Instantine Atifitf IEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Woensdag (2 April 1939 Het vroegere Nufrix-terrein 'I is van 1ïay&i RADI0 RECHTZAKEN Het autobus-ongeluk nabij Arnhem .eT^mae^pr?. YY V' \M!i' lVoorstellen aan den Leidschen Raad De N.V. Vaste Goederenkantoor v.h. E. Brou wer te Hilversum heeft het verzoek gericht om van de gemeente het vrijgekomen z.g. Nutrix- terrein aan het Gangetje, ter grootte van pl.m. 800 vlerk, meter, tc mogen koopen voor den bouw van een negental winkelhuizen. Gega digde is bereid een prijs van f. 50 per vierk. meter te betalen, welke prijsaannemelijk is. Ook gaat hij accoord met de aan den verkoop te verbinden voorwaarden. De adressen van de buurtvereenigingen „Cen trum Belang" en „Hoogewoerd". om het ter rein niet voor bebouwing met- winkels te ver- koopen, doch dit te bestemmen tot plantsoen of arkeerterrein, zijn niet voor inwilliging vat- laar. Door aan deze verzoeken gevolg te geven. zou n.l. geheel en al in strijd worden gehandeld met den financieelen opzet, die aan de plannen voor de verkeersverbetering ter plaatse van den aanvang af ten grondslag hebben gelegen. In het voorstel tot beschikbaarstelling van een bedrag van f. 71.000 voor de overkluizing van het Gangetje en de vervanging van de Kar- nemclksbrug. wezen B. en W. er toch uitdruk kelijk op. dal bij totstandkoming van deze verbeteringswerken een waardevol bouwterrein zou worden verkregen, zoodat een belangrijk gedeelte van de daaraan verbonden hooge uit gaven zou kunnen worden gefinancierd met de opbrengst van het bouwterrein. Door de aan neming van deze voorstellen heeft de raad zich met deze exploitatie-opzet vereenigd en ook Ged. Staten hebben op dezen basis aan de des betreffende raadsbesluiten hunne goedkeuring gehecht. Indien de gemeente aan de adressen gevolg gaf. zou zij zich een schade berokkenen van f. 40.000 wegens derving van koopsom, ver hoogd met de op pl.m. f. 5000 f. 6500 te stel len kosten van inrichting van het terrein en ongeacht nog de jaarlijksche kosten van onder houd. enz. Het is zonder meer duidelijk, dat der gelijke maatregelen, onder normale omstandig heden reeds niet verdedigbaar, allerminst onder de tegemvoqrdige. zeer moeilijke financieele omstandigheden zijn verantwoord. Bovendien zou het stadsaspect ter plaatse er zeer door worden geschaad. Afgescheiden nog van het bovenstaande, kan het ook niet op den weg van de gemeente liggen om in deze het be hoefte-element in te schakelen, omdat dit meer een onderwerp van landelijken dan van plaat selijken aard is. Een algemeene regeling is trouwens reeds getroffen bij de Vestigingswet Kleinbedrijf, echter niet in dien zin. dat door inschakeling van het behoefte-element de bouw van winkels aan beperkingen is onderworpen, doch aldus, dat een stelsel van vestigingseischen voor degenen, die zich met een bepaalden tak van detailhandel, ambacht of kleine nijver heid willen bezig houden, is tot stand gebracht. BENOEMING EN ONTSLAG. De Vereen, tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen heeft in de vacature prof,, mr. Duyfjes als bestuurslid de volgende aanbeveling ingediend: 1. Mr. P. L. van Toorenburg; 2. Mi'. C. J. Goudsmit. De Zuidercommissie tot wering van school verzuim doet in de vacature A. A. Wijnnobel volgende aanbeveling: 1. L. Timmers; 2. J. Oudshoorn. B. en W. stellen voor op verzoek eervol ont slag te verleenen aan mevr. M. A. Kok-van Bladeren als regentes van het college van Vrouwen-Kraammoeders. Tot hoofd van de opleidingsschool voor U.L.O. aan den Maresingel dragen B. en W. voor: 1. I. van Weerlee, alhier; 2. R. de Groot te Noordwolde; 3. J. Liefhebber te Ter Apel. VEKHURING STADSZAAL. Door de afdeeling Leiden van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming is verzocht om vanaf 8 tot en met 17 Mei a.s. kosteloos de beschik king te mogen hebben over de groote zaal der Stadsgehoorzaal voor het houden van een ten toonstelling op het gebied van de luchtbescher ming. Het college van B. en W. kan zich met koste- looze lngebruikgeving van de zaal in verband met het beoogde doel vereenigen; de kosten van verlichting enz. dienen echter, zooals ge bruikelijk is, voor rekening van de vereenlging te komen. VERPACHTING DEN BURCHT. Bij raadsbesluit van 4 December 1933 werd de exploitatie van het hotel „Den Burcht" met aanhoorigheden voor den tijd van vijf jaren, ingaande 1 Mei 1934, verpacht aan den heer A. Backer, alhier, voor f. 4400 per jaar. welke prijs bij raadsbesluit van 1 Februari 1937 met ingang van 1 Januari 1937 werd verlaagd tot f. 2000 per jaar. Deze verpachting eindigt mits dien 1 Mei a.s. De heer Bakker zou deze exploi tatie wederom willen pachten op den bestaan- den voet voor den tijd van vijf jaren. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat in de gegeven omstandigheden een verlenging van de verpachting met vijf jaren tegen den geldenden prijs van f. 2000 niet ge- wenscht is. Een eenvoudige verlenging voor één jaar achten B. en W. op dit oogenblik de beste oplossing, vermits dan nader onder oogen kan worden gezien, of een openbare verpachting of eenige andere maatregel wellicht aanbeveling verdient. De heer Backer en zijn borg hebben zich hiermede accoord verklaard. SUBSIDIE BIJZ. ONDERWIJS. 20 Maart j.l. werd om praeadvies in handen van B. en W. gesteld een verzoek van het be stuur der Geref. Schoolvereeniging, alhier, om op grond van art. 72 der L.O.-wet 1920 mede werking te verleenen tot de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van zijn school voor gewoon lager onderwijs aan de Stadhouderslaan, zulks in verband met de toeneming van het aantal leerlingen in de 5e en 6e klasse van die school. Aa^fezien aan de wettelijk gestelde eischen is voldaan, bestaat er aanleiding de gevraagde medewerking te verleenen. SCHOOL-VERBETERINGEN. Onder het bedrag voor onvoorziene uitgaven is een som van f. 3000 begrepen ter voorziening in mogelijke uitgaven voor extra-onderhoud aan openbare lagere scholen, over de uitvoe- fr..«gMWaarvan kü de samenstelling van de be- giooting nog geen voldoende zekerheid bestond. r.i„ mi! ?cls kan definitief de uitvoering in beheer van verfwerken aan eenige school- geDouwen worden bepaald, waarvoor een bedrag Jïï 2450 noodig wordt geacht. Voorts moet SSLïI? n beschikt over f. 50 vqor het ver- yan een zinken goot aan de school van en over 450 voor de vernieuwing van vloerbedekking in de gymnastiekzaal jaar centrale school voor het 7e en 8e leer- RECLAME VOOR LEIDEN. vinifJn Co™missie Reclame Stad Leiden ont- nJL ?n W het volgend schrijven van m •,Jemeenteraad werd bij besluit missie i V een bijdrage aan onze com- zeer erk^ntemJ VaV' 500' WiJ zijn hl^voor staat «atoirf i omdat deze subsidie ons in 8telde de eerste uitgaven te doen. die i noodzakelijk waren om het propagandawerk I voor Leiden als woonplaats en zomerverblijf, op gang te brengen. Wij zijn overtuigd dat dit geld ook in het eigen belang van de gemeente I nuttig is besteed. Onze verwachting, dat. wan- I neer onze commissie eenmaal financieel te paard was geholpen, wij onze uitgaven verder zouden kunnen dekken uit den geldelijken steun van de organisaties van hen. die gebaat zijn I bij een giooter vreemdelingenbezoek en bij een toeneming van de vestiging in onze gemeente, is evenwel nog niet in vervulling gegaan. Den algemeenen economischen toestand in aanmer king nemende is dit ook wel begrijpelijk. Bovendien heeft onze werkzaamheid nog slechts betrekkelijk kort geduurd. Willen wij intusschen ons werk kunnen voortzetten, dan dienen wij over nieuwe geld middelen te beschiken. Wij zien ons derhalve genoodzaakt ander maal een beroep op de gemeentekas te doen en verzoeken daarom beleefd wel te willen be vorderen, dat aan onze commissie voorloopig weer een subsisie van f. 500 wordt verleend, een bedrag, dat in vergelijking met de uit gaven van andere gemeenten voor vreemdelin genverkeer en reclame voor vestiging, zeker bescheiden mag worden genoemd". RESTITUTIE AAN DEN HEER UGES. B. cn W. stellen thans voor ingevolge raads besluit den heer Uges f. 1156 te restitueeren voor te veel betaald electriciteitstarief. SANEERING. BU besluit van 19 December 1938 werd voor loopig goedgekeurd een plan van onteigening, beoogende de sanecring van het stadsgedeelte, begrensd door Levendaal. Kraaierstraat, 4e Binnenvestgracht en Geeregracht. Binnen zes maanden na de dagteekening van dit beslulu, derhalve vóór 19 Juni a.s., moet het definitieve besluit tot onteigening worden genomen. Overeenkomstig artikel 80 der onteigenings wet is het plan. met bijbehoorende stukken, gedurend 30 dagen voor een ieder ter inzage gelegd, teneinde belanghebbenden in de ge legenheid te stellen hunne eventueele bezwa ren kenbaar te maken. Slechts een tweetal be zwaarschriften is ingekomen, welke echter niet zijn gericht tegen het onteigeningsplan als zoodanig, maar tegen de gevolgen, welke voor adressanten wegens mogelijk te lijden bedrijfs schade uit de onteigening zouden kunnen voortvloeien Aangezien zonder dc beschikking over dc desbetreffende perceelen het plan niet uitvoerbaar is, kan ook naar het oordeel van den inspecteur van de volksgezondheid en dat van dc commissie van fabricage op de inge diende bezwaren niet. worden ingegaan. Wel zal er naar worden gestreefd, om bij het sloo- pen van de bestaande bebouwing en den nieuw bouw met de belangen van betrokkenen ten aanzien van de plaats van vestiging hunner bedrijven zooveel mogelijk rekening te houden. Het rijksvoorschot ad f. 197.000, dat blijkens bovenaangehaald ingekomen stuk voor de netto kosten van het saneeringsplan (kosten sloopen van de bebouwing, straataanleg ca., na aftrek van waarde bouwterrein» reeds in uitzicht werd gesteld, werd inmiddels toegekend bij beschik king van de ministers van binnenlandsche za ken en van financiën d.d. 16 Januari 1939 tegen een rente van 3 Va en een aflossing in 75 Jaren. Voorts heeft het. Rijk een bijdrage van 50% verleend in de over het voorschot verschudigde annuïteit van 3.787% ad f. 7460, zoodat voor rekening van de gemeente blijft een som van ten hoogste f. 3730 per jaar. Aan de vaststelling van het definitieve ont- eigeningsbesluit staat thans derhalve niets meer in den weg. Verder behoort een besluit te worden geno men tot aanvaarding van het rijksvoorschot (met bijdrage) en tot regeling van een en ander op de begrooting 1939. Op de begrooting moet worden uitgetrokken een uitgaafpost van f. 250.000, een ontvangpost wegens rijksvoor schot ad f. 197.000. terwijl voor het verschil ad f. 53.000. zijnde de getaxeerde waarde van het te verkrijgen bouwterrein, voorloopig de post geldleening moet worden verhoogd. VERKOOP GROND AAN DE N.V. LEÏDSCHE TEXTIELFABRIEKEN GEBRS. v. WIJK Co. Bij raadsbesluit, van 11 Juli 1938 werd o.m. aan de N.V. Leidsche Textielfabrieken Gebrs. v. Wijk en Co., te Leiden, verkocht het terrein aan den Kanaalweg en den spoorweg Leiden- Woerden. Doordat het uitbreidingsplan ter plaatse nog eenige wijziging diende te onder gaan waartoe t.z.t. het desbetreffende voor stel zal worden ingediend moest ook ln de begrenzing van het verkochte terrein nog een geringe verandering worden gebracht: de grootte er van is echter ongewijzigd gebleven. Ook zijn tengevolge van nader met de vennoot schap gevoerde besprekingen de verkoopvoor waarden op ondergeschikte punten nader ge formuleerd. VERORDENING VOOR DE GESTICHTEN. Volgens artikel 11 van de verordening van 3 December 1896 houdende voorwaarden van opneming en verpleging van lijders in het Krankzinnigengesticht ..Endegeest" en de af deeling voor jeugdige zwakzinnigen .Voorgeest", zooals deze laatstelijk is gewijzigd, *s voor pa tiënten. die de inrichtingen met proefverlof verlaten, gedurende de eerste veertien dagen van dit verlof slechts de helft van de verpleeg- kosten en zijn tijdens den verderen duur van dat verlof geen verpleegkosten verschuldigd. Op verzoek nu van den minister van binnen landsche zaken heeft de inspecteur van het staatstoezicht op krankzinnigen bij onze com missie op het doen vervallen van deze bepaling aangedrongen. B. en W. stellen voor daaraan te voldoen en stellen tevens nog enkele kleine wijzigingen voor. SCHOOLKINDERVOEDING. Tijdens de algemeene beschouwingen over de begrooting 1939 werd om praeadvies in handen van B. en W. gesteld een motie van den heer D. v. d. Kwaak, luidende als volgt: „De raad spreekt de wenschelijkheid uit. dat met aanhouding van het voorstel tot stopzetting van de schoolkindervoeding, tijdens de vacan- ties. B. cn W. zullen doen nagaan of het mo gelijk is, dat de ouders die voor hun kinderen gedurende de vacanties schoolvoeding wenschen, dit vóór de vacanties aan de hoofden van de scholen op moeten geven, dat voedselultreiking, gedurende de vacanties, alleen zal plaats heb ben aan die kinderen, waarvoor vooraf deel name door de ouders is verzocht, dat ter be strijding van onnoodlge kosten tevens zal moe ten worden nagegaan of tijdens de vacanties de voedselultdeeling kan gecentraliseerd worden in enkele scholen, die daartoe geschikt gelegen zijn". Uit het schrijven van het bestuur van de Vereen, voor Schoolkindervoeding en School- kinderkleeding zal blijken, dat het denkbeeld, om de verstrekking van schoolvoeding in de vacanties uitsluitend te beperken tot die kin deren, voor wie vóór de vacanties door de ouders is verklaard, dat zij hunne kinderen aan die voeding zullen doen deelnemen, reeds vroeger tot uitvoering is gebracht, doch dat het niet het gewenschte resultaat heeft opge leverd. Bijna alle ouders toch teekenden het desbetreffende, door het evengenoemde bestuur verstrekte, formulier, echter bleek de deelname aan de voeding in de vacantie veel geringer te zijn, dan de verklaringen van de ouders had den doen verwachten. Wat de centralisatie van de voeding ln enkele schoolgebouwen betreft, deelt het bestuur mede, dat het onderwijzend personeel gedurende de vacanties voor het houden van toezicht bij de maaltijden niet beschikbaar is en dat het ten zeerste vreest., dat alsdan, wegens het ontbreken van behoorlijk toezicht op een vrij groot aantal kinderen, de maaltijden niet ordelijk zullen verloopen. Mondeling voegde het bestuur hier aan nog toe, dat de werksters, die voor het uit deden van het voedsel zorgen, evenmin als de leden van de oudercommissies, voldoende over wicht op de kinderen hebben. Verder spreekt het bestuur als zijn gevoelen uit, dat centralisatie van de voeding in enkele schoolgebouwen, wegens de hooge kosten van I toezicht geen besparing zal opleveren. Monde ling gaf het nog te kennen, dat het zi. niet aangaat om kinderen, die voor deelname aan de voeding zijn opgegeven en niettemin weg blijven. voor langeren tijd van het deelnemen aan de voeding uit te sluiten. De practijk toch heeft geleerd, dat dit wegblijven dikwijls niet i of niet uitsluitend aan de ouders is te wijten. Ook wees het bestuur er nog op, dat alsdan dag aan dag nauwlettend controle zou moeten I worden uitgeoefend en dat voor elk geval van verzuim zou moeten worden nagegaan, of voor het verzuim al dan niet een geldige reden bestaat. Dit alles acht het bestuur practisch onuitvoerbaar. Het komt B. en W. voor. dat uit het voren staande voldoende blijkt, dat de denkbeelden, vervat in de bovenaangehaalde motie, niet zul len leiden tot het daarmede beoogde, twee ledige doel. n.l. beperking van de vacantie- 1 voeding tot. die kinderen, welke zulks het meest I noodig hebben en tevens tot beperking van kosten. Om die reden geven B. en W. dan ook in overweging niet op die denkbeelden ln te gaan. doch voort te gaan met de behandeling van het voorstel tot stopzetting van de schoolkinder voeding in de vacanties (uitgezonderd de Kerst- vacantle). 2836 Hel moderne pijnstillende middel (Ingez. Med.y 1 |Ai k t* At VERDACHTE TOT 50 GULDEN BOETE, SUBS. 25 DAGEN HECHTENIS VEROORDEELD. Op 21 Juni 1936 is op den Amsterdam- schen weg tusschen Arnhem en Ede een motorfiets in botsing gekomen met een bus van een Amsterdamsche onderneming, tengevolge waarvan de chauffeur A. Ver meulen uit Apeldoorn werd gedood en bij na alle inzittenden van de bus min of meer ernstig werden gewond. Voor de Amhemsche rechtbank heeft thans terecht gestaan de motorrijder, de apotheker W. M. uit Apeldoorn, wien ten laste was gelegd dood door schuld. De rechtbank overwoog echter dat de chauf feur van de bus moest weten, dat de rem men niet deugden en dat de bus een vaart van minstens 75 K.M. had, terwijl de zon den bestuurder in het gezicht scheen. De verdachte werd dan ook van het ten DONDERDAG 13 APRIL 1939. Hilversum I 1875 en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV 8.009.15 Gram muziek (ca. 8.15 Ber.» 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Berichten 12.15 Gram.muz. 12.30 KRO-orkest (1.00 I.15 Gram.platen) 2.00 Handwerkuurtje 3.00 Quatremains en gram -platen 3.45 Bij bellezing 4.45 Gram.muz. 5.00 Handenar beid voor de jeugd 5.30 Apollo-ensemble 6.30 Berichten, causerie over de Zending van het Leger des Heils 7.00 Berichten 7.15 Boekbespreking 7.45 Gram.muz. 7.50 Causerie vanwege de Centrale voor werkloo- zenzorg 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Berichten 8.15 Orgelconcert 9.00 Causerie over de Rijtydenwet 9.30 Zang en piano 10.00 Berichten ANP., actueel half uur 10.30 Gram.muziek <10.45—11.00 Gym nastiekles) ca. 11.5012.00 Schriftlezing. Hilversum II 301.5 M. AVRO-uitzending 8.00 Gram.muz «om 8.15 Ber.» 10.00 Mor genwijding 10.15 Gewijde muziek (gr.pli 10.30 Voor de vrouw 10.35 Orgelspel 11.00 Voor de huisvrouw 11.10 Het Omroeporkest en solist 12.15 Berichten 12.17 Gram muz. 12.45 Het AVRO-Amusements-orkest 1.30 Gram-muz. 2.00 Voor de vrouw 2.30 Zang en piano 3.00 Cursussen voor de vrouw 3.45 Gram.muz. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden 4.30 Gram.muziek 5.00 Voor grooie kinderen 5.25 Gelukwenschen - 5.30 AVRO-Salonorkest 6.28 Berichten 6.30 Sportpraatje 7.00 Voor de kinderen 7.05 De AVRO-Dance-Band 7.30 Engelsche les 8.00 Berichten ANP, Radiojournaal, mededeelingen 8.20 Het Omroeporkest en solist 9.195 Gram.muz. 9.30 Vroolijke dia loog <opn.» 10.15 AVRO-Vaudeville-orkest en pianoduo 11.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 Gram.muziek. Droitwich 1500 M. 11.20 Gram.muz. II.50 Orgelspel 12.00 Het BBC-Midland-or- kest 1 20 Alfred van Dam en zijn orkest 2.05 Militair orkest 2.50 Orgelspel 3.15 Declamatie 3 35 Stedelijk orkest van Bour nemouth en soliste 5 05 Voor de vrouw 5 20 Fluit en piano 5.40 Het Squire Celeste Octet, en soliste 6.20 Berichten 6. 40 Voor de boeren 7.00 Theaterpr. 7.20 Sid Philips' or- laste gelegde, dood door schuld, vrijgespro ken, doch wegens het in gevaar brengen van de vrijheid en veiligheid van het ver keer werd hij veroordeeld tot vijftig gulden boete. subs. 25 dagen hechtenis, overeen komstig den eisch van het O.M. kest 8.00 Causerie „Wat is inheritance?" - 8.20 Gevarieerd programma 9.05 Komische voor dracht 9.20 Berichten 9.45 Het BBC-or- kest 10.20 Korte kerkdienst 10.40 BBC- Harmonle-orkest 11.20 Billy Merrin's Band 11.50—12.20 Dansmuziek (gr.pl.). RADIO PARIS. 1648 M. 9 00, 9 35 10.25 en 11.20 Gram.muz. 12.35 Zang 1.25 Het Vis- ciano-orkest 2.35 Zang 2.50 en 3.25 Gram_. muz. 3.50 Zang 4.35 Gram.muz. 5.25 Kamermuziek 6 05 Radiotooneel 7.20 Het. Elïis-orkest 8.50 Symhonieconcert en solist 10.50 en 11.2011.35 gram.muz. Keulen. 456 M. 5.50 Granunuz. 6.30 Het Omroeporkest en solisten 7.50 Het Omroep- dansorkest 9.209.50 Volksliederenconcert 11.20 en 12.35 Het Omroepdansorkest en piano duo 1.30—2.20 Populair concert 3.20 Leo Eysoldt's orkest en het vroolijke instrumentaal- kwintet 4.50 Mannenkwartet en solist 6.00 Quatre-mains 6.40 Het Omroeporkest en so listen 8.20 Radiotooneel 9.35 Gram.muz. 9.50—11.20 Kurt Rehfeld s orkest, de „Stuttgar- ter Volksmuziek" en solisten. Brussel .722 en 484 M. 322 M. 12.20 Gram. muz. 12.50 en 1.30 Het Omroeporkest 1.50 —2.20 Gram.muz. 6.05 Het Omroepkoor met toelichting 6.35 Gram.muz. 7.20 Het Om roeporkest 8.20 Gram. muz. 9.20 en 10.30 Het Omroepsvmphonie-orkest en solist 10.50 11.20 Gram.muz. 484 M. 12.20 Gram.muz. 1.30 Het Om roepdansorkest 1.502.20 Gram.muz. 5.20 Het. Brusselsch cello-kwartet 5.40 Gram.muz. 6.35 Het Omroepdansorkest (6.507.05 Gram. muz.) 7.35 Gram.muz. 8.20 en 9.35 Het Radio-orkest 10.3011.20 Gram.muz. Deutschlandsender 1571 M. 7.30 Inter view en declamatie 8.00 Het Omroeporkest, en solist 9.20 Berichten 9.50 Leden van het Parijs' blaaskwintet <opn.) 10.05 Berich ten 10.2011.20 Het Omroepkleinorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIFBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRV E. Voor Donderdag 13 April. Ie Programma: lederen dag van 824 uur A.V.R.O., VARA enz. 2e Programma: federen dag van 824 uur K.R.O.. N.C.R.V enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 9.50 Radio PTT. Nord of div. 11.20 Parys Radio 12.35 Brussel <V1.» 2.05 London Reg. 3.20 Keulen 4.20 London Reg. 5.20 Brussel (Fr.) 5.50 Radio P.T.T. Nord of div. 6.05 Brussel (VI.) 6.40 Keulen 7.35 Brussel Fr.» 7.50 Keulen 8.20 Brussel «VI.) 9.05 London Reg. 9.40 Keulen 10.20 Brus sel (VI.) 10.30 Keulen 11.20 R. Danmark of diversen. 4e Programma: 8.00 Brussel <V1.) - 9.20 Radio PT.T. Nord of div. 9.30 Diversen 10.35 London Reg. 11.50 Droitwich 3.15 Lon don Reg. 3.35 Droitwich 6.40 Brussel 'Fr.) 7.20 Droitwich 7.30 Sportpraatje (Janssen) 8.00 Gram. muz, G.R.D. 8.20 Brussel <Fr.) 9.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. Copyright P. I. B. 801 6 Coponhoocn Alle menschen liepen denzelfden kant uit. Onder hen was ook een schoenmakersjongen, met een schootsvel voor en pantoffels aan de voeten. Die liep heel erg hard.. Juist toen hij het tralievenster voorbij rende, verloor hij één van .1 behoeft niet zoo'n haast Jte maken. Er gebeurt toch niets voor dat zijn pantoffels. „Hé, schoenmakersjongen", riep de soldaat, „Je ik er ben. Je kunt best even een boodschap voor me doen Maar dan moet Je snel zijn. Hier heb je een kwartje, loop even naar mijn huis en haal mijn vuurslag op." De schoenmakersjongen bedacht zich niet lang, want een kwartje kun je niet eiken dag verdienen. 3—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11