EMSER-PASTILLES Uit de Omstreken tm*èk- jóessa 80sfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag f7 Haart f939 Vijfde Blad No. 24226 HOEST - VERKOUDHEID - GRIEP NOVA-THEATER OP DE PLANEET MARS 'T GEHEIM VAN Dr. HALLET Het Prinselijk Gezin met Vacantie in Zwitserland. DE ECHTE BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN DAGBLADRECLAME kFIIN/T IN IITTIREM HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, z. van J. W. van Krimpen en g. de Vries Petrus Martinus, z. van A. Schreurs en W. J. Blokker Johanna Gijsber- tha Ida, d. van Joh. Houweling en I. J. M. Oudejans Jacob, z. van P. J. van Haaften en J. Blokker Elisabeth, d. van A. C. Nieu- wenhuls en A. ten Bolscher Maria Geertje, d. van B. G. Kroon en G. Katsburg Maria Johanna, d. van A. Struik en G. Goudrlaan Nicolaas, z. van M. Slootweg en A. M. van der Bijl Johannes Jan Cornells, z. van P. J. de Koker en N. Vastenhout Wilhelmus Joseph, z. van N. Gorter en J. M. Polman Jan, z. van M. Spreeuw en J. Stroomer. Ondertrouwd: Willem Schering. 29 j. en Trijntje Beukers, 25 J. Dirk Mulder, 28 j. en Abra Wilhelmlna Kempe. 26 J. Getrouwd: Jan Poen, 33 J. en Elizabeth Vis been, 26 J. Eelke Quarré, 21 J. en Antje Wijn hout, 20 J. Jan Dubbeld, 27 J. en Haasje Al- derden. 22 J. Overleden: Jakob Bos, 61 J., echtg. van J. Edens Heiltje Verbaas, 4 J., d. van Joh. Ver baas en D. S. Sepers. Loop der bevolking. Gevestigd: Anthonius L. van Hunnik, Spaarn- wouderweg 945 Wigle de Groot. Nieuwemeer- dijk 37 Adrianus Boelen. Schuilhoevelaan 28 Adrianus Zorge, Akerdljk 171 Cornells Schelllngerhout, Badhoevelaan 85 Jan Ver- meule. Stationsweg 70 Jacobus H. J. van Tongeren, IJweg 74 Adriaan Lacet, Sloterweg 159 Jan W. Klijn, Schipholdijk 197 Cornells H. Weljers, Vennepenveg 530 Josephus Lip pens, Nieuwemeerdijk 315 Jan Kali, Nieuwe- meerdijk 173 Jacob de Krufjff, Akerdljk 262 Johannes P. Spaargaren. Aalsmeerderdijk 674 Petrus J. Hollander. Zwanenburgerdijk 295. Vertrokken: Gijsbert van Meerveld, n. Haar lem, Badelochstr. 48 Henricus de Bruin, n. Lisse, Molenstr. 9 Hendrik van de Weerd. n. Llsse. Meer en Houtstr. 14 Petzen Braaksma, n. Den Helder. Rijksweg 77, Julianadorp Jo- han D. Gerrltsma. n. A'dam, Malvastr. 23 1 hg. Cornells van Dijk, n. Hillegom, Stationsweg 242 Hermanus Sodenkamp, n. A'dam Hud- r-onstraat 59 hs. Everhardus Loeffen, A'dam, Ferd. Bolstr. 132 2 hg. Jan van den Eshof, n. Katwijk. Voorstr. 2a Gerardus Wijntjes, n. Haarlem, Rembangstr. 31 Adolf B. van Die ren, n. Haamstede. Torenw. 277 b. HILLEGOM. Vergadering Vreemdelingenverkeer. Gisteravond kwam de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in jaarvergadering ■bijeen, onder voorzitterschap van den heer C. J. Bakker. De secr. de heer D. E. Nieu- wenhuis bracht het jaarverslag uit en de penningmeester de heer J. Veelenturf de rekening over 1938. De eerste overzag het gebeurde in het afgeloopen vereenigings- jaar terwijl de tweede de rekening kon af sluiten met een batig saldo van 1. 65.33. De verificatie-commissie had alles in orde be vonden. Tot leden dezer commissie zijn be noemd de heeren C. earlier, J. Schoonder- beek en G. W. van Dril. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren C. J. Bakker voorzitter en D. Sis termans zijn beiden herkozen. Gevraagd is en toegezegd werd. dat het bestuur meer contact met de leden zal zoeken. Het werkcomité dat onlangs evenals het iinancleele comité uit en met de midden- standsvereenigingen is gevormd, deelde mede dat samenwerking is gevonden met twee reisvereenigingen en dat de N.Z.H. de boottochten zal bevorderen als houders van tramkaartjes, reductie genieten voor ten tochtje met de schuit langs de bloe menvelden. Voorts is medegedeeld, dat de Vereeni ging in principe besloot tot toetreding tot den Gewestelijken Bond van V.V.V. in Zuid Kennemerland. VRIJDAG - ZATERDAG - MAANDAG Het 2de enorme deel van FLASH GORDON Als 2de: 1191 Sensationeele avonturen in het oerwoud. In ons bij programma LEIDSCHENDAM. Na een inleiding van pastoor Floor is in de buurtschap een R.-K. Wonlngbouw- vereeniging opgericht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Gereformeerde Meisjesvereeniging. De Meisjesvereeniging op G. G. „Ps. 90 17b" hield in de zaal achter de Ger. Kerk, onder leiding van haar eere-voorzit- ter, ds. H. Meijerlng, haar jaarvergadering. Na opening met Psalmgezang en gebed heette de voorzitter de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en sprak een kort ope ningwoord. Uit het Jaarverslag van de secretaresse, mej. Nel Vllegenthart, bleek, dat het ver- eenigingsleven bloeit. Het ledental is stij gende en bedraagt thans 32. Ook de stand der financiën is bevredigend. Er is een mooi batig saldo. Na het zingen van het le en 2e couplet van het Bondslied, werd getoond hoe het werk op de vereeniging toegaat. Mej. J. v. Beelen hield een inleiding Gewijde Ge schiedenis over „Het Noachitisch Verbond" waarop een levendige bespreking volgde De leden zongen nu een aantal liederen Het pianobegeleiding van mej. Corrie Zuy- cieróuyn. die te voren waren ingestudeerd, welke zang uitnemend tot zijn recht kwam. Nadat verschillende afgevaardigden de ver eniging hadden gecomplimenteerd, kwam er een verrassing, n.l. een keurig zangspel van de leden, dat van het begin tot het einde boeide. Nog volgde een keurige inleiding over .De Kruistochten", door mej. A. v. d. Jagt. Voordrachten waren er niet veel. maar die er waren bleken met zorg gekozen en wer den onverbeterlijk voorgedragen. Mej. An nie Minnee droeg voor „Gedenkt den Sab- bathdag" en mej. Corrie v. d. Perk „De Postiljon. Ter afwisseling werd een tableau ver toond, voorstellende „Het Angelus". Nadat «en aantal leden een samenspel had gege ven, waarin aangetoond werd, dat het ge loof ten slotte de overwinnende kracht is in het leven, sprak de presidente der ver eeniging, mej. C. Zuyderduyn, een slot woord, en werd deze prachtig geslaagde avond met dankgebed besloten. Teraardebestelling van mevrouw HuctingHeybroek. Onder buitengewoon veel belangstelling had gisteren de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van mevr. Hue- tingHeybroek. die Maandag plotseling overleden is. Onder de vele belangstellen den merkten wij o.m. op Staatsraad mr. dr. J. Schokking en mevr. SchokkingMete- lerkamp, burgemeester Collette uit Den Briel. verschillende plaatselijke doktoren en raadsleden, de heer Trousselot, mevr Eerd- beekClaessen e.a. Op verzoek van de fa milie werd aan het graf niet gesproken. Ds. Warmolts bad het „Onze Vader". De oudste zoon dankte voor de belangstelling aan de overledene bewezen. LISSE. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. A. M. Kaptein van Hillegom. Halfweg 14; Mej. H. P. van Velzen van Heemstede, van der Veldstraat 31; H. de Bruin en gezin, van Haarlemmermeer, Molenstraat 9; W. A Phillppo en gezin, van Hillegom, Klein Vreewijk 9; H. van de Weerd en gezin, van Haarlemmermeer. Meer en Houtstraat 14. Vertrokken: Mej. A. M. van der Veek naar Haarlem; P. S. Beemsterboer naar Alkemade. Burgerlifke Stand. Geboren: Engelbertha d. van P. S. M. Busch- man en S Berbee. Overleden' Elisabeth Maria Catharina Verheul. 79 Jaar. Jaarvergadering A.R. Kiesvereeniging. De AR. Kiesvereeniging vergaderde onder leiding van den voorzitter dr. Th. Ruys Jr. in de Geref. Fröbelschool. Na opening werden de notulen gelezen en vastgesteld. Het jaarverslag van den secretaris dr. L. Algera maakte melding van een rustig vereeniglngsjaar. Naar aanleiding van het jaarverslag dat van rust spreekt, drong de heer G. Rietkerk aan op meer activiteit zoowel naar binnen als naar buiten. Een en ander is dringend noodig vooral betref fende de plaatselijke gemeentepolitiek. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat in de vacature dr. L. Aigera en vaca ture D. Algera Sz. werden gekozen de heeren J. J. Bos en G. Rietkerk, welke hun benoeming aanvaardden. Een afscheidswoord werd gesproken tot de vertrekkende bestuursleden. De kascommissie bracht een gunstig rapport uit over het kasbeheer van den penningmeester, waarop dezen décharge werd verleend. Na de pauze werd de gemeente-politiek besproken. Wegens ziekte van den heer Boot las de heer Segers de beschouwing voor van den heer Boot over het gevoerde gemeentebeleid in 1938. De bouw- en wo- ningpolitlek alsmede andere belangrijke zaken kwamen aan de orde en een duide lijk overzicht gegeven van de belangrijke besprekingen en besluiten in het afgeloo pen jaar. Naar aanleiding hiervan werden enkele vragen gesteld en door den heer Segers beantwoord De uitslag van de stemming voor can- didaten voor de gemeenteraadsverkiezin gen is als volgt: 1. J. P. Segers; 2. L. Boot: 3. A. van Aalst; 4. A. H. Nieuwenhuis; 5. G. Batenburg; 6. J. J. Bos; 7. L. Algera; 8. G. Rietkerk; 9. D. Algera; 10. H. van Voorst. OEGSTGEEST. Vergadering Woningbouwverceniging „Buitenlust". De woningbouwver. .Buitenlust" kwam in het Patronaatsgebouw bijeen, onder lei ding van haar voorzitter, den heer K. Hol lander. Deze deed mededeeling, dat mevr. Weeshoff een portret had geschonken van wijlen den heer K. Weeshoff, commissaris der vereeniging, dat in dank werd aan vaard. Den heer R. F. Kampenhout, werd dank gebracht voor de door hem geduren de 5 jaar als 2e penningmeester verrichtte werkzaamheden. In zijn plaats werd be noemd de heer J. Binsbergen, terwijl de heer Kampenhout gekozen en bereid ge vonden werd, de vacature in den Raad van Commissarissen te bezetten. Ingeleid door den voorzitter, zette de secr., de heer Boom. de werkzaamheid der vereeniging in verband met de indiening van haar 4de bouwplan uiteen. De behan deling van dit plan in den gemeenteraad aldus spr. heeft veel stof doen opwaaien en velen hebben zich afgevraagd wie van beiden, B. en W. of de vereeniging, het ge- iljk aan zijn zijde had. Voorop zij gesteld, dat het welzijn van het volk, ten nauwste samenhangt met een goede volkshuisves ting. Aan dit laatste ontbreekt in Oegst- geest nog veel. Het gemeentebestuur is steeds van meening geweest, dat hierin het particulier initiatief moet voorzier. Daar het winstobject hierin onvoldoende is, ge schiedt dit echter niet. Daarom heeft de Regeering reeds in 1901 de woningwet in het leven geroepen, teneinde het oprichten van woningbouwverenigingen mogelijk te maken, die met rijksvoorschotten goedkoo- pe arbeiderswoningen zouden kunnen stich ten. De tijdsomstandigheden zijn econo misch slecht, doch dit mag geen reden en behoeft ook geen reden te zijn om de volkshuisvesting minder te verzorgen. Van de 70.000 krotten in ons land heeft ook de gemeente Oegstgeest haar deel. Deze kun nen niet vlug genoeg worden opgeruimd. Reeds jaren achtereen hebben wij op deze feiten gewezen, aldus spr. Wel is de krot-opruiming in den ge meenteraad een punt van bespreking ge worden en daarom heeft „Buitenlust" in haar 4de bouwplan een aantal woningen opgenomen, die konden worden bezet door bewoners van onbewoonbaar verklaarde woningen. De Indiening had plaats in Juni 1938 vergezeld van toelichtingen, terwijl wij one bereid verklaarden, nader met het ge- Lel op dit Handelsmerk. 1173 zijn cn blijven van ouds hel beste middel bij (Ingez. Mad.) meentebestuur overleg te plegen. Groot was daarom onze verwondering, dat in Januari j.l. het praeadvles over ons bouwplan ver scheen, zonder dat eenige bespreking tus- schen B, en W. en ons had plaats gehad. Ons plan werd aanbevolen voor verwerping en de exploitatie van 17 woningen door de gemeente zélf, werd voorgesteld. Ook bij de behandeling in den gemeen teraad kwam deze verwondering tot uiting en er bleek in het algemeen meer gevoeld te worden voor exploitatie door „Buiten lust", gezien het nuttige werk in den loop der jaren door ons verricht. Naast waardeerende woorden werd an derzijds ons beleid ten aanzien van de huis vesting der minst-draagkrachtigen in twij fel getrokken. Hiertegenover merkt het bestuur op, dat de Vereeniging werkzaam is voor alle lagen der arbeidende bevolking en dat het derhalve niet aan twijfel onder hevig is, dat zij ook de minst draagkrach tige inwoners in goede woningen wenscht te huisvesten. Dit blijkt ook daaruit, dat reeds eenige bewoners uit krotten in het complex van „Buitenlust" wonen. Inmiddels is een nieuw plan, in overeen stemming met den wensch van den ge meenteraad. ingediend. Voorts legde spr. er den nadruk op, dat het bestuur het belang der volkshuisvesting behartigt, zonder daarbij eenig persoonlijk belang na te stre ven. Onvoldoende worden nog gezien, de gevolgen van slechte behuizing Tenslotte bracht spr. de oproep tot moreele en gees telijke herbewapening van H. M. de Konin gin in herinnering en wees er op, dat een moreele en geestelijke opbouw van. het ge zin niet tot zijn recht kan komen onder slechte woningtoestanden. Nadat enkele vragen door den voorzitter en den secretaris uitvoerig waren toege licht, hechtte de vergadering bij acclama tie haar goedkeuring aan het beleid van het bestuur. RIJNSBURG. Jaarvergadering Ger. Meisjes- Vercenigingen. De Ger. Meisjesvereenigingen „Ora, La- bora Pei'severa, Oost. Noord en West" hiel den haar jaarlijksche feestvergadering on der leiding van ds. Van der Loo. Nadat deze de bijeenkomst met gebed had ge opend, volgden de jaarverslagen. Het le dental bleef ongeveer gelijk. Als presidenten fungeerden thans1 mej. M. Lindhout (West), mej. v. d. Hook lOostl en mej. G. Ravensbergen (Noord). Een uitgebreid programma van réciteer- wedstrijden, inleidingen, voordrachten, zangstukjes enz. werd daarna den aanwe zigen aangeboden Ook de gebruikelijke gelukwenschen run onderscheidene aigevaardigden ontbraken niet. Tot slot volgde een serie tableaux: „En altijd roept het leven", onder leiding van den heer G. Sybesma Zeven groepen werden vertoond op his torisch en kerkelijk gebied. Mej. v. d. Engel trad op als spelleidsier. Met gemeenschap pelijk gezang en dankgebed werd de avond gesloten Jaarvergadering Christelijk Nat. Werkmansbond. De afd. Rijn^burg van bovengenoemden Bond kwam in jaarvergadering bijeen. Na het zingen van Gez. 2 1 en 2, ging de voorzitter, de heer Joh. Sosef voor in gebed en sprak een welkomstwoord naar aanlei ding van Mattheus 20 116. De secre taris. de heer D. v. Biezen, bracht het jaar verslag uit. Het ledental blee» gelijk. De penningmeester, de heer J. Saimson, ■bracht verslag uit over den stand van ae Ziekenkas en de kas der Vereeniging. Een batig solda was aanwezig. Het verders ge deelte van der avond werd gevuld met voordrachten, in'cidircgen enz. De 2u voor zitter, de heer f. Vletter, sloot de bijeen komst met dankzegging. Aanrijding, Aan den Voorhouterweg had een aanrij ding plaats tusschen een auto en een met kisten beladen bakfiets. De bestuurder van de laatste werd licht gewond. De personen auto kwam in een sloot terecht en werd zwaar beschadigd. In verband met het sterk afnemen van het aantal werkloozen (v.nJ. door de werkverschaffing' is het Werkloozen-Ont- spanningslokaal gesloten. gelden 2 pet.; het rentepercentage voor debetgelden zal verlaagd worden van 4'/i pet. op 4 pet. De bestuursleden de heeren L. v. d. Geer en B. P. Schulte werden herkozen. Ais lid van de Raad van Toezicht werd herkozen de heer J. V. d. Berghe. De heeren P. A. v. Werkhoven. H. J. Oostdam en G. J. v. Reenen Jr. werden gekozen als leden der financieele com missie 1939. De heer J. v. d. Berghe hield een cau serie over het boek „Groeizaam geld" van mr. J. J. v. Balen, waarin het ontstaan wordt geteekend van het Rafeissen-bank- wezer,. De heer G. K. Spierenburg bracht woor den van hulde en dank aan het bestuur en den kassier de heer P. N Vester voor hun arbeid, waarna sluiting volgde. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst Christelijk Hist. Jongerengroep. In het gebouw voor Chr. belangen verga derde de Chr. Hist. Jongerengroep onder leiding van den heer A. Fortgens, voorzit ter. Het gebouw was geheel gevuld toen de voorzitter verzocht te zingen Ps. 150 vs. 1, waarna hij voorging in gebed. De heer Fortgens verwelkomde de verte genwoordigers van jongerengroepen uit de omgeving, „Arja", ds. H. P. Fortgens, de leden van den gemeenteraad, A. Verboom en O. R. I. Viveen en in het bijzonder den spreker mr. dr. A. A. van Rhijn. secretaris generaal van het Dep. van Econ. Zaken. Na een inleidend woord en het zingen van twee coupletten van het' Wilhelmus, behandelde mr. dr. A. A. vah Rhijn het onderwerp: „Met de oude vlag in nieuwe banen." In het economische leven is een desorganisatie en men vraagt hoe er een oplossing zal gevonden worden. Wij worden getroffen door den geesel der werkloosheid en met angst roept men uit, hos zal daar in kunnen worden voorzien. Wanneer men over de grenzen ziet, is daar oorlogsdrei ging en het is volkomen duidelijk, dat wij nieuwe banen tegemoet gaan. Plicht is, zich er niet bij neer te leggen, maar met kracht en energie deze vraag stukken aan te pakken. Hierop ging spr. uitvoerig nader in. Nadat de voorzitter den spreker ha: dank gezegd, werd het historische spel „Ir. dienst van den Prins", opgevoerd. VOORHOUT. Vergadering: der Boerenleenbank. De Ooöp. Boerenleenbank vergaderde in café .Boerhave" van den heer Jac. Ange- vaare. De voorzitter dr. H. A. G. Bots opende en heette allen hartelijk welkom. De gang van zaken in het afgeloopen jaar is volgens spr. wel eenigszins teleur stellend. De politiek was van weinig in vloed op het bankwezen; de spaarders hadden een groot vertrouwen in de Ra- feissenbank. Spr. memoreerde hierna het 40-jarig jubileum der Centrale Bank en hoopte op een geleidelijken vooruitgang in het economische leven. De afd. Voor hout telt thans 154 leden (v. j. 153). Hierna las de secr, de heer J. v. d. Berghe de notulen, waarna de heer Jac. Knoppert K.Jzn verslag uitbracht na mens de financieele commissie. Hij bevond alle bescheiden in de beste orde. Aan het verslag vzan den kassier den heer P. N. Verster ontleenen wij, dat de rekening sloot met een bedrag aan ont vangsten en uitgaven van f. 1121.544.78 waarvan f. 1970.01 is gebracht op de reserve. De balans sloot met een bedrag aan ink. en uitg. van f394.562.41. De winst van dit jaar bedroeg f. 2562.33, Het bestuur is overgegaan tot de vaststelling van het volgende rentepercentage. Voor 1939 zal dit. voor spaargelden zijnvan f500 tot f.5000, 2.75 pet. .v. j. 3 pet.), van f.5000 t/m f. 10.000. 2.25 pet. (v. j. 2.75). rail f. 10.000 en boven 1 pet. Voor spaargelden van niet-leden 1/8 pet., voor deposito- WARMOND. Vergadering Klinkenbergerpolder. In het Hotel „De Zon" werd onder lei ding van den voorzitter, den heer J. K. Heijl, de gewone jaarvergadering gehou den. Van de 53 stemmen welke in totaal kunnen worden uitgebracht, waren 40 stemmen vertegenwoordigd. De rekening over 1938, waarin de conver sie der leening is begrepen, was door het bestuur ontworpen als volgt: aan inkom sten op f 3642.82: aan uitgaven op f. 3172.53 alzoo batig saldo van f. 470.29. De omslag bedroeg over het afgeloopen jaar f. 7 per HA. De rekening-commissie verklaarde tij monde van den heer ir. P. H A. Rosenwald, de rekening accoord te hebben bevonden, waarop met algemeene stemmen tot de vaststelling daarvan werd besloten. De begrooting voor 1939 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op f. 1315.76 met een omslag van f. 6 per HA Op een verzoek van het gemeentebestuur van Oegstgeest tot vrijstelling van den om slag over 1938 voor den ouden Dam, op grond van het feit, dat deze Dam op den legger van Oegstgeest als openbare weg voorkomt, werd gunstig beschikt. Echter zal in verband hiermede aan gemeld ge meentebestuur worden verzocht om, aan gezien een groot deel van dien openbaren weg dien naam niet verdient, tot. aan de grens van Warmond een behoorlijke ver harding tot op een breedte van ten minste 3 M., te doen aanbrengen. De heer A. N. den Hollander, lid van het bestuur, die 28 jaar als zoodanig met groo- te toewijding zijn tijd en krachten aan den polder heeft gegeven, moest dit jaar aftre den. De voorzitter dankte hem voor zijn vele diensten, vooral de 3 laatste jaren tij dens den aanleg van den Rijksweg, aan den polder bewezen. Een voorstel om den heer den Hollander, die. ware het niet dat de polderwetten zulks verhinderden, zeker nog zou aange bleven zijn, op andere wijze aan den polder te verbinden, werd onder veel instemming aangenomen en door dezen geaccepteerd. Als blijk van waardeering zal hem een stoel worden aangeboden. Met bijna algemeene stemmen werd in de vacature tot poldermeester gekozen de heer L. P. Heemskerk, die zijn benoeming aan nam. VOOR ZATERDAG 18 MAART. Hilversum I, 1875 en 301,5 M VARA-Uit- zending 7,308.00 VPRO 8,00 Gramofoon muziek (Om 8,16 Berichten» 10.00 Mor genwijding 10,20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven 12.00 Gramofoonmuziek (Om 12.15 Berichten) 1,15 VARA-Orkest 2,00 Causerie „De fabrieksarbeidersbond giste ren. vandaag en morgen" 2,20 Pianoduetten 2,50 Gramofoonmuziek 3.00 Reportage 3.30 Residentie-orkest, de Stem des volks en solisten <Opn.» 4.354,50 Esperanto-uitzen- ding 4.55 Residentieorkest 5,30 Filmland 6,00 Orgelspel <opn.) 6.28 Berichten 6.30 Groningsch programma 7.00 VARA- Kalender 7.05 Gramofoonmuziek 7,10 Politiek radiojournaal 7,30 „Nederlanders in Amerika muzikaal programma 8.00 Herha ling SOS-Berichten 8.03 Berichten ANP. VARA-Varia 8.20 VARA-Orkest 9.00 Toespraak „En nu doorzetten!" 9,15 „En nu.. Oké 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Community-Singing (opn.) 11.00 De Ram blers 11.3012.00 Gram. muziek. Hilversum II. 415.5 M. Kro-uitzending 8.009.15 Gram. muziek (Om 8.15 Berichten) 10.00 Gram. muziek 11.30 Godsd. half uurtje 12.00 Berichten 12.15 Gram. muz. 12.30 Het Peregrinos-orkest (1.001.20 Gram. muz.» 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.30 Gram. muziek 2.45 Kinderuurtje 4.00 Gram. muz. 5.30 Esperantonleuws 5.45 De Kro-Nachtegaaltjes 6.15 Gram. muziek 6.20 Journ. weekoverzicht 6.45 Gram. muz. 7.00 Berichten 7.15 Causerie „De goedkoope apotheek" 7.35 Actueele aetherflitsen 8.00 Berichten A.N.P.. mededeellngen 8.15 Medi tatie let muzikale omlijsting 8.35 Gram. muz. 8.40 De Kro-New Style Artists. Bela Kiss en zijn Hongaarsch orkest. „The two Western Min strels" en solisten 10.20 „Wat nu?" 10.30 Berichten A.NP. 10.40 Filmpraatje 10.55 Gram. muziek 11.00 Religieuze declamatie met muzikale omlijsting 11.3012.00 Gr .muz. Droitwich. 1500 M. 11.20 Het B.B.C.- Northern-Ireland-orkest 12.20 Orgelspel 12.50 Gram. muziek 1.20 Het Aston Hippo drome Orkest 2.20 Orgelspel 2.50 Gram. muziek 3.055.00 Sportreportages 5.05 Gram. muziek 5.20 Ambrose enz ijn orkest 6.20 Berichten 6.50 Sportpraatje 7.05 Cello en plano 7.50 Actueele uitzending 8.20 Music-hall-programma 9.20 Berichten 9.45 Amerikaansch nieuws 10.00 Het B.B.C.- Th eat er -orkest en soliste 11.05 Declamatie 11.20 Jack Jackson en zijn band 11.50— 12.20 Dansmuziek (gram. platen). Radio Paris. 1648 M. 9.00. 10.00. 10.25 en 11.20 Gram. muziek 12.30 Zang 1.00 Gram. muziek 1.05 Richard Blareau's orkest 2.50 en 3.35 Zang 3.50 Gram. muziek 4.05 Za*g 5.05 Cellovoordracht 5.20 Gram. muziek 6.35 Koorconcert 7.20 Jean Granger's orkest 8.35 Piano-voordracht 8.50 Opera-uitzen ding 12.05—12.50 J. Bouillon's dansorkest. Keulen. 456 M. 5.50 Gram. muziek 6.30 Willi Stanke's orkest 7.50 Danziger Landes- orkest 11.20 Militair orkest en koor 1.30 Gram. muziek 5.2ft Ambrose en zijn orkest orkest en solisten 5.35 Gram. muziek 6.30 V'" terhulp-programma 7.30 Gevarieerd "nma 9.35 Gram. muziek 11.20 Her- Hagestedt's orkest, schrammelensemble ten 1.202.20 Het Omroeporkest. 3d. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. c 12.50 en 1.30 Het Omroeporkest '»ram. muziek 2.25 Pianovoordracht Gram. muziek 4.20 Conservatorium- oikest. Ceciliakoor en solist 6.20 Het Om roeporkest mm.v. soliste 8.20 Gram. muz. 8.40 Zie Hilversum II 10.30—12.20 Gr. muz. 484 M 12.20 Gram. muziek 12.55 en 1.30 Het Radio-orkest 1.50 Gram. muziek 2.55 Musette-ensemble 3.30 Kamermuziek mm.v. soliste 4.20 Gram. muziek 5.35 en 5.55 Het Omroepdansorkest 6.35 en 7.35 Gram muz. 8.20 Het Omroeporkest 8.50 Cabaret-pro gramma 9.35 Vervolg concert 10.30 Het Omroepdansorkest 11.2012.20 Gram. muz. Dcutschlandsender. 1571 M. 7.30 Zie Keulen 9.20 Berichten 9.40 Viool en piano 10.05 Berichten 10.20-11.20 Het Omroepkleinorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN* DB R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 18 Maart, le Programma: lederen dag van 8—24 uur A.V.R.O.. V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur K.R.O.. N.CJt.V. enz. 3e Programma 8,00 Keulen 9,20 Parijs Radio 9,30 Radio PTT. N. of div. 10,00 Parijs Radio 10,20 Radio PTT. N. of div. 11,20 Keulen 12,20 Brussel VI. 1,30 Keulen 2.55 Brussel VI. 3.20 Keulen 5.20 Brus sel VI. 6.05 Brussel- Fr. 6.20 Brussel VI. 7.30 Keulen. 4e Programma 8.00 Brussel VI. 9,20 Diversen 10,35 London Reg. 11,20 Droit wich 2,50 London Reg. 4,20 Brussel Fr. 5.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. „Kunnen jullie ons ook zeggen, hoe we er weer uitkomen?" GEBOREN: Joannes Albertus Maria. zn. van J. A. M. Pad berg en W. E. Roskamp Jozef Clemens, zn. van K. H. Kaizer en C. M. H. Kroon. ONDERTROUWD. B. J. Davidson, jm. en Ch. Lubinslfl. gesch. vr. J. C. Plu.' jm„ 26 j. en J. E. Schroef, jd.. 25 j. W. Eigeman, jm.. 28 j. en J. J. Vermeulen, jd„ 18 j. OVERLEDEN: C. M. Kriek, hsvr. van W. Th. Langerak, 62 j. L. v. d. Linde, hsvr. van D. Kuik. 45 j. W. Moraal. m„ 77 j. E. v. d. Poel. hsvr. van C. Berg, 67 j. D. Kanbier, m„ 66 j. G. v. Roo- den, m.. 84 j. w oncentreer op hei krachtigste reclame-middel „HET RESIDENTIE-ORKEST". Donderdag 23 Maart a.s. zal het 5e Abonne- ments-Concert van het Residentie Orkest o. 1. v. Prof. Georg Szell in de Stadsgehoorzaal gege ven worden. Soliste is de violiste Guila Bustabo, die het vioolconcert D. dur van Beethoven zal spelen. Voor de pauze wordt de Symphonie Pathé- tique van Tschaikowsky uitgevoerd. INDOLOGEN-VEREENIGING. De Indologen-Vereeniging te Leiden zal onder regie van Rien van Noppen op 31 Maart ln den Schouwburg opvoeren „Journey's End" van R. G. Sherriff.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17