Gratis De Leidsche Bioscoop-Programma's Nieuw Financieringsplan in Duitschland LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 25 Maart 1939 P. PLUG Pz„ KATWIJK AAN ZEE WEERBERICHT. Fa. J.VAN DER STOK ggK" AGENDA Markiezen Meubelen Weet U het antwoord? Barom eterstand Gistermiddag 2 uur: 752. Hedenmiddag 2 uur: 758. BUITENXANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressie, welke dagenlang ten Zuid- Oosten van Duitschland heeft gelegen, is thans zeer snel aan het opvullen. Tegelijkertijd vulde het afzonderlijke kerntje over het Oostzee- gebied eveneens oo. Ook in het relatieve lage druk-gebied over onze omgeving steeg de lucht druk. Thans strekt zich een machtig gebied van hoogen luchtdruk uit van Noord-Scandi- navië over de Poolzee naar Groenland. Bij Ier land ontwikkelde zich gisteren langs de schei dingslijn van koude luchtmassa's. welke van Groenland om het restant van de IJsland- depressie Zuidwaarts stroomden en warme luchtmassa's welke om het Azorenhoog in de richting van West-Europa aangevoerd worden, een nieuwe storing. Deze werd in den loop van den nacht snel dieper en trok. vergezeld van veel regen, naar Zuid-Frankrijk. Zfj veroorzaakt stormachtigen wind over den Golf van Biscaye. Daar het Azoren hoogedrukgebied aan het afnemen is. kunnen de koude luchtmasa's thans ongehin derd Zuidwaarts doordringen en speelt de de pressie-activiteit zich op steeds grooteren af stand van ons land af. In het relatieve lage drukgebied in de omgeving van ons land kwam hier en daar nog lichte neerslag voor. De be wolking is er overal nog zwaar. In Oost- Duitschland en Polen klaarde het weer op. In Noord-Duitschland steeg de temperatuur heden morgen net even onder het vriespunt. In Scan dinavië komt nog steeds strenge vorst voor. Slechts in de Poolzee en bij IJsland is de tem peratuur boven normaal. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: betrokken, matige O. wind. temp. 3 gr. C., min. 2 gr. C. Missingen: betrokken, zwakke O.NO wind. temp. 2 gr. C., min. 2 gr. C., neerslag 3 mM. De Bilt: betrokken, zwake O.NO. wind. temp. 1 gr. C., min. 0 gr. C., neerslag 1 mM. Groningen: betrokken, zwakke OJf.O. wind. temp. 1 gr. C., min. 1 gr. C., neerslag 1 mM. Maastrichtzwaar bewolkt, windstil, temp. 2 gr. C., min. 2 gr. C.t neerslag 0.6 mM. Uitgifte van belasting-bons; een belasting van 30 pet. op de toeneming van inkomsten. Voor vertegenwoordigers van de pers heeft de Duitsche staatssecretaris in het Rijksminister.e van financiën. Reinhardt, gistermiddag mededeeling gedaan van de zoojuist verschenen „wet op de f nancie- ring van de nationaal-politieke taken van het R k dat aangedu d kan worden als ..nieuw financieringsplan". PRINCIPIEEL GEEN LEENINGEN MEER. In zyn toelichting verklaarde Rein hardt. dat de bedoeling van het nieuwe plan is de buitengewone behoeften van het Rijk principieel niet meer te dekken door het uitgeven van rentedragende leeningen, maar door het uitgeven van niet-rente gevende belastingbons. Even als de Rijksleeningen vormen deze be lastingbons een opgenomen voorschot op in de toekomst te innen belastingen. De bons zullen bij de betaling van Rijksbelastingen door het Rijk aan vaard worden. Niet-rente-dragende z.g. Lieferschatzan- we.sungen worden van 1 Mei af niet meer uitgegeven. Rijksleeningen zullen nog slechts in zoo verre worden opgelegd als de toestand op de credietmarkt het om economische redenen gewenscht doet voorkomen. DEKKING DER BIJZONDERE FIN AN- CIEELE BEHOEFTEN DOOR BELASTING- BONS. WAARMEE LATER BELASTING KAN WORDEN BETAALD. De uitgifte van belast ngbons geschiedt vanwege den minister van fmanclën tot nominale bedragen en wel in twee vormen belastingbons I en belastingbons II. Volger.s de nieuwe wet zijn het Rijk. de organisat es. de Rijksspoorwegen, de Rijks- post. de Rijksautowegen en andere rechts personen e.d. lichamen verplicht leverant es en andere prestaties van industrieele on dernemingen tot een bedrag van 40 pet. van de rekening in belastingbons te beta len; daarbij zijn voor de helft belasting- bons I en II te gebruiken. De minister van financiën zal alle be- sbuursinstanties voorzien van de passende bedragen in belastingbons. Deze instanties zullen voor de hun toegestane goederen principieel 60 pet. in geld en 40 pet. in be- LUCHTTEMPERATUUR. S uur voorm.: 4 gr. C. (39 gr. F.). 12 uur 's middags: 8 gr. C. (41 gr. F.). HOOGWATERTUDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. Voorm. te 5.47 uur: nam. te 6.07 uur. Voor Maandag. Voorm. te 6.31 uur; nam. te 6.56 uur. In drinkservie8ies hebben wij altijd een BUITENGEWONE sorteering. zoowel in glas als kristal. Glazen drinkservies, 30-deelig zéér mooi geslepen 7.75 Dito zuiver kristallen drinkservies, 30-dlg., zéér mooi glad geslepen 15.50 Fabrikaat KristcJ Unie. (Ingez. Med.) lasting'oons ontvangen bij rekeningen van niet minder dan 590 mark. De Industrieele ondernemer heeft het recht leveranties en andere prestat es die een industrieel on dernemer aan hem heeft gezonden of te zijnen behoeve heeft verricht tot 40 pet. van het rekeningsbedrag in belastingbons te voldoen, d.w z. hij mag de belastingbons doorgeven. De belastingbons I worden zeven maan den na de uitgifte door de openbare kassen in betaling aangenomen, de belastingbons II na de 37ste maand. Belast ngbon II zal dan in betal ng worden aangenomen tegen 112 pet. van de nominale waarde. De belas tingbons I geven voor het geval dat de industrieele ondernemer ze een tijd lang in portefeuille houdt belangrijke belasting- voordeelen. Zoo kan hij. al naar den tijd, dat hij de bons I in zijn bezit heeft 20 tot 35 pet. van de waarde der bons gebru ken voor buitengewone belastingvrije afschrij vingen op aan waai de-vermindering onder hevige bedrijfsgoederen. Ter bevordering van den export zal het percentage bij industrieele ondernemers der export-industrie eemiddeld met 10 pet. verhoogd worden wanneer de uitvoer-omzet ten minste 25 pet. van den geheelen omzet uitmaakt. Staatssecretarise Reinhardt achtte de voordeelen zoo aanzienlijk, dat hij ver klaarde. dat de vraag naar bélastmgbons I zeer groot, zal zijn. Het totale bedrag van aan waardever mindering onderhevige economische goede ren die op de balansen der industrieele ondernemingen wordt opgenomen, is op het oogenbhk op 30imillard R.M. te schat ten: het bedrag van aan waardeverm'nde- ring onderhevige economische goederen die jaarlijks nieuw worden aangeschaft op on geveer zes mlllard. Het bciastingbon-systeem kan eenige jaren lang gebruikt worden. Het groot ste deel der bedragen, die aldus ver worven worden, zal eerst in den loop van tientallen jaren bij de betaling van rijksbelastingen gebruikt worden en wei dan, wanneer de gToote nationaal- politieke taken ter verzekering van de toekomst van het Duitsche volk vervuld zullen zijn en de begrootingstocstand de aanvaarding in betaling van belas tingbons zonder meer zal toestaan. Het geheele openbare beheer moet zich tot nader order beperken tot de uitgaven, die ter waarborging en bevordering van het algemeene welzijn op het oogenblik onver mijdelijk zijn. Ten aanzien van de op geld luidende be lastingbons is het van belang, dat zij be leend kunnen worden en door de banken kunnen worden verhandeld. Zij zullen reeds na verloop van drie jaar geheel naar het Rijk terugvloeien. 1669 (Ingez Med.) DE BELASTING OP DE TOENEMING VAN INKOMSTEN GELDT. VOOR DE EERSTE MAAL. VOOR 1939. Om het tekort aan belasting-inkom sten van het Rijk te vereffenen, dat door het gebruik van de belastingbons ontstaat, zal, zoolang de begrootings- toestand van het Rijk dat noodig maak:, een belasting op de toeneming van inkomsten worden geheven en wel, voor de eerste maal, voor het kalender jaar 1939. De basis hiervoor zal zijn de vermeerdering van het inkomen van het vorige jaar in vergelijking met het daaraan voorafgaande jaar. Is het 1 aarlijksche inkomen grooter dan 400 R.M., dan blijft in ieder geval 600 R.M. van het surplus vrij van belasting. Degenen wier inkomen het tweede jaar 3000 R.M. niet te boven £aat. vallen uit wat betreft deze belasting op de toeneming van het in komen. Ieder surpLus op inkomsten uit landbouw of boschbouw is eveneens vrij. Ook de suTplus-bedragen. welke een arbei der of ambtenaar uit hoofde van loon regeling toekomt, omdat hii een hooger dienstjaar of. als resultaat van promotie, een hooger gesalarieerde positie bereikt heeft, of omdat het aantal gezinsleden is toegenomen, valt niet onder deze belasting. Deze belasting op vergroote inkom sten zal uniform 30 pet. bedragen van dat gedeelte van het inkomen, waarop de belasting betrekking heeft. Het tijd stip, waarop dit van kracht wordt zal waarschijnlijk 1 Mei a.s. zijn. Het geheele systeem der belastingbons geldt ook voor het land Oostenrijk en het Sudetenland, De invoering van de belasting op hoogere inkomsten in Oostenrijk en de Sudetenduitsche gebieden blijft echter voorloopig voorbehouden. LICHT OP VOOR FIETSERS Zaterdag van 6.50 uur n.m. tot 5.22 uur v.m. Zondag van 6.51 uur n.m. tot 5.20 uur vm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 25 Maart: op 7.43 uur; onder 23.34 uur. 26 Maart: op 8. 26 uur. Alleen deze week van 25 MAART tot 1 APRIL repareeren wij alle bedden gratis, by aankoop van nieuwe tijk of nieuwe vulling - Ook behangen wij zeer vakkundig voor uiterst billijke prijzen. HESSESTRAAT, hoek Sluisweg - VARKEVISSERSTRAAT. hoek Drieplassenweg BEHANGEN - TELEF. 248 en 407 - STOFFEEREN. 1735 HEDEN: Evang. Gent.: Samenkomst te 81/4 uur nam. Leger des Heils: Uitvoering door Kadetten van Amstelveen. 8 uur nam. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur nam. Stadszaal (Gr. zaal): Propaganda-wedstrijd E.H.B.O., 7',4 uur nam. Volksgebouw: Tooncelavond Leidsch Tooneel- gezelschap. Zondag. Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur v.m. en 6(4 urn nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6 uur nam. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 3. 5. en 7H uur nam. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur v.m. en 3 en 8 uur nam. Maandag. Gerecht 10: Herdenkingsavond Bellamy te 8 1/4 uur nam. Katwfjk aan Zee (Du Rhin)Vergade ring der N.S.B. Spr. mr. Rost van Tonningen. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9'4—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur v. Alcoholisten 8 u. 11 ,11. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr- 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 2 April): L.K.V. Tentoonstel ling werk Dirk Nljland. 104 uur, 's Zondags 14 uur. BIO8COPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De Bakvisch". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De geheimzinnige dr. Clittehouse". Zondag van 27 uur üoorL voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 30: 8.15 uur nam.: ..Suez". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Vliegende duivels". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag ook 2% uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CUHureele Films Zaterdag nam. 2% uur. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: ,,De Boekanier Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Flash Gordon op de planeet Mars". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 2a h.m. Vrijdag 31 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: A. P. v. Driesum. Mare 110, Tel. 406 en E. B. de Metz. Kamerl. Onneslaan 28. Tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Lahr, van Bockel, Kors en Simons. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Varekamp. tel. 1916. 1. Wie was Jan van Goyen, naar wien te Lelden de Jan van Goyenkade ls ge noemd? 2. Hoeveel meter ls een zeemijl, een land- mijl, een geografische mijl? 3. Hoe oud moet men zijn am gekozen te worden tot Tweede Kamerlid, lid van de Prov. Staten; ltd van den Gemeen teraad? Antwoordenpag. 2 van het Derde Blad Rex-Theater. Wat de groote Cecil B de Mille op het gebied van massa-regie weet te bereiken, grenst aan het ongeloofe- lijke. In ..De Boekanier" geeft hij opnieuw een bewijs van zijn meesterschap, als wij de adembenemende avonturen van den on verschrokken piraat der negentiende eeuw Jean Lafitte aanschouwen. Deze Lafitte wordt gespeeld door Fredrlc March en hij geeft den zeeroover weer in al zijn roman tische onversaagdheid, met het aureool van den held en het eerbegrip van den gentle man. Zijn vrybuitersbende bestaat uit het „schuim der naties", uit misdadigers en eervergeten lafaards, maar voor hun „baas" gaan zij door het vuur en blindelings wor den zijn bevelen opgevolgd. Jean Lafitte, wiens hart hem trekt, naar Amerika, wordt door het lot voorbestemd een beslissende rol te spelen in den Amerikaanschen vrij heidsoorlog. Hij stelt zich met zijn scharen ter beschikkine van de .sterren en stre- pen"-vlag, maar een verrader weet het te doen voorkomen alsof de piraat een val strik heeft gezet De groote generaal Jackson ziet gelukkig bijtijds de waarde van Lafitte's woord in en New-Orleans wordt gered, voornamelijk dank zij Lafitte en zijn mannen. Maar dan, juist als de piraat gerehabiliteerd zal worden, wordt een vroegere fout van een zijner opper mannen hem noodlottig. Hij verliest de moeizaam veroverde achting, de vrouw zij ner keuze, hy zal zelfs gehangen worden. Maar dank zy den ouden Jackson, wordt hem een uur voorsprong verleend om te ontkomen. Suggestief is de schildering van het zee- rooversbestaan en de verschillende land aard der roovers geeft het scenario een pittigen ondergrond. Van de bijrollen die nen vermeld Franctska Gaal en Akim Ta- miroff. Voor de pauze maken we mee hoe een echtpaar, dat na een ietwat vrooiyk leven te hebben geleid, verongelukt, na den dood een degelijken collega-bankier wil overre den tot een wat ruimere levensopvatting en bij hem komt spoken. Het echtpaar maakt zich nu eens zichtbaar en verdwynt dan weer in het niet met alle catastrophale gevolgen van dien voor het slaohtoffer, dat „ze ziet vliegen." Een allergeestigste vondst die tot voort durende hilariteit aanleiding geeft.. Con stance Bennett. Cary Grant en Roland Young spelen de hoofdrollen. Lido-Theater. In de couranten kunnen we tegenwoordig byna eiken dag lezen, dat het Suez-kanaal met het geheele omliggen de gebied in het middelpunt van de inter nationale belangstelling staat. Italië eischt zijn deel in de zeggenschap over deze ver binding tusschen Middellandsche- en Roode Zee, terwyl Frankryk en Engeland, de financiers van de plannen van den Franschman de Lesseps, hiervoor maar weinig gevoelen. Deze belangstelling voor het Suez-kanaal is niet nieuw. Zy heeft steeds bestaan en zelfs voor de Lesseps zyn „fantastische" plannen had verwezenlykt, bracht het kanaal heel wat beroering in Europa. De film „Suez", geeft ons van de vele tegenslagen, welke de Lesseps by zyn werk ondervond, een uitstekend beeld. Weliswaar heeft de scenario-schryver niet overal nauwkeurig de geschiedenis gevolgd, doch dit doet aan de waarde van de film. die zooals gezegd slechts de bedoeling heeft een idee te geven van de omstandigheden waaronder het kanaal werd gegraven, niets af, terwyl en dit wordt bovendien bij den aanvang uitdrukkeiyk vermeld „Suez" in het geheel niet de pretentie heeft hlstorisoh juist te zyn. In de Suezkanaal-geschiedenis, zooals de film haar geeft, spelen naast den hoofdper soon de Lesseps iTyrone Power), de keize rin van Frankryk (Loretta Young i en de dochter van een Fransch sergeant (Anna- bella) een voorname rol. Vooral het spel van de laatste is uitstekend. Door haar vrooiyk en ongedwongen optreden zorgt zij voor het geestige element in deze vaak ontroerende film. Een van de hoogtepunten in „Suez" is ongetwijfeld de ontzettende storm, die het gedeeltelyk voltooide werk vernielt. Deze scèr.e een knap staaltje van filmtechniek vormt de grootste tegenslag ln de Les seps' leven: het verlies van Nion, zyn trou we helpster, die eens zegevierend naast hem zou staan, wanneer de zeeschepen door de woestyn zouden varen. Tenslotte spant Engeland zich voor de kanaalplannen. Disraëli stelt Albion's rijk dommen in dienst van de Lesseps' plannen en binnen enkele jaren vindt de glorieuze opening plaats. Het werk „dat de volkeren dichter tot elkaar zal brengen" is voltooid. De weg tusschen het Westen en het Oosten is korter geworden, doch de Lesseps' ideaal dat zyn werk ook een innige samenwerking tusschen de beide halfronden tot stand zal brengen, is tot nu toe een ideaal gebleven. Voor de pauze wordt de kostelyke Ame- rikaansche film „De ster van het veld" vertoond. Casino-Theater. De ïegende van Con fucius wil, dat deze Chineesche wijsgeer op zijn sterfbed twaalf gouden munten heeft uitgereikt, die te zamen den sleutel vormen voor een schat, welke verborgen is in het rijk van Keelat. Nu is de Chinees Wong al een aardig eind op weg, om de rechtmatige eigenaar van het rijk van Keelat te wor den, want hy heeft reeds elf munten in zyn bezit. Om de twaalfde munt echter in handen te krijgen, hebben er heel wat moorden plaats en ten einde den dader te ontmaskeren wordt een journalist door zUn hoofdredactie op de moorden afge stuurd. In de Chineesche wyk komt hy in aanraking met een zekeren mijnheer LI See, die meer dan gewone belangstelling voor de ontbrekende munt blykt te heb ben. Door een toeval krijgt de journalist dan eensklaps de munt in zyn bezit en even later is hy, met munt en al, in de macht van Wong, maar de „Chlneezen- man" is niet zoo slim, of de journalist is hem nog te glad af. Wong delft het onder spit en de „blanke man" heeft een pracht- primeur. Bela Lugosi ls de geheimzinnige Wong, terwyl Wallace Ford voor de vroo- ïyke noot zorgt in deze „Geheimen van Chinatown". De film „De vliegende duivels" speelt zich af ln het bonte circusleven. Het is een ener- veerende geschiedenis van twee trapéze- artisten, van wie de één door een misver stand verbitterd wordt op den ander. De eerste neemt wraak voor een vermeenden, opzettelyken mlsgrieep, doch ziet zijn fout nog op het laatste nippertje in en redt zyn vroegeren partner van een wissen dood, wanneer deze boven een kooi met leeuwen zyn toeren aan de trapéze verricht. De zelfmoord-scène heet deze manoeuvre en inderdaad is het spelen met den dood. June Travis is de vrouw in het spel en zy speelt een waariyk uitstekende rol. Bob Living ston en Donald Cook zyn haar partners ln het circusspel, dat een sterke climax bezit. Trianon-Theater, De detective-roman „De geheimzinnige dr. Clitterhouse" ls in dertijd voor het tooneel bewerkt en dooi de toenmalige Amsterdamsche tooneelver- eeniging, onder leiding van Paul Huf, over het voetlicht gebracht. Reeds tóén bestond er voor het stuk in breeden kring belang stelling. maar hoeveel te grooter moet die zyn nu het verhaal voor de film werd be werkt! Een verhaal, als dit. biedt den too- neelregisseur nu eenmaal veel meer moge- lijkheden dan zyn collega van het tooneel en in dit geval is daar op ruime schaal profyt van getrokken, waardoor men ge boeid en met stille aandacht de daden van der. geheimzinnigen dr. Clitterhouse volgen blijft. Wie is eigenlijk deze dokter? Men ziet hem al in actie komen in het prille begin dezer avontuurlyke geschiedenis; men ziet hoe hy inbraken pleegt, welke de gansche politiemacht der wereldstad tevergeefs poogt op te lossen; men ziet hem met zyn lnstrumententasch, gevuld met een kapi taal aan gestolen sieraden, polltde-bureaux en bekende speurders bezoekenen men begrijpt slechts langzaam, dat hier geen misdadiger van professie aan het werk is doch een wetenschappeiyk man, die bezig is een boek te schrijven over misdaad en onderzoek, en de gemeenschap meent te dienen door zich zelf tydeiyk aan de mis daad over te geven om dan de reacties dienaangaande te boek te stellen. Een merkwaardig avontuur beleeft hy zoo! Hij begeeft zich te midden der meest beruchte boeven, neemt deel aan hun strooptochten, ja heeft er zelfs de leiding by en merkt hoe men hem, den intellectueel, byna on- voorwaardelyk gehoorzaamt! Slechts één is er, die hem in moeilykheden dreigt te brengen, maar als het dan te erg wordt herinnert de dokter zich dat er aan zyn boek nog iets ontbreekt, nameiyk de reac ties van een man, die een moord heeft ge pleegd. En de recaloitrante boef valt als slachtoffer. Feitelyk is de film daarmede uit. Men hoort een advocaat nog in het kort een pleidooi in elkaar zeten, dat zou kunnen leiden tot vrysprak van den dokter, die ge arresteerd wordt, maar de groote scène ln de rechtzaal, welke hierop moet volgen, wordt den Nederlander onthouden, omdat zij door de filmkeuring werd geschrapt. Hetgeen overigens allerminst als hlnderhjk mag worden beschouwd! Edward G. Robinson heeft de hoofdrol in dit verhaal en hy maakt van dr. Clitter house een volkomen aanvaard type, dat soms angst, soms ontzag inboezemt voor zijn durf en zyn koelbloedigheid. Robinson is het centrale punt van de film. Hij draagt het succes en verdient grooten lof voor zyn vocrtreffeiyke spël! Voor de pauze ziet men In Trianon den befaamden acteur' Charles Laughton in een uitstekende creatie in de film „zy, die van de straat leven", met belangwekkende too- neeltjes uit het moeilyke leven van straat- altisten. Het Luxor-Theater heeft Deanne Durbin als „De bakvisch" een week op het pro gramma gehandhaafd, terwijl ook het voor programma in hoofdzaak onveranderd is gebleven. Het lydt geen twUIel of het ge heel zal ook ln de komende week nog ve len een genoeglyken middag of avond be zorgen! 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6