DE MODE BRENGT LOEB STADSNIEUWS fleurige Voorjaars- en Zomerjaponnen Breestraat 161 IEÏDÏCH DAGB'AD EerrSe Bisd Woensdag 15 Maarf 1939 OFFICIEELE KENNISGEVING Slowakije's autonomie Wat geschiedt in Roethenie Het Hongaarsche ultimatum De heer Splinter legt zijn ambt neer wat LOEB U in zijn Etalages laat zien: Komt U eens kijken? Zeer gemakkelijke betalingsvoorwaarden. ten tijd een Tsjechische commissie ge vormd worden, waartoe vertegenwoordigers van alle Tsjechische groepen uit politiek en bedrijfsleven zullen tehooren. Ook de vroegere min'ster Nocas afge vaardigde van de Tsjechische arbeiders partij. zal als een politicus die in de krin gen der Tsjechische arbeiders zeer in aan zien staat, lid van deze commissie zijn. De commissie zal binnenkort in het parle mentsgebouw bijeenkomen Van Duitsche zijde zal hiervan deel uitmaken de Praag- eche advocaat Dembitzki. Ben te Bratislava uitgegeven officieel communiqué verklaart, dat tot de aan vaarding van een grondwet voor den Slo- waakschen staat de uitvoerende bestuurs macht bij het kabinet berust. Alle bestaande wetten en regelingen blij ven van kracht, uitgezonderd voor zoover zij een inbreuk maken op de onafhanke lijkheid van den Slowaakschen staat. Minister Sidor is gisteren van vermoeid heid in elkaar gezakt. Hij heeft het opperbevel over de Hlinka- garde neergelegd. Het bevel gaat over op den chef der propaganda. Mach. Gistermiddag is te Praag officieel mede- deeling gedaan van de onafhankelijkheid van Slowakije. In het communiqué wordt gezegd, dat de wettige eenheid tusschen Tsjechen en Slo wakije verbroken is. Voortaan zal ieder de zer groepen een eigen afzonderlijk bestaan gaan voeren. „Wij kunnen oprecht verklaren", aldus deze officieele bekendmaking, „dat de Tsje chen nimmer jegens de Slowaken onvrien delijke gevoelens hebben gekoesterd. Wij hopen van harte, dat hun onafhan kelijkheid gelukkig zal zijn en succesrijk en dat de Slowaken in staat, zullen zijn, alle noodzakelijke economische voorwaarden te scheppen, om te voorzien in de behoeften der Slowaaksche bevolking. Wij zullen ons steeds onze vriendschap pelijke betrekkingen met de Slowaken her inneren. De nieuwe politieke scheiding kan niet de harten verdeelen van een bevolking welke twintig jaren heeft samengeleefd". De minister-president van het onafhan kelijke Slowakije, dr. Tisso. heeft den vol genden oproep tot de bevolking gerioht: Slowaken! Op dit zoo ernstige oogenblik wenden wij ons, ais rechtmatige vertegenwoordigers van het Slowaaksche volk. tot u en tot alle vol keren der wereld, die vrij zijn en daarom volksvrijheid het best te waardeeren weten. Wat zich de laatste dagen op den bodem van ons vaderland onder den druk der ge wapende Tsjechische macht heeft afge speeld. is in strijd met de natuurlijke men- schen- en volksrechten. Dit alles gebeurde, om ons volk datgene te ontnemen, wat hst met zoo groote offers veroverd heeft. Opnieuw wilde men ons doen bukken onder een juk, dat niets lich ter zou zijn. dan dat, hetwelk wij tot dus verre hebben gedragen. Wij hebben alles gedaan, om een oplos sing tot stand te brengen, die voor ons en tevens voor het Tsjechische volk aanvaard baar is. Wij waren bereid afstand te doen van veel, waarop wij recht gehad zouden hebben, omdat wij met de Tsjechen tot overeenstemming wilden komen. Al onze pogingen waren intusschen vergeefsch. De politieke vertegenwoordigers van het Tsje chische volk hebben gemeend, door tal van maatregelen, ons te kunnen dwingen tot capitulatie door verschillende maatregelen. De president der republiek heeft in den nacht op 10 Maart de Slowaaksche lands- regeering op een wijze, -die in strijd met de grondwet was, van haar functie onther ven. Dit optreden is zoowel politiek als ju ridisch onduldbaar, waEt de Slowaaksche landdag heeft de landsregeering nog op 23 Februari zijn vertrouwen geschonken. Ook geeft de grondwettelijke bepaling betref fende de autonomie van Slowakije den pre sident der republiek geenszins het recht, om op grond van een eenzijdige beslissing de Slowaaksche landsregeering af te zetten of een nieuwe te benoemen. De autonomie van Slowakije, die ons sinds lang beloofd was en in den vorigen herfst eindelijk wettelijk geregeld werd. is vernietigd. Daarmede echter hebben debe trekkingen tusschen het Slowaaksche en het Tsjechische volk haar reohtsgronslag verloren. De Praagsche regeering heeft naar de wapens gegrepen en een toestand in het leven geroepen, die in strijd is met de nor male betrekkingen van twee rechtsgelijk heid bézittende volkeren, een toestand van dwingelandij van het Tsjechische volk, dat ons zijn wil wil opdringen. De geschiedenis zal bewijzen, dat ons ge weten zuiver is en God zij onze getuige, dat wij het goede hebben gewild: de verant woordelijke leiders van het Tsjechische volk echter hebben op dezen goeden wil geant woord met geweld. Wij hebben niets tegen het Tsjechische volk, maar dat volk staat onder heerschap pij van menschen, die uit het verleden niets hebben geleerd. De vijand van ons volksbestaan is groot, maar God en zijn gerechtigheid zijn groo- ter en Hij zal ons op dit uiterst ernstige oogenblik van ons volksleven niet verlaten. De dag is gekomen, waarop wij het lot van ons volk in eigen handen moeten ne men, wanneer wij als volk den politieken dood willen ontgaan. Willen wij die toe komst van ons volk verzekeren, dan moeten wij het gemeenschappelijke politieke leven met het Tsjechische volk beëindigen en dus hebben wij besloten, het zelfbeschikkings recht voor ons Slowaaksche volk in vollen omvang op te eischen. Wij zijn er van overtuigd, dat deze stap in het belang van een vreedzaam samen leven tusschen het Tsjechische en het Slo waaksche volk. in het belang van de rust in Midden-Europa en Slowakije, in het bij zonder echter in het belang van de toe komst van ons eigen, vurig geliefde Slo waaksche volk noodzakelijk is geweest. Terwijl wij dus als wettige vertegenwoor digers van het Slowaaksche volk onze sou- vereine volksrechten opei.sehen en doen gelden, verklaren wij Slowakije hiermede onafhankelijk. Ten slotte roep Tisso op tot orde en rust. Hij eindigde zijn oproep met de woorden: „Zoo helpe ons God." Alleen de Duitschers doen echter van een uitbundige vreugde blijken. De voorzorgs maatregelen die eenige dagen geleden door S dor genomen zijn. zijn nog van kracht. Er is bevel gegeven, dat de bevolking de vlag moet uitsteken. De Slowaaksche vlag gen en de hakenkruisvlaggen zijn uitgesto ken en het gemeentebestuur heeft vlagge tjes op de trams doen aanbrengen. De eerste Slowaaksche minister van bui- tenlandsche zaken. Durcansky heeft zijn eer:te interview toegestaan aan een spe- eialen correspondent van Havas Hü ver klaarde in hoofdzaak het volgende: „Het real'sme moet de Slowaaksche politiek, zoowel naar buiten als naar binnen be- heerschen De Tsjechen hadden een ideolo gische Dolitiek gevolgd: dat heeft hen tot den ondergang geleid. Wii willen dien klip omzeilen. Als regeering van een kleine natie hebben wij geen groote politiek te voe ren. Onze taak zal zijn onze onafhan kelijkheid te behoeden en zoo goed mogelijk in ons eigen belang op te treden. Wij willen dus in goede over eenstemming leven met al onze na buren. Aangezien Duitschland de be langrijkste is, willen wij met dat land de hartelijkste betrekkingen onder houden. Hetzelfde zal het geval zijn met Italië en dat wordt ons door feiten zelf opgelegd. Alle steaten in midden- Europa en Oost-Europa onderhouden met Rome steeds nauwere betrekkin gen. Onze betrekkingen met Frankrijk en Engeland zullen eveneens hartelijk zijn. Met Hongarije willen wij een toe stand van goede betrekkingen vestigen op den grondslag van wederzijdsche eerbiediging der gemeenschappelijke grens. Wanneer wii langen tijd geleden hebben onder de dwalingen begaan jegens ons door de Tsjechen, zijn wil toch niet voor nemens de Praagsche reeeering. te verwij ten. wat thans tot het verleden behoort". Op een vraag betreffende een eventueele toetreding van Slowakije tot het amti- komlnternpact antwoordde Duscansky: ..geen enkel besluit is te dien aanzien ge nomen Slowakije streeft er naar zooveel mogelijk ver te blijven van een systeem van bondgenootschappen. Bet is echter mogelijk dat die toetreding door de feiten zelf af gedwongen wordt". Ten aanzien van de Kar pathische Oekraïne wees de minister er op dat Bra tislava een zuiver Slowaakschen staat wilde stichten. Het z et er dus geen Incon venient in dat de Oekraine aan Hongarije gehecht wordt, wanneer dat de wil der Oekrainers is. Wat geschiedt er echter precies in Roe thenie? Er is een nieuwe regeering onder Wolosjin gevormd en heden komt de Land dag bijeen. Wolosjin heeft voor de radio een toe spraak gehouden, waarin hij o.m. zeide ,.Het besluit van den Slowaakschen land dag, om de onafhankelijkheid van Slowakije uit te roepen, heeft den toestand in de Karpatlsehe Oekraïne veranderd. Tot het parlement zal zijn bijeengeroepen, heeft de regeering de noodige maatregelen geno men. opdat het land onafhankelijk zal wor den. Men wenscht in vrede en in rust te leven met de naburen". Te Ohust zouden meer dan 100 dooden en gewonden gevallen zijn bij botsingen met Tsjechen. De troepen van Tsjechie worden thans echter teruggenomen. Het Hongaarsche ultimatum aan Praag elschte Bevrijding van de geïnterneerde Hon garen. Staking van de vervolging der Hongaar sche bevolking. De Hongaarsche verdediglngs-organisaties moeten zioh vrij kunnen bewapenen. Evacuatie van de Tsjechische troepen uit Sub-Karpatisch Oekraine en herstel van de door de Hongaren geleden schade. Het ontvangen Tsjechische antwoord aanvaardt uit naam van de Karpatho- Oekrainsche regeering alle Hongaarsche eischen. behalve voor wat betreft de toe stemming aan de Hongaarsche bevolking, 10 JAAR LETTERZETTER. Bij de firma Groen. Vandaag was het precies 40 jaar gele den, dat de heer P. Bink als letterzetter in dienst trad bij de N.V, Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij voorheen J. J. Groen en Zoon. Zooals bij deze firma bij dergelijke jubilea gebruikelijk, is dit feit op eenlgs- zins feestelijke wijze herdacht. Hedenmorgen werd de jubilaris in het privé-kantoor ontvangen en toegesproken door den directeur den heer Groen, die hem in hartelijke bewoordingen geluk- wenschte en hem behalve de traditioneele enveloppe met inhoud een vereerend getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handei benevens de gouden draagpenning overhandigde. Namens het personeel werd het woord gevoerd door den chef, den heer G. J. Jonk. die den iubilaris uit aller naam eveneens een geldelijk cadeau aanbood Den verderen dag bracht de jubilaris in den familiekring door. ALS WETHOUDER VAN FABRICAGE. „EEN UUR MUZIEK". In de Chr. H. B. S. Gistermiddag gaf „Een uur muziek" in samenwerking met de afd. Leiden van de „Verecniging voor de Muzikale ontwikke ling der Schooljeugd "weer een jeugdcon- cert in de aula van de Chr. HB S Medewerkenden waren mej. Betty van den Bosch, sopraan, en Johannes Röntgen, piano. De laatste gaf bij dit concert eenige ver klarende toelichtingen. Het programma volgde de historische lijn en was zeer des kundig samengesteld. Wij hoorden het voornaamste gedeelte er van, te beginnen met een paar liederen van Schubert: „Ave Maria" en „Die Foreile". Vervolgens gaf de zangeres nog de schoone „Ber ceuse" van Diepenbrock, „Traume" van Wagner en eindelijk een zeer bekende passage uit ,Des Freischütz" van Weber: „Wie nahte mir der Schlummer". Zij be schikt over een zeer mooie, uitstekend ge schoolde sopraan, is zeer muzikaal en weet door haar voordracht spanning en ontroe ring te wekken. Inderdaad een voortreffe lijke zangeres. Zij werd daarbij uitmun tend begeleid door Röntgen, van wien we als solist boeiende en brillante voordrach ten hoorden van een viertal .Lieder ohne Worte" van Mendelssohn. Er was voor dit concert weer een groote en zeer dankbare belangstelling. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. De Voorzitter van hat Hoofdstembureau in kieskring in (Leiden) maakt bekend dat in eene openbare zitting, te houden op Donderdag 16 Maart a.s., des voormid dags te 10 uur, in het Gemeentehuls (Ra penburg 12), zal wórden beslist over de geldigheid van de op 14 Maart j.l. inge leverde lijsten van candidaten en over de handhaving van de op die lijsten voor komende candidaten voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zuid-Holland. De Voorzitter voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 15 Maart 1939. 1082 voor haar eigen bescherming zelf gewa pende eenheden te organiseeren. De nota is in vriendschappelijke bewoor dingen gehouden en er wordt in medege deeld, dat de Tsjechische troepen met de ontruiming van het Roetheeneche grond gebied zijn begonnen. Onzekerheid is er of de Hongaarsche troepen al dan niet zijn opgerukt. Dat zij demarcatie-lijn hebben overschreden staat vast, maar overigens tast men in het duis ter. In ieder geval schijnen berichten, dat Hongaarsche troepen de gemeenschappe lijke grens met Polen willen vestigen, voor barig te zijn. Opgeëischt wordt Roethenie beslist. Daar over wordt uit Boedapest gemeld: Hongarije heeft steeds op den grondslag der zelfbeschikking van het volk gestaan. Op dezen grondslag heeft het steeds de Karpathisch-Oekrainsohe gebieden opge- eischt. De bewoners van dit gebied wen- schen ook thans nog den terugkeer tot Hongarije. Bij duizenden heeft de Hongaar sche regeering desbetreffende verzoek schriften ontvangen. Ook Hongarije richt verlangend zijn blikken op het gebied der Karphatische Oekraine, daar de sleutel tot de veiligheid des lands voor een deel daar te vinden is. Daaronder verstaan wij niet slechts militair-aardrijkskundige gezichts punten, maar in de eerste plaats die be scherming, welke de Karpathisch-Oekrain- sche wouden aan de Hongaarsche water- reguleering en de laag liggende landschap pen der vlakte waarborgen. Het gebied der beboschte Karpabhen beteekent de levens- waarborging voor 10 millioen Hongaren. Hongarije zal er op bedacht zijn, dat deze levenswaarborging in zijn handen komt". NOG EENIGE INCIDENTEN. Uit enkele plaatsen kwamen gisteren nog beriohten over incidenten tusschen Duit schers en Tsjechen. Daar deze thans als geëindigd mogen worden beschouwd, zul len wij er niet verder op ingaan. Trouwens Praag blijft der ernst ontkennen. Een menigte van tienduizend Tsjechen heeft te Praag een optocht gehouden naar het St. Weneeslauspleln. Met opgeheven arm schreeuwden zij „Leve generaal Gajda. wij willen Gajda als kanselier, de Joden er uit". Groepen Duitschers bekeken den fascis tenoptocht ironasdh. De menigte op de trot toirs, die zijn consternatie niet verheelde, reageerde soms heftig. De politie bleef echter den toestand voortdurend meester en er kwamen slechts enkele incidenten zonder belang voor. Tegen negen uur namen de fascistische ibetoogtngen In hevigheid af. De heer J. Splinter. De wethouder van fabricage, de heer J. Splinter heeft het vólgend schrijven ge zonden Tot mijn leedwezen zie ik mij om ge zondheidsredenen genoodzaakt met ingang van 14 Maart a.s. het ambt van wethouder dezer gemeente neer te leggen tot welk ambt ik op 14 Maart 1927 voor het eerst werd benoemd. Het is mij een behoefte uwen raad mijn hartelijken dank te betuigen voor het vertrouwen gedurende dat twaalfjarig tijd perk in mij gesteld en daarbij den wensch uit te speken, dat onze goede stad Leiden onder God's zegen bij voortduring in groei en bloei moge toenemen. BOND VAN JONG-LIBERALEN. Gisteravond is een tweede, zeer goed be zochte bijeenkomst van den studiekring van den Bond van Jong-Liberalen gehouden, waaraan ook prof. C. W. de Vries zijn me dewerking verleende. De heer v. 't Hoog hield een inleiding over het liberalisme op economisch en sociaal terrein. Nadat hier over een geanimeerde discussie was gehou den, werd de bijeenkomst gesloten. 200 JAAR R.K. ARMENZORG. Op 27 April as. zal het 200 jaar geleden zijn, dat het bestuur van de .jtoomsch Catholi.ike Armen", later overgegaan in het R.K. Parochaal Armbestuur en het R.K. Wees- en Oudeliedenhuis aan de Sint Jakobsgracht, zijn eerste vergadering hield. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling om dit jubileum feestelijk te her denken DE STATENVERKIEZINGEN. De candidaatsteUing in den kieskring Leiden. Behalve de reeds gisteren vermelde can- didatenlijsten is in den kieskring Leiden voor de as. Statenverkiezingen door de Herv. (Geref.) Staatspartij nog de vol gende lijst ingediend: I. Ir. J. J. C. Hardenberg, 's-Gravenhage; 2. A. J. Mast. Strljen; 3. K Eelderink, Vianen; 4. J. Lamens, Zoetermeer; 5. W. Spaans. Scheveningen; 6. C. Hegi, Loos duinen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd: Voor het doctoraal examen Rechten: de heer J. E. J. Geselschap 'Oegstgeest). Voor het Candidaatsexamen Indisch Recht: de heer H. Mohamad Ach- mad, (Leiden). Voor liet Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak pharmacie de heer C. B. Evers (Rotterdam), MILITARIA. De garnlzoenswerkplaatsen zijn thans verplaatst van Witte Poortkazerne. Noord einde no. 2 naar het voormalig Rijksasyl voor Psychophaten, Pesthuislaan 7. De Minister van Defensie heeft het vrij willig verblijf onder de wapenen van den res. kapitein der mil. adm. J. C. Verbraa- ken en res. Ie lult. der militaire admini stratie L. T. Franse, resp. werkzaam bil 4 R.I. en 6 R.V.A. verlengd tot 1 Januari 1940. De tamboer A. C. Grobben van het 4e regiment infanterie is met ingang van 20 Maart as. aangesteld tot bataljons korpo raal tamboer bij den staf H-4 R.I. te Weert. Verzuimt dan echter niet, zonder verplichting tot koopen ook eens binnen een kijkje te nemen. U zult venast zijn over de ele gante modellen en lage prijzen en daarenboven 1040 (ingti. Med.) UITBREIDING DER AMBACHTSSCHOOL. De bouw aanbesteed. Het bestuur der Vereeniging „de Am bachtsschool" heeft hedenmorgen aanbe steed het verbouwen van een nieuwen vleugel, bevattende 12 Leslokalen, diverse bergplaatsen, hoofdingang met nieuw trap penhuis, garage, loods, enz., aan den Haag- weg No. 4 alhier. Er waren niet minder dan 74 biljetten ingeleverd, waarop als volgt was ingeschre ven: HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Firma J. P. van Berge Henegouwen, Electrotechnisch Bureau, Aalmarkt 12. Leiden. Vestiging filiaal Hoogewoerd 9, Leiden, dd. 4 Maart 1939. TRAM GEDERAILLEERD. Gistermorgen omstreeks halftwaalf is op het emplacement der N.Z.H.T.M. aan het Stationsplein een stadstram op het bultenspoor der H.T M. gederailleerd Na 20 minuten was de tram weer in het goede spoor gebracht. Het overige tramverkeer ondervond geen vertraging - Door de politie is een 12-jarlge jon gen aangehouden, die zeide een rolletje kwartjes, dat op hem werd bevonden, te hebben gevonden. De politie trekt dit in twijfel en verzoekt degene, die een rolletje kwartjes vermist, daarvan op het politie bureau aangifte te doen. Fa Splinter en Zn. Lelden N.V Padox, Warmond P. Breyer, Den Haag Aart Keyzer, Riderkerk Hubers, Dordrecht H. A. v. Weelde, Nleuwerkerk a. d. IJssel H. Arends. Dronrijp H. C. Geveke, Leeuwarden J. Bontenbal, Zevenhuizen Arie Zwets, Dubbeldam Joh. Schutte, Zaandam Schreuder en v. Dil Wasenaar.. Sonders, Rijswijk Mooten, Dordrecht Gebrs. Geveke, Leeuwarden C. v. d. Vliet. Den Haag De Vries, Kortezwaag Th. L J. Zitman, Leiden J. Dubbeldam, Voorburg C. Koppen, Alphen Heemskerk en Oudshoorn Leiden Bik en Breedeveld, Leiden Jac. v. Riet, Lelden J. Warnaar en Co., Den Haag.. Paul en Kerman, Hillegersberg B v. d. Schoot. Tilburg I. Th. Cornet, Leiden A. H W. Simons, Breda R. Fokkens, Arnhem S. de Vries, Zaandam Z. Gelens en Zn., Den Haag A. Driessen, Dreumel Krijger en Koch, Rotterdam G. F. Mulder, Rotterdam H. Reefman, Hengelo A. J. H. Lunnen, Enschedé Gebrs. Benes, Musselkanaal H. Rood, Deventer Gebrs. Smits, Schiedam Gebrs. Wilbrink. Hoogezand Roelofs, Haase en Markvoort. Rljssen Evers, Bloemendaal Brandsma en Bakker, Haarlem Achterbosch, Ter Apel F. Paul, Apeldoorn Oort, Vriezenveen Kuipers en Kloppers, Schiedam Gebrs. de Vries, Purmerend en Haarlem P. G. de Jong, Oegstgeest Arbeiderscoop. voor het uitvoeren van Bouwwerken. R'dam C. Boel, Voorburg Groeneweg, Rotterdam Voordauw, Zoeterwoude H. Schipper en Zn. Wierden Fa. Breuring, Stadskanaal en Apeldoorn Gebrs. Schreuder, Zuid-broek Barthen en Zn., Amersfoort Geerdlnk, Usselo Gebrs. Bergshoef, Alphen J. de Boer, Delfzijl J. de Vink Jr., Groningen A v. Doorn, Den Haag C. v. d. Wiel, Noordwijk F. de Bruin, Amsterdam Kelderman, Enschedé Gesiman en Zoetemeyer, Alphen J. Nodelljk, Dordrecht Gebrs. Oosterom, Warmond Gebrs. Kwaaitaal, Rotterdam Techn. bureau v.h, J. H. de Wilde Gouda E. C. Blanken, Bussum Fa. A. en J. den Ouden. Alphen en Oegstgeest C. v. d. Bent, Wassenaar A. Buur, Alkmaar De gunning werd aangehouden f 209.985 f. 204.960 f. 201.900 f. 199.900 f. 199.800 f. 199.500 f. 199.500 f. 198.800 f. 198.794 f. 198.776 f. 198 000 f. 197.800 f. 197.000 f. 197.000 f. 198.500 f. 195.247 f. 195.200 f.195.000 f 194 000 f. 194.000 f. 193.883 f. 192.800 f. 192.300 f. 191.000 f. 191.000 f. 190.100 f. 189.981 f. 189 950 f. 189.900 f. 189.900 f. 189.750 f. 189.000 f. 188.800 f. 188.300 f. 188.000 f. 187.520 f. 187.500 f. 187.000 f. 186.400 f. 186.200 f. 186.200 f. 186.100 f. 186.000 f. 186.000 f. 185.700 f. 185.200 f. 185 200 f. 184.800 f. 184.700 f. 184.072 f. 184.000 f. 184.000 f. 183.300 f. 182.700 f. 182.500 f. 181.700 f. 181.000 f 180.918 f. 180.000 f. 179 900 f. 178.800 f. 178.725 f 178.800 f, 178.300 f 177.485 f. 177.390 f. 176.800 f. 176.000 f. 174.700 f. 173.900 f. 173.600 f 172.800 f 172.665 f. 169.900 2-1 l

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2