Uit de Rijnstreek LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 24 Maart 1939 De secretaris M. Onderwater las de notu len, welke onveranderd werden vastgesteld. Het kasverslag van den penningmeester den heer Z. v. d. Burg, maakte melding van een eimdisaldo van f. 780,79. De bescheiden werden nagezien door de heeren C. G. Segers en D. W. Lefeber die alles ln orde bevonden, waarop den penningmeester dé charge werd verleend. Mededeeling werd gedaan van een schrij ven van het hoofdbestuur, behelzende het voorstel tot het houden van een groote broeitentoonstelling in 1940 ter gelegen heid van het tachtigjarig bestaan der Alg. Vereeniging. De heer D C. Nieuwènhuis verzocht po gingen aan te wenden om deze te houden tentoonstelling niet op Zondag open te stellen, waarmede enkelen instemming be tuigden. Hierna volgde voorlezing van het over zicht van den secretaris over de afgeloopen zestig jaren. Hierin gaf spr een juist beeld Wtn het welen wee der afdeeling. Een bij zonder woord werd gewijd aan den oud- voorzitter den heer A. Verduyn Jz„ die in de oorlogsjaren en de crisisjaren, waarin het bollenvak zulk een moeilijke periode doormaakte, op zoo voorbeeldige wijze de vaak moeilijke en belangrijke vergaderin gen presideerde. Daar de heer Verduyn juist Donderdag zijn 65sten verjaardag vierde werd besloten hem. als blijk van er kentelijkheid een mooien mand met hyacin then aan te bieden. Een deputatie, bestaan de uit de heeren J. H. ten Hagen, J. P Se gers en P. Warmerdam Cz., ging tijdens de vergadering den heer Verduyn namens de afdeeling de gelukwenschen en het bloemstuk aanbieden. Den heer M. Veldhuyzen van Zanten Sr. werd als de eenige tegenwoordige oud-voor - eitter, eveneens een bloemstuk aangeboden. De heer Veldhuyzen van Zanten dankte hartelijk voor deze erkentelijkheid en sprak woorden van gelukwensch voor de afdee ling weke steeds de liefde van zijn hart heeft gehad. Intusschen kwam de deputatie weer ter vergadering, welke den dank van den heer Verduyn overbracht. Een woord van dank werd gebracht aan den secretaris voor zijn keurig overzicht gedurende zestig jaren. In de vacature Jac. Th. de Vroome werd als bestuurslid gekozen de heeren J. W. Pijnacker. Als afgevaardigden naar de Alg. Verg. werden benoemd de heeren W. Onderwater en D. C. Nieuwenlhuls. Na behandeling van den beschrijvings brief stelde de heer P. Warmerdam Cz. de (kwaliteiten van den oud-voorzitter, den heer A. Verduyn voor de geheele gemeente en het bloembollenvak in het licht en bracht de gelukwenschen over van het ge meentebestuur van Lisse met het jubileum der afdeeling. De heer J. P. Segers dankte voor de enorme prestatie van den secre taris voor de samenstelling van zijn prach tig zestig-jarig overzicht hetgeen voor de historie der afdeeling van groote beteeke- nis is. De secretaris dankte voor deze waar- deerende woorden, waarna sluiting volgde. De candidatenlijst der S.D.A.P. voor de as. Raadsverkiezingen is als volgt sa mengesteld: 1. F. R. J. Knetsch; 2. J. van Briemen: 3. 6. P. Faas; 4. G. Snip; 5. J. M. Wildschut NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. G. H. van de Klundert en gezin Q. v. Uffordstraat 2d; H. van Dragt. Emmaweg 5; A. J. Hansen Voorstraat 6; C. van den Berg H. Geestweg 12; D. Horstman, Zwarteweg 20; W. J. van Velzen, Kerkhofpad 16; A. Doorn hein, Tramsteeg 35/37; A. J. Lang. Astrld Bou levard 36; K. Schuitema en fam.. Pr. Bernhard- straat 26: M J. E. Hagenbeek, Nd. Boulevard 7; G. J. H. Beukers. Q. v. Uffordstraat 53: A, Dam. Zwarteweg 20; M. A. Benschop. Zwarteweg 20. Vertrokken: C. J. Diels en fam., naar Ginne- ken, Bavelschelaan 30; H. A. Siddré. naar Groesbeek. kinderhuis ..Beatrix" W. Schaap Vonk en gezin, naar Leiden. Hoogewoerd 129a; J. W. Schaap naar Leiden. Hoogewoerd 129a. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Johanna Maria d. van W. Mooijekind en Z. Kloos; Anne Marie d. van R. Tappenbeck en H. J. Meilink: Marijtje Petronella d. van N. P. v. Bohemen en H. J. Opdam. Geboren: Wilhelmina Theodora Maria Adriana d. W. M. v. d. Meer en A. C. Steen voorden; Thomas Johannes Cornells z. van H. W. G. v. Urk en C. P. Rulgrok; Martinus Cor nells Josephus z. van Q. A. Zandwijk en J. C. van Nierop. Ondertrouwd: P. v. d. Hoonaard en M. J. v. d. Lippe; J. Vink en N. v. d. Lee; H. W. Phlllppens en G. K. Louwe. OEGSTGEEST. DE EERSTE SCHUILKELDER. Eenvoudige en praetlsche constructie. Dezer dagen ontvingen wij een uitnoodi- ging om den eersten schuilkelder ln onze ge meente te komen bezichtigen, waarvan wij dankbaar gebruik maakten. Deze is geheel ontworpen en in vrije uren alleen uitge voerd door een particulier geen am bachtsman n.l. den heer H. v. d. Mey aan den Rljnzichtweg. Wij werden door den bouwer binnengeleid in een kelderruimte van pl.m. 2.50 x 1.75, die geheel in den grond gebouwd is. De kelder biedt plaats aan pl.m. 15 a 17 personen en is langs de wanden voorzien van zitbanken. De ver- sche lucht wordt binnengevoerd door een koleer in het dak. De toegangsdeur wordt bij e.v. gebruik ter meerdere afsluiting nog van een gummi gordijn voorzien. Het ge heel is eenvoudig en zeer practisch gecon strueerde. Deze geslaagde schuilkelder is ongetwijfeld een nuttig voorbeeld, waarop zoo mogelijk in groepsverband en ln een drachtige samenwerking, kan worden voortgebouwd. De kosten zijn op deze wijze niet zoo groot en in de omgeving is aan ruimte daartoe geen gebrek. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Marcelus Jozef, zn. van M. H. van der Vlugt en L. W. M. Wesseling Petronella Maria. dr. van W. Hoogeveen en C. J. van der Linden Petronella Herma, dr. van H. G. A. van der Laan en M. Brouwer. Loop der bevolking. Gevestigd: C. J. Kuijper. Postwijkkade 6; B. van Kapel. Hoofdstraat 109; J. Kuipers. Hortus laan 7; A. M. Mutsaars. Hoofdstraat 82; G. A. Beyk. Bijdorpstraat 26; J. van Winkel, Menne- weg 155. Vertrokken: C. M. Noordermeer, n. Warmond. Bijleveldlaan 4 en gezin; H. A. Kanters en ge- MIJNHARPT'S laxeer- T V tabletten\^A^A werken zacht en zeker^l DOOS 60 CT 1576 (Ingez. Med.) zin. n. woonschip i. d. Mark; J. H. B. van der Stel, n. Lisse. Veldstr. 39; C. A, Koning, naar Duitschland; A. M. van Eeden. naar Warmond Ringvaart; P. A. M. Hendrickx, n. 'sHage. Gr. Hertoginnel. 207. Toen mej. L. en mej. v. R. op den War men der dam. dde thans verbeterd wordt, fietsten, kwam de laatste in een kuil te recht. Zij viel en mej. L. kwam over haar heen te vallen en wel zoo ongelukkig, dat zij een enkel brak. Na door dr. Hueber ver bonden te zijn, werd mej. L. naar het St. ElisabethgesMcht overgebracht. VALKENBURG. Bijeenkomst A.-R. Kiesvereeniging. Voor de A.-R. Kiesvereenlging sprak in de zaal De Vries, nummer één van de A.-R. lijst ln den kieskring Leiden, dr. C. Bee kenkamp. De heer Schoneveld opende, waarna de spreker betoogde, dat het ook in de Pro vinciale Staten niet alleen gaat om veren en wegen, maar dat ook daar de beginselen welke wij belijden, tot gelding moeten wor den gebracht. Bij deze verkiezingen zal het ook gaan om de vraag hoe ons volk staat tegenover de machtspolitiek der dictatuurstaten. ..Ons veihg Anker ook bij deze verkiezing is, aldus spr., de belijdenis van Jezus Christus als de Souvereine Heerscher op alle levens terrein. Voorts behandelde spr. de verkie- zinscyfers der laatste Jaren, speciaal wat Valkenburg betreft, en verbond daaraan eenige conclusies. Na gedachtenwlsseling en een dankwoord van den voorzitter, sloot dr. Beekenkamp met gebed. VOORSCHOTEN. Vergadering Liberale Staatspartij. In hotel Deurloo heeft gisteravond de af deeling van de liberale Staatsparty een openbare vergadering gehouden onder lei ding van den heer A. J. Turion. De heer C. G. Roos, lid van Ged. Staten van Zuid Hol land, hield een rede over ,,De aanstaande verkiezingen". Na een inleiding over de geestelyke vryheid gaf spr. en overzicht van hetgeen door Staten en Gedeputeerde Staten in het byzonder wordt gedaan. Kie zen voor de Provinciale Staten beteekent ook kiezen voor de Eerste Kamer. Het be ginselprogramma van de liberale staats party stelt zich op de basis van het Chris tendom Ten onrechte wordt het woord Christeiyk veel misbruikt. Men spTeekt van Chr. scholen en openbare scholen en deze neutrale of openbare scholen rekent men tot de niet-christelijke. Dit heeft veel kwaad gedaan aan de saamhoorigheid. Voorheen hebben de liberalen te veel over hun kant laten gaan en daarom wordt nu uitge sproken dat óók de liberalen staan op Chr. bodem De kerkelijke verdeeldheid moet men niet laten brengen op het politiek erf en alle onderdeelen van het maatsehappe- lyk leven. Tenslotte bestreed spr. de pro tectie en de ordening op ieder terrein. WASSENAAR. Uitvoering D. V. S. De mondaccordeonvereeniging D. V. S. aaf ln het gebouw Centraal een uitvoering uitsluitend voor donateurs en donatrices. Het eerst trad op de nieuwe afdeeling hoornblazers en tamboers, waarna de club den D.VS.-marsch speelde Vervolgens open de de voorzitter de heer van Rheenen. die na een welkom o.a. mededeelde, dat de club sinds de laatste uitvoering een uit breiding onderging van niet minder dan 27 leden. Voorts, dat het in het voornemen ligt om by het a.s. 10-jarig bestaan te Was senaar een concours uit te schrijven. Hier na werd het programma afgewerkt. De di verse nummers werden door de afdeeling Senioren en de afd. Junioren, uitstekend uitgevoerd, waarvoor zy veel applaus ver wierven. Het programma werd aardig af gewisseld door den humorist Bertinl met goochelen, door diens partner met harmo nica muziek en door Plet van Raay, die by zyn accordeon een liedje zong. By de jeugdafdeellng traden ook nog eenige de- butantjes op, wat zeer ln den smaak viel. De voorz. sloot met een woord van dank aan allen. ZOETERWOUDE. Vrydag 31 Maart as. bestaat er aan den Hoogen Ryndyk ln Café „Ik leer nog" om 10 uur voorm. gelegenheid zich in te laten enten tegen de pokken en Zaterdag 1 April d. a. v. op 9 uur voorm. in een lo kaal van de O. L. school op het Dorp. Aan den heer A. van Remmen is op diens verzoek eervol ontslag verleend als hoofd van den Luchtbeschermingsdienst, terwyi in zajn plaats is benoemd de heer H. J. van Mil, gemeente-opzichter. De heer van Remmen is door den burgemeester verzocht als plaatsvervangend hoofd te willen op treden en als zoodanig aangesteld. „Annie - Annie je lykt wel niet wys met het goed buiten te laten hangen, denk eens aan dat heit gestolen was!" AARLANDERVEEN. Vergadering R.K. Volksbond. In de zaal van den heer W. v. d. Berg, vergaderde de R.K. Volksbond onder voor zitterschap van den heer M. Heiman, die opende met het lat9n zingen van het Bondsl.ed en gebed. De secretaris, de heer G Stizter las de notulen, die onveranderd goedgekeurd werden. De voorz tter deelde o.a. mede dat de heer Steinmetz zich per soonlijk op de hoogte gesteld heeft van het loon bij de werkverschaffing, dat thans verbeterd is. De heer Adr. Honout sprak over „Actie voor de nieuwe gemeenschap" waarvoor hem hartelyk dank werd ge bracht. Een collecte voor Hulp in Nood bracht f0.87 op. Hierna volgde sluiting met gebed. ALPHEN. Jaarvergadering Vrijw. Burgerwacht. In de trouwzaal van het Raadhuis ver gaderde de Vrijwillige Burgenvacht, O.a. werd het lid de heer H. Kapteyn. die 20 jaar onafgebroken met grooten yver en toewijding lid van deze Instelling is geweest gehuldigd. Door den burgemeester werd hem voor zyn byzondere verdiensten de bronzen medaille van den Ned. Bond van Vryw. -Burgerwachten aangeboden. Na de jaarverslagen en afdoening van enkele an dere huishoudeiyke zaken, volgde verkie zing van een bestuurslid, waarby de heer W A. Lam werd herkozen. Na beëindiging van verschillende nieuwe leden, volgde sluiting. Jaarvergadering J. V. Samuel. Onder zeer groote belangstelling werd in Concordia de 52e jaarvergadering gehouden van de J. V. op G. G. „Samuel" geopend door den voorzitter den heer P. J. Belt, die sprak naar aanleiding van Pred. 12. Uit het jaarverslag van den alg. adjunct W. Bosch, bleek dat het ledental iets was teruggeloo- pen. De secretaris herdacht tevens het overlijden van het lid den heer G. J. J. Leene. Uit het financieel verslag bleek, dat er een batig saldo was. Een zeer mooi pro pagandastuk was het nummer, waarin ver schillende spreekwoorden waren verwerkt. Na de gelukwenschen door afgevaardigden van kerkeraad. jeugdcentrale en anderen, volgde behandeling van het onderwerp A.-R. beginselen met bespreking, en een komisch uitgevoerd stukje „Hoe Lampepit er over denkt" vervaardigd door de leden. Het geheel werd afgewisseld door gemeen- schappelyken zang. De avond had een ge zellig verloop. Het slotwoord en de sluiting werden verricht door het eerelid den heer J. W. Hoornenborg. Jaarvergadering Vereeniging voor Ziekenbuisverpleging. Door de ver. tot voorziening in de onkos ten van Ziekenhuisverpleging werd de jaar vergadering gehouden onder leiding van den voorzitter den heer C. J. v. d. Biji Azn. Na opening door den voorzitter volgden no tulen en jaarverslagen. Uit dat van den secretaris bleek, dat het aantal leden van 9591 op 1 Jan. 1938 terugliep tot 8907 op 31 Dec. 1938. Voor het speciaal tarief waren de cyfers 1 Jan. 1938 1804 en per 31 Dec. 1938 1602. In het ziekenhuis werden verpleegd 244 patiënten met 4408 verpleegdagen. De balans over het afgeloopen Jaar sloot met een bedrag van f. 16309.01. De Jaarrekening van het gewone tarief met een bedrag van f. 18018.05 gaf een batig saldo van f. 745.81; het speciaal tarief f4545.31 met een batig slot van f. 683.18. De reserve bedraagt thans f. 14181.28. De heer W. B. Kroon werd als bestuurslid herkozen. Hierop volgden de reorganisatie-voorstel len van het bestuur tot wüziglng van de art. 5. 9 en 10 van het huishoudeiyk reglement. Na een breedvoerige toelichting en bespre kingen werden de bestuursvoorstellen aan genomen. Na rondvraag volgde sluiting door den voorzitter. Door de onlangs opgerichte kleeren- centrale der Diaconie van de N. H. Kerk. is in navolging van de actie voor geestelyke en moreele herbewapening, waarvoor zeer veel belangstelling bestaat, thans een ver jaringsfonds gesticht, waarvan de op brengst zal worden aangewend tot verster king van de kas der centrale. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Wilhelmina. d. van A. E. van Leeuwen en E. Versteeg. Ondertrouwd: F. Th. Stolwijk. 28 J. en A. J. van Dieijen, 26 j. Overleden: G. J. van Alphen (wed. H. C. Timp 86 J. Loop der bevolking. Gevestigd: M. W. van Wijk. Noordzijde 28 D. L. van Schakel. Buitenkerk 45 A. Schip pers. Nieuwstraat 12. Vertrokken: J. Westerink en gezin. n. Riet veld 61 J. Bellaart n. Putten. Postbaan 83 M. H. A. Waijers, n. Utrecht, Lange Nleuwstr. 40 bis X. Cleton. n. Woerden. Rijn 461 Wed. J. Baeldevan Oosterom, n. Leiden. Vinkstr 4 P. Uittenbogaard n. Zwammerdam, Vliet- kade B 127. Woningbouw. Naar wij vernemen bestaat er weer een plan tot het bouwen van een 8tal midden standswoningen aan de Beursstraat. Daar mee zal ook deze geheel zijn volgebouwd. Er rest dan alleen nog wat ruimte op het eigenlijke bouwterrein van de gemeente aan den Vijver. De cursus Verkeersonderwijs aan de Openbare School, die gegeven wordt door den chef-Veldwachter is thans beëindigd. Voortaan zullen de cursussen worden ver deeld over twee jaar. De heer A. Lievaart te Nieuwerbrug is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School, Hooftstraat te Alphen a. d. Rijn De leerares mej. Looker se, verbonden aan de Ohr. Nijverheidsschool voor meisjes werd als zoodanig benoemd aan een Nijver heidsschool te Goes, terwijl tot leerares aan de school alhier werd benoemd mej. Smits te Rotterdam. BOSKOOP. Propaganda-feestavond „Volksonderwijs". Voor de geheel gevulde zaal had in ho tel „Klaassen" uitgaande van de afd. Bos- koop van de ver. „Volksonderwijs" een pro paganda-feestavond plaats. Na opening en verwelkoming door den voorzitter, den heer J. Zwartendijk, waarby spr. tevens een propagandistisch woord sprak, en waarby spr uitvoerig stilstond tot het verleenen van steun aan de veree niging, hetgeen de openbare school ten goede komt. verkreeg de heer Mastenbroek uit Waddinxveen het woord, die een rede uitsprak voor het openbaar.onderwijs. Hierna werd overgegaan tot de uitvoering van een goed verzorgd programma, be staande uit muziek, tooneel en zang, samen gesteld door den heer Mastenbroek en zijn gezelschap. Aan het slot van den avond bracht de voorzitter, het gezelschap hartelyk dank voor zyn prestaties. HAZERSWOUDE. Propaganda-avond B. V. L. In het Gymnastieklokaal der Chr. School op het dorp had een groote propaganda- samenkomst plaats van de afdeeling Ha- zerswoude Dorp en Ryndyk van de B.V.L. Na het zingen van het Wilhelmus opende de voorzitter, burgemeester Warnaar en gaf een overzicht van het verloop der B.V.L. gedurende 20 jaren. Na de revolutie- pogingen nog eens gememoreerd te heb ben. die in 1918 van de heeren Troelstra en Heikoop uitgingen, schetste sor. ver schillende voorvallen uit deze veelbewogen dagen, o.a. dc spontane opkomst van dui zenden vrijwilligers, die naar Den Haag snelden, om troon en wettig gezag te handhaven. Hierna had de installatie plaats van een drietal nieuwe leden der plaatseiyke com missie n.l. dr. Zoete, de heeren J. D. de Kort en J. P. J. Voets. Deze Installatie had plaats door den heer D. J. Karres, secr. der Gew. Landstormcommissie Zuid-Hol land West. Overste J P. Boots, commandant van het Landstormcorps Z.-Holland West, reikte hierop met eenige toepasseiyke woorden de prijzen uit en de brevetten van scherpschutter. Voor de pauze vertoonde de ondercom mandant der Burgerwacht van Hazers- woude, de heer A. Th. de Ruyter de film van de plaatselijke Jubileumfeesten. Hierna besprak de veldprediker ds. H. Stolk van Scheveningen het rampjaar 1672 en schetste de verbondenheid en ver knochtheid van Nederland en Oranje. In 1672 was de regeering redeloos, het volk radeloos en het land reddeloos, maar door het geniale en krachtige beleid en het voorbeeld van den Prins van Oranje werd de zelfstandigheid van Nederland behou den. Evenzoo werd en wordt thans Ne derland met vaste hand geleid door onze geëerbiedigde Koningin. Pastoor H. H. Vaessen van den Groe- nendyk sprak over geestelyke en moreele herbewapening, na gewezen te hebben op het voorbeeld van H. M de Koningin. Hij wees er op, dat de redding alleen te ver wachten is van den terugkeer naar God Naast den strijd om onze rechten en vrij heden, moeten komen de naastenliefde en het gebed. Spr. onderstreepte zijn betoog door het aanhalen van voorbeelden uit zijn ervaringen als aalmoezenier aan het Duitsche front gedurende den wereld oorlog. Tot slot werd de film „Je Malntiendrai" vertoond, waarna men, hoogst voldaan, na het zingen van het tweede couplet van het Wiens Neerlands bloed huiswaarts ging. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Onder leiding van dr. Montagne uit Gouda, werd ln de O. L. School het examen E-H.B.O. afgenomen. Geen der cursisten is afgewezen. Geslaagd zyn de dames E. v. Egmond, M. Dorrepaal. K. Peters, J. Reyne- veld Ad.. G. Godefrol, A. Ketel en de hee ren Adr. van Weelden, A. Rademaker, M. van Harskamp. J. van Brakel, R. Chr. Schellingerhout, J. J. van Doom en C. Lie- verse. De cursisten waren opgeleid door dr. Vlaanderen alhier. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Een meevaller Geldleening. De Raad vergaderde. Na vaststelling der notulen werden eenige pensioengrondslagen vastgesteld Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten waarbij besluit Model D. no. 19. tot wyziging van de begrooting dienst 1938 goedgekeurd teruggezonden wordt. Schrij ven van den Minister van Binnenlandsche Zaken waarby de uitkeering in de wedde van burgemeester-secretaris over het uit- keeringsjaar 1938/1939 wordt bepaald op f. 3000. Schrijven van C. A. Th Heuzen waarbij hy mededeelt, dat hy zijn benoe ming tot verzorger der straatlantaarns aanneemt. Schrijven van den Minister van Financiën d.d. 21 Maart 1939 waarby medegedeeld wordt, dat de definitieve uit keering ingevolge art. 3 letter c der wet financieeie verhouding over het jaar 1937/1938 f. 3085.46 meer bedraagt dan de voorloopige. De definitieve uitkeering in gevolge de garantiebet>aling bedraagt ech ter f. 512.26 minder dan de voorloopige Een en ander beteekent voor de ge meente een meevaller van f. 2573.20. Schryven van Ged. Staten waarby de besluiten tot wyziging van de begrooting dienst 1938 goedgekeurd teruggezonden worden. De voorzitter deelde mede, dat de stloh- tingskosten van de woning voor den com mies der dir. belastingen en den ge meente-ontvanger nJ. grondaankoop en transportkosten en bouwkosten gezamen- Ujk f. 10.500 zullen bedragen. De huur zal f. 11.40 per week bedragen, zoodat er voor de gemeente geen enkel financieel nadeel aan den bouw is verbonden. De My. voor Gemeente-Crediet ls bereid een geldlee- nlng aan te gaan groot f. 10.500 af te los sen in 40 jaren rente 3'/r pet. 's jaars. De Raad besloot overeenkomstig. De voorzitter deelde mede. dat het huis dat door den commies zal worden bewoond gehuurd zal worden door het Departement "van Financiën voorloopig voor den tyd van drie jaren; later zal de woning van Jaar tot jaar worden gehuurd. Als door overplaatsing van een com mies het huis tydelijk onbewoond mocht raken, zal de huur toch doorbetaald wor den. Op de verzoeken van de heeren C. Roos, k. Roskam en A van Llenden om ingevolge het bepaalde in artikel 13 der L.O. Wet 1920 een tegemoetkoming te mo gen ontvangen van vervoer van hun kin deren naar de OX. school te Nleuwveen, werd afwijzend beschikt, daar de afstand minder bedraagt dan 5 K.M. De heer van Llenden woont het verst van de school. De afstand van diens woning tot de school bedraagt 4700 meter. De voorzitter deelde mede, dat de In schrijving voor de verbetering van de brug te Bilderdam zeer is meegevallen. De laag ste inschrijver is C. Reijneveld te Uithoorn voor f. 4490. Nu het verschil bij stremming en niet stremming van het verkeer slechts zeer gering is. zullen Ged. Staten zeer waarschijnlijk niet er in toestemmen het verkeer te water te stremmen. Hierna volgde sluiting. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Martinus. z. van G. van Dyk en M. P. van der Burg Adrianus Jan, z. van G. Schelllngerhout en M. Pos Arle, z. van K. P. Both en E. Nap Hendrlca Theo dora Francisca. d. van A. C. Zimmerman en H. J. Holierhout. NIEUWVEEN. Begin van brand. Toen mevr. K. bezig was de kachel aan te maken, ontstond een begin van brand, tengevolge van het feit. dat gloeiende ko len gelegd werden op een blik, waarop even tevoren petroleum was geweest. In een oog wenk stond de kamer vol rook. doch men wist het vuur met eigen middelen te be dwingen. Mevr. K. liep brandwonden op. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. Verwi) van Woerden; A. C. Bezuven van St. Laurens; W. Kroese van Was senaar; H. Burggraaf van Onder-Amstel. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Cornells Jozef z. van J. E. v. Klink en C. A. Koeleman. Overleden: A. Spek 78 Jaar; K. Visser. 74 jaar, J. BedUs. 83 Jaar; A. A. M. Zeeh. 74 jaar. WADDINXVEEN Burgerlijke Stand. Geboren: Janna Kuinira, d. van W. A. Gel derblom en R. van wyngaarden Annie Gre, d. van P. Verboom en J. van Vliet Marinus Cornells, z. van J. G. van Willigen en L. van Herk Geertruida Johanna, d. van T. van Gils en A. van Erk. De uitbouw van de Ger. Kerk. Eenige maanden geleden besloot de ker keraad van de Geref. Kerk alhier, welke kerk nog betrekkelijk nieuw is, tot uitbouw over te gaan, in verband met het toenemen de kerkbezoek. Dientengevolge werden in de zijbeuken van de kruiskerk twee gale rijen met ongeveer 120 a 130 zitplaatsen bygebouwd. Thans is gebleken dat men goed heeft gezien. De z.g. familiebanken op deze galeryen zyn tydens de kerkdiensten vrijwel geheel bezet. Thans worden pogingen aangewend om te komen tot de stichting van een Vereeni- gingsgebouw voor het Geref. Jeugdleven. Een dergeiyk gebouw ls zeer noodig. Vergadering der A.R. Kiesvereeniging. Gisteravond had in het gebouw Centrum een vergadering plaats van de A.R. Kiesver eeniging. De voorzitter de heer Jonkheid sprak een welkomstwoord, waarna de heer C. J. Hoogendyk van Ouderkerk a.d. IJsel, lid der Prov. Staten van Z. H. een gloedvol betoog hield. Hy besprak de veelomvattende werkzaamheden van Prov. Staten en wees op het belangrijke aandeel der A.R. in deze Staten. Hij spoorde een ieder aan bij de a.s. verkiezingen zijn stem op de A.R.-iyst uit te brengen. Na een uitvoerige gedachtenwlsseling en een woord van dank van den voorzitter, sloot de heer Hoogendyk met dankgebed. WOUBRUGGE. HET 75-JARIG BESTAAN DER SCHOOL MET DEN BIJBEL. Enorme belangstelling. De herdenking van het 75-jarig bestaan van de School met den Bybel is op een waardige wyze in de afgeloopen week ge vierd. Na de samenkomst in de Ned. Herv. Kerk. waarvan wij reeds een overzicht ga ven. werden den volgenden dag de leerlin gen der school feesteiyk onthaald. Er wer den allerlei spelletjes gedaan, afgewisseld met tractaties. Deze dag zal den kinderen lang in herinnering biyven. De overige avonden van de week zyn be steed voor samenkomsten in de school voor de ouders, leden, oud-leerlfngen en voor standers van byzonder onderwys. Het was van het bestuur goed gezien om hiervoor meerdere avonden beschikbaar te stellen; de belangstelling was overweldigend. Drie avonden bleef geen plaats onbezet. Het programma vermeldde velerlei en werd keurig uitgevoerd. Beelden uit het verleden brachten bij velen weer oude herinneringen voor den geest. Meerdere toespraken wer den gehouden, afgewisseld door tableaux, samenspraken, zangnummers enz wy ver melden nog, dat de schoollokalen uiterst gezellig waren versierd en een en ander door eigen krachten werd uitgevoerd. Een ieder, die hieraan heeft medegewerkt, deed zulks spontaan en met volle kracht! Geen aansluiting bij Roelofarendsveen. Op het adres van inwoners aan den Zuid hoek om by Roelofarendsveen te worden ge voegd, is door de daartoe bevoegde autoritei ten afwijzend beschikt. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, z. van H. Angenent en J. Arendonk Maria Bernardina Adriana. d. van N. J. van VUet en M. A. H. van Winden Levenloozen zoon van J. van der Meer en J. Borst. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Cornelia, d. van Laurentius Adrianus Antonius van Zuijlen en Theodora Alida Vendrig; Cornelis z. van Dirk Zaal en Janna Johanna Verboom. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7