RAADSELS Oplossingen Goede oplossingen CORRESPONDED TIE (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. Let wel: De oplossing van het kruis woordraadsel mag voor twee goede oplos singen tellen. X. Hier volgt weer een kruiswoordraadsel. Je moet invullen: Horizontaal. 1. Jaargetijde. 5. strijkinstrument. 10. zegt men na een gebed. 12. een kleine stroom. 13. roofdier. 14. gebruiksvoorwerp, onmisbaar in keuken en bij maaltijden. 16. holte in de muur. 17. blaasinstrument. 20. muzieknoot. 22. voorzetsel. 23. vorm van het werkwoord „zijn". 24. bijwoord. 25. kaarsdrager. 29. het binnenste. 30. verbond, (in vaderl. geschiedenis). 32. lichaamsdeel. 33. grote watervlakte. 35. boom. 36. andere naam voor iep. 37. ver, warm land. 38. als 29 verticaal. 41. glazuur, bij aardewerk of metaal. 42. hoofdstad van een Nederl. provincie. Verticaal. 1. gebruikt de ruiter. 2. familielid. 3. hebben tuin en bouwland in voorjaar nodig. 4. voegv/oord. 6. getij. 7. plaatsje bij Nijmegen. 8. soort gesteente. 9. holte onder de arm. 11. dient om de beweging te vertragen. 14 deel van het gelaat. 15. as. 18. cirkelvormig voorwerp. 19. broer van Jacob 21. emmertje: ook: eikel. 24. jongensnaam. 26. de grote Spaansche vloot. 27. voornaam (bijvoeglijk naamw., een.... mens); of: het fijnste in zijn soort (een.... metaal). 28. niet hetzelfde. 29. meisjesnaam. 31. een plantendeel op een andere plant overplanten. 33. enigszins warm (van weer of wind). 34. De Moeder van onze Koningin. 39. verlaagde toon. 40. klinker (tweeklank). n. Ingezonden door Wim Rienstra. Mijn geheel is een spreekwoord van vier woorden. De eerste twee woorden zijn eikaars te genstelling. Het derde woord noemt de plaats, waar ieder zich het meest op zijn gemak voelt. Het vierde woord betekent: nog beter dan goed. III. Ingezonden door Wim Nieboer. Niemand kan zeggen wie ik ben, dan ik zelf. Wie ben ik? der raadsels uit het vorige nummer. 1. Wie een kuil graaft voor een ander, valt er zelf in. -wiel, graaf, oor, zeef, neger, Anna, doorn, vat, lat, elf, ui, kuil, veel. 2. Katwijk; kat, wijk 3. Uurwerk; uur, werk. 4 Kruk, kurk. 5. Bij spek doet men de mond open, bij bam dicht. 6. Zoom, boom, loom, toom. room. 7. Paaschvacantie; nap, as, vet, vaas, cent, tin. ontvangen van: Gerard Knijnenburg, Elsje Boterenbrood, Loes van Veggel. brief met 5 goede oplos singen zonder naam, Piet Arentsen, Toos de Vos, Rie de Vos, Joke de Vos, Annie Schouten, Joop Schouten. Lena Prevo. Piet Martijn, Suze van der Lucht, Hendrik Han- no, Geertrui de Groot, Emma de Groot, Marietje de Mooy, Wim de Wolf, Dini Nieu- wendijk, Marietje Lagerwij, Sofietje Lager- wij, Jaapje Zoeterik. Ernst Blansjaar, Koos Hoek, Liesje van Driel (ook van vorigen keer), Frans Pison, Marietje van Vliet. Ber nard van Vliet. Henk Stouten, Flip Stou ten, Nelly Stouten. Sjaantje Stouten, Henk Stouten (8 j.), Annie Schneider, 'sJaantje Haarland, Ineke Boterenbrood, Hansje Bo terenbrood. Johan Spijker, Jan Spijker, Abram Fakkel. Riekje Leemans. Tineke Marree, Corrie van Weizen, Bep Oostveen, Hannie de Wekker, Suusje de Wekker, Truusje Sluymer, Jan Bouw. Jopie Glasber gen, Agatha Glasbergen, Leny Neyenhuis, Jannie Kooien, Jo Kooien, Gerrle Sweris, Beppie Bouter. Wim Nieboer. Kora Key, Atze van der Kooi, Wim Rienstra, Bea van der Kooi, Paul Rienstra, Jopie Poptie, Jan Bronsgeest, Alida Stikkelorum. Koosje Stik kelorum, Rietje Brandt, Leny Moraal, Jopie Susan, Ria Holleman. Maarten Holleman, Annie van der Vos, Rick de Vos, Greet je Horreur, Niek Bokker, Marti Bakker, To Wijnbeek, Annie Schipper, Adri Schipper, Ida de Graaf, Ton Tegelaar. Karei van der Wilk, Willy van Rijn. Jo van Rijn, Trudi Overduyn, Tini Overduyn, Dickie Oskam, Marietje Hoppenbrouwer. Henk Hoppen brouwer, Jannie Werk. Truusje van Weizen, Pim van Weizen, Coba Verlind, Elsje Ver- lind, Mien Verstraaten, Ansje Eichhorn, Lydia Botermans. Elly Sloos, Jaap Kruit, Marietoe Lieshout, Dikkie de Man, Jannie van Kampenhout. Henk van Egmond, Anny Bekooy, Annie Lek Jannie Lek, Jack de Geus. Suze de Geus. Wim Monhemius. Toni Neuteboom. Afke Neuteboom. Lies Olivier, Trientje Olivier, Greet je Lips, Nellie Meine- ma, Ella Meinema (beiden ook van vorigen keer), Nelly de Neef, Jetje de Neef, Trie- neke van Manen, Nellie Stafleu, Cootje Hartevelt, Jannie Hartevelt, Cobi v. Loon, Marietje Prenen, Hanny IJkema, Neeltje van der Plas, Jannie van Biezen, Piet Bruné (zie correspondentie), Rie Smitte- naar, Riete Scheer, Tootje Scheer, Willy Wiggers, Alie Wilterdink, Henny van Vliet, Jannie de Neef. IV. Ingezonden door Coba Verlind. Ik zit in het midden van de hel, en ook tref je mij wel op de bodem van de zee. Ook ben ik altijd bij pret en spel; bij het examen ben ik haantje de voorste; en toch heb ik de kop van een ezel, maar ook het hoofd van een engeltje. In één woord: ik ben een wonderlijk wezen, want je ziet mij tweemaal in eens. Ra, ra, wie ben ik? V Ingezonden door Paulus Lam an. Welke sporten staan hier genoemd? 1. wleneniren; 2. vteanbloel; 3. hrlpedaon; 4. sen tinnes. VI Ingezonden door Wout van Heel. Verborgen plaatsnamen. 1. Welke dame komt hier? 2. Die jongen is lui sedert zijn ziekte. 3. De broeikassen zijn pas geverfd. 4. Hoeveel kost d!e jas? 5. Zijn de meloenen lekker? VII. Ingezonden door Al e Wilterdink. Mijn geheel is een vervoermiddel van 12 letters. 1, 2, 3. 4. 5 is een insect; 3, 11 is het tegenovergestelde van uit; 6. 7 is een afkorting van Mama. 12 2 een lengtemaat; 8. 9. 10. 11, 7 is een land; 6, 7, 5. 5. 3 ge bruikt men in de soep. Beste raadselnichtjes en -neefjes. Ziehier een Paaschverrassinkje voor de kruiswoordraadsel-liefhebbers. Een mooi werkje voor deze vacantiedagen; juli e heo- ben nu den tijd om te puzzelen! Ik hoop. dat jullie dit nootje kunnen kraken! Het zal hier en daar wel moeite kosten, maar daar zijn jullie niet bang voor. Natuurlijk telt dit raadsel weer dubbel. En dit vooral voor de kleineren spelen jullie het niet klaar, dan gaan jullie aan den gang met de 6 andere raadsels. Keuze genoeg! Hebben jullie April vroolijk ingezet? Ik hoop daarover straks in jullie brieven te lezen. We hopen, dat April door zal gaan met wat wij gTaag w llen: lenteweer mee brengen. Dit zal bijzonder goed van pas komen, nu het vacantie is voor jullie. En zonder vacantie verlangen wij er ook naar! Vorigen keer heb ik al over vacantie- wandelingen met Jullie gepraat. Vergeet vooral de Leidsche Hout niet. Nu is het ook ..eierentijd" en van allerlei soorten: suiker eieren, chocolade- en kip peneieren. Ik weet niet. of juli e van al deze Paascheieren houden! Zoo ja, dan hoop ik, dat jullie er lekker 'van mogen smullen dezer dagen. Je ziet, we verwachten heel wat van de maand April. En na de vacantie? Dan is het nog April hè? Dan moet er ook nog maar iets prett gs zijn en daar hoop ik in ons krantje voor te zorgen! Maar nu eerst: prettige Paasch- en vacantiedagen! Jan Bronsgeest Ik heb mooie weer voor je besteld en ik hoop, dat het fijne fiets tochtje door zal gaan. Ali en Koosje Stikkelorum Ik veron derstel. dat de schoolfoto in het nieuwe lijstje een mooi plaatsje heeft gekregen n jullie huis. Ja Koosje. je zaagt al keurig en je kunt er nu in de vacantie prachtig mee door gaan en zagen naar haitelusi. Rietje Brandt Ik ben ben euwd of je je eerste wandelingetje met Ellie al ge maakt hebt. Ja. ieder moet op zijn hoede zijn op 1 April. Je he'ot veel gezaaid; als alles op komt, zal het een fleurig plekje worden. Annie van der Vos Je hebt verleden Donderdag genoeg kunnen lachen! Ik ben ook een keer gefopt en heb ook gefopt De onderwijzer had jullie goed te pakken! Riek de Vos Je had lang pleiz'er van het stukje biscuit dat je aan je vinkje gaf. At hij hst tenslotte ook op? Greetje Herreur Geluk kg weer beter. Bobbie zorgt, dat er elke week wat te ver tellen is; lief van hem Zoo is hij stout en lief tegelijk! Die jonge hondjes zijn leuk. Jopie Susan Nu feliciteer ik je harte lijk met je verjaardag, waardoor de ie Paaschdag een dubbele feestdag voor je wordt. Wat hebben jullie veel d eren' Die vragen veel plaats, zorg en voer. Help jij ook al flink met voeren, schoonmaken enz.? Aan jou wensch ik in het bijzonder pret tige Paaschdagen! Tweetal Bakker Hartelijk dank en ik wensch jullie hetzelfde To Wijnbeek Dat heb ik zelfs veel lie ver. Je oplossingen zijn goed; ga zoo door. Schrijf steeds ie leeftijd onder de raadcels. Ton Tegelaar Ik veronderstel dat ie je beste beentje voor hebt gezet Maandag avond. Prettig, dat je mij er over zult ver tellen. Karei van der Wilk Nu zie je de stad in 12 dagen niet. Ik denk, dat je daar geen bezwaar tegen hebt. Willy van Rijn Hartelijk dank voor het leuke Paaschteekeningetje. met je goeden wensch er in. Aan jullie wensch ik insgelijks prett:ge Paaschdagen toe Dickie Oskam Eén keer vloog ik er ook in verleden Zaterdag. Jij wou wel dat het vaker 1 April was! Ik wensch met je mee voor mooi weer. Het insturen blijft gelijk, na Paschen, maar de brieven uit de om liggende plaatsen (zooals )n jouw geval), gaan nog mee. al bereiken zij mij late- op Dinsdag dezen keer. Truusje en Pim van Weizen Heerlijk, zoo'n uitstapje naar Den Haag! Veel p!ei- zier. Jij kreeg een wei-verdiend Paaschei. Pim. Loes van Vegel Aan de volkomen stilte in de zaal begrijp ik, hoe jullie de toehoor ders geboeid hebben met zang en tooneel- stukjes. Fijn, dat jullie al weer aan het repeteeren zijn. Weet je al, wat je dit jaar voor mag stellen op het feest? Piet Arentsen Hebben jullie allen op school een verre onbekende, om aan te schrijven? En hebben jullie je vriend in S.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 21