovereenkomst algemeen ver bindend verklaard voor den duur van één jaar, ingaande heden. CREDIETVERLEENING AAN DE INDUSTRIE. Uit het verslag over het boekjaar 1938 van de N.V. Maatschappij voor Industrie financiering blijkt, dat de credietverl-eenlng zich gedurende dat jaar verder ontwikkel de. Weliswaar moesten vele credletaan- vragen om verschillende redenen worden afgewezen, doch ln een aantal gevallen kon in overeenstemming met het doel der ven nootschap. een toezegging tot een crediet worden gegeven Het karakter der credletverleening wordt het beste gedemonstreerd door het feit, dat in niet minder dan 5 van de 9 geval len waarin gedurende 1938 een crediet werd toegezegd, het geld bestemd was voor den bouw van een nieuwe fabriek, omdat het oude gebouw waarin de betreffende onderneming haar bedrijf uitoefende, door hare ontwikkeling te klein was geworden. Verder werd in 3 gevallen financleele medewerking verleend voor de fabricage van een artikel dat tot dusver in Neder land niet werd gemaakt, terwijl in één geval, een financleele reorganisatie werd mogelijk gemaakt, die de betrokken onder neming ook financieel wederom op gezon de basis zal brengen. In totaal werd in 1938 een bedrag van f. 340.000.toegezegd. ALLEGORISCHE SCHILDERING IN DE EEREHAL VAN HET NED. PAVILJOEN TO NEW-YORK. de gelden gevormde spaarkas geëindigd is. „Vad." studieboeken hjj wil examen doen voor stuurman! door. Overigens staat het voor de bemanning van de „Grietje" als een paal boven water, dat er een „Jonas" aan boord moet zijn. Wanneer men het over dien „slecht-weer- lichten, in het duister het eenige teeken, dat er nog meer menschen op zee zijn Vroeg in den ochtend bereikt de „Grietje" Fowey reeds, Fowey, een stadje, dat ge bouwd is aan een rotsachtige kust, waar de smalle straten zeer steil omhoog loopen en waar slechts een paar duizend inwoners wanen „We" laten omstreeks tien uur het aantrekker" heeft, kijkt de ..Chief" stee- wiize waarop de regeérine tot stand kwam vast naar den passagier, die zich daarvan en ziiTi misr.oevd omdat alle portefeuilles niets aantrekt, eens vriendelijk lacht en op anker vallen in de baai Neen, aan de stei- met economisch karakter aan niet-1 'oera- de vraag of het nu geen tijd wordt dien gers, waar de porcelein-aarde ingenomen len werden to-vert.rouwd. terwijl ook Open- „Jonas" over boord te zetten met het moet worden, mag de kustvaarder nog niet baar Onderwijs hun voorbiigfnz. Maar voor- verrichten van een krachttoer dreigt, zoo- meren, aangezien de scheepshuid van de al in Vlaamsch-Katholie'-e kringen Ls de dat zelfs de grootste opschepper aan toord .Grietje" door het „paaltjes-rijden" een ontevredenheid over de samenste'l'ng der van de „Grietje" met stomheid geslagen paar klinknagels heeft, verloren, waardoor regeerinr zeer groot Gaat men daarvoor is! En dat wil wat zeggen.I er water in het ruim staat. Nauwelijks lig- naar de Kamer met 47 afgevaard rden der I .Jonas", dët Ls al weer m'n tweede bij- gen v.e aan een zware boei, of de douane- Kath vlaamsche Volkspartij en 17 Vlaam- i naam. Ja, ik heb er nog een van één der beambten komen aan boord, controleeren DE RONDWEG OM ROTTERDAM. Blijkens de begrooting van het verkeers- fonds voor het dienstjaar 1939 is een be drag van f 250.000 uitgetrokken ten be hoeve van de voltooiing van het gedeelte binnen het bosch- en parkplan en begin van aanleg van het westelijk gedeelte van den rondweg om Rotterdam Van eenige activiteit bij den aanleg is evenwel nog niet veel te bespeuren, zoodat gevreesd mag worden, dat de weg niet ge reed zal zijn binnen den termijn, welken men zich gesteld had om den rondweg te voltooien Dat zou te betreuren zijn, omdat deze weg in hooge mate zal bijdragen tot een betere verdeeling van het verkeer over Rotterdam. De A.N.W.B. heeft er daarom bij het ge meentebestuur van Rotterdam op aange drongen, al het mogelijke te doen. waar door de aanleg van den rondweg zooveel mogelijk bespoedigd zou kunnen worden. den aanwezigen voorraad tabak, sigaren, si garetten en drank, om datgene, wat niet vrijgegeven kan worden, achter zegel in een kast te sluiten. Inmiddels ls één der beide sloepen van de „Grietje" te water gelaten en onder den valreep gebracht. Straks gaan „kap" en passagier aan den wal, de „Ouwe" wil zoo gauw mogelijk overleg plegen met de make laars omtrent de reparatie van het lek Enhij moet voorts bij een notaris tegen het bar slechte weer gaan protestee ren. Een Nederlamdsch zeeman moet immer voorzichtig zijn en het is altijd beter later over een notarieele acte te kunnen beschik, ken. waarin de oorzaak van de schade is vastgelegd, dan op mondelinge verklarin gen af te moeten gaan. Het ls spijtig, maar overigens blijkt men in Fowey toch niet op zulk een snellen overtocht van de „Grietje" gerekend te hebben. Het laden van de porcelein-aarde zal tenminste niet eerder dan Maandag kunnen beginnen, aangezien de drie aan legsteigers alle drie bezet zijn (Nadruk verboden). Naar wij vernemen zal in de eerehal van het Nederlandsch paviljoen op de binnen kort te openen wereldtentoonstelling te New-York een allegorische schildering worden aangebracht, bestaande uit 124 ramen van 1.60 bij 1.60 meter. Het middel punt van deze allegorische schildering wordt gevormd door een afbeelding van H. M. de Koningin, terwijl daaromheen de afbeeldingen gegroepeerd zijn van Prinses Juliana, Prins Bernhard en Prinses Bea trix. alsmede die van alle koningen en stamhouders uit het Huis van Oranje- Nassau. PRIJSVERLAGING EERSTE MAAND SPOORABONNEMENT. Naar wij vernemen hebben de Neder landsche Spoorwegen besloten tegemoet te komen aan den veelvuldig geuiten wensch der reizigers om den prijs van de eerste maand van een algemeen abonnement te verlagen. De extra prijs voor deze maand Is voor de derde klasse verlaagd van f. 15 tot f. 10 voor de tweede klasse van f. 21.50 tot f. 14.50 en voor de eerste klasse van f.25 tot f.17. BURGEMEESTERSBENOEMINGEN. Bij Kon. Besluit is met Ingang van 1 Mei benoemd tot burgemeester der gemeente Drelschor: L. J. Mol en tot burgemeester der gemeente Noordgouwe; J. J. Geluk De nieuwe burgemeester van Drelschor is 7 Januari 1887 te Waarde geboren en is thans wethouder van Dreischor De nieuwe burgemeester van Noord- gouwe is aldaar op 10 Juli 1887 geboren en is thans wethouder van Noordgouwe. Tot op den bodem; tusschentljds; naar believen; ter zake passend. Richard III in Shakespeare's gelijkna mig drama. Van de Markiezin de Pompadour. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10