Het derde Rijk betreedt nieuwe financieele wegen WLiZMEN /TUKKIN Trad de Varkenscentrale onrechtmatig op? LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Woensdag 5 April 1939 KREYMBORG Minister Funk's plannen met de belastingbons RECHTZAKEN Hoe groot zijn thans de tekorten F A BJLi TRICOLINE Dagbladreclame vervangen Handelaren eischen schadevergoeding LUCHTVAART Luchtaanvallen! De grootste belastingverhooging, die ooit werd ingevoerd KANTONGERECHT TE HAARLEM. Evenredige vrachtverdeeling. Voor den Haarlemschen Kantonrechter1 stond terecht een 28-jarige schipper uit Leiden, daar hij op 21 Februari j.l. in de Haarlemmermeer heeft vervoerd een lading mest zonder tusschenkomst van de Be vrachtingscommissie. Verdachte was geheel te goeder trouw geweest. De ambtenaar eischte een geldboete van f. 6 subs 3 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde I tot f. 5 subs. 3 dagen hechtenis. I Een valschc hond niet onder zijn toezicht gehouden. Vervolgens stond terecht een 61-jarige ken. Aangezien de uitgaven van het Derde Rijk zich. gelijk openlijk wordt toegegeven. in stijger.de lijn bewegen en zoowel de lee ningen als de ..leverantieschatk'stbons" kennelijk te weinig opbrachten, is de ver- Onze Berlijnsche correspondent schrijft onderstelling geenszins te gewaagd dat er In het Derde Rijk zijn er geen min sters, binnen korten tijd niet zoo heel veel min- die astronomische credieten aanvragen voor der schatkistbons zullen zijn uitgegeven als de nationale bewapening. In het Derde j de belastingopbrengst van een geheel jaar Rijk bestaat er ook geen parlement bedraagt. 'n omloop. Zoowel met het systeem der rijksleeningen aJs met dat der Liefer-i, TT schatzanweisunsen" heeft men nu aebro- TvX heeft aangevallen. De ambtenaar van het O. M. eisohte een geldboete van f. 10 subs. 6 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde overeen komstig den eisch. DE VERVUILING TE MAARN. dat die astronomische credieten voteert en op nog hoogere uitgaven aandringt. In het Derde Rijk kan men overal lezen en hoo- ren. welke voorraden oorlogstuig andere landen bezitten. In diezelfde statistieken verschijnt Duitschland zonder cijfers; alleen de om vang van de oorlogsvloot wordt niet ver heimelijkt. Niettemin twijfelt er memand a. n. of ook het Derde Rijk werkt met in spanning van al zijn krachten aan de be wapening. In het dagelijksche leven merkt men maar al te goed. wat voor offers er geëischt worden om in recordtempo een formidabele macht op de been te brengen. Improductief en kostbaar. De Duitsclie bankbiljettencirculatie bedraagt momenteel een kleine 9 mil liard. De tijd lijkt niet ver, dat er naast deze zichtbare circulatie een on zichtbare circulatie zal ontstaan, tweemaal zoo groot is. Bedenkt men. dat de helft der uit te geven belasting- bons eerst drie jaar na uitgifte ver zilverd kunnen worden, dan is het uiteindelijk totaal van hetgeen wij on zichtbare circulatie genoemd hebben, eenvoudig niet meer te schatten. Verdachte vrijgesproken. De 46-jarige vrouw, die terecht gestaan heeft in de geruchtmakende Maarnsche vervuilingszaak. beschuldigd haar moeder te Maarn opzettelijk in een hulpeloozen toestand van vervuiling te hebben gelaten, en zich zelfs tegen overbrenging van de die oude vrouw naar een verplegingsinrichting 1 te hebben verzet om de kosten te sparen, is gisteren door de Utrechtsche Rechtbank vrijgesproken van het haar ten laste geleg de. dat niet bewezen is verklaard. De officier van Justitie had 2 maanden gevangenisstraf geëischt. SHIRTS VAN HEBBEN INDERDAAD EEN BIJZONDER CACHET TRICOLINE uni I 5.50 en wotbo I 6.50 •H*n m«( 2 Trubanlji boorden en 2 paar manchetten5.90 WEMCOLUX14 90 WEMCOREX printed f 3.90 en woven 4 25 2433 flngez. Mcd.) BEDROG MET KIPPENLEVERANTIES. Waar het heele finar.cieele probleem in Den iaatsten tijd kwamen bij de politie Oorlogstuig is niet alleen het improduc- Duitschland een zuivere vertrouwenskwestie Ede veie klachten binnen van personen, tiefste van alle industrieele producten, het geworden is. is het misschien nuttig .n dit dje naar aanleiding van aanlokkelijk opge- is ook het kostbaarste. Het Duitsche volk v^Tband nog te wijzen op den psychologi- stelde advertenties, kippen bij z.g. fokkers ondervindt dat aan den lijve. Zes jaar lang schen factor, dat het Duitsche volk tot nu te Ede en Veenendaal hadden besteld en Is er in Duitschland harder eewerkt dan toe van de financieele gestes der regeering die in piaats van hennen, oude en soms ooit tevoren. n0^ eemge notie had. wijl de totalen der zi€ke kippen ontvingen. In verband met dit ou .tenlandsche en binnenlandsche schuld. bedrog bij kippenleveranties had zich de Het volksinkomen steeg met bijna 50 aiSrhede de leeningen en der .lieferschatz- 125-jarige koopman D. van L. uit Ede gis- procent van 45 tot 65 milliard Rijks- hef syXTd* mark de belas .n.opbrensst nam van ?-eet echter niemand meer. hoe qroot de oXhttag n lasJ gel^ 6 milliard in 1933 tot 19 millard in financieele tekorten zijn. Verd h^d in verschillende bladen adver- 1938 met ruim 300 procent toe en desondanks is de situatie van de schat kist op haar minst zoo kritiek als in de eerste na-oorlogsche jaren, terwijl men zich niet alleen op het gebied van genotmiddelen, maar ook in zijn voor naamste levensbehoeften beperkingen Een kwestie van vertrouwen I tenti« geplaatst, waarin hij Jwnnen van zes tot zeven maanden te koop aanbood. Boven de annonce stond: „een eerlijke be handeling is ook een blijvende vriend schap". Een inwoner van Oostzaan en een land bouwer te Ambt-Hardenberg gingen op de advertentie in en bestelden een aantal kip pen. Zij ontvingen de beesten in kisten, waarvan de openingen zoo klein waren, dat men de koppen niet goed kon bekijken. Bovendien geschiedde de zending onder rembours, zoodat de koopers wel gedwon gen waren de zending te aanvaarden, BIJ opening der kisten bleken deze meerendeels overjarige kippen te bevatten, die boven dien ziek waren. De officier van Justitie, mr F. Couvée merkte in zijn requisitoir op, dat reeds vele jaren door de z.g fokkers te Ede en Vee nendaal dergelijke methoden in praktijk worden gebracht De politie ontving tal van klachten en heeft tegen deze mensehen herhaaldelijk gewaarschuwd. Spr. eisohte in beide zaken drie maanden gevangenis straf Uitspraak 18 April a.s. Het behoeft geen betoog, dat de nieuw ingestelde meer-inkomstenbelastng. welke in groote lijnen daaruit bestaat, dat men in Duitschland voortaan 30 pet. van het be drag, hetwelk men meer verdient dan In het voorafgaande belastingjaar aan den op moe. leggen, welke herinneringen Uscus zal moeten afstaan, slechts van wei- ni-r Kotoo r am i c "c 1 mnov not ne Ar» oproepen aan den boozen droom der inflatie. De vroegere president van de Rijksbank, dr Hjalmar Schacht, heeft het klaarge speeld, de uitgavenpolitiek der nationaal- sociaüstische regeermg steeds in zooverre te beperken, dat er voor elke uitgave een dekking aanwezig was: dat die dekking in de meeste gevallen van uiterst betrekke lijke om niet te zeggen fictieve waarde was, kon hij niet helpen. Tenslotte moest hij den gevolmachtigde van het vierjarenplan Hermann Göring. ervan in kennis steller.. dat het zoo niet langer ging. Men kon niet meer dan 3000 Mark gen'e'en. tot in het oneindige wissels blijven trek- ken op een toekomst, die vermoedelijk j alleen maar nog grootere financieele moei- lijkreden met zich mee zal brengen, dan er thans reeds bestaan. nig beteeken's zal zijn, waar het er op aankomt de tekorten der belastingop brengst aan te vullen, die zullen ontstaan zoodra de belastngbons ter verzilvering zullen worden aangeboden. Alle inkomens tot 2400 mark immers zijn eeheel en alle inkomens tot 3000 mark ten deele vrijge steld van de meer-inkomstenbelastine. Vol- 30 pet. van haar meer-inkomen af te staanHet lijkt zelfs niet twijfel achtig, maar is eenvoudig te dwaas om te veronderstellen. In officieele kringen verbergt men dan ook niet. dat het welslagen van het nieuwe financieringsplan uitsluitend afhangt van het feit. dat de bevolking vertrouwen ge noeg heeft in de financieele leiding om de belastingbons voor zoo goed als goud te beschouwen en ze dus niet verzilvert wan neer ze vervallen zijn. Men tracht hieraan gens een recente statistiek van het Ar- nc, een verle'deüj.k tintje te geven door beidsfront. waarbij evenwel niet duidelijk houders van belastingboins een korting op stond aangegeven of ze betrekking had od oepaalde belastingen toe te zeggen, bruto- of netto-inkomen gelijk men weet. bestaat daartusschen n Duitschland een belangrijk verschil zou slechts 8 pet. der Duitsche bevolking een inkomen van iNadrak verboden i. De pogingen van Schacht. Geld was er noodig. Chèques. die toch in wezen uitsluitend gedekt worden door een beetje hoop op betere tijden en met scherpe waakzaamheid van de zijde der deviezenpolitie, waren er reeds veel te veel. Schacht wilde de belastingschroeven ver der aandraaien. In zijn omgeving werd er gesproken over een korting van 10 pet. van alle vermogens boven de 10.000 mark. welke korting men hoopte door een goede propa ganda het karakter te geven van een dankoffer aan den Führer. Een ander plan behelsde, dat geen privé-vermogens doch alleen de kapitalen van bedrijven gekort Of die bevoorrechte 8 pet. jaarlijks dusdanige inkomstcnvermeerderingen geniet, dat zij milüarden en milliarden 1 S zou kunnen samenbrengen door slechts (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie). Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. niet te wiekt zouden worden en wel met 20 pet. Van beide plannen is niets terecht geko- men. zeer waarschijnlijk doordat Hitier elke belastingverhooging in welken vorm dan ook van de hand meende te moeten wijzen waarop Schacht niets anders overbleef dan Voor de derde kamer van de Haagsche te zwichten voor Göring. die de Rijksbank rechtbank zijn gisteren de pleidoo.en ge- als fr.ancieringcorgaan ondergeschikt wilde houden in de procedure van de Nederland maken aan de leiding van het vier jaren- sche Varkenshandelaren (Ballenng cs.) plan. of zijn ontslag te nemen. Zijn beslis- tegen de Varkenscentrale. sing is bekend. Schacht's opvolger, dr. Walter Funk. kreeg in zijn benoemingsbrief van Hitier persoonlijk de opdracht, om belastingverhooging te vermijden. Zijn bewind was nauwelijks twee maanden oud, toen het nieuwe financieringsplan gepubliceerd werd, belastingverhooging De handelaren hadden middels hun ad vocaat. mr. Grosheide de centrale, het door de ovsrheid in het leven geroepen crisis instituut gedagvaard voor vergoeding van -■ - ij kosten, schaden en interessen, door hen J™"*0_£eUSL het bedrijf te Uithoorn dat oor spronkelijk een baconbedrijf was is dit een zeer lastige concurrent op de binnenlandsche markt geworden Od verschillende wijze werden be paalde bedrijven bevoordeeld ten koste van de eischers in casu. De commissie-Beumer heeft in haar rap port zelf geconstateerd dat de Varkens centrale haar taak te buiten was gegaan, doch merkwaardig genoeg concludeert zii dat er niets kwaads is gedaan. Deze con- rlus'e slaat volgens pleiter als een tang od een varken. De Varkenscentrale deed allerlei dingen Duitschland ooit heeft gekend. Het lijdt niet den minsten twijfel, of Hitier heeft zich tegen dit besluit met hand en tand verzet. Tenslotte gaf hü toch toe. Het getu'gt ongetwijfeld niet van zwartgal- geleden als gevolg van huns inziens on rechtmatig optreden der centrale op de binnenlandsche markt. Mr. L. Bouma. die in de plaats van mr. dat de grootste 1 Grosheide optrad merkte op. dat men te doen heeft met een groep grossiers, de uit- oeteenent, weine tuitend aan siagers en vleeschwarenfa- brieken leveren en aldus typ:sch voor de Nederlandsche markt werken. Het geheele gebied van de verwerking van varkens is een samenhangend geheel. Wan neer de export van bacon e.d. slecht gaat. dan werpt men meer producten op de hgheid wanneer men hieruit afleidt, dat binnenlandsche markt, al heeft deze een de f;nancieele toestand van het Derde Rijk od het oogenbük ook in de oogen zijner over het algemeen op dit gebied uitge sproken optimistische leideTs kritiek is. haar verantwoordelijkheid moeten dragen. De rechtbank zou de schade hebben te be palen. Jhr. mr. G. W. van der Does herin nerde aan de statuten van de Varkens centrale. waarvan de instelling van het uitvoermonopolie het voornaamste was. Daarnaast werd een invoer monopol :e ingesteld Evenwel is het zelf ter hand nemen van den handel in varkens zeer duidelijk in de statuten opgenomen. MOETEN ZE THUIS BLIJVEN? Vopr deze vraag ziet het bestuur van de Vrijzinnig Christelijke Gezondheidskolonie „Naar Buiten" zich gesteld en het zou zoo graag met een „neen" antwoorden. Maar dan is daar weer die jaarlijkschc rekensom: zooveel in kas, zooveel de verpleegprijs per kind, het eerste gedeeld door het tweede en dan als uitkomst het nuchtere getal, dat bepaalt hoeveel kinde ren dit jaar kunnen worden uitgezonden. Een nuchter getal ja. maar wie zal de waarde kun nen schatten van wat daar achter verborgen ligt: hoeveel gezondheid, hoeveel nieuwe le venslust. hoeveel kindervreugd? En als op de bestuursvergadering de vinger gaat langs de lijst met namen van de candidaten met daar achter de door den arts gegeven bemerking i noodzakelijk, dan blijkt het bovengenoemde nuchtere getal zoo onverbiddelijk te zijn over- I - A schreden. Wat nu? Loten wie er moeten af- pet. iri seld betalen. De overige 40 pet. wor- Varkenscentrale zou alleen de teelt en pro- toezeggingen te doen doch zij moet. bij vallen? Zal dan het domme kansspel beslissen den voldaan in bons. welke in de toekomst due tie regelen en bii de slachting een hef- veranderde omstandigheden, vrijheid behou- wie wel en wie niet vijf weken lang de kostelijke met de opbrengst der belastingen afbetaald f'ng doen. doch overigens zou het alles den om toezeggingen 'n te trekken. De bosch- of zeelucht zullen happen? or zullen worden. Houdt men er rekening .vrijhe d en blijheid'* zijn mededeeling. dat de Varkenscentrale zelf Als er nu eens menschen waren, die door een mee dat de huidige Duitsche hoogconjunc- President: Die blijheid schijnt wel te zijn niet in varkens zou handelen was slechts of door lid teworden van onze yereeniging tuur voor een zeer hoog percentage uit- terensrevallem i als een toezegging te beschouwen. die zeker zenden? Het klinkt een beetje als een sprookje, sluitend voortspru't u t rechts*reeks?he er. Ple ter: Inderdaad heel erg. De Neder- niet verder kon strekken dan hetgeen ln nietwaar? Als zoon sprookje dat kinderharten zljdelingsche regeerngsopdrachten dan ligt landsche Varkenscentrale had beperkte de statuten was vastgelegd blij maakt! Wie wil er de rol in vervullen van zeer beperkt opnemingsvermogen In September 1931 was er een weerslag in den export, naar aanle'ding waarvan de Varkenscentrale ontstond De klacht van de Nederlandsche varkenshandelaren nu is. dat de Varkenscentrale buiten haar be- Zooals men weet zal de Duitsche staatvoegdheden is gegaan door zich met den menschelijk werk toont fouten, voortaan zijn opdrachten slechts voor 60 binnenlandschen handel in te laten. De De Overheid wordt meermalen genoopt De belastingbons. In deze vereeniging (Varkenscentrale) had de staat grooten invloed en daarom heeft de regeering de commissie-Beumer ingesteld, toen er klachten over de Var kenscentrale rezen. Bij de oprichting van de Varkenscentrale zijn weliswaar fouten gemaakt doch elk „TROTTOIR-BEVUILING". Er was eens het is jaren geleèn een nette inwoner van een dorpje, «aar ik den naam van vergeten ben, die klaagde over het zelfde euvel, dat thans, in 1939. zooveel pen nen inspireert. Ten einde raad wendde hij zich tot den burgemeester en sprak: „Edelacht bare. de hond van mijn buurman heeft de onaangename gewoonte zijn op mijn stoep te deponeeren. Den eersten keer heb ik me er maar bij neergelegd, den tweeden keer heb ik het ook maar voor zoete koek opgegeten, maar nu leg ik het toch in handen van den burgemeester". U ziet. het probleem is al oud. ..De onsmakelijke vertooningen ten aanschouwe van vele omwonenden" bestaan al lang. De hondengeleiders*sters) zijn altijd al „tuchte loos en f&tsoen-negeerend geweest". Toch moet me van het hart, dat de klacht overdreven is. Is er één plaats, welke zoo een onberispelijk aanzien heeft als ons Oegsigeest? Het is tenminste zeer toe te juichen, dat ons gemeentebestuur, het werk kennende van de straatreiniging, niet tot kinderachtige bepalin gen is overgegaan, als in Leiden zijn ingediend. De lezer ziet wel. dat Nederland ook moeilijk heden kent, waar de Poolsche corridor niets bij is. Het ware wel te wenschen, dat er geen hon den zonder geleide op straat mochten loopen; deze kunnen wel eens tot last zijn, maar ach, laten de schrijvers van de ingezonden stukken hun hand over hun hart halen en bedenken, dat een hond toch zoo graag eens vrij wil zijn, als hij even uit mag. En anders adviseer ik. dat in iederen honden- mand een lijstje bepalingen wordt vastgeprikt. Voetgangers en honden hooren op de trot toirs. Een kleine jongen Jn Oegstgeest zei: „Nou, en i k laat Peggy niet overrijden". Hoe gaat het inmiddels met de belasting, die betaald wordt om een hond vrij te kunnen laten loopen. mits onder geleide? Oegstgeest. 5 April 1939. H. W. Wij nemen gaarne aan, dat het Gemeente bestuur van Oegstgeest het werk van de straat reiniging kent. doch wij weten uit naam van vele ingezetenen te spreken, wanneer wij zeg gen. dat de straatreiniging in Oegstgeest zeer veel te wenschen overlaat Dat voetgangers op het trottoir hooren. beamen wij ten volle, doch hieronder behoort dan toch ook de jeugd ge rangschikt te worden: de werkelijkheid is echter wel eenigermate anders, gezien de voor anderen en voor zich zelve gevaarlijke rolschaatsende kinderen, hetwelk ook in Leiden het geval is (Red. L. D.) DE NOOD VAN DEN TUINBOUW. Geachte Redactie, Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer De Bree in het Leidsch Dagblad d.d 31 Maart j.l. betreffende het door den heer Van Kampen op de jaarvergadering van den Nederlandsche Tuinbouwbond gesprokene, ver zoek ik U een kleine ruimte in uw blad. In de eerste plaats heeft de geachte inzender uit een (onvolledig) courantenverslag een con clusie getrokken, die totaal niet past in het raam van het door den voorzitter gesproken woord. Ook komt de heer De Bree tot een totaal verkeerde stelling, want: le. Is het product bezit van de tuinders en deze hebben hun afzetwijze zelf te bepalen. 2e. Is er maar één probleem n.l. de productie zooveel mogelijk te brengen tot den consument tegen een loonenden prijs. 3c. Alle tusschenpersonen, welke daarbij noodig geoordeeld worden evenals de wijze waarop zal alleen door den producent zijn aan te wijzen en te bepalen. De geachte Inzender ziet in het probleem alleen zichzelf, doch het belang van den enke ling is nu eenmaal ondergeschikt aan het maatschappelijk noodige. Tal van jaren verkoopt de tuinder onder den kostprijs cn aan deze groep van producenten moet een loonendc pro ductie in de eerste plaats gewaarborgd zijn. Als men nu waarneemt, dat de distributie ongeordend is. dat er b.v. in één straat wel vijf of meer groentenhandelaren dooréén rijden om hun klanten te bedienen, dat in steden als b.v. Apeldoorn. Goes, Kampen. Nijmegen enz., als het jaar reeds vergevorderd is. de voorjaars groenten in eenige beteekenis worden aangebo den tegen prijzen, die abnormaal zijn t.o.v. de veilingprijzen en de conservengroenten in dezen ongeordenden afzet aangeboden worden wan neer de versche groenten het recht hebben op deze plaats, dan is het duidelijk dat er nog veel te ordenen is voor den Nederlandschen tuinbouw, welke door al deze factoren in het binnenland niet kan distribueeren. zooals mo gelijk en vooral noodzakelijk geacht wordt. En dat is dan alléén het probleem der tuinders, om dat het product hun bezit is en van niemand anders. Zoo noodig zal alles gedaan moeten worden om den consument ruim te voorzien van tuin bouwproducten tegen een loonenden prijs en als in deze aangelegenheid belangrijke wijzigin gen zullen moeten plaats hebben tot het be reiken van dit doel. dan zal de tuinbouw die tot stand moeten brengen. Circulatie van voldoende geld is alleen te bereiken met een loonende productie, speciaal in Nederland, van het geheele agrarische be drijf. Natuurlijk speelt hier de internationale goe- derenruil een groote rol, maar dat ia op zich zelf een probleem, dat niets te maken heeft met het binnenlandsche vraagstuk: op we^ke wijze kan de producent zoo veel mogelijk ln het binnenland plaatsen tegen een loonenden prijs? Eerst dan moet nader worden bezien, op welke wijze de tusschenhandel ingeschakeld wordt, maar dit is een geheel secundaire kwestie welke het primaire niet raakt. C. M. DEN DULK. Lid van den Ned. Tuindersbond. Katwijk aan Zee. DE POSTVLUCHTEN. De „Wielewaal" is gisteren van zijn reis naar Indië om kwart voor vijf op Schiphol geland. KLEEDING, 2396 (Ingez. Med.) Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De goede gang van zaken op de slachtvee- markt, welke zich ook begin dezer week over de geheele linie ruimschoots kon handhaven, is oorzaak, dat er op de stallen niet zooveel voor raad meer is. want er is dezen winter veel min der gemest dan gewoon en zoodoende komt het financieel met de mesterij op het laatst van dit seizoen nog vrij goed uit. Maandag, zoowel als Dinsdag te Rotterdam was er flink aanbod en de handel verliep toch tamelijk vlug en flink prijshoudend. We noteerden voor prima kwaliteit van 74—80 cent en voor 2de en 3de soorten 56—70 cent per K.G. geslacht gewicht. Ook de Amsterdamsche markt en die te Pur- merend en Groningen hadden een zeer vasten toon. De omzetten in rundvleesch zijn de laatste weken iets toegenomen. Ook de slachtstierer. waren goed te plaatsen tegen 55—62 cent per K.G. Op de verstelde markt heden te Leiden was meer drukte dan anders op zulk een verstelden marktdag het geval ls. ofschoon er minder aan voer was dan j.l. Vrijdag. De handel in slacht vee was goed en gemakkelijk prijshoudend. Melkvee evenals elders evenwel traag, doch niet goedkooper, terwijl de goede soorten guste koeien wat duurder waren. Besteed werd voor gebruikskoeien f. 140—f. 265 en voor guste wel- dekoelen f. 120235 per stuk. Vette kalveren werden redelijk en de beste soorten duur verkocht, n.l. 2240 cent per pond levend gewicht. Nuchtere kalveren vrijwel onveranderd. Slachters f. 37 en fokkers f. 12—f. 18 per stuk. Op de wolvee-afdeelingen was een vlugge handel voor beste kwaliteit, tegen p§JJzen van f.18—f.25 en magere soorten tot f.14 per stuk. Heden werd op de Leidsche markt veel voor België gedaan. De varkensmarkt was in doorsnee iets vaster gestemd. Zware soorten 23,i tot aan 25 cent en lichte soorten 2223 cent per pond levend ge wicht. het voor de hand dat er binnen afzien- baren tijd voor milliarden van deze beias- t"n?bon? in omlooo zullen zijr.. Men vergete met da Du'tschland het vor'ge jaa'- voor m?er dan 8 milliard riiksleenincen aan- j -chuM'e zemaakt ging Bovendien bracht het voor ruim de j helft van dit bedrag aan Lieferschatz-1 Doordat de Varkenscentrale on bij- anweisungen" leverantieschatk'stbons zonder voordeelige wijze leverde aan bevoegdheden en had zich buiten den bin- in repliek betoogd? mr. Bouma nog dat dc goede geest, die smalle bleeke kinderge- nenlandschen handel moeten houden. Zii de bevoegdheid tot handeldrijven door de dchtjes omtoovert, in bolle blozende wangen? is haar statuten te buitengegaan en heeft varkenscentrale niet kan worden erkend Het adres van de secretaresse is: Mevrouw R. 0nmhtmatige dade" I Mdenj dat de statuten mogen hebben De rechtbank zal spraak doen. Het adres van den penningmeester is: G. H I Dirkzwager, Witte Singel 25. Gironummer afd, Dinsdag 2 Mei uit- I Leiden v. d. Vrijz. Chr. Gezondheidskolonie „Naar Buiten": 295736. Beschermt U tegen de gevolgen van Bescherming daartegen is alleen mogelijk als ieder zelf daadwer kelijk meohelot. Nadere inlichtingen versirekt de secretaris van de afd. Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, de heer D. C. Kok, Rapenburg 9, Lelden. 2—4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14