Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 5 April 1939 Berichten vorige oplage Binnenland Werkloozen werken voor elkander Uil Ned. Oost-Indië Buitenland De Duitsche begrooting voor 1939 AALSMEER. Propaganda-avond „E. D. D." ..Eenheid door Democratieafd. Aals meer" vergaderde in „De Oude Veiling". De voorzitter, de heer J. Duinker opende, waarna ds. G. Westmyse sprak over „Slaat de wereldweegschaal over naar Dictatuur of Democratie?"; de heer P. v. d. Stam over: „Waarom ik lid ben van E. D. D." en mr. K. Jansma over: „Weest op Uw hoede". Na een dankwoord van den voorzitter volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Andries Johan, Z. van H. van Mou- rik en E. Groen Johanna Margaretha, D. v. J. Renes en B. Veenendaal Elbert, Z. van H. Niezen en M. van den Heuvel Cornells Hendricus Jozephus, Z. van C. J. Smit en M. J. Gijse Willem Engelihus, Z. van W. J. Com mandeur en Th. M. Verlaan Cornelia Theo dora, D. van J. Leber en M. N. van Tol Gerard Casper, Z. van J. de Vries en M. van Liempt Gerrit Cornells, Z. van A. D. Kees- sen en M. J. Bras. Ondertrouwd: B. N. van Haarlem 29 j. en J. C. Oljjhoek 26 f. J. Topsvoort 23 j. en J. Klein 20 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. J. van Bunnik. Luwte 32 B. Roze boom. Luwte 28a G. Jongkind. Helling 30 J. Koningen. Middenweg 44 Wed. H. den Boer. Oosteinderweg 81. Vertrokken: C. H. W. Moleman. naar Nieu- wer-Amstel, Bovenkerkenveg 75 Wed. P. C. Luyten, Utrecht. Jac. Catsstraat 17 Wed. J. Spaargaren, naar Haarlemmermeer. Zwanen- buig. Olmenlaan 88 J. P. Spaargaren, naar Haarlemmermeer. Aalsmeerderdijk 674 C. J Bosland. naar Assendelft. Dorpsweg 424. De Snijbloemenhandel. De snijbloemenhandel had een zeer te vredenstellend verloop. Een belangrijke factor In deze was wel, dat het aanbod van diverse bloemsoorten door de koude weersomstandigheden nog steeds weinig uitbreiding onderging, waardoor de handel in staat was zoo goed als alles te koopen. wat ter markt kwam. De seringentoevoer was op meerdere dagen nog van flinke beteekenis, ter/ijl de kwaliteit veelal ook nog mooi kan worden genoemd. De op brengst van deze bloemtakken bleef als regel bevredigend: voor de beste Mad. Fl. Stepman werd tot 36. Marie Legraye tot 20. blauwe soorten tot 26 en het kartere goed (per 10 stuks) van 2565 cent betaald Het aanbod van rozen bleef nog steeds be perkt en daar de vraag voor deze bloemen na het miden der week iets beter werd. konden de prijzen wat oploopen; voor de meer gewone soorten werd van 614 ct. per stuk betaald, prijzen, welke ook onge veer voor Am. anjers werden betaald. De-ze laatste bloemen munten veelal, we gens gebrek aan zon, nog niet uit in kwa liteit. Er was steeds een zeer levendige handel in bolbloemen, o.m. tulpen, narcis sen. irissen, anemonen en hyacinthen, ■waarbij geconstateerd kon worden, dat de prijzen vast en eenigszins oploopend wa ren. Voor de tulpen werd per dozijn be steed van 1837 ct., voor de narcissen van 920 ct.. voor de irissen van 1021 ct., voor de anemonen van 1427 ct. en voor de hyacinthen (p. stuk) van V/-—4 ct. Ook freesia was gewild en voor mooie wraar golden zeker bevredigende prijzen; per 10 stuks witte van 20—35. gele van 18—40 en lila van 25—55 cent. Het aanbod van kas- lathyrus breidde zich langzamerhand uit, waarbij de prijzen zich heel goed konden handhaven. De lathyrus blijkt, door haar lichte gewicht, steeds een gewild bloempje te zijn en hierdoor uitstekend voor den ex port geschikt. Men betaalde voor dit pro duct van 35—75 cent per 25 stuks Prunus en Jap. kersen zijn snel op den terugtocht; het seizoen dezer bloemtakken is bijna achter den rug. Amaryllis- en anthurium- kelken gaven een matige opbrengst, n.l resp. van 611 en van 47 cent: callas van 819 en plumosus-snijgroen van 16 30 cent (per bos). ClematlSbloemen no teerden van 30—50 cent. Aan de veilingen van potbloemen en -planten heerschte. bij flink aanbod, steeds een levendige handel, waarbij aLs regel zeker bevredigen de prijzen werden besteed. Men betaalde voor: primula obc van 1842 ct., clivias van t 0 801.20, deutzia's van 2035 ct., azalea's van f. 0.70—2.20. hortensia's van f o.502.00 en cineraria's van 30—50 cent. De violen noteerden (per bak) van 65—90 cent. Omzet veiling „Bloemenlust". Aan „Bloemenlust" werd over het le kwar taal 1939 in totaal omgezet voor een bedrag van £.633.667.31 of £.69.186.68 meer dan over dezelfde periode van 1938. Aan doorgedraaide producten werd boven dien over het le kwartaal 1939 uitgekeerd f. 5434.42. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking;. Vertrokken: Petrus J. Keijzers naar Hillegom Ambachtstraat 6; Theodorus Th Strobbe naar Velsen. Spaarndammerweg 75: Wed. H. den Boer naar Aalsmeer. Oosteinderweg 81; Benja min Benjamins naar Haarlem, Zuidpolderstr. 48; Martinus J. P. F. Kosters naar A'dam. Beetevaerstraat 267: Pieter Bakker naar A'dam Gr v. Prinstererstraat 16 1-hg; Johannes Kloot naar Lisse. Kanaalstraat 115: Johan Bootsma naar A'dam. da Costakade 180 hs; Johan J. W. Heiligers, naar A dam. v. Spilbergenslr. 126 hs; Pieter van Roon naar Lisse. Wagendwarsstraat 46: Petrus J. E. Janssens naar Heemstede. Molenlaan 10: Cornells Broertjes naar A'dam. ten Katestraat 43. beletg.; Hermanus J. Strauss naar Bloemfontein Z.-Afrika; Govert Strudck. naar Haarlem. Tulpenstraat 18 zw.; Henurik E. Spierenburg naar Hillegom. Ambachtstraat 25; Willem H. van Tellingen naar A'dam. Hoofddorpweg 20. Gevestigd: Wilhelmus C Nobel. Spieringweg 322 Franciscus A. Smit Wilgenlaan 76; Johan F Anspach. Wilgenlaan 101; Pieter A. Kroon. Hoofdweg 1227: Jan Ensing. Zwaner£urgerdijk 118; Arie Koster. Eksterstraat 55; nieodorus Kolder. Lesuwerikstraat 14; Ferdinand A Jesse Leeuwerikstraat 14; Albert E Schneider. Frie- dalaan 88; Adrianus G. Mau-er. Wilgenlaan 70; Willem Mertens. Schipholdi.ik 157; Maarten Witte. Dennenlaan 34: Arie Smits. Aalsmeer - derweg 697: Johannes Balk. Sloterweg 217; Cornells Oostrom. Nleuwemeerdijk 119: Gerrit Beers, Leimulderdijk 266. Burgerlijke Stand. Geboren: Hllligle d. van Chr Roodenburg en H v?n S"'' nter Fredericus Johannes Maria d. van J. H M. van Loon en A. T. H M de Haas; Gerrltje d. van J. Kort en J. Plomp; Arie z. van Joh. van Bergen en M. T. Oudijk; Hendrika Nicolette d. van N. G. Bruijnis en H. van Elderen; Astrid Elisabeth Geertruida d. van M. C. Maste en W. Schubert; Marinus Arie Laurens z. van R. ten Wolde en G. H. Breure; Arie z. van A. Kapteijn en M, de Leede; Willem z. van W. Nijzink en J. G. Tielen; Teunis Hendrik z. van T. van der Staafj en W. yan den Heuvel; Josephus Cornells z. van Th. C. Suldgeest en A. M. van der Weiden; Johannes z. van P. Pols en M. Helmigh; Antje Grietje d. van A. Dijkstra en R. de Boer; Tinh Jeannette d van D van Wieringen en E. de Groot; Nicolaas z. van J. van der Plas en A. Scherff; Wilhelmina Catharina d. van G. J. Bogers en H M. Mostert. Ondertrouwd: Jacobus Nicolaas Gieske. 30 j. en Margaretha Gorter. 25 jaar; Gerrit Meijer. 20 jaar en Roelina Bazuin. 20 jaar; Jan Roest 27 jaar en Geertruida Christiana Hoekman, 22 jaar: Cilius Nieuwkoop. 36 jaar en Neeltje Dol 29 jaar; Petrus Boeting. 54 jaar en Neeltje de Hertog 49 jaar. Getrouwd: Dirk Mulder. 28 jaar en Abra Wilhelmina Kempe, 26 jaar; Willem Schering. 29 jaar en Trijntje Beukers 25 jaar; Hermanus Koopman, 25 jaar en Jeannette Frija Allegonda Tuning, 23 jaar. OverledenMaria Magdalena Bonkerk. 68 jaar. echtg. van N. A. Tjalma; Cornelia Geer truida Bakker. 68 jaar echtg. van G. M. Hendriks; Aaltje Broertjes 76 jaar. wed. van H. van der Ree; Herme Groeneveïcl, 64 jaar, weduwn. van L. van der Blom. Luchtbescherming. Met gasmaskers trok de afd. Hoofdorp van den luchtbeschermingsdienst er Za terdag op uit. Het waren de geneeskundi gend ienst en de diensten van vervoer en opruiming, die een propaganda-demon stratie hielden in vak 2 (Badhoevedorp). De leden van deze diensten met hun gas maskers op trokken veel belangstelling. EHBO. zorgde voor den ..gevallenen in den strijd", die met de ziekenauto werden ver voerd. Zeer SDoed;g waren de puinhoopen weer opgeruimd. ..Ontmaskerd" kon de groep weer hu'stoe. Verduisteringsproef. De gemeentelijke luchtbeschermings dienst zal ook in Haarlemmermeer-Zuid een verdorsteringsproef houden en wel op 20 April. Aan het postkantoor Hoofddorp Haar lemmermeer en het daaronder ressor- teerend ambtsgebied werd gedurende Maart ingelegd f. 23.401.56 en terugbetaald f. 22.201.75. Door de provinciale regelingscom missie is besloten een invoerpremie toe te kennen aan den nieuw aangekochten hengst „Admiraal" van de Hengstenveree- niging „Ons Belang". HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Antonia Maria. d. van C. N. Manshande en M. Klaver Jeanne, d. van H. Bootsma en B. Roos Petrus Cornells Maria. z. van P. A. Nigten en P .J. Weijers Johanna Maria. d. van J. Peetoom en A. J. Scholten Catharina Maria, d. J. Peetoom en A. J. Schol ten Catharina Maria. d. van E. Th. Zeestra ten en W. M. van der Salm Cornelia, d. van C. Cornelisse en C. C. van Werkhoven Gerar- dus Hubertus. z. van P. H. van der Zande en W. M. Janssen. Ondertrouwd; N. C. Weijers en E. H. Walra ven Th. Vledder en W. Schaap. Getrouwd: Geene. Overleden: C. P. Dirkse—Kerkkamp, 45 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. De Rooij. Ambachtstraat 78 J. H. J. de Groot, Leidschestraat 102 P. J. Keijzers. Ambachtstr. 56 W. A. Philippo. Havenstraat 5 A T. Dekker. Havenstr. 5 A N. G. Berkhout. Hoofdstraat 158 A Hooge- duin. Parallelweg 123. Vertrokken: A. Starreveld n. Reelingen (Hol- stein) (Dl.) p/a. Rudolf Schmitt C. J. Cor net n. Essen (Dl.) Karnap Baustelle Hochtief S. Roode n. Essen (Dl.). Karnap Baustelle Hochtief E. van der Werf n. Veendam. Zuid wending 11 D Huisman n. Haarlem. Maerten van Heemskerkstr. 2 A. J. C. Koek n. Hildes- heim (Dl.), Guntherstrasze 31 C. Broekes n. Zuilen. Huibert Duyfhuysstraat 11 H. J. Hom- ringhausen n. Haarlem. Zijlsingel 6 C. A. Homringhausen n. Haarlem. Zijlsingel 6 B. van Horick n. Heemstede. Rembrandtlaan 12 A. van der Poel n. Noordwijk. Beethovenweg 30 P. J. van den Berg n. Voorhout. Hoofdstr. 31 KATWIJK AAN DEN RIJN. In de plaats van Sergeant-majoor Lammerse die in verband met zijn bevor dering tot Sergeant-Majoor naar Lelden is overgeplaatst, is tot Kampwachter aan de Rijksschietbanen benoemd sergeant de Boer. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: P. c. Nierop geb. van Veen. d. Overleden: A. C. Janson. m. 62 J. LISSE. Jaarvergadering E. H B. O. In „De Witte Zwaan" werd de Jaarver gadering gehouden door de afd Lisse van de Ned. Ver. E.H.B.O., onder leiding van den voorzitter. De heer P. C. Storm verwelkomde spe ciaal den burgemeester De voorzitter me moreerde dat in 1938 weer velen gediplo meerd werden. Een mooie prestatie was het deelnemen aan den wedstrijd te Leiden, waar de heer Pollé met zijn ploeg den tweeden prijs wist te behalen met welk succes de voorzitter hem van harte geluk- wenschte De notulen der vorige jaarvergadering werden door den heer B L Hooyer gelezen en vastgesteld. De heer G Tromp Rz. bracht als pen ningmeester het kasverslag uit, dat mel ding maakte van een batig slotsaldo van f 186.92. De heer Hooyer bracht het jaarverslag uit. Hij hoopte o.m. op steeds meerder en nauwer samenwerking met de plaatstlijke politie Speciaal bij ongevallen was de E.H.B.O op haar post. De afdeeling bezit chans 33 gediplomeerde leden. De voorzitter dankte den secretaris har telijk, waarna tot de installatie van burge meester Jhr. Mr van Ryckevorsel tot Eere- Voorzitter der afd. Lisse werd overgegaan. De voorzitter, de heer Storm, deed zulks met een keurige Installatie-rede. Hij was -r van overtuigd, dat nooit tevergeefs een beroep op den burgemeester zal worden gedaan. De Burgemeester aanvaardde het Eere- Voorziterschap met een woord van dank en waardeering en zeide, dat de E H.B.O. in alle opzichten op zijn medewerking zal kunnen rekenen. De heeren J. Pollé en G. Tromp werden als bestuursleden herkozen. In de vacature- Mej. M. van Wavfren werd gekozen Mej. Langeveld. Besproken werd het houden van buiten oefeningen. Voorgesteld werd om ook eens bij donker een buitenoefening te houden en zoo mogelijk in ..De Engel". Na rondvraag volgde sluiting. Bijeenkomst der A. R. Kiesvereen. In de Geref Kleuterschool hield de A. R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje" een propagandavergadering. waarin sprak dr. C. Beekenkamp van Leiden, lijstaanvoer der voor de Prov. Staten. Na een openingswoord van dr. Ruys wees dr Beekenkamp op den teruggang der Fas cistische partij in België waarin tot uiting komt, dat men van de dictatuur niets meer moet hebben. Dezelfde spanningen die in België werden waargenomen, zullen ook op 19 April hun invloed doen gelden. Het gaat om de vraag of de dictatuur dan wel de demdbratie het winnen zal Toch is de vraag der democratie niet de belangrijkste.. Het gaat uiteindelijk om het Koningschap van Jezus Christus en om de vraag of dit nog beteekenis heeft voor het politieke le ven. De vraag van Pilatus omtrent het Ko ningschap van Jezus Christus is ook ac tueel voor dezen tijd. Daarom zal het ook gaan op 19 April. Jezus Christus moet niet alleen Koning zijn in ons huiseiijk gezins leven doch Zijn stem moet ook gehoord worden in 's lands vergaderzaal. Spr. behandelde dan de Regeeringspoli- tiek van het kabinet-Colijn en de Gezags- handhaving Hierbij kwam hij op tegen de strijdmethode van de N.S.B. Het is spr. een raadsel hoe er nog mannen van fatsoen gevonden worden die zich N S B.'ers durven noemen Heel het gedoe der N.S.B. is ver achtelijk en minderwaardig. Onze regeering houdt de Defensie op goed peil en al is ons land klein, Hitier zal zich nog wel eens extra bedenken alvo rens een slippertje te maken naar het Westen. Dan toch zou hij heel de Neder- landsche weermacht, gesteund door het Ne- derlandsche volk tegenover zich vinden. Laten wij in onzen strijd staan in her ge loof, zooals ook eens David in het geloof stond tegenover den machtigen reus Go liath Er is wel geen land te noemen waar het economisch en financieel beter is dan in het onze. aldus spr. De S G P. besprekend zeide spr dat het feit, dat S G P -afgevaardigden zich vele malen scharen bij de linksche groepen wan neer het om stemmen gaat, ons toch wel iets te zeggen heeft. De politiek van ds. Kersten en de zijnen zou lelden tot een Godsdienstoorlog zooals ons land nog nooit gekend heeft. Ten slotte wees spr. er op, dat de C.H.U.. vooral de jongere voorman nen, met een vergrootglas zoeken naar verschillen met de A. R. Partij. Men dreigt bij de C. H. Unie Lohman te vergeten. La ten wij liever in den strijd schouder aan schouder staan, aldus eindigde spr. Na gedachtenwisseling volgde sluiting. Ds. H. Ligtenberg naar Kampen. Ds. H. Ligtenberg, predikant bij de Geref. Gemeente alhier s«i$i±.,6 Sept. 1934 heeft een beroep naar Kampen aangenomen en voor de beroepen van Meliskerk en Vlaar- dingen bedankt. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. B den Elzen. Broekweg 27; A A. M. C. Rietveld, Heereweg 441a; P. Ei)k. 3e Poellaan 89; Mej. A. van Maanen. Grachtweg 11: Mej. J H. B van der Stel. van der Veld- straat 39: J Kloot en echtgen Kanaalstraat 115; Mej, C. Keur. Julianastraat 132; J. de Graaf. Wagenstraat 34; H. de Heij. 3e Poellaan 26: Mej. S. Nleuwenhuis. Veldhorststraat 17. Vertrokken P. A. Kroon en echtgenoote. naar Haarlemmermeer; J. H. Klngma naar Canada; Mej C. J. N. van Haaster naar Haarlem; J. J D. van Hejjst naar Haarlem: Mej. P. C. van der Zijden naar Wassenaar; J. M. Breedijk naar Warmond: P L. Brussé en gezin naar Hillegom. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria d. van A. Balkenende en W. de Leeuw: Gabrlela Johanna Lucia d. van H. M. L van Stijn en M. M J. Verdegaal; Mar garetha Maria d. van W. P. de Jonge en P. Scheele; Ludovika, d. van W. Buurman en G van Bruggen; Cornelia Adriana. d. van Th. van der Meer en J. M. A. Straathof. Overleden: Maria Schrama weduwe van P. Akerboom, 76 Jaar: Johannes van Egmond. echtgenoot van J. de Smit. 63 jaar. Ondertrouwd: J. H. Smit en C. M. Boot: J. de Graaf en J. Bamhoom; J. Roubos en J. P. Bol. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Clara Margaretha Antonette d. van M. de Winter en Cl. Turenhout; Theodora Geertruida Martina d. van P. W. Zonneveld en Th. J. Hoek; Petrus z. van J. A. van den Berg en P. Jansen; Cornelis Laurentius Jozef z. van Nic. van Gijlswijk en C. H. F. de Winter; Anna Adriana d. van S. P. Verdegaal en M. P. Warmerdam; Josina Agatha d. van M. W. van Noort en C. K. Pennings; Maria Christina d. van F. Heeremans en M. C. Kuyper; Adriana Maria d. van G. Broeke en M. M. Elligens; Adriana Geertruida. d. van P. C. v. d. Putten en D. C. P. Vernicht; Jacobus Theodorus z. van J. B. Mulkes en Caecilia de Vos; Rudolf z. van S. Brouwer en E. Pothoven; Anna Alida Maria d. van Q. W. van der Klugt en J. J. van Steijn; Helena Claslna Johanna d. van H. M. van der Meer en H. J. Oostveen; Claslna Wilhelmina d. van S. Klinkenberg en M. C. Rusman; Mar tina Alida Hubertha d. van J. C. Berg en C. J. van der Lans; Hendricus Johannes Antonius Jozef. z. van A. van Eeden en C. C. A. Rooijer». Overleden: G. P. Topper, weduwe van D. Warmerdam. 70 jaar; A. L. van Puffelen, 73 Jaar, echtgenoot van A. de Baard; J. C. Kom pier. 66 Jaar; H. J. Evers. 77 Jaar. echtgenoot van M. A. van Schalen: H. G. van Lierop, 55 jaar. echtgenoote van P. van Diemen; J. van den Burg. 66 jaar, echtgenoote van P. Duiven voorden; Cornelia van Schie, 74 jaar. weduwe; van J. Warmerdam; A. van Kamp°n, 75 jaar, echtgenoot van M. Hulsebosch. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje, d. van C. v. Egmond en N. Heemskerk. Getrouwd: C. D. v. Kerkhoven en J. Teljeur. Overleden: A. v. Egmond. 65 j,. echtgenoot van B. Brussee. Loop der Bevolking. Gevestigd: B. Brussee van Leiden Joh. Slootweg van Valkenburg Jac. de Mooy van Valkenburg. Vertrokken: J. Teljeur naar Haarlemmermeer M. P. v. d. Voort naar Oegstgeest. Kon. Ned. Stoomb. My AJAX. 3 April van Stettin te Amsterdam AURORA, n. Rot terdam, pass. 3 April n.m. 4 uur Finisterre AMOR. 1 April v. W. Indië te New York BERENICE. 3 April v. W. Indië te New York DEUCALION. 3 April v. Piraeus n. Volos ETJTERPE, n. Amsterdam, pass. 3 April n.m. 11 uur Brunsburtel FAUNA. 2 April v. Cavalla te Yerokini IRIS. 4 April v. Bor deaux te Amsterdam ODYSSEUS. 3 April v. Amsterdam t; Gdynia ORESTES. 3 April n.m. v. Haifa te Antwerpen ORION. 3 April v. Algiers n. Tunis TTBERIUh 3 April v. Bourgas n. Varna TRAJANUS, 3 April v. Caste lion n "otterdam TRITON. 3 April v. Algiers n. Amsterdam TITUS. 3 April v. Dubrovnlk n. Bari COLOMBIA. 2 April v. Cristobal n. Cartagena DOURO, air. 1 April te Cristobal SATURNUS. 3 April v. Candia te Catacolo PLUTO. 3 April v. Aarhuus te Amsterdam STUYVESANT, 3 April v.m. 1 uur v. Madeira n. Plymouth. Rott. Lloyd BLITAR. thuisr., pass. 4 April Istanboul DEMPO. uitreis. 3 April v. Lissa bon GAROET. thuisr.. 4 April te Londen WELTEVREDEN, uitr.. 4 April te Ant werpen KEDOE, uitr., 4 April v. Port Said INDRAPOERA. 4 April v. Batavia te Rot terdam SIBAJAK, uitr., 4 April te Singa pore PALEMBANG, uitr., pas. 3 April Gi braltar. Holland-Amerlka Lyn EDAM, uitr., 3 April v. Havana BEEMSTERDIJK. 2 April v Tamplco te New Orleans ZAANDAM, uitr.. pass. 2 April Lizard. Java-New York Lijn KOTA GEDE. 2 April v. New York te Philadelphia SALABANG- KA. 2 April v. New York te Philadelphia TABINTA. 4 April v. Batavia n. New York SINGKEP. 3 April v. Dakar n. New York KOTA AGOENG. 3 April v. Penang n. Bela- wan MAPIA, 1 April v. Sabang n. N. York. Silver-Java-Pacific Lijn BENGALEN, 2 April v. San Francisco n. Br. Indië MODJO- KERTO. 1 April v. Cebu n. Pacific Kust Java-China-Japan Lijn TJINEGARA, 29 Maart v. Macassar n Soerabaya TJISA- DANE. 2 April v. Manilla te Shanghae. HoLland-O. Azië Lijn SEROOSKERK. uitr. pass. 1 April Ouessant ABBEKERK. uitr.. 2 April v. Singapore. Halcyon Lijn STAD DORDRECHT 2 April v. Bona te Middlesbro STAD HAARLEM. 2 April v. Vlaardingen te Genua STAD AMSTERDAM. 1 April v. Genua FLENS BURG, 1 April v. Narvik n. Rotterdam Vlaar dingen STAD SCHIEDAM, n. Vlaardin gen. pass, 31 Maart Madeira STAD ARN HEM. 4 April v. Oxelosund n. Vlaardingen MAASBURG, n. Pepel, pass. 3 April Wight. Kon. Ho». Lloyd SALLAND. thuisr., 1 April 's nachts 12 uur v. Montevideo WATER LAND. 3 April v. Hamburg te Amsterdam Mii. Nederland TAWALI. thuisr., 1 April v. Belawan MARNIX VAN ST. ALDEGONDE. thuisr., 3 April v. Aden. Mij. Oceaan PHRONTIS, Amsterdam naar Java, 2 April te Swansea MYRMIDON. 1 April v. Batavia n. Amsterdam. Kon. Paketv. Mij. STRAAT SOENDA. naai Java, was 1 April 12 uur 's middags op 15 gr. 24 min. Z.B. en 44 gr. 9 min. O.L. JAPARA. 1 April v Bangkok n. Beira NIEUW HOLLAND. 3 April v. Singapore te Sydney RANTAUPANDJANG. 2 April v. Saigon te Tamatave RUYS, 3 April v. Hongkong te Mauritius TEGELBERG, 2 April v. Mombassa n. Shanghae. Holland-Australië Lijn ALMKERK, uitreis, 3 April te Livorno. Holla nd-Britse h Indië Lijn HOOGKERK, uitreis, 3 April te Genua. HoUand-Afrika Lijn BLOEMFONTEIN, thuisreis. 4 April te Duinkerken NIJKERK. uitreis, pass. 4 April Vlissingen v. Antwerpen BOSCHFONTEIN2 April v. Durban te Beira RANDFONTEIN, uitreis. 4 April v.m. te Beira (later bericht). Holland-West-Afrika LUn AMSTELKERK, 4 April v. Bordeaux n. Dakar MAASKERK. 3 April v. Takoradl n. Port Bouet REG- GESTROOM, 2 April v. Dakar n. Freetown. Rotterdam-Z. Amerika Lijn ALHENA. thuisr., 3 April v. Rio Janeiro. Ned. Ind. Tankstoomb. Mij OMALA, 2 April v. Colombo n. Soesoe. Diverse Stoomvaartberichten LEERSUM. n. Londen, pass. 3 April Kaap Frio BRIT- SUM. n. B. Aires. pass. 3 April Fernando Noronha AALSUM, n. Hull, pass. 3 April Finisterre ALDERAMIN. n. Rotterdam, pass. 3 April Udslre ALDEBARAN. 3 April v. Rotterdam te Kirkenaes TUVA. n. Ro- sario. pass. 3 April Finisterre TOWA, pass. 3 April Dakar COLYTTO. 3 April v. Imming- ham n. Schiedam ALCOR, 3 April v. Rot terdam te Narvik IJSTROOM, 3 April v. Amsterdam te Leith WALENBURGH. 2 April v. Rotterdam te Middlesbro AM- 5 TEL STROOM. 2 April van A'dam te Huil VECHTSTROOM, 2 April van A'dam te Lon den EXPORT. 2 April van Delfzijl te Lon den MIDSLAND, 3 April van Gravesend naar Blyth STOLWIJK, naar Bilbao, pass. 3 April Dover JEANNETTE, pass. 3 April Bevezier RIJNSTROOM. 2 April van Am sterdam te Bristol TEXELSTROOM. 2 April v. A'dam te Liverpool ZONNEWIJK 5 April van Narvik te Vlaardingen verwacht MIJDRECHT, 3 April van Zwarte Zee te Hamburg SANDENBURGH. 2 April van R'dam te Hamburg ALIOTH, 1 April van New York naar HavanaAMELAND, n. R'dam, pass. 2 April Las Palmas POLLE KRACHT. zandzuiger, naar Batavia, pass. 2 April Gibraltar SPAR. 2 April van Noumea te Havre TIBA. 2 April van Maceio naar Havre IJSSEL. naar Miami, pass. 1 April Lizard EMMAPLEIN. 2 April van R'dam te Narvik KERKPLEIN, naar R'dam, pass. 2 April Udsire GOUWE. 2 April van Odense te Danzig NAALDWIJK. 2 April van Caraghatsh naar R'dam MIDSLAND. 3 April op de Theems NIEUWLAND. 3 April van R'dam te Grangemouth ALPHARD, 3 April van Schiedam te Basseln PRINS FREDERIK HENDRIK, naar Glasgow, pas. 2 April Finisterre JONGE JOHANNA, 2 April van Malta te Alexandrië JONGE ELISABETH. 1 April van Liver pool te Huil NOORDPLEIN2 April van Hamburg te Antwerpen JOBSHAVEN, naar Providence, pass. 2 April Dungeness BE VERWIJK. 1 April van Malta te Sfax HONTESTROOM 2 April van A'dam te Londen WICKENBUFGH. naar Bordeaux, pass. 2 April Dungeness. VOORHOUT. Tafeltennis-Sportver. „D. E. S." D.E.S. heeft haar voorlaatsten competi tiewedstrijd gespeeld en wel tegen War mond. D.E.S. kwam uit met een proef-zes- tai, waarvan de prestaties geslaagd waren. De uitslag was: H. v. d. Plas (D.E.S.)J. v. Tongeren (War mond) 02; J. v. d. Nouland Dz.N. Duin hoven 02; B. v. Kampen ?3nG. v. Wil ligen 20- Th Ruigrok—v. d. Kerkhof 2—0; W. Ko: '*na.sP. Weijers n2; K. KortekaasN. Steinman 02. Uitslag 66. D.E.S. bezet nu definitief de derde plaats. Het vorige jaar was zij kampioene. Onderstaande berichten werden reeds ln eer deel van onze vorige oplaag geplaatst POGING TOT VORMING VAN EEN LANDELIJKE ORGANISATIE VAN WERKGEMEENSCHAPPEN. De werkgemeenschap van en voor werk loozen ..Door arbeid welvaart" te Dordrecht, trekt in steeds wijder kring de aandacht in Nederland en buitenland. Ongeveer een half jaar geleden begonnen als bescheiden experiment met 30 werkloozen, w .1 «hans aldaar ruim 100 man vrij geregeld in een centraal gebouw met diverse werkplaat sen aan reparatie en fabricatie van divesre levensbenoodigdheden, die hl hun gezinnen zoo broodnoodig zijn. Imimers door hun jarenlange werkloosheid is groote achter stand gekomen in alles, wat behalve brood, nu eenmaal in ieder gezin noodlg ls. Ondank» het feit dat tot heden nog niet de volle aandacht is gevallen op dezen, be trekkelijk nieuwen vorm van welwaart-sti- miuHeering, die tegelijk van gToote opvoe dende waarde is. is toch de idee al zoover verb read, dat momenteel in meer dan IOO plaatsen in Nederland ernstig getracht wordt, zulke werkgemeenschappen op te rich/ten. Het mooie van dezen vorm is. dat alles geschiedt uit particulier initiatief, hier en daar onder het goedkeurend oog van de plaatselijke overheid, in een enkel geval zelfs met medewerking van autoriteiten. In vele plaatsen zijn het nog slechts com missies, die de oprichting van werkgemeen schappen voorbereiden, maar er zijn ook reeds andere dan in Dordrecht in werking, nl. Hoorn. Apeldoorn, Leeuwarden en, of- sdhoon ongecentraliseerd, Utrecht. Het is verheugend dat in diverse plaatsen in dit werk een breede samenwerking van godsdienstige en politieke richtingen zich ontwikkelt. De groote interesse, die voor dit Werk bleek te bestaan, heeft er toe geleid, dat gisteren te A'dam onder leiding van den voorzitter der Dordreohtsche stichting d.a. w. den heer J. Bazen een bespreking is gehouden met personen, die zich beschik baar hadden gesteld hun volle medewerking te verleenen aan den opbouw eener lande lijke organisatie, die leiding en steun geeft aan het opriohten en instandhouden van gelijksoortige werkgemeenschappen. Resul taat der bespreking was het vormen van een commissie, die de zaak krachtig ter hand gaat nemen. In woord en geschrift zal propaganda worden gemaakt en een congres voorbereid worden, waar tot op richting eener landelijke organisatie kan worden overgegaan. Het dagelijksche bestuur der commissie bestaat uit de heeren J. Bazen, voorzitter; G J Hagendoorn, secretaris (adres gebouw D A. W Ried ijk 38) en L. Rosse el. pen ningmeester. Singel 333 (giro 288409) allen te Dordrecht. DE WERKING VAN DEN SLAMAT. SEJMARANG, 4 April (Aneta/AN.P.). - Dr. Neuman, udt Padang, die een onderzoek in stelde op den Slamat, verklaarde dat niet behoeft te worden gevreesd voor den vul kaan, De berichten over geromimieil zijn over dreven. Het Duitsche Staatsblad publiceert een wet over de rljksbegrooting van het per 1 April beginnende boekjaar 1939. Wegens de financieele uitwerking ingevolge de inlij ving van de Oostmark en het Sudetenland, en ingevolge de oprichting van het protec toraat Bohemen en Moravië, heeft men de begrooting nog niet definitief tot in bij zonderheden kunnen opmaken. De wet be helst dientengevolge machtigingen van den rijksminister van financiën. Voorts wordt hij gemachtigd tot de volgende garanties: ter bevordering van den Duitschen buiten- landsohen handel tot een maximum van 500 millioen mark. ter bevordering van de industrie in het kader van het vierjaren plan. tot een maximum van 200 millioen mark. ter bevordering van de maatregelen voor werkverschaffing in den landbouw tot een maximum van 100 millioen mark. De begrooting voor 1939 zal, naar het rijks ministerie van financiën mededeelt, on danks de bijzondere financieele behoefte van het rijk. volkomen in evenwicht zijn. Het evenwicht wórdt bereikt door de-streng ste zuinigheid bij de uitgaven voor open baar bestuur, door gvootere opbrengst der belastingen en door het stelsel van belas tingbons overeenkomstig heto nieuwe fi nancieele plan. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10