BINNENLAND Het handelsverdrag met Duitschland LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 28 Maart 1939 Derde Blad No. 24235 80ste Jaargang Kievitseieren voor Prinses Juliana en Prinses Beatrix Vrijwillige luchtafweer te Amsterdam Verduisleringsoefening in de Noordelijke provinciën GEMENGD NIEUWS VRAGENRUBRIEK KKEYMBORG Het oordeel v,an Dr. H. M. Hirschfeld Het is vefheugend, dat de nieuwe overeenkomst voor bijna 2 jaar geldig is Gisteren werd aan Prinses Juliana het eerste kievitsei aangeboden door W. Lief- ting te Castricum. Prinses Beatrix ontving het eerste kievitsei van Rudmer Veenstra te Veenwoude. DE WIJZIGING DER MOTOR RIJTUIGEN-BELASTING. NOODIG ZIJN VIJF BATTERIJEN SNELVUURKANONNEN. In het kort is dezer dagen reeds bericht, idat op initiatief van de Vereeniging In- dustriebelangen Amsterdam-Noord in sa menwerking met de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Amsterdam en de Ver eeniging Nationale Veiligheid aldaar is op gericht een Comité Vrijwillige Luchtafweer Amsterdam, De oprichting van dit comité geschiedde naar het voorbeeld van Delft, Zaandam, Friesland en thans ook Rotterdam en werd in niet geringe mate gestimuleerd door de verklaring van den minister-president en van den minister van defensie, dat de landsverdediging zich richt op de handha ving van de zelfstandigheid van den staat niet minder, maar ook niet meer en dat het stelsel van plaatselijke vrijwillige luchtafweer den steun der regeering heeft. In een onlangs gehouden eerste verga dering van dit comité zijn voorloopige plan nen tot verwerkelijking van het gestelde doel ontworpen. Het comité werd daarbij voorgelicht door militaire deskundigen, van wie met name genoemd dient te worden de commandant van den luchtverdedi gingskring Amsterdam, luitenant-generaal van Ermel-Scherer. Men kwam tot de conclusie, dat voor een afdoende beveiliging van de hoofd stad in het bijzonder voor de be scherming van de groote industrie centrale benoorden Het Y noodig zijn vijf batterijen snelvuurkanonnen van 4 c.M. (vuursnelheid 120 schoten per minuut), iedere batterij bestaande uit drie stukken geschut, te zamen dus 15 snelvuurkanonnen. De aanschaffings- kosten bedragen in totaal rond f. 1.000.000.waarbij zijn inbegrepen de kosten voor de vuurleidingen (zoek lichten, luisterapparaten, enz.) en de bcnoodigde munitie voor 400 schoten per kanon. De regeering zal den munitievoorraad op voeren tot een hoeveelheid, genoeg voor 2.000 schoten per kanon en ook de muni tievoorziening in de toekomst en in oorlogs tijd is geheel voor rekening van de regee ring. De bedieningsmanschappen zullen zooveel mogelijk worden gerecruteerd uit het personeel der fabrieken, op welker ter reinen het geschut zal worden opgesteld. Hierto zal de medewerking worden inge roepen van de directies van de betreffende fabrieken. Dit personeel zal opgenomen worden in den Iuchtafweerdienst van den B. V. L. De regeering zorgt voor instruc tiepersoneel. Zij draagt ook de oefenings- kosten Per batterij zullen 26 man noodig zijn. Het totaal aantal manschappen noo dig voor de vrijwillige luchtafweer be draagt dus 130. In de drie Noordelijke provinciën, Gro ningen, Friesland en Drente is gisteravond een verduisteringsoefening gehouden die vanavond herhaald zal worden. Over de resultaten van dezen eersten avond was men over het algemeen zeer tevreden. „In het algemeen ben ik zeer getroffen door de voortreffelijke wijze, waarop de spoorwegen en de bevolking van de drie Noordelijke provinciën hebben medegewerkt aan het doen slagen van deze verduiste ringsoefening. Het verheugt mij des te meer omdat daaruit wel blijkt, dat de bevolking steeds beter begint in te zien, van welk enorm belang een goede verduistering in oorlogstijd is. Er is goed en verdienstelijk werk verricht". Met deze woorden beantwoordde minister dr. J. J. C. van Dijk, gisteravond op het perron van het station Zwolle onze vraag naar zijn indruk van de treinreis, welke hij in gezelschap van minister Goseling door het verduisterde gebied heeft gemaakt. Behalve vanuit den specialen trein wet- den de resultaten ook geconstateerd vanuit een tweetal K.L.M.-vliegtuigen. De treinen reden gisteravond in het ver duisterde gebied geheel in het donker. Om elke uitstraling te voorkomen, was niet al leen de coupéverlichting geheel en al ge doofd, maar was het tevens voorschrift de gordijnen voor de coupéramen neer te laten De belastingheffing van dieselauto's. Aan de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van de motorrijtuigenbelastingwet is het volgende ontleend: De strekking van het wetsontwerp is, de onbillijkheid weg te nemen of althans te temperen, welke is gelegen in het verschil in belastingdruk ten aanzien van motorrij tuigen. die benzine gebruiken en andere, en daardoor mede zooveel mogelijk tegen te gaan, dat motorrijtuigen van dieselmotoren worden voorzien uitsluitend ter vermijding van het betalen van benzinebelasting. Het zou in strijd zijn met dezen opzet, mede be lasting te gaan heffen van dieselmotoren, resp. dieselolie, waardoor andere brandstof fen dan benzine worden vervangen. De voorgestelde verhooging van de mo torrijtuigenbelasting zal inderdaad zwaar drukken op de gemeenten, die autobusdien sten exploiteeren en die daartoe een be langrijk aantal dieselbussen ln gebruik heb ben. Deze gemeenten staan daarin echter gelijk met particuliere ondernemers van busdiensten. Het zou onbillijk zijn en te vens in strijd met de uitdrukkelijke bedoe ling van de motorrijtuigenbelastingwet zoo als deze uit de geschiedenis van de tostand- koming van die wet blijkt, publieke licha men en semi-publieke lichamen ten deze boven particuliere ondernemers te bevoor- deelen. VEREENIGING VAN HANDELAREN IN TREKPAARDEN (KOUDBLOEDPAARDEN). Te Utrecht werd opgericht een vereeni ging ter behartiging van de belangen van den handel in binnen- en buitenland van trekpaarden koudbloedpaarden) Tot voorzitter werd gekozen de heer W. de Kroes te Overschie: tot vice-voorzitter de heer G. B. Maathuis te Almelo en tot secretaris de heer P. Schuld te Barneveld. HET SMELTEN VAN WAS. Een onzer lezers schrijft ons: Als abonné van uw blad, las ik in de afgeloopen week voor de zooveelste maal van een drogist, die bij het smelten van was, door het in brand raken van den pot met was, zelve ook in de brand geraakte. Hoeveel malen gebeurt dit zelfde ook met huismoeders en dienstboden. Sommigen hebben het zelfs met den dood moeten be- koopen. Nu is mijn bedoeling om door middel van uw blad een recept aan de hand te doen, waardoor het smelten van was ge vaarloos wordt. Dus een voorlichting en tevens een waarschuwing. Wanneer de was volgens mijn gegevens wordt klaargemaakt kan er onmogelijk brand van komen. Er bestaan voor het wassmelten twee methoden, en wel: ten le oplossen van de geschaafde was in koude terpentijn. Men doet in een busje of potje, geschaafde was, giet hierop zoo veel terpentijn dat de was er even onder staat, dekt het busje of potje af met een deksel of glasplaat en laat het rustig een halven dag staan. De was is dan uit zich zelve opgelost en voor het gebruik gereed. De 2e manier (de gevaarlijkste) is smel ten op vuur om het smelten te bespoedi gen. Doch wanneer dit gebeurt op de vol gende wijze, kan er onmogelijk brand ontstaan. Men doet geschaafde of stukken was in een busje, en zet dit zonder bijvoe ging van terpentijn op een matig bran dend gascomfoor of kachel. Wanneer de was gesmolten is neemt men het busje van het vuur en brengt het als het kan, in een ander vertrek, of men zorgt in de onmid dellijke omgeving geen open vuur te heb ben en giet dan een hoeveelheid koude terpentijn bij de gesmolten was. Men roert de substantie met een staafje om en laat een druppel was van het staafje, op een koud voorwerp vallen. Direct ziet men dan of de was te dik mocht zijn. Is dit zqo dan voegt men er eenige terpentijn aan toe, zoo lang tot dat de vereischte dikte is bereikt. Wanneer dit op bovengenoemde wijze wordt gedaan, is er absoluut geen brandgevaar, daar was zonder terpentijn betrekkelijk gevaarloos is en niet gauw brandt. De terpentijn verwekt juist het brandgevaar. AUTO WEEK UIT VOOR WIELRIJDSTER. En botste tegen een boom. Op den provincialen weg VenrayHorst is gisternamiddag om halfzes een perso nenauto, bestuurd door den landbouwer C. Stappers bij het uitwijken voor een fiet send meisje tegen een boom gereden. Behalve de heer Stappers waren nog in den wagen gezeten diens echtgenoote, een dame en een kind. Allen liepen verwondin gen op en zijn naar het Sint Elisabeth Zie kenhuis te Venray overgebracht. Mevrouw Stappers is er het ernstigst aan toe. Voor haar leven wordt gevreesd. Wü vestigen er nogmaals fle aandacht op, dat vragen door ons uitsluitend in deze rubriek of voor zoover iQ daarop betrekking hebben in de rubriek Land- en Tuinbouw, worden beantwoord. Het is dus overbodig om bij een vraag een postzegel voor ant woord in te sluiten. P. v. B. en W. K. te K. Het adres van de Ned. Visscherij-Gemeenschap is Bezuidenhout 78 b. Den Haag. J. v. D. te L. Deze adressen zijn ons niet bekend. WA AR BORG-KLEED ING alléén bij 1830 (Ingez. Med.) INBRAAK TE ROTTERDAM. Ongewenschte gasten hebben een be zoek gebracht aan de papierfabriek „De Boezem", der firma Bouwman, gevestigd aan den Boezemsingel te Rotterdam. De brandkast is zeer intensief met een snij- apparaat bewerkt, zoodat het geheele slot er uit is gebrand en de inbrekers hebben een bedrag van 700 gulden, dat aanwezig was voor de uitbetaling van de loonen en salarissen, bult gemaakt Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de dieven via een belendend perceel over het dak het kantoor zijn binnengedrongen en via de voordeur weer vertrokken zijn. De politie zet het onderzoek voort, het geen bemoeilijkt wordt, doordat de inbre kers nagenoeg geen sporen hebben nage laten. DOOR EEN TREIN OVERREDEN. Op den spoorwegovergang aan den Munt- weg te Nijmegen, is het stoffelijk overschot gevonden van den 62-jarigen J. Bionda uit Neerbosch bij Nijmegen. De man is ver moedelijk door den trein verrast en over reden. MELKRIJDER VERONGELUKT. Gisteren is de 43-jarige melkrijder H. Ypma uit Wijtgaard (Fr.), die met zijn paard aan den lossen teugel rechts van den weg aldaar liep. door een auto uit Huizum aangereden. De man werd zoodanig gewond dat hij kort daarop overleed. De auto kwam 20 meter verder tot staan. Het paard liep alleen naar den stal. ONDER EEN AUTO GERAAKT. Gisteravond is het 9-jarig dochtertje van de familie Blauw te Ommelanderwij k (gem. Veendam) door een auto, bestuurd door een 23-Jarigen inwoner van Wilder- vank gegraven. Met ernstige verwondingen is het meisje naar het academisch zieken huis te Groningen overgebracht Haar toe stand is hopeloos. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij' Kon. besluit is benoemd tot com missaris van politie te Zeist: J. J. Kruiztnga thans hoofdinspecteur van politie te Gro ningen. (Van onzen specialen verslaggever). .Wederom is, na uitvoerige besprekingen tusschen Duitschland en Nederland, een nieuwe handelsovereenkomst tot stand gekomen, waarbij ons land weliswaar enkele veertjes heeft moeten laten, maar waarbij het toch ook reden heeft tot tevredenheid. In de allereerste plaats", aldus zette dr. H. M. Hirschfeld. directeur-generaal van Handel en Nijverheid bij het Departement van Economische Zaken, gisteren in een te Is Gcavenhage gehouden persconferentie uiteen, „mag met blijdschap vermeld wor- d'en, dat het nieuwe verdrag nu niet, zoo als de laatste jaren gebruikelijk was ge worden. voor den tijd van één jaar is ge sloten. Met ingang van 1 April a.s zal het in werking treden om op 31 Dec 1940 te expireeren. Hiermede zal de zoo gewenschte stabiliteit in de verhouding vermoedelijk beter verkregen worden, dan met de ver dragen, welke reeds na 1 jaar afloopen". In de tweede plaats merkte dr. Hirsch feld op, dat het verdrag afgesloten is met het Groot-Duitsche Rijk. d.w.z. inclusief het vroegere Oostenrijk en de Sudeten- gebieden Over Bohemen en Moravië. be nevens het Memelgebied. hebben de onder handelingen welke eind Februari te 'sGravenhage zijn begonnen en die, na een korte onderbreking, van 13 tot en met 25 Maart te Berlijn zijn voortgezet niet geloopen. Vergeleken met de handelsverdragen, die tot dusverre gesloten werd. wijkt het n-euwe verdrag wat den u'tvoer van Neder land naar Duitschland betreft, daarvan. eenig:zins af. Zoo is van de bestaande ba- fiefconsolidaties voor Nederland er een zevental komen te vervallen. Dit zevental is: 1. Pootaardappelen. waarvan het ver dragstarief vaen R.M. 4 per 100 K G. voor de periode van 1 September tot 31 Maart komt te vervallen. Aangezien het autonome tarief voor de periode 1 September—14 Februari evenezns R.M. 4 bedraagt betee- kent dit alleen een wijziging voor het tijd vak van 15 Februari tot 31 Maart. De prak tijk wij et overigens uit dat de invoer steeds vóór 15 Februari geschiedt 2. Tomaten, echter alleen voor de periode van 114 November. 3. Sla alleen voor de perioden 1 Juni— 30 September en 130 November. In het hoofdseizoen voor den export blijven de tarieven voor sla en tomaten onveranderd. 4 G'y-erine. 5. Zinkwit. 6. Kunsthoorn. 7. Gloeilampen. Waar de totale uitvoer van Nederland naar Duitschland van deze artikelen (1 tot en met 7) in 1938 in de betreffende ver dragsperiode R.M. 176.000 bedroeg, kan hieru.it blijken, dat de deconsolidatie hier van betrekkelijk weinig te beteekenen heeft. Tariefsverhooging. Is het voorgaande van minder groote beteekenis. anders ligt de figuur van de artikelen, waarvoor een verhooging van het verdragstarief is vastgesteld. Dit zijn: a. Spruitkool voor de periode van 1 Jan. tot 31 Maart en van 1 November tot 31 December van RM. 5 tot R.M. 7. b. Spinazie van R.M. 5 op R.M 6. Hierbij valt op te merken, dat het bedrag van RM. 6 ook in de tusschen Italië en Duitschland gesloten overeenkomst is opgenomen. c. Bloembollen van R.M. 20 op R.M. 25. d. Boomkweekerij-artikelen. De rechten der met RM. 10 belaste artikelen werden verhoogd tot R.M. 12.50; die welke met R.M. 12.50 waren belast, werden tot RM. 15.60 verhoogd en die met R.M. 20 belast waren werden tot R.M. 25 verhoogd De verhoo gingen voor deze artikelen zullen op 1 Juni as. in werking treden De totale Nederlandsche uitvoer naar Duitschland van de artikelen, waarvoor het tarief bij het nieuwe verdrag werd ver hoogd. bedroeg in 1938 R.M. 4 900.000. De andere tariefsconcessies van Duitsche zijde, welke het grootste gedeelte van de tarieflljst omvatten, werden overanderd in het nieuwe verdrag opgenomen. Invoer in Nederland. Ten aanzien van den invoer in ons land merkte dr. Hirschfeld op, dat het verdrag thans voor de eerste maal een lijst van artikelen omvat, waarvoor het Nederland sche tarief van invoerrechten op het be staande niveau werd geconsolideerd. Dit zijn voornamelijk artikelen der chemische-, electrische- en metaalindustrie. Wat de artikelen betreft, waarvoor het tarief van invoerrechten bii KG. van 1 Maart jongst leden werd verhoogd, hiervoor werden geen tariefafspraken gemaakt, zoodat het be treffende ontwerp door het nieuwe verdrag niet wordt beïnvloed De verhooging van het tarief van invoerrechten is natuurlijk op de besprekingen van invloed geweest. Tot dusverre kende Duitschland bepaalde Invoerrechten, welke lager waren dan de autonome terwijl ons land zich zijn rol led ge vrijheid had voorbehouden. Thans heeft men in Berlijn op bepaalde zeker heden gestaan, terwijl men tevens het standpunt innam, dat naar een nieuw evenwicht in de wederzijdsche concessies gezocht zou moeten worden. In verschillende artikelen, welke zoowel in ons land als in Duitschland gepubliceerd werden, heeft men laten doorschemeren, dat het nieuwe tarief van invoerrechten wel eens te zwaar zou kunnen gaan drukken. Bij de onderhandelingen over het nieuwe verdrag heeft de Nederlandsche delegatie er Berlijn echter van kunnen overtuigen, dat de vrees hiervoor te overdreven was. ofschoon het nieuwe tarief inderdaad een breed terrein omvat. Voorts vestigde dr. Hirschfeld de aan dacht op enkele bijzondere punten, met name op de contingenteering in Nederland; op den uitvoer van Nederlandsche kunst zijde, op den invoer van verpakkingsglas en op den ln- en uitvoer van steenkool. De contingenteering voor de artikelen, waarvan de invoer hl Nederland aan con tingenteering is onderworpen, omvatten van 1 April af de artikelen afkomstig zoo wel uit het oude Rijk, ais die afkomstig uit Oostenrijk en het Sudetengebied. Voor eenige artikelen werden de contingenten verhoogd. Voor den uitvoer van Nederlandsche kunstzijde werd een nieuwe regeling over eengekomen, waarbij in het bijzonder werd gelet op den belangrijken Nederiandschen uitvoer naar het Sudetengebied. Voor den invoer van verpakkingsglas werd een nieuwe regeling getroffen, waar door in belangrijke mate rekenLne gehou den werd met de positie van de Nederland sche glasindustrie, terwijl de regelingen voor den in- en uitvoer van steenkool ge heel onveranderd bleven. Gedurende de besprekingen is van Ne derlandsche zijde ook de kwestie van de zoogenaamde grensloopiers" naar voren gebracht. Tal van Nederlandsche arbeiders, wonende in het grensgebied, hebben arbeid gezocht en gevonden in Duitschland. In verband met de devlezenschaarschte waren er moeilijkheden gerezen, omdat Duitsch land niet over een voldoend aantal devie zen voor deze arbeiders beschikte. Van Ne derlandsche zijde is gestreefd naar een oplossing. Thans is deze kwestie nog in bespreking, waarbij een verdere uitwerking, met als einddoel het gemeenschappelijk dragen van de lasten van het deviezen- verkeer, mogelijk zal zijn. Tenslotte gaf dr. Hirschfeld nog een kort overzicht van de betalingscontingenten voor den uitvoer van Nederland en de Nederlandsche Overzee-che Gewesten, daar de toeneming van den achterstand in de Nederlandsch-Duitsche clearing een her ziening van de hoogte van den uitvoer noodzakelijk maakte. Waar de tendenz tot toeneming van den achterstand reeds ge- ruimen tijd bestond, was een niet onbe langrijke verlaging der contingenten noo dig. Teneinde zooveel mogelijk invloed te kunnen uitoefenen op het handhaven van het noodzakelijke evenwicht werden de contingenten deze maal n et voor 6 maan den vastgesteld doch evenals vroeger voor 3 maanden. Begin Juni zal de situatie dus opnieuw onder de oogen worden gezien. De vaststelling geschiedde ook thans geheel overeenkomstig de bij het clearingverdrag vastgelegde beginselen. De delegaties hebben uitvoerig van ge dachten gewisseld over de oorzaken van de toeneming van den achterstand. Alhoewel deze beperking voor de betrokken belangen teleurstellend is zoo kwam men na nauw gezette overweging tot de conclusie, dat ingrijpen niet mocht worden uitgesteld. (Nadruk verboden). 1829 Het kannen van WRIGLEY'S P.K. is goed voor Uw gezondheid; het kalmeert en voorkomt overspannen zenuwen. Behalve dat de verkwikkende P.K. na eiken maaltijd de zenuwen sterkt, bevordert het de spijsvertering en hondt het de tanden schoon, gaaf en sterk. P.K. kauwen is een goede gewoonte voor jong en ond. Koopt vandaag nog enkele pakjes en hondt er steeds een paar bü de hand. h.t.s. Veel genot voor weinig geld: 5 cent. AAAAAAAAAAAAAA (Inge2. Med.) VERVALSCHING VAN POSTWISSELS. Na een nauwkeurig onderzoek, waarhij van slechts enkele en dan nog zeer vage aanwijzingen uitgegaan moest worden, is de Tielsche politie er in geslaagd, een on geveer 50-jarigen inwoner van Tiel aan te houden, die zich bij nader onderzoek bleek te hebben schuldig gemaakt aan het ver- valschen van postwissels. De man had uit Culemborg een post wissel naar zijn eigen adres in Tiel ver zonden en de op het formulier staande be dragen, na ontvangst, zoo veranderd, dat hij zich bij eventueele uitbetaling ruim honderd gulden bevoordeelde. Toen een van zijn dochters zich Zater dag op het postkantoor te Tiel vervoegde om uitbetaling te verkrijgen, bleek er met de invulling van het formulier iets niet in orde te zijn en daarom werd de vrouw, die op het postkantoor onbekend was. wegge stuurd. Daar bij navraag op het kantoor van afzending bleek, dat het op den post wissel vermelde bedrag veranderd was, werd de Tielsche politie gewaarschuwd. Deze stelde onmiddellijk een uitgebreid on derzoek in met het resultaat, dat de dader vrij spoedig opgespoord kon worden. Het bleek een uit Ophemert afkomstige werk- looze te zijn. die penningmeester was van een federatie van landarbeiders. De ver dere nasporingen, die nog steeds voort duren, hebben reeds uitgewezen, dat de aangehoudene ook een tekort in de fede- ratiekas had. In hoeverre dit tekort in verband staat met d e vervalschingen. staat nog niet vast, evenmin hoe groot het bedrag van het tekort is. ONGELUK BIJ HET LADEN VAN BOOMEN In den namiddag waren gisteren eenige arbeiders te Oud-Sourel (gem. Doornspijk)' bezig met het laden van boomen op een trekker. Op een gegeven oogenblik raakte een der opgeladen boomen aan het rollen. De arbeider J. Holstege uit Doornspijk kreeg den boom op het hoofd. Hij liep ernstige verwondingen op en moest na verbonden te zijn. naar het ziekenhuis te Zwolle worden vervoerd. Men vreest voor zijn leven. MOORD OF ZELFMOORD? In de Maas te Urmond (L.) Is gistermid dag het lijk ontdekt van een ongeveer 35- jarige vrouw. Het stoffelijk overschot werd gevonden tegen de draden van een om heining van een onder water staand wei land. Het lijk moet reeds een week ln het water hebben gelegen. Aan het hoofd heeft men een snede geconstateerd, waardoor misdrijf niet uitgesloten wordt geacht. Het is evenwel ook mogelijk, dat het stoffelijk hulsel in aanraking is geweest met een hard voorwerp, dat de snede heeft doen ontstaan. Het lijk, dat aanvankelijk naar het gemeentehuis was overgebracht, is la ter naar het lijkenhuisje van het zieken huis te Sittard getransporteerd, alwaar een gerechtelijk onderzoek zal geschieden. Men vermoedt, dat de vrouw een Belgische is. BUITENLANDSCH GEMENGD. ZES DOODEN OP ONBEWAAKTEN SPOORWEGOVERGANG. Op een onbewaakten spoorwegovergang nabij Bologna in Italië zijn zes personen, waaronder een gezin, bestaande uit vader, moeder en drie kinderen, door een electri- schen trein volkomen vermorzeld. OUDSTE INWOONSTER VAN ROEMENIË OVERLEDEN. In het dorpje Dragoslevele nabij Roekar is op 113-jarigen leeftijd overleden Save Moise Popa die, naar men zegt. de oudste vrouw in Roemenië was. Tot het vorige jaar verrichtte zij nog werk op het land en reed zij paard. Groenten vormden haar voornaamste voedingsmiddel. De vroegere kinderfotograaf„Zoo. nu kijken we dezen kant uit pas goed op, mijn jongen, zoo meteen vliegt er een vo geltje uit de opening!"

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9