STADSNIEUWS LEIDSCH DAGBUD - Tweede Blad Dinsdag 14 Maarf 1939 Prof. dr. G. J. Heering WEERBERICHT. Modeshow bij Vroom en Dreesmann AGENDA Weet U het antwoord? INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. Jaarvergadering van de afd. Leiden. Gisteravond werd in het Volksgebouw de goed bezochte jaarvergadering van de Leldsche Instituutsafdeeling gehouden. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen we het volgende: Het ledental daalde sterk door de ver hooging van contributie en kwam onder de 900. Per 31 December 1938 was het weer ge stegen tot 926. De Zondagmorgenbijeenkomsten werden gemiddeld door 550 personen bezocht. De lezingen werden door gemiddeld 65 be langstellenden bijgewoond. Alle deelnemers aan den EH.B.O.-cursus onder leiding van dr. Kastein, slaagden voor hun eerste examen; de z.g. A—Z breidde zich met enkele deelnemers uit en werd einde Maart voorloopig beëindigd. Voor de verschillende autotochten, o.a. naar Noord-Holland. Antwerpen en het na tuurvriendenhuis „Morgenrood" bij de Oisterwijksche vennen bestond veel belang stelling evenals voor eenige excursies. Een reeks van afwisselende filmvoorstel lingen. een tooneelochtend met de Jonge Spelers met een gemiddeld bezoek van 475 belangstellenden, vormde het ontspannings gedeelte van het win terprogramma. Terwijl de luisterbijeenkomsten niet aan belangstelling wonnen, liep het cursuswerk boven verwachting. Het minimumaantal van 12 deelnemers werd drie- tot viervou dig overtroffen. Een nieuwe EH.B.O.-ploeg werd gevormd met 28 deelnemers, de „tweede-jaars" handhaafden zich met 15 deelnemers en de cursus „Historisch en hedendaagsch wereldbeeld" (een vervolg op de ,.AZ cursus" van het vorige jaarl kon beginnen met 22 deelnemers. De arbeidersavondschool ging verder met twee klassen en 33 leerlingen. Het financieel verslag van den penning meester. die door ziekte verhinderd was, werd na een korte bespreking goedgekeurd. Nadat nog enkele interne aangelegenhe den afgehandeld waren, werd een serie lantaarnplaatjes vertoond, die een beeld gaven van de kwaliteiten van den socialisfi- schen kunstenaar Albert Hahn Sr. De secre taris gaf hierbij een korte toelichting. Met een woord van dank en opwekking tot deelneming aan het instituutswerk sloot voorzitter van Woudenberg deze prettige Jaarvergadering. WORDT MORGEN 6» JAAR. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 779. Hedenmiddag 2 uur: 771. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De secundaire depressie, die gistermorgen voor de Noorsche kust lag. drong diep in Cen- traal-Europa in. Het Oostelijke maximum van den luchtdruk verdween geheel. Daarentegen begon een ecbied van hoogen luchtdruk in de Poolzee zich over het geheele Noorden uit te breiden. Een langgerekte strook van hoogen luchtdruk reikt van Groenland over IJsland en Ierland tot over Spanje en het Westelijke Mid- dellandsche Zee-gebied Met een breede stroo ming bewegen de Arktische luchtmassa's zich over de Noorsche Zee naar het Zuiden, waar de strooming zich in hoofdzaak naar het Zuid- Oosten richt en zich zal uitstorten over het Oostzeegebied. Het gebied van hoogen lucht druk in het Westen houdt de Oceaandepressie op grooten afstand. Bij de toename der bewol king waren de ochtendtemperaturen op de Britsche eilanden en om de Noordzee vele hoo per dan gistermorgen. In Zuid-Duitschland en Zwitserland en in Zuid-Frankrijk kwam heden morgen nog lichte vorst voor. Op het Noorde lijk deel der Noorsche kust werd het veel kouder en daalde de temperatuur tot onder het vries punt In het Oosten en Zuiden van het waar nemingsgebied is de atmosfeertemperatuur nog zeer laag Het is te verwachten dat de wind tusschen Noord en West blijft en dat het weer zijn guur en buiig karakter behoudt. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 uur 20 voorm.) Den Helder: Zwaar bewolkt, krachtige N.N.W. wind, temp. 6 gr. C., min. 6 gr. C., nsl. 3 mM. Vlissingen: betrokken, matige N.W. wind, temp. 7 gr. C.. min. 4 gr. C.. neerslag 4 mM. De Bilt: zwaar bewolkt, matige N.N.W. wind. temp. 5 gr C., min. 4 gr. C neerslag 4 mM. Groningen: betrokken, krachtige N.N.W. wind, temp. 1 gr. C., min. 5 gr. C., neerslag 0.1 mM. Maastricht: betrokken, matige N.N.W. wind. temp. 5 gr. C., min. 3 gr. C.. neerslag 5 mM. Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: W.N.W. wind, 4 gr., lichte regen. Londen: N.W. wind. 8 gr. C., lichte buitjes. Berlijn: W. wind, 2 gr. C., lichte motregen. Nice: N.W. wind. 2 gr. C.. fraai. Stockholm: N.W. wind, —1 gr. C., opklarend LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5% gr. C. (42 gr. F.). 12 uur 's middags 7% gr. C. (45 gr. F.). nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 11.22 uur; nam. te 0.31 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag van 6.29 uur nam. tot 5.47 uur v.m MAANS OP- EN ONDERGANG. 14 Maart: op 2.49 uur; onder 11.35 uur. Prof. dr. G. J. Heering, hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit vanwege het Seminarium der Remonstrantsche Broederschap, wordt morgen 60 jaar. Gerrit Jan Heering werd 15 Maart 1879 te Pasoeroean op Java geboren. Hij door liep het gymnasium te 's-Gravenhage en studeerde vervolgens aan de Universiteit en het Seminarium der Rem. Broeder schap alhier in de theologie. Na in 1904 proponent te zijn geworden, behaalde hij in 1906 den doctorsgraad op een proef schrift getiteld: ..Onderzoek naar het wezen van het zedelijk oordeel". Inmiddels had hij in 1904 het predik ambt aanvaard bij de Rem. Geref. Ge meente van Oude-Wetering, welke stand plaats hij in 1907 verwisselde met Dord recht en in 1913 met Arnhem. Op 25 April 1917 trad hij op als hoog leeraar aan de Leidsche Universiteit, aan gesteld vanwege het Seminarium der Rem. Broederschap, waar hij onderwijs gaf in de geschiedenis en leerstellingen van het R emonstrantisme Prof. Heering maakt deel uit van de commissie tot behartiging van de zaken der Rem. Broederschap en is voorzitter van het college van professoren en cura toren. Voorts is hij voorzitter van de Vereeiu- ging „Kerk en Vrede" en redacteur van haar orgaan Hij schreef o.a. een boek werk verband houdende met de vragen van oorlog en vrede „De zondeval van het Christendom", dat tot veel gedachten- wisseling aanleiding gaf. Vele publicaties van zijn hand zijn: Uitgave der werken van dr. K. H. Roes- slngh. Geloof en Openbaring en Militia Christi. Bij de hoeden moeten we vooral niet vergeten de Parijsöhe „dernier crl", n.l. den hoed met sluier, die geïnspireerd is op dc reis van den Franschen minister Daladier naar Tunis, en den Amerikaansohen „ca- briolet"-hoed, die aan een kinderhoedje doet denken. Vervolgens kregen we enkele zeer aar dige regenmantels te zien met vele ge kleurde strepen, wat bij regenachtig weer een eenigszins fleurig effect geeft. Daarna kwamen de tailleurs, waarvan de jasjes vrij lang zijn. Bij enkele van deze tailleurs werden zeer aardige schoenen gedragen met dikke kurken zolen en veel gekleurd leer of lint. De strakke, donkere tailleur wordt evenveel gedragen als de meer spor tieve tailleur, met geruit rokje, waarvan het jasje van een effen stof is en waarbij een felle cyclamen-kleur dus goed past. Zeer apart waren een grijs mantelpakje, waarvan de revers met bloemen bedrukt waren (wit en blauw) en een bruine tail leur met geruit .iasje, waarin een gewone zijden overhemd-blouse gedragen werd. De lange mantels, evenals de swaggers, waren ook zeer in trek, veel geruit en in alle kleuren. In ds beeldige imprimé-jurkjes was aan de hals veel tule verwerkt; zeer aardig was een lichtblauwe jurk met een geplisseerde waaierrok, waarbij een wijnroode hoed ge dragen werd. Op de jurkjes en de tailleurs spelen de vossen een groote rol. De dunne wollen jurkjes waren meest licht van kleur. Hierbij merkten wij o.a. op een grijs jurkje met lila ceintuur en lila handschoe nen. Wat zeer de aandacht trok, was een licht groen zijden jurkje met plisseerok en een wijnrooden hoed en bloem. Heel handig was het wasehzijden licht-belge mantelpakje met blouse van lichte, gekleurde strepen en lichten stroohoed. Voor het warme zo merweer was er een heel aardig jurkje van donker gebloemende organi, gedragen op een donkere onderjurk. Langzamerhand kwamen de avondjur ken aan de beurt, natuurlijk zeer liohtvan kleur en veel gebloemd, met pofmouwen of geheel mouwloos. Zoowel tafzijde als kant en tule wordt veel gedragen. Tot besduit van dit aantrekkelijk mode- feest verscheen het traditioneele bruidje. Een uitstekende thé-complet verhoogde het genot. De belangstelling was ook dit keer zeer groot; het beste bewijs hiervan was, dat reeds dagen te voren de kaarten uitver kocht waren, zoodat geen plaats onbezet bleef. VENTVERBOD. ALS ALTIJD: EEN AANTREKKELIJK SCHOUWSPEL. Een medewerkster schrijft ons: Gistermiddag werd bij V. en D. de ge bruikelijke voorjaars-modeshow gehouden. Alhoewel het weer nog niet medewerkte en vele dames in bontjassen gehuld waren, was het bij V. en D. alsof de lente haar in trede al had gedaan. Tulpen hadden tot het scheppen van deze voorjaarssfeer bijgedragen. Nadat een kort welkomstwoord gespro ken was. kregen wij de eerste modellen te zien. Er was heel veel nieuws te bewon deren. De strakke lijn was weer verloren en men merkte klokrokken op, zoowel bij mantels en rokken, als bij jurken. Ook de Swingrokken zijn opnieuw in de mode over gewaaid uit Amerika en vooral niet te ver geten geplisseerde rokken. Ja, men zag zelfs geheel geplisseerde japonnen. Over het al gemeen werden de rokken zeer kort ge dragen, wat ontegenzeggelijk iets zeer jeugdigs met zich brengt. Het eenige wat niet met deze lijnen meedoet ls de tailleur, die dezelfde strakke lijnen behouden heeft, en toch met veel verscheidenheid kan wor den gedragen. Enkele hadden zelfs klok rokken, doch dit waren dan de meer spor tieve modellen. Wat de mantels en japon nen betreft, vindt men bij alle dezelfde grondgedachte n.l. de Monnikspij, (monastic silhouette). Dit is een modelijn die door het Parijsche modehuis Bruyère ls ontworpen en zeer enthousiast ontvangen is. De oorspronkelijke beteekenis van dit woord vindt men wel degelijk terug in de gedrapeerde mantels en japonnen met wijde mouwen en plooien. Vele nieuwe stoffen kon men bewonde ren. Voor tailleurs werden veel heeren- stoffen gebruikt, voor mantels en swaggers frisé in ontelbare variaties en voor japon nen zuivere zijde. Hierin waren zeer mooi de vele imprimés, met de prachtige kleuren combinaties, die voortreffelijk uitkwamen. Als kenmerkende modekleuren kan men vooral noemen Fuöhsia, Cyclamen, paars en lilarood In vele nuances, grijs, turquoise, écurenie, een nieuwe kleur lichtbruin en blauw m vele schakeeringen. Bij ieder toilet werd een passend hoedje gedragen. De nieuwe hoeden zijn zóó ge heel anders, dat men zich soms werkelijk gaat afvragen hoe men zoo'n hoedje op het hoofd moet houden. Op het hoofd kan men het haast niet noemen, daar ze zeer vaak op het voorhoofd worden gedragen. Alle worden echter vastgehouden door een band van stroo, lint of elastiek. Vele hoe den waren van geheel andere kleur dan de mantel of japon, wat grappige kleur effecten gaf. Men merktke vooral op de fuchsia-kleurige hoedjes bij grijze en gele toiletten, die erg „en vogue" schijnen te zijn. Dit is niet alleen nieuw, doch ook zeer smaakvol. Een adviescommissie ingesteld. Gelijk bekend, is in de toepassing van het te dezer stede geldende ventverbod sedert 1 Januari j.l. wijziging gebracht. Tengevolge daarvan worden door B. en W. tijdelijk geen ventvergunningen verleend aan personen, die in 1938 niet in het bezit waren van een geldige ventvergunning, terwijl, na afloop van den geldigheidsduur van de oude vergunning, geen nieuwe ver gunning wordt verleend aan personen die jonger zijn dan 18 jaar en aan zg. gelegen- heidsventers. aangezien dezen van het ver krijgen van een ventvergunning zijn uit gesloten. Van gegadigden naar een ventvergunning die voor verleening daarvan, in verband met het voorloopig afsluiten van het ven- tersbedrjjf, thans niet in aanmerking kun- komen. is een lijst aangelegd, welke bij het verleenen van vergunningen aan nieuwe venters zoodra zulks door het dalen van het aantal ventvergunningen beneden een later vast te stellen maximum mogelijk is, zal worden gevolgd. Om alsdan, wat leeftijd betreft, voor een ventvergunning in aan merking te kunnen komen, moeten betrok kenen dien van 21 jaar hebben bereikt. Het tijdelijk zich doen vervangen of doen bijstaan bij het venten ls afhankelijk ge steld van een afzonderlijke vergunning van Naar wij vernemen is door B. en W., ten einde hun college te adviseeren omtrent den gang van zaken met betrekking tot het venten, een commissie van advies ingesteld welke commissie, namens B en W dooi den wethouder van Sociale Zaken is ge ïnstalleerd. De commissie bestaande uit: den direc teur van den Markt- en Havendienst voor zitter. den commissaris van politie den directeur van den gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon, een ver tegenwoordiger van de Kamer van Koop handel als hoedanig benoemd is de heer J. H. v. d. Kloot en uit een vertegenwoor diger van een plaatselijke organisatie van slraatkooplieden, als hoedanig de heer A. van Polanen zitting heeft. Als secretaris is aan de commlss'e toegevoegd de heer Th. van der Burgh W.Fzn commies ter ge meente-secretarie, afdeeling Algemeene Zaken. GEOLOGISCH MIJNBOUWKUNDIG GENOOTSCHAP. R.K. BOND VAN HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. In den foyer van „den Burcht" heeft de R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. FTanclscus van Asslsië" gisteravond een alleszins geslaag de propagandabijeenkomst. georganiseerd. Na een korte inleiding door den voor zitter den heer H. Kok. die het nut en de noodzaak van de Katholieke organisatie bepleitte, werd het woord gevoerd door den heer de Graaff uit Amsterdam en pater Tesser O.F.M., die resp. het woord voerden over „Het maatschappelijk en het geestelijk streven van onzen bond". Met groote belangstelling werden beide inlei dingen gevolgd; een hartelijk applaus ver tolkte de groote instemming der aan wezigen. Behalve een strijkje verleende de K. J. M. V. zang- en declamatieclub haar mede werking. Wij mogen niet te critlsch zijn bij dit eerste optreden; vermelden wij slechts dat de aanwezigen er zloh wel mee hebben geamuseerd. HET A.S. ZANGCONCOURS VAN DEN RING LEIDEN EN OMSTREKEN. Naar wii vernemen hebben voor het a.s. Zangconcours van den Ring Lelden en Omstreken van den Chr. Gem. Zangver- eenlglngen en Mannenkoren, dat op Don derdag 18 en Vrijdag 19 Mei gehouden zal worden 30 vereenigingen ingeschreven en is thans de gelegenheid tot deelneming gesloten. Lezing van dr. Ph. H. Kucnen. Voor de geologische sectie van het Geolo- gisch-Mijnbouwkundig Genootschap heeft dr. Ph. H. Kuenen uit Groningen gister avond in het Geologisch Instituut alhier een lezing gehouden over het onderwerp: De zeespiegel als veranderlijk niveau in den loop der aardhistorie. Geologisch-gesproken snelle veranderin gen in de verhouding en verdeeling van land en zee kunnen veroorzaakt worden door bewegingen van de vaste aardkorst, waardoor b.v. Scandinavië op het oogenbllk rijst en door vormveranderingen van de zeeoppervlakte als gevolg van veranderin gen in den vorm van de geoïde. Daarnaast treden zeer langzame bewegingen op, waar van de geosyncllnalc bekkens typische voorbeelden zijn. Goed te bestudeeren zijn de veranderin gen in zeeniveau tijdens de verschillende plistoceene ijstijden De onttrekking van water aan de oceanen, noodig voor het uitbreiden van de gletschers, heeft een da ling van den zeespiegel van 60 k 80 meter tengevolge. Wanneer het op het oogenbllk op de aarde nog aanwezige ijs zou afsmel ten, zou de zeespiegel 42 meter rijzen. In- tusschen is er nog vrijwel niets bekend over veranderingen in de uitgebreidheid van het ijs in arctische en antarctische streken. Daly wees er echter op, dat er tallooze fei ten over de geheele wereld wijzen op een daling van het zeeniveau van ongeveer vijf meter gedurende de laatste vier duizend Jaar. Uit de geologische geschiedenis van de aarde kennen we tallooze belangrijke ver anderingen in den stand van den zeespie gel, die niet met ijstijden ln verband ge bracht kunnen worden. Waaraan kunnen deze wél worden toegeschreven? Veranderingen in de omwentelingssnel heid van de aarde zijn zeer onwaarschijn lijk, evenals wijzigingen ln den stand van de aardas. Wel zou men kunnen denken aan een verandering in de hoeveelheid wa ter op aarde. Met name komt er water vrij bij de afkoeling van magma. Schat men de hoeveelheid lava, die gemiddeld per jaar naar buiten vloeit, op één km.3 en rekent men nog eens een dergelijk bedrag voor de hoeveelheid magma, die jaarlijks gemiddeld in de aardkorst dringt, dan is de hoeveel heid water, die aan de oceanen ten goede komt, hoogstens in staat om ln 20 millioen jaar een zeespiegelrijzing van twee meter te veroorzaken. Bij het huidige relief zou met een zeespiegelrijzing van 100 m. nog slechts een kwart tot een vijfde van al het land overstroomd worden. Suess heeft de mogelijkheid geopperd, dat liet bezinken van sedimenten ln de oceanen een stijging van het zeeniveau te weeg kan brengen. Bij berekening blijkt het ook hier slechts om zeer kleine bedragen te gaan. Bovendien wordt de werking van de sedimentatie in de oceanen teniet gedaan door die in de langzaam dalende geosyncli- nale bekkens, die juist water aan de Ocea nen onttrekken. Men zou zich evenwel kunnen voorstellen, dat door de samenwerking van verschillen de factoren op een gegeven oogenbllk een rijzing van het zeeniveau kan worden ver oorzaakt, die niet meer verwaarloosd kan worden. De feiten wijzen echter eerder op een constante hoeveelheid water op aarde. Inderdaad zijn er ook verschijnselen die in staat zijn zeespiegelrijzingen teniet te doen. Gebergtevorming b.v. maakt de continen tale schollen dikker, zoodat ze hooger gaan drijven. Het ontstaan van diepe bekkens zal den zeespiegel eveneens doen dalen. Dr, Kuenen berekende, dat het ontstaan van de Indi sche bekkens een daling van den zeespiegel van 14 m. zou kunnen veroorzaken, terwijl alle bekkens van de aarde samen een daling van 60 M. teweeg zouden kunnen brengen. Het is echter zeer de vraag of deze uitwer king niet direct door isostatische verschijn selen gecompenseerd zal worden. Dr. Kuenen kwam dan ook tot de con clusie, dat men de oorzaak van de schom melingen van het zeeniveau in inwendige krachten zal moeten zoeken. Men zou daar bij kunnen denken aan pulseerende bewe gingen in de convectiestroomen. die in het substratum onder de vaste aardkorst voor komen als gevolg van radio-actieve warmte. AQUARIUM- EN TERRARIUMHOUDERS- VEREENIGING „NATUURGENOT". Bovengenoemde vereeniging, afd. Leiden, van den Ned. Bond van Aquariumvereeni- gingen, hield gisteravond in huize Feenstra een druk bezochte ledenvergadering onder leiding van den voorzitter den heer A. B. Donk. die in zijn openingswoord o.m. mede deelde, dat de sprekerslijst voor de vereeni ging uitgebreid is tot 38 personen. Hierna hield de in aquariumhouderskrin- gen zoo bekende Rotterdamsche amateur- siervischkweeker de heer A. W. Keijzer, als besluit van de serie lezingen, een voordracht over „Jongbroed, kweek en verzorging". In een inleidend woord zeide spreker dat men in de allereerste plaats de vraag moet stellen, wat brengen wij bij elkaar? en wat ls een eerste vereischte? In het kort samen gevat zal het antwoord luiden: de dieren moeten kerngezond zijn, niet te oud en de rug- en buikvinnen moeten goed uitstaan. De vlssehen moeten verder minstens een jarig en volwassen zijn. Als men deze facto ren in acht neemt zal men, aldus spreker, altijd succes boeken. Aan de hand van een 27-jarige ervaring behandelde spreker de kweek zoowel van goudvisschen en bittervooms als van le vendbarenden, labyrinthen, barbeelen en zalmen. Uitvoerig behandelde hij de kweek van eenige pas geïmporteerde visschen. In het verdere gedeelte van zijn lezing bepaalde spreker zich tot de bespreking van het groot brengen van de jonge visschen. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een ruim gebruik gemaakt. Ten slotte werd het bestuursvoorstel, om den heer C. Kramer voor zijn terugkeer als medewerker aan het maandblad „Het Aqua rium een dankbetuiging te sturen, met al- gemeene stemmen aangenomen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen In disch recht de heer H. C. Ferguson (Den Haag); voor het doctoraal examen genees kunde de heeren H. S. Zwarenstein (Oegst- geest). C. Kutjpers (Rotterdam) en J. P. Boomsma (Rotterdam). HEDEN: Ptilël: Vragenavond dr. Rlemens, 8.15 u. njn. Stadszaal: Revue „Lach lederen dag" 8 u. n.n* Woensdag. Amicitia: Ver. voor Fac. Lijkverbranding 8 1/4 uur nam. Evang. Gem.Tabernakelconferentie, 8 u. nm, Nutszaal: Theosopisch Genootschap, 8.15 uu» nam. StadszaalGymnastiek-uitvoering „D.0.8."4 8 uur nam. Den Haag (Gebouw K. en W.)Toonkunst- Residentie-orkest „Matthüus-Passion". 8 u. a.m. Katwijk a. Zee (Chr. Prot. Belangen)j Spr. prof. Wisse, 7JA uur nam. Donderdag. Den Burcht: Uitvoering van „U.VK.", 8 uuf nam. Evang. Gem.Tabernakelconferentie, 8 u. njn. Stadszaal: Jubileum-avond Chr. Wijkvereen. „Staalwyk", 8 uur nam. Stadszaal (kl. zaal): Accordeon-demonstratie fa. Guldemond, 814 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 26 Maart)L.KL. Tentoonstel ling werk Dirk NiJland. 104 uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 914—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen, 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 314 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.' „In den greep der wildernis". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur, Zondag 27 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „60 glorierijke Jaren." Zondag van z7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.! „Maria Antoinette". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorL voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Onder het asfalt van een wereldstad". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2% uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CU&ureelt Films Zaterdag nam. 214 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „In de schaduw van d® guillotine". Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk a. Zee): „De Jungle- Prinses". De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken te Lelden wordt van 11 Maart tm. 17 Maart waargenQmen door de apotheken: G. H. Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, Telefoon 502; Apotheek Reyst, Steenstraat 35. Telefoon 136. 1. Wie ls minister van bultenlandsche zaken van Nederland, Dultschlond. Frankrijk, Engeland, Italië? 2 Hoeveel procent van de oppervlakte der aarde bestaat uit land en hoeveel uit water? 3 Om de vier jaar treden alle Tweede Kamerkleden af. Hoe lang hebben de leden der Eerste Kamer zitting? Antwoorden: pag. 2 van het Derde Blad DE 40ste JAARBEURS TE UTRECHT. Inzenders uit Leiden en Omgeving. Op de heden te Utrecht geopende 40ste Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs zijn de volgende firma's uit Lelden en omgeving met fraai verzorgde stands aanwezig: N V. Aerocrete-Gasbeton Zoeterwoude. N.V. „Northgo", vh. fa. P. Alkemade en Zn. Deuren Noordwijk. Fa. H. A. van Berkesteyn, Machinale stoel- en Meubelfabriek. Rompen, tafels, banken, huis- en eetkamers enz. Waddinx- veen. N.V. Wernink's Beton Mij. Betonartike- len: buizen, tegels, banden, keermuren, bouwkundige werken, rubberbestrating. Leiden. N.V. „Cedo Nulli"; Kunstaardewerkfa briek. Kunstaardewerk en schemerlampen, Leiderdorp. Fa. de Haan. Gaspaviljoen, Wassenaar. Fa. Wed. Jac. den Holder en Zn., Sport- visscherij-artikelen, Leiden. N.V. Intern. Handel Mij. „Imenexco". Gasfornuizen, -comforen, haarden enz., Leiden. N.V. de Jong's Machinefabriek. Machines voor de Bouwindustrle, Lelden. Kinderstoelen-Boxen-Fabriek „Kibola", fa. Gebr. Plomp en Zn., Kinderstoelen, speelgoederen, houtwaren, stoelen enz., Waddinxveen. D. H. van Leeuwen, Afd. Uitvindingen, Leiden. C. F. Meerpoel's Adler Import; naaima chines, speciaal naaimachines voor confec tie, lederwaren, schoenfabrieken enz. Lel den. G. Okkerse. Machin. Speelgoedfabriek, speelgoed, huish. artikelen, Waddinxveen. N.V. Steenfabriek v/h. de Ridder. Schoor- steenbouw, steenen, tegels, kleiwaren, Was senaar. Behoudens onvoorziene omstandig heden heeft in Juni as. het Jaarlijkscn onderzoek plaats van de gewone dienst plichtigen der landmacht van de lichte- Ungen 1930 en 1931. Plaats en tijd van het onderzoek zullen nader worden bekend gemaakt Wethouder van OnderWWljs, de heer mr. A. Tepe, is verhinderd morgen spreek uur te houden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6