Uit de Omstreken LESDSCH DAGBLAD - Tweede Bled Woensdag 15 Maart 1939 WEERBERICHT. Man verdronken te Warmond AGENDA MUSEA. AALSMEER. De heer W. Wegman Bz. t Gisteravond is hier, na een langdurig ziekbed, overleden de heer W. Wegman Bz. De thans ontslapene was de laatste nacht wacht in het centrum dezer gemeente, welke functie hij 27 jaren vervulde, als opvolger van zijn vader, wijlen B. Wegman, die ruim 36 jaren .gedurende de nachtelijke uren over de burgerij de wacht had gehouden. Hoe wei het alweer een 20-tal jaren geleden is. dat de nu overledene voor het laatst zijn nachtelijke ronden deed, hebben veel oude ren den vriendelijken nachtwacht zeker niet vergeten. Wegman bereikte den leef tijd van 81 jaren. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdagmiddag a.s. op de nieuwe algemeene begraafplaats De sub-commissie Aalsmeer van „Hulp aan Spanje" heeft een propaganda-avond georganiseerd in ,.De Oude Veiling". Ver schillende films zijn vertoond, betrekking hebbende op den broederkrijg in Spanje, enz. Dr. B. H. Sajet van Amsterdam voerde het woord, terwijl de voorzitter van de sub commissie. de heer Koedijk, den avond opende en sloot. Tot nu toe kan deze com missie f. 870.als steun aan republikeinsch Spanje afdragen. Er waren plm, 150 be zoekers. Geslaagd te Den Haag voor het voor- loopig diploma Machinistenexamen de heer A. J. van der Laarse alhier. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 771. Hedenmiddag 2 uur: 770, BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk, waarvan de kern over Ierland ligt, houdt onveranderd stand, doch over IJsland en Groenland zijn de barometers snel dalende, zoodat daar het gebied van hoogen luchtdruk' weer aan het ver dwijnen is. In Oost-Duitschland en Oost- Europa is de luchtdruk sterk gedaald en er ontwikkelde zich daar een afzonderlijk gebied van lagen luchtdruk, waarvan het centrum hedenmorgen de omgeving van Posen (Polen» lag. Als gevolg van deze luchtdrukverdeeling waaien over West-Europa krachtige tot storm achtige Noordelijke winden, welke koude lucht rechtstreeks uit het Poolgebied aanvoeren. De temperatuur is in Duitschland en onze omge ving gedaald. In ons land wijkt zü echter nog weinig van de normale af. In Duitschland en Scandinavië is de temperatuur onder normaal, in Frankrijk en op de Britsche eilanden nog daarboven. In Scandinavië is de temperatuur overal onder het vriespunt, overigens komt alleen in Midden-Duitschland lichte vorst voor. De hooge Alpenstations melden sneeuw met mist en temperaturen van 10 a 15 graden_onder het vriespunt. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Half bewolkt; Stormachtige N.N.W. wind; Temp. 4 gr. C.. minimum 3 gr. C.; neerslag 3 m.m. Vllssingen: Zwaar bewolkt; Krachtige N.N.O. wind; Temp. 5 gr. C., minimum 4 gr. C., neerslag 1 m.m. De Bilt: Halfbewolkt; Matige N.N.W. wind; Temp. 3 gr. C., minimum 3 gr. C., neerslag 3 mm. Groningen: Licht bewolkt; Stormachtige N.N. W. wind; Temp. 4 gr. C., minimum 2 gr. C., neerslag 1 m.m. Maastricht: Licht bewolkt; Matige N.N.W. wind, Temp. 2 gr. C., miniumm 2 gr. C., neerslag 3 m.m. Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: NW., 8 gr. C., lichte regen. Londen: N., 7 gr. C„ buiig. Berlijn: N.W., 0 gr. C., lichte sneeuw. Nice: Windstil, 5 gr. C., mooi. Stockholm: N.N.W., -2 gr. O., opklarend. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5% gr. C.(42 gr. F.). 12 uur 's middags: 6% gr. C. (44 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. 's Middags te 12 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 6,30 rlam. tot 5.45 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 15 Maart op: 3 uur 26; onder 12 uur 34. WINTERSPORT. Zwitserland. Hahnenklee: Sneeuw 40 cM., -4 gr. C.. sneeuwval Braunlage-Königskrug: Sneeuw 65 cM.. - 6 gr. C„ sneeuwval. Schierke-Slalomhang: 65 cM., -5 gr. C., sneeuw val. Wasserkuppe: 30 cM., -3 gr, C., Sneeuwval. Hmenau-Gabelbach: Sneeuw 55 cM., -6 gr. C., sneeuwval. Schmiedefelö-Frauen: Sneeuw 65 cM.. -6 gr. C., Poedersneeuw. Kösseine: Sneeuw 60 cM., -7 gr. C., sneeuwval Oberwiesenthal: Sneeuw 85 cM., -6 gr. C., sneeuwval. Bad Flinsberg: Sneeuw 32 sneeuwval. cM., -5 gr. C., Sclireiberhau: Sneeuw 61 cM.. -6 gr. C. Krummhübel: Sneeuw 70 cM., -7 gr. C. Spindlermühle: Sneeuw 89 cM., -7 gr. C. Wiidbad-Sommerberg: Sneeuw 30 cM., -5 gr. C„ bedekt. Iiornisgrinde: Sneeuw 75 cM., -9 gr. C. Hinterzarten-Titisee: Sneeuw 45 cM., -4 gr. C. Feldberg: Sneeuw 110 cM.. -8 gr. C.. helder. Oberstdorf: 64 cM., -6 gr. C., sneeuwval. Garrri.-Partenfcirchen: 40 cM., -5 gr. C., sneeu- val. Hindelang: 40 cM., -4 gr. C.. helder. Bad Tölz: Sneeuw 40 cM., -6 gr. C., sneeuwval. HILLEGOM. DE KWESTIE BIJ DE „ARNOUD". „Van Hollands bodem" op, het mannen koor der C.J.O. zong onder leiding van den heer L. Haasnoot enkele nummers met orkestbegeleiding van den heer D. v. d. Plas. Hierop kon men den bazar bezoeken. In de Oranjezaal kon men zloh met enkele attracties bezighouden, n.l. sjoelbakken, touwtrekken, schieten, harddraverij, alS' mede een loterij. In de conversatiezaal waren allerlei handwerken en kleedlngstukken In veler lei sorteeringen, uitgestald. Ook was er een cineac, waarin kluchtfilmpjes ver toond werden, beschikbaar gesteld door den fotograaf D. Kruyt. Ook had men een koffie- en theeschenkerij ingericht. Naar het aantal bezoekers te oordeelen en naar de zaken die gedaan werden, zal deze avond al een belangrijke opbrengst ten bate der C.J.O. brengen. Deze bazar trekt groote belangstelling en zal onge twijfeld een groot batig saldo voor de C.J.O. opbrengen. 61 arbeiders der nachtploeg ontslagen. Wij vermeldden reeds, toen de uitspraak van den Hoogen Raad inzake de kwestie der kalkzandsteenfabrieik „Arnoud" bekend werd, dat de directeur, de heer A. H. baron van Hardenbroek van Ammerstol, tenge volge hiervan genoodzaakt zou zijn de nachtploeg te ontslaan. Thans vernemen wij, dat met ingang van Zaterdag a.s. aan 61 arbeiders der nacht ploeg, w.o. verschillende hoofden van ge zinnen en wonende te Hillegom, Lisse en Haarlemmermeer, ontslag ls aangezegd. De werkloosheid ls weer Iets gedaald. In één week liep het cijfer van 497 terug tot 455. Verleden jaar om dezen tijd waren er 507 werklooeen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De organisatie der Tuinders. In het gebouw Voorstraat werd een open bare vergadering gehouden met het doel ■te komen tot oprichting voor Katwijk en Valkenburg van den Chr, Boeren en Tuln- dersbond ln Nederland. De voorzitter van het voorloopig comité, de heer- G. v. d. Perk opende, heette allen welkom, inzon derheid den heer Borst van Leidschendam die een inleidend woord zou spreken; te vens mr. W. Rip die spreken zou over het onderwerp „De overname door de organi satie", waarna de heer Rip de factoren be sprak waarvan de tuinbouw afhankelijk is. zooals weersgesteldheid, afzetmogelijkheid, enz. Op verschillend terrein is door orga nisatie veel bereikt. Voorts stond spr. stil bij de hulp der regeering. Die hulp is niet alleen in het belang der boeren en tuin ders. maar in dat van het geheele Neder- landsche volk. Een gevolg van de hulp der regeering was tevens de teeltbeperking, ook noodzakelijk door achteruitgang van den export En nu staat men voor de vraag: „moeten de organisaties de bedrijfs- maatregelen overnemen?" Er zijn nog veel moeilijkheden te overwinnen, maar spr. acht het in het belang van boeren en tuin ders. dat zit zelt de zaak beheeren Zij kun nen dat beter doen dan de ambtenaren. Het is merkwaardig, aldus spr., dat buiten staanders bezwaren hebben tegen over name: het beteekent verhooging van prijs, enz. Zij zien de belangen beter dan de boeren en tuinders zelf! Spr. vroeg zich af, kunnen de boeren en tuinders die verant woordelijkheid dragen? Z.i. zal er contact moeten blijven en een regeling getroffen moeten worden door de regeering en de organisaties. Ten slotte zal dit streven niet baten als God er Zijn zegen niet aan ver bindt. De voorzitter dankte den heer Rip voor zijn helder betoog. Na gedachtenwissellng gaf zich een dertigtal personen als Ud op De offlcieele oprichtingsvergadering zal 21 Maart a.s. worden gehouden. Hierna sluiting dezer voor de Katwij ksche en Valkenburgsche tuinders belangrijke ver gadering. KATWIJK AAN ZEE. OPENING JUBILEUM-BAZAR DER CHR. JEUGDORGANISATIE? NOORDWIJK BINNEN. Bijeenkomst Josephgezellen. Voor de St. Josephgezellen sprak in de groote zaal van het Juvenaat pater Sengers uit het Retraitehuis van Noordwijkerhout, Spr. zette uitvoerig de beteekenis van het Heilig Doopsel uiteen, alsmede die van de retraite. Na deze rede gaven zich een twin tigtal leden zich voor de retraite-spaarkas op. zoodat deze thans 27 leden telt- OEGSTGEEST. Reeds veel belangstelling. Ten bate der Chr. Jeugdorganisatie, die haar 15-jarig bestaan herdenkt, heeft dn het Jeugdhuis de opening van den Jubi- leum-Bazar plaats gehad. In de ruime Oranjezaal waren velen tegenwoordig, o.a. de burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop. het bestuur der Chr. Jeugdorganisatie, leiders en leidsters der jongens- en meisjesafdeelingen, hoof den van Herv. Scholen en vele anderen. De voorzitter de heer A. Haasnoot ver blijdde zich over de groote belangstelling en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den burgemeester. Hij schetste zeer uitvoerig het belang van het Chr. Jeugdwerk, maar wees er daarbij vooral op. dat God ons roept om dat werk naar Zijn raadsplan te volvoeren. Gods woord moet daarbij onze richtsnoer zijn. Het Chr. Jeugdwerk moet strekken tot de mo- reele en geestelijke herbewapening der jeugd. Spr. gaf een grondig overzicht van alles wat in de afgeloopen 15 jaar door de C.J.O. is verricht. Klein begonnen met een C.J.M.V. en een C.J.V., was er steeds toe nemende groei te constateeren. Bij de C.J.O. zijn aangesloten 1 C.J.M.V 3 C. J. V.'s7 Knapenvereenigingen, Concordia, Voetbalvereeniging, een bibliotheek, en verschillende meisjesvereenigingen zooals de C.J.V.K., Vierboet en 5 afdeeltngen van „Wees een Zegen"; in totaal 20 afdeelin- gen met ongeveer 600 leden. Er heerscht daarin een opgewekt vereenigingsleven; de leiders en leidsters geven zich aan het werk met veel ambitie Men moet daar over niet gering denken Hard is gewerkt, om het maandblad „De Klink" te kunnen oprichten. Eén genre medewerkers is echter niet toegenomen, nl. de donateurs. Uitbreiding van dat aantal ls noodlgvoor een gezonde financieele basis. Daarom is besloten een bazar te houden De dames en heeren der bazar-commissie, eerst on der leiding van den heer Hoeve en later onder die van den heer Gerretsen, hebben hard gewerkt, soms halve nachten door. De CJ.O. hoopt, dankbaar te zijn, over het resultaat en daaruit moed te schep pen en met vernieuwden ijver, onder bid dend opzien tot God, op te trekken naar het 4de lustrum. De leden der meisjesvereeniging „De Vierboet" voerden nu het aardige stukje Jaarvergadering Neutrale Coöp. Boeren leenbank. Onder voorzitterschap van den heer Joh. Uittenbogaard vergaderde in „Het Witte Huis" de Neutrale Coöp. Boerenleenbank. De voorzitter herdacht het overlijden van den voorzitter der Ooöp. Centr. Ralf- feisen-Bank, ir. F. A. R. baron van Itter- sum. die zoo vele jaren steeds een stuwende kracht is geweest. De Bank was zijn levens werk. Vervolgens besprak hij de nog zeer moei lijke tijden voor den land- en tuinbouw en den middenstand. De hank heeft zich ech ter kunnen blijven handhaven en zal als steeds de belangen van de leden blijven be hartigen. De notulen, voorgelezen door den heer M. v. d. Heul werden onveranderd vastgesteld. Hierna bracht de kassier de heer M. v d. Heul, het Jaarverslag uit. Hieraan ontleenen wij, dat, hoewel het mond- en klauwzeer, zoowel als de ongunstige uitkomsten ln den tuinbouw, eenigen tegenslag deden gevoe len, de toestand van de bank toch gunstig is gebleven. Vervolgens werd de rekening 1938 aan geboden en, na toelichtingen van den voor zitter, vastgesteld als volgt: Ontvangsten: inhoud der kas op 31 Dec. '37 f. 12.158,54; ontvangen spaargelden f. 149.796,61; terugbetaalde voorschotten f. 5410,43; ontvangsten rekeninghouders f. 255 931.31; ontvangsten Centr. Bank f. 228.550,95; op de reserve gebrachte winst f. 1735,32; ontvangen rente van voorschot ten f. 3332,74; ontvangen rente ln loopende rekening f. 5293,69; ontvangen rente Cen trale Bank f. 636,72; diverse ontvangsten f. 101,76. Totaal f. 660.948,07. UitgavenTerugbetaalde spaargelden f. 124.132.13 uitgegeven voorschotten f6750. Uitgaven in loopende rekening aan rekeninghouders f 269.475,16; Centrale Bank f243.347.49; gekochte waarden f 13.25: uitgegeven rente: spaarbank f. 6091,54; loopende rekening f. 123,05; Centrale Bank f. 44,85; bijdrage Centrale Bank f. 108,23; waarborgfonds en kapitaal bijz. doeleinden f. 98,45; salaris en kantoorfmur f. 1500. Di verse uitgaven f. 1118,33; op reserve ge brachte winst f. 1735,32; inhoud der kas op 31 December 1938 f. 6410,27. Totaal f60.948,07. De balans 1938 geeft als eindcijfer aan bezittingen en schulden een bedrag van f. 253.299,95, w.o. saldo winst van f. 432,52. Als bestuurslid en lid van den Raad van Toezicht werden met groote meerderheid herkozen resp. de heeren Joh. Uittenbo gaard en A. Zwanenburg, die zich onder dank deze herbenoeming lieten welgevallen. Medegedeeld werd, dat 2 leden van de lijst zijn afgevoerd. Hierna gaf de voorzitter een belangrijke toelichting over „Vaste lasten". De rentestandaard is voor 1939 vastge steld als volgt: voor land- en tuinbouw 4"/o; voor den middenstand 4l/j1/o: voor spaar ders 2,80%; vergoeding loopende rekening l'/t'/o; voor direct opelschbare gelden 2.25%, voor spaargelden boven f. 5000 1%. De heer B. J v. d. Meene gaf een uitvoe rige uiteenzetting van het waarborgfonds sedert de oprichting der Bank, waarbij hij de groote zekerheid schetste voor de leden der bij de Coöp. Centr. Raiffeisenbank aan gesloten Boerenleenbanken. Hierna sloot de voorzitter deze belang rijke vergadering met een woord van dank voor de betoonde buitengewone samenwer king. Eer. lantaarnpaal, staande op het kruispunt TerweewegAnna v. Burenlaan ls het slachtoffer geworden van een auto bestuurder, die zelfs na de vernieling is doorgereden. De politie wist" echter den dader G. V. alhier op te sporen, die nu de straf niet zal ontgaan. In den nacht tusschen Zondag en Dinsdag hebben onbevoegden zich toegang verschaft tot het gebouw „Irene" aan den Endegeesterstraatweg, waarvan gisteren aangifte werd gedaan bij de politie. Uit een ingesteld onderzoek bleek dat de kasten en deuren waren opengebroken en de aan wezige offerblokken geledigd. Spoedig mooht het gelukken den dader de 12-jarige H G„ wonende ln Poelgeest, op te sporen en te arresteeren. BAGGERMOLEN DOOR IIEVIGEN WIND OMGESLAGEN. Gistermiddag te ongeveer 5 uur heeft zich op de Zijl, onder Warmond, een tragisch verdrinklngsgeval voorgedaan. Op dat oogentolik werd ter hoogte van het gedeelte de z.g. „rechte Zijl", tusschen de Kromme Zijl en de Kaagsocleteit, een bag germolen, toebehoorende aan de fa. Schoon- boom en v. d. Hevel te Warmond, versleept naai' Aalsmeer. Tengevolge van den hevigen wind sloeg deze 3.75 M. hoogopgebouwde molen plot seling om. De twee zloh daarop bevindende personen sloegen er af en een hunner, J. v. d. H„ uit Amsterdam, kwam onder het ge vaarte teercht en verdween in het water, Men ls er tot nu toe niet in kunnen sla gen zijn stoffelijk overschot te bergen. De man ls gehuwd en heeft geen kinderen. De ander werd opgepikt door den kapt teln van een juist passeerende sleepboot. Hij had slechts enkele lichte verwondingen bekomen. zitter werden door den secretaris, den heer P. Potman, de notulen gelezen, welke on veranderd werden vastgesteld. De commissie van onderzoek der reke ning 1938 (de heeren E. J. Speelman, G. Dannijs en G. E. Bergman) had alle stuk ken ln orde bevonden. Hierna werd de rekening 1938 vastge steld aan Inkomsten op f. 1878,38 en aan uitgaven op f. 857,42, derhalve met een ba tig saldo van f. 1020,96. In 1938 werd aan stroom verbruikt f 123,44, terwijl aan rente geldleening werd be taald f. 160.88 en aan aflossing f. 200. De begrooting 1939 werd hierna vastge steld aan inkomsten en uitgaven op f. 2054,65. De omslag voor 1939 werd geraamd op f 8 per H.A. i gelijk aan 1938). terwijl de om- slagplichligheid van den polder groot is 104.98.93 H.A. Tot voorzitter werd met alg. st. herkozen de heer C. J. Rotteveel. Naar men ons mededeelt, zal de heer G. Dannijs voor de a.s, raadsverkiezing geen nieuwe candidatuur aanvaarden. RIJNSBURG. Gedurende de afwezigheid van weth. van der Vijver treedt thans wethouder T. Kralt op als loco-burgemeester. SASSENHFIM. Vergadering Ingelanden Beekpolder. Alhier vergaderden de stemgerechtigde ingelanden van den Beekpolder onder voorzitterschap van den héér C. J. Rot teveel. Tegenwoordig waren ingelanden, die in totaal uitbrachten 19 stemmen, terwijl het maximum-aantal stemmen bedraagt 56. Na een woord van welkom door den voor- VOORHOUT. Sluiting schietwedstrijd B.V.L. De afd. Voorhout van den B.V.L. heeft haar oefenseizoen onder leiding van haar commandant, den heer J. A. Verdegaal, be sloten met een schietavond om prijzen. Als bijzonderheid zij vermeld, dat burge meester mr, G. F W. v. Berckel een ver guld gouden medaille schonk voor den schutter, die op dezen avond het hoogst aantal punten schoot. Geschoten werd over drie series; hierin kon een puntenaantal behaald worden van 150. De uitslag luidde als volgt: Groep scherpschutters: 1ste prijs Chr. C, Wessels met 141 punten; 2de pr. J. A. Ver degaal met 141 pnt.; 3de pr. N. Th. v. Schie met 137 pnt.; 4de pr G J v. Reenen Jnrs. zoon met 136 pnt.; 5de pr. L. P. Kortekaas met 135 pnt.: 6de pr. P. L. Langeveld met 134 punten. Groen A: 1ste pr. J. B. Voorn met 129 pnt.; 2de pr. A. v. d. Geer met 125 pnt.; 3de pr. J A Went met 125 pnt. Groep B: 1ste pr. G. Vonk met 135 pnt.; 2de pr. J. Veenstra met 121 pnt.; 3de pr. M C. Zonneveld met 119 punten. Om de medaille door burg. v. Berckel aangeboden, moest nog gekampt worden door de heeren J. A. Verdegaal en Chr. C. Wessels: laatstgenoemde werd de winnaar. De prijzen werden na afloop door den commandant uitgereikt, waarna hij een dankwoord sprak voor de groote belangstel ling in het afgeloopen seizoen betoond. Te vens wekte hij de leden op in den komen den zomer zoo trouw mogelijk de schiet oefeningen bij te wonen te Katwijk aan Zee. Vervolgens deelde hij mede, dat in het afgeloopen seizoen tot scherpschutter werden bevorderd de heeren: E. L. A. v. d. Lans: N. Th. v. Schie: J. Floor. J. A. Zuid hoek, G. G. Mens, P. W. Borst. J. v. d. Nou- land Pzn.. G. J, v. Reenen Jzn Het hoogste gemiddelde werd geschoten door den heer Chr. C Wessels met 91.88. De afdeellng telt thans 67 leden. - Aan het kantoor der P.T.T. alhier, Is in den loop van Februari op spaarbank boekjes Ingelegd f. 1840,87 en terugbetaald f. 1975,38. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f. 134,51. Het aantal nieuw uit gegeven boekjes bedroeg 3. Het aantal kiezers, voorkomende op de kiezerslijsten voor de a.s. verkiezing van Prov. Staten en Gemeenteraad, bedraagt in onze gemeente 1479. VOORSCHOTEN. De Gemeenteraadsverkiezing. De verkiezing van de leden van den ge meenteraad zal plaats vinden op Woens dag 14 Juini a.s. Bij C. A. v. B. is een onderzoek inge steld en proees-veihaaJ opgemaakt wegens het aan de keuring onttrekken van vleesch. Bij H. B. werd een huiszoeking verricht en een partij kalfsvleesch en huiden met kalfsvleesch ln toeslag genomen, omdat zij niet van het vereisohte merk waren voor zien en aan de keuring waren onttrokken. Proces-verbaal is opgemaakt. Gevonden: Een grijs poesje; een por- temonnaie met inhoud; een schroeven draaier. Inlichtingen bij de politie. HEDEN: Fac. Lijkverbranding, Amicttla: Ver. voor 8 1 '4 urn- nam. Nutszaal: Theosoplsch Genootschap, 8.15 uur nam. StadszaalGymnastlek-ultvoerlng „D.O.6." 8 uur nam. f Den Haag (Gebouw K. en W.): Toonkunst- Resldentle-orkeat „Matthius-Passion", 8 u. a.m. Katwijk a. Zee (Chr. Prot. Belangen) Spr. prof. Wiaae. 714 uur nam. Donderdag. Den Burcht; Uitvoering van „U.V.K.", 8 uur nam. Leger des Hells, Hooigracht 30: Samenkomst nam. 8 uur. Rijnsburg, „Woudruet": Bijeenkomst c.H Unie. nam. 8 uur, Stadszaal: Jubileum-avond Chr. Wükvereen. „Staalwtjk", 8 uur nam. Stadszaal (kl. zaal): Accordeon-demonstratlo fa. Guldemond, 814 uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 1012% en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Expositie van platen betr. Academie. Eiken werkdag 10—12% en 2—5 uur kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari, November en Decem ber van 10—3 uur in Februari, Maart, April, Mel cn October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink- Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest- 6terdagen, den Hemelvaartsdag en de belde dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10-4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 103 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags t. OM; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist.," v. d. Werffpark, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30— 5 uur: 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijkj van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 'e Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 31 Maart: Ten toonstelling van prenten en teekenlngen „Het Schip". Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en l%—4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 10—3 uur tl Nov. —16 Febr.) van 10—4 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.) van 105 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 26 Maart): L.KL. Tentoonstel ling werk Dirk Nijland. 104 uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. n: n. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.? ,In den greep der wildernis". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „60 glorierijke jaren." Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Maria Antoinette". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Onder het asfalt van een wereldstad". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2% uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CifHureel# Films Zaterdag nam. 2% uur. Rex-Theater, HaarLstraat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „In de schaduw van de guillotine". Zondag 27 uur doorL voorstelling en 8 uur uam. Nova-Theater (Katwijk a. Zee): „De Jungle- Prinses". De avond-, nacht- en Zondagdienst. der apotheken te Leiden wordt van 11 Maart t.m, 17 Maart waargenomen door de apotheken: G. H. Herdlngh en Blanken, Hoogewoerd 171, Telefoon 502; Apotheek Reyst, Steenstraat 35. Telefoon 136. WARMOND. Vergadering Coöp. Spaar- en Voorschotbank. Onder zeer groote belangstelling verga derde de Coöp. Spaar- en Voorschotbank voor Land- en Tuinbouw alhier onder voor zitterschap van den heer J, C. van der Voet. Aanwezig waren 82 leden. De voorzit ter herdacht de het afgeloopen jaar over leden heeren J. Oost dam en S J. Schou ten, mede-oprichter der Bank, die tot zijn 84 sten levensjaar steeds op zijn post is ge bleven. Eveneens werden herdacht de overleden bestuursleden der Centrale Bank. De secr. las de notulen, waarna de kassier verslag uitbracht aver het afgeloopen jaar. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 1938 117. Het bedrag aan spaargelden gestort in 1938 bedroeg f. 477.739.39. Terugbetaald werd in 1938 f. 240.999.88, zoodat het bedrag der spaargelden op 31 Dec. 1938 bedroeg f236.739.51, w.o. begrepen f. 8500 als depot voor een Jaar vast. Aan rente werd bijge schreven f. 5399.61 terwijl aan rente werd uitbetaald f. 851.98. Op 31 Dec. waren uitstaande 42 voor schotten met persoonlijke of zakelijke ze kerheid. Het totaal bedrag op 31 Dec. 1937 bedroeg f. 81.488.92, terwijl ln 1938 aan nieuwe voorschotten werd verstrekt f. „3.JW aldus in totaal f. 104.738.92. Terugontvan gen werd I. 27.162.85, zoodat het bedrag der voorschotten op 31 Dec. 1938 bedroeg f. 77.576 07. Het reservefonds bedroeg op i Jan 1938 f. 24.879.03, terwijl de winst over 1938 bedroeg f. 1344.35, waardoor de totale reserve werd gebracht op t. 26.223.38. He aantal contracten op 31 Dec. bedroeg met persoonlijke en zakelijke zekerheid. Gedurende 1938 werd door de leden op genomen f. 102.315.73, terwijl werd gedepo neerd f. 24.495.11, Namens de commissie tot nazien a rekening bracht de heer C. J- Stynir verslag uit; deze deelde mede. dat Mies goede orde bevonden was. In de commi»1 1939 werden benoemd de heeren w. o. Noort, R. Th. Vroomen en J. C. H. Heen kerk en als plaatsvervangers de Breed Ijk, J. K. Heyl en J. C. van 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6