t" Het Nederlandsch elftal samengesteld Quick Boys II kampioen Om het Nationale Voetbalkampioenschap SOsie jaargang IEIDSCH DAGBLAD, Maandag <7 April 1939 Vierde Blad Ne. 24250 Zwaluwen—Roode Duivels 3-2 Verrassende eindspurt van Achilles Ajax en D.W.S. spelen gelijk D.W.S.—Ajax N.EC.-Achilles Schoolwedstrijden van A.S.C. A.S.C.-B.M.T, 4-3 Een teleurstellende wedstrijd Vier spelers vervangen Lugdunum—L.V.B. XI. Het ziet er naar uit. dat de kampioenscom- petitie een spannend verloop zal hebben. N.E.C. dat op den tweeden Paaschdag zoo goed be gonnen was door te Eindhoven van de Zuide lijke kampioensclub te winnen, leed nu op eigen veld een nederlaag tegen Achilles, waar door de Noordelijke club de eerste twee punten in haar bezit kreeg. Overigens had deze ontmoeting een eigen aardig verloop: de Nijmegenaren leidden met rust met 3—1 en het einde kwam met een 4—3 overwinning van het Achilles elftal. De voor hoede der Noordelijke kampioenen schijnt ein delijk den goeden weg naar het doel gevonden te hebben. D.W.S. en Ajax deelden de punten; een resul taat. dat de verhouding goed weergeeft. Ajax scoorde in dc eerste minuut van den wedstrijd een doelpunt en eerst tien minuten voor het einde werd de gelijkmaker geboren. Aan span ning heeft het hier niet ontbroken. Dc stand in de kampioenscompetitie luidt: DWS3 1 2 O 4 5—4 Ajax 2 1 1 0 3 4—1 N E. C 2 1 0 1 2 6—6 Achilles 3 1 0 2 2 5—8 Eindhoven 2 O 1 1 1 45 De belangstelling voor deze eerste ontmoe ting tusschen de beide Westelijke kampioenen was buitengewoon groot: meer dan 35.000 toe schouwers bevolkten de tribunes van het Olym pisch Stadion te Amsterdam en waren getui gen van een snellen, zeer spannenden wed strijd. waarvan het resultaat het gelijke spel. de krachtsverhouding uitstekend weergaf. Ontegenzeggelijk heeft Ajax beter voetbal laten zien en zeker was dat in de eerste helft het geval, toen D.W.S. maar niet er in kon slagen haar gewone spel te ontplooien. Na de rust speelde D.W.S. echter met meer geest drift. en deze factor bleek van zoo'n grooten invloed te zijn. dat Ajax in de verdediging werd gedrongen. De druk op het doel van Keizer werd steeds grooter en nadat eerst een doel punt wegens buitenspel niet kon worden toe gekend overigens terecht ondanks de pro testen der D.W.S.'ers slaagden de gastheeren er tien minuten voor het einde tenslotte in den gelijkmaker te scoren. Precies 80 minuten had D.W.S. hiervoor moeten vechten. Immers Ajax had de leiding genomen in deeerste minuut van den wedstrijd. Van Wijngaarden had den bal na den aftrap gekregen, een hooge voorzet volgde en een kopbal van Bijl was raak geweest. Het elftal van D.W.S. was even de kluts kwijt en Ajax werd daardoor in staat gesteld enkele malen gevaarlijk voor het. doel van Bruist te komen. Maar Caldenhove liet zich nu niet meer verrassen. Anderiesen zorgde er wel voor. dat zijn elf tal in den aanval bleef. Het was een wonder, dat de voorsprong van Ajax niet vergroot werd. toen na een halfuur spelen een doelworsteling ontstond, waarbij de AJaxspelers den bal maar voor het intrappen hadden. Het was Drager, die de eerste goede kans voor D.W.S. kreeg, nadat er meer dan 35 minuten waren gespeeld. De internationale rechtsbuiten miste echter voor open doel. Wat opviel was het slechte plaatsen der blauw-zwarten, ter wijl in den aanval het samenspel veel te wenschen overliet en het schieten hopeloos slecht was. Zoo kwam de rust met een 1—0 voorsprong van Ajax. Onmiddellijk na de hervatting ontwikkelde D.W.S. een enthousiast spel. De middenlinie steunde de voorhoede buitengewoon goed en ook Caldenhove en Van Stokken drongen zoo ver mogelijk op. De druk op het doel van Ajax werd steeds grooter. Na een halfuur vond Caldenhove het genoeg: hij zou het zelf wel even doen. Hij passeerde enkele spelers, naderde het straf schopgebied en gaf den bal aan Van Stokken door die op dat moment buitenspel stond. Scheidsrechter Kotte aarzelde met fluiten en voordat hij het signaal liet hooien lag de bal al achter Keizer in het net. 11. Nog tien minuten waren er te spelen en de spanning na den gelijkmaker steeg ten top. Maar hoewel D.W.S, sterker bleef, meer doel punten wist men niet meer te maken, zoodat het einde kwam met een verdeeling der punten. N.E.C. heeft den wedstrijd tegen Achilles, na een 31 voorsprong voor rust bereikt te heb ben, op verdiende wijze verloren. De Nijmege naren begingen de fout te veel nadruk to leg gen op de verdediging en den aanval te ver- waarloozen. De N.E.C.'ers hebben spelers in de voorhoede, die de kunst verstaan met onver wachte schoten bij snelle uitvallen te kansen in hun voordeel te doen keeren. Langzamer hand blijkt deze tactiek bij dc tegenstanders in de kampioenswedstrijden voor Nederland be kend genoeg te zijn om de verdedigingen daar op te doen instellen. Achilles speelde over het algemeen een aan trekkelijker samenspel dan de Nijmegenaren. Aanvankelijk was htm linkervleugel, bestaande uit Marring en Kamphuis, het meest gevaarlijk voor de N.E.C.-verdediging, waarin Van Eek maar moeilijk op dreef kon komen en Rengers ons minder safe leek dan in vorige wedstrijden. Toch wisten de Assenaren hun technische meer derheid niet in doelpunten uit te drukken, omdat Nachtegaal voor rust te goed zijn doel bewaakte, terwijl ook de schoten van de Asse naren in de eerste speelhelft niet steeds even zuiver gericht waren. Integendeel wist N.E.C. bij verrassing na een scrimmage binnen vijf minuten de leiding te nemen. Dat onverwachte succes drukte van be gin af aan een stempel op het spel van de Nij megenaren die met de pauze met 3—1 de lei ding hadden. Een handicap voor beide elftallen waren het gladde veld en de voortdurende stuifregen. Beide partijen ondervonden daarvan de na- deelen. zoodat het spelpeil zelden tot groote hoogte steeg. De gasten bleken zich op den duur aan deze omstandigheden beter te kun nen aanpassen dan de Nijmegenaren. die in de tweede helft dan ook eerder uitgespeeld waren dan de Drentenaren. Zoo kon het gebeuren, dat na een kwartier lang Achillcs-overwicht. afgewisseld met nu minder gevaarlijke N.E.C.-uitvallen, de Nij megenaren totaal ingesloten raakten en de gasten, dank zij aanmerkelijk betere schutters- capaciteiten. binnen twee minuten een 13 achterstand in een gelijken stand veranderd hadden. Het waren voornamelijk Van Buuren en Van Zant. die een voornaam aandeel had den 1n den strijd en energieken steun onder vonden van den middenvoor Thomassen. Mardring maakte met een krenigen konbal den geliikmaker. In deze periole was de N.E.C.- verdediging me^r dan zwak en miste de half- linie. waarin alleen. Van der Sloot ziin partij stond, herhaaldeliik Wij mogen gerust zeggen, dat de tweede helft, behoudens eenige uitvallen van N.E.C. in het voordeel was van Assen, dat dit overwicht in drie prachtige doelpunten uit drukt0 en daarmede d^o ook de overwinning behaalde Vooral toen NE.C. met zijn uitvallen ditmaal geen succes had. OM DE LEIDSCH DAGBLAD-WISSEL- PRIJZEN. Voor de tiende maal. De iaarlijksche schoolwedstrijden van A.S.C. om de Lcidsch Dag blad-wissel- prijzen zullen dit jaar worden gehou den op de terreinen achter Pomona op de Zaterdagen 29 April en volgende. Evenals vorige jaren Is er weer een hoofd- en een junioresafdeeling. In overleg met de directie van dit Blad Is evenwel dc maximum-leeftijdsgrens voor de spelers in het hoofdtournooi teruggebracht van 20 Ijaar tot 18 jaar, omdat de praktijk van de vorige jaren had geleerd, dat een ploeg, daarvan de meeste jongens 20 jaar oud waren, een belangrijken voorsprong had op ohoolelftallen. waarvan de gemiddelde leeftijd der spelers 16 of 17 jaar bedroeg. Daarenboven achtte de Commissie een eeftijd van 20 jaar ook niet wel vereenig- aar met het begrip „schoolvoetbal". Vanzelfsprekend zijn deze bezwaren reeds pder aangevoeld, doch men oordeelde het ot billijk om tusschentijds wijziging aan "brengen, daar hierdoor mogelijk een "hooi, die den beker reeds eens of meer alen had gewonnen en in het algemeen oor oudere leerlingen wordt bezocht, zou unnen worden uitgesloten. Toen het vorige jaar de beker na tien ren van sportieven strijd overging in het ofinitief bezit van „Kennis is Macht" en c« directie van dit Blad zich spontaan be id verklaarde een nieuwen wisselbeker be- kbaar te stellen, was dit een goede ge enheid om de al vele jaren gewenschbe erandering In de leeftijdsgrens aan te pengen. De in deze wedstrijden uitkomende spe- ,erf moeten leerlingen zijn van de school, ijeike zij vertegenwoordigen, met dien ver- l?nJe dat het geoorloofd is in een elftal n "oogste drie oud-leerlingen op te ne- •en die de school in den cursus 1937-*38 i°g bezochten. teerlingen worden beschouwd zij, die hé. ?5n aanvang van het tournooi als zoo- Melr' Jn ingeschreven, in de senior-af- öEq V?® Iyio°en de deelnemers op 29 April Kl u n leeftijd van 19 jaar nog niet heb- kan worden toegestaan, dat een speler van een lager elftal uitkomt voor een hooger elftal van zijn school. De opgaven van het aantal elftallen, waarmede iedere school aan de wed strijden wenscht deel te nemen, verge zeld van een bedrag van één gulden per elftal, uiterlijk Zaterdag 22 April a.s., eerste postbestelling, in het bezit zijn van den wnd. secretaris der A.S. C.-Commissie voor Schoolvoetbal, de heer C. Burggraaf, Melchior Treub- laan 12, alhier. Men gelieve daarbij te vermelden met hoeveel elftallen in het hoofdtournooi en met hoeveel in de juniorafdeeling wordt deelgenomen. Later binnenkomende inschrijvingen worden onherroepelijk terzijde gelegd. Ook scholen buiten Leiden kunnen aan dit tournooi deelnemen, waarbij uit- tcraard dezelfde bepalingen gelden ten aanzien van de leeftijdsgrens. De wedstrijdreglementen en formulieren voor de elftalopgaven worden zoo spoedig mogelijk na de loting rondgezonden. Het resultaat der loting wordt in de bladen van Dinsdagavond gepubiceerd. EEN AARDIGE WEDSTRIJD. De niet zeer talrijke toeschouwers hebben gisteren aan de De Kempenaerstraat een aardigen wedstrijd tusschen A.S.C. en B.M.T. kunnen zien. welke als oefening ook wel zijn waarde heeft gehad, al valt in dit opzicht af te dingen op de samenstelling van het elftal, waarmee A.S.C. in het veld verscheen. Abrahams staat voorloopig op de ziekenlijst en zijn plaatsvervanger Ten Cate bleek verhin- deerd te zijn. In plaats van nu een anderen mid denspeler op te stellen werd Mooten op de plaats van Abrahams gezet en speelde Wenting center voor. Dat was als oefening voor de komende promotiewedstrijden zeker onjuist, omdat men van Mooten toch moeilijk zal hebben verwacht, dat hij als rechtshalf een dergelijke partijtje zou spelen, dat hij als plaatsvervanger van Abra hams in aanmerking komt. Hij deed werkelijk nog niet zulke slechte dingen, maar zijn door zetten werd nu in de voorhoede toch wel gemist. Men heeft daar Wenting weer eens aan het werk kunnen zien. Deze speler gaf ook nu weer blijk van een goed voetbalbegrip, waaraan achter stevigheid helaas nog te veel ontbreekt om dat uit te buiten. In tweeërlei opzicht bleek B.M.T. al direct bij A.S.C. in de meerderheidd te zijn. In positiespel en ln snelheid en die twee factoren leverden den bezoekers voor de rust een 20 voorsprong op. Het eerste doelpunt werd na enkele minuten ge scoord. toen de bal van het middenveld, telkens goed geplaatst naar vrijstaande spelers, vlak voor het A.S.C.-doel werd gebracht, waarin Jaquet er vergeefs naar greep. Het tweede doel punt ontstond na een duidelijk tekort aan snel heid van ingrijpen der rood-zwarte achterhoede en daardoor kwamen er meer gevaarlijke mo menten. vooral omdat het tusschen Kok en Van Nlerop niet. heelemaal klopte en Prevo dikwijls zeer aarzelend optrad. Het spel van B M.T. was in die eerste helft werkelijk beter dan dat van A.S.C.. hoewel de rood-zwarten enkele goede en verrassende aanvallen ondernamen, waaruit met wat meer geluk zeker twee doelpunten zouden zijn geboren. In de eerste minuut een geweldig schot van Van Hoven, dat van den onderkant van de lat terugsprong. Daarna een kopbal van Wenting uit een voorzet van De la Bije. Zeer goed werk, waarvan wij het resultaat al meen den te mogen tellen. Het publiek kreeg waar voor zijn geld in het eerste kwartier na de pauze. Toen vlotte het bil A.S.C. heel goed en kreeg Van der Luyt ge legenheid te toonen. dat hij zijn plaats als rechtsbuiten waard is. Wenting verkleinde den achterstand en hoewel daarna weer een doel punt van B.M T. volgde werd de stand door Van der Luyt en Van Hoven geliik. Wenting zorgde voor het vierde doelpunt van A.S.C., nadat de Haagsche keener een hard schot van Prevo on voldoende had gestopt. Daarbij bleef het. Te vermelden valt nog. dat B.M.T. voor den aanvang A.S.C. bloemen aanbood. ROTTERDAM—ANTWERPEN. De opstelling van het Rotterdamsche elftal, dat a.s. Zaterdag 22 April tegen Antwerpen zal spelen, is als volgt: Doel: Damme (Xerxes)achter: v. d. Horde (CV.V) en Van der Heide (Feyenoord): mid den: De Haan Xerxes), v. d. Tuin (Hermes DVS.) en Rijsdijk (Xerxes); voor: Van Dal- sum (R.F.C.). Van Spaandonck (Neptunus). Lagendaal Xerxes). De Boer (Sparta) en Lins- sen (Feyenoord). M.S.V. II—R.C.L.II 7—1. De M.S.V. reserve's wisten andermaal een ste vige overwinning te behalen op het met tien spelers spelende R.C.L. II. Met de rust was de stand reeds 4—1 terwijl M.S.V. in de tweede helft hier nog drie doelpunten aan toe wist te voegen. -■-«» ICC ÏR&2P.!*» tot en met 18 laar). In de I ng m°Sen de spelers op dat hebhpn ^enleeftijd van 16 jaar nog niet I HpH. w ,d>" tot en met 15 jaari. h< TTpj. *--I\ C lUUl 101 ?coorloofd voor meer dan één elftal uit te komen, behoudens dat Voor ruim twaalfduizend toeschouwers Is in het Feyenoordstadion te Rotterdam de wedstrijd gespeeld tusschen de Zwaluwen en de Roode Duivels, welke in een 32 overwinning voor de Hollanders is geëin digd. Fraai kan deze ontmoeting niet ge noemd worden. Hoewel zü in vlot tempo werd gespeeld, ontbrak de spanning na genoeg geheel. Het eerste gedeelte van den strijd ging wat de sterkte betreft, vrijwel gelijk op. Er werd vrij levendig gevoetbald, doch het ware enthou siasme was niet. aanwezig. Achttien minuten was de wedstrijd oud. toen De Bock van den rechtervleugel fraai in schoot. Doelman Deraedt ving het schot onder dc lat op. Hazeweyer was gelijktijdig op hem toegeloopen en maakte een kopbeweging naar den bal. aie naar het scheen, achter de lijn gevangen was, waardoor het een doelpunt werd. 10. Nadat het leder weer was afgetrapt, kregen de Zwaluwen een hoekschop te nemen, waaruit de bal bij Van der Heide kwam. Deze schoot direct op doel. maar doelman Deraedt liet den bal glippen en De Bock stond op de goede plaats om deze fout met een doelpunt te bestraffen, 2—0. Negenentwintig minuten na den aanvang bging ook Van Male. die juist goed werk had verricht, door een hoogen bal van Ceuleers uit stekend te vangen, een fout. die hem op een doelpunt kwam te staan. De Cleijn had een harden pass naar buiten gegeven, die Braine opving en deze loste direct een harden schuiver op het Nederlandsche doel. Van Male raakte den bal met zijn hand aan, doch hij vermocht hem niet te stoppen. Het leder verdween in het doel. 21. Hoewel er over het algemeen weinig lijn in het spel zat. waren de Belgen toch iets beter geworden en dit kwam hoofdzakelijk door het betere samenspel, dat zij te zien gaven. On danks dat wisten de Zwaluwen toch den voor sprong te vergrooten. Het was De Boer, die het derde doelpunt op fraaie wijze maakte, door. na aangeven van Pauwe. een zeer ver. vlak en hard schot in te zenden, dat geheel buiten het bereik van den Belgischen doelman in het net verdween, 31. Spoedig liepen de Belgen echter iets van hun achterstand in. Zij hadden een hoekschop te nemen, die tot tweemaal toe overgenomen moest worden. Toen Braine hem voor de derde maal nam. zette Ceuleers zijn hoofd onder het leder en dit verdween achter Van Male, 3—2. Dit geschiedde een minuut voor de pauze. In het tweede deel van den wedstri^i zijn geen doelpunten meer gemaakt. De Belgen wa ren na de rust Iets sterker dan de Zwaluwen. Vooral het samenspel was bij hen veel beter, doch de Belgische voorhoede was ongevaarlijk met uitzondering van Braine. die linksbuiten speelde. Het Roode Duivels-elftal was als volgt samen gesteld Doel: Deraedt (Gantoise): achter: Jonckers (F. C. Mechelen) en Homble (Olympic); mid den: Van de Kerckhove White Star). Gom- mers (Beerschot) en Henriet <S. C. Charleroi); voor: Van de Wouwer «Beerschot), Lamoot (Olympic). De Cleyn «F. C. Mechelen), Ceu leers (Beerschot) en Raymond Braine (Beer schot) Het Zwaluwenelftal verscheen in de volgende opstelling Doel: Van Male (Feyenoord); achter: Wil dere (Blauw Wit) en Pienter (Be Quick); mid den: Pauwe (Feyenoord). Van der Heide (Feyenoord) en Van Buitenen (Hermes DV.S.); voor: v. d. Beukei (A.D.O.), De Boer (K.F.C.). De Bock (Sneek), Hazeweijer (A.F.C.) en Lins- sen «Feyenoord). Veel perspectieven voor het Nederlandsche elftal heeft het optreden van deze spelersschare niet geboden. De achterhoede met Van Male was het beste gedeelte van deze ploeg. Ook Wilders en Pienter toonden zich hun plaats in dit Zwaluwenelftal zeker waard. De middenlinie daarentegen schoot grootendeels in haar taak te kort, De Nederlandsche voorhoede beging de fout. dat zy het spel veel te kort hield. Was het samenspel van het geheele Zwaluwenelftal on- voldo°nde. ook deze voorhoede kenmerkte zich door zeer onzuiver aangeven. De aanvallen wa ren dikwijls zeer aardig van opzet, doch over het algemeen werd er te weinig doorgezet en geen doortastendheid betoond. Het Nederlandsche vaetbal-elftal, dat Zondag a.s. te Amsterdam in het Olympisch Stadion tegen België speelt, is door de keuzecommissie als volgt sa mengesteld: Doel: Dijkstra (Z.F.C.) Achter: Wilders (Blauw Wit) en Cal denhove (D.W.S.) Midden: Pauwe (Feyenoord), Ande riesen (Ajax) aanvoerder, en Bonsema (G.V.A.V.) Voor: Drager (D.W.S.), Van der Veen (Heracles), Vente (Feyenoord), Smit Haarlem) en De Harder (V.U.C.) Als reserves zijn aangewezen: Van Male (Feyenoord), Van Ierlandt (Wil lem 2), Blomvliet (Ajax) en de Bock (Sneek). Er zijn dus vier wijzigingen aangehracht in het elftal, dat onlangs te Antwerpen te gen de Belgen heeft gespeeld en die ver anderingen komen niet onverwacht. Van Male maakte den laatsten tijd een weifelenden indruk, zoowel te Antwerpeen als in de competitie en in den kamp van gisteren tegen de Roode Duivels. Het is dus logisch dat men een kans heeft gegeven aan den Z.F.C.'er Dijkstra, die in meerdere vertegenwoordigende ploegen uit stekend werk heeft gedaan, doch zijn spo ren in het nationale elftal nog verdienen moet. Blomvliet is uit de gratie gekomen door zijn ruwe optreden, dat ongetwijfeld eenigszins te begrijpen was, gezien het dik wijls unfaire optreden van Braine c.s., maar toch niet valt goed te praten en bovendien vele gevaren in zich draagt. Men probeert het nu eens weer met Wilders, van Blauw Wit, die in 1937 driemaal internationaal was en den laatsten tijd uitstekend op dreef schijnt te zijn. Te Rotterdam was hij I gisteren de beste speler der Zwaluwenploeg. Twee wijzigingen zijn er in de halflinie. Stam, als rechtshalf, is niet onvoldoende geweest, maar wij schreven destijds al dat Pauwe op die plaats toch nuttiger en fijner werk zou hebben gedaan, en nu de Rotter dammer weer fit is, is het logisch, dat men hem weer heeft opgesteld. Moeilijker was de vervanging van Schubert, die te Ant werpen volkomen faalde. Linkshalfspelers van groot formaat bezit ons land momen teel en daarom neemt men nu een proef met Bonsema. die reeds vijfmaal het Oran jeshirt droeg, maar telkens als voorhoede- speler. Het feit dat hij in G.V.A.V. steeds vèr achter den aanval opereert, is aanlei ding geweest hem in de middenlinie te pro- beeren en dat heeft zulke resultaten opge leverd dat de commissie er een rechtvaar diging in vond hem op te stellen als links half. Afwachten blijft hier de boodschap! Natuurlijk bleef de voorhoede in haar ge heel gehandhaafd. Zoowel in Rotterdam ais in Antwerpen was deze formatie een succes en men mag ook voor Zondag van dit vijf tal weer goede verwachtingen koesteren. Het Nederlandsch jeugdelftaf. Het Nederlandsch jeugdelftal, dat Zon dag te Amsterdam tegen de Belgische jeugdploeg uitkomt, is door de keuzecom missie als volgt samengesteld: Doel: Willes (Edo). Achter: Louwe (Xerxes) en De Boer Volewijckers). Midden: Stofmeel (N.A.C.), Bekenes (D.H.C.) en Blatter (P.S.V.) Voor: Engel (Willem 2), Lenstra (Heerenveen), De Jong (Volewijckers) P. de Boer (K.F.C.) en Colthof (H.V.V.) Als reserves zijn aangewezen: Vos (H.S.C.), Walther (D.W.S.), Beumer (Ajax) en Timmerman (Edo). De ontmoeting wordt op het A.F.C.-ter- rein gespeeld en vangt om elf uur des mor gens aan. L.V.B. WINT VERDIEND MET 2—1. Gistermorgen speelde het voorloopig L.V.B.- elftal, dac straks uit zal komen in de Vier bondenbekerwedstrijden een oefenwedstrijd te gen Lugdunum. Steeds weer staat de L.V.B.- elftalcommissie bij het samenstellen van een elftal voor die wedstrijden voor een moeilijke taak. Elk jaar immers mist de commissie meer dere spelers die met het kampioenselftal naar den K.N.V.B. zijn gepromoveerd en is er dus van een stabiel elftal voor dit zeer interessante tournooi nimmer sprake. Reeds liepen er ge ruchten dat het elftal dtimaal veel zwakker zou moeten worden dan vorige jaren Het deed ons daarom gisteren bij den wedstrijd tegen de groenwitten genoegen te zien (al zullen mis schien nog enkele andere spelers in een vol gend voorloopig elftal worden opgesteld) dat de elftalcommissie er nu reeds in geslaagd is een ploeg samen te stellen, die geenszins voor die van vorige jaren behoeft onder te doen. Met Slootweg (L.D.T.S.) in het doel en W. Brachs «Beresteini met L. Rljsdam «Zuider kwartier) resp. links- en rechtsachter, beschikt het L.V.B.-elftal over een goede verdediging, die op tijd weet op te ruimen of met korte tik jes de halflinie (die zich eveneens, in het bij zonder de kanthalfs. I. Arnoldus en A. Kapaan van Zuiderkwartier. uitstekend aanpaste), aan het werk zette. Ondanks het voordeel van den sterken wind voor de rust. wist Lugdunum die verdediging door den rechtsbuiten slechts éénmaal te passeeren. De groote vraag van de elftalcommissie was nu: ..wat zal de voorhoede er na de rust met windvoordeel, tegen de niet minder sterke Lug dunum-verdediging van maken? Ook deze linie, waarin H Honsbeek als invaller voor Houps fungeerde, speelde vaak niet onverdien stelijk. al heeft het elftal een doorzetter op de middenvoorplaats als Houps is. tegen de elftal len van een sterkte als die der andere bonden, wel noodig. Niet dat de tactisch spelende N.N.. die nu die plaats bezette minder goed was. doch deze zou als tacticus voor een eveneens goed voetballende doorzetter uitstekende kansen kun nen scheppen, waardoor deze linie aanmerke lijk zou worden versterkt. Hofstra (U.V.S.) en G. v. Leeuwen deden goed werk op de vleugels, terwijl E. de Heer en invaller Honsbeek zeer bruikbare krachten bleken te zijn. M. Baltes (Alphen) als spil zorgde na een corner voorden gelijkmaker, terwijl N.N. met een fraai doel punt voor een L.V.B.-overwinning zorgde. On danks den wind was het een behoorlijke wed strijd. Zaterdag as. zal opnieuw een oefenwedstrijd worden gespeeld. TONA IBODEGRAVEN I 3—4. T.O.N.A. heeft twee invallers, die op een goeden wedstrijd terug kunnen zien. De eerste aanvallen zijn voor Bodegraven, maar lang zamerhand komt T.O.N.A. er beter in. Alleen het plaatsen is slecht. Bodegraven plaatst beter wat na een half uur tot uiting komt, De mld- half plaatst goed naar den linksbuiten, die een goeden voorzet geeft, waaruit de rechtsbinnen met een goed schot zijn club de leiding geeft, 0—1. Steeds komt Bodegraven terug, maar d® T.O.N.A.-achterhoede weet stand te houden. Intusschen zit T.O.N.A. ook niet stil en zij onderneemt een paar vinnige uitvallen, die niet zonder gevaar zijn. Eenmaal denken wij den midvoor te zien doelpunten, maar op het laat ste oogenblik redt de Bodegraven-doelman. Ruststand 10 voor Bodegraven. In de tweede helft gaat de strijd gelijk op. De aanvallen van T.O.N.A. zijn nu vinniger dan voor de rust. De T.O.N.A.-midvoor heeft geen geluk. Bij een aanval van rechts weet de midvoor van Bode graven te scoren. Na dit doelpunt verslapt Bo degraven wat, waarvan T.O.N.A. weet te pro fiteered want binnen vijf minuten Is de stand gelijk. Bij een corner van Bodegraven maakt de rechtsbinnen met een mooien kopbal er 3—2 van. maar dan weet de linksbinnen van T.O. N.A. den bal te bemachtigen. Hij geeft scherp door naar den linksbuiten die keihard tegen den binnenkant van den paal schiet, waarna het leer in het doel verdwijnt 33. Nu wordt er hard om de leiding gestreden, waarbij Bo degraven aan het langste eind trekt. Het is de linksbinnen, die weet te doelpunten. 34. Met Bodegraven in de meerderheid komt het einde van dezen prettig gespeelden wedstrijd. Wij hebben niets dan lof voor de keurige lei ding van den heer A. J. v. Erk. Foto KRUYT, Katwijk, 3uick Boys II werd kampioen van de 2e klasse A der Zaterdagmiddagcompetitie. Eerste rij: (v.l.n.r.): Batelaan. C. Kuit. v. d. Spek J. Pluimgraaf!: tweede rij (v. 1. n. r.>: B. Schoo- lenberg. Kuit. N. v. d. Boon. Hans Schoonenberg. A. Meyvogel, Kr. v. Duyvenbode laanv.) en K. Kuit.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 13