SEIZOEN 1939 Dagbladreclame LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 18 Maart 1939 VSSSCHERIJ-BERICHTEN Officieele Crisispublicatie RIJNLANDS LYCEUM NAJADE TRICOT DAMES-BLOUSES, DEUX-PIÈCES EN JAPONNEN WAKJN BERICHT VAN INZET België-Holland C. D. LIGTVOET BANKETBAKKERIJ DRINGEND Gratis Keukenklok A. Vr d- OUWEEIIN VRAGENRUBRIEK Ernstig ongeval te Roelofarendsveen IUULZMEN /TUKKEN LUCHTVAART Uit de Rijnstreek Jaarvergadering Centrale Veiling Uit de Omstreken noordwijk. Het nieuwe Postkantoor Katwijk aan Zee strooikaarten Zie onze speciale 117 n n "MT/ Etalage T/T STATIONSWEG s/Kb 4-6b 1303 OUD GOUD LOOPJONGEN Kraaierstraat 10 Telef. 2356 De ruggegraat van elk reclameplan B.K. Emaille keuken-uitrusting DE TREILVISSCHERIJ. (Van onzen visscherij-medewerker De kustvisscherlj levert de laatste weken bij zonder slechte resultaten op. Tengevolge van het vele slechte weer en de Noordenwinden is de grond z.g. ,,open" met het bekende gevolg van weinig vangst en een grooter risico, dat het net achter het een of ander wrak vastloopt. De resultaten van de gewone motorloggers wa ren allerbedroevendst. Verschillende van deze schepen besomden nog geen i. 500 in een reis van tien dagen. Voor deze categorie schepen zal het met de winter-treilvisscherlj in de toekomst wel gedaan zijn. De uitkomsten zijn thans reeds zoodanig, dat met de grootste moeite de eindjes bij elkaar gehouden kunnen worden en de vis- schers verdienen een schamel loon. Een kleine tegemoetkoming voor de opvarenden van deze schepen is de opbrengst van de puf. Wordt nu binnenkort het z.g. pufaanvoerverbod wet, dan zal het ook met deze kleine bijverdienste gedaan zijn. De memorie van antwoord betreffende het ge noemde wetsontwerp is onlangs gepubliceerd. Hierin wordt o.a, gezegd: „Voor de bemanning der motorloggers van schipper-eigenaars, die de volledige opbrengst van de puf krijgt, zal een aanvoerverbod daar compensatie van de zijde der eigenaars wel niet kan worden verwacht aanvankelijk bezwaar opleveren. Hiertegenover moet nadrukkelijk worden gesteld, dat de loon- voorwaarden, waarbij de bemanning op de op brengst van de puf steunt, wel is waar histo risch verklaard kunnen worden, doch niet pas sen bij een goed bedrijfsoefening. Doch afgezien hiervan moet naar de meening der ministers van Economische Zaken, van Buitenlandsche Zaken en van Justitie, deze materie ten op zichte van de kustvisschers aldus bezien worden, dat de bevordering van den vischstand. welke het verdrag beoogt, het visscherij bedrijf in al zijn geledingen ten goede zal komen en dus ook aan de opvarenden, die thans nog uit de puf Inkomsten genieten". Het bovenstaande is een en al theorie. Wan neer een pufaanvoerverbod inderdaad bescher ming van de jonge visch zou beteekenen, zou den er van visscherszijde belangrijk minder be zwaren zijn. De practijk leert echter, dat de eenmaal gevangen puf. wanneer, deze overboord gezet wordt dood is en dat op de plaat-sen waar deze doode puf overboord gezet wordt binnen zeer korten tijd de levende visch verdwijnt. Bo vendien wordt de overboord gezette puf later weer in het net opgevangen. Dat de schipper - reeder opzettelijk op puf zou visschen is een io'o groote dwaasheid, dat wij hierop niet in behoe ven te gaan. Wat verder propageert de memorie van ant woord een nieuwe werkwijze aan boord van de trellschepen. Hierbij zou het eerste werk na het binnenhalen van het net moeten zijn de puf over boord te zetten. Er zou dan een kleine pauze gehouden moeten worden alvorens het net op nieuw over boord te zetten. Van de bemannin gen wordt verwacht, dat zij in hun eigen be lang tot de bovengenoemde werkwijze zullen medewerken. Het Londensch Verdrag is bereids goedge keurd door Zweden, Denemarken, Noorwegen, Groot-Brittannlë en Noord-Ierlano. IJsland en Polen; alle landen, die nimmer puf hebben aan gevoerd. Deze landen waren tegen het afslui ten van bepaalde broedplaatsen, daar hierdoor hun belangen in het gedrang kwamen. België en Frankrijk waar wel ondermaatsche ivisch wordt aangevoerd, hebben het verdrag hog niet onderteekend en zullen dit ook niet doen, daar hierdoor hun belangen in het ge drang komen. Duitschland heeft reeds doen we ten. dat het het verdrag niet zal onderteekenen. [daar dit land de puf niet kan missen als grond stof voor haar vischmeelindU6trie. Het komt dus 1 i' op neer, dat van de landen, die tot nu toe puf aanvoerden en verwerkten, Nederland het coiige land is, dat het Londensch verdrag on derteekend heeft. DE AFGELOOPEN WEEK TE IJMUIDEN. (Van onzen correspondent). Er kwamen deze week binnen 37 trawlers, 48 loggers en geen kotters. Dit laatste moet %r bij vermeld worden, want het houdt in, dat we voor 1 Mei geen kotters meer krijgen, omdat het Dr-nsche contingent voor Maart en April al weer uitgeput is. Bij de loggers vallen steeds meer op de móoic besommingen van de grootere schepen, die nu geregeld van f. 1000 tot f. 2000 besommen De rec-ders van deze schepen behoeven zich overliet op handen zijnde pufverbod niet bang te maken, want dit pufverbod kan hen niet raken. En daarom lijdt het geen twijfel of de vloot der motorloggers, vooral de Katwijksche. zal zich blijven ontwikkelen in de richting van groote .schepen met zware (250 P.K.i motoren. Het wil ons voorkomen, dat de gemiddelde dagvang- den der groote loggers minstens het dubbele zijn van die der kleine. IJmuiden werd ook deze week weer ruim voor zien van haring. Alle zes booten, die thans op de haring trawlen, kwamen deze week met goede tot ruime vangsten aan den afslag en ze be emden in totaal ca. f. 18750 of gemiddeld ruim 1 3000. Wat een mooi resultaat genoemd mag worden, want de reizen waren weer zeer kort. De aanvoer bedroeg bijna 4200 kisten, zoodat ge middeld ca. f. 4.50 per kist betaald werd. Ook tal van trawlers maakten mooie reizen. De Eveline, Flamingo. Dirkje (haring). Norma Maria en Haarlem kwamen boven de f4000 en verder passeerden nog 9 booten de f.3000. waar onder 3 haringbooten. Het spreekt vanzelf, dat onder deze omstandigheden nog meer haring verwacht kan worden. Met de rijke dagen van de Fransche tong exporteurs ls het afgeloopen. Er is niets meer joor deze menschen te verdienen en de meeste bezitters van een deel van het contingent ma- Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Slachtvecmarkt wat beter gestemd. De afgeloopen week was voor den slacht- veehandel Iets gunstiger. Vooral de betere kwaliteiten waren meer ln trek en liepen over de geheele linie een paar cent in prijs op. Op de Leidsche markt werden gisteren echter alle kwaliteiten wat vlug ger en tot even hoogere prijzen verkocht Goed vee is tamelijk schaarsch en dat constateeren we overal. Donderdag werd de eerste Paaschvee- tentoonstelling gehouden en wel te Rhe- nen. Het was er een concurrentie om den voorrang der prijzen tusschen vee uit de Betuwe en uit de Haarlemmermeer, welke bijna uitsluitend door de boeren uit de Haarlemmermeer werd gewonnen Het kampioenschap werd behaald door den heer C. Bulk. een goede bekende en af nemer van de Leidsche markt, die ook met een collectie van 5 stuks een 2den prijs behaalde, terwijl de heer Pruissen eveneens uit de Haarlemmermeer den eersten collectieprljs behaalde met 5 stuks Bovendien veroverde hij eenige 1ste en 2de prijzen. Ook de gebr. Knooo uit de Meer, die met enkele dieren uitkwamen, namen eenige prijzen mee naar huls. Enkele dieren werden verkocht voor vrij hooge prijzen; met eersten prijs bekroon den brachten f600 en een os zelfs f. 700 op. Vooral nu de beste kwaliteit zoo schaarsch is, zullen de tentoonstelling beesten wel goed verkocht worden Voor de Rotterdamsche Paaschtentoon- srtelllng is, naar we vernamen weinig slachtvee ingeschreven doch wel veel ge registreerd fokvee. Van den gebruiksveehandel valt uit den aard der zaak nog weinig goeds te ver melden. Het weer ls te slecht om eenige kooplust te verwachten. Ook voor den weideveehandel blijft dit een zeer nadee- lige factor Alleen enkele groote welders gaan met den inslag door. Verder neemt men een afwachtende houding aan. Het zal dan ook dit voorjaar wel zeer laat worden eer de groote afzet van vare koeien begint. De vette kalveren werden deze week weer vrij goed en prijshoudend verkocht Nuchtere kalveren waren bij groote aan voeren laag in prijs; f. 4f, 7 per stuk. Het wolvee was voor de beste kwaliteit vlug en flink prijshoudend. Mindere soor ten waren zeer traag en eerder iets flauwer. De varkensmarkt bleef vrijwel constant, doch de markt sloot met iets stijvere prij zen te Leeuwarden. Als regel is dit een gunstig voorteeken voorteeken voor de komende week. H. J. Z. te L. Ziehier de gevraagde adressen Feyenoord: Phlda Wolf. Stadion Feyenoord, Rotterdam (Z.), Tel. 14355. A.D.O.: Johs v. d. Valk. Jonckbloetplein 83. Haag. Telefoon 119729. Overmaas: Johs E. Thomas, Heinenoord- straat 4, Rotterdam. Telefoon 12802. ken daar geen gebruik van. De grootsten teren nu op de winst, die ze in goede tijden gemaakt hebben. Zoo is het halen en brengen, maar toch kan gezegd worden, dat er over het algemeen eenige verbetering te bespuren valt en dat dit bedrijf dit jaar minder dan anders door de moeilijk heden van het voorjaar gedrukt wordt. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: „Protinus" IJm. 85: 300 m. diversen en 1100 st. stijve kabeljauw; „Erin" IJm. 12: 650 di versen en 150 st. stijve kabeljauw; „Gerberdina Johanna" IJm. 38: 550 diversen en 220 st. stijve kabeljauw; „Catharina Duyvis" IJm. 60: 100 m. diversen en 300 st. stijve kabeljauw; „Dirkje" R.O. 53: 800 m. haring en 40 st. stijve kabeljauw; Vermoedelijk „Ewald" IJm. 48 met versche haring. VISCHPRIJZEX. IJMUIDEN, 18 Maart. Tarbot f. 0.94—0.72 per K.G.; Tong f. 1.10— 0.60 per KG.; Griet f.0.30—0.20 per 50 K.G.: Groote schol f.14 idem; Middelschol f.1811 idem; Zetschol f.24—18 idem; ICleinschol f.19 8.10 idem: Bot f.53.60 idem; Schar f. 7.50 3.90 idem: KI. gul f.8.507.50 idem; Wijting 1.4.60—2.70 idem; Kabeljauw f.4519.50 per 125 K.G.; Vleet f. 5.301 per stuk. Besommingen: Reiger IJm. 106 f. 1560. Log gers: R.O. 9 f.760; SCH. 250 f.1000; KW. 56 f.580; KW. 155 f.660; KW. 38 f.530; KW. 5 f.970; KW. 55 f.500; KW. 47 f.460; KW. 3 f.660; KW. 16 f.790; KW. 127 f.820; KW. 42 620; KW 69 f.420 ARBEIDER DOOR STORTBAK GETROFFEN. Gisteren werd door personeel van de Aannemers Maatschappij Zanen en Ver stoep. welke thans bezig is met den aanleg van den weg Leiden—Oudewetering, een betonmolen achter een vrachtauto ver voerd. Op den Stationsweg te Roelofarends veen. is door het trillen een der pallen, wel ke voor een omhoog gehaalden stortbak was geplaatst, losgeschoten, waardoor de bak naar beneden sloeg Hierbij werd de 54-jarige arbeider J. de Jong. wonende te Gouda, Reigerstraat 38. ernstig aan het hoofd getroffen. De getroffene sloeg tegen den grond, terwijl hij hevig uit de hoofd wonde bloedde. Door den gemeente-secre taris van Alkemade, den heer W. A van Harteveld. werd een noodverband gelegd, terwijl de doktoren van Dooren alhier en Van der Byl te Oudewetering werden ge waarschuwd. Overbrenging naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden werd noodzakelijk ge acht. Naar wij vernemen heeft de onge lukkige een schedelfractuur bekomen, waar bij operatief ingrijpen noodzakelijk was. De betonmolen werd door den ohef-ge- m eente-veld wachter in beslag genomen, terwijl vanwege de Arbeids-inspectlc een onderzoek is ingesteld. Bij informatie vernamen wij. dat de toe stand van het slachtoffer hedenmorgen redelijk was. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederiandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steun vergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedenatureerd van 13 t/m 18 Maart 1939, zal bedragen f. 2.per 100 K.G. voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteits klasse C en f. 1.50 per 100 K.G. voor voeder erwten, gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938, in genoemd tijdvak door telers of handelaren gedenatureerd en vol doende aan de kwallteltseischen, zal f. 2 per 100 K.G. bedragen. 1293 (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie). Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. POSTTARIEF-VERLAGINGEN. Zéér geachte Redactie, U meldde dezer dagen nieuwe posttarief- verlagingen: welkom bericht! Kan ik langs den weg van Uw blad de aan dacht van de Directeur-Generaal der P.T.T. vragen voor een andere gewenschte verlaging? Ik heb op het oog de bekende formulieren voor adreswijziging der P.T.T. Voor het binnenland is hun prijs 1% cent, voor het buitenland is evenwel 1V% ct. frankeering vereischt. Dit ver schil is wel heel groot. Wenscheljjk zou zijn, dat dergelijke kaarten ook tegen drukwerkta rief, zegge 214 ct. (door bijplakking van een zegel van 1 cent), verzonden konden worden. Ik weet niet of Nederland eenzijdig deze verlaging kan tot stand brengen, zoodat dan vermoedelijk gewacht dient te worden op de eerstvolgende vierjaarlijksche Internationale Post-conventie. Ik dank U zeer voor de toegestane plaats ruimte. K. Vf. DE POSTVLUCHTEN. De „Nandoe" is van Tjililitan paar Neder land vertrokken met medeneming van 262 Kg. post, 3 Kg. pakketpost en 62 Kg. vracht. Drie passagiers vliegen mede tot Amsterdam. Voor tusschentrajecten werden 22 passagiers geboekt, terwijl drie passagiers wegens plaatsgebrek moesten worden geweigerd. Met de „Nandoe" vertrok uit Bandoeng naar Nederland de generaal-majoor H. ter Poorten. Hedenmorgen om 7 uur ls de „Wielewaal" naar Indië vertrokken. Meegenomen werd 406 K.G. briefpost, 20 K.G. pakketpost. 329 K.G. vracht. Zeven passagiers hebben voor deze reis ge boekt. TER AAR. TEVREDENHEID OVER EXTRA STEUN- UITKEERING. In het Parochiehuis vergaderden onder voorzitterschap van den heer C. W. van der Hoorn de leden der Coöp. Centrale Veilingsver. Ter-Aar en Omstreken. Aanwezig waren o.m. de burgemeester en lr. van der Helm, de Rijkstuinbouwconsu- lent. De voorzitter zeide dat de toestand der vereenlging er financieel wel iets beter op geworden is. doch dat dit geenszins geldt voor de individueele leden, gezien de schrale snijboonenoogst van het vorige seizoen. Spr. dankte voor de steunuitkee- ring die extra ls toegekend cn allen die hiefvoor op de bres gestaan hadden. De secr.. de heer A. van Straaten las de notuien en zag deze ongewijzigd goedge keurd. Herkozen werden als bestuursleden de heeren C. W. van der Hoorn, C. van der Vlugt en A. van Straaten en het lid der controle-commissie. De commissie van advies werd op voor stel van het bestuur herbenoemd, waarbij bij monde van den voorzitter de arbeid van den heer van Vollenhovcn waardee ring vond. De waarnemend directeur den heer Kam- meraat bracht hierop het jaarverslag uit. Ook 1938 was weer een jaar vol van te leurstellingen op velerlei gebied, niet het minst voor den tuinbouw. Wat ai zoo lang wordt gehoopt, komt nog maar niet. n.l. de opklaring van den economlschen toestand. Integendeel, het wereldprogramma ver toont steeds een chaotischer beeld. Zoo lang dit niet anders wordt, zal het ook voor de tuinbouw niet beter worden. Hoe wel niet mag worden ontkend, dat de vei- lingomzet stijgende is, en dit jaar weer een vooruitgang gaf te zien van 25 duizend gulden, wil dit volstrekt niet zeggen, dat de tuinder daarvan heeft geprofiteerd Het is wel zonderling, maar hoe hooger de omzet aan de velling wordt, hoe minder de tuinder te incasseeren krijgt. Hieruit blijkt wel hoe een wankele steun eigenlijk de steun is. Althans voor de Veenstreek. Nu ligt het er niet aan dat verzuimd zou zijn. de aandacht bij de bevoegde instanties er op te vestigen, hoe slecht het eigenlijk in deze streek gesteld is. In geen geval. De geheele winter, ja eigenlijk het geheele najaar al. Is er door organisaties, door veilingen, door allerlei invloedrijke perso nen gewerkt en gezwoegd is, om de over heid te overtuigen van de scheeve toestan den in prijsberekeningen en steunuitkee- nngen alsmede van de bittere armoede die er heerscht. Resultaten mogen niet onbevredigend genoemd worden, gezien de mooie extra steunuitkeering. Vervolgens gaf spr. een overzicht van hetgeen er in de 162 gehouden veilingen is verwerkt. Het verslag vermeldde voorts een leden tal van omstreeks 400 en braoht lof aan het veilingspersoneel voor de wijze, waar op het zijn taak verricht. Na gewezen te hebben op de gezonde basis en den goe den staat, waarin de vereenlging verkeert eindigde de heer Kammeraat met den wenseh, dat God Zijn zegen zou gebieden over het aangevangen jaar. in het ver trouwen dat het Hem zou behagen ook de nooddruft der tuinders te voorzien. De vergadering bracht door een krach tig applaus dank aan den kassier voor zijn verslag. Het eindrapport over de balans en de winst- en verliesrekening uitgebracht door den heer C. de Bruin, luidde gunstig. Hierbij drong de heer A. C. Hoogervorst aan op verlaging van het veilingspercen tage van 6 pet. op 5 pet. en de heer L. P. Uittewaal op verlaging van fusthuur met 50 pet. De w.n. directeur ontraadde dit, omdat, hoewel de financieele toestand van de vereenlging gunstig ls, het aange geven bedrag voor gebouwen en terreinen in werkelijkheid hooger is dan de verkoop waarde. Verlaging van fusthuur achtte spr. niet mogelijk, aangezien de exploitatie van de emballage-afdeeling dan niet ge dekt kan worden Besloten werd geen ver anderingen op dit punt aan te brengen. In verband met een uitgetrokken post van f. 1000 voor bijdragen pensioenfonds zette de heer Lemkes uiteen, hoe het in de bedoeling ligt een pensioenregeling voor het personeel in te voeren en daar naast voor de leden der veiling, die ge durende een bepaald aantal jaren lid zijn geweest. Bij overlijden van een lid zou het de bedoeling zijn aan de weduwe een som KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, Z. van D. Berkheij en J. Plokker Klazlna Cornelia, D. van N. van Beelen en C. Meijvogel Jacoba Wllhelmina, D. van N. van Beelen en C. Meijvogel Cor nells. Z. van C. de Ruijter en G. van Velzen Krijntje, D. van T. van der Plas en M. Ouwe hand Arend Cornells, Z. van C. Varkeviaser en D. Messemakcr Walli Henderina, D. van C. N. de Boer en G. B. Heiner Lena, D. van J. van Duijvenbode en T Varkevlsser Cor nells. Z van C. van der Plas en J. Haasnoot Petronella, D. van P. Ouwehand en A. Vlie land Maartje, D. van M. van Rijn en G. van Beelen. Overleden: Geertruida van Leeuwen 89 j., weduwe van J. Grimbergen Arendje Dubbe- laar 76 j., geh. met C. Haasnoot Charlotta Maria Heijbroek 64 J.. gehuwd met J. Huetlng. Ondertrouwd: W. Schaap en G. O. van der Horst Arie Kuijt en A. van Duijn C. van Dijk en G. van Duijn D. van Duijn en J. B. den Hollander C. van der Boom en A. van der Plas. Gehuwd: J. van Duij venbode en M. Ouwe hand. Naar men van bevoegde zijde mededeelt, is besloten door de P.T.T. tot het bouwen van een nieuw Postkantoor te Noordwijk- Binnen. waartoe de keuze zou gevallen zijn op een gedeelte van den tuin van het St. Jeroensgesticht, gelegen aan den Heiligen Geestweg. NOORDWIJK BINNEN. Bijeenkomst Kon. Ned. Mij. in Tuinbouw- en Plantenkunde. De afdeeling Noordwijk van bovenge noemde maatschappij vergaderde in de bovenzaal van Hotel ..Royal" alhier. De 2de voorzitter de heer L J van der Meer opende en deelde mede dat de voorzitter de heer H. de Baan, wegens ongesteldheid verhinderd was een causerie te houden. Al is de natuur thans zeer wispelturig, toch zagen wij reeds de eerste voorjaars bode Zeer aardige bloeiende planten, viooltjes, tulpen, sneeuwklokjes en nar cissen waren door de leden tentoongesteld die door de keurcommlssie de heeren W. Brasman en Pratteneel gekeurd werden. De secr., de heer A. B. Overvelde las de notulen voor. van de f eestvergadering, die onder dank goedgekeurd werden. Hierna werden door secr. en penning meester de jaarverslagen van 1938 voor gelezen. Deze werden eveneens onder dank goedgekeurd. In de kas-commissie werden benoemd de heeren H. Ruigrok en C. Th. van den Berg. Bij de bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van mevr. Ruig rokv. Oosten en de heeren A. van Schie en A B Overvelde. werd herkozen de heer A. R. Overvelde en gekozen de heeren A. Ruigrok en P. de Groot. De voorzitter feliciteerde den nieuwbenoemden en dank te mevr. Ruigrokv. Oosten en de heer A. v Schie voor de prettige wijze waarop zij hun bestuursfunctie vervulden. Daarna behandelde de voorzitter het telen van diverse specerijen. Een flink aantal leden gaven zich op voor de te houden Lathyrus- en Planten- tentoonstelling van eigen gekweekte pro ducten. zoodat ook deze expositie's in de toekomst veel beloven. De kweekwljze zal geheel vrij worden gelaten. Den heer Rak- horst werd dank eebracht voor de door hem beschikbaar gestelde serie planter, voor de verloting. Na een verloting en rondvraag volgde sluiting. VOORSCHOTEN. De Zondagsdienst voor doctoren wordt morgen waargenomen door dr H. J. Keee- stra telef. 120 en dr. M. v. d. Stoel telef. 56. gelds ineens en eenige j aarlij ksche uitkee- ringen te garandeeren. De heer Lemkes sprak de hoop uit. dat de geheele vergadering met deze voorstel len, die nog nader moeten worden uitge werkt zou kunnen instemmen, wat inder daad het geval bleek te zijn. Nadat besloten was een rekening-cou rant overeenkomst aan te gaan met de Boerenleenbank Ter-Aar ad f. 135.000 kwam ter sprake het voorstel van het bestuur om 1 pet. af te staan aan het Centraal Bureau van Veilingen, welke door dit lichaam zouden zijn te besteden voor reclame-doeleinden en vooral ook ter be vordering van den export. Na uitvoerige bespreking besloot de ver gadering het bestuur te machtigen deze zaak af te wikkelen. Na rondvraag volgde sluiting. Te koop of te huur in Duinoord ten flink Burgerwoonhuis met 8r. tuin op Z., hoek van 2 stra ten. zeer geschikt voor zaak; bev. ben. kamer en suite, h. 'tem k. en b.k., boven 4 ka mertjes en douche gel. 1 April ter beschikking. Hyp. beschik baar, Te bevr. N. J. v. Duijven- bode, Dwarsstraat 9 - Tel. 280. 1312 bedrukt, per 1000 f. 1.20; 5000 '•4.50. Nota's per 1000 f. 1.70. Kwitanties per 1000 f.3. Adres Turfmarkt 2 - Tel. 3882. 4513 2428 Backershagenlaan, Wassenaar - Telef. 717046. Jangif te van NIEUWE LEER LINGEN tot 1 Mei, iedere Maandag v. 9 u. 30—11 u. 30 (n iedere Donderdag v. 2 u. 3 u-. behalve van 6 tot 19 April. Prospectus op aanvrage. 1294 I. BIRNTE. rector. POSTDUIVENLIEFHEBBERS! Gemengd Duivenkrachtvoeder van Firma D. UYTHOVEN. Een volledig voeder voor Uw duiven, samengesteld uit de allerbeste granen. Bevat Katjang Idjoe en Proviml Kernkor rels. Prijs per 5 K. G. pak 85 cent. Verkrijgbaar in: „HET VOEDERHUIS" Vischmarkt 1, Leiden, Telefoon 3417. Piet Heinstraat 47, Noordwijk aan Zee, Telef. 482. 1292 Besteladres voor Wassenaar: J. P. Brederode, Tuinpad No. 1. ONTVANGEN DE NIEUWSTE MODELLEN wordt door ons met 20 VERHOOGING INGEKOCHT! fÊ 22.. voor een gouden tientje H. J. VAN AMERONGEN Haarlemmerstraat no. 233. 2283 gevraagd, plm 15 jaar. LEIDSCHE DRUKKERIJ, Morschsingel 1415. 1331 Nots. J. K. C. MATTHIJS, te Katwijk, bericht, dat op de vel ling van Donderdag 16 Maart IJ., te Katwijk a. d. Rijn, ln het hotel ,,De Roskam" zijn ingezet: 1311 Perc. 1 op f 2600.perc. 2 op f. 3800.-; perc. 3 op f. 2100 -f perc. 4 op f 2750 perc. 5 op f.4200.-; perc. 6 op f.2900.-; pedc. 7 op f.2200.-; pAc. 8 op f 2800.-. De afslag blijft bepaald op Donderdag 23 Maart 1939, des v.m. 11 uur in genoemd hotel. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De Voetbalwedstrijd Het ooggetuigeverslag 1330 van HAN HOLLANDER kunt U thuis meemaken. Met f. 1.25 van huis Speelt de RADIO vanavond nog bij U thuis. Officieel Philips-, Erres- en N.S.F.-Agent. WIJ RUILEN OUDE APPARATEN IN iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiimiiiil HALFWAS BANKETBAKKER gevraagd, vlug en netje6 kun nende werken. 1308 Aanbieden tusschen 7 en 8 uur Sumatrastraat 54A. Iedere postzegelverzameling vragen wij te koop. GEBR. NORDEN - Spui 169 Telef. 114975 - Den Haag. 1288 bij aankoop in alle kleuren. 1329 MET MIDZA-BONS. HOOIGRACHT 106 - TEL. 1069 Prima Wringers f. 7.95 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7