Uit de Omstreken Gemeenteraad Sassenheim LEtOSCH DAGBLAD - Tweede Blad ViSSCHERIJ-BERICHTEN Redactie 1507 Directie en Administratie2500 NOVA-THEATER De Bruid van Frankensiein Vliegende Duivels Onze telefoonnummers WEERBERICHT. AGENDA MUSEA. Weet U het antivoord? VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt .JErin" IJM 12. 1200 m. haring. ..Jacqueline Clasina" IJM 10. 10 m. schelvisch. 20 m. braadschelvisch. 30 m. radio. 55 m. wolf en poon. 45 m. platvisch. 80 m. wijting. 10 m. varia. Totaal 250 manden. 600 ijskabeliauwen en 300 stijve kabeljauwen. ..Mary" IJM 189. 60 m. diversen. 400 ijskabel- jauwen en 500 stijve kabeljauwen. ..Christine" IJM 2. 70 m. schelvisch, 80 m. braadschelvisch. 90 m. wijting en radio. 150 m. kabeljauw, gul en bl. koolvisch. 60 m. koolvisch. 20 m. makreel. 30 m. varia. Totaal 500 m., 550 stijve kabeljauwen en 50 lengen. ..Zwarte Zee" IJM 94 40 m. platvisch. 35 m. braadschelvisch. 35 m. gul en kabeljauw. 35 m. wijting. 25 m. makreel. 115 m. wolf en poon. Totaal 285 manden en 560 stijve kabeljauwen. „Claesje" RO 46. 800 m. haring. VISCHPR IJZEN. IJMUIDEN, 28 Maart, Per Kg.: Tarbot 1.10—0.72; Tong 1.12—0.75: Heilbot 1.08—0.84. Per 50 Kg.: Griet 33—30; Groote schol 24; Middel schol 26—22; Zetschol 44—32; Kleinschol 33—10; Bot 5—3.70; Schar 164.10; Tongschar 39—23; Poontjes 6.405; Groote schelvisch 19; Middel schelvisch 18; KI. middel schelvisch 1816.50; Kleine schelvisch 17—10; Groote gul 13.50—11; Wijting 6.60—4.20; Makreel 4.10; Versche haring 5.20—4.60. Per stuk: Vleet 42—17.50; Leng 2.35—0.88: Koolvisch 80—18. Besomming trawlers: ..Maria" IJM 95 f. 2400: Penelope" IJM 64 f. 1680; ..Holland III" IJM 179 f. 1470; .Gloria" IJM 37 f. 4040; ..Haarlem" I IJM 9 f. 4750; ..Zeeleeuw" IJM 29 f. 1500; KW 103 f 940. Besomming loggers: KW 125 I. 290; KW 39 t 1140: KW 51 f. 1630. Kotters: KW 77 f. 230: KW 94 f. 320. HAARLEMMERMEER. Badhoevsdorp een eigen parochie. De Bisschop van Haarlem heeft de hulpkerk van de H.H. Engelbewaarders te Badhoevedorp tot parochie verheven en den kapelaan W. C. C. M. van Alphen uit Rotterdam tot pastoor benoemd. Deze kerk werd op 26 Nov. 1937 dooi- den deken vah Haarlem plechtig ingezegend. Kapelaan van Alphen heeft vele jaren gewerkt in Gouda waar hij het katholieke jeugdwerk tot grooten bloei bracht. Na Den Haag als standplaats te hebben gehad, kwam hij in Rotterdam waar hij de vijf jaren, dat hij daar was. zich verdienstelijk maakte in het uitgebreide parochieele werk en ook daarbuiten een groote activiteit ontplooide. Ds betonnen onderbouw van het n'euwe gymnastieklokaal te Vijfhuizen is gegund aan de fa. Lindberg te Nieuw Ven nep. De verdere bouw zal door leden der vereeniging worden uitgevoerd. Genoemde firma is reeds met het w«rk aangevangen. (op 2 lijnen) Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 760. Hedenmiddag 2 uur; 754. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De kleine storing, welke gistermorgen over Hongarije lag, trok over Duitschland naar de omgeving van ons land. ZIJ bracht langs haar baan veel regen. Daar de luchtdruk over Noord- Duitschland daalde en hJJ in Zuld-Scandinavlë weinig veranderde, namen de luchtdrukver- schillen over het Oostzeegebied toe, zoodat daar overal stormachtig weer heerscht. Over Italië bevindt zich nog steeds een ge bied van lagen luchtdruk. Warme luchtmassa's stroomen van Egypte en Lybië uit over de Mid- ciellandsche Zee en het Balkangebied naar het Noorden. Over Duitschland bevindt zich nog steeds koude lucht. Langs de scheidingslijn van deze koude lucht en de reeds genoemde warme luchtmassa's ontwikkelen zich voortdurend nieuwe storingen. Een van deze storingen lag hedenmorgen weer over Hongarije. Deze be weegt zich naar Duitschland. Het gebied van hoogen luchtdruk in Scan dinavië neemt thans onder invloed van de pressies welke uit de Poolzee komen snel ln bet eekenis af. Het handhaaft zich echter over de Noorsche Zee en bij IJsland. Op den Oceaan ontwikkelen zich storingen tusschen de Azoren en Portugal. Deze bewegen zich in Noord-Westelijke richting naar Groen land. De ochtendtemperaturen zijn over het algemeen hooger dan gisteren, vooral in Scan dinavië. Alleen op Usland daalde de tempe ratuur. HILLEGOM. Voor eten -streek.predikant. Een oud-1 d, dat onbekend wenscht te blijven, heeft zich bereid verklaard tot tot aanzuivering van een eventueel tekort der afd. Hillegom ln de kosten voor de aan'telling van een streekpredikant. De af- deelingen Zandvoort. Hillegom. I/sse. Sas- senheim en Noordwijk werken, gelijk be kend. samen voor tot dit doel opgerichte stichting. DE WERKLOOSHEID GESTEGEN. Tengevolge van het ontslag aan de „Arnoud". De stand van werkloosheid over de afge- loopen week Is een droeve staat, sluitende met 457 ingeschreven werkloozen, dat is meer dan een week geleden toen het aantal 433 bedroeg en veel meer dan een jaar ge leden. toen dit 420 was. Het aantal werklooze fabrieksarbeiders steeg van 9 met 14 tot 23. De plannen voor „Treslong". De gemeente heeft nog geen plan voor de bestemming van het gebouw „Treslong" Alleen staat het vast dat het park als wan delpark gebezigd zal worden, als Ged. Sta ten de verleden week aangegane transactie goedkeuren. De plannen van den eigenaar der resteerende bouwterreinen staan wel in groote trekken vast. Volgens de teeke- ningen komen deze plannen hierop neer. dat langs de Weeresteinstraat twee dubbele villa's gebouwd zullen worden, zoodra de wijziging van het Uitbreidingsplan ls goed gekeurd. Tusschen beide villa's moet een ruimte van 20 M. uitzicht geven op het park en gebouw. Aan de Vosselaan kunnen 10 woningen gebouwd worden. Men zal het oude kantoor sloopen. Aan de straat, die de gemeente achter het huis moet aanleggen, zijn 25 huizen ontworpen. Waar eenmaal bosch en in de laatste jaren teelgrond was, zal straks een kleine woonwijk ontstaan Het park, dat voor het publiek bestemd wordt, is ongeveer 8.000 M2 groot en wordt begrensd door de Weeresteinstraat met de 20 M. breede entrée. De Vosselaan welke bebouwd is en verder bebouwd zal worden als Zuidzijde met een toegang, het oude huis als oostzijde en ten slotte de vijver als noordzijde. Daar zal een verbinding met de nieuwe straat komen Een gedeelte van den vijver wordt door de transactie eigendom van de gemeente. De kweekerij en de kassen der firma Ludurlg en Co. blijven bestaan. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering Ned. Bond van Chr. Fabriek en Transportarbeiders. Onder leiding van den heer K. Haasnoot werd met de groep visschers vergaderd ter bespreking van de onderhandelingen met de reeders. Met In-stemming werd kennis genomen van het schrijven van den Ker- keraad der Ned. Herv. Gemeente inzake de Zondagsrust en de Zondagsheiliging. De besprekingen over het contract gaven geen volle bevrediging. Hiervan zal opnieuw aan de reeders kennis worden gegeven. Vooral het vraagpunt van den Zondagsarbeid gaf aanleiding tot breede besprekingen. Men hoopte dat de reeders hieraan de volle aandacht zullen schenken. Vergadering der N.S.B. In hotel du Rhin vergaderde de N.S.B. Als spreker trad op mr. M. M. Rc t van Tonningen met het onderwerp: „Arbeid en opbouw in den Nat. Soc. Staat". De zaal was geheel bezet. Een inle.dend woord werd gesproken door den heer Meyers uit Leiden. De heer Rost van Tonningen sprak eerst over den stoffelljken nood van ons volk. De landbouwers, tuinders en boeren wor den docr de regeeringsmaatregelen ln hun productie belemmerd: overal zijn nood lijdenden. ook onder de visschers en de middenstanders. Spr. wees op het tegen lagen prijs verkoopen van boter naar Enge land. hetgeen wij moeten betalen en het verwoesten van levensmiddelen op groote schaal. De veestapel wordt beperkt en af geslacht, maar de invoer van bultenlandsch vleesch is gestegen. De uitvoer van tuin bouwproducten is gedaald van 150 millioen goudguldens in 1928 tot 75 milloen papieren CoHjnguldens in 1937. d.w.z. zeggen tot 60 millioen goudguldens. De uitvoer van zee- visch is met 2/3 van de waarde vermin derd. De schuld ligt bij het stelsel van deze regeering en minister Colljn draagt de verantwoordelijkheid In 1933 begonnen de Joden hier met de boycot van Duitsche goederen en met den aankoop van die in Amerika en Engeland. De dankbaarheid van Amerika was. dat een extra heffing van Hollandsche land bouwproducten geheven werd. Engeland saboteerde onzen handel, omdat „het ont dekte, dat hier de Coloradokever was ge komen". Van alle kanten krijgen wij trap pen van de democratieën. Minister Steenberghe is nu naar Duitsch land geweest om weer met dat land handel te drijven. Maar intusschen heeft Duitsch land met landen ln Oost-Europa en Italië handelsconnexles aangeknoopt, die het niet kan afzeggen. Wij hebben de klap moeten opvangen en de boerenzoon Coüjn spreekt bijna niets anders dan over in dustrie en handel. En nu heeft minister Colijn voor de eerste maal zijn vergissing erkend In November zeide hij bij de be schouwingen der bergooting, dat de econo mische toestand ernstig was en vroegWat moeten wij nu uitroeren? De uitvoer die vroeger 2000 millioen goudguldens bedroeg, is thans gedaald tot 800 millioen goudgul dens. Wij bevinden ons in een economisch kerkhof en de regeeringsdestaindigen zeg gen dat wli er niet uit kunnen komen. Vervolgens stond spr. stil bij het „op bouwen". De landbouw, tuinbouw en vis- scherij moettn gezond zijn, wil een volk bloeien. Een volk moet allereerst kunnen eten. Daarom moet er zijn een rationeele voorziening in redelijke behoeften. Daarom moet de bodemproductie op volle capaci teit gebracht worden, daarom landaan winning in ijltempo, ontginning van woeste gronden enz. Dan kan ons geheele volk gevoed worden. Uitvoering zette spr. uiteen hoe er weer evenwicht komen kan tusschen de koopkracht van de menschen in de stad De rioleering in Ter Leede - Overdracht van aandeelen - Discussie inzake benoeming; lid stembureau. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: lichte regen, krachtige N.O. wind, temp. 4 gr. C., min. 3 gr. C., neerslag 5 mM Vlissingen: betrokken, zwakke W.Z.W. wind. temp, 3 gr. C., min. 1 gr. C. De Bilt: lichte regen, matige W. wind. temp. 2 gr. C.. min. 1 gr. C., neerslag 2 mM. Groningen: matige regen, matige N.O. wind, temp. 3 gr. C., min. 2 gr. C., neerslag 5 mM. Maastricht: regen, zwakke Z.W. wind, temp. 2 gr. C.. min. 2 gr. C. Buitenland (8 uur voorm.) Parüs: W. wind. 3 gr. C.. betrokken. Londen: W.N.W. wind. 3 gr. C.. lichte regen. Berlijn: Z.Z.O. wind. 3 gr. C., betrokken. Nice: N.W. wind. 4 gr. C., mooi. Stockholm: O.Z.O. wind. 1 gr. C., betrokekn. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 4 gr. C.. (38 gr. F.V. 12 uur 's middags: 5 gr. C. (40 gr. F.). HOOGWATERT1.IDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 8.38 uur; nam. te 9.16 uur. LICHT OP VOOR ®a. Dinsdag van 6.55 uur n.m. tot 5.15 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 28 Maart: op 10.20 uur; onder 1.31 uur. In de gistermorgen gehouden vergade ring van den Gemeenteraad van Sassen heim. waren afwezig met kennisgeving de •heeren H. v. Zonneveld, L. Ph. Bisscnops en Jac. v. Reisen. De voorzitter deelde mede, dat aan steun tot nu toe is uitgekeerd f. 5261.97 (v. j. f.4831); aan ziekenhuisverpleging f 1702.55 (v. j. f. 1234.07). Naar aanleiding van dit laatste bedrag merkte de heer Vogelaar op, dat ieder zich tegen deze kosten kan verzekeren. Er zijn hier 2 fondsen, die goed werken. De voorzitter zeide toe, dat hieraan aan dacht zal worden geschonken. Vervolgens lichtte de voorzitter het plan toe inzake de rioleering van de Elbalaan in Ter Lieede" Weth. Warnaar ia niet tegen dit voor stel, doch wensehte vóór alles, dat het schrijven van de maatschappij „Ellro" in getrokken wordt. Deze beweerde, dat de gemeente de verplichting op zich genomen heeft, alle wegen in „Ter Leede" te rio- leeren. Wij hebben kunnen bewijzen, dat dit niet zoo is. Spr achtte het evenwel wenschelijk dat de Maatschappij bedoeld schrijven intrekt. De heer v. Breda achtte de begro.ting niet juist, de posten zijn verlaagd. De voorzitter gaf een nadere toelichting. Uit de verdere discussies bleek, dat de maatschappij tracht haar verplichtingen min of meer op de gemeente te schuiven. Het voorstel werd alsnu aangenomen. Het voorstel inzake verkoop van 120 M. grond aan den heer C. M. Barnhoorn, werd aangenomen. Dit betreft een klein perceeltje bij het z.g. „eilandje van de Overplaats". Door dezen verkoop wordt een betere toestand verkregen. Overdracht van 3 aandeelen Maatschap pij Gemeente-Crediet aan de Alg. Frlesche Levensverzekeringmaatschappij. De voor zitter zeide, dat de gemeente met verkoop 100"verdient. De aandeelen hebben ons gekost f. 750. De maatschappij wil deze aandeelen omruilen in obligaties tot een bedrag van f1500, rentende 3 en aflos baar in 40 jaar. De heer Verkleij betreurt liet, dat Ge meente-Crediet, dat toch nüttig werk doet, opgeslokt wordt door een Levensverzeke ringmij. Tenslotte werd besloten de aan deelen om te ruilen voor obligaties. Hierop vaststelling balans, winst- en ver liesrekening der woningbouwvereeniging „Vooruitgang". Het tekort zal door de ge meente worden bijgepast. Buiten werking stelling van de beheers- verordenlng Gas- en Waterbedrijf. Op verzoek van Ged. Staten werd be paald. dat eventueele winsten in de ge meentekas gestort moeten worden. Aldus besloten Wijziging Politieverordening. Dit betrof het inhaal- en parkeerverbod ln die Hoofd straat. Er is een vrijsprekend vonnis, zoo dat wijziging gewenscht is. Besloten werd de verordening niet te wijzigen, doch op de zijwegen borden te plaatsen. Besluit ex art. 36 Woningwet. In verband met het in bewerking zijnde uitbreidings plan, werd besloten op enkele perceelen tijdelijk den bouw te blokkeeren Bespreking Inzake het aangaan van een geldleenlng. B. en W. stellen voor hen te machtigen, te trachten de z.g. losse leenin gen om te zetten in een vaste. Hiertoe werd besloten. Benoeming plaatsvervangend lid stembu reau I. De heer G. Dunnijs heeft zijn be noeming niet aangenomen. De heer Dunnijs voelde zich gepasseerd. Hij heeft nog nooit zitting gehad, en nu wilde hij zijn eventueelen opvolger den heer Verschoor een betere kans geven, dan hl] zelf gehad heeft. De voorz. zeide. dat B. en W. den heer Beekman voorstelden. Het ls van belang, zoo noodig direct over een persoon te kun nen beschikken. De heer v. Breda zag hierin een politiek tintje. Hij is voor inwilliging van het ver zoek van den heer Dunnijs. De heer Vogelaar zeide, dat het de schuld is van den heer Van Breda, dat de heer Dunnijs zóó spreekt. Zelf heeft hij kalm met den heer Dunnijs gesproken en deze was bevredigd. Later heeft hij met den heer Breda gesproken met dit resultaat. Spr. vindt dit misselijk. De heer Kortekaas is ook voor den can- didaat, die door den heer Dunnijs ge noemd is. Hierna werd met alg. st. de heer G. Ver schoor benoemd. Hierna volgde geheime zitting, en de werkers op het land Dan zal de geheele bevolking weer voeding, kleeding, dekking kunnen koopen. Tengevolge van de ontwikkeling der door spr. behandelde DINSDAG - WOENSDAG - DONDERDAG De haren rijzen U ten berge bij de super griezelsensatie het monster van Frankenstein met BORIS KARLOFF HET LEVENDE LIJK. EMOTIE OP EMOTIE Vóór de pauze1854 met JACK HOLT. SPANNING DOODSTRIJD in de wolken. cp de vleugels. opbouwplannen zullen ons land en onze Oost-Indische bezittingen bloeien. Dan kunnen wij aan het bu'tenland vragen: •wat hebt gij van ons noodig?" Een volk kan dan ook .geestelijk" bloe'en Met de woordenWii zullen worden een volk van eenheid" eindigde spr Na gedachtenwisselLng werd met het zin gen van het Wilhelmus besloten. DE ZONDAGSRUST OP DE VLOOT. Een dringend beroep van den Ned. Herv. Kerkeraad. De Ned. Herv. Kerkeraad alhier heeft, evenals die te Scheveningen, een motie aangenomen inzake de Zondagsrust op de vloot en besloten, deze te zenden aan de Reedersvereenigiaig „De Vuurbaak", de Ver. van Schippers-Eigenaars, de Schippers- vereeniglng en aan de afd. Vtsschesrs van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders. In deze motie wordt er op gewezen, dat velen in hun geweten gekwetst worden door den arbeid op Zondag; dat vele schip pers ontrouw zijn aan hun geestelijke roe ping jegens de bemanning; dat de oorzaak van deze misstanden ligt. gelijk alom in den lande, in het wegnemen van Gods Woord uit het openbare leven; dat de heiliging van den rustdag zoodoende lang zaam maar zeker geheel verdwijnen zal, voor zoover zij al niet verdwenen is; dat de eenige weg tot verbetering is, de visschers aan boord weer onder de tucht van het Evangelie te brengen; dat hij noch de taak van den kerkeraad, noch in zijn vermogen ligt, zich met technische zaken bezig te houden. De algemeene Kerkeraad verzoekt den Reeders dringend, het daartoe te leiden, dat alle arbeid, die tot voorbereiding dient van het vlsschen vóór 12 uur van den Zon dagnacht, verboden worde, verzoekt den schippers aan hun priesterlijke roeping ge hoorzaam te zijn door dagelijksch onder zoek van Gods Woord en door het houden van Godsdienstoefening op den Zondag, verzoekt de bemanning zich gehoorzaal^ te onderwerpen aan de geestelijke leiding van hun schippers, opdat het Woord Gods zijn loop hebbe, de Heilige Geest niet bedroefd en ultgebluscht worde, de zielen worden gseterkt en opgebouwd ln het geloof, zoo dat Gods zegen kan worden afgewacht in den arbeid, voor het dagelijksch brood. In de toelichting wordt er o.a. op gewe zen, dat verslapping op godsdienstig gebied ls Ingetreden en dat de toestand nu zoo geworden ls, dat de kerkeraad zich gedron gen gevoelt in klare taal zijn diep leed wezen uit te spreken over veronachtza ming. ontrouw en overtreding inzake Gods geboden; „over het wegnemen van Gods Woord uit het openbare leven". Verstaat de Kerkeraad de motie wél, dan vraagt zij om op de haringvisscherij gedu rende 51/! nacht (Zondagnacht na 12 uur) de vleet over boord te zetten en bij de Kanaaivisscherij slechts vijf nachten te vlsschen, want dón pas kan een Zondag geheel vrijgemaakt worden. De Kerkeraad betreurt het ten zeerste, dat zeer vele matrozen het vorig Jaar gevangen zijn ln het net van de moderne vakbeweging. Zeker ook deze kan uit sociaal oogpunt ijveren voor Zondagsrust in de bedrijven, maar zij kan geen „Amen" zeggen op het verzoek van den Kerkeraad aan de schip pers om aan hun priesterlijke roeping ge hoorzaam te zijn door dagelijksch onder zoek van Gods Woord en door het houden van Godsdienstoefeningen op den Zondag én op de uitnoodiging tot de bemanning om „zich gehoorzaam te onderwerpen aan de geestelijke leiding van hun schippers" Van harte hoopt de Kerkeraad, dat deze motie (en de toelichting van Kerkeraads weg) er toe moge medewerken, dat aan boord Gods Woord weer Zijn loop hebben en Gods Zegen weer kan worden afgewacht op en afgebeden over den arbeid voor het dagelijksch brood. NOORDWIJK BINNEN. Vergadering „Bloembollencultuur". In hotel „Hof van Holland" vergaderde de afd. Noordwijk van de Ver. van Bloembol lencultuur. De voorzitter, de heer J. C. v. d. Meer opende en verzocht allen staande te herdenken het overleden Ud den heer J. Braun Sr. Spr. schetste de noverledene als een zeer actief en trouw lid der Vereeniging, die tal van jaren een grooten steun voor Bloembollencultuur ls geweest en de afdee- ling op de Alg. vergaderingen steeds verte genwoordigde Mede werd herdacht het overleden oud lid de heer P. de Groot Jz„ die indertijd steeds de helpende hand bood, waar noodig was. Vervolgens besprak de heer v, d. Meer den toestand in het buitenland, inzake den uit voer der bloembollen. Voorzichtigheid is geboden. Als niet naar Engeland uitgevoerd kan worden, zal dit voor 1939 geen voordeel brengen. De bloemenprijzen zijn echter be vredigend; de resultaten, die met onze bol len bereikt worden, zijn dus zeer goed. Hierop werden de aftredende bestuurs leden de heeren P. H. Lindhout en J. de Moolj met alg. st. herkozen, waarna de secr. de heer J. de Moolj het jaarverslag las. De rekening van den penningmeester HEDEN: Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Rapenburg 10: Zendingsfilm. 81/4 uur nam. Stadszaal: Filmvoorstelling „De laatste dagen van een eiland", 8 uur nam. Stadszaal (kl. zaal)Leidsch Studentenzang koor, 8 uur nam. Woensdag. Nutszaal: Theosophisch Genootschap te 81/4» uur nam. Nutsgebouw: Vergadering Aandeelhouders N.V. de Leldsche Bouwvereeniging nam, 4uur Stadszaal (gr. zaal): Soc. Dem. Vrouwen- propa. Spr. mevr. Pomper, 8 uur nam. Katwhk aan Zee (Casa Cara): Spr. de heer Schoonderbeek. 7uur nam. Donderdag. In den vergulden Turk: Ver. tot bev. der Bouwkunst. Spr. ir. Adam van Den Haag. 8 uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest, o.l.v. prof. Szell, 8 uur nam. Vrüdag. Rapenburg 13: Aquariumver., 8 uur nam. N.V. Leldsche Broodfabriek: Jaarl. vergade ring van aandeelhouders. 4 uur nam. Zaterdag. Den Burcht: Ver. voor Volkscultuur, 8 uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 10—12% en 25 uur. Toegang kosteloos. Expositie van platen betr. Academie. Eiken werkdag 1012% en 25 uur kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari, November en Decem ber van 10—3 uur in Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 105 uur. 1 Oct.1 Nov. 104 uur. 1 Nov.—16 Febr. 103 uur. 16 Febr.1 April 104 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.3012, 1,30 5 uur; 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 15 April: Ten toonstelling van prenten en teekeningen „Het Schip". Rijksmuseum van geolorie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 912 en 1%4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 1 April—1 Oct. 105 uur en van 1 Oct.1 April 104 uur. Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 2 April): LJK.V. Tentoonstel ling werk Dirk NiJland. 104 uur, '«Zondag» 14 uur. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen, 78 uur nam. 's Woensdags: Insfc. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u r .i. 's Donderdags: lust, voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr_ 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—9 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De Bakvisch". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en S—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De geheimzinnige dr. Cllttehouse". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Suez". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Vliegende duivels". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2% uur nam. Casino-Theater: Instituut voor Cultureel» Films Zaterdag nam. 2% uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: ,De Boekanier". Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk a. Zee): „De bruid van Frankenstein". De avond-, nacht- en Zondag dienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 2b h.m. Vrijdag 31 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: A. P. v. Dries urn, Mare 110, Tel. 406 en E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28. Tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wllhelminapark 8. Tel. 274. 1. Wat is een commissie ad-hoc? 2. Wanneer ongeveer leefde Maria Stuart. Jeanne d'Arc. Marie Antoinette? 3. Wat is een fac-totum em wat beteekent het letterlijk? Antwoorden: pag. 2 van het Derde Blad gaf een batig saldo van f. 7.63. Deze reke ning werd door de heeren Th. v. d. Meer en C. Hoogeveen ln orde bevonden. De voorzit ter deelde mede dat een schrijven was in gekomen van de „Hukasch", waarin dank werd gebracht voor de door Bloembollen cultuur beschikbaar gestelde medailles. Het ligt in de bedoeling ter nagedachtenis van den overleden secr. der afd. den heer C. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6