U.V.S. won van H.V.V. (2-1) N.E.C kampioen van het Oosten L.F.C. is kampioen LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 3 April 1939Vierde Blad Ho. 24240 80ste Jaargang D.F.C. en Z.A.C. nummer laatst U.V.S. sloeg H.V.V. Wat de West. 1ste klassers deden D.S.O.-Sportman 2-0 Vreugdevol slot van een periode van angst en spanning De Ooievaar-Alphia 0-3 Een 4-3 op overwinning S.F.C. S.O.A.-L.D.W.S. 1-2 Roodenburg - B.T.C. 1-4 Voor den K.N.V.B. zijn gisteren de volgende uitslagen verkregen Kampioenschap van Nederlahd: Eindhoven DWS 2—'2; Ajax—Achilles 3—0. Af deeling I. Ie klasse: Hermes DVS—Xerxes C—2; CW—HBS 0—3. 2e klasse A: EDO—HFC 0—0; De Kennemers WFC 2—3. Afdeeling II, le klasse: DHC—DEC 2r—1. 2e klasse A: UVS—HVV 2—1; ODS—Velox 2—1; Quick—Gouda 3—0. 2e klasse B: De Hollandiaan—Sliedrecht 4—2. 3de klasse A: Postduiven—SyC 1—0. 4de klasse A: DSOSportman 2—0; Roo- denburgBTC 1—4; Boskoopsche Boys—Was senaar 03; TON AHDV 4—1. 4e klasse B: De OoievaarsAlphia 0—3: VCST—Kranenburg 2—6; Oranje Blauw—VVD 4—i. 4e klasse C: Zwart BlauwSchoonhoven 1—2, DVS—DONU 1—3. 4e klasse D: Rijswijk—Naaldwijk 2—2; de jagers—Archipel 1—1Spoorwijk—'s-Graven- zande 3—0; SOA—LDWS 1—2. 4e klasse E: UrsusConcordia 1—0; SFC— LFF 34; CeleritasSMV 54. Res. 2de klasse B: Alphen 2HBS 3 41; VUC 3—BEC 2 4—2; DHC 3—Quick 2 3—3; ADO 4—HVV 8 4—0. 2es. 3de klasse A: ASC 2—Laakkwartier 2 21; Lugdunum 2Bodegraveh 2 60. Afdeeling IIL le klassse: Go Ahead—Quick 2—3; ZAC—Heracles 0—2; Tuhantia—Hengelo 41; WageningenEnschedé 11; NEC AGOW 2—0. Afdeeling IV. le klasse; Roermond—MW 1—2; NAC-BW 4—1; LONGA—JuMana 1—2. Afdeeling V. le klasse: HSCVeendam 42; Be QuickLeeuwarden 12. Promotie 2e klasse: FVCGRC 33. de Leidsche ploeg van den beginne een 20 voorsprong had gehad, maar de Kanaries attaqueerden daarna zóó vin nig en zóó goed dat zij tenslotte met 43 triomfeerden en kampioen wer den. Evenals verleden jaar zal zij thans Cromvliet weer hebben te bestrijden. Het vorige seizoen waren L.F.C. en Cromvliet beide kampioen en de Hage naars zijn toen gepromoveerd. Thans is Cromvliet nummer laatst in de derde klasse en opnieuw zal zij onze stadge- nooten ontmoeten. Hopelijk toont ditmaal L.F.C. zich de sterkste Van Overal. Het is in zekeren zin anders gegaan in het tournooi om het landskampioenschap dan men had verwacht. Wel zijn drie van de vier punten door de hoofdstedelijke clubs veroverd, maar de tegenstand was veel grooter dan men voorzien had. Achil les was niet alleen geestdriftig in haar op treden tegen Ajax, maar ook technisch en tactisch zóó goed dat de Amsterdammers alle krachten hebben moeten inspannen om de zege uit het vuur te sleepen. En in Eindhoven kreeg D.W.S. het Zóó moeilijk, dat zij met een draw genoegen heeft moe ten nemen. Na dezen eersten dag krijgt men den in druk dat de spanning van deze extra competitie wel eens ongewoon groot zou •kunnen worden en dat verrassingen niet zullen uitblijven! De competitie der Westelijke eerste klas se was slechts in zooverre nog van be tee kenis dat D.F.C. in Delft met 2—1 de zege aan D.H.C. moest laten, waardoor de Dordtsche ploeg degradatiewedstrijden moet spelen tegen U.V.V. en S.V.V. Voor H.B.S. werd gisteren ook de tweede te genstander bekend. Gelijk men weet was Hilversum al nag kampioen, doch thans heeft ook Edo den titel weten te veroveren. N.E.C. werd kampioen van het Oosten! Voor deze nog jeugdige eerste klasser is dat een groot succes en voor heel het district feitelijk een sensatie. Algemeen immers schonk men dit seizoen aandacht aan A.G.O.V.V., Heracles en Enschedé, doch N.E.C. bleef op den achtergrond. Zij is dat eigenlijk blijven volhouden tot het laatste moment, want in dezen beslissen- den kamp was het overwicht en het mooi ste voetbal aan de zijde van A.G.O.V.V. Mooi voetbal, maar géén productief voetbal! De gasten schoten namelijk heel slecht en zoo won N.E.C. misschien wat fortuinlijk met 2—0 en behaalde zij daar mede den titel! Algemeen is men benieuwd hoe de ploeg zich in den strijd om de hoogste eer houden zal Ook onder aan de ranglijst viel te be slissing. Z.A.C. verloor. Quick won en dat beduidt dat de Zwolsche club degradatie wedstrijden moet spelen tegen S.C.H. en Ensohed. Boys. In het Noorden was de promotiewedstrijd F.V.C.G.R.C. van belang. De Groningers waren favoriet en hebben ook tot kort voor het einde met 32 de leiding gehad, doch een strafschop bracht nog juist aan de thuisclub den gelijkmaker. De stand is hier: G. R. C. 2 1 1 0 3 6—3 F V. C 10 10 1 3—3 W V. V. 1 0 0 1 0 0—3 In de lagere klassen was het voor Leiden weer een goede dag, want U. V. S. stelde zich veilig en L. F. C. werd kampioen der 4de klasse E, waarmede wij de Kanaries van harte feliciteeren! U.V.S. heeft fel voor de zege gestreden tegen een H.V.V.-ploeg, die voor de rust door slap spel zeer teleurstelde, doch na de pauze veel doortastender optrad en toen de thuisclub ernstig in het nauw ge dreven heeft. Onverdiend is de Leidsche overwinning echter niet. U.V.S. heeft goed gespeeld en duidelijk gedemonstreerd dat zij in het milieu der tweede klasse ten volle op haar plaats is. In de 3e klasse A won Postduiven van S.V.C., waardoor V.D.S. degradatiewedstrij den moet spelen. Voor 4B deed Alphia uitstekend werk door Ooievaars te kloppen. De Rijnstreek bewoners behouden aldus een kansje op den titel, immers Ooievaars moet haar laatsten wedstrijd winnen om kampioen te zijn. Speelt zij gelijk dan volgt een beslissings wedstrijd tegen Alphiat. Bij een Haagsche nederlaag is Alphia kampioen! L.F.C. heeft het zwaar te verantwoor den gehad in Schiedam. Met rust had S.F.C, zelfs met 32 de leiding, nadat D.H.C.—D.F.C. 2—1. Te Delft is gistermiddag de wedstrijd tusschen DHC en DFC gespeeld, welke geëindigd is in een 21 overwinning voor de Delftenaren. Beide ploegen speelden met een invaller. In de eerste helft domineerde DHC. Toch duurde het onge veer vijftien minuten voordat DHC er in slaag de uit een door Van Zinnen genomen corner den bal in het doel te werken. Bij de Dordtsche ploeg moest List wegens een blessure vervangen wor den door Sleicher. Het doel van de Dordtenaren werd herhaaldelijk belegerd en kort voor de rust wist Schreuder op fraaie wijze den stand op 20 te brengen. Na de hervatting was DFC er beter in. Na 25 min. werd door een fout van Boot. die overigens heel goed keepte, de eer van de Dordtenaren gered. De Delftenaren verdedigden verder flink en konden den voorsprong behouden, zoodat het einde kwam met een 2—1 overwinning. DFC moet thans degradatie-wedstrijden spelen. H.D.V.S.—XERXES 2—2. De laatste wedstrijd van HDVS en Xerxes was zeker niet de slechtste. Af en toe werd er aardig voetbal gespeeld en spanning kwam er in de tweede helft ook nog in. Xerxes had Lagendaal weer opgesteld, die als middenvoor nog altijd zeer nuttig voetbalde en met Kruysbergen tal van goede aanvallen op zette. Maar de HDVSverdediging was goed op dreef en ook spil Van der Tuyn weerde zich kranig, zoodat de Xerxes-voorhoede niet veel kansen kreeg. Damme kreeg veel meer te doen dan Beun. Hij verdedigde zijn doel evenwel goed Voor de rust was Xerxes over het algemeen wat sterker. Reeds na 5 minuten profiteerde Lagendaal van een pass van Kruysbergen dooi den bal juist langs den uitgeloopen Beun in het doel te plaatsen (01). Na goed uitgevoerd kort samenspel maakte HDVS, toen de strijd een half uur had geduurd, gelijk door Stolk (1—1). In de volgende minuut echter had Kruys bergen Xerxes de leiding hergeven uit een throughpass van Lagendaal (1—2). In de tweede helft heeft HDVS verschillende goede open aanvallen laten zien. haar voorhoede was in die periode vrij wat actiever dan die van Xerxes. Het duurde echter ongeveer een half uur voordat Stolk, na goed opbrengen van den bal door L. Janse, den gelijkmaker In het net schoot (2—2). Aan beide kanten kwamen er rog k=.nsjes, er werd hard gezwoegd voor het winnende punt, maar doelpunten bleven uit. HBS met een goed schot de leiding (01). Direct na de hervatting zette HBS een goeden aanval op. de bal ging van voet tot voet en ten slotte plaatste Langelaan den bal in het net (0—2). CVV kwam toen sterk in den aanval, wat zij ook probeerde. Pelikaan hield het HBS- doel secuur afgesloten. Het was Van Vliet, die een voorzet van Hiemstra oppikte en met een fel schot via den paal den stand op 03 bracht. HBS zag zich hierna nog een strafschop toe gewezen. die echter geen doelpunt opleverde, omdat doelman Kruidenier het schot van Van der Vögt keerde. ZWITSERLAND WINT MET 3—1 VAN HONGARIJE. Sarosy speelde niet mee. Hongarije heeft gisteren met 3—1 te Zurich verloren van Zwitserland. Het Hongaarsche elftal was zonder Sarosy verschenen, hetgeen zich sterk deed gevoelen. Over het algemeen waren de bezoekers in de meerderheid, dank zij ook grootere snelheid, maar voor het doel van de Zwitsers ontbrak het doorzettingsvermogen, terwijl ook het schieten veel te wenschen overliet. Overigens stond het spel niet op hoog peil. zeker voor de rust niet en men rekende reeds op een blanken stand tij dens de pauze, toen Aebi. de Zwitsersche links buiten, in de laatste minuut uit een vrijen schop den Hongaarschen doelverdediger Szabo wist te passeeren. Acht minuten na de hervatting scoorde iinks- binnen Deri den gelijkmaker met een fraai schot De Zwitsers wijzigden vervolgens hun opstelling. In de voorhoede vlotte het nu uitstekend. Steeds beter ging Zwitserland spelen en een kwartier voor het einde hergaf Paul Aebi. d* midvoor. Zwitserland de leiding. Enkele minuten later werd het pleit door den rechtsbinnen Walachek beslist, die numero drie achter Szabo depo neerde. Zooals men weet wordt op 7 Mei te Bern de wedstrijd ZwitserlandNederland gespeeld. C.V.V.—H.B.S. 0—3. Het is een zeer onbelangrijke wedstrijd ge worden, waarin over en weer vele kansen ge mist werden. Voor de rust was CW over het al gemeen iets in de meerderheid, maar het samen spel in de voorhoede werd te kort gehouden om het de verdediging van HBS erg lastig te maken. Van der Vegt kwam tot twee maal toe voor open doel te staan, maar de bal belandde er niet in. Aan den anderen kant waren het de Graaf en Zaanen. die gemakkelijke kansen om hals brachten. Kort voor de rust gaf Van der Vegt SCHOTLOOSHEID BIJ DE GASTEN. Ongetwijfeld was het Sportman-spel beter dan het systeemlooze „Kick and rush" van D.S.O., maar het tot in den treure volgehouden korte spel sluit de productie van doelpunten volkomen uit. D.S.O. begon onmiddellijk aan te vallen maar het onbeheerschte was oorzaak dat succes niet komen kon. Na deze stormloopen nam Sportman het inia- tief over, maar zooals gezegd, het spel was te kort om gevaar op te leveren. Met enorm verre trappen zetten de D.S.O.-backs hun voorhoede aan het werk en keeper Ju moest dikwijls han delend optreden. Na twintig minuten schoot Ce D.S.O. links binnen hard in. Ju viel op den bal maar scheidsrechter Hokke, in de meening verkeerend dat de bal de doellijn gepasseerd was, wees naar het midden. De groenwitten pakten nu enthousiaster aan en het D.S.O. doel kwam meermalen ernstig in gevaar. Beslist opgelegde kansen werden op on begrijpelijke wijze onthalsd en de schietarmoede kwam nu wel duidelijk aan het licht. Een kwartier na het eerste doelpunt kwam het tweede van den linksbuiten, die langs tal van beenen hard inschoot. Weer reageerde Sportman met eenige heftige aanvallen en eenmaal kan de D.S.O.-keeper het felle schot van Binnendijk slechts met veel moeite kee- ren. Na de pauze een zelfde spelbeeld. De Sportman-voorhoede werd regelmatig voorzien van kansen door de goed spelende halflinie, maar weinig en sleaUL^chieten. weerhield sue* ces. Het D.S.O.-elftal bleef hard trappen en draven en alleen reeds om hun ijver moeten zij geroemd worden. De tweede helft leverde geen enkel doelpunt op. SPORTMAN II—T.O.N.A. II 8—2. In het begin ging de strijd gelijk op. doch plotseling zag midvoor Waasdorp zijn kans schoon en met een geweldigen kogel verdween de bal in het geel-zwarte doel. Sportman krijgt dan den smaak te pakken. Waasdorp scoorde 3, Joop Devilee 2, A. Brand en Candido elk 1 doelpunt. Het moedig volhouden van Tona werd beloond door 1 doelpunt van den midvoor en 1 van den rechtsbinnen. De scheidsrechter floot zeer goed. SPORTMAN ADSP. (B)—U.V.S. ADSP. (C) 1-0 De Sportman-jeugd schijnt toch niet veel voor de onderste plaats te gevoelen, althans werd gisteren een 10 overwinning op de jeugd van U.V.S. behaald. Het eenige doelpunt werd in de eerste speelhelft gemaakt door Bere- fenger. De blauw-witte jeugd zette er echter alles op om gelijk te maken, doch de Sportman- achterhoede. met den jeugdigen keeper aan het hoofd hield moedig stand. Nu is U.V.S. dan toch definitief in vei ligheid! Dit seizoen is niet fortuinlijk ge weest voor de blauwwitte ploeg en geduren de de laatste maand voelde men zich meer en meer bedreigd door het gevaar van de gradatie-wedstrijden, maar tenslotte kon dan toch de behouden haven worden be reikt. U.V.S. won gisteren namelijk met 21 van H.V.V., dat tot voor kort nog candidaat was voor het kampioenschap, en zij mag er trots op zijn door eigen kracht de club in veiligheid te hebben gesteld. Quick en B.E.C. dienen thans onderling uit te maken wie van hen de laatste plaats zal bezetten en daarbij hangt alles af van den wedstrijd tusschen B.E.C. en U.V.V., welke voor giste ren was vastgesteld, doch helaas weer van het programma werd afgevoerd. U.V.S. kan zich inlusschen nog iets op de ranglijst om hoog werken door ook B.M.T. te overwin nen en dan mogen de blauwwitten zich overigens met volle toewijding en gerustheid concentreeren op de herdenking van het zilveren jubileum, welke einde dezer maand zal plaatsvinden. De match tegen H.V.V. was door U.V.S. met een zekere vastberadenheid, maar ongetwijfeld toch ook met vrees tegemoet gezien! De ge zichten klaarden echter al wat op toen de thuisclub de leiding nam en men begon elkaar knipoogjes van verstandhouding te geven toen de voorsprong tot 20 werd opgevoerd. Na de pauze werd de situatie weer ernstiger en beden kelijker. gezien het aanhoudend overwicht dei- Hagenaars, maar in de laatste tien minuten was het duidelijk dat deze H.V.V.-voorhoede niet In staat was om U.V.S. beide punten nog te ontfutselen, en toen de arbiter, de heer Sim mers (die bijna zoo slecht leidde als de be faamde heer Delasalle voor veertien dagen te Antwerpen!) het einde aankondigde, was er een enthousiasme alsof de blauwwitten een kampioenschap bevochten hadden. Zonder overigens aan de overwinning van de blauwwitten al te zeer af te dingen, moeten wij opmerken dat H.V.V. er gedurende de eerste helft weinig van terecht heeft gebracht. Eerlijk gezegd: van een ploeg, die meende een gooi te mogen doen naar het eerste-klasserschap. was dit nogal teleurstellend! U.V.S. gaf niet alleen ten toon aan (een enkele tegenaanval daargela ten), maar zij beheerschte bovendien het veld zoo volkomen dat er lange periodes waren waarin de bal niet op de Leidsche helft is ge weest. Voor een deel en een niet onbe langrijk deel was zulks het gevolg van de felheid waarmede de U.V.S.'ers streden voor hun kansen, maar dat moest mede geweten worden aan een lusteloosheid by vele Hagenaars, welke tegenover hun eigen club bijna ongepast kan worden genoemd. Zelfs spelers als Bool. Pas teur. Van de Luur, enz. faalden volkomen en werden slag op slag door de Leidenaars gepas seerd. Nu heeft het feit dat TJ.V.S. al binnen het kwartier door Onvlee uit een goeden lagen voorzet van Oostcpm de leiding genomen had, daarop natuurlijk grooten invloed gehad. Immers de thuisclub voelde een kans op de zege en on der aanvoering van Wallaart. die prachtig in vorm was, werd een offensief opgebouwd dat den Hagenaars te machtig was. Schotvaardig was intusschen de Leidsche voorhoede ook nu niet bepaald, al moeten wij erkennen dat er teekenen waren van beterschap, dank zij het energiek doorzetten van Van Egmond op de midvoorplaats. Eenige mooie kansen werden gemist, o.a. door Oostrom. en de voorhoede ver loor bovendien aan kracht doordat linksbinnen Polanen technisch en tactisch volkomen faalde en ergens rondzwierf tusschen voorhoede en halflinie zonder aan het spel deel te nemen. Zoo groot was echter het Leidsche overwicht dat de voorsprong in de 32ste minuut door Van Egmond tot 20 werd opgevoerd uit een voor zet van Onvlee en dat was voor den jeugdigen midvoor een verdiende belooning voor zijn on vervaard doorzetten. Het schijnt dat eenige H.V.V.-bestuurders in de pauze hartige woorden tot het elftal hebben gesproken want na de hervatting pakte de Haagsche ploeg ineens heel anders uit. Met doortastend open spel werd de U.V.S.-veste be stormd en daar trok al spoedig bijna het Gan- sche Leidsche team zich terug om den voor sprong te verdedigen. Men werd zenuwachtig en onzeker <het oude liedje bij een achterstand!) en als de Hagenaars beter hadden kunnen schieten dan de thuisclub Als! Maar de schutterscapaciteiten dezer voor hoede waren miniem en zoo leverde Colthoff de uitzonderlijke prestatie van op enkele meters afstand nog hoog over het Leidsche doel te schieten Een snelle tegenaanval van den U.V.S.-rech tervleugel «waar Oostrom en Fasel zich uit stekend hebben geweerd) gaf Van Egmond een scoringskans, doch de kopbal ging rakelings over de lat. Toen H.V.V. vervolgens weer at taqueerde voorkwam Kramp een bijna zeker doelpunt door zich onbevreesd voor de voeten te werpen van den aanstormenden Colthoff en direct erna slaagde de Leidsche keeper, die voortreffelijk op dreef was. er in met de groot ste moeite een kogel van Sillevis over de lat te stompen. Uiteindelijk kon dit Haagsche offen sief echter niet zonder resultaten blijven en toen er in de 21e minuut weer een aanval over links werd opgezet, was het Pasteur, die op fraaie wijze onhoudbaar scoorde. 21. Wat een angst heeft men vanaf dat moment in het kamp der blauwwitten doorgestaan! U.V.S., dat eenigen tijd de kluts geheel kwijt bleek te zijn, werd langzamerhand wel weer actiever en Dankelman moest teen eveneens meermalen in actie komen, maar het Haagsche spel was toch sn»l3er en verrassender dan dat der thuisclub. Een onaangenaam Incident gebeurde er 12 minuten voor het einde. Van de Luur was door gebroken en bedreigde het Leidsche doel, maar werd op het laatste moment door eenige U.V.S.'ers ingehaald, waarbij de Hagenaar ten val kwam. Een andere H.V.V.'er stormde toen toe, trapte tweemaal achtereen op onbesuisde wijze naar het leer om te trachten een doel punt te makenèn: raakte tweemaal den vóór hem liggenden clubgenoot tegen diens been. zoodat Van de Luur, huilend van pijn, van het veld moest worden gedragenGelukkig bleek achteraf dat er niets gebroken was). Kramp stopte daarna nog eens op keurige wijze een scherp schot vlak naast den paal op een moment dat ieder reeds een doelpunt telde en in de laatste tien minuten kreeg U.V.S. tenslotte haar zelfvertrouwen weer terug en werd H.V.V. op eigen helft teruggedrongen. De Haagsche voorhoede, die door een invaller was gecompleteerd, kreeg weinig kans meer tegen de Leidsche defensie, waarin speciaal Delfos zich bijzonder goed weerde, en bijna had Onvlee zelfs den voorsprong nog tot 3—1 opgevoerd. Zijn schot ging echter langs den buitenkant van den paal, U.V.S. won aldus met 21 en dat was niet geheel onverdiend, al had een puntenver- deeling de verhouding o.i. wel iets zuiverder weergegeven. Met een bepaald beklemd gemoed trok L.F.C. gisteren naar Schiedam om aldaar S.F.C. te bekampen en dat de overwinning niet zonder moeite is bevochten, hebben de L.F.C.'ers aan den lijve gevoeld. Intusschen dacht iedereen na 9 min., dat L.F.C. een groote overwinning zou beha len, want de stand was toen reeds 20 voor L.F.C. door twee goede doelpunten van Nagtegeller. Doch de S.F.C.'ers dachten er anders over, getuige het volgende verslag L.F.C. heeft een invaller voor J. Nieuwen- burg, die goed werd vervangen door A. van Leeuwen. S.F.C. wint den toss, zoodat Bijl den bal aan het rollen brengt. De rechtervleugel van L.F.C. wordt aan het werk gezet, een schitterende voorzet volgt en het is Nagtegeller, die na 2 mi nuten de score opent, 0—1. Een zeer gevaar lijke Leidsche aanval van links wordt door de S.F.C.-achterhoede goed afgeslagen. Ook S.F.C. zit niet stil en nadert gevaarlijk de L.F.C.- veste, maar de Leidsche achterhoede is paraat. Weer trekt L.F.C. ten aanval, v. Leeuwen zet goed voor en Bijl schiet hard ln. De keeper stept het schot half, waarna Nagtegeller scoort, 0—2, Het L.F.C.-team combineert goed. en de vooruitzichten onzer stadgenooten zijn wel bui tengewoon gunstig. Van nu af aan zet S.F.C. echter alles op alles. Bij een algemeenen aanval wordt de ach terhoede van LT.C. in het nauw gedreven. Op het laatste moment speelt Crama terug op den keeper, doch te zacht, waardoor de mid voor van S.F.C. een kans kriirrt om den ach terstand te verkleinen. 12. Dr-rna is L.F.C. aan het woord Een sch-.t v?n Herreur tint de keeper maar juist naast. Dc corner, hiervoor genomen, levert niets op. D^i herhaalt zich voor de L.F.C.-veste hetzelfde wat bij het ontstaan van het eerste doelpunt is ge beurd. Weer wordt de bal te kalm terugge speeld en weer is het de midvoor die scoort. 2—2. Er is dan 30 min. gespeeld. Dit werkt op het L.F.C.-team als een koude douche en S.F.C. trekt daar profijt van. Bij haar lukt letter lijk alles, in tegenstelling met L.F.C. Een ge vaarlijke aanval volgt, waaruit zoowaar de stand wordt gebracht op 32. Dat is L.F.C. te bar. Het S.F.C.-doel wordt steeds onder vuur genomen en de keeper krijgt handen vol werk. Een hard schot van Herreur beukt de lat. maar de begeerde gelijkmaker komt niet. Tot de rust blyft de stand ongewijzigd. Na de pauze moet Duffels direct handelend optreden, wat hem goed afgaat, Maar L.F.C. ziet dat er uit een ander vaatje getapt moet worden. Aanvoerder Zwanenburg die deze mid dag weer een zeer goede partij speelde, plaatst afgemeten naar Ouwerkerk. die op zijn beurt naar Bijl doorgeeft. Een knal volgt en via de vingertoppen van den S.F.C.-keeper doelpunt de Leidsche midvoor 33. L.F.C. is nu niet meer te houden en het doel der thuisclub beleeft angstige momenten. Uit een corner schiet Ouwerkerk juist over. wat hij even later herhaalt en een hard schot komt tegen de lat. Er zit intusschen een doelpunt in de lucht. Kukler krijgt nu den bal. Hoog zet hij voor den doelmond en het is 43. Nog vijf min. zijn te spelen. S.F.C. zet alles op alles, doch L.F.C is op haar hoede, om haar voorsprong te behouden. Onder groote spanning kondigt de scheids rechter het einde aan. en heeft de L.F.C.-schare die talrijk aanwezig was. reden tot juichen, want L.F.C. was kampioen van haar afdeeling (4 E.). Na afloop had het bestuur felicitaties in ont vangst te nemen van S.F.C. bestuur en sDelers, van den heer v. Dijk. consul K.N.V.B te Schie dam en van het oud-L.F.C. lid P. Pikaar. De avons is het feest geweest vog* L.F.C. waarbij velen hun felicitaties kwamen aan bieden. Zoo kwamen er vertegenwoordigers van Leidsche Voetbalbond, bij monde van den heer Steenhauer. A.S.C., Lugdunum, U.V.S., Rouwkoop. L.D.W.S., L.D.T.S. en L. Boys en vele oud-leden. Bloemstukken kwamen binnen van den LV.B., U.V.S., A.S.C., Lugdunum en van een supporter, den heer Dexel. GOED SPEL DER ALPHENAREN. Onder enorme belangstelling vond het tref fen plaats tusschen de Ooievaars en Alphia. In een uiterst spannenden wedstrijd heeft Al phia verdiend met 3—0 gewonnen. Het spel van Alphia was beslist beter dan van de Hagenaars. Gedurende den geheelen wedstrijd was Alphia sterker. Dat de wedstrijd spannend was kon men gedurende de tweede helft goed waarne- nemen. Verscheidene spelers waren volkomen uitgeput en zoo moest de midvoor van De Ooievaars tien minuten voor het einde uit het veld worden gedragen wegens overver moeidheid. De wedstrijd is in de beste ver standhouding gespeeld en de scheidsrechter, goed bijgestaan door twee neutrale grensrech ters. had dan ook geen bijzondere moeilijke taak. Alphia trapt even over halfdrie af en gaat direct tot den aanval over. Het begin is echter een zenuwachtig heen- en weer getrap, doch gaandeweg herstellen beide elftallen zich. Al dadelijk blijkt, dat de Alphia-achterhoede keu rig op dreef is en Bouthoorn en Domburg geven den Hagenaars geen schijn van kans. Met open aanvallen trachten de Ooievaars de Al phia-achterhoede uit elkaar te rukken, doch iedere aanval wordt resoluut afgeslagen. Hard. zeer hard wordt door de Alphia-voorhoede ge werkt, doch het plaatsen is niet altijd even zuiver, zoodat ook de Ooievaars-achterhoede voorloopig haar terrein weet te zuiveren. Bij een Ooievaars-aanval vlagt een der grensrech ters voor buitenspel, doch de scheidsrechter laat doorspelen. De linksback van Alphia was echter in de veronderstelling, dat gefloten was en raapte den bal op! Strafschop! Heel Alphia juichte toen doelman Mulder het schot keerde en Alphia voor een achterstand behouden was. De oranje-witten kregen hierdoor moed en be stookten onophoudelijk het Ooievaars-doel. Tien minuten voor de rust krijgt Alphia een vrijen trap op het middenterrein. Schellingerhout plaatst hoog voor het doel en mid-voor De Jong weet keurig in den hoek te schieten, 0—1. Fel komen dc Ooievaars thans opzetten, doch de Alphia-achterhoede is niet te passeeren. Tot de rust gaat de strijd gelijk op. doch gedoel punt wordt niet meer. zoodat Alphia een mooien voorsprong heeft. Na de rust is Ooievaars beter inden. aanval, doch gaandeweg komt Alphia weer in den aanval. Bij een Ooievaars-aanval ontstaat even een hachelijk moment voor het doel. doch Mulder weet ten koste van een cor ner te redden. Dan volgt een mooie Alphia- aanval van den rechtsbuiten. Fraai komt de bal voor het doel en schitterend vangt rechts binnen Lamfers den bal op en jaagt hem in de touwen. Een fraai doelpunt. Ooievaars gooit hierna haar elftal door elkaar en de rechts back, die een keurige partij speelde, gaat in de voorhoede spelen. De voorhoede won hier door wel aan kracht, doch de achterhoede werd hierdoor zwakker. Toen even voor het einde mid-voor De Jong dan ook met den bal opzij van het doel kwam. wist hij met een listigen hakbal zoo onverwachts linksbinnen vai-f Rijsdam een kans te geven, dat de Haag sche doelman reeds geslagen was. voor de bal in het doel lag. ALPI*EN-\DSP.—TONA-4DSP. 2—1. In de eerste helft wisten de gasten zich van een 0—1 voorsprong te verzekeren, doch in de tweede helft wist de Alphen-toekomst hier twee doelpunten tegenover te stellen zoodat het einde kwam met een 2—1 zege. VERDIENDE LEIDSCHE OVERWINNING. Op het middenterrein van de Rijswijksche Wielerbaan heeft LDWS haar laatsten wed strijd in een overwinning omgezet. Het was duidelijk te zien dat de oranje-blau wen dit voor hun onbevredigende seizoen niet met een nederlaag wilden besluiten, want ar werd over alle linies met enthousiasme ge werkt, als gold het een strijd om het kam pioenschap. Het begon met een serie aanvallen van de thuisclub, maar de Leidsche verdediging trad al dadelijk resoluut op. Toch namen de Hage naars de leiding toen de linksbuiten snel op bracht en met een mooi scherp schot de score opende. Wel werd LDWS hierna overwegend sterker maar het duurde toch nog geruimen tijd al vorens Siera met een hard schot de partijen op gelijken voet kon brengen en weinige oogen- bilkken later gaf aanvoerder v. d. Steen uit een wegens hands toegekenden strafschop LDWS de leiding. Na de thee waren de Leidenaars bijna steeds sterker maar de geringe schotvaardigheid in den aanval trad wel zeer duidelijk aan het licht. Ook SOA zag geen kans wijziging in de score te brengen, zoodat LDWS tenslotte verdiend met 21 won. DE THUISCLUB HAD GEEN GELUK. Het was in dezen wedstrijd niet te zien, dat er voor beide ploegen niets te winnen of te verliezen was. Integendeel, beide elftallen pak ten energiek aan. waarbij het samenspel van B.T.C. iets beter was. Beurtelings zijn beide ploegen in den aanval, maar met. schieten heeft Roodenburg geen geluk, terwijl het by B.T.C. wel lukte. Al spoedig is het 10 voor B.T.C. Roodenburg onderneemt, eenige goede aanvallen, doch de keeper der gasten is in goeden vorm. Nog voor de rust scoort B.T.C. het tweede doelpunt. Na de thee onderneemt Roodenburg eenige goede aanvallen, doch thans wordt er te weinig geschoten, en hoewel voortdurend in den aanval, komt er een doelpunt aan de andere zijde '30). Vijf minuten daarna heeft Roo denburg eindelijk geluk en scoort 3—1. Roodenburg raakt wat vermoeid en het spel is verder weinig interessant meer. Nog eenmaal doelpunt B.T.C. de heer Colla leidde verdien stelijk. SPORTMAN IV—LUGDUNUM VII 6—0. Lugdunum speelt maar met 10 spelers en Sportman is daardoor direct in de meerder heid. Doelpunten blijven door het goede kee pen van den Lugd.-doelman voorloopig uit. Circa 10 min. voor de rust maakt Sloos op fraaie wijze 10. In de tweede helft is Sportman productiever en spoedig maakt Sloos den tweeden goal. Steeds komen de gastheeren terug en spoe dig ligt nummer 3 in de Lugd.-touwen. Jammer was het, dat de goed spelende Lugd.- keeper na een botsing met een van zijn eigen spelers, gewond het veld moest verlaten. Sport man maakte door Harteveld en Sloos het halve dozijn vol. De scheidsrechter floot correct.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 13