TJOKLAT GOUD BONBONNIERES PASTILLES S F. 1.-, F. 1.50 Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 14 Maarf 1939 N 0 „THE JUNGLE PRINSES" A HALLO, HIER AMERIKA „ALVERTO" PAASCHREIZEN SPORT Deensche zwemsters waren sterker 50 ct. Het K.N.G.V. Pinksterbondsfeest DOROTHY LAMOUR. in met ONZE REISWAGENS geven 100 voldoening! ZWEMMEN WEDSTRIJDEN TE HAARLEM. De belangstelling voor de internationale zwemwedstrijden, welke gisteravond door de „Waterratten" in het spordondsenbad te Haar lem werden gehouden, was zóo groot, dat velen I moesten worden teleurgesteld. Records zijn er op deze 33 1 3 meterbaan niet verbeterd, maar de strijd was enkele malen zeer interes sant. al zegevierden de Deensche meisjes over alle linies. Op de 100 meter borstcrawl werd Ragnhild Hveger in 1 min. 6,2 sec. eerste voor Rie van Veen. Inge Soerensen nam revanche voor haar 400 meter schoolslag-nederlaag tegen Jo Waal- berg te Amsterdam en won op de helft van dezen afstand vrij gemakkelijk van de A.D.Z.- zwemster. De strijd tusschen Iet van Feggelen en I Cor Kint op de 100 meter rugslag bleef dit maal uit. De IJ-zwemster won met 2 5 sec. voorsprong op de Rotterdamsche. terwijl Dini Kerkmeester er bijna nog in slaagde de tweede plaats te bezetten. De 3 maal 100 meter wisselslag estafette was zeer spannend. Er was een gemengde ploeg, samengesteld, bestaande uit Cor Kint, Inge Soerensen en Ragnhild Hveger. terwijl de Ne- oerlandsche ploeg bestond uit Iet van Feg gelen. Jo Waalberg en Rie van Veen. Ragnhild Hveger begon aan de 100 meter borstcrawl met een achterstand op Rie van Veen. Na een uitermate spannende race wist de Deensche met gering verschil als eerste aan te tikken. De uitslagen luiden: 100 meter borstcrawl: 1. Ragnhild Hveger. 1 min. 6.2 sec. 2. Rie van Veen. 1 min. 7,8 sec. 3. G. Sweres, 1 min. 11,6 sec. 200 meter schoolslag: 1. Inge Soerensen. 3 min. 3.7 sec. 2. Jo Waalberg. 3 min. 6.2 sec. 3. Jo Stroomberg. 3 min. 9 sec. 100 meter rugslag: 1. Iet van Feggelen. 1 min. 14,2 sec. 2. Cor Kint. 1 min 16,8 sec. 3. Dini Kerkmeester. 1 min. 17 sec. 8 maal 100 meter wisselslag-estafette: 1. Deensch-Nederlandsche combinatie 3 min. 50.1 sec. 2. Neaerlandsche combinatie: 3 min. 50,2 sec. Waterpolo dames: WaterrattenA.D.Z. 22 (12). 977 (Ingez Med.) GYMNASTIEK. In het door de gemeente Arnhem beschik baar gestelde bureau Menthenstraat 12 zijn ge durende de afgeloopen maanden door de leden van het organisatie-comité bergen werk verzet, zoodat reeds thans de voorbereidende werk zaamheden voor het 27ste bondsfeest van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond. dat gedurende de Pinksterdagen 27. 28 en 29 Mei a s. in de Geldersche hoofdstad wordt gehouden, ten einde loopen. Zooals met dergelijke grootsch opgezette ge beurtenissen meestal gebeurt, zijn ook ditmaal enkele teleurstellingen niet achterwege geble ven. Zoo heeft Tsjecho-Slowakije om begrijpe lijke redenen moeten afzien van de reeds toege zegde afvaardiging van een sterke groep sokols en had het verbreken van de sportbetrekkingen met ons land door de Duitsche autoriteiten tot gevolg, dat de Duitsche turners niet naar Arn hem zullen komen, terwijl het samenvallen van het bondsfeest met de Fransche turnfeesten ook de Fransche turners weerhoudt ons land te be zoeken. Daar staat evenwel tegenover, dat de belang stelling in eigen land voor dit bondsfeest enorm is en zelfs de verwachtingen overtreft. Met de Belgen. Luxemburgers en Zwitsers komen ook nog een tweetal Engelsche damesploegen deze bondsfeesten met hun tegenwoordigheid opluis teren. Evenals in 1936 heeft het veteranencorps van het K.N.G.V. een steunactie in het leven geroe pen om werklooze leden van het verbond in staat te stellen aan deze reünie deel' te nemen. De buitenlandsche gasten zullen op Zaterdag namiddag 27 Mei door het gemeentebestuur officieel in het gemeentehuis te Arnhem ont vangen worden, terwijl des avonds de overige reünisten zullen worden verwelkomd op de theeschenkerij van het park Sonsbeek. waar dan tevens de overdracht van het vaandel zal plaats vinden, In optocht gaat het vandaar naar Musis Sacrum, dat die dagen het middelpunt der fees telijkheden zal vormen. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. Voor de 1ste klasse libre van de competitie speelde D.O.S. lb tegen T.O.G. 1, welke wed strijd door laatstgenoemde werd gewonnen met 62 Hierdoor bezet T.O.G. 1 op het oogenblik de bovenste plaats in deze klasse. De uitslagen waren: J. Ververs. T.O.G115 115 40 14 2.87 C. Hendriks. D.O.S. 165 159 40 25 3.97 G. B110 110 30 23 3.66 P. Horree 160 119 30 13 3.96 I. v. Rijzen 105 105 30 21 3.50 G. Vermeer 140 117 30 14 3.90 F. H 105 89 41 11 2.17 H. C. Rietbergen 130 130 41 10 3.17 De wedstrijd T.O.G. 2b—T.O.P. 2 voor de 2de kl. libre werd een gelijk spel. De uitslagen luiden: R. v. G. Jr.. T.O.P85 81 35 15 2.31 J. Wassink, res. T.O.P. 100 100 35 11 2.85 J. Brussel 75 75 35 9 2.13 J. v. K80 51 35 9 1.45 J. v. L60 60 32 7 1.87 W. Korswagen 65 61 32 8 1.90 R. v. G. Sr55 38 32 5 1.18 H. Regeer 60 60 32 11 1.87 P. van Cleef wist haar overwinning te hand haven op T.O.G. 2a door de twee partijen, welke reglementair overgespeeld moesten wor den. wederom te winnen. De uitslagen hiervan waren: J. Wassink. T.O.G85 84 41 12 2.04 A. v. d. Heijden, P. v. C. 105 105 41 12 2.56 I. v. Rijzen, res125 118 30 13 3.93 A. Keijzer 95 95 39 15 3.16 A. Elfering 200 50 23 4.— G. van Eyk. Exc148 50 19 2.96 J. Duivenvoorden, Exc 200 37 24 5.40 J. v. Kampen, V.I.O.S.'126 37 10 3.40 G. C. Degger. Exc200 30 29 6.66 C. Kortekaas, Luto 139 30 17 4.63 A. Duivenvoorden. Exc200 33 25 6.06 J. v. Kampen, V.I.O.S90 33 12 2.72 Donderdagavond zullen de laatste wedstrijden worden gespeeld, namelijk C. Th. Duivenvoor denS. v. Rijn en dan de finale C. FaasJ. Duivenvoorden. De stand van de beide kampioensgegadigden luidt: gesp. gew. gel. verl. pnt. gem. J. Duivenvoorden 10 9 1 0 19 5.61 C. Faas 10 9 0 1 18 7.31 Daar het algemeen gemiddelde van C. Faas beduidend hooger is dan van J. Duivenvoor den. verwachten we. dat C. Faas wel in het bezit zal komen van het kampioenschap. Bij den agent der Gem. Arbeidsbe middeling staan ingeschreven 416 werk zoekenden tegen 375 in dezelfde week van 1938. Bovendien staan ingeschreven 13 B- tuinders en 1 dienstbode. D.O.B. (VOORSCHOTEN). In café Overbosch te Voorschoten is opnieuw opgericht de biljartclub „D.O.B." en men is ter stond begonnen een wedstrijd te spelen tegen O.N.A. te Voorburg. Beide clubs beschikten nog niet over sterke spelers en daarom werd er een handicapwed strijd gespeeld. Het resultaat was dat van de 7 partijen, O.N.A. 4 partijen en D.O.B. 3 partijen won. Gisteravond kwam O.N.A, bij D.O.B. op be zoek, maar nu kon D.O.B. het niet verder bren gen dan 2 gewonnen partijen en 5 gewonnen partijen voor O.N.A., zoodat de uitgeloofde beker naar Voorburg verhuisde. Het was een zeer geanimeerde wedstrijd. SCHAKEN. LEIDSCHE SCHAAKBOND In het Oude Raedthuys te Hazerswoude"speel den gisteravond voor de 4e klasse B Hazerswou- de II en Leithen II hun laatsten wedstrijd in dit seizoen. Hazerswoude behaalde een gewel dige overwinning, n.l. 8%x',4x, wat waar schijnlijk 9%zal worden. Het overzicht luidt als volgt: M Kroon (H.)J. v. d. Burg (L.) 1—0 N. CokJ. Dekker 10 Jacs. CokJ. Boom 10 P. v. Veen—H. Klein x—x A. C. Hoogendoorn—H. Hoogervorst 1—0 A. RavensbergC. Baart 10 J. Raaphorst—J. Koelewijn 10 A. Helmus—G. v. Strien 10 P. VerheulE. E. Uhlich VtVi C. v. VeenJ. Krekelaar 10 KAMPIOENSCHAP VAN LISSE. De uitslagen van de voortgezette wedstrijden luiden: pnt. brt. h.s. gem. A. Elfering 200 39 26 5.12 C. Th. Duivenvoorden, Luto 146 39 15 3.74 Totaal 8Hx—ttx Hazerswoude II staat nu definitief op de 2e plaats en Leithen II onderaan. MASSAKAMP PROMOTIE EN DEGRADATIE. Op de gisteravond gehouden bestuursvergade ring van den Leidschen Schaakbond werd o.m. besloten den jaarlijkschen massakamp tusschen de spelers te Leiden en die der omliggende plaatsen dit jaar niet aan het einde der com petitie te houden, doch aan het begin van het nieuwe seizoen, dus in de le helft van October. Voorts werd nog besloten ten opzichte der pro- motie- en degradatiewedstrijden, die reglemen tair zijn vastgesteld voor de meeste groepen, de kampioenen der 4e klasse A B en C te laten spelen met den degradatie-candidaat van 3 B. De twee hoogstuitkomenden zullen het volgende jaar in de 3e klasse B mogen spelen. VOETBAL. A.S.C.-JUN.TJ.V.S. JUN. 4—1. A.S.C. heeft haar medecandidaat voor den titel met 4—1 in het zand doen bijten. De rust ging in met 21. terwijl na de pauze A S C meestal in de meerderheid was. zoodat dé stand tot 4—1 werd opgevoerd. Scheidsrechter v. Tongeren leidde goed. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. BuysseBilliet winnen. Gisteravond is de zesdaagsche van Parijs ge ëindigd met een overwinning van het Belgi sche koppel Buysse—Billiet. De einduitslag luidt: 1. Buysse-Billiet 1176 pnt.. afgelegd 3934,750 K.M Met 2 ronden achterstand: 2. Pellenaars Bouchard 1149 punten. Met 3 ronden achterstand: 3. Groenewegen De Kuysscher 965 punten; 4. Magne—Fournier 774 punten; 5. Ignat—Giorgetti 637 punten. Met 4 ronden achterstand: 6. Diot—Guim- bretière 622 punten; 7. Schoen—Wengler 565 punten. Met 9 ronden achterstand: 8. Girard—Gou- Jon 649 punten. DAMMEN. KAMPIOENSCHAP VAN VOORSCHOTEN. Voor het tournooi om het kampioenschap van Voorschoten werden de volgende uitslagen behaald lste klasse: J. C. de Graaf—W. H. J. Ju 0—2; G. v. BemmelenP. Hakker 0—2 2de klasse: C. Borsboom—Th. Orie 2—0; E. Bregman—J. van Egmond 1—1: M. de Broeder C. van Wissen 2—0; H. van Egmond—P Stok 2—0: J. Goor—J Nederhof 2—0; K. Ju—W. v Mulligen 1—1; C. van Wissen—Zitman 2—0. KAMPIOENSCHAP VAN LISSE. In de 3de ronde waren de uitslagen: lste klasse: N. Dekker—W. Mohlman 0—2; G. BalkenendeD. Vergunst 11: A v. Dijk— A. Wijnhout afgebr. 2de klasse: D BouwmanH Kuipers 02: J. Duivenvoorde—Mooyekind 1—1; L. Boo gaardsJ. Hal 02: J. ElferingBalkenende afgebr.; J. DaudeyG. "tHart 1—1. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering der Oranjevereeniging. Gisteravond vergaderde deze vereeniging in „de Kroon". De voorzitter, de heer A Wassenaar opende en gaf een overzicht over het afgeloopen vereenigingsjaar. Hier na volgden de verslagen van den secreta ris, den heer Jac. v. Elk. Op keurige en duidelijke wijze werd een verslag gegeven over de laatste 25 jaar. Dankbaar werden ook de bestuursleden herdacht welke In deze periode hun krachten voor de vereeni ging hadden geschonken. Het ledental be draagt thans ruim 400. Een hartelijk applaus volgde na dit verslag Ook de pen ningmeester, de heer Nlc. J. Winters, deed verantwoording óver zijn beheer, waaruit bleek dat er nog een batig saldo in kas is van f. 18.41. De bestuursleden de heeren A. Wassenaar. M. J. Alkemade en C. v. Zijst werden herkozen. Namens de kascommissie verklaarde de heer G. v. d. Does de financien in de beste orde; de commissie heeft de rekening voor accoord geteekend. Den secretaris en pen ningmeester werd dank gebracht voor hun werkzaamheden. Over het agendapunt „feestviering" volgde een uitgebreide be spreking. Besloten werd het bestuur vol macht te geven om te handelen naar om standigheden. Dan bracht de voorzitter in bespreking een voorstel van het bestuur in verband met het 25-jarig bestaan der vereeniging het eere-voorzitterschap op te dragen aan den burgemeester mr. W. Woldringh van der Hoop. het eere-lidmaatschap aan dr. J. Hueting als de oprichter der vereeniging, en aan mej. H. v. d. Kreke die zich in ver band met het aanschaffen van het vaan del bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt en waarvoor het bestuur en de vereeniging zeer erkentelijk zijn. Deze voorstellen wer den met alg. st. aangenomen. Na rondvraag volgde sluiting met een woord van dank voor de aangename besprekingen. KATWIJK AAN ZEE. De candidaten der S. D. A. P. In de ledenvergadering van de S. D. A. P. zijn candidaat gesteld voor lid van den gemeenteraad: 1. C. van Rijs (aftr.); 2. H. J. Franse; 3. J. C. Hendriks; 4. mevr. C. VooysVerhoef f; 5. J. Philips; 6. mevr. G. Kuipersv. d. Voort. Thans hebben 2 leden van de S.D.A.P. in den gemeenteraad zit ting, n.l. de heeren C. van Rijs en M. van 't Wout. welke laatste zich niet meer her kiesbaar stelt. Filmverlooning der Nat. Chr. Geheel- Onthouders Vereeniging. Deze filmvertooning had in Casa Cara plaats. De voorzitter de heer J. W. Bar nard liet zingen Ps. 138 vers. las Joh. 15 vers 11—22 en ging voor in gebed. Spr. wees eerst op het voorgelezen Schriftge deelte, het hoofdstuk der liefde en bracht dit over op het werk der vereeniging dat moreel zoowel als financieel gesteundd lent le worden. Spr. dankte het dameskoor, be staande uit een twaalftal zusters van het Zeehospitium, dat dezen avond met zang wil opluisteren en aan den heer D. B. van Veen. die de films zal vertoonen. Onder leiding van den heer Barnard zong het dameskoor een viertal liederen: „Woud concert", „Kinderkerkje", „Als ieder wist" DINSD., WOENSD., DOND. 1018 V VOORAF en „De Heer is groot". Deze mooie zang werd zeer op prijs gesteld. Er werd eerst een komische film en een natuufilm vetoond. Vervolgens kwam de hoofdfilm: „De onbekende misdadiger". De heer van Veen sprak dan over drankge bruik en misbruik. Bij een Christen, aldus spr., moest men eigenlijk geen woord meer behoeven te spreken over de geheelonthou ding. Maar zoover zijn wij nog niet. Als men God liefheeft, moet men eigenlijk niet houden van drank. In de jaren 19281936 was er in ons land voortdurend een daling van het drankgebruik. Maar in 1937 en vooral in 1938 is. bij méér verdiensten, het gebruik belangrijk gestegen. In de restau rants ziet men tegenwoordig veel jongelui met een pot bier voor zich, wat volgens spr. zeer gevaarlijk is. Elk jaar komen er steeds jonge menschen bij, die drankzuch tig zijn. De regeering denkt aan accijns verlaging; ons advies is geweest: „doe het niet". Maar aandeelhouders in bierbrou werijen en jeneverstokerijen oefenen zeer grooten invloed uit. De minister denkt er ernstig over het toch te doen. want als de drank goedkooper wordt, zal de opbrengst door meer gebruik stijgen, wat spr. een verkeerd standpunt acht. Dan dacht dr. Kuyper er indertijd anders over. die de accijnsen zoo groot mogelijk wilde opvoeren, opdat het drankgebruik minder zou worden. Aan de aanwezigen liet spr. tenslotte de beantwoording van de. vraag over: „Wat zou Christus van ons vragen? Spr. eindigde met een propagan distisch woord. Het slotwoord werd gesproken door den heer Barnard, die er eveneens pleitte, om lid van de vereeniging te worden. Na het zingen van den Avondzang, sloot de heer van Veen met dankgebed. Jaarvergadering der c.J.m.v. Deze jaarvergadering van een ondcraf- deeling der Chr. Jeugdorganisatie werd in het Jeugdhuis gehouden. De voorzitter de heer A. Haasnoot liet zingen ps. 116 1, 2 en 3, las Lukas 4 en ging voor in gebed. De heer H. J. Haasnoot hield een inleiding, waarop gedachtenwisscling volgde. De secr. de heer D. v. d. Plas en de penning meester de heer Jac. Meijvogel, brachten hun verslagen uit. De aftredende bestuurs leden. de heeren D. v. d. Plas en A. Ouwe hand werden herkozen. Na rondvraag volgde sluiting. LISSE. Weer een werkverschaffingsobject. De werkverschaffing in deze gemeente is wederom uitgebreid en wel met een object bij de fa Ed. Nieuwenhuis en Zoon waar men met de werkzaamheden a.s. Donderdag zal aanvangen. Thans zijn 4 objecten in bewerking met een totaal van ruim 50 arbeiders. NOORDWIJK. Lezing voor dc Geitcnfokvcrceniging. Het bestuur van de Geitenfokvereeni- ging alhier heeft in café Flora een bij zondere bijeenkomst belegd, welke ten 1 doel had, de leden meerdere kennis bij te brengen omtrent de verzorging en beteren gezondheidstoestand van de moeder-geit. zooals de voorzitter de heer W. Vermeu len toelichtte. Het verheugd hem, dat de heer H. v. d Mey uit Oegstgeest zich wel willend had bereid verklaard een en ander van zijn ervaringen uit de practijk voor de leden te willen uiteenzetten. Hij hoop te dat deze lezing ter harte genomen zou worden, om ook daardoor te komen tot een hooger opvoeren van een gezond geiten-ras in deze gemeente Hij gaf daarop het woord aan den heer v. d. Mey, die zich in hoofdzaak bepaalde bij het onderwerp: „Verloskunde bij gelten". Uitvoerig behandelde spr. daartoe ach tereenvolgens: het erfelijkheidsvraagstuk; de voeding; de drachtigheid; normale en abnormale verlossing en besloot zijn uit eenzetting betreffende de verzorging van de moeder-geit. Na een gedachtenwisseling dankte de voorzitter den spreker hartelijk voor zijn boeiende en leerzame lezing en de beant woording der vragen. Raadsagenda. A.s. Vrijdagmiddag te 3 uur komt de raad in openbare vergadering bijeen De agenda vermeldv de navolgende punten: 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling notulen. 4. Goedkeuring rekening weeshuis over 1938. 5. Benoeming leden van de commissie van toezicht op het lager onderwijs 6. Benoeming leden stem- bureaux. 7. Voorstel tot wijziging van de algemeene politieverordening. 8. Bouwrege ling voor St. Jeroensweg en Boerenburger- weg en voor aan te leggen nieuwe straat aldaar. 9 Voorstel tot verkoop van bouw terrein in het vuurtorenplan 10. Herstem ming over het voostel inzake het aantal agenten van politie. 11. Voorstel tot wijzi ging van de keurloonen. 12. Overeenkomst met de gemeente Leiden betreffende de levering van electriciteit. 13. Uitbreiding van het pompstation deT waterleiding. 14. Voorstel tot toekenning van een bijdrage aan de school voor BLO. „St. Liduina" te Leiden. 15. Wijziging gemeentebegrooting 1938 en 1939. Loffelijke maatregelen. Het komt in onze gemeente nogal eens voor. dat door straatfotografen bedrog wordt gepleegd door aan het publiek voor het vooruitbetaalde geld zeer slecht afge leverd werk of heelemaal geen foto's af te leveren. Een ander voorkomend euvel is dat be zoekers lastig gevallen worden door perso nen, die zich aanbieden als autobewaker" Het is zelfs meer dan eens voorgekomen, dat bij tenniswedstrijden onverkwikkelijke ruzies tusschen dergelijke „bewakers" plaats vonden, waaraan ook hun vrouwen deelnamen! Ook kinderen schijnen zich met het bewaken bezig te houden, terwijl het ontvangen geld dan veelal verkeerd wordt besteed. Om aan dergelijke euvelen paal en perk te stellen, hebben B en W. den Taad thans voorgesteld in de algemeene politieveror dening der gemeente bepalingen op te nemen houdende verbod tot het uitoefenen van het beroep als fotograaf, snelteekenaar of filmoperateur zonder vergunning van B. en W., alsmede een verbod om zonder vergunning van den burgemeester in het openbaar op te treden of zich aan te bie den als bewaker van motorrijtuigen e d. Tegen overtreding van deze verboden zijn strafmaatregelen opgenomen. Hem werd dank gebracht voor hetgeen hij gedurende 16 jaar voor de gemeenta ge daan heeft. Als voorloopige candidaten werden ge steld de heeren: H. Bader Sr. H. W Braun. G. S. van Dijk, J. W Kortekaas, J, a. Mathot Jac. L. van Reisen, S Rotteveel'. J. C. Schrama. A. W. Tljssen. L. Verde- gaal A. J. Verkleij F, Wilking en Jac. Zandvliet. Over de samenstelling zal op drie ach tereenvolgende Zondagen gestemd worden. De voorzitter verzocht er rekening mede te houdendat van de eerste 5 plaatsen er 3 bezet moeten warden door arbeiders. In de vacature W. J. Rozema als afge vaardigde naar de Kamer- en Staten- centraïe werd benoemd de heer H. Bader Jr. Na rondvraag volgde sluiting. De heer G. J. J Heistee, onderwijzer aan de R K. Ulo-school alhier, is benoemd tot hoofd eener Ulo-school te Utrecht. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren, s-wlaas Bertus Pleter z. van K. Smit en A. J. Regeer: Magdalena Johanna Theresla d. van J. W. Zwetsloot en M. J. Jansen; Pieter Johannes z. van P. J. van der Meer en G. J. van Kampen; Cornelia Jacoba Maria d. van P. G. Niersman en C. E. Oremus: Frederlk Adrianus z. van J. W. Anker en J. Peet. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. van Voorst, Leidscheweg 332; Wed. I. Kluit geb. de Jong, Erasmusstraat 6; Mej. H. F. Ammerlaan. Burg. Vernedepark 3; Wed. O M. M. Rekkers geb. van Gulden, Veur- scheweg 134; W. F. H. van der Reijden, Leid scheweg 191; D. van der Stoep, Leidscheweg 495; A. Noordzij, Valkenburgscheweg 3. Vertrokken: A. Th. v. d. Wal. n. Duitschland; mej. H. v. Dragt, n. Noordwijk. Emmakade 5; K, Zweegman, n. Amsterdam, Tollensstr. 114II; P. J. W. Pranger, n. Leiden, Heerengracht 83; mej. J. B. F. Koenders, n. Voorbuig. Heeren straat 57; C. A. Segaar, n. Leiden, Witte Rozen straat 40. Het aantal werkzoekenden ingeschre ven bij het agentschap der arbeidsbemid deling bedraagt deze week 102 per**>enof 25 personen minder dan verleden week. Het aantal is gelukkig steeds dalende. De speldjesverkoop gehouden ten bate van het jongens-opvoedingsgesticht „Valkenheide" heeft f. 35.05 opgebracht. Tegen J. C. v. d. H. alhier, is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van de vleeschkeuringswet. Een kleine hoeveelheid varkensvleesch is in beslag genomen. 3 dagen België f. 21.65 3 dagen Rijn en Eifel f. 21.90 5 dagen Parijs f. 39.40 Autoreisbureau „BOLHUIS", Leiden APOTHEKERSDIJK 2 - TELEF. 362. Uitgebr. reisprogramma gratis verkrijgbaar. 1028 ungez. Mea.j RIJNSBURG. De GroentenveUing in 1938. In 1938 werden 170 vellingen gehouden met een totaal opbrengst van f. 260.380.37. De aanvoer was grooter dan in 1937; ge specificeerd als volgt: Vroege aardappelen 434.345 kg. opbrengst f. 27.452.18; late aardappelen 369.433 kg. opbrengst f. 8875.64; bloemkool 489.283 stuks opbrengst f. 33.091.85; gele kool 546.227 kg. opbrengst f. 10.838.94; roode kool 457.241 kg. opbrengst f. 12.659.54; kroten 449 589 kg. opbrengst f. 11.548 19; uien 572.028 kg. opbrengst f 20.767.50; peen 2.023.061 kg. opbrengst f. 92.518 98. De prijzen van peen zijn goed geweest, vooral van de peen oogst 1937. Vroege aardappelen mochten ook een vrij goeden prijs behalen, terwijl daarentegen de bloemkool juist tn een tijd viel, dat dit product bijna onverkoopbaar was. Gele en roode kool bleven beneden de middelmatige opbrengst, evenals meerdere andere producten. In totaal werd door 216 leden geveild. De opbrengst van de pro ducten was in 1938 gemiddeld iets beter dan in 1937, hoewel nog veel moet ver beteren om een loonend bedrijf te ver krijgen. Tot volontair op toelage aan de ge meente-secretarie alhier, is benoemd de heer IJ. Rensma van Koedijk. SASSENHEIM. Vergadering: R.K. Staatspartij. In de vergadering van de afd. Sassen- heim der R-K Staatspartij sprak de voor zitter de heer H. P. Zwetsloot den wensch uit dat het. om den 6en raadszetel te be houden. noodzakelijk is. georganiseerd op te treden en dat ieder die zich op zijpaden begeeft dezen zetel ernstig in gevaar brengt. Besloten werd bij de a.s. verkiezing voor den gemeenteraad met een lijst van 12 candidaten uit te komen. Medegedeeld werd. dat de heer L. Ph. Bisschops geen candidatuur meer aan vaard. Kon. IIoll. Lloyd EEMLAND, thuisreis. 13 Mrt. van Bahia. SALLAND, uitreis, 13 Maart te Rio Janeiro AMSTELLAND, 12 Maart van Amst. te Hamburg. Ned. Ind. Tankstoomboot Mij. CLEODORA, 12 Maart van Stockholm te Gothenburg. Kon. Paketv. Mij. STRAAT SOENDA. naar Java. pass. 12 Mrt. Monrovia BANJOE- WANGI, naar Java, pass. 13 Mrt. Ouessant. Kon. Ned. Stoomboot Mij. ACHILLES, 75 Mrt. van Castellen te Lissabon DOURO, 10 Mrt. van Christobal n. Puerto Barrios HEBE. 13 Mrt. van Malaga n. Castellon SIMON BOLIVAR. 12 Mrt. van Curacao n. Puerto Cabello TITUS, 13 Mrt. van Malaga n. Oran HERMES, 13 Mrt. van Amst. n. Hamburg STUYVESANT. 13 Mrt. van Cu racao n. Puerto Cabello EL LIBERTADOR 9 Mrt. van Curacao n. Maracaibo DIDO, 11 Mrt. v. Curacao n. de Domlnicaansche Ha vens FLORA, 8 Mrt. v. Curacao n. Mara caibo PLATO, 7 Mrt. v. Curacao n. Oost Venezuela STRABO, 10 Mrt. v. Curacao n. Haiti TELAMON, 9 Mrt. v. Curacao naar Maracaibo MIDAS, arr. 7 Mrt. te Curacao SATURNUS, 13 Mrt. v. Tunis te Alexan dre. Mij. Oceaan POLYDORUS, 13 Mrt. V. Amst. n. Hamburg PHRONTIS, 12 Mrt. v. Lon den te Hamburg. Java—New York Lijn BRASTAGI, n. Java, pass. 11 Mrt. Fernando Noronha KOTA GEDE, n. New York, pass. 12 Mrt. Ascunzione Holland—Afrika Lijn BLOEMFONTEIN. 13 Mrt. n.m. 3 u. v. Durban n. East London MELISKERK, 13 Mrt. v. Beira te Durban. Holland—O. Aziën Lijn ABBEKERK, uitreis, 13 Mrt. te Genua ARENDSKERK, uitr., 12 Mrt. te Shanghae. Rott. Lloyd SIBAJAK, uitr., 13 Mrt. n.m. 1 u. van Lissabon KOTA PINANG, thulsr., 12 Mrt. van Port Said. RotterdamZ. Amerika Lijn ALUDRA, 15 Mrt. v.m. 5 u. van B. Aires te R'dam verw. ALWAKI, 11 Mrt. v. B. Aires n. R'dam SIRRAH, thuisr., 11 Mrt. van Rio Janeiro. Halcyon Lijn STAD DORDRECHT. 12 Mrt. v. Genua te Bona STAD ARNHEM, 11 Mrt. van Morphoubaai. Diverse Stoomvaartbcrichten ALBIREO, n. Narvik, pass. 12 Mrt. Udsire ALGENIB, n. Hamburg, pass. 12 Mrt. Fernando Noronna (later bericht) BEURSPLEIN. 13 Mrt. v. R'dam te Narvik OOSTPLEIN. 13 Mrt. v. Narvik n. R'dam SCHIE, n. Caronte, pass. 12 Mrt. Las Palmas BERKEL, n. Duinker ken, pass. 12 Mrt. Las Palmas ALCOR,n. R'dam, pass. 13 Mrt. Udsire TIBA, 11 Mrt. van Rosario n. B. Aires TIBA, 11 Mrt. van Rosarlo n. B. Aires TYSA, n. B. Aires, pas. 12 Mrt. Fernando Noronha TARA, n* Montevideo, pass. 12 Mrt. Ouessant n. Havre, pass. 12 Mrt. Finisterre COLYi- TO, 10 Mrt. van Horta n.Queenstown KAT WIJK. naar Susak, pass. 13 Mrt. Oran AMELAND, n. Pepel. pass. 13 Mrt. Ouessant JONGE JOHANNA. 12 Mrt. v. Jaffa Huil ZEELAND. 12 Mrt. te Sunderland ST. PHILIPSLAND. 12 Mrt. te Danzig -- SCHIELAND. 12 Mrt. te Grangemouth ANNALAND. 11 Mrt. van de Tyne n. Kopen hagen NIEUWLAND, 13 Mrt. V. R dam ie Grangemouth PRINS WILLEM ORANJE. 13 Mrt. v. Gibraltar n. Manches^' VECHT. 11 Mrt. v. Casablanca te Bis»" MOORDRECHT. 13 Mrt. v. Port ArthUi jj. Antwerpen/Hamburg MIJDRECHT 12im te Constanza; vertrekt 16 Mrt. n. Antwerp Hamburg. 24

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14