0*1*!*/ AKKERTJES Levenslang geëischt tegen den arbeider te Bergen Verdachte houdt zijn onschuld vol 80ste Jaargang Het drama te Koedijk GEMENGD NIEUWS Eeuwenoude kasteel Bergh in lichterlaaie Meubelfabriek in vlammen opgegaan Na den warenhuisbrand te Utrecht tKtN/T (N LITTEKEN Berichten vorige oplage Buitenland Een verklaring van Casado Tengevolge od het verslag ln ons Blad van gisteren, inzake de behandeling van het drama te Koedijk voor de rechtbank te Aicmaar diene liet volgende: Na de pauze verscheen allereerst een aantal tuinders en andere inwoners van Koedijk of van een der naburige gemeenten voor het hekje. Voor een gedeeUe hadden deze menschen het ongeluk gezien de an deren waren enkele minuten later ter plaatse geweest om hulp te verleenen. Zij allen verklaarden, dat het wegdek zeer glad was geweest, dat de jas van den verdachte slechts van onderen nat was geweest, dat hij raasde en tierde, dat de vrouw versla gen was en dat men den verdachte met de grootste moeite bij een der omwonenden had binnengebracht. Niemand wist van wie het hondje was Het eenige hondje, dat in de omgeving thuis hoorde en dat dus op den weg had kunnen loopen. lag op dat moment van het drama rustig te dommelen achter de kachel ln de woning van zijn baas. Al deze feiten kwamen positief vast te staan en er kwam eigenlijk eerst weer spanning in de zaal, toen een agent van politie uit Alkmaar verklaarde, dat hU den man herhaalde malen heeft hooren zeggen: „Wat ben ik toch stom geweest". Zeer ernstig was het verhoor van een R.K zuster uit het St. Elisabeth Gasthuis te Alkmaar. Zij verklaarde, dat de verdachte, die tot 17 Januari in het ziekenbu s was verpleegd, eens op een dag bezoek kreeg van een meisje. Pres.: Zou u het meisje herkennen? Was het deze vrouw (wijzende op Maria Dekker). Getuige: Ik herken haar niet. Pres.: Was het meisje alleen? Getuige: Ja. Pres.: Wat zegt u hiervan verdachte? Verdachte: Het is niet waar. Slechts éénmaal is zij in het ziekenhuis bij me geweest. Maar dat was ln gezelschap van mijn vrouw. De kroongetuige. Dan wordt de kroongetuige in deze droeve zaak Maria Dekker aan een verhoor onderworpen. De president wijst haar op het gewicht van den eed. op den ernst van het oogen- 'olik en op de ontzaglijke beteekenis van haar verklaringen. Deze zoo zegt hij kunnen in zeer groote mate strekken tot bewijs van verdachte's schuld. Uiteraard begint de president het ver hoor met te informeeren naar de verhou ding tusschen haar en den verdachte. De getuige aarzelt te antwoorden en dan wordt de behandeling met gesloten deuren voortgezet. Na heropening wordt de journalist Kolk man uit Schagen gehoord. Bij dezen ge tuige is het meisje langen tijd in dienst geweest en hli is het ook geweest die deze zaak aan het rollen heeft gebracht. Op 17 Mei zou het meisje hem hebben verteld, dat de verd. haar had opgezocht en toen had het meisje hem tevens gezegd wat er op dien bewusten dag in Januari eigenlijk gebeurd was. Er gingen reeds ge ruchten zoo zeide getuige dat het ongeluk geen ongeluk zou zijn geweest, welke geruchten 17 Mei door het meisje werden bevestigd. Zij vertelde getuige, dat deze geruchten juist waren en dat zij het bewuste meisje was. In het najaar van 1936 zoo had het meisje getuige medegedeeld was de ver houding begonnen en in het voorjaar van 1937 wilde zij het uitmaken, doch verdachte had zich hiertegen verzet. Verdachte had toen leeren autorij den en zetde haar, dat hij de heele „zaak" in het waiter zou rijden. Zij had geprobeerd hem hiervan te weerhou den, maar hij wilde daarvan niets weten. Het meisje, dat hierna weer voor het hekje verschijnt, verklaard op vragen van den president, dat zij de verhouding op zekeren dag heeft willen verbreken Verd. zou zich daartegen hebben verzet. Eind September zou hij haar hebben verteld met het gezin in hetkanaal te zullen rijden. Verdachte: Dat heb ik nooit gezegd het is nooit in mijn gedachten opgekomen, wel heb ik gezegd, als je geen verstand en Seen geweten had. je de boel zou kunnen verdrinken. President: Tijdens een wandeling in het boseh te Bergen, hebt u toch eens tegen het meisje gezegd: Het gaat ln Januari gebeuren. Verdachte: Dat is niet mogelijk. Verder blijkt, dat het meisje den ver dachte tweemaal in het ziekenhuis heeft "Pgezocht, den eenen keer ln gezelschap van verdachte's vrouw, den anderen keer alleen. Pres dent: Is toen nog over het drama f esproken? Getuige: Ja. hij noemde het een mis lukking. Dan wordt gehoord pater De Hardt, tot Wen Kolkman zich het eerst heeft gewend an die zich sindsdien met de zaak heeft ^zig gehouden. Getuige deelt mede. dat verd. hem heeft gemachtigd alles mede te deelen. Verdachte zoo zegt getui?e heeft «ken mii gezegd dat hli wel eens aan ver drinking heeft gedacht, doch dien bewusten dae beslist niet. Verdachte: De pater moet z'ch ver- Sissen. Officier: Heeft ook het meisje u niet sstegd dat verd plannen had? Officier: Maar als zij u toestem- m ng geeft. Getuige: Ook dan. Het meisje geeft de gevraagde toe stemming, maar de priester weigert te antwoorden. Dan is het woord aan den psychiater, dr. Hoenewegen. die zijn rapport toelicht en mededeelt, dat verdachte toerekeningsvat baar is. Hij behoort tot de nerveuzen. han delt naar het oogenbllk, verwerkt practisch niets, is zeer impulsief en gevoelig en heeft een geringe activiteit. Deze menschen storten zich zeer snel en gemakkelijk ln een avontuur en het is voor hen geen moeite een dubbel leven te leiden. Spr. is er van overtuigd, dat na het ongeluk eén hyste risch psychopatischen schemertoestand bij den verdachte is ingetreden. Dat verklaart ook zijn abnormale houding. Op verzoek van den officier wordt de zitting eenigen tijd geschorst en wordt zij om acht uur 's avonds voortgezet. Nog steeds slaan op de tribune drommen be langstellenden. Op de vraag van den president of hij bij zijn ontkenning blijft, antwoordt de verd.: Ik ben absoluut onschuldig. De verdediger wil nog even van het meisje weten of ze een verhouding met haar lateren patroon heeft gehad. Getuige: Ja. sinds lk in Heemstede bij mijn zuster woon, niet meer. Mijn familie wil niet hebben, dat ik me met hem be moei. Verdediger: U ontkent dus. dat er thans nog een verhouding tusschen u en genoemden patroon ls? Getuige: Ja. Verdediger: Waarom liep u dan tien minuten geleden gearmd door Alkmaar. Waarom hebt u dan samen gegeten? Getuige: Dat ls een leugen. We lie pen niet gearmd. Wel hebben we samen gegeten. Requisitoir. Na dit sensationeel moment is dan ein delijk het woord aan den officier. Spr. begint met te wijzen op den ernst van deze zaak en zet uiteen, dat de rechtbank straks voor een zeer moeilijke beslissing zal komen te staan. Er ls geen tusschenweg Spr. toont aan. dat hij den verd. op een groot aantal tegenstrijdigheden, onwaar heden en fantasieën in zijn verklaringen heeft betrapt. Zelfs durft deze verd. een onder eede afgelegde verklaring van een priester tegenspelen. Waar gaan we op die manier heen? Daar is b v. de geschiedenis van dat hondje. Niemand heeft dat beest gezien, niemand weet van wien het heeft kunnen zijn. Verd. heeft aanvankelijk de verhou ding met het meisje durven ontkennen. De verd. is ongeloofwaardig. Daar is dan in de eerste plaats het ge tuigenis van het meisje Verdachte zit in haar netten verstrikt. Het werd van kwaad tot erger. Het huiselijk geluk kwam op losse schroeven te staan. Zoo kon het niet langer. Er moest Iets gebeuren. „Iets ver schrikkelijks" zei het meisje. Inderdaad. Toen heeft verd. gezegd ,.Ik ga ze ver drinken". Dat is per slot van rekening ook gebeurd. Later in het ziekenhuis zegt verd Het ls mislukt. Dat duldt op voorbedachten rade en op zet. Is het meisje betrouwbaar? Spr. stelt vast, dat zij gedurende het geheele onder zoek op geen leugen ls betrapt. Dat een man zijn vrouw om de een of andere rede wil vermoorden, vooral wan neer er een andere vrouw ln het spel is, komt meer voor. maar dat men bij dit gruwelijk voornemen ook de kinderen wil betrekken en deze ook van kant wil maken, is meer dan onmenschelijk. Spr. verwerpt de mogelijkheid van een ongeluk, zooals hij nader aantoont. Spreker meent als bewezen te moeten aannemen poging tot moord op de vrouw de baby laat hij buiten be schouwing en moord op drie kinde ren. Spr. heeft gezocht naar lichtpun ten. maar hij kan ze helaas niet vin den. Daarom eischt spreker het maxi mum: levenslange gevangenisstraf. Pleidooi. Getuige: Ten aanzien van de ver klaringen van het meisje tegenover mij a'gelegd beroep ik me op mijn ver- whoonlngsrecht. Tenslotte is het woord aan den verde diger mr. de Grooth Deze verdachte zoo zegt hij is geschetst als iemand, die een afschuwellj'ken moord heeft begaan en van wiens beroering niets waar is. Spr. volgt de officier bij het uitpluizen van verdachte's verklaringen op den voet en acht bewezen, dat de wagen is geslipt. Hij is er van overtuigd, dat hier sprake is geweest van een ongeluk. PI. beroept zich ook op de verklaringen van den psychiater, dat verd. aan herinneringsstoornis leed tengevolge van het ongeluk. Verdachte zoo ging pl. verder was in de netten van het meisje verstrikt. Hij wilde een einde maken aan de verhouding. Maar het meisje ging door en zocht hem zelfs op in het ziekenhuis, waar zij opnieuw toenadering zocht. Spr. vindt het onbegrijpelijk, dat de officier het ln het nadeel van verd. acht, dat deze den priester toestemming heeft gegeven vrij uit te spreken. Alle verklarin gen van het meisje moeten naar spreker's meening genomen worden met een kilo zout. Spr zou van zijn levensdagen niet hebben durven doen wat de officier nu heeft gedaan: Moord bewezen te achten op de verklaringen, die hier vandaag zijn afgelegd Het meisje spr. wijst daar nog eens met nadruk op ls onbetrouwbaar. Verdachte is geen man van kalm overleg en rijp beraad. Spr. verwijst in dit verband naa>' het '-apport van den psychiater. Pletter drong bil het slot van zijn plei dooi op vrijspraak aan Volgens spr is het bewijs voor veTdachte's schuld niet ge leverd. •Na re- en dupliek bepaalde de president de uitspraak op 28 Maart a.s. MILLIOENENBEZIT DER FAMILIE VAN HEEK VERLOREN GEGAAN. Gisteravond omstreeks halflien werd de rentmeester van het kasteel Bergh te 's-Heerenberg, wiens woning dicht bij het kasteel ligt, gewaarschuwd, dat er brand in het kasteel woedde. In al lerijl werden maatregelen genomen, doch het vuur greep zoo snel om zich heen dat het gebouw tien minuten later reeds in lichterlaaie stond. Het kasteel dateert uit het einde van de dertiende eeuw en behoorde oor spronkelijk aan de graven van den Bergh Omstreeks 1735 werd het even eens door brand zwaar geteisterd. De toren werd toen behouden. In 1912 ging het kasteel uit het be zit van Hohenzollem-Siginaringen ln dat van den heer H. van Heek te En schedé over. Groote sommen geld heeft de familie be steed om het kasteel in zijn ouden toestand terug te brengen, niet alleen architecto nisch. doch vooral ook cultureel. Kostbare schilderijen, voortreffelijk beeld houwwerk en zeldzame incunabelen werden hier verzameld en men zal niet overdrij ven, wanneer men zegt, dat hier een mU- lioenenbezit is verloren gegaan. De familie Van Heek bewoonde het kasteel van tijd tot tijd, Zij was thans afwezig en zal heden van een reis naar Egypte terug- keeren Wat de oorzaak van den brand betreft, deze is nog niet vastgesteld. Wel weet men. dat tot een uur of half tien in het kasteel ls gewerkt aan den electrischen aanleg en de centrale verwarming, terwijl er ook schilderwerk werd verricht. De brandspuit van het kasteel, waarmede men het eerst den strijd tegen de vlam men aanbond, haperde in het begin, doch functionneerde later naar behooren. Ver schillende personen, die te hulp snelden, slaagden er in schilderstukken en verdere kostbaarheden in veiligheid te brengen Verscheidene kunstvoorwerpen uit het ge- lijkvloersche gedeelte werden in de rent meesterswoning ondergebracht. Intusschen breidde het vuur zich verder uit, zoodat het ten slotte te gevaarlijk werd, zich beneden nog op te houden. Omstreeks elf uur arri veerde de motorspuit uit Doetinohem, om half twaalf kwam de motorspuit uit Em merik op het terrein van den brand assis- teeren, vrijwel juist op het moment dat het dak met veel geraas instortte en een von kenregen door den wind over het oude stadje werd gejaagd. Te halféén had men den brand nog steeds niet bedwongen. Pas om 4 uur vannacht was men het vuur in zooverre meester, dat de brandweer van Emmerik kon vertrekken. De brandweer uit Arnhem was vanmor gen nog met de nablusschingswerkzaam- heden bezig. Van het kasteel is de stompe toren, de kapel met torentje en een benedenkamer, waar onlangs een brandvrij plafond ge maakt was. behouden gebleven. Ook de buitenmuren zijn intact gebleven. Men veronderstelt, alhoewel dit eerst door een deskundige onderzocht zal moeten worden, dat de buitenmuren tój eventueelen wederopbouw noe bruikbaar zullen zijn, zoodat het gegronde vermoeden bestaat. dat dit zal geschieden. Van den Inventaris kon men oa. een altaarstuk van Hans Durer dat voor f. 53.000 verzekerd zou zijn, alsmede een aantal oude drukken uit het brandende kasteel redden. Een gedeelte der oude boekwerken was in de behouden geblevenkapel geborgen. De kluis in het kasteel waarin eveneens waardevolle stukken waren geborgen, is ook behouden. Het archief bevindt zich ln een toren kamer op een afstand van ongeveer VljfUg meter van het kasteel gelegen. Hierin heeft gelukkig geen brand gewoed. CULEMBORGSCHE BRANDWEER 1 STOND MACHTELOOS. Door kortsluiting is gistermiddag om vijf uur brand ontstaan in de meubelfabriek „Palumbus" aan den Lekdijk te Culemborg. Het personeel verliet inderhaast het pand. met achterlating van kleeren. In een oogwenk stond de fabriek, welke geheel uit hout was opgetrokken, in lich ter laaie. Hoewel de vrijwillige brandweer spoedig ter plaatse was, behoefde zij niet meer in te grijpen, aangezien de vlammen reeds hun vernielend werk hadden ver richt. Het vuur verspreidde een zoodanige hitte, dat de sigarenmakers van de siga renfabriek „Cadena", die op een afstand van 150 Meter aan het werk waren, niet verder konden arbeiden. De fabriek, welke een grootte had van 25 bij 25 Meter en drie etages telde, brandde geheel uit, terwijl een groote hoeveelheid hout en meubelen in vlammen opging. Ook twintig electromotoren werden door het vuur vemieJd. De schade, welke ongeveer f. 50.000. bedraagt, wordt door verzekering gedekt. Door dezen brand zijn zestig arbeiders werkloos geworden. Zooals te voorzien was, kostte het oprui- mingswerk van de gevaar opleverende dee len van het verbrande warenhuis „Gale ries Modernes" te Utrecht veel tijd. Het was dan ook gisteren nog niet mogelijk het verkeer door de Lange Viestraat te leiden. Gisteravond omstreeks tien uur moest de brandweer opnieuw krachtig ingrijpen om het wederom oplaaiende vuur in de hooge puinhoopen te blusschen. Dit blussohingswerk trok bijzonder veel belangstelling, vooral nu de politie het af gebakende terrein aanmerkelijk had ver kleind. DE JUWEELENDIEFSTALLEN IN DEN HAAG. De vijf personen, die door de Haagsche politie gearresteerd zijn, in verband met de juweelendiefstallen, zijn gisteren voor den officier van justitie geleid en in het huls van bewaring ingesloten. 's Middags: Onprettig, hangerig, koortsig! 's Avonds'n AKKERTJE" en naar bed I 's Morgens: Meestal zijt Ge dan weer "fit"I Zoo niet, blijf er dan in en neem 's mor gens, 's middags en 's avonds nog een "AKKERTJE" en de GRIEP wordt verdreven I Grlep-bestrijden wil zeggen: AKKERTJES nemen. Géén imitaties, géén namaak, maar werkelijke "AKKERTJES" nemen. Let op het AKKER-merk. "AKKERTJES zynhet goedkoopste middel, want ze helpen sneller en afdoender. dan alles wat op AKKERTJES lijkt, maar geen AKKERTJES zijn. Laat U niets anders aanpraten voor Uw GRIEP. Hét GRIEP-middel t>jj uitnemendheid zijn de Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS Per koker van 13 stuks - 12 stuivers Per doos van 2 stuks - 2 stuivers UITSLAANDE BRAND TE OISTERWIJK Gistermorgen heeft te Oisterwijik (N.Br.) een uitslaan'de brand -gewoed in bet woon huis van de familie E. in de Hoogstraat. In mdnder dan geen tijd sloegen de vlammen hoog boven het dak uit. De brand weer wist door krachtig optreden het ge vaar voor uitlbreidiing te keeren en de be neden gelegen winkelruimte voor het vuur te vrijwaren. Het woonhuis brandde totaal uit. terwijl de inboedel verloren ging. Aan de in den winkel opgeslagen kruidenierswaren, siga ren en sigaretten, werd groote schade aan gericht. De oorzaak van den brand is niet bekend. BUITENLANDSCH GEMENGD. KRANSLEGGING OP GRAVEN VAN MOORDENAARS. De Duitsehe Rijkscommissaris Buerckel heeft kransen gelegd op de graven van Holzweber en Pianette, die in 1934 werden opgehangen wegens moord op Dollfuss. EXECUTIES IN DUITSCHLAND. Gisteren zijn vier personen, die er van beschuldigd werden, in opdracht van bui- tenlandsche inlichtingendiensten tegen Duitschland gewerkt t« hebben en zich door sabotage tegen de Duitsehe weer macht aan landsverraad te hebben schul dig gemaakt, terecht gesteld. NIEUW GEVAL VAN ONTVOERING? De zestienjarige dochter van den réch ter Samuel Blake te Los Angelos wordt sinds Maandag vermist. Haar vader zeide gisteren dat hij vreest dat zij ontvoerd ls door iemand, die wraak op hem wil nemen MARIE VAN EÏSDEN—VINK 75 JAAR. De bekende actrice mevr. wed. Marie van Eysden—Vink is gisteren in de beste ge zondheid 75 jaar geworden en zij heeft, zoo als te verwachten was, op dezen dag ontel baar vele gelukwenschen in ontvangst mo gen nemen: telegrammen (o.a van den Senaat van het Groningsche Studenten Corps, van mevr. Top Naeff, van mevr. wed Joh. de Meester I, brieven en kaartjes uit alle deelen van het land en zooveel bloemen dat er in haar woning aan de van Aerssen- straat no. 117 te Den Haag nauwelijks ruimte voor te vinden was. gezien het feit. dat er toch ook nog een gangetje open moest blijven voor degenen, die de geluk kige jarige wenschten te komen complimen teeren en ook dat waren er zeer velen, vooral in den namiddag Er waren ook nog telegrammen van de dames Marie Faassen uit Amsterdam. Fie Carelsen uit Den Haag. Lena Kley, van Dirk Verbeek, van mevr. Rika Hopper, en van den heer en mevr. Swaap. Onderstaande berichten werden reeds ln een deel van onze vorige oplaag geplaatst HAAGSCHE RECHTBANK. Z\jn paroon bedreigd. Toen de fabrikant G. W. Zandvoort. te Hazerswoude een chauffeur uit Leiderdorp had ontslagen, ontstond tusschen deze en zijn patroon een woordenwisseling. Bfj deze gelegenheid zou de chauffeur den heer Z. met een mes hebben bedreigd. Voor dit feit heeft de chauffeur zich voor de Rechtbank te verantwoorden gehad, waarbij de Officier tegen hem vier maanden gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar eischte. De Rechtbank heeft den chauf feur gisteren vrijgesproken. BEREID TOT REGELING ZONDER REPRESAILLES. Voor het eerst sedert den nacht van 5 op 6 Maart heeft Casado een verklaring afge legd aan de pers. Hij zeide o.a. dat het Spaansche volk veiligheid en nationale waardigheid verlangt, welke het in staat stelt op de gewenschte wijze te leven. Dit ls het doel van den nationalen verdedlgings- raad. Hij voegde hieraan toe, dat de mili tairen zich niet moeten mengen ln de poli tiek van het land, zoo lang de regeering het volk vertegenwoordigt, doch wanneer zij het volk niet meer vertegenwoordigt, zou het verraad aan het volk zijn, haar verder te laten bestaan. Toen dus de president der republiek niet naar Spanje terugkeerde, begreep iedereen, dat de regeering geen wettige basis meer had, terwijl bovendien de regeering niet meer het vertrouwen van het land had. Na het aftreden van Azana was de opperbevel hebber de eenige wettige autoriteit in het land, dat in oorlog was. Op een desbetreffende vraag ant woordde Casado. dat hem niets bekend was omtrent het standpunt van Franco. Indien hij een overeenstemming wil, dan zal deze gemakkelijk tot stand komen, doch indien hij, onder druk van Berlijn, repressailles wil uitoefe nen, dan zal de oorlog voortgezet wor den. De verdedigingsraad verlangt een 1039 (lngez. Med VOOR DONDERDAG 16 MAART. Hilversum I. 1875 en 301,5 M. AVRO-Uit- zendlng 8,00 Orgelspel 8,15 Berichten, gramoloonmuziek lu.OO Morgenwijding 10,15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10,30 Voor de vrouw 10.35 Omroeporkest en soliste. (In de pauze: Modepraatje. Om 12,20 Berichten) 12,30 Gramofoonmuziek 12,50 AVRO-Amuse- mentsorkest en soliste 1,30 Gramofoonmuz. 2.00 Voor de vrouw 2,40 Gramofoonmuz. 3,00 Cursussen voor de vrouw 3,45 Gra mofoonmuziek 4,00 Voor zieken en thuis zittenden 4,30 Viool en piano 5,00 Voor de kinderen 5,25 Gelukwenschen 5.30 AVRO- Aeolian-orkest en soliste. (Om 6,25 Berichten) 6,30 Sportuitzending 7,00 Voor de kinde ren 7,05 De AVRO-Dance Band en ..The Four Stuarts" 7,30 Engelsche les 8.00 Be richten ANP, Radiojournaal, mededeelingen 8,20 Concertgebouw-orkest en soliste. (Om 9.10 Vocale duetten) 10,30 Gramofoonmuziek met toelichtir\g 11,00 Berichten ANP, gramofoon muziek 11,3012,00 Leden van de AVRO- Dance Band. Hilversum II. 415,5 M. 8,00—9,15 KRO 10,00 NCRV 11,00 KRO - 2,00—12,00 NCRV 8,009,15 Gramofoonmuziek. (ca. 8,15 Be richten) 10,00 Gramofoonmuziek 10,15 Morgendienst 10,45 Gramofoonmuziek 11,30 Godsdienstig halfuurtje 12,00 Berichten 12,15 KRO-orkest. <1,00—1,20 Gramofoon muziek) 2,00 Handwerkuurtje 3,00 Piano voordracht en gramofoonmuziek 3.45 Bijbel lezing 4,45 Gramofoonmuziek 5.00 Han denarbeid voor de jeugd 5,30 Orgelspel 6,30 Berichten, hierna: Causerie „Wat Oost en West vereenigt" 7,00 Berichten 7,15 Boek bespreking 7,45 Causerie „Waarom wordt de Volkenbond niet opgeheven?" 8,00 Berich ten ANP. Herhaling SOS-Bericliten 8.15 NCRV-orkest en toespraak 10,00 Berichten ANP. actueel halfuur 10,30 Eemlanders. <10,4511,00 Gymnastiekles) 11,25 Gramo foonmuziek ca. 11.50—12,00 Schriftlezing. Droitwich 1500 M. 11,4011.45 Gramofoon muziek 12,05 Orgelspel 12,30 Cabaretpro- gramma 12,50 Het Bronkhurst-Trio 1,30 2,20 Alfred van Dam en zijn orkest 3,15 Declamatie 3,35 Het Stedelijk Orkest van Bournemouth en solist 5,05 Voor de vrouw 5,20 Gramofoonmuziek 5,40 Het BBC- Harmonie-orkest 6,20 Berichten 6,40 Voor de boeren 7,007,15 Causerie „The Bank of England" 7,20 Piano en orgel 7,50 Geva rieerd programma 8.35 Vrooljjke voordracht 8,50 Causerie over de Stille Oceaan 9,20 Berichten 9.45 Het versterkt BBC Variéte- orkest en solisten 10,20 Korte Avondwijding 10,40 Uit Amerika: Causerie „Mainlv about Manhattan" 10,55 Orgelspel 11,30—12,20 Joe Loss en zijn Band. Radio Paris 1648 M. 9,00. 10.00, 10,25 en 11,20 Gramofoonmuziek 12.35 Zang 1,05 Het Visciano-orkest 2.35 Kamermuziek 3,35 Zang 3,50 Pianovoordracht 4.50 Zang 5,05 Radiotooneel 7,20 Het Derveaux- orkest 8,05 Zang 8,35 Vioolvoordracht 8,50 Het Nationaal Orkest, het Félix Raugel- koor en sprekers 10,50 en 11,20—11,35 Gra mofoonmuziek. Keulen 456 M. 5,50 Gramofoonmuziek 6.30 en 7,50 Omroeporkest 9,209,50 Volks- liederenconcert 11,20 Omroepkleinorkest 1,30 Populair concert 3,20 Otto Fricke's orkest 6,00 Piano voordracht 6,40 Winter hulpprogramma 7,30 Hoorbericht 9,35 Gramofoonmuziek 9,5011,20 Adalbert Lutter en zyn orkest. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12,20 Gra mofoonmuziek 12,50 en 1,30 Omroeporkest 1,502,20. 5,20 en 6,50 Gramofoonmuziek 8,20 Omroepsymphonie-orkest 10.10 en 10,30 1120 Gramofoonmuziek 484 M.: 12,20 Gra mofoonmuziek 12.55 en 1,30 Radio-orkest 1,502,20 en 5,20 Gramofoonmuziek 6,35 Radio-orkest 7,35 Gramofoonmuziek 8.50 Omroepsymphonie-orkest. Omroepkoor en solist 10,45 Pianovoordracht 11,0511,20 Gra mofoonmuziek. Deutsclilandsender 1571 M. 7,30 Otto Dobrindt's orkest 8,30 Carl Woitschach's or kest 9,20 Berichten 9,50 Viool en piano 10,05 Berichten 10,2011,20 Omroeporkest en solisten (opn.). GEM. RADIO-DfSTRIBUTIEBEDRJJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 16 Maart. Ie Programma: lederen dag van 824 uur A.VJR.O., VAJI.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur KJt.O.. N.C.R.V. enz, 3de Programma 8,00 Keulen 9,50 Radio PTT. N. 11,20 Parijs Radio 12.35 Brussel VI. 2,20 R. Danmark of div. 2,40 Radio PTT. N. of div. 3,25 Keulen 4.20 diversen 4.35 London Reg. 5.20 Brussel VI. 6,00 Keulen 6,20 PTT. Nord of div. 6.40 Keulen 7,30 diversen 8,10 Londen Reg. 8,55 Diversen 9,10 London Reg. 9,45 Keulen 10,20 Brussel VI. 10.30 Keulen 11,20 R. Dammark of div. 4e Programma 8.00 Brussel VI. 9,20 Parijs Radio 9,30 diversen 10,35 London Reg. 12,30 Droitwlch 2,20 London Reg. 3,35 Droitwich 6,40 Brussel Fr. 7,20 Droitwicli 7,30 Sportpraatje J. G. A Janssen (journalist) 8,00 Gramofoonmuziek GRD. of diversen 8,20 Droitwich 8,35 Brussel Fr. 9,20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. waardigen vrede, doch hel leger blijft bereid. Ten aanzien van den comunistischen op stand zeide Casado. dat deze ten einde is. De schuldigen zullen overeenkomstig dc wet door den rechter worden veroordeeld Je rechtbanken hebben dienaangaande geen buitengewone instructies ontvangen. Casa do voegde hieraan toe, dat tallooze soldaten door hun leiders waren misleid.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 13