Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 5 April 1939 VISSCHERIJ-BERICHTEN Ds. G. WESTMIJSE SPORT WEERBERICHT. AGENDA VERWACHTE SCHEPEN*. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkc. „Walrus". IJm. 24. 800 m. haring. ..Maria v. Hattem". IJm. 1. 650 ra. makreel, 60 m. diversen en 150 stijve kabeljauwen. Dirkje" RO. 53. 750 m. haring. YISCHPRIJZEX. IJMUIDEN, 5 AprU. Tarbot 1.50—1.14 per K.G.; Tong 1,000,72 Idem; Heilbot 1.70—1.30 idem; Griet f. 36—20 per 50 KG.; Groote schol f. 2550 idem: Mid del schol f. 30 idem; Zeischol f. 32—24 idem; Kleinschol f. 307,10 idem; Bot f. 106 idem; Schar f 104 idem: Tongschar f. 35—18 idem; Poontjes f. 10.506 idem; Groote schelvisch f. 157,50 idem; Middel schelvisch f. 15—8 id.; Kleinmiddel schelvisch f. 106.95 idem; Kleine schelvisch f. 146.90 idem: Groote gul f. 10— 7,20 idem; Kleine gul f. 15.508.50 idem; Wijting f. 6,20—2.80 idem: Makreel f. 11.50 3.80 idem; Versche haring f. 5—1.60 Idem; Klein middel heek f. 24 idem: Kleine heek f. 10 idem; Kabeljauw f. 52—13 per 125 K.G.; Vleet f. 3.80 —3 per stuk; Leng f. 2—0.45 idem; Koolvisch 80—15 ct. idem; Rog f. 13.50 per koop. Treilers: Antje, RO 15, met f. 3280; Claesje. RO. 46 met f. 2130: Alkmaar. IJm. 31 met f. 4420 Olympia, IJm. Ill, met f .1550; Amstelstroom. IJm. 91 met f. 1550: Prinses Beatrix. IJm. 117 met f. 4540; Amsterdam. IJm. 58 met f. 4990; Rotterdam. IJm. 112 met f. 4570; Alma. IJm. 44. met f. 3840; Erin. IJm. 12 met f. 1720; Haarlem. IJm. 9 met f. 2240; Dolfijn. IJm. 103 met f. 1990; Kotter. KW. 10 met f. 770 SCHAKEN. PAASCHTOURNOOI L.G.S.V. De einduitslagen van het Paaschtournooi der Leidsche Gymnasiasten Schaakvereeniging luidt: lste klasse, groep I. 1. (na loting) D. J. M. de Hondt (44 pnt.); 2. (na loting» C. B. v. d. Berg (44 pnt.); 3. A. G. de Kier (3 pnt.): 4. 5 en 6. J. D. M. v. Straten, A. Mank en B. Kui- lenberg (1 pnt.); Groep II: 1. <na loting) L. Tummers '44 pnt.>; 2. (na loting» H. v. d. Linden (44 pnt.); 3. 4 en 5 J. G. de Jong. J. W. Janssen en A. J. Landaal (2 pnt.); 6. J. W. Perdeck (0 pnt).. Groep III: 1 (na loting) G. Gussenhoven '4 pnt.); 2. (na loting» A. P. H. Schilp (4 pnt.); 3. J. v. Ham (3 pnt.); 4. H. J. v. Iterson (24 pnt.); 5. L. Fick (14 pnt.); 6. P. J. v. Schayck (0 pnt.). 2de klasse: Groep I: 1. J. Ie Grand (44 pnt.): 2. A. Verduyn (4 pnt.); 3. L. v. Sonderen (34 pnt.)4. K. de Jong (2 pnt.)5. A. Zandvliet (1 pnt.); 6. L. Miedema (0 pnt.). Groep II: 1. J. C. Schouten (44 pnt.); 2. (na loting) D. Bosma '3 pnt.); 3. (na loting) J. Heyloo (3 pnt.); 4. A. v. Es (2 pnt.); 5. A. Donkers (14 pnt.); 6. W. de Kier (1 pnt.). Groep III; 1. (na loting) J. Braakman (4 pnt,); 2. (na loting) P. Millaard (4 pnt.); 3. J. Bots (3 pnt.); 4. en 5. H. Brouwer en K. Oudshoorn (2 pnt.); 6. F, Brobbel (0 pnt.). Groep IV en V: 1 (na loting) J. Blok; 2. (na loting) L. v. d. Reep;.3. D. J. Cannoo: 4. G. Laman; 5 en 6. H. Pothuis en J. Kamminga; 7. C. A. v. d. Klaauw. Nadat alle partijen beëindigd waren, reikte de voorzitter, de heer A. P. H. Schilp de prijzen uit en sloot het tournooi. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 746. Hedenmiddag 2 uur: 753. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Op de Noordzee ligt stationnair de depressie, die gistermiddag in ons land zware buien met onteer gaf, gevolgd door een snelle opklaring. De voor van lage luchtdruk vormt nog de ver binding met een diep minimum ten Zyidwesten van Ierland. Zoowel over de Brltsche eilanden als over Centraal Europa is de luchtdruk stij gende. De Oceaandepressie vertoont secundal- ren voor den ingang van Het Kanaal en voor de kust van Portugal. Over het Noorden van Finland en over Groenland liggen gebieden van hoogen luchtdruk. Hoog in het Noorden ver scheen in de Poolzee een nieuwe depressie. Over de Alpen en Centraal-Europa beweegt zich een betrekkelijk warme luchtstroom in Noordooste lijke richting, die in de bergen zware regen en sneeuwval geeft en in de vlakte als een warme Föhn wind aankomt. Over het Noordwesten en Westen bewegen zich luchtmassa's van Arcti- schen oorsprong, welke strooming tot ver op den Oceaan te herkennen is. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorin-). Den Helder: Betrokken; Matige Z. W. wind; Temp. 6 gr. C.. minimum 6 gr. C neerslag 1 m.m. Vlissingen: Regen; Matige Z.Z.O. wind; Temp. 8 gr. O., minimum 7 gr. C., neerslag 5 m.m. De Bilt: Zwaar bevolkt; Matige Z.W. wind: Temp. 8 gr. C., minimum 6 gr. C., neerslag 9 mm. Groningen: Betrokken: Matige Z.W. wind Temp. 7 gr. C.. minimum 8 gr. C.. neerslag 12 m.m. Maastricht: Lichte regen; Zwakke Z.W. wind; Temp. 9 gr.. C.. minimum 9 gr. C.. neerslag 12 m.m. Buitenland (8 uur voorm.). Parijs: Z.Z.W.. 9 gr C, opklarend. Londen: Z.. 3 gr C.. zwaar bewolkt. Berlijn: Z. 10 gr. C., lichte regen. Nice: N.N.O., 12 gr. C.. lichte regen. Stockholm: O.N.O, 1 gr. C.. sneeuw en regen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 8 gr. C. (46 gr. F.). 12 uur 's midd.: 12 gr. C. (54 gr. F.). AALSMEER. Jaarvergadering der „V. I. B. A." De Bad- en Zwemvereeniging „V.I.B.A." heeft haar jaarvergadering gehouden in hotel ..Floralia." De voorzitter, de heer W. Ma ar se Jr., sprak een openingswoord, waarna de secr., de heer A. Nieuwkoop, de notulen voorlas, welke werden vastgesteld. Dan bracht de secretaris verslag uit over 1938. De resultaten, behaald met het bad huis. waren bevredigend, het bezoek was grooter dan in het seizoen 1937. Het bad verkeert in zeer goeden toestand. Bad meester Van Diemen en assistente mej. Boerwijk krgen woorden van lof voor de wijze, waarop zij hun taak hebben opgevat. De gemeente werd dank gebracht voor haar gewaardeerde medemerking, doch de op de „V.I.BA." rustende hypothecaire schuld blijft een blok aan het been van de badinrichting. De voorzitter dankte den secretaris voor sfljn jaarverslag en deelde den leden mede. dat de kwijtschelding van rente door de gemeente is afgekomen. De penningmeester, de heer J. Schaltsz, gaf hierna rekening en verantwoording. Op 31 Dec. was er een saldo in kas van f 335.28. Er waren plm. 16000 baden geno men; 78 leden namen zwemles. De heer K. Dubbeling bracht als lid der Financiëele Commissie rapport uit; het beheer van den penningmeester was uitstekend, waarvoor de voorz. den heer Scholtsz dank bracht. Als bestuursleden werden herbenoemd de heeren W. Maarse Jr. en J. Scholtsz. Be noemd werden tot leden der Fin Com missie 1939 de heeren J. M. Wentzel en J. Pannekoek. Naar aanleiding van betreffende vragen, kan de voorzitter meedeelen. dat in ver band met schoolzwemmen in het komend seizoen stappen bij het gemeentebestuur te wachten zijn. Kinderen van werkloozen en werkloozen zeiven zullen tegen £terk gereduceerden prijs zoo noodlg gratis toegang tot de badinrichting krijgen. Er zullen nog weer eens pogingen in het werk gesteld worden om tot de oprichting eener zwemclub te komen. De heer Van Diemen zal In het kamend seizoen weer als badmeester fungeeren en mej. Boerwijk als assistente. Hierna volgde sluiting. Voor beroep bedankt. Ds M. W. Nieuwenhuyze te Franeker heeft bedankt voor het beroep der Chr. Geref. Kerk alhier. HAARLEMMERMEER. Motorrijder slaat over den kop. Op den Rijksweg Amsterdam—Den Haag heeft zich wederom een ernstig ongeval voorgedaan, waarbij de heer A. A. uit Am sterdam zwaar werd gewond. Deze reed ln de richting Den Haag. Nabij het viaduct over den Kruisweg brak plot seling de voorvork van zijn motorrijwiel. Dit had tot gevolg, dat de motor en de motorrijder door de groote snelheid over den kop sloegen en enkele meters verder tegen het wegdek werden geslingerd, waar A. bewusteloos en ernstig gewond liggen bleef. Spoedig was geneeskundige hulp ter plaatse. Met dokter Nanninga uit Hoofddorp verscheen ook de politie. Het bleek, dat A. ernstige verwondingen had opgeloopen, als mede een lichte hersenschudding. Na ter plaatse door den geneesher te zijn verbon den kon A met de gemeentelijke zieken auto naar zijn woning worden vervoerd. Raadsagenda. De Raad der gemeente Haarlemmermeer behandelt morgenmiddag te twee uur de volgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 26 Jan. '39. 2. Ingekomen stuken en mededeelin- gen. 3. Gemeenschappelijke regeling van een voor- en nazorgdlenst voor geestes zieken ln de stad Haarlem en omgeving. 4. Voorschot krachtens art. 103 van de L.O, wet. 5. Vermeerdering van het getal stem- dlstricten en aanwijzing van een nieuw stemlokaal. 6. Aanwijzing van leden voor de stembureaux: a. voor de leden van den gemeenteraad; b. voor de leden van de Provinciale Staten van Noord Holland. 7. Rondvraag. HILLEGOM. De Hanze. De afd. der R.-K. Miden'standsvereenl- ging de Hanze hield een druk bezochte le denvergadering onder voorzitterschap van den heer G. B. Kroon. De kascommissie rapporteerde de boeken van den penning meester in orde. Naar den Centralen Raad zijn afgevaardigd de heeren Jong en Van der Zwan. Een der leden verzocht in de rondvraag van den Centralen Raad het ventverbod te doen bespreken, waarop de voorzitter ant woordde dat het hoofdbestuur de volle aan dacht voor deze zaak heeft. In zake het ventverbod hier ter plaatse liepen de mee ningen uiteen. De voorzitter en de heer P. Klaver spraken over dit punt. De midden standers hebben zelf een taak door de poli tie te waarschuwen als er zonder vergun ning gevent wordt. De geest, adviseur hield een leerrijk be toog over de Katholieke Actie in verband met het Katholieke Middenstandsleven. Hij gaf een historisch overzloht en da gevol gen van afwijkingen. De voorzitter wees op de groote en mooie actie welke de V.V.V. onderneemt om de bezoekers naar de bloemenvelden te trek ken en spoorde de leden aan deze actie te steunen. Na rondvraag volgde sluiting. ZEE IIOOGWATERTMDEN TE KATWIJK Voor Donderdag. Voorm. te 3 uur 55 min; nam. te 4 uur 14 m. LICHT OP VOCf FIETSERS e.a. Woensdag: 7.08 nam. tot 4,55 voorm. MAANS OP- EN ONI>!:7' S April op: 20 uur 42; onder 5 uur 50. belasting op de openbare vermakelijkhe den. 6. Voorstel van B. en W. om aan B. Zandbergen alhier een stukje grond aan de Havenstraat ten behoeve van het plaatsen van een benzinepomp (aftap-inriohting) in gebruik af te staan. 7. Voorstel van B. en W. om aan E. J. Hogervorst. alhier, voor één jaar een losplaats aan de haven bij Keukendel te verhuren. 8. Voorstel van B en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 12 October 1876, waarbij het Algemeen Burgerlijk Armbestuur werd opgeheven. Bliksem ingeslagen. Tijdens het hevige onweer van gistermid dag, sloeg de bliksem in één der huizen aan de Kerkstraat. Het dak werd vernield, ook aan het meubilair werd schade aangericht. De collecten in de Ned. Herv. Kerk bedroegen gedurende Maart: voor de kerk voogdij f. 41.62 en voor de diaconie f 16.32. NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda, De Raad komt morgenmiddag te twee uur bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging der gem.-begrooting. dienst 1939. 3. Idem, 1938. 4. Vaststelling van aan verschillende ge meenten verschuldigde vergoedingen inge volge artikel 104 der L.O.-wet 1920 5. Voor stel van B, en W. tot het vaststellen van een nieuwe verordening op de heffing eener OEGSTGEEST. Het Zendingswerk op de Oostkust van Sumatra. In het gebouw voor Chr. Belangen aan den Hooge Morschweg is een Zendings filmavond gehouden. Na het zingen van Ps. 103: 1 sprak Ds. J. Streefland een openingswoord en ging ging voor in gebed, waarna Zendeling J. Jansen Schoonhoven, tijdelijk met verlof hier te lande, sprak over ..Het Zendings werk op de Oostkust van Sumatra". Spr. bepaalde zich speciaal tot den ar beid in de Leprozen-kolonie Lao Si Momo. Melaatschheid is allen bekend uit den Bij bel. de gevreesde ziekte waarvan wordt gezegd dat zij die daaraan lijden, als van den duivel zijn bezeten. Melaatschheid beteekent ongeneeslijk heid Daarbij verstoken te zijn van hulp. familie of vrienden is iets, dat wij ons niet kunnen indenken. Men Is gedoemd het le ven door te brengen in eenzaamheid. Het onherroepelijk lot van den patiënt is .Levend verbannen". Een vreeselljk lot. Een ware zegen is het dan ook te weten, dat de Zending alles ln het werk stelt, om door middel van de groote rijkdom van het Evangelie hun, die in zoo diepe duisternis leven, zooveel mogelijk licht te brengen. Spr. schetst dan hoe hij en zijn vrouw In contact kwamen met de vele in diepe ellende verkeerende en lijdende heidenen. Hij sprak van de vele moeilijkheden om het levende Evangelie te zaaien op een ru wen grond, nog harder dan steen. Maar daarnaast ook van de heerlijke ontwikke ling van de zichtbare kiem, het zich met hand en tand vasthechten ln onvruchtba- ren grond, na moeitevbllen arbeid. Hij ver telde van het leven der Batakkers die zich alleen thuisgevoelen in de omgeving waar in zij geboren zijn. lrLao Si Momo", gesticht door de Zen ding. waar de Lepralijders worden verza meld is geheel gelijk aan de Indische Kampong. De lijders 'leven allen ln eigen huis omringd door eigen vee als koeien, géiten, varkens, kljTpen e.a. In dit melaat- schendorp heeft Zendeling Jansen Schoon hoven zijn ar béid verricht, terzijde gestaan door zijn echtgenoote, maar helaas zijn de beschikbare middelen onvoldoende. Maar, aldus spr.. wij zijn niet ontmoe digd omdat wij weten dat God ons terzijde staat om deze lijdende menschen de over tuiging te brengen van het heerlijk Evan- gelie. Op deze treffende getuigenis ging spr. nader in. Na afloop van zijn boeiende rede ver toonde hij een mooie film van het Batak- Kampong leven en lichtte met een uit 3 deelen bestaande film zijn arbeid ln het melaatschendorp nader toe De indrukwekkende avond werd door D». Streefland, na een woord van dank aam den spreker, besloten met dankgebed, waarna gezongen werd het eerste vers van den Avondzang. Vergadering C. H. Kiesvereeniging. In één der lokalen der O. L. school aan de Leidsche Buurt is een streekvergadering gehouden der C. H Unie onder leiding van den voorzitter den heer B. J. v. d. Meene, die de spreker^ ir. van Beuzekom en mr. j J R. Schraal éen hartelijk welkom toe riep: Spr. zette de beteekenis der komende Statenverklezlqgeo uiteen en wekte op tot trouw aan de C. H. beginselen, ir. van Beuzekom sprak hierna over „Het Nationalisme" en wees daarbij o.m. op: l. Nationa'Uteitsbewustwordtng; 2. Natio nale zelfvoldaanheid en 3. Nationalisme. Hij wees er o.a. on dat het nationaal be wustzijn een gave Gods is. doch vaak ook een groote zonde. Het wordt dan Nationa lisme". dat alles voor zich opeischt en aan God als Hoogste Autoriteit geen plaats toekent. God is de natie, Spr. wees hierbij op Japan. De Nat. beweging in dat land vindt haar God in den keizer, dien men Goddelijke eer .toekent. Voor den Christen geldt echter ook hier: „Gij zult géén andere Goden voor mijn aangezicht hebben". Spr. wees ook op Duitscbland, waar het Natio nalisme eveneens tot een religie geworden is. al wordt -dit door de aanhangers ont kend. Wat moeten wij zijn? Nationaal of Na tionalistisch? Het laatste leidt tot over- heersching en verdrukking. Wij moeten, Nationaal zijn,- ons scharen om de Kerk eD om het. volk; daarom moet de leuze zijn „Niet Nationalistisch", maar .Nationaal". Mr. J. J. Schmal besprak hierop o.a. de moeilijkheden in 's lands zaken. Doch er moet niet vergeten worden aldus spr., dat de regeering het eveneens moeilijk heeft. Bi' zijn steeds menschen, die een oplossing weten om uit die moeilijkheden te ge raken. doch het zijn steeds degenen die nimmer kennis maakten met de lands zaken, die een z.g. ..oplossing" weten. Ech ter komt dit ook wel eens voor in eigen kring. Waarom, zoo vraagt spr., is het voor hen die reveeren zoo buitengewoon moei- üjkl Spr. wijdde dit aan den geheelen In ternationalen toestand. Spr. waarschuwde op al te vaak onredelijke critiek. Speciaal tegen het Nationaal Socialisme dat. niet aarzelt de menschen wijs te maken, dat dit de oplossing der verschillende vraag stukken kan brengen. De C. H. Unie is aldus spr.. een Prot. Chr. Volkspartij, waarin voor ieder plaats is. Wij, aldus spr. .aan den verkiezings strijd tegemoet in het besef van onze een heid en met het begrip, dat het huidige evangelie ook iets heeft te zeggen in het staatsbestel. Tenslotte besprak spr. het huidige kabi net, dat geheel anders is geworden, dan de uitslag der vorige verkiezingen deed verwachten. Sinds 1937 aldus spr. is de organisatie versterkt. Waren er toen enke len wier stem afdreef, er is thans reden tot optimisme. De verwachting mag ge koesterd worden, dat hun stemmen weer terug komen. Wie bedenkt, dat de weg tot de eenheid niet gaat doo- de dictatuur, zal niet aarzelen op wien hij zijn stem moet uitbrengen. .Geloof, Hoop en Liefde" moet gestaag bij onzen arbeid zijn, aldus be sloot spr Nog sprak de 2e voorzitter van den Statenkleskrirg. de heer de Jong, die ver heugd was dat ter plaatse een opgewekt C. H. leven heerscht en die tenslotte sprak naar aanleiding van Joh. 18 37 Nadat de Avandzang was gezongen, sloot de voor zitter met dankzegging. RIJNSBURG. Raadsagenda. De Raad komt morgenavond te 7 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Beëediging nleuw-benoemd raadslid G. v. Egmond Jacz.; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4. Benoeming onderwijzeres O. L. school; 5. Opheffing zekerheidsstelling J. J. Alting, als administrateur van het grond bedrijf; 6. Verlenging ontruimingstermijn van onbewoonbaar verklaarde woningen; 7. Aanvraag van de Woningbouwvereenlglng Spinoza" om een voorschot van ten hoog ste f. 133,275 voor de stichting van 42 wo ningen, alsmede voorlooplge goedkeuring tot onteigening van eenige perceelen grond. 8. Verzoek om ontheffing van honden-be lasting; 9. Begrootingswijzlging. De extra collecte voor de Kerkvoogdij bedroeg in de Ned. Herv. Kerk f. 55.81. De beroepen predikant bij de Ger. Kerk alhier, ds. G. J. Hoytema te Smilde bracht gisteren een bezoek aan onze gemeente. De voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de openbare school al hier is als volgt vastgesteld: 1. mej. G. J Vriesen te Haarlem: 2. mej. J. E van Dijk te IJmuiden; 3. mej. W. I. M. Vermeulen te 's Gravenhage. SASSENHEIM. van Rotterdam, spreekt GOEDEN VRIJDAG voorm. 101/» uur, in het Gebouw van den Ned. Prot. Bond, Julianalaan te SASSEN HEIM, over: „Wat kan ons met ons leed, ook ons verborgen leed. verzoenen 2389 VOORHOUT. Vergadering R.K. Staatspartij. De Roomsch-Katholieke Staatspartij ver gaderde onder groote belangstelling ln het Parochiehuis onder voorzitterschap van den heer H. A, Allard. Na een welkomstwoord van den voorzit ter. werden de notulen onveranderd vast gesteld. De heer C. Boere bracht verslag uit van de vergadering der Kamercentrale te Gouda, waarna de gemeenteraadsverkiezin gen besproken werden. Het bestuursvoorstel om op de definitieve lijst, 15 candidaten te plaatsen werd goed gekeurd, terwijl de volgorde der groslijst door loting zal geschieden. Het indienen vari candidaten voor de groslijst kan als nog geschieden. Een voorstel om te stem men in twee groepen, n.l. een A- en B-lijst vond geen instemming. Stemmen gingen op om te komen tot een betere salarleerlng in de werkverschaffing. Volgens den voorzitter ligt dit op den weg van de organisatie. Hierna Sluiting. Onze plaatsgenoot de heer J. v. d. Nou- land P zn. slaagde voor den cursus Neder- landsche Taal. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst Chr. Hist. Kiesvereeniging. De Chr. Hist. Kiesvereeniging hield haar jaarvergadering. Na opening door den voor zitter A. Fortgens, brachten de secretaris en de penningmeester hun jaarverslagen uit. die onder dankzegging werden goedge keurd. De heeren A. Fortgens en L. L. J. Streeder werden als bestuurslid herkozen, terwijl in de vacature C. van Meurs werd gekozen, mej. G. Jansen. De hierop volgen de behandeling van de voorstellen, welke op de alg. vergadering der Chr. Hist. Unie zullen worden besproken, gaf aanleiding tot eenige discussie. Tevens werden voor bereidende besprekingen gehouden over de a.s. gemeenteraadsverkiezing. De vergadering werd met dankgebed ge sloten door den heer O. R. I. Viveen, lid van den gemeenteraad. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida, D. van H. H. van Meijgaar- den en C. M. Zaat Pietronella, D. van G. Stammers en E. S. Ravensbergen Mar- grieta, D. van D. Teunissen en M. van der Bent Tfreodorus Willebrordus, Z. van W. A. West geest en M. J. Burgmeijer. Ondertrouwd: J. Aten 27 J. en J. J. H. Possen 29 j. van Nykerk. Gehuwd: A. van den Broek 23 J. en M. A. Gemsemer 25 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. M. van Cuilenburg. Leldsche- weg 11/13 J. A. Droogers. Landweg 4. van Oud-Vessemeer H. J. Vianen, Papelaan 17 J. A M. Jansen, Oranjekade 15 J. Wee llink, Voorstraat 33. Vertrokken: J. van Houten naar Alkemade, Oude-Wetering. Kanaalweg A 184 Jhr. A. J. GeversLeuven, naar 's-Gravenhage. Parkflat „Marlot" 27 A. Ch. Visser, naar Voorburg. Laan van Nieuw-Oosteinde 1 J. C. F. Thomp son. naar Lelden. Hooigracht 13 L. de Waal. naar Leiden .Bakhuys Rozeboomstraat 26 M. N. Beekvelt. naar Rotterdam J. G. H. DU- kerman, naar Leiden. Hooigracht 58 S. C van den Hoorn, naar Koudekerk, Hooge Waard 46 H. N. F van den Hoogen. naar Leiden. Waardgracht 37. Op 1 Mei a.s. hoopt de zuster Gratia, hoofd der R.K. Meisjesschool, alhier, den dag te herdenken dat zij vóór 25 jaren ver bonden werd aan deze school. Voor oud-leerlingen en belangstellenden zal een receptie worden gehouden op Zon dag 7 Mei a.s. halfvier tot halfvijf op .Huize Bijdorp". HEDEN: Langestraat 67—69. Tentoonstelling van tee- kenlngen. 810 uur nam. Nomateg (le Binnenvestgr. 21): Bijbellezing M. Heymans, 81/4 uur nam. Katwijk aan Zee (Hotel du Rhin): Lib. Staatspartij. Spr. mr. de Witt Wijnen, 8 uur nam. Noordwfjk a. Zee: Geref. Bond, 74 uur nam. Rijnsburg Kleine kerk, Brouwersstr.) Uitvoering van ..Excelsior", 8 uur nam. Donderdag. Gerecht 10: Theosofische Ver. 81/4 uur nam. Langestraat 6769: Tentoonstelling van tee- keningen 245 en 794 uur nam. Leiderdorp (Gebouw Kerklaan)Streekverga dering Chr. Hist, Unie, 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 94—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal); Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen. 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u r> m. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 34 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.! „Blokkade". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De twee zusters Kleh". Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De opstandige vrouw". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorL voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: ,,'t Was 1 April". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag ook 24 uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CuHureele Films Zaterdag nam. 24 uur. Rex-Theater, HaarLstraat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „San Francisco". Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwfjk-a.-Zee)„Het signaal in den nacht". De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 1 trn. Vrijdag 7 April a.s. waargenomen door de apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, Tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8. Tel. 274. 480$te STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klaese, 3de Lifct Trekking van Woensdag 5 April 1039 Hooge Prfysen 200.— 1585 100.— 3674 4126 18088 Prfjsen van t 30. 1017 1230 1284 1296 1685 1837 1851 2145 2173 2199 2400 2548 2630 2707 2888 3062 3175 3370 3696 3790 4194 4256 4362 4443 4608 4718 4878 5097 5506 5549 5579 6698 5715 6839 5979 5985 5995 6123 6297 6451 6574 6612 6700 7659 8140 8219 8293 8436 8601 8748 8860 9777 9934 10437 10696 10761 10982 11046 11442 11734 117 0 11796 11815 12355 12682 13046 13393 14720 15044 15290 16323 15691 15692 15806 15976 16134 16222 16582 16767 16996 17002 17341 17770 18561 18745 19018 19221 19243 19444 19844 20791 20010 21144 21447 21503 21878 Verbetering 2e klasse, 2e HJst: 17356 m. e. 19356. WASSENAAR. Tentoonstelling Patronaatsteekenschool. Door burgemeester van Wijnbergen ls do tentoonstelling van de Patronaatsteeken school na een Inleidend woord van den voorzitter van het bestuur, geopend De burgemeester feliciteerde het bestuur met het feit, dat de school op peil bleef en hij sloot zich aan bij de woorden van waar- deering door den voorzitter tot de ouders gesproken, die hun kinderen aansporen de cursussen te volgen en zwaaide lof toe aan de onderwijskrachten, Spr. spoorde de jeugd aan zich te bekwa men. Hij achtte het een gelukkige omstan digheid, dat daarvoor te Wassenaar gele genheid bestaat, een gelegenheid welke hij een groeiend succes toewenschte. Hierna werd de keurige tentoonstelling bezichtigd. Vergadering Roode Kruis. In hotel Bellevue vergaderde het Ned. Roode Kruis. De voorzitter jhr. W. K. von Weiier open de en merkte op dat het ledental ln het af- geloopen jaar belangrijk is toegenomen, evenals de geldmiddelen. Spr. dankte allen die in October aan de collecte hadden deel genomen. waar toen niet minder dan f. 710.11 werd opgehaald. Ook dankte spr. de dokto ren Baart de la Faille en Weerenbeck, die ieder jaar cursussen voor het diploma E.H. B O. geven. Hij drukte er zijn spijt over uit, dat de afd. Wassenaar thans vrijwel geheel wordt uitgeschakeld bij het verleenen van eerste hulp langs den weg bij verkeerson gevallen. Vroeger berustte dit geheel bij het Roode Kruis en iedereen was vol lof over de accurate en snelle hulpverleening, dank zij het aanwezig zijn ter plaatse van een Roode Kruis-auto die steeds klaar stond. Thans moet er in gevallen van vervoer eerst een ziekenauto te Scheveningen worden op gebeld, hetgeen altijd veel tijd kost, zeer ten nadeele van de patiënten. Het bestuur blijft zich evenwel voorstellen voor Wassenaar althans één ziekenauto gestationneerd te krijgen. Hierop las de secretaris-penningmeester, de heer P. Pfundt de notulen, die goedge keurd werden. Den penningmeester werd décharge ver leend De inkomsten bedroegen incl. een batig saldo ad f. 1368,27 in totaal f. 2898, de uit gaven f. 1289,10, batig saldo f. 1609,48. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6