Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 3 April 1939 NOVA-THEATER „Hel Signaal in den Nacht" „Kareltje op Dwaalwegen" WEERBERICHT. AGENDA BENTHUIZEN. Jaarvergadering bouwvereeniging „Algemeen Belang". In het café van den heer A. van Staal duinen. vergaderde de leden der bouwvef. „Algemeen Belang". De voorzitter de heer C. van der Knijff, opende, waarna de heer M. Pos. secr.-penningmeester de notulen las onveranderd werden vastgesteld. Hierna volgde een uitgebreid jaarverslag met reke ning en verantwoording, waaruit bleek, dat plan I een saldo had van f. 15.68 en plan II een van f. 9.62. De commissie rapporteerde alles in de beste orde. De voorzitter dankte den secretaris-penningmeester voor zijn goed beheer en de commissie voor het on derzoek. Tot commissie-leden voor het volgend jaar werden benoemd de heeren J. de Ruiter. C. van Driel en M. Havenaar. De nieuwe leden werden allen toegelaten. De heer W. Mets werd als bestuurslid her kozen, en verklaarde de benoeming weder te aanvaarden. Na rondvraag volgde slui ting. HAARLEMMERMEER. Haarlemmermeersche successen. De Haarlemmermeersche veeboeren heb ben op de tot nog toe gehouden Paasch- veetentoonstelüngen een bijzonder goed fi guur geslagen. Te Zaandam won de heer P. de Koning te Hoofddorp het kampioen schap in de afdeeling fijnste en best ge meste os (6 breede tanden). J. J. Meyer uit Hoofddorp werd no. 1 met de fijnste en best gemeste vaars met niet meer dan 2 breede tanden; O. de Kok met fijnste en best gemeste schot, tevens kreeg hij de door de jury beschikbaar gestelde zilveren wisselbeker voor de allerfijnste en beste koe, niet gewisseld. Verder verwierf hij in de rubriek dikbilrunderen den kam- pioensprijs met de fijnste en best gemeste schot tot 4 breede tanden en een eersten prijs met een schot boven de 4 breede tanden. Te Schagen leverde de he.r J. M. Knoop uit Nieuw Vennep het beste dier, waarvoor hij een verguld zilveren kampioensmedaille verkreeg met de best gemeste dikpilkoe (niet gewisseld), tevens den kwaliteits prijs. In de rubriek ossen met hoogstens 6 breede tanden kwamen de prijzen resp. aan D v. Leeuwen, I. Pillissen en Gebr. v. Slooten. allen uit Haarlemmermeer. De hoogst geplaatsten in de rubriek 2-jarige ossen, werden I. Pruissen en D. v. Leeuwen. I. Pruissen kreeg tevens den kwaliteitsprijs. In de rubriek koeien met 6 breede tanden kwamen A. Pruissen en O de Kok achter elkaar. Met niet gewisselde dikbil-koeien werd J. M. Knoop uit Nieuw-Vennep eerste en kampioen van de tentoonstelling. A. Pruissen werd tweede. >fet een vaars tot 2 tanden verwierf A. Pruissen den kwa liteitsprijs. Op den banketbakkerswedstrijd te Am sterdam behaalde de heer van Gent uit Hoofddorp een eersten prijs. Barometerstand BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Op den Atlantischen Oceaan bewesten Ier land ligt een zeer diepe depressie, het regen front hiervan lag hedenmorgen over het Zuiden van de Britsche eilanden en West-Frankrijk. Over de Noordzee ligt een secundaire depressie, de regenfronten hiervan trokken gisteren en hedennacht over ons land. Ook over Scandinavië ligt nog het restant van een depressie. De wind is in geheel West-Europa zwak tot matig uit Zuidelijke richtingen, terwijl regengebieden af wisselen met gebieden waar de lucht opgeklaard is. In Scandinavië komt plaatselijk weer strenge vorst voor. overigens daalde de temperatuur, echter nergens meer tot onder het vriespunt, zij is vrijwel overal iets boven normaal. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 o. 20 voorm.). Den Helder: lichte regen: matige Z.W. wind: temp. 6 gr. C.. minimum 6 gr. C., neerslag 3 m.m. Vlissingen: licht bewolkt: matige Z.W. wind. temp. 5 gr. C., minimum 4 gr. C., neeslag 1 m.m. De Bilt: zwaar bewolkt, matige Z.W wind. temp. 5 gr. C.. minimum 4 gr. C., neerslag 6 m.m. Groningen: matige regen; matige Z.W wind temp. 6 gr. C., minimum 6 gr. C., neerslag 3 m.m. Maastricht: licht bewolkt; zwakke Z.W. wind. temp. 6 gr. C., min. 5 gr. C., neersl. 2 m.m. LÜCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.; 9 gr. C. <"48 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 12 gr. C. (54 gr. F.) IÏOOGWATERTIJDEN TE KATWUK a. ZEE Voor Dinsdag Voorm. te 2 u. 34 min.; nam. te 2 u. 55 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 7.05 nm. tot 5 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 3 April op: 18 u. 06; onder: 4.55. HILLEGOM. Tentoonstelling van de Nuts-Jeugdclub. De jeugdclub van het Nut, heeft Zater dag 1.1. laten zien welke handenarbeid en huisvlijt gedurende den afgeloopen winter door de kinderen is gemaakt. In de Nuts- zaal waren de mooie en aardige werkstuk ken tentoongesteld. Een groote verschei denheid van uit carton, hout, koper, stof, raffia en papier gemaakte en gekleurde voorwerpen werden door de ouders en be langstellenden, maar ook door de cluble den zélf bewonderd. De Jeugdclub bestaat 5 jaar; dit zal herdacht worden ln een sa menkomst op Woensdag. a.s. Dan zullen de meisjes en jongens een tooneelstukje opvoeren. 25-jarig jubileum. Zaterdag 1 April was het 25 jaar gele den dat de heer L. G. Langeveld in be trekking kwam bij de N.V. Gebrs. van Zan ten alhier. Al die jaren was hij een trouw bioemistarbeider, waarvoor de directie hem complimenteerde en hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud aanbood. Sluiting Tninbouwcursus. De tuinbouw winteravondcursus is ge sloten met een openbare eindles en de uit reiking van diploma's. Naast leeraren en leerlingen waren genoodigden aanwezig, w.o. commissieleden en ir. Volkersz uit Lisse. Deze, de heer Bijl en het hoofd van den cursus de heer W. van der Wal, voer den het woord. Aan de leeraren zijn ge schenken aangeboden. 26 leerlingen volg den den cursus en kwamen allen voor een diploma in aanmerking. HILLEGOM. Vergadering „Bloembollencultuur". De afd. Hillegom der Alg. Vereen. voor Bloembollencultuur hield een matig be zochte ledenvergadering. De voorzitter, de heer W. Jonkheer, hield een beschouwing over den toestand in het vak in verband met de internationale verhoudingen, waar door hij niet optimistisch was gestemd. De secretaris, de heer Bijl, bracht een zakelijk jaarverslag uit over 1938. welk jaar zich gekenmerkt heeft door drukbezochte ledenvergaderingen. De jaarrekening is niet uitgebracht door afwezigheid van den jrenntngmeester. Het houden van een beurs te Haarlem op een R. K. Zondag ls ter sprake gebracht door den heer Murk. Deze betreurde de houding van het hoofdbe stuur. Verwacht mag worden, dat het punt later weer eens aan de orde zal komen Tot leden van de Hillegomsche Beurs- commissie zijn benoemd de heeren B. Rijn- veld en C. Schrama De voorzitter huldig de den heer K. Velthuys, die als voorzit ter der beurscommissie is afgetreden. De Tuinbouwwintercursus kreeg een sub sidie van f. 40.Naar de algemeene ver gadering zijn, na eenig debat, afgevaar digd de heeren W. Murk en H. t Mannetje. De beschrijvingsbrief is besproken wat be treft het reglement voor het scheidsgerecht en de uitspraken van dit scheidsgerecht in het orgaan. De afdeeling vereenigde zich met de voorstellen, resp. adviezen van het hoofdbestuur. De heer Rijnveld bracht den komenden Bloembollenraad ter sprake. Hij zette uit een, dat de afgevaardigde der Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur niet lid van een standsorganisatie mag zijn. omdat stands organisaties politiek georiënteerd zijn, en in den bloembollenraad zullen overheer- schen. De heer Murk besprak hoe hij over den nieuwen bloembollenraad denkt. Hh noemde dezen een onding, zeide tegen standsorganisaties in het vak te zijn, en stelde voor, dat de Alg. Vereeniging uit den Bloembollenraad zou treden. De voorzitter ontraadde tegen den stroom op te roeien; het afdeelingsbestuur voelde er niets voor de zaak ter sprake te brengen. Na debat kregen de afgevaardigden opdracht van de afdeeling om te protesteeren tegen den bloembollenraad en tegen de wijze van het benoemen van afgevaardigden in dien raad Een uitzichttoren. Het bestuur van V.V.V. ls er in geslaagd om samenwerking te verkrijgen met de plaatselijke middenstandsvereenigingen, met het doel het bezoek van vreemdelingen gedurende den bloeitijd der bloembol len te bevorderen. Een speciaal comité is hiervoor gevormd. Op het programma staat de stichting van een uitkijktoren, waarnaar al jaren lang is verlangd. Een comité zal gelden bijeen brengen. KATWIJK AAN ZEE. Vergad-zring Commissie van Plaatselijk Toezicht. Deze vergadering werd in het Gemeente huis gehouden. De voorzitter ds. R. P. A. Rutgers heette in het bijzonder het nieuwe lid den heer S. W. Visser welkom. Spr. wenschte den heer C. v. d. Rhee geluk met het feit. d-at de gemeenteraad hem heeft herbenoemd. De secretaris de heer P. H. Castenmiller las de notulen. Het schoolbezoek door de leden in dit jaar werd als volgt geregeld. De zullen de scholen te Katwijk a. d. Rijn. de 7e leerjaar school en de Leidsche Buiten school bezoeken; de heeren Nic. Bos en C. Rijnsent de scholen, waarvan de hoofden zijn J. J- Roelofs. W. Panman. P. W. A. Eikerbout. C. v. d. Rhee. J. Volbeda en K. Se'nstra. Ds. Rutgers en de heer L. v. d Zwan de scholen van de heeren A. den Dikken, C. Bezemer. P. v. d Laan en de school van het Zeehospitium. De heer Panman hield dan een interes sant referaat over: .Handenarbeid in de school", waarvoor de voorzitter hem dan/kte. Na gedachten wisseling volgde slu ting. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. In Casa Cara werd onder groote be langstelling de jaarvergadering der Boe renleenbank gehouden. De voorzitter, de heer L. Kruyt. opende en wijdde eenige gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van den overleden directeur Jacob v. d. Marei, die van de oprichting ln 1911 af tot aan zijn dood in het najaar van het vo rige jaar bestuurslid was. MAANDAG t.m. DONDERDAG 2249 Een spannend verhaal uit 19141918. Als 2de HEINZ RÜHMANN in de aller grootste lach-schlager LACHEN - BRULLEN - TIEREN - LACHEN! Na lezing der notulen, volgde de reke ning en verantvvoording over 1938. Uit het financieel verslag stippen wij het volgen de aan: Aantal leden 384; aantal kasboek- posten 5559; aantal spaarders 1508; aantal voorschothouders 56; aantal rekeninghou ders 212 Bedrag aan ingelegde spaargel den f.410760: saldo oo 31 December 1938 f. 1355374. Bedrag verleende voorschotten f.142640, saldo op 31 Dec 1938 f.330494. Winstsaldo over 1938 f. 3875. Reservefonds op 31 Dec. 1938 f.60411. Namens de kascommissie bracht de heer G. Poot een zeer gunstig rapport uit. In de kascommissie over 1939 werden benoemd de heeren N. van RJjn Jac.zn. en G. de Best J. Azn„ tot secundi de heeren G. Haasnoot Gzn. en A. de Best. Hierna kwamen de periodieke verkiezin gen. De heer N. Guyt werd met groote meerderheid herkozen tot lid van het be stuur. evenals de heer L. Kruyt tot lid van den Raad van Toezicht, terwijl in de be- stuursvacature, ontstaan door het overlij den van den heer J. v. d. Marei werd ge kozen de heer D. J. Kleen. Na rondvraag volgde sluiting. Feestavond van de P.K.-actie. In Casa Cara werd een gezellige feest avond der P.K.-actie gehouden. Zeer vele aanwezigen vermaakten zich naar harte lust. De heer C. van Tongeren sprak een openingswoord. De heer H. P. Bloot ver toonde eenige films, w.o een prachtige natuuropname. Een goochelaar hield de aanwezigen op velerlei wijze aangenaam bezig. De klanten van de winkeliers wer den rijkelijk onthaald, en tenslotte had een groote verloting plaats. Des middags was er een bijeenkomst voor kinderen geweest. LISSE. Examens Rijkstuinbouwschool voor de Bloembollenteelt. Het diploma dezer school werd toege kend aan; C. Th. v. d. Bos, Hemstede, met aan- teekening voor Engelseh, Fransch, Zweedsch Steno en Mach.schr.: G. Brouwer, War- merveer. idem voor Engelseh, Zweedsch en machineschrijven; J. J. G. van Eeden, Noordwijk, ld. voor Zweedsch, steno en ma- chineschr.; H. Llefferink, Noordwijk, Idem voor Engelseh, Duitsch, Fransch, mach- sehr.; N. W. K Lefpber, Lisse, idem voor Engelseh, Duitse ir Franse!'. Zweedsch, Steno en mach.schr.; G R. Tromp, Lisse, idem voor Zweedsch en machschr.: J. J. Warnaar, Hazerswoude, idem voor Engelseh Fransch en mach.schr.; Th. G. J. J. v. d. Voort. Sassenheim, idem voor Engelseh en Zweedsch: P. L. Krouwel. Sassenheim, Idem voor Engelseh, Duitsch. Fransch, Zweedsch Steno en Mach.schr.; A. D. Boon, Sassen heim; J. Kapteijn, Sassenheim. Overgansexamens. Klasse I naar Klasse II: H. C. van Diest, J. Dreef, C. Zeestraten te Sassenheim; Ch. A. Duijn te Santpoort; D. C. van Egmond, F. Muller te Hillegom; J. Etgenbroöd. G B. N. de Vroomen te Lisse; A. M. van Went te Noordwijk. Niet bevorderd werden 2 leerlingen. Klasse H naar klasse III: M. van Aken, J. L. Kruijff, R. Segers te Lisse: J. A. W. Alkenjade, P. W. G. van Eeden, J. G. J. de Groot te Noordwijk; H. J. J. van Diest, A. K. van Hoorn, F. Moolenaar, J. Oostveen te Sassenheim; J. Hylkema te Hillegom; V. Roozen van Daalen te Bloemendaal; R. J. H. L. Scholtens te Deventer. Niet bevor derd werd 1 leerling. Candidatenlijst voor de C. H. Unie. Door de afd. Lisse van de Chr. Hlst. Unie rijn voor de Gemeenteraadsverkiezingen de volgende candidaten vastgesteld: A. Tib- boel (aftr.); 2. J Kingma (aftr.); 3. Nic. Nieuwenhuis: 4. W. v. Blitterswijk Azn.; 5. B v. d. Linden: 6. H. J. Jansen; 7. G. Mar seille; 8. H Tichelaar; 9. W. Goldberg; 10. P. A de Kwaasteniet. Voor het examen van den Haagschen Textielcursus slaagden mej. W. van Veelen en de heer W. Tisslng. Gevonden: sleutel, autowie], dames handschoen. bruine kinderhandschoen, huissleutel. Inlichtingen bij de politie. NOORDWIJK. Jarvergadering R.K. Volksbond. De R.K. Volksbond vergaderde in het Ju venaat onder voorzitterschap van den heer P. Smit. Na speciaal den nieuwen geeste lijken adviseur, kapelaan Schouten, wel kom geheeten te hebben, volgden mededee- lingen en het jaarverslag. Hieruit ontlee- nen wij dat dit jaar hier voor het eerst de zegening van werktuigen en gereedschap pen heeft plaats gehad Dank werd gebracht aan den oud geestelijk adviseur, kapelaan Abeln. De R K. Coöp. „Door samenwerken sterk" heeft een buitengewoon goed jaar gehad Uit het jaarverslag van den pen ningmeester bleek, dat er een bestaand saldo is van vorig jaar groot f 297.55 en een batig saldo van dit jaar van f. 86 43. In de nieuwe controle kascommissie werden ge kozen de heeren A Smit, J. Pont en W. Augusstinus. De aft. bestuursleden de hee ren J. de Haas, Joh. Caspers, Q. Schelvis en P. Reeuwijk werden herkozen. Na be sprekingen der contributie werden als af gevaardigden naar de Bondsraadvergade ring gekozen de heeren P. Vink en Ant. Hoogervorst. Na een uitvoerige rondvraag volgde sluiting. De heer P. L. Hofmann ontvanger der directe belastingen, alhier ls bij Min. beschikking benoemd tot lid van de Com missie voor het in 1939 af te nemen exa men van adjunct-commies der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen. NOORDWIJK AAN ZEE. Uitvoering ,,'t Jonge Leven". In de Ned. Herv. Kerk alhier, gaf bo vengenoemd Chr. Kinderkoor een uitvoe ring onder leiding van haar directeur den heer Jac. Smit van Leiden. Ds. Cupédo opende met gebed en een welkomstwoord. Het programma bevatte niet minder dan 21 nummers, waarin ter afwisseling duet ten, kwartetten etc. van de jeugdige zan gers en zangeressen ten gehoore werden gebracht. Het geheel was keurig verzorgd en uitmuntend uitgevoerd dank zij het Ijverig werken van den directeur. Er was veel belangstelling; allen waren buiten gewoon tevreden over het keurige resul taat. Mevr. E. v. d. Meulenv. d. Eijkel heeft weer haar medewerking verleend, hetgeen zeer zeker door de talrijke aanwezigen op hoogen prijs "werd gesteld. Ds. Cupédo dankte den directeur en mevr. Smit, de soliste en het koor voor dezen schitterenden avond, waarna hij in dank gebed voorging. SASSENHEIM. DIAMANTEN HUWELIJKSFEEST. Van het echtpaar Kapteyn-Vermaat. Heden is het 60 jaar geleden dat de heer B. D. Kapteyn en mej. J. Vermaat aan den ambtenaar van den Burgerlijken Stand hun wensch te kennen gaven, dat zij in den echt verbonden wenschtan te worden. Op 17 April d.a.v. werd hun wensch vervuld en traden zü in het huwelijksbootje. Ieder inwoner kent het krasse paar, dat steeds een goede gezondheid genoot, al is de a.s. bruidegom nu herstellende van een ongesteldheid die hem een paar maanden aan huis gebonden heeft. De as. bruid is te Poortugaal (Zuld-Hol- landsche Eilanden i geboren en kwam op jeugdigen leeftijd met haar familie naar deze gemeente, waar zij hun intrek namen in den molen, waar thans de firma C. J. Speelman en Zonen gevestigd is. De bruidegom is 26 Maart 1855 alhier op het Koningshuis geboren, waar zijn vader een kostschool exploiteerde. Het bollenvak trok hem aan en hij ging in de leer bij de firma G.t. van Waveren en Kruyff. waar hij later bedrijfsleider werd. Hij was een van de eerste bollen- reizigers op Amerika. Op één van zijn vele reizen naar de Ver. Staten heeft hij in 1897 met het stoom schip „Veendam" schipbreuk geleden, door dat het schip op een onder water drijvend wrak gestooten was. Alle passagiers konden gered worden door het Amerikaansche s.s. ,^st. Louis Later heeft hij met zijn zoon de firma B. D. Kapteyn en Zn. opgericht, uit welke zaak hij zich voor enkele Jaren terugtrok. Hij ging toen rusten. Zijn belangstelling voor het bollenvak is nog steeds onver flauwd. De bruid is door haar opgewekte natuur steeds een goede kameraad voor haar echt genoot geweest. Velen hebben het diamanten uaar van hun belangstelling doen blijken. Bezoeken konden niet worden ontvangen zulks met het oog op het fedt, dat de bruidegom her stellende ls. Vergadering „Bloembollencultuur". Onder voorzitterschap van den heer G. Vlasveld vergaderde de afdeeling van „Bloembollencultuur". De voorz. herinner de aan de tentoonstellingen, die in dit seizoen in „Bloemlust" hebben plaats ge had. Voorts wees hij op de maatregelen, die ln Amerika voorbereid worden en op den protectionistischen geest in Engeland, alsmede op de verkleining van het con tingent ln Duitschland. Ook ln Zweden worden maatregelen tegen den invoer be raamd. Daarentegen gaan in Denemarken stemmen op om meer bollen toe te laten. HIJ herdacht den heer P. v. Reisen, die op zijn reis ln Amerika is overleden. In verband met de plannen van het hoofdbestuur om in 1940 een tentoonstel ling te houden, werd besloten mede te deelen, dat de afdeeling daar niet veel voor voelt, daar hier ln „Bloemlust" ten toonstellingen gehouden worden De penningmeester sloot zijn boeken met een batig saldo van f. 573,94. Tot af gevaardigden naar de Alg. Vergadering werden benoemd de heeren J. E. Wijntjes en Jac. v. Nieuwkoop: secundi de heeren Jac. Koning en G. Zandbergen. Bij de behandeling van den beschrij vingsbrief werd besloten tegen het voor stel Haarlem inzake het niet-publiceeren van de uitspraken van het scheidsgerecht te stemmen. Na rondvraag volgde sluiting. VOORHOUT. Uitreiking diploma's Bisschoppelijke Nijverheidsschool. Een dezer dagen had in de Bisschoppe lijke Nijverheidsschool de uitreiking der diploma's plaats. De algemeen Overste sprak de leerlingen toe en spoorde hen aan, toch voort te gaan op den Ingeslagen weg. Hierna werden de diploma's uitgereikt. Ook rector L. M. v. d. Griendt hield een korte rede. De namen der geslaagden zijn; L. C. J Ammerlaan, Bleiswijk; Fr, J. den Boer. Zierikzee; A. J. Broeders, Noordwijk; J A. Brouwer, Meerloo: P. A. N. Cornelis- sen. Niimcen; J. C. Dekkers, Nijmegen; C. J. Fokker. Naarden; N C. M. de Goede, Zeist; A. F. Govaert. Weltevreden; L A. O. Hamelynck, Bergen op Zoom; J. H, Heems kerk. Heemstede; J. Horvath, Budapest; p. J Keyzer, Hilversum; A. C J. M. v. d. Kroft, Den Haag: P. J. Kroon. Amsterdam; M B. A. Loomans. Amsterdam; C. J. Looze. Parapotten Beraxoe; J. A. van Mook, Bem- mel; Th. M, C Naus. Groesteek; Th. M. Nieuwboer, Delft; C. M. H. Pe-ters. Meer loo; N. Philips. Haarlem; J. V. J. Poels Venray; Fr. M Reetman. Hengelo; L. Th. B. van Renswoude, Den Haag; Z. S van Rhijn, Noordwijk; A P M. Roovers. G'lze; L. A. J. Rynders. Etten: C. van Sambeek. Nijmegen; P. J. W. Slots. Horst; P. A. J. Smal Nibb xwaru; s J. Tol. Venhuizen; A. M. Veldhuizen. Jutühaas; J G. M. de Vries Driessen: G W. Wessel'ng Leiden; J J. H de Winter, Alkmaar; J Ch. v. Woesik, Heemskerk; H. J. A. Wyffels. Aardenburg. Bovendien ontvingen 11 leerlingen een getuigschrift voor het electrisch vlam booglasschen. HEDEN: Oegstgeest (Witte Huis): Vr^jz. Dem. Bond. Spr. prof. Kranenburg en mr. C. J. Goudsmit, 8 uur nam. Oud-Hortuszicht: Leidsche Radlovereeniging, 8.15 uur nam. Dinsdag. Evang. Gem.: Spr. ds. Vasseur, 8 uur nam. Jeruël: Spr. de heer J. A. BruiJn, 8 uur nam. Morsehweg 59: Samenkomst te 8 uur nam. Stadszaal: R.K. Alma Materkoor en, Charl. Kohier. 8 1/4 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9 >4—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 7—8 uur nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. n_ n. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr» 22). Inenting tegen diphfcerie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 2 April): LK.V. Tentoonstel ling werk Dirk Nyiand. 104 uur, 's Zondags 14 uur. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Blokkade". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De twee zusters Kleh". Zondag van 27 uur doorL voorstelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam»! „De opstandige vrouw". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorL voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: ,,'t Was 1 April". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot II uur. Woensdag ook 2V4 uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CuMureelo Films Zaterdag nam. 2H uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „San Francisco". Zondag 27 uür doorL voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (KatwiJk-a.-Zee)„Het signaal in den nacht". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 1 t.m. Vrijdag 7 April a.s. waargenomen door de apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, Tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 274. Teraardebesteling van broeder Athanasius. In de kapel van het Moederhuis der Con gregatie vond de uitvaartdienst plaats voor de zielerust van wijlen broeder Athan-asius (Gerardus Paulus de Graaf!in leven overste van de Bisschoppelijke Nijverheids school. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door rector L. v. d. Griendt met assistentie van pastoor W. J. Warmenhoven en pater H. v. d. Hulst, S.J. uit Huize Katwijk te Den Haag. Onder de aanwezigen merkten wij oa, op directeur en leeraren der B.N.S., den heer A. Roozen, oud-rector van de B.N8., den directeur van het. R.K. Weeshuis te Am sterdam, den heer F. Fountaine. de broeders van Huize Aloysius te Amsterdam, den loco burgemeester den heer P. L. v. d. Hulst den heer M. P. Meyssen. gemeente-secretaris en vele anderen. Op de begraafplaats achter de Bisschop pelijke Nijverheidsschool vond de begrafe nis plaats. De beaardlng werd verricht door den rector van de BHB.. met dezelfde assistentie als bij den uitvaartdienst. VOORSCHOTEN. In de kleine zaal van het gebouw voor Chr. belangen vergaderde de A.-R, kiesvereenlglng „Nederland en Oranje "on der leiding van den heer D. J. van Cui- lenborg, voorzitter. Dr. C Beekenkamp sprak over „De aanstaande verkiezingen". WASSENAAR. Vergadering „Eenheid door Democratie" In kasteel „Oud-Wassenaar" vergaderde de afd. van „Eenheid door Democratie". De voorzitter, mr. Carrière, sprak een wel komstwoord, Ds A. H. Brouwer, Ned. Herv. pred. te Engelen, sprak over het onderwerp Chris tendom en Nation aai-Socialisme. De kerk heeft zich niet over het nationaal-socia- lisme uitgesproken, aldus spr., waarschijn lijk omdat men .dit niet noodlg achtte Maar intusschen infiltreert het zich en daarom is het hoog tijd, dat dat wél ge beurt. Als Christen zijn er vier punten, waarom hij het er niet mee eens is, t.w. de verhouding tussohen Kerk en Staat, het anti-semletlsme, de afschaffing van de vrijheid en de manier van bestrijding van andersdenkenden. Een en ander werkte spr. nader uit. Tweede spreker was mr. A. M. Joekes over „Eendracht in Verscheidenheid". Ge dacht kan worden, aldus spr., dat de el ders ontstane staatsinrichtingen ons niet raken, maar als het volk niet actief is zou het wel eens kunnen gebeuren, dat het zich plotseling moest afvragen: waar zijn wij nu aan toe? Zijn de waarden van ons huidig staatsbestel van zooveel belang? Spr. antwoordt hierop met een volmondig „ja". Uitvoerig stelde spr. ten toon het verschil tusschen de autocratie en de de mocratie Indien we de groote waarde van ons staatsbestel inzien, zullen we de grondslagen daarvan handhaven en daar voor offers brengen. Er zijn stroomingen, die ons staatsbestel willen aantasten; daarom is het noodlg, dat ons volk wakker is. Als ons volk zorgt voor de instandhou ding van ons staatsbestel gaat het naar spr's overtuiging een goede toekomst tege moet. Derde spreker was mr. W. C. Wendelaar, wiens onderwerp luidde „Hou op zee je roer recht" Spr. herinderde aan de grond stellingen van Hugo de Groot, welke wél een scherpe tegenstelling vormden met d« 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6