De Leidsche Bioscoop-Programma's ROODE STER Zaterdag 18 Maart 1939 ■1. VAiv DER STOK kerk- en schoolnieuws WEERBERICHT. RECHTZAKEN Hij is er wèg van! GEVEILDE PERCEELEN AGENDA Weet U het antwoord? MARKIEZEN ROLLUIKE N BREESTRAAT 152. Ook in onze huishoudzaak vindt U leuke geschenker voor lagen prijs Mayonnaise- of roommolen in verchroomde uitv. 0.95 Automat. Suikerpot 0.95 1300 (Ingez. Med.) Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 763. Hedenmiddag 2 uur: 771. B UITEN LANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressie welke gisteren over ons land lag trok naar Italië af. en werd door een krachtige arukstijging gevolgd. Over de randstaten bleef echter de luchtdruk laag. De Oceaan-depressie welke gisteren haar centrum over IJsland had. werd in den nacht dieper en trok snel naar de Noorsche kust. Het gebied van hoogen luchtdruk over Scandinavië was vanmorgen als gevolg van de naderende depressie vrijwel geheel verdwenen. Ook in Schotland daalde de barometer snel. De hooge druk in Ierland houdt echter stand en nam nog iets in beteekenis toe. Aan de achterzijde van deze Oceaandepressie stijgen de barome ters weer sterk onder invloed van een uit het Poolgebied komende koude luchtstrooming. Over het vaste land van West Europa heerscht nog een koude Noordoostelijke luchtstrooming. welke echter wel belangrijk in kracht is afge nomen. De temperatuur is hier overal tot on der het vriespunt gedaald, behalve in West Frankrijk en zij is ook overal aanmerkelijk on der normaal. Onder invloed van de naderende depressie is de temperatuur in Scandinavië weer gestegen. Alleen in Midden Zweden komt plaatselijk nog dertig graden vorst voor. Ook in Schotland is de temperatuur gestegen en de wind is hier meer naar West omgeloopen. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Lichte sneeuw; krachtige N.N.O. wind: Temp. 0 gr. C.. minimum 0 gr. C.; neerslag 0.3 nun. Vlissingen: Halfbewolkt; Matige N.O. wind; Temp. o gr. C., minimum -2 gr. C.. neer slag 0.3 m.m. De Bilt: Lichte sneeuw; Zwakke N.O. wind; Temp. -1 gr. C., minimum -2 gr. C. Groningen: Lichte sneeuw; Zwakke N.O. wind; Temp. -1 gr. C., minimum -2 gr. C., neer slag 0.2 m.m. Maastricht: Zwaar bewolkt; Matige N.O. wind; Temp. -2 gr. C., minimum -2 gr. C., neer slag 2 m.m. Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: N.N.O., 0 gr. C.. zwaar bewolkt. Londen: 1T.N.O., 1 gr. C., zwaar bewolkt. Berlijn: rt.N.W., -2 gr. C., licht tiewolkt. Nice: O., 9 gr. C., zwaar bewolkt. Stockholm: N.N.W., -4 gr. C., half bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp. 1H gr. C. (29 gr. P.). 9 uur voorm.: 1 gr. C. (34 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 1 gr. C. (34 gr. P.). nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. Voorm. te 2 uur; nam. te 2 uur 14 min. Voor Maandag. Voorm. te 2 uur 30 min.; nam. te 2 uur 46. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 19 MAART. Leiden Doopsgez. Gem.: Voorm. halfelf. ds. ten Cate. Eglise Wallonne: dix heures et demie, Mr J. Arnal. pasteur a Amsterdam. Evang Luth. Gem.: Voorm. halfelf, prof. dr. I G. J. Thierry. Geref. Kerk in H,V. (Patrimonium!: Nam. 5 uur. de heer A. van Kampen. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, dr. P. D. TJalsma van Rotterdam. Rozekruisersgenootschap (Z.W. Singel 106): Voorm. halfelf. de heer M. Hos Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis!: Voorm. halfelf. ds. G. W. Melchers van Den Haag. Vrije Kath. Kerk (Vreewljkstr. 19): Voorm. halfelf. Gez. Mis. Hooglandsche Kerk: Voorm. halfelf (jeugd dienst), dr. J. Riemens. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk. Dorp: Voorm. 10 uur. ds. L. R. Aalbers van Ouder-Amstel en nam. 6 uur. ds. IJ. Alkema. Oost: Voorm. 10 uur. ds. IJ. Alkema en nam. 6 uur. ds. H. v. d. Linde. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. J. Knoppersen. Doopsgezinde Kerk: Voorm. 10 uur, ds. R. C. de Lange. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. H. C. Binee van Zaandam. Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien de heer Groenendijk Jr. van Scheve- ningen: nam. halfzeven ds. v. Beusekom. Geref.. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven ds. Moolhuizen. Alphen a. d. Rijn Ned. Herv. Kerk (Ouds- hoornscheweg)Voorm. 10 uur. dr. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat): Voorm. half tien en nam. half zeven. ds. Fokkema van Delft. Ned. Herv. Kerk Julianastraat)Voorm. half tien. ds. Scheers (H.D.); nam. half zeven, ds. Stehouwer. Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. half zeven, de heer Godthelp. Kinderkerk „BethelVoorm. 10 uur. de heer Zonneveld. Geref. Kerk (Hooftstraat)Voorm. 10 urn en nam. half zeven. ds. Hartkamp. Geref. Kerk (.Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur (H A.) en nam. 6 uur (H.A. en Dankz.), ds. Mulder. Geref. Kerk (De Ruyterstraat)Voorm. 10 u. (H.A.) en nam. 6 uur (H.A. en Dankz.)ds. Bosch. Martha-Stichting: Voorm. 10 uur, ds. Meijer. Chr. Geref. Kerk (V. Reedestraat) Voorm, half tien en nam. 6 uur, leesdienst. Lokaal van MandersloostraatVoorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uui en nam. 5 uur, ds. Chr. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Katwijk a. Zee Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur. ds. Ingwersei}. Geref. Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 en nam. 6 uur, leesdienst. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. van Binsbergen; nam. half zeven, ds. Streeder van Leiderdorp. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk (verbeterde opgave): Voorm. 10 uur. ds. Streeder; nam. half zeven, ds. F. C. v. Binsbergen van Koude kerk. Kinderkerk (Kerklaan 2): Voorm. half elf, de heer R. v. d. Hoek. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven. ds. Dijk. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: geen opgave. Geref Kerk: Voorm. half tien en nam. half drie, ds. Aalders. Lisse Ned. Herv. Kerk: Voorm, 10 uur, de heer Lefeber; nam. 5 uur, ds. van Niftrik van Rijnsburg. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 4 uur dr. Th. Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. A. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 4 u. ds. Ligtenberg <H.A. en Nabetrachting). Oud-Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. half drie, leesdienst. LICHT OP VOOR FIFrSERg ea. Zaterdag: 6,35 nam. tot 5,39 voorm. Zondag: 6,37 nam. tot 5,36 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 18 Maart op: 4 uur 48; onder 15 uur 43. 19 Maart: op 5.09 uur; onder 16.48 uur. Noordwük Binnen Ned. Herv. Kerk: V.m 10 uur en nam. half zes. ds. W. W. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zes. ds. H B, Visser. Prot. Bond (Lindenplein)Voorm. half elf, ds. Rappold van Alkmaar. Noordwijk aan Zee Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 en nam. 5 uur. ds. N, J. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds, B. Bouma. Geref. Kerk (H.V.)Voorm. 10 uur, de heer A. v. Kampen: nam. 5 uur. leesdienst. Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. ds. Geer ling. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam, half drie (Voorb. H.A.), ds. v. d. Bos. Rem. Kerk: Geen opgave. RÜnzaterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. ds. C. van Harten van Zevenhoven. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam 6 uur. leesdienst. Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. ds van Niftrik; nam. 5 uur. de heer De Hoop. Kerkzaal: Voorm. half tien, de heer De Hoop; nam. 5 uur. ds. R. P. A. Rutgers van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien, ds. A. J. W. Vogelaar van Lemelerveld; nam. 6 uur, ds. Van der Loo. Geref. Kerk Voorhouterweg)Voorm. half tien, ds. Van der Loo; nam. 6 uur. ds. Vogelaar. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur. leesdienst. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien ds. van Beusekom van Aarlanderveen; nam. half zeven, geen dienst. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 u.. leesdienst. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Warner. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 u. ds. Veldkamp; nam. half zeven. ds. Boers van Scheveningen. Voorschoten Ned. Herv. Gem.: Voorm 10 en nam. 5 uur. ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur de heer W. C. Feitkamp. cand. te Katwijk a. Zee. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Kampen G. de Vries te Heerde- voor Leens H. F. C. de Boer te Marssum. GEREF. KERKEN. Beroepen te 's-Hertogenbosch H. Veltman te Doornspijk. kantongerecht alphen. Gevolgen van den Broodoorlog. Ter strafzitting van het kantongerecht kwam aan de orde de zaak tegen een bak ker uit Nieuiwveen, die zich had te ver- entwoorden wegens overtreding der vesti gingswet. Als getuige werd gehoord de heer W V directeur van de NV. waar van verdachte het brood verkoopt Allereerst ontstond met dezen getuige een discussie over het begrip bakker- directeur of directeur van de N.V. Deze getuige weigerde inlichtingen te geven over de verhouding die tusschen de N.V. en verdachte bestond nl. of hij in dienst dezer N.V. was of op provisie werkt. Nadat de kantonrechter hem met af zondering en gljzelirig had bedreigd, ver klaarde hij tenslotte dat verdachte voor zijn N.V. op provisie werkt en het over gehouden brood kan teruggeven. De ambtenaar, die het ten laste gelegde bewezen achtte, vorderde een geldboete van f. 20 subs. 10 dagen De kantonrechter bepaalde zijn schrif telijk vonnis op 29 Maart a.s. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Huurkoop-misère. Een Juffrouw uit Leiden kocht in huur koop een stofzuiger. Maar het ging helaas ook hier zooals het in veel gevallen gaat, het haperde met de betaling. Er werd aoht keer 85 cent be taald, en toen werd de stofzuiger be leend. Dat leverde verduistering op, waar voor de juffrouw nu terecht moest staan. „Het was te voorzien dat het zoo gaan zou", meende de politierechter. „Als Je nu aan zulke meftschen stofzui gers verkoopt, moet het wel vast loopen". Ook de officier vond dat de stofzuiger- „U bent aan zet!" Maar hij hoort niets, hij merkt niets - hij is een voudig „wèg" van zijn pijpje Roode Ster. Wat een heerlijk aroma, hoe geurig en mild! Zoo smaakt toch alléén maar Niemeijer'sRoode Sterl NIEMEIJER'S ZELDZAAM ZACHT EN LICHT IN DE PIJP' 6, 10 en 13 et. per half ons 1241 (Ingez. Med.) koopman niet juist had gehandeld, en in verband hiermede vorderde hij 14 dagen gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Het vonnis werd drie weken voorwaar delijk met een proeftijd van drie Jaar. Diefstal in dienstbetrekking. Een koopman te Wassenaar was op zekeren dag tot de ontdekking gekomen, dat de bij hem in dienst zijnde knecht geperst alluminium mee nam, en dat ver kocht. Behalve dit, had de knecht ook nog geld verduisterd, totaal wel een bedrag van f. 400. De officier was over verdachte slecht te spreken, en vond dat hij het vertrouwen leelijk had misbruikt. Daarom vorderde hij twee maanden ge vangenisstraf. De politierechter wilde hem nog een kans geven en legde vijf maanden gevan genisstraf voorwaardelijk op met een proeftijd van drie jaar. Ten overstaan van notaris H. M. Markusse te Leiden: Het fabrieksgebouw met erf en open terrein benevens alle machinerieën, gereedschappen en verderen inventaris te Hazerswoude tus schen Rijn en Dijk aan den Rijndijk A 146a genaamd „De Rijnstreek" groot 1445 c.a,, totaal inbod f. 10.511.10, kooper de heer C. J. Ver meulen te Boskoop c.s. voor f. 12.911,10. Het winkelhuis met afzonderlijke bovenwo ning Oude Vest 55. hoek Lange Mare. groot 68 c.a., alsmede het magazijn Lange Mare 29, te zamen ln bod f.5070, kooper de heer G. A. van RooUen te Barwoudswaarder voor f.5470. Het pakhuis Koddesteeg 4 in bod f. 240, koo per de heer H. Niepoth q.q. te Leiden voor f. 240. Het heerenhuis en erf, Hoogewoerd 118a, in bodf. 3600, kooper de heer M. O. v. Straten q.q. te Leiden voor f.3675. Het Burgerwoonhuis met tuin en zijpad Meerburgerstraat 1, in bod f.4050, kooper de heer G. van Zeist te Leiden voor f4050. HEDEN: Den Burcht: Mandolinever. „Kunst en Ge noegen". 8 uur nam. Evang. Gem.: Samenkomst te 81/4 u. nam. Zondag. Evang. Gem. Samenkomsten te 10 uur v.m. en 6^ uur nam. Leger des Hells: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam. Oegstgeest Geversstr. 13)Gem. Gods. 8 uur nam. Maandag. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling „Men- schen van onzen stand", 8.15 uur nam. Oud-Hortuszlcht: Leldsche Radlover. 81/4 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen, 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—6 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De Bakvisch". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Marionetten". Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.16 uur nam;: „Marie Antoinette". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur, Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „In de schaduw der misdaad". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2K uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CuHureele Films Zaterdag nam. 2V» uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „De spion der landers". Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwijk aan Zee): „Op de planeet Mars". De avond-, nacht- en Zondagdienst dei- apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 18 t.m. Vrijdag 24 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, Telef. 1060 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Telefoon 1313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhclminapark 8, Telefoon 174. De geneskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Alphen, Van Drlesum, P. van Es. Film en Hovens Gréve. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Hugenholtz, tel. 390. 1. Van welk land ls het eiland St. Eustatlus? 2. Voor hoeveel Jaar wordt de gouver neur-generaal van Ned. Oost-Indlë be noemd? 3 Wie was Thorbecke, Groen van Prin- sterer, Abraham Kuyper? Antwoordenpag. 2 van het Derde Blad Vraagt thans prijs. MOLENSTEEG 27 - Tel. 1375 (na 6 uur 3247) 1327 (Inset. Med.) Luxor-Theater. Deanne Durbin was gisteravond weer in Luxor en ter gelegen heid van haar optreden had de directie voor een groot aantal Leldsche meisjes de mogelijkheid opengesteld de première gra tis bij te wonen. Zóó groot was echter de toeloop dat er honderden moesten worden afgewezen, hoewel er te ruim halfacht reeds aan 150 melskes toegang was ver leend. Dat het theater onder deze omstan digheden vrijwel uitverkocht was. spreekt vanzelf want er bestond ook verder na tuurlijk groote Interesse voor Deanne Dur bin als „De Bakvisch" en er heerschte daar door den ganschen avond een opgewekte, soms bijna luidruchtige stemming, niet het minst doordat de Leidsche bakvlschjes (die door de firma Van der Kloot op choco-ijs werden getracteerd het populaire filmster retje voortdurend levendig hebben toege juicht! De film was overigens aller aandacht ten volle waard. Wij zien Deanne hier verheid worden op een twintig jaar ouderen gast van haar ouders, die als journalist in het buitenland vele avonturen heeft beleefd en daardoor haar fantasie op lichtelijk over dreven wijze weet te boeien. Wel doet de padvindersclub. waartoe zij behoort en die den bezoeker uit het hem toegewezen tuin huis verdrijven wil omdat haar op die ma nier de gelegenheid tot repeteeren ontno men wordt, aanvankelijk alle moeite om Trem af te schrikken, maar spoedig wordt, Deanne haar clubgenooten ontrouw door zelfs de revue voor hem in den steek te laten en hem te bewegen niet te vertrek ken. Haar gevoelens vertelt de bakvisch in haar „dagboek" en die korte stukjes zijn eerst amusant en daarna op den duur nog al dwaas. Als de ouders achter de waar heid komen lachen zij in den beginne ook, om dan evenwel dra tot de conclusie te komen dat het niet zoo gemakkelijk is een 16-jarig meisje iets uit het hoofd te praten waar zij haar zinnen op gezet heeft. Een vrij goedkoop trucje brengt echter de op lossing. Het meisje wendt zich verontwaar digd van haar „Ideaal" af en de rust Is teruggekeerd, in het gezin zoowel als in het hart van Deanne, die nu maar al te gauw haar leed volkomen vergeten ls De Universal heeft van dit scenario een uitstekende film gemaakt, waarin Deanne Durbin bewijst dat zij niet alleen voortref felijk zingen, doch ook goed acteeren kan. Haar kinderlijk-enthousiaste en onbevan gen spel boeit zonder ophouden. Het ls amusant en frlsch en zonder veel preten ties. En wat een groot aantal kostelijke typen vindt men verder onder die groep kinderen, die meewerken aan de voorberei ding van de revue! Daar zien wij een mooie rol van den eens beroemden Jackie Cooper en o.m. een twee turven hooge kleuter, die voorloopig nog te Jong is voor de lagere school, maar filmspelen kan als de beste. Van dit meisje zal men in de naaste toe komst nog wel eens meer hooren. Men ont- houde haar naam. Zij heet: Juanita Quig- ley. De rol van den journalist, op wien de bakvisch „doodeüjk'' verliefd wordt, ls in goede handen bij Melvyn Douglas, wiens spel overtuigend is en geestig, Ook Luxor's bijprogramma is de moeite waard. In een Ufa-film zijn Georg Alexan der. Oskar Sima, Hilde Krahl en Albert Mastenbroek de voornaamste personen en dat waarborgt een genoeglijken avond. Rex-Theater. „De spion der lanciers" is een spionnage-film met een uitermate spannenden inhoud en voortreffelijk ge speeld door vooraanstaande artisten, onder wie Dolores del Rio, Peter Lorre en George Sanders de voornaamste zijn. In 1917 werd in de Argonnen een Duitsche luitenant, baron van Rohbach onder de gevangenen opgemerkt, die als twee druppels water op den Engelschen luitenant-ter-zee Michael Bruce geleek. Deze laatste werd in de ge legenheid gesteld om von Rohbach nauw lettend te observeeren, zijn houding en ma nieren te bestudeeren, in het kort om von Rohbach te worden. En dan zien we Bruce zoogenaamd ontsnappen, in Berlijn als na- tionalen held met muziek ingehaald wor den en begroet worden door Dolores Darla, een lokvogel van den Duitschen contra- splonnagedienst. Men laat de aandacht op Bruce echter niet verflauwen De danseres Dolores Daria, die hem inmiddels is gaan beminnen, redt hem zelfs uit een sluw-ge- zetten strik. Men laat hem namelijk weten, dat op de Engelsche admiraliteit een spion voor Duitschland werkt: wordt die gear resteerd, dan weet men dus, dat von Roh- bach-Bruce het bericht doorgegeven heeft. Dolores smeekt hem, het bericht niet door te geven. Op een feestavond, welke de be treffende generaal geeft ter eere van den ontsnapten held „von Rohbach", krijgt de generaal een beroerte, Bruce ontfutselt hem zijn sleutels en daarmee het groote plan van het offensief. In een uitermate spannende achtervolging weet Bruce zijn belagers te ontsnappen en naar Zwitserland uit te wijken, terwijl Dolores Darla gefusil leerd wordt George Sanders speelt de dub belrol en hij doet dit meesterlijk. Verder treft men nog menige goed-getypeerde creatie aan ln dit boelend relaas van splon- nage en contra spionnage. „De barones en de butler" is een genoeg lijk blijspel van een butler, die in dienst ls bij een minister-president en door zijn politieken invloed zijn meester laat duike len, en van een barones, de dochter van den premier, die in liefde ontvlamt voor den butler. Geestig, raak en bekoorlijk wordt dit blijspel, dat onder den titel „Jean" reeds een succes op het tooneel was, ge speeld door Annabella en William Powell, een volmaakt paar. Trlanon-Theater. Het aantal films, waarin groote zangers optreden is legio. En als we zulke films gaan zien, dan moeten we niet verwachten van den hoofdpersoon prachtig spel te zien. Zangers zij nu een maal geen filmsterren en zij zullen het, een uitzondering daargelaten, ook wel nooit worden. Zoo ls het ook In de film „Mario netten", waarin Benjamlno Gigll de hoofd rol vervult. Gigli is in deze film uitsluitend zanger en als zoodanig moet men hem ook beoordeelen. Men mag tusschen hem en den een of anderen fllmspeler van naam geen vergelijking trekken, om de eenvou dige reden dat hl), zooals gezegd geen film- artist is en ook niet zijn best doet om er een te zijn. Zijn spel is kinderlijk, hij zegt eigenlijk meer een lesje op. dan dat hij speelt, doch zijn zang. en daar gaat het tenslotte ln deze film toch om. is mooi als altijd en maakt deze film voor liefhebbers van een prachtige stem tot een waar genot. Laat Gigll ons genieten van zijn stem, de beide filmkomieken Paul Kemp en Theo Lingen amuseeren ons weer kostelijk met hun geestig spel. Behalve dit edele tweetal is er nog de grappige en levenslustige pseudo-gravin (Lucie Englishl. de ver waande Deensche journaliste (Carla Rust) en de vaderlijke zangleeraar Richard Ro- manowskl. ZIJ maken de geschiedenis, die ons in deze film wordt voorgezet tot een levend geheel en vullen Gigll's tooneelge- breken op meesterlijke wijze aan. Tenslotte is er dan nog de prachtige om geving het Italiaansche wijngebied waarin deze film ls opgenomen en niet te vergeten de origineele geschiedenis, waarin speciaal de vondst van het marionetten theater en daarvan weer ln het bijzonder de slotscène buitengewoon aardig ls Voor de pauze viert de romantiek hoogtij In „De rebel van Texas". Het ls een zware strijd die de ranches mosten voeren om hun vee In veiligheid te brengen. Gendar merie, brand, storm, water en talrijke an dere enorme moeilijkheden moeten worden overwonnen. Ook in deze film komen en kele zeer fraaie natuuropnamen voor. Casino-Theater brengt ter afwisseling weer eens een twee-weeksche seriefilm, welke echter In éón programma, dus zoowel vóór als na de pauze, vertoond wordt. „In de schaduw der misdaad" heet deze lange film, waarin de hoofdrol gespeeld wordt door Rln Tin Tin Jr., een wolfshond met een opmerkelijke schranderheid. Rln Tin Tin is voorts het toonbeeld van trouw aan zijn baas en voor diens vijanden een voort durend gevaar. Hij springt ze naar de keel, sleurt zijn tegenstander over den grond, vliegt inmiddels op een anderen belager toe, en blijft steeds na een opwindende worste ling meester van het terrein. Zijn schran derheid demonstreert zich in het onmiddel lijk begrijpen van een bevel, het overbren gen van brieven en in het zorgen, dat zijn achtervolgers het spoor bijster raken. Rin Tin Tin Jr. maakt ln deze film met zijn baas, een recordvlieger, een luchtreis om de wereld Het vliegtuig verongelukt ln Alaska, zijn baas sterft en Rln Tin Tin komt terecht bij een troep wolven, waar van hij de leider wordt. Maar hij vindt een nieuwen baas en met dezen raakt hij in een reeks opwindende avonturen verzeild. In het verhaal is ook nog sprake van een geheimzinnige uitvinding, een apparaat, dat een gevaarlijke straal uitzendt, welke ben zine op grooten afstand tot ontploffing kan brengen. De verschillende avonturen volgen elkander ln snel tempo op en men zou twee kolommen noodig hebben, om een eenigszlns volledige beschrijving te geven van de sensationeele voorvallen, welke zich op het doek afspelen. Genoeg zij, dat Rin Tin Tin tallooze malen zijn baas en diens vrienden redt uit de hachelijkste situaties en dat ook de revolver een belangrijke rol speelt in dit verhaal van actie en span ning. Erankle Darro, die ln dit soort fums een haast onmisbare figuur is, Fred Kohier de kortgeleden overleden acteur, die altijd de schurkenrol speelt en vele anderen ver tolken deze seriefilm, waarvan de liefheb bers van het genre kunnen smullen. Lido-Theater. Hetgeen in de lijn der verwachting lag is geschied: de prachtige Metro-Goldwyn-Mayer jubileumfilm Antoinette" met Norma Shearer in °e hoofdrol is geprolongeerd. Wie In de afge- loopen week niet in de gelegenheid was deze lndordaad ontroerend mooie film zien, raden wij van harte aan. zulks in ae komende dagen te doen. Wij zijn ervan overtuigd, dat niemand er spijt van,f^ hebben ons advies te hebben opgevolgd 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6