LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Biad Dinsdag 28 Maart 1939 De strijd in het Verre Oosten Defensieleening aangekondigd Dagbladreclame is niet te vervangen Binnenland Jaarvergadering Nederlandschen Tuindersbond Buitenland Oproep tot boycott van Duitsche goederen De overgave van Madrid Leerlingen der hoogere textielschool „staken" RECHTZAKEN DAGBLADRECLAME BEURSOVERZICHT Stadsnieuws POLEN. De Poolsche kranten kondigen een bin- nenlandsche leening tot ontwikkeling van de luchtvaart en de passieve verdediging aan. De bladen wijzen er op. dat deze lee ning noodzakelijk is, aangezien alle staten hun bewapening versteTken en Polen niet achter mag blijven. De nieuwe gemeenteraad van Warschau is gisteren voor het eerst bijeen gekomen en heeft de volgende motie aangenomen: ,,Op het oogenblik, waarop Pruisen de hand uitstrekt naar de Weichsel-delta moet de stad Warschau door haar voorbeeld too- nen, dat de Polen bereid zijn leder te ant woorden, die de anaantastibaartield van de grenzen wil schenden, op een wijze, dat hem de lust voor. herhaling voor verschei dene geslachten vergaat". De gemeenteraad besloot vervolgens een symbolische som van 1.000 zloty te storten in het fonds der landsverdediging en 1 000 zloty beschikbaar te stellen voor de Pool sche scholen te Danzig. Te Bydgoscz zijn 11 onrustzaaiers, meest leden van de Duitsche minderheid, gear resteerd Zij worden beschuldigd valsche geruchten te hebben gepubliceerd en de gemoederen te hebben opgezweept In ver band met de jongste internationale ge beurtenissen. BELGIË. Protest tegen Duitsche radio-uitzending. Volgens Belga heeft het omroepstation te Keulen Zondagmiddag een uitzending gewijd aan de Duitsch-sprekende Belgen in de grensstreek. Het station richtte zich tot deze menschen als tot Duitsohers. Dit feit wordt in België als een ontoelaatbare Inmenging in de binnenlandsche aangele genheden van het koninkrijk beschouwd. Ook het katholieke blad „Vingtième Siècle" protesteert tegen de uitlatingen van den omroeper van den radiozender te Keu len, die eveneens gezegd zou hebben, dat de Walen tot het Duitsche ras behooren, en dat op het St. Nioolaasplein te Eupen het Duitsche hart klopt Het blad verwacht van de regeering, dat zij onverwijld te Ber lijn stappen zal ondernemen. ZWITSERLAND. Neutraal en gewapend. De „Gazette de Lausanne" schrijft onder het opschrift: „Zwitserland neutraal en gewapend" o.a.: „De Fransch-Britsche verklaring, welke door Zwitserland niet werd gezocht en welke Bem nlet-officieel ter kennis werd gebracht, doet geen afbreuk aan onze tra- ditioneele neutraliteit. Neutraal door eigen wil heeft Zwitserland de verplichting op zich genomen zelf zijn onaantastbaarheid te verdedigen Verlangend met al zijn buren goede be trekkingen te onderhouden, wil Zwitser land niet deelnemen aan eenlge coalitie, welke zich in Europa zou kunnen vormen en de militaire voorbereiding, welke wordt voortgezet ten koste van zware offers, ts bet bewij6 voor den absoluten wil van ge- wanende neutraliteit. Het is waar, dat de neutraliteit van Zwit serland in het belang van Europa Is en het is natuurlijk, dat de groote mogend heden een studie maken van de hulp. welke zii ons land spontaan zouden kunnen bie den. wanneer zijn grondgebied zou worden overweldigd. Daarom is de Fransch-Brit sche verklaring met voldoening door de Zwitsersche openbare meening ontvangen, evenals iedere andede maatregel, welke onze neutraliteit kan versterken en bewa ren. Toch blijft het onze plicht alles te doen wat in onze macht is om met eigen middelen de militaire verdediging te ver zekeren. Japanneezen bouwen nieuwe stad bij Sjanghai. Ten Noorden van de internationale ne derzetting en geheel afgezonderd hiervan en van de Fransohe concessie te Sjanghai zijn de Japanneezen voornemens een groote nieuwe stad te bouwen Uit Japan zijn 40 civiele ingenieurs aangekomen. Naar verluidt, is de Japansche methode om de baggermolens, welke vroeger ge bruikt werden om de toegangskanalen van de Whangpoo naar de internationale en de Fransohe concessie bevaarbaar te houden, in beslag te nemen, een onderdeel van het plan het grooten schepen onmogelijk te maken deze concessies te bereiken, en den handel zoodoende te dwingen naar de nieuwe Japansche stad. De Japanneezen willen voorts groote rokken bouwen dichter bij de monding van de Jangtze, welke later wellicht met de nieuwe stad verbonden zal worden. Aanval op Woening De langs de rivier Sioe Westwaart trek kende Japansche troepen hebben een alge- meenen aanval geopend op Woening, de belangrijke voorstad van Tsjangsia. hoofd stad van de provincie Hoenan, onder dek king van artillerie en vliegtuigen. Een nieuwe aanslag in Sjanghai De viering van den eersten verjaardag der oprichting van de nieuwe Nanking- regeering is verstoord door een nieuwen terroristischen aanslag. In de wijk var Jangtzepoo heeft een onbekend gebleven Chmees op een Japansohen klerk van een katoenfabrlek, Maklno, geschoten. Makino is in het hospitaal overleden. De dader ls voortvluchtig. De Nederlandsche Tuindersbond heeft vandaag in Krasnapolsky te Amsterdam de zesde algemeene jaarlijksche vergadering gehouden onder leiding van den voorzitter, den heer W. J. van Kampen, die in zijn openingswoord welkom heette den verte genwoordiger van den minister van econo mische zaken en den rijksinspecteur van den landbouw. Spr. schetste in zijn rede de groei van de vereenlging. De financieele positie van de vereenlging is gunstig. Voorts deelde de voorzitter mede. dat het bestuur besloten heeft den heer Blom, die afgetre den ls als algemeen secretaris voor te dra gen als eerste eere-lld van de vereeniging, een voorstel dat met applaus begroet werd. Spr. gaf vervolgens een overzicht van den algemeenen toestand in den tuinbouw. Het jaar 1938 was een voortzetting van de rampjaren voor den Nederlandschen tuin bouw Langs economische wegen moeten wij ons weer vrij maken van de steunbewe ging. De verhoogde inkomsten bij de veilin gen gingen weer verloren uit anderen hoofde. Tallooze bedrijven zijn noodlijdend. Ook de vorstschade heeft een rol gespeeld in het tuinbouwbedrijf. De Nederlandsche regeering dient tot het besef te komen, dat het vaste 1 astenpro bleem niet alleen een zaak is van den Ne derlandschen tuinbouw, doch van het heele Nederlandsche volk. Voorts wijdde spr. een beschouwing aan de pachtwet. De rechts positie van den agrariër ls niet verbeterd, het is hem onmogelijg geworden voor de toekomst te zorgen De „rechtspositie van den ouden dag" dient geregeld en vastge legd te worden. Vrouwen- en kinderarbeid heeft in den tuinbouw nog onbegrensd plaats. Betreffende den blnnenlandschen afzet merkte spr. op, dat ordening ontbreekt. Het distributieapparaat dient geheel te worden gewijzigd. De consument moet thans veel te hooge prijzen betalen en ordening is zeer noodig. De buitenlandsche afzet is een levens kwestie voor den tuinbouwer Er gaat een geest door Europa van goederenruil, niet gebaseerd op winst, maar op het brengen van welvaart. We dienen onze export niet meer individueel maar centraal te zien. Het groote belang van het volk zal vóór het belang van het individu moeten gaan. \yij zullen met het buitenland een internatio nale goederenruil moeten instellen. In ver band hiermede besprak spr. onze handels balans. De overschotten van den Nederlandschen tuinbouw dienen voor zoover mogelijk geconserveerd te worden om te plaatsen in Europa De poging van het centraal bureau voor veilingen dient gesteund te worden. De industrialisatie van Nederland neemt helaas hand over hand toe. Wij echter zien Nederland als een agrarisch land en wij als agrariërs dienen de Nederlandsche belangen economisch te zien. Het is van groot levensbelang de industrialisatie van ons land te stuiten, anders wordt ons agra rische volk van zijn inborst beroofd Het plan Westhoff aldus spr. heeft aan trekkelijke kanten, maar ook agrarische perspectieven moeien worden ingescha keld In Nederland is er aan alle kanten de wil om uit de moeilijkheden te komen, maar de groote lijn ontbreekt. Spr. besprak voorts de steunmaatregelen in het bedrijf. De tuinbouw ontwikkelt zich hier geheel anders dan in het buitenland. Technisch zijn in Nederland geen verbete ringen te bespeuren, in het buitenland daarentegen wel. Wij gaan langzamerhand den weg terug. De groote kracht van den Nederland schen tuinbouw dient zoo spoedig mogelijk te worden hersteld, aldus eindigde spr. FELLE BRAND TE OMMEN. In den afgeloopen nacht is te Ommen brand ontstaan in de timmermanswerk plaats van den heer Takman. Daar er veel hout ln de werkplaats was opgeslagen vond het vuur gretig voedsel. Het greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners van de be lendende perceelen in nachtgewaad de straat op moesten vluchten. De timmermanswerkplaats en een dier woningen, waarin vier gezinnen waren ge huisvest, zijn in de vlammen opgegaan. De brandweer stond voor een hopelooze taak. De schade, die ettelijke duizenden guldens bedraagt, wordt door verzekering gedekt. IN VAART GEVALLEN EN VERDRONKEN. Gisteravond is de 12-jarige weduwe C. Jonker te Wetering, bij Blokzijl, toen zij water uit een vaart achter haar woning wilde scheppen, voorover gevallen en ver dronken. t Een zoon van de vrouw vond later het lichaam van zijn moeder drijvende. ERNSTIGE AUTOBOTSING BIJ NUNSPEET. Eén doode, één ernstig en één lichtgewonde Vanochtend is op den verkeersweg Amers foortZwolle, ter hoogte van de melkfa briek te Nunspeet, een ernstig verkeerson geluk gebeurd, dat aan een inwoner van Utrecht het leven heeft gekost. Voorts werd één persoon levensgevaarlijk gewond. Een personenauto uit Utrecht wilde een tegemoet komende vrachtauto passecren, doch slipte en reed tegen een boom. Door den schok vloog de auto dwars ovei den weg en kwam aan den anderen kant te staan. In den wagen zaten vier heeren. Een van hen, de heer W. uit Utrecht, werd onmiddellijk gedood. De heer V., eveneens uit Utrecht, werd levensgevaarlijk gewond. In zorgwekkenden toestand ls hij naai het ziekenhuis Salem te Ermelo vervoerd. Van de twee overige inzittenden werd de be stuurder licht aan het hoofd gewond. De ander kwam met den schrik vrij. De chauf feur ls ter plaatse verbonden. De auto werd vernield, Het vrijwillig Christel ijk comité tot boycot van Duitsche goederen heeft te New-York een openbare vergadering georganiseerd als begin van een campagne tot het boycotten van Duitsche waren. VeTsoheidene personen, waaronder Woll, een vertegenwoordiger van de American Labour Federation, en Wise, de vertegen woordiger van het American Jewish Con gress, hebben het woord gevoerd. Ook werd een boodschap van den vroege- ren president van Tsjecho-SlOWaikije, Benesj voorgelezen, waarin deze verklaarde een oproep te doen tot hen, die de vrijheid lief hebben, om zich te vereenigen. Tsjecho-Slo- wakije is slechts tijdelijk geannexeerd Benesj kent zijn medeburgers en weet, dat hun vrijheidsliefde niet dood is. De steun van de democratische wereld zal Tsjecho- Slowakije dc mogelijkheid geven zich te ver heffen en zijn onafhankelijkheid uit te roe pen. Tot den laatsten man zal daarvoor worden gestreden. mussolini ontvangt duitsche delegatie. Mussolini heeft den leider van het Duit sche arbeidsfront, dr. Ley, en de officieele Duitsche delegatie, die de herdenking van de oprichting der strijdhonden bijgewoond heeft, ontvangen. Ley bracht den Duce een groet van Hitier over. franschen in marokko leeren arabisch. De resident-generaal van Fransch-Ma- rokko, generaal Nogues, heeft de daar wo nende Franschen ongeveer 200 000 aangespoord Moorsch-Arabisch te leeren, ter bevordering van de Fransch-Marok- kaansche samenwerking. Daartoe zal o.a. een radiocursus geopend worden, welke voor volwassenen bestemd is. Op de scho len wordt den Franschen kinderen reeds het Moorsch-Arabisch geleerd. mussolini reikt medailles aan vliegers uit. Ter gelegenheid van den 16en verjaar dag der oprichting van het Italiaansehe vl.egercorps, heeft Mussolini vanmorgen op het Venetiaansche plein te Rome, temid den van een groote troepenmacht, gouden en zilveren medailles uitgereikt aan de vliegers voor hun heldendaden in Afrika en Spanje. Tevens werd een krans neergelegd op het graf van den Onbekenden Soldaat. Na de uitreiking weerklonken toejuichin gen en kanonsalvo's. Vervolgens werd voor den Duce gedefileerd. keizer van ann am naar frankrijk. De 21-jarige keizer van Annam, Bao-dei, heersoher over bijna 6 millioen menschen in Fransch Indo-China, zal binnenkort een bezoek brengen aan Frankrijk. In Frankrijk opgevoed, gaat hij door voor een der modernsite Oostersche vorsten. Sinds 1884 is Ajnnam een Fransch protecto raat. Het ligt tegenover het onlangs door de Japanneezen bezette eiland Hainan. Van zijn verblijf in Frankrijk zal de keizer ge bruik maken om zijn been verder te laten behandelen, dat tijdens een Jacht-expeditie gebroken is. De keizerin en de kroonprins zullen hem vergezellen. noodweer in joego-slavie eischt menschenlevens. Noodweer, dat Zondag en Maandag ge heel Joego-Slavië heeft geteisterd, heeft acht menschenlevens geë scht. Vier boeren jongens uit SJkolle zijn ln het gebergte doodgevroren. Te LJoebisjka is een oude boer, die een bergstroom wilde doorwaden, medeges'eurd en verdronken Op de Adri- atische Zee is een vlsschersboot vergaan, waarbij dr e van de vijf opvarenden ver dronken. De overgave van Madrid is nog niet offi cieel medegedeeld doch het nieuws ging als een loopend vuur dcor de stad Overal werden betoogingen georganiseerd door aanhangers van Franco. De polite keek onverschillig toe en ook de rest van de bevolking protesteerde niet. Ongeregeld heden hebben zich niet voorgedaan. Reuter verneemt nader, dat de be zetting van Madrid door de rechtschen hedenmiddag om kort na vijven zal be ginnen. eenheidspartij in tsjechie. De voorzitter van de commissie der na tionale gemeenschap te Praag die de vor ming van een eenheidspartij voorbereidt, heeft verklaard, dat alle politieke groepen, die zich niet vrijwillig ilquideeren, door middel van een wet zullen worden ont bonden. ontbinding van hlinkagarden. Te Novemesto en Nadvahom zijn de Hlinkagarden in verband met meenings- verschillen met de Duitsche troepen ont bonden. Te Zilina hebbèn de Hlinkagarden en de Duitsche S S. troepen in tegenwoor digheid van den leider der Duitschers in Slowakije, Karmasin, plechtig vaandels ge wisseld. protest tegen directeursbenoeming te enschedé. Vanmorgen 13 het over- groote deel der 150 leerlin gen van de hoogere textiel school te Enschedé in staking gegaan als protest tegen het feit, dat de gemeenteraad gisteravond dr. Postma uit Utrecht, die nr. 1 op de voor dracht stond, heeft benoemd tot directeur der hoogere textielschool. De leerlingen wenschten nr. 2 der voor dracht, dr. Mattaar, die vele jaren leeraar aan de HTS. is geweest en die zeer gezien ls, als directeur. ZIJ zijn vanmorgen na de pauze in optocht naar het stadhuis getrokken, waar zij tevergeefs trachtten den wethouder van onderwijs te spreken te krijgen. Zij joel den en vormden een spreek koor. waarna zij naar een lunchroom trokken, waar zij een petitionnement teeken den, dat o.m. naar Gedepu teerde Staten zal worden ge zonden De leerlingen, die uit alle deelen des lands afkomstig zijn, zijn voornemens eerst morgen weer naar de lessen te gaan. Het protest gaat ook tegen het feit, dat dr Postma nog in het textielbedrijf moet worden ingevoerd. malaria thans ook een gevaar voor amerika. In zijn jaarrapport, aldus meldt de New- Yorksche correspondent van de „Daily Te legraph", verklaart de president van de Rockefeller Foundation, dat de recente in vasie van Zuld-Amerika door de anopheles gambiae, een muskiet, die de malaria over brengt, en die tot dusver slechts ln Afrika werd gevonden, een veel grooter gevaar voor de Westersche beschaving vormt dan eenig expeditiecorps van de planeet Mars. Tot 1930 was deze muskiet op het Weste lijk halfrond onbekend Zij moet het Zui delijk deel van den Atlantischen Oceaan zijn overgestoken met een vliegtuig of met een van de snelle torpedojagers die van Dakar ln Fransch West-Afrika naar Natal in Brazilië voeren ter voorbereiding van den Franschen luchtdienst over het Zuide lijk deel van den Atlantischen Oceaan. De soort werd het eerst ontdekt in de stad Natal In 1930 en acht Jaar later had zij 90 pet. van de bewoners van het Jaguari- bedal besmet Het aantal gevallen bedroeg ln totaal 50.000, waarvan tien procent met doodelijken afloop Ten aanzien van het gevaar, dat de mus kiet naar Noord-Amerika wordt overge bracht, zegt het ra-mort: als de gambiae door de waterrijke d-'en van de Parnahyba en de San Francisco-rivier zou breken, vreest men, dat het onmogelijk zou zijn te voorkomen, dat zij zich over een deel van Zuid-, Midden- en zelfs Noord-Amerika verspreidt. Het Parqahybadal ligt 800 km. van Natal en de muskieten zijn dit reeds halverwege genaderd. de vlieger haerle overleden. De bladen kondigen het overlijden aan van den bekenden Duitschen vlieger Haerle die een vlucht van Berlijn naar Batavia heeft gemaakt. Haerle was een zeer oud lid van de na- tionaal-socialisttsche partij en drager van de bloedorde. Hij heeft ook den eereprijs Adolf Hitler van 1939 gekregen. De bladen geven geen bijzonderheden van zijn dood en deelen slechts mede, dat hij den dood als vlieger heeft gevonden. tsjernius vormt in lithauen een coalitie - kabinet. Generaal Tsjemrus is er in geslaagd een kabinet te vormen. Plaatsvervangend pre mier ls Bizauskas, minister van buitenland sche zaken Urbsys. Het kabinet is een coalitiekabinet, waar in drie leden van de oppositie zijn opge nomen. autosnelweg van breslau naar aveenen. Nabij Moravisch Trubau is de eerste spade in den grond gestoken voor den nieuwen autosnelweg, welke Breslau zal verbinden met Weenen, dwars door Bo- hemen en Moravié. Het werk zal tegelijk in Noordelijke en Zuidelijke richting worden uitgevoerd. mishandeling met doodelijken afloop. De rechtbank te Arnhem heeft vandaag den 29-jarlgen koopman H T. te Arnhem veroordeeld tot twee en een half jaar ge vangenisstraf, met aftrek van voorarrest. De man heeft een kindje van negen maanden zoodanig met het hoofd tegen den muur geslagen, dat het is overleden. De eisch luidde een jaar, eveneens met aftrek van voorarrest. kantongerecht te leiden. Gistermorgen moest voor het kanton gerecht alhier terecht staan een onder nemer van een autobusdienst wegens over treding van art. 42 van het Motor- en rij wielreglement (rijden met autobanden die zoodan'g versleten waren, dat deze gevaar voor verkeer opleverden). Verdachte was niet verschenen. De kantonrechter veroor deelde verdachte tot f. 15 boete of 5 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van den in beslag genomen autoband. ruggegraat van elk goed reclame-plan AMSTERDAM, 28 Maart. De Amsterdamsche effectenbeurs stond heden geheel in het teeken van de politiek. De berich ten omtrent de verhouding tusschen Duitsch- land en Polen hadden een minder prettigen in druk gemaakt, daar men bevreesd is. dat zich wellicht opnieuw verwikkelingen zullen voor doen. De markt had een uiterst stil verloop. De handel was van geringe afmetingen. Niemand gevoelde er iets voor om tot aankoop over te gaan en het geringe aanbod, dat voor de meeste fondsen viel te verwerken, was voldoende om vrij belangrijk lager koersen te voorschijn te roepen. De Amerikaansche waarden ondervon den daarbij nog de uitwerking van de inzinking te New York en waren bepaald zwak gestemd. Reeds in de ochtenduren was voor Britsche re kening materiaal aan de markt gekomen en ook onder beurstfjd werd aanvankelijk van Engel - schen kant nog iets aangeboden terwijl ook Nederlandsche bezitters van Amerikaansche fondsen, zij het op zeer bescheiden voet, tot rea lisatie overgingen. De koersen kwamen dan ook algemeen lager te liggen. Op het sterk gereduceerde niveau openbaarde zich schuchter eenlge vraag, zoodat in enkele gevallen een kleine verbetering kon worden waargenomen, maar alles bijeen geno men bleef de Amerikaansche markt een ge drukt voorkbmen behouden, waarbij de omzet ten gering waren. Zelfs de Staalaandeelen en Anaconda's, die anders nogal wat beweging veroorzaakten, gaven slechts bescheiden af faire te aanschouwen. Op de lokale markt was het niet beter ge steld. Er was hoegenaamd geen vraag en de markt was dientengevolge Ijl, zoodat er slechts weinig materiaal voor noodig was om betrek kelijk groote nadeelige verschillen te voor schijn te roepen. Koninklijken openden een kleine tiental punten beneden het vorige slot en tipten daarna even beneden de 300 pCt,. doch vervolgens kon weer een klein herstel worden geconstateerd. In Industrieelen was weinig te doen. De Philipsaandeelen werden verscheidene punten lager ingezet, zakten ver volgens iets in. doch legden later op den mid dag op het verlaagde peil toch weer het noodige weerstandsvermogen aan den dag. Alles bij el kander werden slechts geringe schommelingen meegemaakt. De affaire in Unilevers was on- beteekenend. waardoor een koersverlies echter niet kon worden voorkomen. A.K.U.'s kwamen lager te liggen. Van de Suikerfondsen gaven alleen H.V.A.'s openlijke blaken van aanwe zigheid. waarbij ten opzichte van gisteren ten slotte een verlies van een kleine tiental punten punten moest worden opgeteekend. De incou rante soorten kwamen meerendeels iets lager te liggen. De Scheepvaartmarkt was stil en ge drukt. waarbij c}e koersverliezen echter beperkt waren. Voor Rubberfondsen bestond een zwakke ten- denz die in de eerste plaats tot uiting kwam in Amsterdam Rubbers, die. na lager opening, nog iets verder reageerden. Voor de incouranten kwamen over het algemeen lager noteeringen tot stand. De Tabaksafdeeling onderging van zelfsprekend den invloed van het algemeene beurssentiment, waarbij nog kwam. dat voor de eerste Sumatra-inschrijving minder gunstige verwachtingen worden geboekt. Beleggingsfond sen hadden een zeer stil verloop. De Nederland sche staatspapieren lagen gedrukt in de markt, maar waren toch niet veel veranderd. Duitsche fondsen golden iets lager. Voor Fransche waar den bestond slechts geringe belangstelling. wisselkoersen. kundt geen leider meer van duitsche m?nderheid. Krachtens een besluit van Hitier vervalt de functie van leider dep Duitsche minder heid in Tsjecho-Slowakije. Kundt ls als zoodanig van zijn funct'e ontheven. De Duitschers in Bohemen en Moravië staan thans onder de gouwleiders van het Sude- tengebied, Beieren en de Oostmark. academische examens. Geslaagd voor het Doctoraal examen Ge neeskunde :de heeren G. J. Veids lOegts- geest) en W. J. Dlehl (Den Haag): voer het Taalkundig candidaatsexamen Indologie, de heer M. Mouton (Heemstede); voor het candidaatsexamen Indisch recht: de heer R. M. van Leeuwen (Den Haag). Londen 8.82 1/4 (8.815/8; Berlijn 15 60 (15 55): Parijs 4.99 1/4 (4.98 3/4)Brussel 31.69 31.66): Zwitserland 42.35 (42.36 Kopenhagen 39.40 (39.31V:); Stockholm 45.50 45 41' Oslo 44.35 144.32'/,); New York 1.88 3/8 (1.88 5/16); Lire Bankpapier 5.90 5 85). Prolongatie Part. disc. 1/16: Dag geld 1/4: Registermarken 29 3/4; Handels- sperrmarken 13/4: Reismarken 48; Bank papier 1/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. „Ik ben nu gerust over de dingen, dl» bovenop liggen. Ik weet, dat Mulder er op let!"

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3