Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 18 April 1919 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Gemeenteraad van Valkenburg Ir. J. J. HARDENBERG WEERBERICHT. NOVA-THEATER HAROLD LLOYD „PROFESSOR PAS OP" „GEBRANDMERKT" Zal dr. John gelyncht worden? AGENDA VAN ROSSUM DU CHATTEL Juweliers - Breestraat 95 TROUW- EN VERLOVINGSRINGEN DRIESSEN Weet U het antwoord? Uw Zenuwen Protestanten Stemt Hervormd Mijnhardt's Zenuwtabletten HILLEGOM. Jaarvergadering Prot. Ziekenverpleging. De Prot. Ziekenverpleging vergaderde in het Nut. De voorzitter de heer J Veldhuy- zen van Zanten opende en herdacht het overlijden van het lid, den heer L. van der Linde. De secr., de heer J. H. A. Vooren. bracht het verslag over de jaren 1937 en 1938 uit waaruit o.a. bleek dat het aantal leden thans 685 bedraagt. De contributies bewo gen zich in een dalende lijn en bedroegen over 1938 f. 1488.25. Het batig saldo bedroeg over 1937 f. 1113.92 en over 1938: f. 1024.29 zoodat het tekort op de exploitatierekening bedroeg over 1937 f 4.11 en over 1938 f. 89.63 Door de wijkverpleegster Zuster Terhorst, werden in 1937 108 patiënten behandeld tegen in 1938 77 patiënten, terwijl het aan tal bezoeken resp. bedroegen 2407 en 2270. terwijl voor de T.B.C. bestrijding in 1937 358 bezoeken in 20 gezinnen en In 1938 359 bezoeken in 24 gezinnen gebracht werden. Voor de zuigelingen bescherming werden in 1937 en 1938 resp. 233 en 171 bezoeken gebracht. Van de uitgifte van verplegingsartikelen werd in 1937 129 maal gebruik gemaakt voor 113 patiënten voor 1938 waren deze getallen resp. 105 en 92. Voor de nog jonge afdeeling Moederschaps- zorg was een stijging in het ledental waar te nemen. Bedroeg het aantal leden over 1937 45 in 1938 telde deze afdeeling reeds 58 leden. Contributies over 1937 f. 230.25 over 1938 f. 303.20. Donaties 1937 f. 124.50 en over 1938 f. 105— Het nadeelig saldo over 1938 bedroeg f. 158.30 terwijl 1937 nog een batig saldo van f. 9.57 liet zien. De uitgaven over 1938 bedroegen f. 500. voor 25 bevallingen, terwijl over 1937 deze kosten voor 14 bevallingen f. 280.be droegen. 3 kinderen die in dezelfde maand ge boren werden als prinses Beatrix ontvingen een spaarbankboekje van f. 10. Na controle der bescheiden werd de pen- ningmeesteresse mej. B. van Waveren on der dank gedéchargeerd. De aftredende leden van het bestuur mej. van Waveren en de heer C. Velthuys werden bij accl. herkozen, waarna sluiting volgde. KATWIJK AAN ZEE. Filmavond van Ko-Plu-Ko. Bovengenoemde vereenlging hield voor haar leden en genoodlgden een filmavond, vêrzorgd door den welbekenden keurmees ter en fokker van internationale reputatie den heer C. A. M. Spruijt. De film, die voor het grootste gedeelte in en voor de hokken en volières van den heer Spruijt is opgenomen, bracht alle aanwezigen in be wondering. Zeldzame soorten duiven wer den op het doek vertoond en vooral de lief hebbers zullen hiervan genoten hebben. Speciaal het laatste gedeelte der film, wel ke in kleuren vertoond werd, was schit terend. Allerlei soorten duiven in diverse bonte kleuren gingen aan het oog voorbij. Het is een mooi staaltje van fotografie- en filmkunst van den heer Spruijt en zijn helpers bij het samenstellen van deze film, Barometerstand Gistermiddag 2 urn-: 764. Hedenmiddag 2 uur: 776. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De hooge druk in het Westen neemt verder in beteekenis toe en de luchtdruk is thans over Ierland tot 778 mM. gestegen. Het gisteren ge noemde depressiekerntje nabij Schotland is in Zuid-Oostelijke richting getrokken en heeft zich met de storing over Duitschland vereenigd tot een lagedrukgebied, waarvan de kern thans over Polen ligt. Tengevolge van de geschetste lUchtdrukvéranderingen is in ons land de arc tische lucht ingevallen, waarbij eenige buien optraden en de wind tot stormachtig toenam. De temperatuur is over vrijwel geheel West- Éuropa gedaald. Slechts over Noord-Schotland, dé Faroer en de Shetlands is het warmer ge worden. omdat aldaar door het doordringen van een verre Oceaandepressie warme lucht Uit Zuidelijke richtingen werd aangevoerd. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (1 il 20 voorm.) Den Helder: licht bew., stormachtige N. wind, temp. 7 gi\ C„ mih. 6 gr. C. (neerslag 1 mM.). Vlissingen; zwaar bewolkt, krachtige N. wind, temp. 7 gr. C., min. 6 gr. O., nrsl. 0.2 mM. De Bilt: zwaar bewolkt, krachtige N. wind. temp. 7 gr. C„ min. 6 gr. C,, neerslag 3 mM. Groningen: zw. bewolkt, krachtige N.N.W. wind. temp 6 gr. C., min. 6 gr, O., neerslag 2 mM. Maastricht: buiig, matige N.N.W. wind, temp. 5 gr. C., min. 5 gr., neerslag 10 mM. die de mooiste is, welke ooit op dit ge bied is vertoond. De voorzitter dankte na mens alle aanwezigen den heer Spruijt hartelijk voor het gebodene en zijn be reidwilligheid om naai- hier te komen. Vooral voor de liefhebbers was het een leerzame avond! Belgische kotters voor de kust. De laatste dagen visschen voor onze kust binnen de territoriale wateren, dus binnen de 3 mijLslijn, voortdurend Belgische kot ters op garnalen. Verleden week moest de polibiekruiser deze verjagen. Gistermiddag vlschten weer eenige schepen binnen een mijLsafstand van de kust, hetgeen de ver ontwaardiging van veel vLsschers veroor zaakte. De politie wist met een kijker let ters en nummers der vaartuigen te onder scheiden en maakte hiervan rapport op. Door de politie werd aangehouden W. H. van V. uit Leiden, die zich hier had schuldig gemaakt aan diefstal van een wol len broek en een gastoestel. Er werd proces verbaal tegen hem opgemaakt. In Irene hield de heer O. van Beeken kamp uit Leiden in een openbare vergade ring der A.-R. kies vereen iging een lezing over het onderwerp: „Verkiezingsleuzen", waarvan wij reeds verslag gaven. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ons verslag betreffende het jaarfeest der Voetbalver. K.R.V. was gisteren abusie velijk onder Hillegom geplaatst. Mej. L. B. had het ongeluk, dat door een kaasmes een gedeelte van een harer vingers werd afgesneden. Dr. H. verleende geneeskundige hulp. Mej. B. zal haar werk zaamheden gedurende eenigen tijd niet kunnen verrichten. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmorgen 9 uur: 7 gr. C. (45 gr. F.). Hedenmiddag 12 uur: 9 gr. C. (48 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Hoogste Stand des voorm. 2 u. 29. Hoogste Stand des nam. 2 u. 46. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag: 7.31 nam. tot 4.27 voorm. in zijn lang verwachte oerkomlsche Schlager 't Is de grootste lachbui van Uw leven VOOR DE PAUZE 3175 met WARREN WILLIAMS. LISSE. Voor diploma A, onder Rijketoezlcht gediplomeerd schoenhersteller slaagden de heeren Jac. van Zeist en L. Zandvliet, beiden alhier. MAANS OP- EN ONDEROANG. M April op: 4 U. 19; onder: 17 u. 58. NOORDWIJK. De werkoosheid. Vergeleken met drie weken geleden ls de werkloosheid nog slechts met 16 vermin derd, zoodat het aantal werkloozen momen teel nog 554 bedraagt, hetgeen nog steeds 44 mee is dan verleden jaar op dit tijdstip. De varkenspest. In de boerderij van het gesticht „Sancta Maria", in het Langeveld onder deze ge meente is de besmettelijke veeziekte var kenspest uitgebroken. Niet minder dan 77 varkens zijn door deze ziekte aangetast en vervoerd naar het gemeentelijke abattoir te Leiden om aldaar te worden afgemaakt. Een belangrijke schadepost voor deze in richting. Tijdens het deze dagen te Brussel ge houden congres der „Union Internationale des Educateurs Catholiques" is de heer H. G de Boer, alhier, tot voorzitter dier inter nationale onderwijzersvereenlglng gekozen. NOORDWIJK AAN ZEE. De nieuwe R.K. kerk. Naar wij vernemen heeft het R.K. Par. kerkbestuur van St. Jeroen, alhier, thans bij het gemeentebestuur een offlcieele bouwaanvrage ingediend voor het bouwen van een kerk aan den Nieuwen Zeeweg te Noordwij k aan Zee. De architect van het kerkgebouw is ir. Jan A. van der Laan. OEGSTGEEST. Vergadering der N.S.B. In „Het Witte Huis" vergaderde de N.SH. De groepsleider dr. L. P. Krantz schetste de beginperiode der N-S.B. in Nederland en de thans heerschende toestanden in Europa, alsmede de vele sociale problemen waar mede ieder land heeft te kampen en te strijden en waarvan reeds vele zijn opgelost. ZXi worden echter niet alle door een ieder gewaardeerd. Spr. is overtuigd dat ook hier met vrijwillige medewerking vele problemen kunnen worden opgelost. Tenslotte verwel komde hij den spreker, ds. Reeser die sprak over het onderwerp „De heerlijkheid van het Nationaal Socialisme". Het Nationaal Socialisme is een wereld beschouwing. Breed, groot van opvatting in velerlei richting. Want, wat zouden wij N.S.B.'ers eigenlijk arm zijn, als wij alléén maar aan politiek deden. Ware dit zoo. dan zouden wij ons zeker moeten schamen. Het Nationaal Socialisme is een beweging, die zich op alle terreinen des levens begeeft zoowël sociaal al6 geestelijk. Wat is een wereldbeschouwing? Een zeker punt, waar men vasten voet heeft en van waar wil de wereld, zoo noodig. uit haar voegen kunnen lichten hetgeen spr. uitvoe rig toelichtte. Wij beleven thans het jaar 1939; een tijdsbestek, waarin alles om ons heen wankelt. De oorzaak daarvan is. dat de fundamenten zijn weggevaagd. Dit nu stel de spT. tegenover de rotsvastheid van het ingenomen standpunt der N.S.B. in de Maatschappij, dat volmaakte rust geeft. Op die volmaakte rust is de N.S.B. ge grondvest. Inzonderheid den aanwezigen niet- N S.B 'ers wil hü van deze rust en vastheid iets medegeven; een hechten steun waarop kan worden voortgewerkt. U:tvoerlg zette spr. daarna het juiste verschil tusschen Fascisme en Nationaal Socialisme (MussoliniHitler) uiteen. PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. R-Ünzaterwoude Chr. Geref. Kerk: Nam. 7.15 uur, ds. Du Marchie van Voorthulzen van Urk. VOOR WOENSDAG 19 APRIL. Leiden Geref. Gem. <N. Rijn): Nam. 8 uur, ds. v. Stuivenberg. v. Benthuizen. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat 19): Nam. 8.15 uur, Vespers en Lof. Alphen aan den Rijn Lokaal van Manders- loostraat: Nam. 7.15 uur. de heer Zwoferink van Ederveen. Noordwljk aan Zee Geref. Bond Juliana- weg 27)Nam. half acht, ds. K. van der Berg, Van Amersfoort, Waddinxveen Gebouw Centrum: Nam. 7 uur, ds. De Rover, van Vlaardingen, bezocht de H.B.S. aldaar en deed vervol gens staatsexamen. Hoewel hij aanvanke lijk zin had in de natuurphilosophische wetenschappen koos de jubilaris echter theologie en studeerde aan de Rijksuniver siteit te Utrecht. In 1913 candidaat gewor den in Zuid-Holland, aanvaardde ds. Wes tenburg 19 April 1914 zijn ambt te Zunder- dorp sprekende over Rom. 1 vers 16. na te voren te zijn bevestigd door wijlen ds. A. Voorhoeve van Amsterdam. In 1917 ver trok hij naar Beverwijk, welke standplaats ln 1927 met Feyenoord verwisseld werd. 2 Maart 1930 verbond ds. Westenburg zich aan de gemeente in de Hofstad sprekende over 1 Cor. 1 vers 23 en 24 na tevoren te zijn bevestigd door ds. J. H. H. van Beem van Amsterdam. NED. HERV. KERK. Aangenomen: naai- Blokker-Schellinkhout G. van Duyl te Amsterdam. CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Ede: M. Baan te Bussum en H. Visser te Bunschoten. Beroepen: te Barendrecht H. Visser te Bun schoten; te Harlingen L. Holtrigter te Woerden. GEREF. KERKEN IN H.V. Aangenomen: naar Amsterdam-Zuid (vac. (vac. J. J. Buskes) E. L. Smellk te Hilversum. GEREF. KERKEN. Aangenomen: naar Eibergen J. D. Koers, cand. en hulppred. te Enschedé. Bedankt: voor Rijnsburg G. J. Hoy tem a te smllde. INDISCHE KERK. Aangenomen: naar Medan J. de Graaf, cand. te Utrecht, Ds. G. B. WESTENBURG. Morgen herdenkt ds. G. B. Westenburg, predikant bij de Ned. Herv. Gem. te 's-Gra- venhage, den dag waarop hij voor 25 jaar in het predikambt werd bevestigd. Geraldus Bartholomeus Westenburg werd 21 Sept. 1887 te Amsterdam geboren. Hij NBO. HFKV. PREDIKANTENVER EEN. De algemeene vergadering. Vandaag eti morgen wordt ln de Han delsbeurs te Utrecht de algemeene verga dering gehouden van de Ned. Herv. predi- kantenvereeniging Gisteravond vond ln Malson Schmltz aldaar een begroetingssa menkomst plaats waarin dr. H. C. Rutgers, seer, van het Ned. Bijbelgenootschap een causerie hield over den arbeid van dit ge nootschap. Hedenmorgen hield ds. P. J. Molenaar. Ned Herv. predikant te 's-Gravenhage de z.g. domineespreek. waarna prof. dr. G. v. d. Leeuw, hoogleeraar aan de Rijksuniver siteit. te Groningen, refereerde over: „Het beeld Gods". Hedenmiddag refereerde mr. N. Stufkens van de Bilt over: „Prot. Chr. Jeugdbeweging". Voor vanavond staat een referaat van dr. E. Emmen, Ned. Herv. predikant te Breda, op het agendum over: „Wat is de grondslag der Kerk?" Morgenochtend wordt de laatste zitting gehouden ter behandeling van het onder werp: „Kerk en huwelijk". Mr. H. de Bie van Rotterdam zal de juridische zijde van dit vraagstuk belichten, waarna plof. dr. S. F. H. J. Berkelbaeh v. d. Sprenkel, hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht den theologlschen kant van dit onderwerp nader bezien zal, waarna de vergadering uiteengaat. Meest uitgebreide sorteering 2897 Nieuwste modellen (Ingez. Med.) Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Remonstr. Kerk; Bach-concert, 8,15 u. nau. Ka t w ijk a. Zee (Zaal Prot. Belangen, Voorstraat) Groote Zendingstentoonstelling, 9—12 u 2—5 u„ 7.30—10 U. Katwl'k a. Zee (Casa Cara): O.D.U. Spr. J. Janze, 8 uur nam. Woensdag. Katwijk a. Zee (Zaal Prot. Belangen, Voorstraat) Groote Zendingstentoonstelling, 9—12 u, 2—5 U., 7.30—10 U. Oegstgeest (Geversstr. 13): Gem. Gods, 8 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „De verduivelde waarheid". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2-7 en 8-11 u. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur nam. „Morgen gaat 't beter". Zondag van 2-7 uur doorl. voor stelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam,: „Vrouwengevangenissen". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Hudi". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Maandag en Woensdag ook 2.30 uur nam. Casino-Theater: Instituut voor Cufcureele Films Zaterdag nam. 2*A uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 én 8 urn- nam.: „De laatste der Mohikanen*. Zondag 2-7 u. doorl. voorstelling en 8 u. n.m. Nova-theater (Katwijk-aan-Zee)„Professor pas op". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 15 t/m Vrijdag 21 April a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171. Tel. 502; Ap. Reyst, Steenstraat 35, Tel. 136. 1. Wat beteekent het woordje „debet?" 2. Wat ls de beteekenis van: bona fide, a priori, a prima vista? 3. Van wie(n) zijn de woorden: „Alles sal reg kom? Zie voor de antwoorden de 3de pagina van het 2de Blad. De verlichting van den Middenweg - De werkzaamheden aan het vliegveld - Reorganisatie van de brandweer. De raad van Valkenburg vergaderde on der leiding van burgemeester De Wilde. Onder de vele ingekomen stukken was een verzoek van dry v. Dorp en dr. Huetlng, om een subsidie voor T.B.C.-bestrijding. Een subsidie van f. 30 werd toegekend. Een verzoek van den héér H. v. Vugt om des Zondags zijn ronsumptietent te openen, werd met 6 tegen 1 stem afgewezen. (Vóór weth. Bol). Een verzoek van Valkenburgsch Harmonie aan de gemeente om de muziek tent over te nemen en te verplaatsen naar het Kerkplein werd, gezien de kosten, aan gehouden tot een volgende vergadering. Den heer H. Haantjes werd op verzoek eervol ontslag verleend als lid der commis sie tot wering van schoolverzuim. De be noeming van een plaatsvervanger werd aangehouden. Verschillende klachten over de verlich ting van den Middenweg hebben B. en W. doen besluiten deze verlichting automa tisch te doen geschieden. De heer Van Dijk vroeg of de geheele straatverlichting niet geëlectrificeerd kan worden. De voorzitter zeide, dat gezien de kosten en het contract, dat met de Sted. Lichtfabrieken afgesloten is, hiertoe niet kan worden overgegaan. De opcenten der gemeentebelasting werden vastgesteld op 75. De verdeeling der werk zaamheden van de ambtenaren v. d. Bur gerlijken Stand werd aldus vastgesteld: bij afwezigheid van den burgemeester zal de heer C. Barnhoorn deze-functie waarnemen of de heer D. de Vries. De gemeenschappelijke schoolartsen- dienst met Katwijk werd voor 10 Jaar ver lengd. Toegekend werd een voorschot, be doeld bij art. 101 der L.O.-wet 1920, aan de School met den Bijbel alhier een bedrag van f. 1418.87. In verband met de tewerkstelling van werkloozen op het militaire vliegveld in Rijkswerkverschaffing moet de begrooting worden herzien en de post werkverschaf fing verhoogd worden tot f. 3274. De burgemeester deelde mede. dat B. en W. geprotesteerd hebben bij de betrokken Instanties, dat de aanleg van het vlieg veld in werkverschaffing geschiedt. Z.l.zal dit echter niet veel succes hebben De heer Schoneveld aohtte het een eisch om te trachten het basis-uurloon van 28 et. per uur zóódanig te verhoogen. dat het het loon in het vrije bedrijf benadert. Dit werd door den geheelen raad gesteund. De burgemeester zelde, dat dit reeds ge beurd ls. Betreffende de reorganisatie der brand weer ls een commissie gevormd uit B en W. en de heeren Zwaan en v Dijk. Vrij willigers zullen opgeroepen worden boven 35 jaar, waaruit de commissie een keus kan doen. De vergoeding zal bij brand f. 1.- per uur bedragen. De verordening wegenbelasting is nieuw voor Valkenburg. Deze zal bedragen voor bebouwde eigendommen 7°/o en onbebouwde 3n/n der huurwaarde, waarvoor de ge meente het onderhoud der wegen op zich neemt. Als schatter is benoemd de ge meente-opzichter de heer Jac. Haasnoot van Katwijk. Na rondvraag ging de raad in geheime zitting. Hier in Nederland spreekt men met hm mor over het ministerie en heeft daarvoor géén ontzag. De N.S.B. wil deze gedachte doen verdwijnen en een regeering zien In gevoerd, waarvoor een ieder zonder uitzon dering ontzag heeft. Voor de grondvesting van het ontzag bepaalde spr, zich tot ItaliëDuitse lila adSpanje. Zóó zal het zich ook ln Nederland orlënteeren. Dit is echter een zaak van geboorte. Want het Nationaal-Socialisme is geboren uit den strijd tegen het Marxisme en het Katho licisme. Spr. schildert deze geboorte, niet uit de historie, maar uit een vaste en gesonde kiem uit sterke ouders voortgekomen. Spr. bezag hierbij ook de moreele zijde, als een geboorte met pljh en strijd en bezieling. Hij eindigde met de rostvaste overtuiging uit te spreken, dat eerst wanneer Mussert in Nederland zal heerschen de strijd en dé pijn vergeten zullen zijn. Tenslotte schetste ds. Reeser de beteeke nis van de a.s. verkiezingen. Dr. Krantz dankte den spreker voor zijn boeiend betoog. Na beantwoording van ge stelde vragen volgde sluiting. Gistermiddag trof de politie een twee tal jeugdige knapen aan die bleken te zijn weggeloopen uit de ouderlijke woning te Amsterdam, Het waren de 14-j. W. C. en de 13-j. R.G.C. Zij hebben hier een nacht vrij logies gehad en zijn hedenmorgen na een stevigen maaltijd op transport gesteld naar Amsterdam}. RECLAME. RIJNSBURG. De Groentenhandel. Ter groentenveiling worden thans in hoofdzaak Waschpeen en kroten aange voerd. Van de andere producten wordt de aanvoer geleidelijk minder. Over het alge meen is de prijs van peen wel loonend. Zoodra et zich eenige vraag voor het bui- HERVORMDE (Geref.) STAATSPARTIJ en dus 3104 No. 1 van lijst |3 worden gekalmeerd en gesterkt en Uw slaap wordt weer rustig door 't gebruik van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apotih. en Drog. 3'166 (Ingez. Med.) tênland voordoet, is onmiddellijk prijsstij ging merkbaar. Van de overige groenten- sooTten blijft de prijs beneden die, welke voor het bedrijf noodzakelijk ls. Kroten worden thans ook veel voor veevoer aan gekocht. De Bloemenhandel. Vergeleken met verleden week ls thans ln de bloëmenprijzen een lichte stijging merkbaar, zonder echter voor het bedrijf loonend te kunnen zijn. Het Warme weer veroorzaakte een sterke daling. Ook neemt de aanvoer steeds toe, zoodat ook de avond-, veilingen geregeld langer duren. Tulpen en narcissen vormen thans nog het voornaam ste gedeelte van den aanvoer. De buiten gewone omstandigheden stagneeren in hooge mate de bloemenhandel en dus ook de veillngprijzen. Uitbreiding van „Flora". Het bestuur van de Veilingver, „Flora" heeft besloten opnieuw over te gaan tot uitbreiding van haar gebouwen-complex. Op het eenigen tijd geleden aangekochte terrein zal een zaal gebouwd worden van pl.m. 650 M2, welke om, bestemd zal zijn voor bergplaats van de bloemenkarren. Door de steeds grooter wordende aanvoer van bloemen is de bestaande ruimte te kléin gebleken. Aanbestedingen „Flora" Ten overstaan van den heer A. T. Kraan, architect te Oegstgeest, heeft de aanbe steding plaats gehad voor den bouw van een nieuwe zaal ten dienste van de Veiling Flora. Er waren 20 biljetten ingeleverd, n.l. J. J. van Iterson, Rijnsburg f. 19.650; Gebrs. c. en L Meeuwsen, Sassenheim, f. 21.085; J. N. Kranenburg, Delft f 18.300; Fa. D. en P. Verdoorn, Schiebroek f. 22.400; Alb. Vonk Jr., Alphen a. d. Rijn f. 18.850; C. Koppen, Alphen a. d. Rijn f. 19.850; Gebrs. W. en L. Guyt, Katwijk aan Zee f. 17.148; Gebrs. A. J en Abr. Ouwehand, Katwijk aan Zee f. 18.900: A. de Best Kzn, Katwijk aan Zee f. 19.018; H. en J. van Iterson Czn., Rijnsburg f. 19.816Gebrs. Verloop. Katwijk a. Zee f. 19.830; C. Haas noot, Katwijk aan Zee f. 19.125; P. Kort Sr. Rijnsburg f. 17.541; C. van Iterson, Rijns burg f. 19.999; N. van Egmond Fzn., Rijns- burg f.18 450; I Th. Cornet, Lelden f. 17.171; J. Reym, Waddinxveen f. 19.725: D. van Maameren, Geldermalsen f. 19.360; G. van Eik, Zegveld f. 19.855; Gebrs. Strijk, Oegstgeest f. 28.081. Gegund aan; Gebrs. W. en L. Guyt te Katwijk aan Zee voor f. 17.148.—. De uitslag der aanbesteding voor de le vering van 40 veillngwagens voor „Flora" is als volgt H. de Haan, Hijnsburg f. 818.50; C. Kop pen, Alphen a. d. Rijn f. 925; Wed. W. van Egmond, Rijnsburg f.543; Nic. van Egmond Wzn., Rijhsburg f. 834.40; N. E. Zwartjes, Alphen a. d. Rijn f. 664; Fa. D. en P. Ver doorn, Schiebroek f.800; Gebrs. W. en L. Guyt, Katwijk a. Zee f. 668; Gebrs. A, J. en Abr. Ouwëhand, Katwijk a. Zee f. 654; A. de Best Kz., Katwijk a. Zee f. 1073; J. van I Iterson Jr., Rijnsburg f. 805; P. Kort Sb, 'Rijnsburg f.690; N. van Egmond Fzn., Rijnsburg f. 714; Joh. v. d. Zwan, Rijnsburg f. 777.77; D, v. Mameren, Geldermalsén f. 950 Gegund aan Wed. W. van Egmond te Rijnsburg voor f. 543. Door de pl. Zendingsoommlssle werd hl 1938 totaal f. 344.68 voor de classical Zending overgemaakt. SASSENHEIM. Onderscheiding. Op de te Haarlem gehouden bloenien- keuring behaalde de N.V. Warnaar en Co. met haar inzending Narcissen den gouden medaille. Het getuigschrift van verdienste werd toegekend aan de Bicolor Soundness ingezonden door de firma P. van Deursen en aan de Inc. „Déver" en Inc. „60" inge zonden door de firm. H. P. Zwetsloot. - Onze plaatsgenoot, de heer G. van Breukelen slaagde voor het exafnen onder Rijkstoezicht gediplomeerd Schoenherstel ler diploma A. VOORSCHOTEN. Groslijst Candidafcn Gemeenteraad. In dé ledenvérgadering van de A. R- Kiesvéreeniging is de navolgende groslijst vastgesteld van de candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing: 1. Chr. Eggi*1* (aftr,); 2. D. de Jong: 3. D. Limburg (aftr.)4. G. Los; 5. J. de Graaf f; 6. L. Los; 7. H. Stapper en 8. J. B. de Groot. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6