LEIDSCH DAGBLAD De brandstichting in de paraplufabriek „Pluvius" Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 23 Maart 1939 Schoonmaak-Aanbieding RECHTZAKEN Behandeling voor het Haagsche Hof Plaatst Uw advertenties WEERBERICHT. N.S.B. Vergadering AGENDA VAN ROSSUM DU CHATTEL DRIESSEN Juweliers - Breestraat 95 Weet U het antwoord? 8 17 KMQïj&nkoHfl BURGEMEESTER VAN DEN BOMMEL VRIJGESPROKEN. Voor de strafkamer van het Haagsche Gerechtshof heeft zich te verantwoorden gehad de 35-jarige L. G. L. L„ burgemees ter van de gemeente Den Bommel, die in den tijd. dat hij alleen nog gemeente-se cretaris was. een schilder zou hebben bewo gen de gemeente voor een bedrag van f. 45 op te lichten. Voor dit feit was hem door de Rotterdamsche rechtbank een gevan genisstraf van veertien dagen opgelegd, welk vonnis de advocaat-generaal in hoo- ger beroep bevestigd wilde zien Het hof. heden arrest wijzend, heeft het tenlaste gelegde niet wettig en overtuigend bewe zen verklaard en den burgemeester vrijge sproken. In hst het dagblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijsverhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geldt ook voor onze „Kleine Advertenties" Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 750. Hedenmiddag 2 uur: 750. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Ron. Ned. Meteorologisch Instituut te Oe Bilt. De depressie, welke gistermorgen bij IJsland lag. nam snel ln diepte af. zij deed den lucht druk in onze omgeving en in Frankrijk echter nog verder dalen. Koude luchtmasa's werden met groote snelheid van Zuid-Groenland ovei den Oceaan en de Britsche eilanden naar West- Europa aangevoerd. Zij vloeien thans, verge zeld van hagel-, sneeuw- en regenbuien, af naar de Mlddellandsche Zee. Ook in ons land bevindt zich deze koude luchtstrooming. Daar de luchtdrukverschillen rond de Noordzee ech ter afgenomen z(Jn, ls het weer bij ons veel rustiger geworden. Het verder Oostwaarts door dringen van deze koude lucht veroorzaakt thans sneeuwval ln Duitschland. Het gebied van hoogen luchtdruk bi) de Azoren houdt onverminderd stand. Rond dit maximum worden warme luchtmassa's Noord waarts gevoerd. Langs de scheidingslijn van deze warme lucht en de koude lucht, afkomstig uit het Poolgebied, ontwikkelt zich op den Oceaan een nieuwe diepe storing, welke zich in de richting van West-Europa beweegt en voor het weer ten onzent van groote beteekenis kan worden. In Scandinavië bleef de luchtdruk langzaam stij gen. de bewolking is er echter plaatselijk toe genomen. zoodat die vorst minder streng werd. Alleen ln Lapland komt nog zeer strenge vorst voor. In Midden- en Oost-Duitschland komt nog steeds lichte vorst voor. De bergstatlons ln Zwit serland melden bi) voortduring mist. by zeer lage temperaturen. Er viel daar ln den nacht veel sneeuw. De windkracht nam er echter tot matig af. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: half bewolkt, matige N.W. wind. temp. 4 gr. C., min. 3 gr. C.. neerslag 0 mM. Missingen: licht bewolkt, zwakke W.N.W. wind. temp. 4 gr. C.. min. 3 gr. C.. neerslag 9 mM. De Bilt: nevel, zwakke Z.W. wind. temp. 0 gr. C., min. 0 gr. C., neerslag 12 mM Groningen: licht bewolkt, zwakke Z.W. wind, temp. 2 gr. C., min. 0 gr. C., neerslag 5 mM Maastricht: half bewolkt, matige W. wind. temp. 2 gr. C.. min. 2 gr. C., neerslag 8 mM. Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: W.N.W. wind, 2 gr. C., buiig. Londen: W. wind. 3 gr. C., regen. Berlijn: O. wind. 1 gr. C.. sneeuw. Nice: W. wind. 1 gr. C.. licht bewolkt. Stockholm: windstil, 8 gr. C., onbewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 4 gr. C. 39 gr. F.). 12 uur 's middags: 6 gr. C. i43 gr. F.). HOOG WATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 4,33 uur; nam. te 4.49 uur. LICHT OP VOOR FIETSER* e.a. Donderdag van 6.46 uur n.m. tot 5.27 uur v.m. Zes maanden geëischt tegen directeur In den nacht van 23 op 24 Mei 1934 is brand uitgebroken in de parapluiefabriek „Pluvius" te Leiden. Aanvankelijk koesterde men nog geen argwaan dat de brand aan gestoken was. doch vier jaar later werd de 39-jarige chauffeur J. H G. gearresteerd, die bij zijn aanhouding bekende de brand te hebben gesticht. Bij zijn verhoor verklaarde hij tevens, dat de directeur van de fabriek F. J. S. van zijn plannen op de hoogte was en nadat G. wegens brandstichting veroordeeld was, heeft ook de directeur S. terechtgestaan wegens het kennis dragen van een voorne men tot brandstichting en nalaten daar van tijdig kennis te geven (art, 136 W. v. S.) Voor de rechtbank als getuige geroepen, Irok G. zijn voor de politie afgelegde ver klaring vrijwel geheel in. Hij deelde mede, dat het plan om brand te stichten aan hem en zijn vrouw bekend was. Hij heeft dezen brand, buiten mede weten van den directeur gesticht om de zen „een dienst te bewijzen". Hij dacht nJ. dat de fabriek wel verzekerd zou zijn, zoo dat de directeur financieel voordeel bij den brand zou hebben en hij hoopte dan later als tegenprestatie daarvoor wat te ontvangen. De directeur werd door de rechtbank vrijgesproken. De officier van Justitie, die zes maanden gevangenisstraf had geëischt, teekende van dit vonnis beroep aan en zoo diende deze zaak gisteren voor het Haag sche Gerechtshof. Het eerst werd weer G. gehoord. Deze hield zich bij zijn verklaring in eerste in stantie afgelegd. Wel heeft hij tegen zijn vrouw gezegd, dat de directeur S van zijn voornemen afwist, doch hij had dit gedaan om te voorkomen, dat zijn vrouw naar S. zou toegaan om hem te verhinderen zijn plan uit te voeren Bij de politie heeft hij aanvankelijk S. beschuldigd, omdat hij dacht daardoor zelf een lichtere straf te krijgen. Ten slotte werd de gewezen echtgenoote van G gehoord. Zij verklaarde, dat ver dachte haar meermalen gezegd heeft, dat de zaak slecht ging. Ook heeft verdachte haar man financieel verscheidene malt"*» geholpen. Toen zij na den brand verdachte eens verweet, tot welke daad hij haar man had aangezet, zeide S.: „Je bent krank zinnig". Het verdere verhoor van deze ge tuige geschiedde met gesloten deuren. Hierna richtte de president, mr. van Ro- mondt. zich tot verdachte. Deze verklaarde, dat hij van het voornemen van G. niets af wist. De zaak ging in het geheel niet slecht Financieel stond hij zeer sterk. In zijn requisitoir zeide de advocaat-ge- raal. mr. L. B J. Vermeulen, dat deze verdachte terecht staat voor een gelukkig weinig voorkomend feit. Hierna besprak de vertegenwoordiger van het OM. de verhouding tusschen G. en verdachte Het waren goede vrienden. G. stak de fabriek in brand om verdachte te helpen. Spr. hechtte in dit verband meer waarde aan G.'s verklaringen voor de po litie. dan aan die. welke hij dezen ochlend heeft afgelegd. Deze verklaringen worden door G.'s vrouw gesteund. G. heeft ook geen enkel argument naar voren gehaald, welke zijn plotselingen ommekeer aannemelbk maakt. Spr. begreep G.'s houding wel. Hij denkt nu: „Ik zit er toch ln, hoe kan lk mijn vriend S. redden?" Spr. eischte vernietiging van het vrij sprekend vonnis en veroordeeling tot een gevangenisstraf van zeè maanden. Mr. M. H, Huygens. de verdediging voe rend. zeide in zijn uitvoerig pleidooi, dat de eenige, die direct iets over de weten schap van verdachte S. kan meedeelei'., de getuige G. is. Zijn vrouw heeft alles slechts van „hooren zeggen". G.'s gedachtengang is nu vermoedelijk geweest: hij heeft zoo vaak iets van verdachte gekregen, dat hij nu eens een „tegenprestatie" moest leve ren. De meening onder het volk ls: „van een brand wordt het ln het algemeen niet slechter". Zoo heeft G. ook gedacht. In lichtingen of hulpmiddelen om den brand te stichten had hij niet noodig, hij was kind aan huls ln de fabriek. Wat G's verklaring bij de politie afge legd. betreft, merkte pleiter op, dat G. na verloop van vier jaar gearresteerd werd, doordat zijn vrouw die inmiddels een eisch tot echtscheiding heeft ingediend hem bij de politie aan heeft gegeven Hij was toen zoo in de war, dat hij aan een lichten aandrang van de politie om ook S. te beschuldigen, toegaf om zijn eigen schuld te verlichten. Ten slotte trok pleiter de ge tuigenis van G.'s vrouw sterk in twijfel, omdat zij een grooten haat tegen verdachte koesterde Spr was van meening, dat geen veroordeeling van verdachte kon volgen. Uitspraak 5 April. juist het viaduct over den Venneperweg passeeren. Op het oogenblik, dat bijna het hoogste punt was bereikt, verloor de be stuurder de macht over het stuur, waar door de vraohtauto naar rechts uitweek en met een hevigen slag tegen de afrastering van het viaduct kwam. Dank zij de hechte stalen afrastering, werd erger voorkomen. Eerst werden enkele betonnen paaltjes uit den grond gerukt, waarna de auto nog slechts door de staaldraden werd tegenge houden. De voorwielen hingen reeds ge vaarlijk boven een diepen afgrond De auto werd aan de voorzijde ernstig bescha digd. De bestuurder bleek met een passec- rende auto zijn weg naar huls te hebben gemaakt, want de politie vond op het via duct slechts de beschadigde auto en de vernielde afrastering. De Ring van Ohr. Zangvereenigingen gaf in hotel „De Beurs" te Hoofddorp een uitvoering. De belangstelling was groot. Alle vereenlgingen gaven enkele liederen ten gehoore. HILLEGOM. Uitkeering uit het Gemeentefonds. Volgens het bij de Staatscourant van gisteravond behoorend bijvoegsel zal over het ultkeerlngstijdvak 1937—'38 uit het Gemeentefonds aan onze gemeente een bedrag worden verstrekt van rond f. 101.475,—. op A.S. MAANDAG in HOTEL „DU RHIN" KATWIJK. Voorziet U tijdig van plaats bewijzen Spreker: Mr. M. ROST VAN TONNINGEN 1538 Lid der Tweede Kamer. Alleen verkrijgbaar: Stenigelimstr. 29 (Secr.) en Varkevisserstraat 75. Meest uitgebreide sorteering TAFELZILVER Nieuwste modellen 1130 (Ingez. Med.) MAANS OP- EN ONDERGANG. 23 Maart: op 6.40 uur; onder 21.19 uur. AALSMEER. Eindjes Tuinbouwcursus. In de O. L. School aan de Columbialaan werd de openbare eindles gehouden van den alg. tuinbouwcursus. Aanwezig waren het bestuur van de ver. de afd. Aalsmeer der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, de Commissie van Toezicht en de Rijkstulnbouwconsulent. Na de les reikte de Rijkstulnbouwconsu lent, de heer C. Koeman, de diploma's uit, terwijl ook de heer D. Jongkind, namens de afdeeling en het hoofd van den cursus, den heer L. Statema, de leerlingen toe spraken. Aan 23 leerlingen kon een di ploma worden uitgereikt. nJ. J. v. Arkel (met veel vrucht), J. Baggen, J. Bontje, H. v. Eik, J. de Grauw, L. Jongkind, J. Jong kind, N. Kortenoever, H. Roel, J. v. Zij- verden, W. Trommel (met veel vrucht), W. Peters, G. Buys (met veel vrucht), P. Len selink, allen te Aalsmeer en C. Aaftink en T. Roekei te Amstelveen; G. Blom Wilnis; N. Brouwer. Mijdrecht (met veel vrucht) Ch. Compeer, Rljnzaterwoude; T. v. d. Plas, Waverveen imet veel vrucht); A. Stieva. Hoofddorp; J. v. d. Wie. Haarl.meer; J Heemskerk, Bovenkerk; Geen diploma 2 leerlingen. Naar de 2e klas werden bevorderd uit klas la: P. Bus, G. v. Andel. Amstelveen; A. Arendsen: W Buskermolen: H Boerlage; N Boerlage; J. Berk; H. v. Dijk; K. v Eljck; Aid. Maarse; W Maarse; P. Mull- wijck, Haarl.meer; A. Mensink; J. Stakkel en H. Schouten Niet bevorderd 3 leerlingen. Uit klas lb: K. Ammeraal; N. Celie. Bo venkerk; J. v. Eijk; C. de Gooier; F, de Jonge: G. v. d. Jagt, Uithoorn; C. Kragt- wijk: J. Kragtwijk; G. Rupschus. K. Reij- nen; F. Rekelhof; G. Schuttel, Ouderkerk: H. Trommel; W- de Waal; A. Weerman; Fr. Grosscurt en W. Schrama. Niet bevor derd 7 leerlingen. Leerlingen, waarbij geen woonplaats is vermeld, wonen in Aalsmeer. „Olympia". De Gymnastiek- en Athletlekvereeniging „Olympia" gaf een uitvoering voor ouders en donateurs in De Oude Veiling". Er was flinke belangstelling. De opmarsch van de ruim 300 gymnasten maakte al dadelijk een grootschen, uitstekenden indruk. Na het spelen van het bondslied ls door den voorzitter van .„Olympia" ,den heer K. Eveleens Arnzn.. gesproken en allen een hartelijk welkom toegeroepen. Volgend jaar September hoopt de vereeniging haar 25-jarig bestaan te vieren. De voorzitter sprak de hoop uit, dat nog eens van ge meentewege medewerking kan worden ver kregen tot de stichting van een nieuwe gymnastiekzaal. Nu telt „Olymp'a" 300 lfden en thans ls het parool: „Op voor de 400!" Hierna werd het programma afge werkt onder leiding van mej. IJ. Buisma en de heeren C. Nauta en J. Jelle. Dit was weer uitstekend verzorgd en van de ver schillende oefeningen, toestelturnen, paard, «rug, dansjes enz is veel genoten. Ieder nummer kreeg een welverdiend applaus. „Olympia" kan met veel voldoening op deze uitvoering terugzien. Vergadering „De Eendracht". De Coöp. Broodbakkerij en Verbruiksver. „De Eendracht" vergaderde ln „Bloemen- lust", onder voorzitterschap van den heer P. v. d. Meer Pz. Na opening, voorlezing en onveranderde goedkeuring der notulen kwam het jaarverslag in behandeling. Dit werd goedgekeurd, eveneens de rekening en verantwoording. Over 1938 wees deze aan verlies en winst aan een bedrag van f. 40,484.48, de balans aan bezit en schuld f. 36.963.99 Op voorstel van het bestuur werd het idvidend over 1938 bepaald op 5 en besloten tot statutenwijziging, ln verband met vaste basis procenten-uitkee- ringen en periodieke aftreding van com missarissen en bestuursleden. Het restant oud-brood werd voor 1 jaar verkocht voor 2'/s cent per K G. aan den hoogsten bieder. Na rondvraag volgde sluiting. BENTHUIZEN. Benoemd tot kerkelijk ontvanger der Ned. Herv. Gemeente, de heer A. van Aalst, ln de plaats van den heer A. Paul, die wegens gevorderden leeftijd als zoodanig bedankt heeft. HAARLEMMERMEER. Uitkeering uit het Gemeentefonds. Volgens het bij de Staatscourant van gisteravond behoorend bijvoegsel zal over het uitkeeringstijdvak 1937—'38 uit het Gemeentefonds aan onze gemeente een bedrag worden verstrekt van rond f. 261,775,—. Zilveren jubileum. De Evangelisatievereenlging te Haarlem mermeer-Oostzijde jubileert. Het is nu Juist 25 jaar geleden, dat ds. Hummelen het Initiatief tot oprichting nam. Met mede werking van de heeren C. v. Wijk en M. Meyer, werd ook een Zondagsschool opge richt onder den naam van „Jachin". Deze telde dadelijk 135 kinderen en mag zich tot nu toe in groote belangstelling verheu gen. Zelfs van leerlingen die 18 jaar gele den reeds naar Amerika vertrokken, wer den nog dankbrieven ontvangen. Auto vernielt afrastering. Op den snelweg Amsterdam—Den Haag heeft zich gistermorgen wederom een ern stig ongeluk voorgedaan. Ëen vrachtauto reed in de riohting Amsterdam en wilde HEDEN: Evang. Gem.: Tabernakel-samenkomst te 8 uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest o.l.v. prof. Szell. 8 uur nam. .Utrechtsche Veer 12a: Demonstratie Ensaid- mode-vakschool, 810 uur nam. Vrijdag. Paul Krugerstraat 37: Tentoonstelling Avond- teeknschool Ned. R.K. Volksbond, 79 u. n.m. Stadszaal: L.K.K.„Voor Allen", Budapester Strijkkwartet, 8 1/4 uur nam. Stationsweg 12: Verg. v. Aandeelhouders N.V. Leldsche Duinwatermij., 11H uur voorm. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Staatk. Geref. Partij. Spr. ds. Zandt. 7% uur nam. Katwijk aan Zee (de Zwaan)C.H. Unie. Spr. mr. Schmal. 8 uur nam. DIVERSEN: KATWIJK. Uitkeering uit het Gemeentefonds. Volgens het bij de Staatscourant van gisteravond behoorend bijvoegsel zal over het uitkeeringstijdvak 1937—'38 uit het Gemeentefonds aan onze gemeente een bedrag worden verstrekt van rond f 92,200,—. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw-wintercursus gesloten. Gisteravond werd in een der lokalen der R.K. School de laatste les gegeven van den vervolg-tulnbouwwintercursus. Nadat burgemeester Woldringh van der Hoop met een toepasselijk woord* geopend had werd den leerlingen het examen afge nomen. Hierna had de uitreiking der diploma's door den burgemeester plaats. De Rijkstulnbouwconsulent, de heer Inla wees op het nut van den cursus en advi seerde vooral niet in den ouden sleur voort te gaan doch eenvoudige bodrijfsproeven te nemen en ook eens te zien hoe men ook ln andere streken den tuinbouw beoefent. Als voorzitter van de commissie van toe zicht sprak de heer J. v. d. Perk. Namens de cursisten dankte Gerard Meijer Den leeraren werd een geschenk aangeboden. Geslaagd zijn G. Meijer, P. v. Paridoh, N. de Vries, D. Bol, P. Grimbergen, P v. d. Valk. L. v. d. Valk. N. v. Delft en N. Groo- tendorst. Weg melk of melkweg? De melkboer V. plaatste zijn bakfiets met melk en eieren langs den Noordwij- kerweg zonder den wagen op de rem te zetten. Op zeker oogenblik ging de bak fiets er van door, over de berm van den weg, de laagte ln, met het gevolg dat de twee melkbussen haar inhoud over den grond stortten. Ook van den voorraad eieren ging een gedeelte verloren. Jaarvergadering „Van Knop tot Bloem". Gisteravond hield de jongemeisvereeni- glng „van Knop tot Bloem", uitgaande van de Geref. Oudervereeniging, haar 2e Jaar vergadering. De voorzitter der Oudervereeniging, de heer W. van Veen, opende de goedbezochte bijeenkomst. In zijn openingswoord dankte hij de leidster mej. I. de Keijzer, voor het vele werk, dat zij in het afgeloopen Jaar voor de vereeniging heeft gedaan. Vervolgens bracht de secretaresse. Hin- nie Mol. haar jaarverslag uit. Het ledental is iets teruggeloopen, doordat een 10-tal leden overging naar de groote M. V. De aanwezigen kregen een uitstekenden indruk van het werk van de vereeniging, toen Suze Noordtjk het onderwerp ..De Barmhartige Samaritaan" behandelde, waarop onder leiding van de presidente een bespreking volgde. Ook een vrij onder werp „Ons Uitstapje" van Lyda Korpels- hoek. waarin op humoristische wijze ver teld werd van een uitstapje door de ver eeniging gemaakt, werd met groot ge noegen beluisterd. Een mooie voordracht „Zoo gij gelooft" hoorden we van Lily Bo- termans. Nadat afgevaardigden van kerkeraad, Geref. Mannenvereen. M. V. en J. V., ge- lukwenschen hadden overgebracht, werd het verdere progTamma afgewerkt. Een hu moristische voordracht van Gré Bekker vond grooten bijval. Rie v. d. Perk leverde nog een onderwerp over „Johannes Huss". Een levendige bespreking volgde op dit mooie onderwerp. Enkele leuke voordrach ten werden nog op uitstekende wijze ten beste gegeven door Jo van Delft en Rie van As. Ter afwisseling werden eenige tableaux vertoond. Ds. H. Meljerlng sprak een ernstig en opwekkend slotwoord. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering Ned. Bijbel Genootschap Deze jaarvergadering werd gisteravond ln Casa Cara gehouden De voorzitter, ds. P. Pras, opende op de gebruikelijke wijze en sprak een inleidend woord. Uit het ver slag van den bibliothecaris, ds. W. C. Velt- kamp bleek, dat in 1938 zijn verkocht 381 bijbels of gedeelten en 24 bijbelroosters tot een bedrag van f. 347.31. De penningmees ter. de heer W. van Beelen. ontving be halve dat bedrag nog f.202 44 aan contri butie. De kascommissie, bestaande uit de heeren J Holtrust er ds. Veltkamp ver klaarde alles in orde bevonden te hebben. Het jaarverslag van ds. H. Ph. Ingwersen 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9t4—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol waardiger 7—8 uur nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees- ttunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterle 314 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 26 Maart): L.KL. Tentoonstel ling werk Dirk NUland. 104 uur, 's Zondags 14 uur. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De Bakvisch". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Marionetten". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theatcr. Stcenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Marie Antoinette". Woensdag- en Zaterdagnam. 230 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogcwoerd 49: 8 uur nam.: „In de schaduw der misdaad". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 214 uur nam. Casino-Theater: Instituut voor Cu*uree!e Films Zaterdag nam. 214 uur. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 urn- nam.: „De spion der lanciers". Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk a. Zee): „De donder der prairie" De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 18 t.m Vrydag 24 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: Tot Hulp der Menschheld. Hooigracht 48. Telef. 1060 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Telefoon 1313. 1. Wie waren P. C. Hooft en Jacob van Campen? 2. Hoe heet de hoofdstad van Estland, Finland, Letland, Lithauen? 3. Voor de hoeveelste maal is dr. Colijn thans minister-president? Antwoorden: pag. 2 van het Derde Blad SPECIALE Deze week t.m. Zaterdag a.s, Transparanitzeep (gele zeep) Dros en Tieleman, 5 p. 32 Chloor (los), l/t pond 2 Sodta, 6,1pond10 Vlokkenzeep, '/i pond 9 Staven zeep, 4 ons zwaar 10 Staven zeep, 6 cms 1516 Schuurpoeder, groote bus 8 Ammoniak (extra) p. flesch 13 Zoutzuur (extra) per flesdh 15 Sptrtais, per ftesdh17 Brasso, per busje 2111 Roode, witte, gele en bruine was. per doosje 12 Per groote doos 20 Zeütwas, groote doos25 PINDA'S per pond GEMENGDE TOFFEES, 2 ons SPREEKWOORDEN- KAAKJES, per pond 1534 werd goedgekeurd. De aftr. bestuursleden, ds. Ingwersen en de heer J. Holtrust wer den herkozen. Ds. Pras bracht in het bij zonder dank aan den bibliothecaris, ds. Veltkamp, die in October naar Suriname vertrekt. In zijn plaats werd gekozen mej. mr. M. Veltkamp. Uitvoering van de Chr. Muzickvercen. „U. N. I.". Deze uitvoering werd gisteravond onder leiding van den directeur, den heer P. C. Langmuur, ln de Zaal voor Prot. Belangen gehouden. Er was veel belangstelling. De heer J. Volbeda liet zingen Ps. 138 vers l en ging voor in gebed. Hij sprak een har telijk welkomstwoord, in het bijzondci tot de afgevaardigden van Zustervercenlgm- gen, tot den heer L. H. J, Kluit, voorzitter van den Nederl. Bond van Chr. Harmonie en Fanfaregezelschappen en tot den heer A. Post uit Scheveningen, die enkele stuk- 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6