Uit de Omstreken IEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 17 Maar) 193$ Redactie 1507 Directie en Administratie2500 MET KIESPIJN LACHT U NIET DAN LACHT U! WEERBERICHT. AGENDA MUSEA. LUCHTVAART Onze telefoonnummers: RECHTZAKEN AALSMEER. Beroepen. de Chr. Geref. Kerk is beroepen ds. M. W. Nieuwenhuyze te Franeker. HAARLEMMERMEER. De Zondagsdienst der dokters te Nieuw-Vennep. sal Zondag a.s. worden waargenomen door dr. A. van Haeringen alhier. Voor de Ver. van Kerkherstel te Nieuw-Vennep hield de heer H. Riemens te Nieuw-Vennep een lesing over ..Het Jodendom". LISSE. Beroepen. Bij de Geref. Gemeente te Kampen is beroepen ds. H. Ligtenberg, alhier. NOORDWIJK. JUBILEUMCONCERT „ECHO DER DUINEN." Herdenking van het 10-jarig bestaan. Gisteravond gaf de Chr. Muziekver. ..De Echo der Duinen" haar Jubileumconcert in het Casino alhier, naar aanleiding van haar 10-jarig bestaan. Ds. Cupédo wenschte namens alle aan wezigen de vereeniging van harte geluk, met dit jubileum. Spr. zeide. dat wij allen trotsch zijn op deze muziekvereeniging, die maar na gebruik van kiespijnpoeders van Dr. J. B. MEENK 1161 (Ingez. Med.) Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur: 763. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De storing, welke gisteren voor de Noorsche kust lag. ontwikkelde zich tot een afzonderlijke depressie, waarvan de kern hedenmorgen over het Zuidoosten van ons land lag. Het gebied van hoogen luchtdruk ten Westen van Ierland op den Atlantischen Oceaan is aanmerkelijk in beteekenis afgenomen, doch schijnt toch weer stand te houden. Over Scandinavië ontwikkelde zich een gebied van hoogen luchtdruk, dat snel in beteekenis toeneemt. Over IJsland ligt een depressie, welke het weer over West Europa echter niet beïnvloedt. In het hoogedrukgebied over Scandinavië werd het zeer koud, de tem peratuur ls er overal aanzienlijk onder normaal. Plaatselijk heerscht meer dan twintig graden vorst. Als gevolg van de ontwikkleing van dezen hoogedruk heeft de luchtcirculatie boven het vasteland van West-Europa zich geheel gewij zigd. Er wordt thans zeer koude lucht uit Cen- traal-Rusland naar onze omgeving aangevoerd. In geheel Duitschland. de Randstaten, Oost en Midden-Europa heerscht lichte tot matige vorst, en de vorst nadert reeds onze Oostgren zen. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (8 uur voorm.). Den Helder: Betrokken; stormachtige O.N.O. wind; Temp. 2 gr. C., minimum 20 gr. C.; neerslag 5 m.M. Missingen: Zwaar bewolkt; matige N. wind; Temp. 4 gr. C.. minimum 3 gr. C.; neerslag 4 m.M. De Bilt: Zwaar bewolkt; matige N.N.W. wind; Temp. 3 gr. C., minimum 2 gr. C.; neerslag 4 m.M. Groningen: Matige sneeuw; matige O.N.O. wind Temp. 1 gr. C., minimum 0 gr. C.; neerslag 2 m.M. Maastricht: Matige regen; matige N.N.W. wind; Temp. 3 gr. C., minimum 2 gr. C.; neerslag 5 m.M. Buitenland (7 u. 20 voorm.). Parijs: N.N.W., 5 gr. C., opklarend. Londen: N.. 5 gr. C., opklarend. Berlijn: Windstil, 4 gr. C., half bewolkt met nevel. Nice: Windstil, 6 gr. C.. zwaar bewolkt. Stockholm: N.N.W.. 3 gr. C.. betrokken. getoond heeft tot grootsche prestaties in staat te zijn. Voorts waardeerde spr. het, dat dit muziekgezelschap zich op het ge bied der christelijke muziek beweegt en ter verbreiding van de koraalmuziek zooveel heeft gedaan. Met een woord van hulde aan den diri gent, den heer H. van der Veld uit Leiden, besloot ds. Cupédo zijn openingswoord, waarna de muziekvereeniging Ps. 150 speel de. Hierop volgde „l'Entrée des Gladia- teurs", een marsch van Fucik, die goed ge speeld werd, al liet de stemming tusschen hout en koper nog wel iets te wensohen over. In de ouverture Antigone van Rousseau was dit euvel echter verdwenen en kon men geheel genieten van de kwaliteiten van het corps. Het „Andante religisso" bracht de solis tische kwaliteiten van den heer C. J. Ad miraal aan het licht. Het corps toonde zich volgzaam. Een andere solist was de heer A. Duindam, die de polka voor piston „Kin derdroom", zeer loffelijk speelde. Een har telijk applaus beloonde den solist. Als laatste nummer vóór de pauze werd de Tannhauserfantasie ten gehoore ge bracht. die eveneens een uitmuntende ver tolking genoot. Na afloop hiervan werden den dirigent bloemen aangeboden. Mevr. Van der Veld bood namens een dames-comité een drietal saxophoons aan. De voorzitter, de heer C. Admiraal Czn.. dankte in welgekozen woorden voor dit prachtige geschenk. De dirigent bood vervolgens een tamboe rijn aan. Diverse afgevaardigden brachten hunge- lukwenschen over. nJ. die van de Vrouwen- vereeniging, de Geref. Vrouwenvereeniging, de Oranje vereeniging, de Herv. Schoolver- eenigmg, de Chr. Knapenvereeniging, de Chr. Mondaccordeonclub, de Chr. Zangver. „Zingt den Heer", de Harmoniekapel „Cres cendo", de Chr. Muziekver. „De Harpe Da vids" te Noordwijkerhout, de Ohr. Bestu renbond, de Ver. v. Vreemdelingen Verkeer het R.K. Fanfare-korps „Excelsior" en de Jongelingsvereeniging, Hierna werd het optreden van een humorist een groot succes. Na een verloting was de beurt weer aan „De Echo" met Levensstrijd, ouveruture van J. Beethoven, waarmede het corps een lsten prijs heeft behaald in de le aid. van het concours te Aalsmeer. Vervolgens hoorden wij de feestmarsch van J. R. v. d. Glas, waarbij de directeur een toelichting gaf hoe zulk een muziek stuk ontstaat. Hij liet de partijen stuk voor stuk hooren, om tenslotte het geheel te laten spelen. „Choral et Rêverie" van R. Schumann werden waardig vertolkt, gevolgd door „Petite Suite Rustique", van Jean Filleul. Als laatste nummer volgde „Souvenir d'Aalsmeer", een compositie van den diri gent, naar motieven uit „Levensstrijd". Ds. B. Bouma wenschte de vereeniging geluk en hoopte dat tot eer van God en ons aller genot de muziek van „De Echo" nog vaak mag worden gehoord. Met het spelen van het koraal „Nun danket allen Gott" werd deze mooie con certavond besloten. De groote zaal van het „Casino" was tot de laatste plaats bezet. HET EEN EN ANDER OVER DE KEUR LOONENGESCHIEDENIS. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 1 gr. C. (34 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 1 gr. C. (34 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm te 1 u. 22 min.; nam. te 1 u. 43 min. L«CHT OP VOOR FT*' T'- F.R> p.a. Vrijdag: 6.33 n.m. tot 5.41 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 17 Maart op: 4 u. 24; onder: 14 u. 38. Het voorstel van B. en W. Gelijk bekend keurden Ged. Staten dezer provincie in Augustus van het vorige jaar de begrooting 1938 niet goed. hoofdzakelijk niet, omdat de rechten voor de keuring van vee en vleesch niet in overeenstemming wa ren gebracht met de centrale gemeente Kat wijk. Laatstgenoemde gemeente heeft hoo- gere keurloonen dan Noordwijk. Een feit is echter, dat Noordwijk door de huidige keur loonheffing nu reeds een winst maakt van 26°/o, terwijl na de door Ged. Staten voor gestelde verhooging, deze winst zal stijgen tot 35%. Laatstgenoemde winstmarge was volgens het oordeel van den gemeenteraad in strijd met de gemeentewet geacht, omdat deze wet weliswaar aan de gemeenten de be voegdheid geeft tot het heffen van retri- butiën, maar tot géén hooger bedrag dan vereischt wordt om een matige winst aan de gemeente te verzekeren. Met deze en an dere argumenten gewapend, ging ons ge meentebestuur in zee, resp. naar den Haag en teekende beroep aan bij de Kroon. De Raad trok echter aan het kortste eind; het beroep werd ongegrond verklaard en Noord wijk was genoodzaakt zich aan te pas sen aan het peil der hoogere keurloonen van Katwijk. Het merkwaardige geval deed zich nu voor, dat Katwijk onlangs besloot tot verlaging der keurloonen. welke verlaging, als zij in onze gemeente zou worden ingevoerd, de opbrengst dezer loonen met ongeveer f. 550 zou doen dalen. Daar dit raadsbesluit van Katwijk nog ter goedkeuring berust bij de Kroon, achtten B. en W. onzer gemeente het wenschehjk om met de „aanpassing" nog even te wachten, totdat de Kroon omtrent de verlaging der heffing in de gemeente Katwijk een uitspraak zou hebben gedaan. Aldus schreven B. en W. aan Ged. Staten. Zulks omdat men bezwaarlijk de keurloo nen kan gaan verhoogen tot het peil van Katwijk, waar men inmiddels bezig is de keurloonen te verlagen, beneden het huidige peil van Noordwijk! Ged. Staten antwoordden echter, deze zienswijze niet te kunnen deelen, omdat het voormelde K. B. tot niet-goedkeuring der begrooting 1938 h. i. geen andere mogelijk heid biedt, dat de keurloonheffing zoo spoe dig mogelijk te doen aanoossen aan de thans in Katwijk geldende. De omstandig heid, dat de Raad van Katwijk tot een ver laging der heffing besloot, zal naar hun meening daaraan niets afdoen, te minder nu geenerlei aanwijzing bestaat, dat de Kroon aan verlaging van die heffing Hare sanctie zal verleenen. Wij begrijpen hieruit, dat de mogelijkheid groot is. dat de Kroon de door Katwijk besloten verlaging der keur loonen niet zal goedkeuren. B. en W. onzer gemeente laten het er echter nog niet bij zitten en doen nog een poging bij het gemeentebestuur van Kat wijk, aldus schrijven zij thans aan den Raad, om een vergadering te beleggen van de besturen van alle tot den keuringskring behoorende gemeenten ter bespreking van de invoering eener uniforme heffing in alle kringgemeenten. B. en W. van Katwijk zijn echter van meening. dat het, hangende de beslissing van de Kroon omtrent het be sluit van den Raad dier gemeente tot ver laging der keurloonen. thans niet het juiste tijdstip is voor een bespreking tusschen de kringgemeenten Zoodra het besluit van de Kroon gevallen is, hopen zij op deze zaak terug te komen. Zooals de zaken nu staan, aldus schrijven B. en W. van Noordwijk, is er dus geen andere mogelijkheid dan te besluiten tot aanpassing van de keur loonen in onze gemeente aan die. welke thans in Katwijk gelden, waartoe zij noodgedwongen den Raad thans het voorstel doen. Wij hebben eens nagegaan of deze verhoo ging van groote beteekenis is. Speciaal de slagers onzer gemeente zullen zich deze vraag reeds eerder met begrijpelijke nieuwsgierigheid hebben gesteld. Doch ook den consument kan zulks niet onverschillig laten, waar de mogelijkheid niet is uitge sloten, dat een gedeelte dier verhooging door hem moet worden betaald. Hieronder volgt e,en staatje van de meest gangbare „artikelen" (het sporadisch voorkomende hebben wij achterwege gelaten). Tusschen haakjes plaatsen wij de thans geheven keurloonen, zonder haakjes worden de loo nen na aanpassing aan Katwijk. Koe (f.5.wordt f.6. Kalf (f.3.—wordt f.2.—. Nuchter kalf (f.1.—) blijft f.1.—. Varken (f.2.blijft f.2.(bij levend gewicht van 50 kg. of zwaarder). of wordt f. 1.50 (minder dan 50 kg.). Aangezien ter plaatse uiteraard slechts weinig kalveren worden geslacht (behou dens in het ..hoogseizoen" van het bad- bedrijf) beteekent de verlaging van f.3. op f. 2.op een levend aangegeven kalf niet zooveel. Van veel meer beteekenis is de verhooging van een levend aangegeven koe van f. 5.tot f. 6. Wat het ingevoerde vleesch betreft, ver melden wij slechts, dat hier ter plaatse nogal vrij wat „deelen van dieren" (zooals de geijkte term luidt) ter keuring worden aangegeven. Tot dusver betaalde de slager hiervoor per 75 k.g. of gedeelte daarvan f. 0.50. Dit wordt nu: per 5 k.g. of gedeelte daarvan f0.10. Dit is driemaal zooveel als voorheen. Met belangstelling wordt het verdere ver loop dezer zaak door velen tegemoet gezien. Doch eerst is het woord thans aan den Raad. NOORDWIJKERHOUT. Bijeenkomst der Consumptie-Melk - Centrale. In ,,'t Wapen van Noordwijkerhout" had een drukbezochte vergadering plaats van de „Consumptie-Melk-Centrale" van Lel den. De directeur der „Consumptie Melk- Centrale", de heer Korthoeve uit den Haag sprak over haar werkwijze en het afge- loopen en In het komende jaar. De heer v. d. Heiden eveneens van het hoofdkan toor hield een interessante <;auserie over de T.B.C. en de bestrijding ervan onder het rundvee. Aan het einde der vergade ring werd besproken hoe men kan komen tot een hooger vetgehalte, door aankoop van goede stierkalveren. Een zeer groot aantal veehouders en melkslijters woonde deze vergadering bij. SASSENHEIM. Vergadering Ingelanden Mottigerpolder. In hotel „Het Bruine Paard" had de In ge andenvergadering van den Mottiger polder plaats onder voorzitterschap van den heer J. C. Verdegaal. Bij de opening waren aanwezig Ingelan den, die in totaal konden uitbrengen 15 stemmen, terwijl hoogstens kunnen wor den uitgebracht 54 stemmen. De rekening over 1938 werd na eenige toelichting en bespreking van verschil lende pasten als volgt vastgesteld: aan inkomsten op f. 1852.49 en aan uitgaven op f. 1862.97, zoodat het nadeelig saldo be draagt f. 10.48, terwijl nog te vorderen ls wegens polderlasten over 1938 een bedrag van f. 217.21. Van 1937 en voorgaande ja ren waren alle polderlasten betaald zoo dat van geen achterstand kan worden gesproken. Een feit dat voldoening geeft en waarvan niet overal lean worden ge tuigd. De polderlasten bedroegen over 1938 f. 10 per H.A., terwijl de amslagplich- tige grootte van den polder is 89.97 46 H. A. Aan stroom was verbruikt 1033 K.W.U. tegen in 1937 1326 K.W.U. resp. voor f. 271.56 en f. 292.25. Aan rente was betaald f. 96 82 voor het restant van de geldleening ad. f. 2100.—, welke in 1938 was geconverteerd van een 41/8 pet. in een 3'/ipct. leening. De jaarlljksche af lossing van de leening, (oorspronkelijk f. 3500.ten behoeve van de electrische bemaling, bedraagt f. 175.—. De Commis sie voor onderzoek van de Rekening over 1938 bracht een gunstig rapport uit. iDe heeren J. Nijssen, W v. d. Vlugt en C. W. Prins Gzn). Dezelfde heeren werden weder benoemd voor onderzoek van de rekening over 1939, terwijl tot plaatsver vangende leden werden benoemd de hee ren L. P. Zonneveld, J. A. Verdegaal en E. F. Knoppert. De begrooting voor 1939 werd vastgesteld aan Inkomsten en Uit gaven op f. 2122.96, inbegrepen het batig saldo ad. f. 34.20. De omslag werd ook voor 1939 geraamd op f. 10.per H. A. Bij de beihandeling van de Begrooting werd de noodzakelijkheid besproken van het grondig herstellen van de vijzel en de kuip. Voor dezen post werd f. 200. uitgetrokken. De uitvoering van dit werk zal worden opgedragen aan de Machine fabriek Spaans te Hoofddorp. Voorstroom- verbruik werd begroot f. 275.Medege deeld werd, dat de keur of politieveror dening van den polder door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd. Deze keur werd ten vergadering aan de aanwezige Ingelanden uitgereikt, terwijl ze voor de overige In gelanden verkrijgbaar is bi] den secretaris Beukenlaan 18. Hierna sluiting door den Voorzitter. In het K.S.A.-gebouw werd een matig bezochte propaganda filmavond gehouden. De verschillende films werden met aan dacht gevolgd. VALKENBURG. Jaarfeest „Chr. Meisjesclub". In de zaal de Vries hield de Chr. Meis jesclub haar eerste jaarfeest. Ds. Veld kamp opende door té laten zingen Ps. 89 vers 1, waarna hij een hoofdstuk voorlas uit den zendbrief van Johannes. De jaar verslagen werden voorgelezen, waaruit bleek dat de inkomsten over 1938 waren f. 45.90; de uitgaven f. 24.23; saldo f. 21.67. Op de boerenleenbank werd f. 71.34 ge plaatst. De rest van den avond werd door gebracht met samenspraken en samen zang. Mej. Lijda Imthorn declameerde op voortreffelijke wijze „Barabbas" van Jan de Groot gevolgd door koorzang „Kruis van Jezus". Aan de presidente werd een bloe menhulde gebracht, waarna ds. Veldkamp sloot met dank aan alle medewerkenden. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst R.K. Kiesverceniging. Onder leiding van den heer G. Niers man. voorzitter, vergaderde de afdeeling der R.K. Staatspartij in het R.K. Vereeni- gingsgebouw. Nadat de voorzitter had ge opend. deelde hij mede, dat de rekening van den penningmeester door de kascom- missie is nagezien en in orde bevonden. Van huize „Bijdorp" was bericht ingeko men dat voornoemde stichting hare bij drage voor de klesvereenlging. vrijwillig verhoogde met f. 15.—. hetgeen dankbaar werd aanvaard. De heer W. G. Duynisveld stelde voor, met het oog op de a s. verkie zingen. tot een tijdelijke contributiever- hooging over te gaan. Verschillende aan wezige leden gaven hieraan gevolg, terwijl het bestuur hoopte dat vele niet aanwe zige leden zullen volgen. Blijkens het verslag van den penning meester hadden de inkomsten bedragen over 1938 f. 206.79, de uitgaven f. 150.97; batig saldo f. 55.82. Er was nog In kas f. 34.32, zoodat het geheele bezit' f90.14 be droeg. Tot bestuurslid werd gekozen de heer Jac. Smit. Op de voorloopige lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen werden ge plaatst ln alphabetische volgorde de hee ren C. L. M. Bancken; Th. v. d. Berg; A. Q. Doeswijk; Th. Does; J. v. d. Hulst; C. Kerkhof; A. J. Lindeman; J. A Mens; P. J. H. Peeters; G. Schrama: B. Stikvoort en C. van Wissen Hzn. De heer J. v. d. Hulst hield een pleidooi voor de R.K. gemeente raadsleden. De leden van den raad P. Koot en W. G. Duynisveld komen op de voor loopige groslijst niet voor. Hierna sluiting. WARMOND. DE OMGESLAGEN BAGGERMOLEN. Slachtoffer gevonden. De omgeslagen baggermolen is thans ge licht en opgesleept naar de werf van de firma Schoonboom en van der Gevel al hier. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer werd gevonden in de machine kamer. Door B. en W. is als opzichter bij de vernieuwing en verbreeding van den Hee- renweg alhier benoemd de heer J. de Best uit Oegstgeest. WASSENAAR. Motorongeval. Op den Lange Kerkdam reed de 35-J. W P. uit Voorburg, waarschijnlijk tenge volge van onoplettendheid, tegen een langs dien weg geparkeerden auto met het ge volg dat hij dusdanig kwam te vallen, dat hij een hersenschudding opliep. Nadat dr. Hubbellng hem eersten hulp had verleend, is hij per ziekenauto naar het Acad. Zie kenhuis te Lelden overgebracht. ZOETERWOUDE. Raadsagenda. De Raad vergadert op Dinsdag 21 Maart 1939 des nam. te 7.15 uur ten Gemeente huize. 1. Ingekomen stukken; 2. Vejfeoek van het bestuur van het R.K. Meisjês-Lyceum te 's-Gravenhage om subsidie, met voor stel van B. en W.; 3. Als voren van het Wit-Gele Kruis om subsidie voor de t.b.c.- bestrijding over 1939, met voorstel van B. en W 4. Aanwijzing van een gemachtigde om de gemeente te vertegenwoordigen bij de behandeling van de beroepschriften, door Ged. Staten tegen het d.d. 13 April 1938 vastgestelde uitbreidingsplan Hooge Rijndijk I; 5. Benoeming van twee plaats vervangende leden van stembureau No. 2. wegens het niet aannemen der benoeming door de heeren J. D. van der Loo en H. M. Starrenburg. Aanbevolen worden de hee ren J. van Vliet, D. 74 en J. Berk E 146; 6 Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de Algemeene Politie-verordening met een verbodsbepaling, betreffende het uitventen van jonge eenden, woerdjes en jonge haan tjes; 7. Beroep van N.V. Oosthoek en Zn. inzake geweigerde bouwvergunning, met voorstel van B. en W.8. Voorstel van B. en W tot on'derhandsche verhuur van een stukje tuingrond aan den Hoogen Rijn dijk; 9. Als voren tot opheffing der zeker- heldsstelling van den oud-ghmeenteont- vanger en oud-waarn gemeente-ontvan ger; 10. Als voren tot publieken verkoop van iepen boomen aan den Schenkelweg en den Hoogen Broekweg; 11. Als voren tot wijzi ging en aanvulling van het Ambtenaren reglement; 12. Schrijven van Ged. Staten met betrekking tot de gemeentebegrooting 1939, met voorstel van B. en W.; 13. Be handeling belastingreclames; 14. Rond vraag. HEDEN: Gerecht 10: Theosopische Ver., 8.15 uur nam, Kooikapel: Zendingsfilm „Papoealand", 8 u. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 10—12% en 25 uur. Toegang kosteloos. Expositie van platen betr. Academie. Eiken werkdag 10—12% en 25 uur kosteloos! Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari, November en Decem ber van 103 uur ln Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op dé Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink- Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest- sterdagen. den Hemelvaartsdag en de beide dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. O.iO. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April1 Oct. 105 uur. 1 Oct.1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van 13, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, ingang Raamsteeg: Werkdagen 830—12, 1,30— 5 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve "s Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 31 Maart: Ten toonstelling van prenten en teekeningen „Het Schip". Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 1%4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 10—3 uur (l Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.) van 105 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge- Bloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 26 Maart)L.KL. Tentoonstel ling werk Dirk Nijland. 104 uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen, 78 uur nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. narn. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterle. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De Bakvisch". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 8—11 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Marionetten". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Marle Antoinette". Woensdag- en Zaterdagnam. 230 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hooge woerd 49: 8 uur nam.: „In de schaduw der misdaad". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2% uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CiHlureele Films Zaterdag nam. 2% uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: .,De spion der lanciers". Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwijk aan Zee)„Op de planeet Mars". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van 11 Maart t.m. 17 Maart waargenomen door de apotheken: G. H. Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, Telefoon 502; Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Telefoon 136. (op 2 lijnen) CENTRALE RAAD VAN BEROEP. VLIEGTUIG IN ZUID-AMERIKA VERONGELUKT Een vliegtuig van de geregelde verkeerslljn Barranquila—Bogota i'Zuid-Amerikal is giste ren neergestort in de gemeente Pensilvania, 100 KM. ten Noord-Westen van Bogota. Alle acht inzittenden kwamen om het leven. De schorsing van den secretaris van den polder Rijneveld. De beslissing van het Ambtenarengerecht te 's-Gravenhage, waarbij de schorsing door het polderbestuur van den secretaris, den heer D, de Knegt te Alphen aan den Rijn. van den polder Rijneveld, werd gehand haafd, is, aldus de N. R. Crt., door den Cen- tralen Raad van Beroep bevestigd. De secretaris had oneenigheid met den nieuw gekozen voorzitter, den heer P den Ouden, dien hij ervan beschuldigde voor zijn benoeming verzwegen te hebben, dat zijn landerijen ln een N.V. waren opgeno men, zoodat deze verkiezing niet wettig zou zijn. Daartegenover had de heer den Ouden bezwaar tegen de wijze, waarop de secreta ris zijn functie uitoefende, en toen het op een scherp conflict uitliep, besloot het De- stuur den secretaris te schorsen. vergadering van ingelanden hem ontsloeg- Zoowel tegen de schorsing als tegen nee ontslag teekende de secretaris beroep aan. Dit beroep is thans, voor zoover de schor sing betreft, ln zijn nadeel geëindigd, uy zaak van het ontslag moet nog door Ambtenarengerecht worden behandeld. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6