Neuscatarrh Uit de Rijnstreek [EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 17 Maart 1939 ViSSCHERIJ-BERICHTEN AARLANDERVEEN. Jaarvergadering Ned. Herv. Jongelings- vereeniging „Immanucl". In het vereenigingsgebouw vergaderde de Ned. Herv. Jongelings-Vereen. „Imma nuel" onder groote belangstelling. Ds. G. Th. van Beusekom opende met het laten ringen van Ps. 68 vers 10 en ging voor ln gebed. Daarna las spr. een gedeelte voor uit Ps. 119. Spr. heette in het bijzonder de vele afgevaardigden der verschillende om liggende gemeenten welkom. De secretaris de heer C. v. Doorn bracht een geestig verslag uit over het afgeloopen jaar. Uit dat van den penningmeester, den heer A. Walraven, bleek dat het batig saldo f. 20,30'/, bedraagt. De voorzitter dankte voor hetgeen zij voor de vereen, deden. Daarna hield de heer C. van Doorn een Inleiding over „De verzoeking van Jezus in de Woestijn". Daarna volgden ver schillende voordrachten en samenspraken. Ook de opstellen van de heeren Z. Berger en J. de Graaf waren zeer geslaagd. Het hoogtepunt was een goed verzorgd tableau. Na afloop van het uitgebreide program ma, dat afgewisseld werd door zang en muziek, dankte ds. van Beusekom alle medewerkenden. Ook de afgevaardigden dankte spr. voor hun gelukwenschen. Ds. van Beusekom sloot hierna met het laten tingen van een psalmvers en dankgebed. ALPHEN. Mooie uitvoering van „Onder Ons". De Chr. mandolineclub ..Onder Ons" gaf ln het gebouw „Jonathan" onder leiding van den directeur den heer B. Polak haar jaarlijksche uitvoering. De belangstelling was zeer groot, zoodat de zaal geheel bezet was. De avond werd geopend door den heer G. van Staalduinen, die een kort openings woord sprak. Direct daarop werd een aan vang gemaakt met de uitvoering van het teer mooie programma. Reeds direct bleek dat „Onder Ons" een moolen muziekavond zou geven. Zoowel de verschillende gespeel de marschen, ouvertures als walsen werden over het geheel zeer mooi gespeeld. Ook de kwartetnummers hadden een fraaie vertol king. Een langdurig applaus was het beste bewijs, dat door het publiek bijzonder werd genoten. Het geheel werd afgewisseld door eenige fijne pianosoli van de pianiste mej. Oppelaar en door een zeer goed uitgevoerde samenspraak getiteld „Huisvredebreuk". Spel en voordracht waren zeer goed. Voor de leden en den directeur werd het een succesrijke avond, waarop men met ge noegen kan terugzien. De goedgeslaagde avond werd door den heer van Staalduinen gesloten. As. Woensdag zal ln onze gemeente een speldjesdag worden gehouden ten bate van de Chr. Vacantiekolonles alhier. ALKEMADE. Vereeniging van Oud-Cursisten. Alhier werd een vergadering tusschen de besturen van den L.T.B. en de Gezellenver- eeniglng belegd om te komen tot een veree niging van oud-cursisten. Er is een voorloopige commissie benoemd uit deze organisaties om de eerste werk zaamheden te regelen. In het belang der Veensche Tuinderij en Ier noodzakelijke vermeerdering van vak kennis is deze vereeniging van zeer groot belang. BODEGRAVEN. Vergadering Chr. Schoolvereeniging. Onder leiding van den heer J. J. Veer man vergaderde de Chr. Schoolvereeni ging. De vergadering was goed bezocht. De jaarverslagen werden uitgebracht, waarbij o.a. uit het verslag van den secretaris, den neer D. Hoornstra, bleek dat het een rustig jaar was, dat het personeel der scholen ongewijzigd bleef en dat speciaal de ULO- school vrij snel in leerlingenaantal is toe genomen. 10 van de 12 candidaten voor net examen slaagden. De penningmeester, ie heer G. van Leeuwen, had een juiste sluitende rekening, niettegenstaande be langrijke verliezen op de exploitatie van ie scholen. Inplaats van de heeren C. de Graaf en N. Hoogendoorn, die aftraden, ''orden als bestuurslid gekozen de heeren k>h. v. Geer en Jo/h. Hoogervorst. In de financieele commissie werden benoemd de heeren v. Ghesel Grothe, L. C. Hoogervorst 'n J. C. Notte&man. I De jaarvergadering van de woning- wuwstichting „Bodegraven" werd gehou- ien op het gemeentehuis. Het financieel terslag van den penningmeester, notaris Kriisemann was ln optimistisdhen toon ge steld; alle 36 huizen zijn bewoond. Beslo ten werd alle huizen opnieuw te verven. slag van den stand der financiën, waaruit bleek, dat de kas sluit met een batig saldo van f8.43'/i. Beiden functionarissen werd dank ge bracht voor al hun aroeid aan de vreeni- ging bewater De heer J BlijJeven werd met pp één na alg st. ais bestuurshd herkozen. Verschillende hu'shoudelijke zaken, de vereeniging betreffende werden daarna in der. 1 reede besproken en naar genoegen af gehandeld waarna sluiting volgde. BOSKOOP. Causerie van ds. Schermerhorn. De Hel waarin wij Leven" was het on- «rwerp, waarmede ds. Schermerhom voor «e vier plaatselijke vredesvereenlgingen en jamenwerkend in den Vredesraad „Bos- •oop" in hotel „Klaassen" optrad. Na een inleiding van den voorzitter, gaf ?s Schermerhom een juist beeld van de "edendaagsche verwarring en oorlogsdrei ging buiten onze landsgrenzen en van den t-rnccr.cn toestand in het wereldgebeu- 'tn. waarbij spr. speciaal stilstond bij de jongste gebeurtenissen in Tsjeoho-Slowa- "Je. Na gedachtenwisseling werd deze zeer tied bezochte vergadering gesloten. HAZERSWOUDE. Vergadering „Calvijn". De Ned. Herv. Kiesver. „Calvijn" hield in bovenzaal van het Oude Raadhuis een ledenvergadering. De voorzitter de heer A. A. Matze opende "et samenzijn met gebed en schriftlezing, ei sprak een kort woord. De secr. de heer t Noordam las de notulen en de penning meester, de heer C. W. Oppelaar deed ver KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Bijeenkomst „Nederland en Oranje". De A.-R. kiesver. „Nederland en Oranje" vergaderde. Als spreker trad op ds. Broek stra van Oegstgeest. Na opening door den voorzitter wees ds. Broekstra op het be lang van den dag der candidaatstelling voor leden van de Prov. Staten. In herin nering werd gebracht de Jongste radio rede van H. H. de Koningin, ln het bij zonder het slot „Ohrlstus vóór alles". In dit teeken staat ook de strijd, welke wij op politiek voeren. De A R. partij is „interker kelijk"; onder haar banieren kunnen zich allen scharen, die Christus erkennen als de Koning. Vervolgens werd gewezen op de groote beteekenis. welke de Prov. Staten hebben, niet alleen principieel, maar ook practisch. Spr. wekte op tot eenparigen en kraohtl- gen strijd bij de as, verkiezing tot de Eere van Gods naam. De voorzitter dankte den spreker en hoopte, dat allen naar de mate hunner krachten ook bij de a.s. verkiezin gen het Pro Rege (vóór den Koning) zou den betrachten. Ds. Broekstra sloot met dankzegging. Vergadering Chr. Koudekerk's Gemengd koor. In de Ned. Herv. Kerk vergaderde het Chr. Koudekerk's Gemengd koor onder lei ding van den heer P. de Rook met piano- bgeleidlng van mevr. Spaargaren-de Roode van Oegstgeest. Ds. van Blnsbcrgen opende met het zin gen van Ps. 150 1 waarna gebed volgde. Spr. heette allen hartelijk welkom, waarna het koor Inzette met eenige goedgezongen koornummer, o.a. „In 't Woud" van Jac. Bonset enz. Mej. L. Boer gaf eenige soli ten beste. Het mannenkoortje, gevormd uit het geheele koor zong vier nummers, waarvan vooral het bekende „Domlne, sal- vum fac Reginam nostram" vail A. Gte- sen ln het kerkgebouw prachtig klonk. Na de pauze werden nog tal van nummers uitgevoerd o.a. „Koren" van Alph. Fran ken, „Sneeuwklokjes" van P. A. de Genestet en „De Winter" van Th. Loots, die zeer voortreffelijk gezongen werden; tot slot volgde het „Rustig ondergaan" van G. Hamm. De collecte ten bate der kerk en veree niging bracht op f. 18.85. De pianobegelei ding was bij mevr. Spaargaren ln goede handen. Dis. v. Binsbergen dankte het koor en den directeur, den heer P. de Rook. waarna deze succesvolle avond door ds. van Blnsbergen met het laten zingen van „Halleluja, eeuwig dank en eere" en dank gebed gesloten werd. Donderdag 23 Maart as., des namid dags 2 uur, zal er aan de dokterswoning gelegenheid zijn tot kostelooze ln- en her inenting. Trouwboekjes of geboortebewij zen der kinderen moeten worden meege bracht. LEIMUIDEN. Jaarvergadering „Draagt elkanders lasten". De voorzitter, de heer P. Rietdijk opende de vergadering der Ver. voor noodzakelijke ziekenhuisverpleging „Draagt elkanders lasten" en heette speciaal welkom den ge neeskundigen adviseur dr. Stapensea. De burgemeester had bericht ingezonden van verhindering. De secr., de heer D. Hakker, deed verslag van de werkzaamheden der vereeniging in het afgeloopen boekjaar, waarna de penningmeester, de heer C. Beuk, verslag deed van het geldelijk be heer. Hieruit bleek, dat op 1 Maart 1939 als lid stonden ingeschreven 445 gezinnen met een totaal van 2034 leden, waarvan 1351 als betalende, alzoo een vermeerdering van 1 gezin met 7 leden ook de betalin gen stegen met 7 leden. Van het ln Sep tember opgerichte tusschentarief werden 198 gezinnen met een totaal van 957 per sonen lid. Bij het operatiefonds gaven zich 27 gezinnen met 101 leden op. 5 dona teurs steunen de vereeniging met een totaal bedrag van f. 16.—. BIJ het afsluiten van het boekjaar werden nog 4 leden in een zie kenhuis verpleegd. Gedurende het boekjaar werden 40 leden opgenomen. In totaal wer den voor rekening van de vereeniging 44 leden ln een ziekenhuis opgenomen. Het totaal aantal ligdagen was 858. Twee le den zijn in een ziekenhuis overleden. De ontvangsten bedroegen f. 2701.75, de uitga ven f. 2729.82. Hieruit bleek, dat het we derom geen gunstig jaar voor de vereeni ging is geweest. Het reservekapitaal be draagt f. 1800.—. Namens de commissie bracht de heer Buicks verslag uit; deze heeft alles in orde bevonden. Den pen ningmeester werd dank gebracht voor zijn beheer. De aftr. bestuursleden, de heeren van der Bregge en Hakker werden her kozen. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening 1939 werden benoemd de heeren Roos, van der Kamp en van Velzen. Het bestuur deelde mede, dat de leden maar eenmaal per boekjaar in een ziekenhuis voor hetzelfde ziektegeval kun nen verpleegd worden. Het bestuur zal zien of er een klasse voor langeren duur der verpleegdagen bijgevoegd kan worden. Den bode Heuzen bracht de penningmeester dank voor zijn goede werkzaamheden. Hierna sluiting. openingswoord sprak. Spr. dankte voor de veelzijdige medewerking, bestaande in het organiseeren van den bazar, maar vooral ook in het geven van prijzen. Zeer vele en ook voor het meerendeel zeer mooie ge schenken waren voor dit doel ingekomen. Sp. hoopte, dat de bazar aan de gestelde verwachting beantwoorden mag. Het geheel maakt een prettlgen Indruk; alles is afgezet met oranje- en vlaggedoek en met de ruimte ls gewoekerd om de tal rijke vermakelijkheden een behoorlijke plaats te geven. Ledenvergadering Ziekenhuisfonds. In café „De HOllandsche Leeuw" alhier vergaderde het Ziekenfonds .Onderlinge Hulp", onder voorzitterschap van den heer J, D. van den Helder Slechts een achttal leden gaf blijk van belangstelling. Het jaar verslag van den penningmeester werd goed gekeurd. Hieruit bleek, dat men ln 1938 aan contributie heeft ontvangen f. 2942.62. De uitgaven bedroegen f.2247 90. De totale ontvangsten waren f. 2944.37. een saldo dus van bijna f. 700. In het afgeloopen jaar zijn gedurende 855 verpleegdagen 56 pa- tienten verpleegd. Hiervoor werd uitgegeven f. 1657. Met alg. st. werd artikel 4 v2n het regle ment aldus gewijzigd, dat er een reserve fonds gesticht zal worden zulks in verband met de Ziekenfondswet. De aftr. bestuurs leden P. Boer. S. Kuijf en W. Verhage wer den herkozen. Tot kas-verificateurs werden aangewezen zuster Knibbe, G. Bodegraven en A. Verburg. NIEUWKOOP. Bazar Volksonderwijs. In de kolfbaan van het café De Hol- landsche Leeuw", werd een bazar geopend, uitgaande en ten bate van de afd. Nieuw koop van Volksonderwijs. Tal van genoodigden waren aanwezig toen de voorzitter, de heer J- J. Derks het RIJNZATERWOUDE. Vergadering Mij. „Tot nut van 't Algemeen" Voor een stampvolle zaal voerde de too- neelclub „Eigen krachten" op het stuk „Vadertje Langbeen". De voorzitter van het Nut, afd. Rljnzaterwoude. de heer J. Bo- daan. sprak het welkom tot de vele aan wezigen en bracht bij voorbaat hulde aan de speelsters en spelers, die het hadden aangedurfd om met zulk een blijspel voor het voetlicht te treden. Die hulde hebben de spelers .wel verdiend. Het was een prachtavond, de rollen werden vlot ge speeld en ook de décors waren op voor beeldige wijze verzorgd. Het bekende or kest „De Marinuccy's" uit Haarlem ver leende muzikale medewerking. Na afloop werd aan de damesleden van „Eigen Kracht", door den voorzitter elk een mooi bouquet bloemen aangeboden. Bij mon^ van den heer J. Bos uit Ter Aar 'een der medespelenden) werd den voorzitter dank gebracht, voor het geheel belangelooze werk, dat hij als kunstschilder en voor zitter van het Nut voor de tooneeiclub heeft gedaan. Hierna volgde tot besluit van dezen ge slaagden avond een gezellig dansje. De a.s. Gemeenteraadsverkiezingen. De verkiezingen voor de leden van den Raad der gemeente Rijnzaterwoude is be paald op Donderdag 25 Mei as. Raadsagenda. De raad kamt Vrijdag 27 Maart des na middags halfaoht bijeen. 1. Notulen, 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W, tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling tusschen de gemeenten Alkemade, Leimuiden en Rijn zaterwoude betreffende den aanleg en de exploitatie van de drinkwaterleiding. 4. Wijziging begrooting 1938 en 1939. 5. Wij ziging ambtenarenreglement. 6. Behande ling schrijven van den Minister van Staat, Commissaris der Koningin ln de Prov. Z.- Holland inzake de veldwachtersverorde ning. TER AAR. Winterlezing. In de Ned. Herv. Kerk sprak ds. Bos van 'sGravenhage over .Heeft gelooven afge daan?" Na opening met het laten zingen van Ps. 95 1 en 4 en voorlezing van Ps. 46 schetste spr. den ontzaglijken nood op sociaal, zekelijk en geestelijk gebied. Het vertrouwen ln de samenleving is grooten- deels verdwenen. Jonge menschen groeien vaak op zonder iets te weten van datgene, wat rust kan geven voor de ziel. De gees telijke nood ls in en buiten de kerk. De eene groep meent het nog beter en zuiver der te weten dan de andere maar op bui tenstaanders oefent deze strijd om haar kloverijen weinig aantrekkingskracht uit. Het geloof wordt door velen beschouwd als te behooren tot het verleden. Daarom is het goed stil te staan bij de vraag; „Heeft gelooven afgedaan?" Is het nog wel noodig naar de kerk te gaan? vragen vooral ln de groote steden breede massa's zich af. BH wat er rest moet onderscheid worden ge- gemaakt tusschen geloof en geloovigheid, waartusschen apr- het verschil uiteen zette. „Geloof" is vasthouden aan God, „geloovigheid" aan datgene, wat menschen organiseeren. In het leven van duizenden heeft .gelooven" afgedaan, de geloovigheid echter tiert weliger dan ooit. Er demon streert zich een geweldige rellgfoseiteit in de kerk, in stroomingen als het spiritisme en vele andere. Er ls misschien nog nooit zoo'n geloovige tijd geweest. Maar het ergste ls, dat veel van dat geloovig gedoe, ontoegankelijk ls voor de liefde van Chris tus. H.M. de Koningin heeft gesproken van een innerlijken drang waaruit daden van geloof, zelfverloochening en zedelijfcen moed voortkomen. Het Nederlandsche volk heeft hiervan voor een groot deel géén weet meer van, omdat het aan „geloovigheid" doet. Na nog te hebben stilgestaan bij de moei lijkheden in de kerk, waar het vaak een vasthouden aan bepaalde dogma's is en niet aan den Drieëenlgen God zelf citeerde spr. Jezus. Die zei: „Indien gil deze dingen weet. zalig zijt gij als gij ze doet". Luther nóch Calvijn, doch alleen Jezus Christus kan den mensch helpen Het onkruid der geloovigheid zal door ieder christen op de knieën uit eigen leven moeten worden uit geroeid. Dan kan het Evangelie groeien. Gelooven heeft niet afgedaan, aldus be sloot spr., want er ls nog nooit een tijd geweest waarin het zóó noodig is zich te leeren vasthouden aan en te verdiepen in Jezus Christus en Ziin genade. Jaarvergadering BJoemkweekersvereeniging. In het bondscafé vergaderde „Bloemen- lust" onder voorzitterschap van den heer A. J. Nieuwenhuizen Na de opening werd ter sprake gebracht de onkosten aan de veiling te Aalsmeer, welke thans 11 °/o be dragen en waarvan het bestuur getracht heeft vermindering te verkrijgen. Het is evenwel niet mogelijk gebleken in de be sprekingen met het bestuur van de Aals- meersche veiling dit doel te bereiken, zoo dat hetzelfde tarief voor het komende jaar zal gelden. De penningmeester, de heer N. Hooger vorst. kwam tot een overschot van f. 31.82. wat gevoegd bij de reserve deze tot f. 874.14 doet oploopen. De omzet der leden voor zoover die te Aalsmeer wordt, geveild is gestegen met meer dan f. 6000 en bedroeg in totaal f 85.554. Hieruit blijkt dat de om zet van bloemisterijproducten regelmatig toeneemt over de laatste 10 jaar. wat de geldelijke waarde betreft, met ongeveer 40 Ais bestuurslid werd hierop herkozen de heer Jac. Lek. Na een korte rondvraag volgde sluiting. WADDINXVEEN GEMEENTERAAD. Het ontwerp uitbreidingsplan De ver betering van den Kerkweg De leges van be6met vee. De raad vergaderde. Na de ingekomen stukken stelde de voorzitter aan de orde verkoop van grond aan den Sniepweg aan den hear Kool voor den prijs van f. 2.50 per M2. Aangenomen. Besloten werd tot wijziging van den grondprijs aan de Burgemeester Troost- straat. Hierop volgde geheime vergadering ter bespreking van het ontwerp-uitbreldings- plan. Na heropening stelt de voorzitter aan de orde de verbetering van den Kerkweg hoek Oranjelaan. De gemeente-opzichter heeft 3 plannen gemaakt. De kosten zijn voor plan A -f2000, voor plan B f. 1600 en voor plan C f. 800. De minderheid van het college van B. en W is voor plan A. de meerderheid voor plan C. Na ampele bespreking werd het plan C in stemming gebracht. Hierover staken de stemmen 66. (Tegen de heeren Zoet houtmaar, Schouten, Bremmer, Bonefaas. Pille en Moons). De beslissing werd dus uitgesteld tot een volgende vergadering. Achtereenvolgens werden aangenomen de voorstellen tot wijziging Van de ge- meentebegrooting 1938 en 1939, de ge meenterekening 1937 en tot het verleenen van ontheffing van schoolgeld. Aan de orde kwam daarna het voorstel van de heeren van der Hee en Uitbeijerse om te besluiten tot teruggave van de door h. i. ten onrechte betaalde leges voor vervoer en verkampen van besmet vee. B. en W. adviseerden hierop niet ln te gaan, omdat dit ln strijd zou zijn met de legesverordening. De heer Pille deelde mede dat de finan cieele commissie eveneens van oordeel ls, dat dit voorstel niet voor aanneming vat baar ls. De af te geven vergunning wordt niet vereischt Ingevolge de veewet, het ls een gunstige beslissing van den burge meester op een verzoek waarvoor f. 0 50 verschuldigd is. De voorzitter zette uiteen, dat het af geven van vergunningen een welwillend heid zijnerzijds ls. Al geeft de inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst een gunstig advies, dan nog behoeft de ver gunning niet te worden afgegeven. Meer malen heeft de voorzitter 's avonds laat geholpen om de landbouwers ter wille te zijn. Maar de waardeering blijkt nu wel. Daarbij komt nog een adres van enkele landbouwers, die teruggave vragen, wak ker geworden door het prae-advies, van de kosten van politietoezicht. Voor de politie ls nooit iets betaald en ook hebben zij geen belooning ontvangen. Daar zal men nog wel meer van hooren. De heer van der Hee zeide dat de hef fing ten onrechte geschiedt. De veewet spreekt van de vergunningen van den burgemeester en de legesverordening schakelt dergelijke stukken uit voor leges- betaling. Het ls ai meer gebleken, dat B, en W abuis waxen en zoo de raad mocht besluiten dit voorstel te verwerpen, dan zullen de voorstellers zich wenden tot Ged. Staten. Weth. Herfst sprak er zijn misnoegen over uit, dat dergelijke zaken altijd in een openbare vergadering moeten worden be handelt, terwijl er zooveel gelegenheid ls er met B. en W. over te spreken. Na eenige discussie wordt over het voor stel van de heeren van der Hee en Uit beijerse gestemd en wordt dit verworpen met 102 stemmen (voor de heeren van der Hee en Uitbeijerse). Het adres van de veehouders werd ver worpen met 11 tegen 1 stem. Hierop volgde sluiting. Remonstrantseh Kerkkoor. Het dameskoortje der Remonstrantsch- Gereformeerde Gemeente gaf een concert ln het kerkgebouw, dat goed gevuld was. Deze avond kan ongetwijfeld als zeer goed geslaagd worden aangemerkt. Alle num mers werden op buitengewone wijze uitge voerd en men had een aandachtig gehoor. Muzikale medewerking werd verleend door mevr. N. ten Dam-Saaf, plano, en den heer J. Kwaak, viool. Muziekliefhebbers hebben Inderdaad een moolen, genotvollen avond gehad. Aan het slot braciht mvr. Bontenbal-Hoogendoom dank aan den directeur, den heer J. J. C. Mastenbroek voor de prettige leiding, waardoor het koor tot deze hoogte is opge klommen. ZOETERMEER. Lustrumviering „De Prediker". In tegenwoordigheid van een talrijk pu bliek herdacht de Herv. Jongelingsver. ,,De Prediker" ln het gymmastaekgebauw haar 40-jarig bbstaan. De voorzitter, dr. J. J. Woldendorp, opende met het laten zingen van ps. 68 10, waarna spr. ps. 148 las en voorging in gebed. Vervolgens heette spr. de aanwezigen, die ter feestvergadering zijn opgekomen, hartelijk welkom, in het bijzonder de vertegenwoordigers der ver- eenigingen. In groote lijnen is alles het zelfde met de vereeniging gebleven. Stor men zijn er geweest en doorstaan. In veel is er te kort geschoten, ook oud-leden zul len wel eens bekend hebben .lauwe leden" te zijn geweest. Later in hun leven hebber. I zij allicht begrepen vat „De Prediker" hun neeft meegegeven, nml vriendschap, lief de en kennis voor Kerk. Oranjehuis en Va derland. Bovenal dient in het oog te worden ee- houden de grondbeginselen waarop ,.De Prediker" staat. Moge de leden dien grond- I slag erkennen, ook later, wanneer zij een I plaats hebben ingenomen in de maat- Een paar dezer aangename nieuwe druppels in ieder neusgat geneest opgezwollen slijm vliezen, verwijdert opgehoopt slijm, ver- ■I zacht de prikkeling en laat U weer vrij ademen. VlCKS Vatronol 1168 Cinge*. MMJ schappij. Ook oud-leden helpt ons door uw gebed en vriendschap en dat God ons zegene in onzen arbeid. Vervolgens werd het vereenigingslied staande gezongen, waarna de voorzitter sprak naar aanleiding van de voorgelezen ps. 148 en wel naar de woorden: „Jonge lingen. dat zij den Naam des Heeren lo ven". Spr. maande den jongelingen Hem te eeren en te vreezen en Hem vroeg te zoeken. Ook wees spr. de ouders er op, dat zij de roeping en plicht hebben hun kin deren, behalve in gezin en kerk, ook daar heen te zenden waar Gods Woord gehoord wordt, opdat hun kennis vermeerderd wor de, opdat ze later ten zegen kunnen zijn. Daarom riep sp.r de jongelingen op zich te scharen onder het vaandel der C.J.M.V. Na het zingen van ps. 119 5 volgden voor drachten, samenspraken. Bijbelinleidingen enz. Ook verslagen van Knapen vereeniging, secr. I. Geluk en penningmeester P. Jon- gerius. Het nummer „Wel en wee der ver eeniging" met zang van een dameskoor uit leden van Dorcas" werd aandachtig be luisterd. Door enkele oud-leden, nml. de heeren J. Lamens, W. v. Veldhuizen wer den gelukwenschen uitgesproken, terwijl vele afgevaardigden van pl. vereenlglngen, alsmede uit de zusterverenigingen uit Berkel en Nootdorp hun gelukwenschen aanboden. Met het zingen van ps. 72 11 en dank gebed werd besloten. „De Prediker" kan met dankbare herinnering op deeen zoo goedgeslaagden avond terugzien. Gevonden: Een huissleutel en een rij- wielbelastingmerk. Inlichtingen bij de po litie. ZWAMMERDAM. 1 Vergadering „Ziekenhuisverpleging". Het Onderling Fonds voor Ziekenhuisver pleging voor Zwammerdam en Omstreken vergaderde ln de Nutszaal. 69 leden waren aanwezig. De voorz. de heer J. A. Hoogendijk, open de, waarna de secretaris, de heer D. Ver sloot Czn. het jaarverslag uitbracht. Op het einde van het verslagjaar waren aan gesloten 599 gezinnen met een totaal van 2519 leden. De toename over het afgeloo pen jaar bedroeg 28 gezinnen en 74 leden. In verschillende ziekenhuizen waren korter of langer tijd verpleegd 42 leden met een totaal aantal van 701 verpleegdagen. De penningmeester, de heer A. Koster, gaf een overzicht van de financiën. Aan contributies was ontvangen f. 3558.57, de totale uitgaven bedroegen f. 3535.53, w.o. verpleegkosten, f. 1753.95; autovervoerkos ten f. 485.65; reisgelden voor z.g. loopende patiënten f. 476.19. Dank zij de gekweekte rente uit het reservefonds kon met. eem batig saldo van f. 107.75 worden gesloten, welk bedrag gevoegd bij het reservefonds, het bezit der Vereen, deed stijgen tot f. 2766.91, welke gelden bij de Nutsspaar- bank zijn belegd. De ontvangsten van het operatiefonds of halve-centsfonds bedroegen met inbegrip der gekweekte rente in totaal f.673.72 en de uitgaven f370.83, zoodat dit fonds met een batig saldo van f. 302.99 sloot. Dank zij dit saldo steeg het bezit van dit fonds tot f. 1394.29'/,. De heer W. Domburg bracht namens de kascommissie rapport uit; alles is in vol komen orde bevonden. Tot leden der kas commissie voor het loopende jaar werden aangewezen de heeren: L. SprelJ Jaczn., J. H. Ruting Jr. en J. van Zwfeten Jr. De aftr. bestuursleden de heeren J. A. Hoogendijk en A. Koster werden herkozen, evenals burgemeester Hoogenboom. De heer B. Spreij dankte het bestuur en den voorzitter voor de goede leiding, waar mede alle leden zeer Ingenomen zijn. Ook aan den bode en zijn zoon werd lof ge bracht voor hun Ijver, waardoor het leden tal zich gestadig uitbreidt. Hierop volgde sluiting. Chef: „U wou graag vanmiddag vrij, om dat uw grootmoeder overleden is, zooals u zegt? Dat spijt me erg voor de oude dame, vooral omdat ze voor niets gestorven is. ik lees zoo juist ln de krant, dat de voetbal match vandaag afgelast is VISCHPRIJZEN. LJMUIDEN, 17 Maart. Tong f. 1.40—0.80 per K.C.: Bot f. 8—7 per 50 K.G.: Schar f. 10.505.50 Idem; Wijting f. 64,50 Besomming loggers: KW. 27 met f. 77; KW. 36 met f. 690. Kotter KW. 77 met f. 640. ONFORTUINLIJKE REIS VAN EEN LOGGER. Van den te IJmuiden binnengekomen logger KW. 27 is bij de visscherij het net vastgeloopen, waardoor net, borden en 100 vaam Ujn verloren gingen. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7