Uit den Leidschen Raad LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 18 April 1939 Vierde Blad No. 24251 Een korte zitting Eerste steenlegging der nieuwe Hervormde school te Hazerswoude Opening Zendingstentoonstelling te Katwijk aan Zee SOste Jaargang Ds. Kiehl verricht de plechtigheid Groote belangstelling voor een mooi doel RECHTZAKEN Dagbladreclame is met te vervangen (Vervolg van gisteren). De punten 1 t/m 12 hadden een nor maal verloop. Bij de benoemingen werd tel kens No. 1 gekozen en de overige punten z.h.st. aanvaard. 13e. Voorstel inzake de onteigening van iperceelen, de aanvaarding van een Rijks voorschot en het beschikbaarstellen van gelden, ten behoeve van de uitvoering van het saneeringsplan GeeregrachtLeven daal— Kraaierstiaat4e Binnenvestgracht, zoomede Inzake het aanwijzen van een ver tegenwoordiger der gemeente bij de behan deling door Gedeputeerde Staten van de inged.ende beroepschriften tegen de on- bewooiïbaarverklaring van in het sanee ringsplan vallende woningen. (65) De heer SCHULLER verwondert zich er over, dat ook tevens geen architect wordt ■voorgedragen. Z.h.st. goedgekeurd. 14e. Voorstel tot het wijzigen v&n het raadsbesluit van 11 Juli 1938 inzake de transacties met de N.V. Leldsche Textiel fabrieken Gebrs. van Wijk en Co.. te Lei den. betreffende gronden in den Crone- steinschenpolder. (66) Z.h.st. goedgekeurd. 15e. Voorstel tot het verkoopen van een terrein aan het Gangetje, hoek Hooge- woerd, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie D Nis. 1526 (ged.i en 1527 Iged.i. aan de N.V. Vaste Goederen Kantoor v.h. E Brouwer, te Hilversum, tevens praeadvies op de adressen van de buurtvereenlgingen „Centrum Belang" en „Hoogewoerd" om dit terrein te bestemmen tot plantsoen of (parkeerterrein. (67) De heer COSTER zegt, dat er hier geen gebrek is aan winkelhulzen, doch wel aan middenstandswoningen. Voorts is hem ter oore gekomen, dat aan een Leldenaar een koopprijs van f. 70 per vlerk. M. is genoemd terwijl aan een combinatie van niet-Leide- naars de grond voor f. 50 wordt verkocht. Wethouder WILBRINK noemt de laatste opmerking pure fantasie. Deze plaats Is bij uitstek gunstig gelegen voor den bouw van winkelhulzen. Het voorstel wordt z.h.st. met alleen de ■heer Coster tegen, aangenomen. 16e. Voorstel tot het wijzigen van de verordening, houdende voorwaarden van opneming en verpleging van lijders ln het Sanatorium voor zenuwlijders „Rhijngeest" te Oegstgeest. (68) Z.h.st. goedgekeurd. 17e. Voorstel tot het wijzigen van de ver ordening. houdende voorwaarden van op neming en verpleging van lijders in het krankzinnigengesticht ..Endegeest" en de atdeeling voor jeugdige zwakzinnigen „Voorgeest". te Oegstgeest. (691 Z.h.st. goedgekeurd. 18e. a. Praeadvies op de motie van den heer van der Kwaak inzake het verstrekken van schoolkindervoeding gedurende de vacantles; b. Voortzetting van de behandeling van het voorstel, om het bestuur der Vereen1- ging voor Schoolkindervoeding en School- kinderkleeding te verzoeken voortaan In de vacanties (uitgezonderd de Kerstvacantie geen voeding te verstrekken. (30 en 70) Mevr. BRAGGAAR—DE DOES zegt dat tijdens de vacanties 48 °/o der kinderen aan de schoolvoeding deelneemt, dit is aanmer kelijk meer dan B en W betoogen. Ook de directeur, van den Gem Geneeskundigen Dienst is van oordeel, dat de voeding niet gemist kan worden. De heer BERGERS spreekt zich uit vóór voeding in dc vacanties. Wethouder TEPE zegt, dat het college nooit gesproken heeft van een percentage van 25%, zooals mevr. Braggaar zegt. Ook de directeur van den Geneesk Dienst ver bond aan zijn uitspraak eenige voorwaar den. welke mevr. Braggaar niet noemde. Het voorstel van B en W om in de va canties (uitgezonderd de Kerstvacanties) geen voeding te verstrekken wordt verwor pen met 23—10 stemmen. (Vóór de heeren Eikerbout. Beekenkamp, de Reede. van Rosmalen. Splinter, v. d. Reyden, v. d. Tas, Tepe. Wilbrink en Würtz) Voorstel tot het beschikbaar stellen van gel den ten behoeve van het treffen van eenige voorloopige voorzieningen terzake van de be scherming van de bevolking tegen luchtaan vallen ZJrst. aangenomen. De heer SNEL spreekt zijn teleurstelling uit, dat Ged. Staten het besluit tot uit breiding van den schoeiseldienst niet heb ben goedgekeurd. Wethouder VAN STRALEN zegt, dat B. en W geen aanleiding vinden om zich te gen deze uitspraak te verzetten Spr. be treurt het evenwel, dat Ged. Staten zelfs geen inlichtingen hebben gevraagd, zoodat het. college zijn standpunt nader had kun nen toelichten. Ged. Staten achten het be sluit in strijd met de Armenwet; persoon lijk is spr. het daarmede niet eens: het col lege ln meerderheid echter wel. Een voorstel om de missive van Ged. Staten voor kennisgeving aan te nemen, wordt aangenomen met 285 stemmen SPOEDEISCHEND VOORSTEL. De VOORZITTER vraagt in verband met de bijzondere tijdsomstandigheden eencie- diet van f 50.000 voor het nemen van even- tueele spoedeisehende maatregelen. Wethouder VAN STRALEN licht het voor stel toe. Het betreft hier den aanleg van een militair vliegveld bij Valkenburg in werkverschaffing, waar plm. 800 arbeiders te werk kunnen worden gesteld Reeds he denmorgen. aldus spr., hebben 80 Leldsche arbeiders zich derwaarts begeven. De heer SNEL heeft bezwaar tegen uit voering in werkverschaffing, waarvoor dit object zich z.l. niet leent. Hij dringt er bij B en W. op aan, dat zij zullen streven naar zoo gunstig mogelijke arbeidsvoorwaarden, zoodat het niet kan gebeuren, dat men- schen met een weekloon van f10 naar huis worden gezonden, zooals bij de Leidschc Hout ls voorgekomen. De heer VAN WELZEN betoogt, dat het werkverschaffingssysteem aan de werkloo- zen onevenredig zware offers stelt. Daar om bepleit hij zoo gunstig mogelijke voor waarden t.a.v. kleeding, schoeisel, gereed schap e.d. De heer VAN ECK zal zijn stem alleen aap dit voorstel geven, wanneer voor dit werk menschen gebruikt worden, die daar toe in staat zijn en die daarvoor een draag lijke belooning genieten. Het voorstel is hem niet sympathiek, om dat dit werk met is gecreëerd om men schen aan arbeid te helpen, doch door de tijdsomstandigheden wordt voorgeschreven. Uit, practische overwegingen zal hij er zich bij neerleggen. Wethouder VAN STRALEN zegt, dat het werk wordt uitgevoerd door het Rijk. Aan vankelijk lag het ln de bedoeling van De- fensle om het werk op de normale wijze te doen aanbesteden, doch het Departement van Sociale Zaken heeft toen het denk beeld geopperd van uitvoering door werk- loozen, niet met machines, zooals aanvan kelijk de bedoeling was, doch in handen arbeid. Het uurloon in werkverschaffing bedraagt 38 ct.in tarief kan dit met hoogstens 10% worden verhoogd. Dit is Inderdaad niet veel doch het gemeentebestuur heeft geen an dere keus. De opmerkingen over het Leld sche Hout-personeel zijn juist, door tal van bijzondere omstandigheden kwam een be paalde groep niet boven een uurloon van 24 cent. Er werd echter gesuppleerd tot het basis uurloon, zoodat het niet kan voorkomen, dat een arbeider beneden zijn steunnorm blijft. Voor het werk te Valkenburg is met de regeering overeengekomen, dat voor de eerste 4 weken een premie-toeslag van 8. 6. 4 en 2 cent per uur zal worden uitge keerd De Heidemij. heeft een zoo soepel mogelijke regeling toegezegd. Een vervoer- regeling ls in voorbereiding. Aan de wen- schen van den heer v. Weizen inzake klee ding en schoeisel zal zoo mogelijk door M. H, worden tegemoet gekomen; de Leidsche Hout heeft gereedschap op afbetaling be schikbaar gesteld. Het voorstel wordt z.hst goedgekeurd. (De heer Van Weizen verzocht aanteeke- ning te hebben tegengestemd). RONDVRAAG. De heer BERGERS klaagde over hinder lijke lantaarnpalen in de Morschstraat. De heer GROENEVELD verzocht verwij dering van een bordje aan de Marebrug, dat verwijst naar het al lang opgeheven station aan den Heerensingel. De heer SNEL vroeg een tegemoetkoming aan de gezinnen der steuntrekkenden. die plotseling in militairen dienst zijn opgeroe pen en daardoor in moeilijkheden ver- keeren. De VOORZITTER zegde overweging toe. Hierna te 4 u. 10 sluiting. Foto VAN VLIET Ds. Kiehl verricht de eerste steenleggine der nieuwe Ned. Herv. School te Hazerswoude. Foto Kruyt. Hierboven een groep der aafnwezlge autoriteiten tijdens de opening der ..Zento". Hier op komen voor burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop. de voorzitter der Vereen, tot bevordering der Zendingszaak ds. P. Pras, de eere-voorzitter ds. R. P. A. Rutgers, de bestuursleden en de oud-zendelingen: A. van Dijk. A. J. Bliek, N. de Neef, D. B. Starrenburg, J. H. Meerwaldt, G. J. Ellen en J. Rapparlié. Onder zeer groote belangstelling werd gisteravond in de zaal voor Prot. Belangen de Zendingstentoonstelling officieel geo pend; deze wordt gehouden naar aanleiding van het 25-jarig bestaan van de „Vereeni- ging tot bevordering der Zendingszaak. Bij deze opening waren o.a. aanwezig burgemeester mr. W. J. Woldingh v. d. Hoop de voorzitter ds. P. Pras, de eere-voorzitter ds. R. p. a. Rutgers, de bestuursleden der vereeniging. de heeren A. van Dijk oud zendeling van West-Java, die de organisatie van de „Zento" op zich genomen had; A. J. Bliek oud-zendeling van West-Java; N. de £(eef, oud-zendeling van Halmaheira; D. B. «tarrenburg, oud-zendeling van Nieuw- Ouinea; J. H. Meerwaldt oud-hoofd van de Boll. Ind. School in de Bataklanden; G. J. pien oud-zendeling van Halmaheira; en J. Bapparlié van Zeist voor Suriname. De voorzitter ds. P. Pras liet zingen Ps. 68 16, las den 67 sten psalm en ging voor m gebed. Spr. achtte het een groot oorrecht als voorzitter van bovengenoem- heeten8eniging allen hartelÜk welkom te t ®er deze bazar tot stand kwam, moes- J vele bozwaren overwonnen worden, j bPr- heette welkom den eere-voorzitter vprc •ers' leden en bestuursleden der de kerkvoogdij en het zaalbe- snnaE j hoofden van scholen met het per- ep»w bestuursleden van tal van ver- ^nigmgen en corporaties Tot slot sprak him °ud-zerjdelingen toe. Spr. prees Oost gedurende de 20 a 30 jaar in de n west verricht. Spr. zette de betee- kenis van deze „Zento" uiteen, die een ge tuigenis zal zijn, dat de volken God zullen loven. God heeft groote dingen gedaan en doet het nog. Ten slotte wekte spr. op, om het werk der zending te steunen. De burgemeester zeide gaarne te voldoen aan het verzoek deze tentoonstelling te openen, omdat hij weet daarmee te han delen naar den geest van het groote deel der bevolking. Er bestaat belangstelling voor het werk. dat daar in het verre land geschiedt. Nu deze tentoonstelling is geor ganiseerd kan men kennis maken met het werk, den strijd en de moeiten in het leven der zendelingen. Spr. twijfelt niet. of de Katwijksche bevolking zal door een groot bezoek voldoende blijk geven van haar intens medeleven met de zending. Deze ten toonstelling zal en moet slagen, omdat de geest der bevolking ermee samenhangt. Spr. wekte ten slotte op het mooie werk daad werkelijk te steunen. Na deze woorden werden de deuren der ..Zento" geopend en stroomden de belang stellenden binnen. Er bevinden zich 7 stands 1 afdeeling Java. 2 Bataklanden (Sumatra), 3. Celebes. Halmaheira, 4. Nieuw-Guinea, 5. afdeeling Suriname t West-Indië), 6. boe kenstand voor zendelingslectuur, zendings bladen. kalenders enz.. 7. The-'schenkerij. aangeboden door de fa. Heg uit Zaandam. Bij elke stand was een zendeling, die een toelichting gaf op zijn werk. op de zeden en gewoonten der volkeren en op de vele uit gestalde voorwerpen op allerlei gebied. Deze tentoonstelling is alleszins een be zoek waard! HAAGSCHE POLITIERECHTER. De motor in huurkoop. Een handelaar uit Boskoop had een mo torfiets in huurkoop, en alvorens de ter mijnen waren voldaan, had hij het voer tuig geruild. Dat was verduistering, waar voor hij nu terecht stond. De verdachte betoogde echter dat de termijnen betaald waren, maar dat bleek geschied te zijn na de ruiling. De Officier wilde volstaan met een maand gevangenisstraf voorwaardelijk en een proeftijd van een jaar. De verdachte be- critiseerde de wijze waarop zijn leveran cier hem behandeld had, en hij vond het wel erg dat hij er nu voor terecht lnoest staan. De Politierechter volstond met slechts f. 5.boete subs. 5 dagen hech tenis op te leggen Na de glazen bier. Een arbeider uit Leiden kwam terug van een voetbalwedstrijd, en had van vrienden een paar glazen bier gekregen. Dat had hem aardig beneveld, en toen op de Mare brug een ,,Eltax"-auto hem paseerde, vonc} hij motieven om tegen het portier der auto eenige trappen te geven, waardoor be schadigingen ontstonden. Nu stond de ar beider terecht en hij vond dat het eigen lijk niet zoo erg was geweest. Maar de Of ficier deelde die meening niet, en oordeel de dat hetgeen verdachte deed heel onbe hoorlijk was. Daarom elschte hij een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie Jaar. Het vonnis werd conform dien elsch, doch met den proef tijd van een jaar. Schoonvader en schoonzoon Een opperman uit Leiden kon het blijk baar niet te best met zijn schoonzoon vin den. En hij stond nu wegens mishande ling terecht, want hij had zijn schoonzoon twee messteken toegebracht. De verdachte betoogde dat zijn schoonzoon leelijke din gen over zijn vrouw had gezegd, en bij een vechtpartij had zijn dochter een flink blauw oog opgeloopen. Dat alle3 wilde hij gaan bespreken, en meer bij ongeluk had hij toen met het mes gestoken. De Officier vond dat erg gevaarlijk en eischte vijf maanden gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Het vonnis werd twee maanden voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar. Gistermiddag heeft onder groote belang stelling de eerste steenlegging plaats 2ehad voor de nieuwe Herv, school te Hazers woude. hetgeen geschiedde door den predi kant der Ned. Herv. gemeente ds. P. L. Kiehl, die tevens voorzitter is van de Ned. Herv. school. Ds. Kiehl verklaarde dat het bestuur van de school gaarne gebruik heeft willen ma ken van de ongezochte gelegenheid, die de eerste steenlegging biedt, om uitdrukking te geven aan het gevoel van dankbaarheid jegens God en de menschen, dat wij er ons n,u van kunnen overtuigen, dat het niet meer een wensch is of een droom, dat wij een nieuwe school krijgen, maar een wer kelijkheid. De voorgeschiedenis kan kort zijn. Spr. noemde als datum van het verzoek aan den Raad der gemeente om gelden beschikbaar te stellen voor een nieuw schoolgebouw: 8 October 1938. Reeds 11 dagen later besloot de gemeenteraad met alg. st. het verzoek in te willigen. De aanbesteding had plaats op 9 Febr. van dit iaar. De eerste proefpaal werd nog geen maand later, op 7 Maart ingeheid Den 15en Maart wordt de laatste der 142 palen, die een lengte hebben van 14 M. den bodem ingeslagen, waarlijk een bijzonder vlot verloop! Wii kunnen nu reeds n et anders dan lof hebben voor de aan nemers. Gebrs. Schellingerhout voor den ernst, waarmee zij het werk tot nu toe hebben volbracht en voor hun bekwaam heid. Spr. uitte zijn groote dankbaarheid voor alle medewerking, van alle betrokken In- staties. tot nu toe op treffende wijze onder vonden. Het is voor spr. een bewijs, dat al de'° instanties er geheel van overtuigd waren, dat de kerkeraad niets onrecht matigs had gevraagd. Het oude gebouw vol doet al lang niet meer aan de eischen. die ln onzen tijd aan een schoolgebouw moeten worden gesteld. Bii de bespreking van het terrein was er terstond ook volkomen overeenstemming tusschen het dagelijksch bestuur en den Kerkeraad. Spr. zou geen ander terrein ge- wenscht hebben dan juist dit. Hij noemde daarvoor drie redenen le. Het feit. dat wij nu vlak bij de kerk blijven Kerk en school behooren volgens spr bil elkaar en het ver heugde hem daarom, dat de Herv. school blijft ln de schadiuw van de Herv. Kerk. 2e. Wij willen niet vergeten, dat de oude openbare school die nu gaat verdwijnen in een Hervormde is omgezet. Spr. ziet daarin een uitvoering van een Chr, Hist, ideaal, dat ons land ziet als een Chr. Protestantsch land. waar de openbare school een Christe lijke behoort te zijn. Vlak achter de vroegere openbare school verrijst nu de nieuwe Herv. school, die daaruit is voortgekomen. 3e. De oude school ligt aan een drukken verkeers weg. wat voor het onderwijs en de veilig heid der kinderen bezwaren oplevert. Hier hebben wij een zeer rustige plaats, wat ook het onderwijs ten goede moet komen. Het is spr. een groot voorrecht den eer sten steen te mogen leggen van den buiten muur, terwi'l de omtrekken van de nieuwe school nu reeds goed te zien zijn In deze maand zien wij de knoppen ontluiken van de bloemen, die hoewel nog maar knoppen, toch reeds laten zien hoe de bloem zal worden. Zóó is het cok met dit bouwwerk! Het is nu nog maar een bloemknop Maar wij kunnen toch zien hoe het wordt. Wij ziin er van overtuigd, dat. wanneer straks het werk voltooid is. het toch nog veel schooner zal zijn, dan wii het op dit oogen- blik kunnen indenken. WH weten ook voor uit, dat het geheel den architect, den heer J. Dekker zal loven. Het groot aantal belangstellenden volgde spr. alsnu naar de plaats, waar de steen zou worden gelegd. Een keurig versierde metselbak met troffel stond gereed. En met de bede. dat God geven moge. dat er géén oorzaak moge komen, dat het werk korter of langer tijd zou moeten worden stilgelegd dat geen dergenen, die hier werkzaam zul len zijn door eenig ongeval zal worden ge troffen en dat alles zijn moge tot eer van 'sHeren naam. legde spr. den eersten steen. 6pr. dankte daarna voor de bloemen, een attentie van het bestuur der school, die hem terstond na zijn rede waren over handigd. De plechtigheid was hiermede beëindigd, waarna ds, Kiehl onder handdrukken de gelukwenschen in ontvangst mocht nemen voor het welzijn van de nieuwe school. DE HACO-TREKKINGEN. De advocaat-generaal bij den hoogen raad. mr. Holstein, heeft gisteren conclusie eenomen in de zaak van den directeur van de H.A.C.O.. die in cassatie is gekomen van een vonnis van de Haagsche rechtbank, waabij hij wegens overtreding van dé lo- terijwcl tot een geldboete van f. 3000.is veroordeeld. De advocaat-generaal concludeerde tot vernietiging van het bestreden vonnis en tot verwijzing van de zaak naar het Haag sche gerechtshof. Arrest 15 Mei. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Bloembollen geteeld zonder vergunning. Gistermorgen moest voor het Kantongerecht alhier terecht staan een blocmbollenkweeker uit Voorhout, omdat hij zonder vergunning van den minister van economische zaken en zonder aangesloten te zijn bij de Ned. Sierteeltcentrale bloembollen had geteeld in Voorhout en War mond. Ook in 1935. 1936 en 1937 was hij hier voor veroordeeld. De heer J. J. Bosman, af- deelingschef bij de Ned. Sierteeltcentrale deelde mede. dat niettegenstaande door den tucht rechter een boete van f. 1250 was opgelegd, welke later tot f. 250 was teruggebracht, ver dachte in 1937 en 1933 dezelfde overtredingen pleegdt en onrechtmatig ongeveer 60 are bloem bollen had geteeld, geschatte waarde f. 600. Hiervoor was door den tuchtrechter weer f. 300 boete opgelegd. De heer Bosman verklaarde dat verdachte geregeld zonder vergunning teelt en daardoor den bonafide bollenhandelaars veel schade berokkent. De heer B schatte deze op een bedrag vanf. 10.000 Verdachte heeft een inkomen van ongeveer f. 1500 per jaar. ter wijl de andere handelaren weinig of geen winst, maken. De heer P. C. van Zaal. controleur bij de Ned. Siérteeltcentrale had onder Voorhout en Warmond 34 are tulpen en 40 are narcis sen aangetroffen, die zonder vergunning door verdachte geteeld waren. Hierna kreeg het OM. het woord, die ver klaarde dat met verdachte moeilijk huis te houden is Niettegenstaande de zeer hooge boeten, welke door verdachte nog niet betaald zijn. gaat verd. toch met het teelen voort, waarom het O.M. een zeer hooge straf op haar plaats achtte en daarom drie weken principale hechtenis elschte. De kantonrechter kon zich met den hoogen elsch vereenigen en veroor deelde verdachte tot drie weken principale hechtenis. Een bloembollenkweeker uit Noordwijkerhout moest terecht staan omdat hij op 20 Februari 1937 ongeveer 70 roe te veel bloembollen had geteeld en op 5 December 1938 ong. 400 vierk. meter in koude kassen had geteeld voor teelt I in warme kassen had hy wel vergunning). De heer J. J. Bosman, afdeelingschef bij de Ned. I Sierteeltcentrale deelde mede dat in 1938 door den tuchtrechter f. 150 boete was opgelegd. Verdachte verklaarde dat hij vergunning voor koude kassen had aangevraagd: den heer B was hiervan niets bekend. Verdachte betoogde dat hij door ziekte niet bij de meting van het bollenland aanwezig wes geweest en bestreed dat hij 70 roe te veel had geteeld; de meting was niet goed geschied De tuchtrechter had hiervoor eerst f. 260 boete opgelegd, maar dit later teruggebracht op f. 150. Bovendien was door de Ned. Sierteelt centrale de teeltvergunning voor twee maan den ingetrokken; verdachte had nog een brief aan den minister van economische zaken ge schreven. maar geen antwoord gekregen. Vol gens verdachte was hier door de Ned. Sierteelt centrale een fout gemaakt. De heer Bosman verklaarde dat de provinciale commissie een nauwkeurig onderzoek had ingesteld maar tot de slotsom was gekomen, dat de meting goed was geschied. Het O.M. achtte de overtreding wettig en overtuigend bewezen. Het wilde dit- maar nog geen hooge boete vragen en eischte twee maal f. 25 boete of twee maal vyf dagen hechtenis. Verdachte riep de clementie van den kantonrechter in. Doordat hy voor twee maan den ls geschrapt, heeft hij veel schade geleden. De kantonrechter wilde hiermede rekening hou den en veroordeelde verdachte tot tweemaal f. 15 boete of twee maal vijf dagen hechtenis. Botsing met stadstram. Een Leidsche chauffeur moest terecht staan omdat hy met een vrachtauto van het Galge- water komend niet voldoende opgelet had. waar door hij met zyn auto tegen een stilstaande stadstram op het Kort Galgewater was opge botst, Elsch f 10 boete op vier dagen hechte nis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 20 boete of acht dagen hechtenis. Een bloemistknecht uit Alkemade moest terecht staan, omdat hy zonder vergunning en onder aangesloten te zijn bij de Ned. Sier- teletcentrale 3 aren narcissen aldaar had ge teeld. Verdachte wist niet. dat hy hiervoor ver gunning noodig had en had na de meting di rect alle bollen vernietigd. Het OM. eischte f. 10 boete of 5 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde ver dachte tot f.5 boete of 2 dagen hechtenis. Vee van besmet terrein vervoerd. Een veehouder uit Zoeterwoude moest te rechtstaan omdat hij een stier van een terrein te Zoeterwoude vervoerd had. waar mond- en klauwzeer heerscht. Verdachte had verklaard, dat hij op 4 Jan. aan den burgemeester te Zoeterwoude kennis had gegeven, dat de ziekte geweken was. De heer K. de Vink. inspecteur by den Veeartseniikundigen Dienst uit Den Haag. verklaarde dat pas 15 dagen nadat het terrein is vrijgegeven. het vee vervoerd mag worden. Het O.M. eischte f.50 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak conform.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 13