Gemeenteraad van Katwijk LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 28 Maart 1939 Grondverkoop voor het militaire vliegveld Verzoeken van Altijd Paraat en Chr. Middenstand afgewezen i\u/i\Lï\ n\ /TUKKEN YH BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN LUCHTVAART Verweij, een monument op diens graf te plaatsen, zulks uit erkentelijkheid voor het vele, dat deze voor de Vereeniging heeft ge daan. Het Bloemcncomité Noord wijk zal trachten eind April Bloemendagen te organiseeren. Allen werd verzocht, hier aan hun volle medewerking te verlee- nen. Bovendien werden de leden aan gespoord vooral mede te doen aan het a.s. Bloemencorso, opdat Noordwijk in het Buitenland als „Bloemenbadplaats" een goeden naam zal verwerven. Tot afgevaardigden naar de a.s. alg. Ver gadering te Haarlem op 3 April werden be noemd de heeren J. C. v. d. Meer en M. Hoek en tot plaatsvervangers de heeren J. H. Lindhout en Th. van Went. Na rondvraag volgde sluiting. In ons verslag betreffende de verga dering van den B.V.L. is abusievelijk ver meld dat men zich voor den afstandsmarsch opgeven kan bij den plaatselijken leider, burgemeester v. d. Mortel. Dit moet. gelijk men wel reeds begrepen heeft, zijn bij den plaatselijken leider, den heer Goudriaan. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. MAATREGELEN TEGEN HET ROL SCHAATSEN IN OVERWEGING. Gisteravond kwam de gemeenteraad van Oegstgeest in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heeren van Esmond (wegens ziekte) en Kruizinga. Bij de ingekomen stukken was een ver zoek van het bestuur vande woningbouw- vereenlglng „Buitenlust" om medewerking voor den bouw van 17 arbeiderswoningen op een terrein aan de Celebesstraat. Voor prae-advies werd dit verzoek in handen van B. en W. gesteld. Een verzoek van 12 bewoners van de Koninginnelaan van af de Kempenaer- straat tot aan de Prins Hendriklaan, als mede van de Prins Hendriklaan om de Kastanjeboomen in deze lanen om de andere te laten rooien werd voor kennis geving aangenomen. In een vorige raads vergadering heeft de raad zijn standpunt t. a. v. het rooien van boomen reeds dui delijk uiteengezet. Een verzoek van de bewoners van de Koninginnelaan van af de Kempenaer- straat tot aan de Prins Hendriklaan, als mede van de Prins Hendriklaan. om het perk in die laan, dat kort geleden ver kleind is, met groen blijvende heesters te beplanten en hier in geen bank te plaat sen en het af te scheiden door een hek, waardoor er geen kinderen kunnen spe len, werd wat de bank betreft ingewilligd. Herhaaldelijk is gebleken, dat heesters onder de boomen niet kunnen groeien. Voor plaatsing van een hek voelde de raad niets. Hee deed den voorzitter genoegen te kunnen mededeelen, dat terwijl de boek waarde van het grondbedrijf f. 203.000 bedraagt, de taxatiewaarde f. 226.000 is, terwijl de reserve f. 60.000 bedraagt. Verder werd medegedeeld, dat B. en W. besloten hebben geen voorstel tot wijziging van de verordening, regelende de suhsi- dieering van de bewaarscholen te doen. De verordening regelende de betaling aan premiën aan vereenigingen voor zie- kenhulsverpleging door werkloozen, die steun trekken of in de werkverschaffing arbeiden zal ook gelden voor de onder steunde kleine tuinders. In verband met de uitbreiding van het aantal stembureaux (er zijn er thans 7) werden een voorzitter, twee leden en twee plaatsvervangende leden benoemd, resp. de heeren J. A. Kattenbusch, D. G. San ders, A. Nota en J. C. J. Witmans en M. A. M van Fraassen. In de plaats van den heer Sanders, die lid was van stembureau m werd benoemd de heer G A. tt Kluytman, thans plaats vervangend. Tot lid van stembureau VI werd be noemd de heer C. van Klaveren en tot plaatsvervangend lid de heer J. G. Juffer mans. Op verzoek van den minister van bin- nenlandsche zaken werden eenige wijzi gingen gebracht in de rechtspositierege lingen van het gemeentepersoneel. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. om aan den architect Kalemink te Warmond een perceel bouwterrein aan de Laan van Oud-Poelgeest te verkoopen. Op dit terrein zal een villa gebouwd worden. Als voorschot op de exploitatievergoe ding voor het loopende jaar werd aan de school Rhijngeesterstraatweg 49 een be drag toegekend van f. 3704.80, aan de sohool Endegeesterstraatweg 3 een bedrag van f, 1799.60. aan de school Hooge Morschweg 101 f. 1496 en aan de school „Duinzicht" f. 766 60. Aan de Sinle Lidwinaschool voor zwak zinnige kinderen te Leiden, welke school gedurende 2 jaar eri 8 maanden door 3 kinderen uit Oegstgeest werd bezocht, werd een subsidie verleend van f. 46.16. Een aantal comptablliteitsbesluiten werd, nadat eenige punten waren toege licht, overeenkomstig het advies van B. en W. goedgekeurd. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat het ln de bedoeling ligt om de voet paden ln het Wllhelminapark te beleg gen met roode tegels. Dit zal een bedrag vorderen van ruim f. 2000. Bij de rondvraag bracht de heer Paar- dekooper de in korten tijd bij de jeugd zeer populair geworden rolschaatsensport ter sprake. De gevaren, die de kinderen loopen wanneer zij op den rijweg rijden is zeer groot. In het belang van de Jeugd vroeg spr. maatregelen te nemen waardoor de rijweg voor rolschaatsenrijders en -rijd sters verboden terrein wordt. Indien dit niet mogelijk is dan dienen er in ieder geval maatregelen genomen te worden waarbij Warmonderweg en Terweeweg (de meest geliefkoosde plaatsen) tot verboden terrein worden verklaard. De voorzitter antwoordde dat deze kwestie reeds de aandacht van B. en W. heeft De commissie voor de strafverorde ning heeft reeds maatregelen in overwe ging en zal met spoed een oplossing trach ten te vinden. De heer Uittenbogaard vestigde ten slotte de aandacht op den slechten toe stand waarin het weggedeelte tusschen de huizen en de trambaan aan het einde van den Rhijngeesterstraatweg verkeert. e Gisteravond kwam de raad der gemeente Katwijk in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heeren Dr. Hueting en J. v. d. Perk. De notulen werden goedgekeurd. Een adres van de Winkeliersver. „Altijd Paraat" verzoekend op een vorig besluit terug te komen en geen precariorechten te heffen van de A P.-vlaggen, wordt voor kennisgeving aangenomen. De heer Kat die tijdelijke ontheffing vraagt van art. 106 der bouwverordening, 2de lid. krijgt geen bevredigend antwoord. Het verzoek gaat terug naar B. en W. voor praeadvies. opdat B. en W. hun beleid ten aanzien van de zaak-Kat aan den Raad duidelijk kunnen kenbaar maken. Het verzoek om uitstel van bebouwing voor de van de gemeente gekochte gronden wordt op voorstel van B. en W. ingewilligd. De voorz. deelt mede dat J. Keus uit de inlichting te Geel is overgeplaatst naar „Meer en Bosch" te Heemstede. Verschil lende raadsleden betuigden hiermede hun instemming. Tot leden van de Raadscommissie voor de strafverordeningen worden benoemd de heeren v. d. Marei, van Rijs. van Tongeren en v'. d. Bent, terwijl de burgemeester ambtshalve voorzitter is. In verband met den aanleg van een mi litair vliegveld binnen dc gemeenten Kat wijk en Valkenburg. Is door den Inspec teur der Domeinen te 's-Gravenhage, in opdracht van den Minister van Financiën, verzocht om ten behoeve van den Staat der Nederlanden van de gemeente aan te koopen een perceel grond gelegen langs de Zuid-Oostzijde van den Wassenaarscheweg. op den hoek van de eerste Mientlaan, ter grootte van 280 M2 en verder een perceel, uitmakende een deel van de Noord-Wes telijke helft van de Groote Watering, groot 400 M2. B. en W. stellen voor het eerstgenoemde perceel te verkoopen tegen f, 0.50 per M2 en het andere perceel, on der voorbehoud van eventueele rechten van derden, tegen een prijs van f. 0.10 per M2. De heer Schoneveld zegt uit principe tegen verkoop te zijn omdat het gaat om een militair vliegveld. De heer M. van der Marei acht den prijs te laag. De heer B. v. d. Bent had liever grond geruild met den staat De voorz. zegt. dat hiertoe pogingen In het werk zijn gesteld, doch zonder re sultaat Met de stemmen van de heeren Hoek en Schoneveld tegen, wordt de grond- verkoop goedgekeurd. Voorgesteld wordt een extra-subsidie te verleenen aan de Chr. Katwijksche Naaischool; dit om de exploitatie-rekening dezer school over 1938 sluitend te maken. Goedgekeurd. De verordening betreffende de schatters van het Grondbedrijf wordt vastgesteld. Voorgesteld wordt een verordening vast te stellen regelende de pensionneering van de Wethouders. B en W. lichten dit voor stel ongeveer als volgt toe; een wethouder wordt wegens den bijzonderen aard zijner functie niet beschouwd als ambtenaar in den zin van de pensioenwet 1922. Aan den raad is echter in die wet de bevoegdheid toegekend, bepalingen vast te stellen ten aanzien van de pensionneering van de wet houders. Zeer uitvoerig wordt aan den raad uiteengezet wat wettelijk is toegelaten om te komen tot een ouderdomspensioen voor wethouders. B. en W. bieden dan tevens den raad aan een ontwerp-regeling van het ouderdomspensioen Opgemerkt zij hierbij dat het de bedoeling is geen pen sioensbijdrage van de wethouders te hef fen, zoodat alle kosten ten laste der ge meente zullen komen. De heer Meerburg heeft bezwaar, voor al nu een nieuwe salarisregeling in uit zicht is gesteld. De voorzitter zegt van mee ning te zijn dat Ged. St. een verhooging dezer salarissen niet zullen toestaan. De heer van Tongeren is niet voor verhooging Als dit de bedoeling is. kan spr. de functie van lid der commissie waarvoor hij pas be noemd is, niet accepteeren. Dr. Lodder geeft de voorkeur aan pensioen: de heer v. d. Marei is tegen pensionneering. De heer v. d Bent had een kostenberekening verwacht. De heer Schoneveld vindt het een schandaal dat een Directeur van open bare werken f .5500 salaris geniet en een wethouder van Openb. Werken f. 950. krijgt. -De heer van der Zwan adviseert, gezien de verschillende meeningen, het voorstel nog terug te nemen tot de vol gende vergadering, waarmede B. en W. zich tenslotte vereenigen. Voorgesteld wordt een uitbreidingsplan voor de gronden ten Noorden van den Zee weg vast te stellen. Het betreft hier een uitbreidingsplan voor de gronden aan ,Het Witte Hek". Het is de bedoeling van het gemeentebestuur, aan drie zijden een be bouwing te bewerkstelligen van een eenlgs- zins fraaier en royaler type woningen dan aan de zijde van Rijnland's Kanaal, waar voor arbeiders woningen zijn toegestaan en een gedeelte voor industrie-doeleinden is bestemd. Voorts is bijzondere aandacht ge schonken aan een -goed -verband tusschen den breeden weg lUigs het voor bedrijven bestemde gebied en den Zeeweg. Zonder eenige discussie wordt het pian vastgesteld. Verder besluit de raad een plan van uit breiding voor het Witte Hek en omgeving vast te stellen. Besloten wordt een aantal obligaties van de N V. Mij. voor Gemeentecrediet te rui len tegen andere obligaties. Naar aanleiding van een voorstel van den heer van Rijs om georganiseerd over leg in te voeren voor de gemeentewerk lieden hebben B en W. een uitvoerig prae advies ingediend. B. en W. geven de voorkeur aan handha ving van den bestaanden toestand niet al leen omdat de rechten der arbeiders daar bij voldoende gewaarborgd zijn, doch ook omdat de door den heer van Rijs voorge stelde regeling een buitengewone admini stratie zal vereischen en een vlotten gang van zaken tegenwerkt. B. en W. stellen dan voor de in het werkliedenreglement te dien aanzien opgenomen bepalingen ongewijzigd te handhaven. De heer van Rijs zegt van oordeel te zijn dat het praeadvies de bedoeling heeft zijn voorstel dadelijk om hals te brengen. Toch wenscht spr. het voorstel ln stemming ge bracht te zien. De heer v. d. Bent zegt niet te kunnen Inzien waar die administratieve rompslomp door ontstaat. De voorzitter en wethouder Veltkamp wijzen er op dat er in geen enkel opzicht gebleken is dat er behoefte bestaat om de bestaande regeling te wijzigen. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. met 9—6 stemmen aange nomen. Tegen stemden de heeren B van der Bent. J. Hoek, C. van Rijs. J. G. Scho neveld. W. Kulk, en M. van 't Wout, Op het adres van de afd. Katwijk van den Christelijken Handeldrijvenden en In- dustrleelen Middenstand inzake de exploi- tie van het Kampeerterrein, is door B. en W. praeadvies uitgebracht. Deze vereeni- ging had. zonder eenige motiveering. ver zocht het. recht van verkoop der levens middelen ten behoeve van de bezoekers van het gemeenteliik kampeerterrein te ver pachten. Het. cantinerecht wordt thans ver pacht aan den Kampwachter. Die overeen komst.. althans de voornaamste bepalingen hieruit, wordt den raad in dit praeadvies voorgehouden. Dat de Kampwachter met bepaalde leveranciers een overeenkomst aangaat, is contractueel volkomen in orde en zelfs noodzakelijk, omdat hij er zorg voor dient te dragen dat de benoodigde levensmiddelen bij voortduring in voldoen de hoeveelheid aanwezig zijn. Intusschen, zeggen B. en W., behoeft adressante in deze regeling geenszins een benadeeling van haar belangen te zien. omdat elke le verancier bevoegd blijft bulten het ter rein z'in waren te koop aan te bieden. De in het adres gegeven suggestie om het recht van verkoop der levensmiddelen te verpachten, zou in de huidige situatie wei nig of geen verandering brengen en ook den middenstand geen voordeel brengen. Om deze redenen stellen B. en W. den raad voor op het verzoek afwijzend te beschik ken Hierover voeren verschillende perso nen het woord. De heer van Tongeren, die voorzitter is der Chr. Middenstandsveren.. zegt dat er verschillende stroomingen ln genoemde vereeniging zijn. Persoonlijk vindt spr. de bestaande regeling nog niet zoo kwaad. De heer Meerburg informeert hoe het zit met de befaamde percentages die op het geleverde gelegd worden. De heer Schoneveld zegt dat nog geen betere regeling als de bestaande is aangegeven. De heer M. v. d. Marei zegt dat de percen tages varieeren van 10 tot 20%. Degene die de hoogste percentages geeft, kan het mees te leveren Nadat de voorzitter het prae advies nader uiteen had gezet, besluit de raad het verzoek niet in te willigen. Bij de rondvraag bracht de heer C. van Rijs verschillende misstanden naar voren die er bestaan bij de egalisatie der gronden in „De Zuid" en welke niet overeenstem men met de voorwaarden van aanbeste ding. Dc arbeiders zijn hiervan de dupe. De voorzitter en wethouder Dubbeldam geven hierover de noodige inlichtingen, waaruit blijkt dat B. en W. al meerdere ma len maatregelen hebben moeten nemen In ieder geval zuilen B en W. bewerkstelligen dat aan de voorschriften van uitvoering zooveel mogelijk de hand wordt gehouden. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie; Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. WAT IS EEN WERKKAMP? Geachte Redactie, Gaarne zag ik plaatsruimte voor het volgende) Velen hebben gehoord van de werkkampen, welke door de Centrale voor Werkloozenzorg, Stadhouderslaan 43—45 te Utrecht worden ge ëxploiteerd. Schrijver dezes is zelf in een werk kamp geweest en kan een ieder aanraden om er ook heen te gaan. Hoe of het er daar toe gaat? 6.30 u. v.m. Opstaan; 6.55 u v.m. Ontbijt; 7.30 u. v.m. Aanvang van het werk. wat iedere gezonde jongen kan doen; 10 u. v.m. Brood en thee; 10.15 u. v.m. Weer werken; 12 u. Einde van het werk; 12.15 u. n.m. Broodmaaltijd; 1 u. n.m. Weer aan het werk; 3 u. n.m. Brood en thee; 3.15 u. n.m. Werken; 4.45 u. n.m. Einde van den werkdag; 6 u n.m. Warme maaltijd en om 8 u. n.m. naar de groote zaal. waar eiken avond wat te beleven is; zang. muziek, cause rie. spel. film enz.; 9.45 u. Dagsluiting: 10 u. n.m. Naar bed. Gij jeugdige slachtoffers van dezen tijd. laat U bepraten door iemahd die er geweest is en die weet wat het is. Gij leert veel in een kamp. Geestelijk, sociaal en lichamelijk wordt gij daar rijker en er heerscht een kameraadschappelijke sfeer. Ga naar den plaatelijken Secretaris of schrijf naar de Centrale voor Werkloözenzorg, welke alle gewenschte inlichtingen verstrekt. En nu nog even wat tot de geachte lezers van dit blad. Wanneer er ln Mei a.s. een col lecte voor deze kampen wordt gehouden, laat de collectant U dan mogen bedanken voor uw gift. De negen kampen in ons land. welke zijn in Beekbergen. Bussum. Chaam, Ede. Ommen. Oude Mirdum. Rockanje. Roden en Rumpen. moeten in stand gehouden worden door de Centrale voor Werkloozenzorg. Daarvoor is honderdduizend gulden noodig. Helpt allen mee dit kostbare werk voor de Jeugd in stand te houden U dankend voor de plaatsruimte teeken ik. W. B., Warmond. Aanrijding;. Op de Haarlemmertrekvaart, is een auto. bestuurd door H. S. alhier, in aanrij ding gekomen met een 4 wiellgen wagen, waarvoor twee paarden gespannen waren en die bestuurd werd door J. V., werkzaam bij Th. V. alhier. Een der paarden echter werd aan de beenen verwond en liep daar door kreupel. De auto werd aan de rechter zijde beschadigd, det bestuurders kwamen er zonder letsel af. De politie stelt een onder zoek in naar de schuldvraag. RIJNSBURG. Vergadering „Bloembollencultuur". De afd. Rijnsburg vergaderde in café Central. De voorzitter, de heer Alb. D. den Haan sprak een kort openingswoord. De secr., de heer J. H. den Haan. las de notulen die onveranderd werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer J. v. Egmond Nz., gaf een overzicht van de financiën. De ont vangsten bedroegen f. 136.68; de uitgaven f. 59.74; batig saldo f. 76,94 Den penning meester werd décharge verleend. De aftredende bestuursleden, de heeren J. H. den Haan en J. Zandbergen Wz. werden herkozen. Besproken werd het deelnemen aan de tentoonstelling te Haarlem in Februari 1940 ter gelegenheid van het 80-Jarlg bestaan der Vereeniging. De voorzitter besprak de begrooting van het Hoofdbestuur, die goed gekeurd werd. Een voorstel van het Hoofd bestuur om een clausule op te nemen, waar door ook niet leden voor het Scheidsge recht gedaagd kunnen worden, werd goed gekeurd Een voorstel van de afd. Haarlem om in het orgaan der Vereeniging de uitge breide uitspraken van het Scheidsgerecht niet meer op te nemen, maar daarvoor ar tikelen over vakaangelegenheden ln de plaats te stellen, vond geen instemming. Tot afgevaardigden voor de Alg. Vergade ring werden benoemd de heeren A. v. Kla veren Hz. een G. Zandbergen Wz. De voorzitter deelde Inzake de in de vo rige vergadering uitgesproken wensch om het Kanaal bij de losplaats te doen uitbag geren, mede, dat bij het Gemeentebestuur geen resultaat bereikt werd. Thans zal het bestuur zich in samenwerking met het be stuur der Groentenvelling tot Rijnland wen den. Daarna volgde sluiting en de gebruike lijke verloting. SAS?ENHE(M. De Vrijz. Kiesver. „Gemeentebelang". In de vergadering van dc Vrijz. Kiesver- eeniging „Gemeentebelang" is de volgende candidatenlijst vastgesteld: 1. P. M. Beije. 2. J. H. A. Vcoren 3 Mevr. A, Kapteijn- v. d. Berg. 4. H. Gerrib. 5. H. J. Overvoorde. Op de Bloemenkeuring in het Krela- gehuls te Haarlem werd een getuigschrift van verdienste toegekend aan de Narcissen Golden Bounty en Sumatra. Belde soorten waren ingezonden door de firma Warnaar en Co. te Sassenheim. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Johannes Haantjes, 29 jaar en Marie Antoinette Mulder. 24 jaar iwon te Lei den); Hugo v. Egmond. 27 jaar en Rosa Karo- llne Auguste Berlage. 28 jaar (won. te CTISr- lottenburg, Did Mej. K. H. v. Steijn kwam in de sme derij zoodanig te vallen, dat zij haar heup been brak. Dr. W. Hueting verleende de eerste hulp waarna zij in het Ziekenhuis te Leiden opgenomen is. VOORHOUT. Dames-Comité B.-steun. Door den burgemeester zijn ultgenoodlgd om deel te willen uitmaken van het dames comité, dat zich belasten zal met het huls- bezoek aan ondersteunde werklooze gezin nen, de dames: C. AllardHollee; J. J.v.d. Berghe—Verbeek; J. Damen; G. Kruithof- Bakker; J. Nijssen—Prins; C. E. Damen— van Dijk; J. ReneePoulijoe; Chr. v. d. Tang—v. d. Bent; Th. Vester—v, d. Berg; M. J. Westerhoven—Schouten Deze dames hebben zich allen bereid ver klaard, de aan haar opgelegde taak tot leni ging van den algemeenen nood te volvoe ren. Haar werkzaamheden bestaan hoofd zakelijk in het bezoeken van alle onder steunde werkloozen, waarbij zij zicli dan op de hoogte moeten stellen van de klee ding, het schoeisel en de dekking der werk loozen en hun gezinnen. De werkloozen wordt verzocht, hieraan hun volle mede werking te verleenen. Feestavond R. K. Volksbond. De afd. Voorhout van den R.K. Volabond, organiseerde voor haar leden een mooien filmavond ln de groote zaal van het Pa rochiehuls. Nadat gemeenschappelijk het „Strijdlied" was gezongen werd de aan dacht gevraagd voor de film: „De Nieuwe Gemeenschap", die allen boeide. Dan volg den een meer humoristische teekenfilm en een „Wild West" film. Ook werd de film: „Levensproblemen" vertoond. De afgevaardigde der Centrale Volks spaarbank de heer A. J. v. d. Lans, beval het sparen, voor den arbeider als een noodzake lijkheid aan. Het was een zeer geslaagde avond. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Franciscus Jozef z. van N. rh. v. Schie en W. Ooijendijk: Jacoous Petrus Jozef. z. van W. A. Witteman en Th. C C. Broekhof. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Wllhelmina Alida, d v fhaHUo A°enWei en,A W P" Duindam; Ca tharina Anna Cornelia, d van J. P. Segaar en C. Megchelse; Aleida Maria. d. van G A v d Peet en C. H. Kuijper; Johannes Willem Her- manus. z. van J. van Venetien en H. J. van dei- Steen. Overleden: J. Koekoek. 80 jaar: P B A v Hulst 53 jaar. echtg. van A. v. d Zee: D Wols winkel. 59 Jaar, echtg. van T. Verschoor. Loop der Bevolking. ..7G™est*gd: G v- d- Haven- Papelaan 148; J Leidscheweg 422; J. de Groot Voor straat 16; A. Noordermeer. Donklaan 76 H P v. d. Burg, Leidscheweg 420. Vertrokken: I. de Jong. n. Rotterdam. Boe zemsingel 20; J. Versteeg, n. Katwijk a. Zee arklaan 20; J. H. Duindam, n. Lelden. Haag- "eB J1' A p' Pet«% n. Lelden, Oostdwars- gracht 17. Het aantal personen ingeschreven als werkzoekenden bij het agentschap der ar beidsbemiddeling bedraagt deze week lil. ZOETERWOUDE. De damesnaaikrans alhier heeft als resultaat van haar arbeid aan de kerk voogden der Ned. Herv. Gemeente f.100 en aan de Diaconie f. 30 afgedragen. ZEVENHOVEN. Bijeenkomst R.-K. Kiesvereeniging. De R.-K. Kicsvereenlging kwam bijeen ter vaststelling van de oandidaten van de groslijst voor de as. gemeenteraadsverkie zing. De heer B. N. Loerakker gaf inliohtingen over het nieuwe stern-systeem. Voor groep A, niet-werknemers werden aangewezen de heeren A. P. v. d. Weïjden, W. J. Blom, G. v. Trigt, C. J. Oostdam G. Mourlts, T. v. d. Noort. H. C de Groot, B J. Straathof, N. A. Kelder; voor groep B: A. J. de Groot, H. P. C. J, v. Veen, J. v. d. Hoort. A Hassing. P. G. v. Tol. H. v. d Hoort en H. K. Bos. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 7 uur vertrok van Schiphol de ..Reiger" met al? g~-- gvoerder Frcnkrn. Aan boord van dit. vliegtuig bevond zich 368 Kg briefpost. 15 Kg. pakketpost en 378 Kg. vracht. Vijf pasasgiers zijn ingestapt. Voor tusschentrajecten zijn vijf passagiers geboekt. GEBOREN: Maria Jacoba, dr. van J. Heruer en J. de Roode Jacob, zn. van B. Klootwijk en C. Honsbeek Pieter Cornells, zn. van H. A. Blonk en M. Harteveld Cornelia, d. van G. Roozen- daal en J. M. Boom Johanna, dr. van H. Ar- noldus en J. M. Ouwerkerk Hendrik Jan. zn. van Jhr. D. H. v. Doorn en E. C. A. Manikus Frans. zn. van F. Wervelman en J. v. d. Kwast Johannes, zn. van J. Vreeken en E. Vink Hen- drika Catharina. dr.va n L. Groenenboom en H. C. de Meij Adriaantje Nelly, dr. van G. v. d. Stoel en A. E. den Uijl Cornelia Klazina, dr. van H. Wondergem en E. Weening Gerardus Johannes Josef, zn. van W. Kleijn en C. P. W. Claudemans Christoffel Cornelis, zn. van C. C. Boogerd en J. E. v. d. Linden Arie Cornelis zn. van W. de Koning en A. Vooijs Cornelis. zn. van J. v. d. Bent en M. de Jong. OVERLEDEN: D. A. Dorsman, wedn. 70 J. H. S. J. v. Ulden hsvr. van J. A. Buijs. 59 Jaar H. J. Basterd m. 71 Jaar H. Windhorst z. 21 jaar. GEVESTIGD: Wed. A. Veefkindv. Bemmel en fam., v. d. Brandelerkade 26 J. J. Hartogh—v. d. Bergh, H. de Vrlesstraat 48 D. M. Blom. hulp i. d. huish.. Kanaalstraat 22 J. G. v. Blom. mijn ingenieur. Oude Vest 105 J. H. Bodewes. col porteur. Breestraat 65 Wed. E. Heemskerk- Boer. L. Morschweg 14 H. Hoogaard, kantoor bediende. Morschkade 9a J. P. Bosman. Ko ninginnelaan 22 A. Bouwens. dienstbode, Lijsterstraat 5 B. Burger, bouwk. rijksgeb. dienst, H. Rijndijk 84 M. J. Cambier, slager. Heerensingel 22 J. v. Dam. dienstbode. Maars- mansteeg 25 L. Dunkhorst, dienstbode. Boer- h&avelaan 6 N. M. C. Eikel, dienstbode. Schel penkade 38 W. J. Griffioen, verpleegster. Mee- zenstra&t 13 P. Groenendal, landarbeider. Floralaan 9 Wed. Z. Jacobsde Groot. H. do Vriesstraat 49 P. K. Grossman. slager. B. Bal lotstraat 50 C. J. Hagenbeek, typograaf. Doe- zastraat 27a J. v. Heek en fam.. Morschweg 81 E. H. Helwegen, dienstbode, Rijnsb.weg 17 H. Helwegen, id.. Witte Singel 71 Wed. N. v. d. BentHofland. Mare 56 C. Kessels, siga renmaker. Julianastraat 3 G. Klomp, dienst bode. Heerenstraat 48 A. Kluvers en fam., kantoorbediende. Koninginnnelaan 22 J. Koudijs. timmerman. Wasstraat 34 C. Kriesels grondwerker, J. Vossensteeg 44 J. J. W. Lan- geveld en fam.. melkbezorger. Oude Vest 235a A. H. v Meel, winkeljuffrouw. W. Rozenstr. 58a J. Melkert. muzikant, Oude Vest 213 A. Moors, dienstbode. Nieuwsteeg 2 L. v Mulligen winkelbediende. Nieuwe Rijn 99a M. Oom, onderwijzeres. Rijnsb.weg 189 Wed. T. Baelde- v. Oosterom, Vinkstraat 4 Wed. A. J. Joosten Overvliet. Lammensch.weg 35 N. Pel. 1.1. ver pleegster. de L. de Kanterstraat 2 H. Rietveld dienstbode. Rapenburg 4 N. J. I. Rodewijk, slager. Heerenstraat 43b M. Rijnbeek, slooper, Wolmaranstr. 10 A. C. v. Rijswijk en fam., sigarenmaker. Willemstraat 19 K. G. v. Schaik. dienstbode. Wasstraat 31 G. Schipper verpleegster, Rijnsb.weg 10 J. A. SeiJkens, kopergieter. Haarlemmerstraat 122a W. B, Stipdonk, dienstbode. Nieuwe Rijn 96 H. C. Flierman—Tober. Dillenb.straat 4a A. K. Valentiln, dienstbode. Aloëlaan 12 M. Vink en fam., timmerman, Driftstraat 104 R. Vinke en fam.. sigarenmaker. Haarlemmerw. 54a W. SchaapVonk en fam., Hoogewoerd 129a K. Waldeck, arts, Terweepark 2 D. H. L. Wesse- ling en fam.. kunstschilder, Utr. Veer 12a. VERTROKKEN: J. J. Akkerman. Den Bosch, Pensmarkt 30 C. A. v. Anraad, Rotterdam. Gr. Hilledijk 183a C. v. Baar. Voorschoten, Leidschw. 104 D. Bakker en fam.. Utrecht. Laan v. N. Guinea 59 J. W. MunnikBavelaar, Vlaardingen, Rich. Holstraat 43a A. A. v. Benten. Alkemade. A 20 J. M. A. Bergsma, Den Haag, Regentesselaan 39 G. Bonefaas, Rotterdam. Rochussenstraat 33a H. Boot, Amsterdam. Prinsengracht 518 hs B. Brussee, Rijnsburg. Heerenweg 27 E. L. EverseBylaard en fam.. N.O.-Indië G. Crama Noordwyk. St. Jeroensweg 4 J. Egelman. Am sterdam. Lijnbaansgr. 336 337 II C. W de Groot. Zaandam. OosterzJJde 29I. Halasz, Amsterdam. Apollolaan 103 hs G. Hamelink, Goes. Oostwal 31 J. C. Heidema. Rotterdam. Bloklandstraat 44a F. J. Hilplsch en fam Leiderdorp. Spanjaardslaan 17 J. A. Hordijk, Berkel en Rodenrijs. Rodenrijsscheweg 9 J M. J. Th. v. Kampenhout. Dongen. Hoogeham 25 C. J. Koevoet en fam,. Alkemade. B 444 H. J. E. Kuster, Duisburg J. C M, v Marle. Wasse naar. St. v. 's-Graves.weg 59 A. J. Meersh~ck Amsterdam. Am bonplein 13 J. Moser. Lim- berg Dl Wed. P. v.d. KroftNeuteb~cm, Rotterdam, Hooidrift 156 G. J. C. Niehot. Al phen a. d. Rijn. Emmala&n 21 Wed. A E. Straatsburg—Reekers, Oegstgeest. Wllhelmina park 34 C. E. Rosskopf, Gouda. Boelekade 15a F. A. J. v. d. Stok, Den Haag. Weissenbrstr. 53 M. J. Stramoraat, Oegstgeest. De Kempe- naerstraat 107 M. de Tombe. Wascenaar. L. J"?rk*Vm 29 A. v. d. Visoh. Rotterdam. Noord- r.itjgel 179b F. v. Vliet, Gouda. B. Martens- singel 144 M. J. Vroh'k Rnte' -d^m. O'rst- vno'enwerf J. P. M. de Winter. Veldhoven. Zandoerl. weg 43 E. H. J. v Wijhe. Oegst- eeest, Regentesselaan 19 A. IJdo. Gouda, Turfmarkt 40 W. Zandvliet. Den Haag. v. Galenstr. 44. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7