Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 14 Maart 1939 Vierde Blad No. 24223 Het schilderij 80ste Jaargang GEMENGD NIEUWS Brand in hotel „De Oude Doelen" te Den Haag 15 licht gewonden bij treinbotsing Verduistering te Oss Een koe doet een trein ontsporen VRAGENRUBRIEK rijwielen, roestvrij bewerkt, 4650 Drie kamers uitgebrand. LOGEERGASTEN MOESTEN ZICH IN- HAAST REDDEN. Hedenmorgen om ongeveer 8 uur is brand uitgebroken in een der logeerkamers van hotel „De Oude Doelen" op het Tournooi- veld te Den Haag. De brand liet zich aan vankelijk ernstig aanzien, vooral ook door een groote rookontwikkeling, welke oriën teering onmogelijk maakte. De Haagsche brandweer was spoedig met twee motor spuiten ter plaatse en om kwart voor negen had men den brand welke gelocaliseerd blecl tot een drietal kamers op de eerste etage, onder de knie. Toen wij op de plaats van den brand aankwamen heerschte in hotel De Oude Doelen een zeer zenuwachtige stemming, niet alleen omdat een gedeelte van het hotel in brand stond, maar ook omdat men toen nog bezig was met de po gingen om enkele gasten uit de branden de kamers buiten gevaar te brengen, Een tweetal dames en een heer had den te veel rook naar binnen gekregen en werden door den gemeentelijken ge neeskundigen dienst naar het zieken huis aan den Zuldwal en aan het West- einde overgebracht. Daarenboven moes ten vanzelfsprekend ook de kamers, welke niet direct gevaar liepen, oogen- blikkclijk worden ontruimd. Alle gasten van het hotel, die op de eerste en tweede etage aan de zijde van de Hout straat woonden, werden gewekt en be vonden zich later min of meer aange kleed beneden in de hall van het hotel, waar zij werden overgelaten aan de goede zorgen van het personeel. Onder hen was de Nederiandsche gezant in Ankara, de heer P. Visser en zijn echt- genoote, die naar hij ons zeide nu de voordeelen had ondervonden van jarenlange ervaring in het bergbeklim men. Hij was namelijk via een brand ladder van de brandweer in de Hout straat terecht gekomen. Zijn papieren waren inmiddels door een handigen agent van politie bij de Twentsche Bank in veiligheid gebracht. De brandweer bestreed inmiddels op de eerste etage den haard van den brand met vier stralen. Er werd zeer veel water ge geven, zoodat het ook gelijkvloers buiten gewoon lekte. Om kwart voor negen was het vuur gebluscht, waarna de brandweer lieden gedeelten van de vloer open hakten, omdat zich tusschen zoldering en vloer van de eerste etage nog zeer veel rook ont wikkelde. Er bestond toen evenwel geen gevaar meer voor uitbreiding van het vuur. In totaal zijn drie kamers met badkamers op de eerste etage uitgebrand, terwijl de waterschade zeer groot is. Vanzelfsprekend trok de brand, welke woedde juist op het moment dat velen zich naar hun kantoor begaven, zeer veel be langstelling. De politie zorgde evenwel, zoowel op het Tournooiveld. als in de Houtstraat voor een voortreffelijke afzet ting. VERKEERDE WI&SELSTAND BIJ VINKEVEEN. Nabij het station te Vinkeveen zijn gisteravond tegen zeven uur tengevolge van verkeerden wisselstand twee stoom treinen op elkaar gereden. Van beide treinen bleken de passa giers verwondingen te hebben opge- loopen, welke gelukkig slechts van lichten aard waren. In den stilstaanden trein bevonden zich slechts 5 passagiers doch in den anderen zaten omstreeks 20 personen. In totaal werden 15 reizi gers aan ledematen of gelaat licht gekwetst. Zij werden door de plaatse- Hjke geneesheeren Pierrot en Bijleveld verbonden en konden vervolgens met een autobus, naar hun woningen te Mijdrecht, Wil nis en Vinkeveen worden vervoerd. De beide locomotieven en enkele tijtuigen zijn ontspoord. Beide treinen werden ernstig beschadigd. De eene trein komende uit de richting Amsterdam—Haarlemmermeer stond reeds m het station Vinkeveen, toen de andere wein uit Nleuwersluls naderde. De machi nist van den stilstaanden trein zag. dat de binnenkomende trein een verkeerd wissel opreed en trachtte door langgerekte fluit signalen de aandacht van zijn collega te trekken. Deze slaagde er evenwel niet meer m zijn trein tot stilstand te brengen en "iet een geweldigen slag had de botsing Plaats. Daar de trein uit Nleuwersluls op het station Vinkeveen moest stoppen, had deze slechts een matigen gang anders waren de Eevolgen zeker ernstiger geweest. Kort na het ongeluk verschenen hulp- Ploegen der spoorwegen uit Nieuwersluis en Uithoorn op de plaats van het ongeluk 'en einde onm'ddellijk maatregelen te nemen om het tre'nverkeer, dat over beide sporen versperd was. voortgang te doen vinden. Te negen uur was men met het opruim'ngswerk zoodanig gevorderd, dat iet hoofdspoor vrij was. ER ZOU EEN AANZIENLIJK TEKORT ZIJN BIJ HET ZIEKENFONDS St. JOSEPH. De gemeentepolitie te Oss stelt aldus het Vad. onder leiding van inspecteur Kniepstra een onderzoek in naar de ge ruchten welke ter plaatse reeds eeri paar dagen loopen over een aanzienlijk tekort 'men spreekt van f. 10.000) in de kas van het ziekenfonds der R.-K. Werklledenver- eeniging St. Joseph. De politie heeft boeken en bescheiden, het ziekenfonds betreffende, in beslag ge nomen. Een accountant zal thans onder zoeken of er malversaties hebben plaats gehad. Verscheidene personen uit het be stuur der vereeniging zijn aan een verhoor onderworpen, doch de gemeentepolitic kon omtrent deze verhooren nog niets mede- deelen. TEXEL „HAD" DE PRIMEUR. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Dame kreeg ernstige kaaklractuur. Gisteravond omstreeks negen uur is te Abcoude een personenauto, waarin waren gezeten de K.L.M.-vlieger Van Venendaal, de heer Mulder en mevrouw Otto, vermoe delijk door de te groote snelheid van den wagen, in de bocht van den rijksstraatweg nabij blok 1, waar een benzinestation staat, tegen een boom gereden. Mevrouw Otta bekwam hierbij een zeer ernstige kaak- fractuur. Zij werd. nadat. dr. van Gortel uit Abcoude de eerste hulp had verleend naar het Marlapavlljoen te Amsterdam ge bracht. waar onmiddellijk operatief werd ingegrepen. De belde heeren kregen geen letsel. De auto werd vernield. ONDER ZAND BEDOLVEN EN GEDOOD. Gistermorgen tegen twaalf uur is te Rhe- den. nabij Velp, een tragisch ongeluk ge beurd. De dertigjarige chauffeur Hunne kink, afkomstig uit 's Hertogenbosch, die zich sedert kort aldaar gevestigd had, stel de voor het eerst zijn vrachtvervoerbedrijf in werking. Hij moest met zijn vrachtauto zand halen van den Valkenberg te Rheden. Te dien einde had hij zijn auto achter waarts tegen den berg gereden. Toen eenlge oogenbllkken later ook andere personen daar kwamen om zand te halen, zagen zij tot hun grooten schrik, dat een gedeelte van den berg was Ingestort, waardoor meer dan vijftig kubieke meter zand op de auto terecht was gekomen. Het vermoeden, dat de chauffeur onder het zand bedolven was. bleek Juist te zijn. Toen men de auto had uitgegraven vond men het lijk van H. De Man. die een ingedrukte borstkas had. moest op slag zijn gedood. Hij was onge huwd. Maar hel eerste kievitsei zei krak en brak. Texel heeft dit jaar de primeur van het „eerste" kievitsei. Het is Zondagmorgen vroeg door den zestienjarigen Gerard van Boven, wonende te De Cocksdoip, dicht bij den Eierlandschen Vuurtoren gevonden. Als „tragische" bijzonderheid kunnen we hier nog aan toevoegen, dat dit eerste ei niet aan H. M. de Koningin zal worden toegezonden. Dat dit zoo: De jeugdige vinder was de wereld te rijk, en leder moest het licht groene eitje met de zwarte stippen zien. Gerard stopte het daarna telkens zooals het een echten eierzoeker betaamt onder dc pet weg. Den laatsten keer zette hil het. hoofdeksel echter wat on voorzichtig op enkrak" zei het eerste eitje.... Dc struif doorweekte zijn krullebol. Den armen knaap stond het hullen nader dan het lachen. „Nu krijgt de Koningin het eerste kievitsei niet!", sta melde hii verdrietig. Dit is inderdaad het geval. Maar misschien zal nu spoedig het tweede gevonden worden. De eierzoekers zullen inmiddels de tij ding. dat het eerste ei gevonden is. met vreugde hebben vernomen. Maar het zal voorshands nog een schaarsche raperij worden bij dit droge weer. Zoolang de regenwormen dan ook nog niet door Plu- vius uit den grond worden gelokt, zal er van het eierrapen nog niet veel komen. GASMASKERS VOOR BABY'S. Binnenkort zullen ln Engeland 1.400.000 gasmaskers voor kleine kinderen worden uitgereikt. In een verklaring in de pers heeft de minister voor openbare gezond heid, Walter Elliot, medegedeeld, dat de oproep van de regeering voor de evacuatie van kinderen uit de gevaarlijke gebieden in geval van nood, goed wordt beantwoord. Men heeft accomodatle verzocht voor 1.100.000 kinderen en men heeft aanbiedin gen gekregen voor 1.500.000. HET PROCES WEIDMANN. VENTER ONDER EEN AUTO GERAAKT. Bij Frieschepalen (Fr is de 52-jarige venter E H. aldaar gisteravond op den nieuwen weg door een auto uit Ureterp, be stuurd door den heer S. aldaar, aangere den. De man werd zóó ernstig gewond, dat hij aan de gevolgen is overleden. Den be stuurder treft geen schuld. BUITENLANDSCH GEMENGD. 12 DOODEN, 30 GEWONDEN. Doordat een koe bij Chateau Roux in Frankrijk op de spoorbaan liep, is een wa gon van een goederentrein ontspoord, juist op het oogenbllk dat de sneltrein Parijs— Toulouse naderde. De sneltrein liep tegen den ontspoorden wagen, het het gevolg, dat de locomotief, de postwagen, een wagon derde klasse en een wagon eerste en tweede klasse uit de rails vlogen. Er werden twaalf dooden en dertig gewonden geborgen. Complicaties. In het proces Weidmann hebben zich zonderlinge complicaties voorgedaan. Hoe wel Weidmann bekende Frommer en Le- sobre gedood te hebben, weigerde hij ecnige toelichtingen te geven over de omstandig heden, waaronder de moorden zich afspeel den. Op alle vragen antwoordde hij rustig en met ijzingwekkende koelbloedigheid: Ja, ik heb hem vermoord. Doch daarna kwa men er getuigenverklaringen, die de zoo eenvoudig lijkende zaak gecompliceerd ma ken. Een politie-agent en een werkvrouw verklaren beiden Lesobre een uur voor zijn vermoording gezien te hebben met een per- soon met een zwart snorretje. Deze geleek in het geheel niet op Weidmann. Verschil lende namen worden nu genoemd, waar bij die van een zekeren Sauerbrey de hoofdplaats blijft Innemen. Sauerbrey was tezelfdertijd in de gevangenis van Saar- brücken met Weidmann en Million en de verdediging van Weidman stelt vast. dat de eerste en de laatste beiden schuldig zijn aan de bedreven misdaden. Maar waarom weigert Weidmann hardnekkig iets los te laten over Sauerbrey en beschuldigt hij slechts zichzelf? Is dit een geraffineerde truc van den moordenaar om het gerecht en de jury op een dwaalspoor te brengen? Ook bij de zaak Frommer. staat Sauer brey als een kwade geest op den achter grond. Een oom van dezen Frommer meent zich te herinneren, dat de laatste hem van een zekeren Sauerbrey sprak, die onder den naam van Karrer in Parijs leefde. (Men herinnert zich. dat ook Weidmann dezen naam gebruikt heefti. De verdediging heeft handig gebruik ge maakt van de tegenstrijdige verklaringen, door dc getuigen afgelegd. De advocaat De Moro Giafferi lanceert de stelling, dat Weidmann iets verborgen houdt om een hem dierbare persoon te redden. V. L. te L. - Inlichtingen over een ge heimen. dus illegalen zender, kunnen wij U niet verstrekken. 978 (Ingez. Med.) door J. P. BALJÉ. Van Dommeren liet met welgevallen zijn blikken langs de meubelen van den ont- vangsalon gaan. die hij met een zoet winstje aan de rijke weduwe Nederhof ge leverd had. toen zijn blik plotseling viel op een schilderij, dat aan den wand hing Hij werd een tikje bleeker en stond er met twee groote stappen recht voor. Even knarste hij met de tanden en hij smoorde een verwensching. Dat leverde die Isaac Rabenstein hem nu altijd. Nooit kon hij eerlijk zaken met hem doen. Het was toch maar door zijn. Van Dommeren's, toedoen, dat Isaac die groote bestelling van de weduwe Nederhof ge kregen had. Van Dommeren had zijn rela ties in de beste kringen, en al jarenlang had hij een overeenkomst met Isaac Ra benstein, dat zij bij iedere levering de winst eerlijk zouden deelen. En nu hing daar dan dat schilderij. Van Dommeren wilde er tien dure eeden op zweren, dat hij hetzelfde ding twee dagen geleden bij Isaac had zien hangen. Achter zijn rug had hij dat natuurlijk de weduwe Nederhof weten aan te smeeren en netjes de heele winst opgestreken. Zoo'n gauwdief Maar hij zou het hem betaald zetten, daar kon hij zeker van zijn! Van Dommeren was zoo in den aanblik van het schilderij verdiept, dat hij niet eens gemerkt had. dat mevrouw Nederhof was binnengekomen. Hij schrok op van haar stem. „§taat U mijn nieuwste aanwinst tc be wonderen, meneer Van Dommeren? Prach tig schilderij, niet?" Van Dommeren wist meesterlijk zijn er gernis te verbergen. „Heel aardig, heel aardig, mevrouw", zei hij met een welwillend lachje. „Past ook, uistekend in de omgeving." „Ja", zei mevrouw Nederhof met trots, „het is een echte Brekelmans. Maar dat hoef ik U natuurlijk niet te zeggen. U heeft dat al lang gezien." Van Dommeren trok een bedenkelijk ge zicht. „Tja", zei hij, „nu moet ik U toch werkelijk teleurstellen, mevrouwtje, maar een echte Brekelmanshmkijk eens Verschrikt keek mevrouw Nederhof hem aan. „U wilt toch niet zeggen, dat het géén echte Brekelmans zou zijnEn die sig natuur dan. meneer Van Dommeren?" Van Dommeren deed nog een stapje dichter naar het schilderij. ,.U permit teert?" vroeg hij. Scherp tuurde hij naar het schilderstuk en schudde dan het hoofd. „Die signatuur doet het hem juist, me vrouw. Wist U dan niet, dat Brekelmans nooit voluit signeerde? Het staat voor mij vast, dat dit werk niet van Brekelmans is." „Dusdan zou Rabenstein mij bedro gen hebben." „Dat is misschien een te groot woord, mevrouw. Kijk eens, dit is werkelijk een goed schilderstuk. En een vijfhonderd gul den blijft het altijd waard i „Vijfhonderd gulden?" Mevrouw Neder hof was uiterst ontsteld. „Maar ik gaf er zestienhonderd voor!" „Ai!" Van Dommeren schudde het hoofd. „Dat zou ik van Isaac Rabenstein nooit ge dacht hebben", huichelde hij. „Zooiets had ik niet voor mogelijk gehouden." „Morgen aan den dag roep ik hem ter verantwoording", zei mevrouw Nederhof verontwaardigd. „Dat is toch werkelijk te erg! Een man, dien ik de heele inrichting van mijn huis had toevertrouwd...." Met het gezicht van een sfinx stapte Van Dommeren den winkel van Isaac Rabenstein binnen. „Middag, Isaac", groette hij, en Isaac merkte aan den toon van zijn stem, dat er iets niet in orde was. Wantrouwig keek hij op. „Mooi schilderijtje gezien bij mevrouw Nederhof". viel Van Dommeren hem aan. „Aardig dingetje." Deksels, daar had je de poppen aan het dansen. Isaac had nog zoo gedacht, dat Van Dommeren dat schilderij niet bij hem ge zien had. Geen dag had het in zijn winkel gehangen! Hij mompelde iets onverstaan baars terug en was druk met een paar an tieke vaasjes bezig. „Mevrouw Nederhof was er erg mee in haar schik, maar ze schrok, toen ze hoorde, dat het geen echte Brekelmans was. Jij had haar natuurlijk verteld, dat het een imitatie is. niet?" Isaac Rabenstein werd rood. „Je wilt toch niet zeggen, dat jij haar hebt inge licht, Van Dommeren?" vroeg hij angstig. Van Dommeren keek kwasl geïnteres seerd naar de duizenden stofjes, die in het zonlicht dansten. Bedaard zei hij toen met een licht schouderophalen: „Tja, beste kerel, wat wil je? Ik kon toch niet veron derstellen, dat jij achter mijn rug zaken met haar deed nietwaar? Dat leek me, ge zien onze overeenkomst, buitengesloten. En zoodoende. Isaac Rabenstein kreunde hoorbaar En hij vergat terug te groeten, toen Van Dom meren met een opgewekt: „Nou. tot ziens" wegwandelde. Om negen uur den volgenden ochtend stond Isaac Rabenstein al bij mevrouw Nederhof op de stoep. En toen hij bij haar toegelaten werd, gaf hij haar niet de ge legenheid tot den aanval over te gaan. Met zijn onschuldigste gezicht begon hij meteen te praten. „Mevrouw Nederhof. ik heb een vrien delijk verzoek aan U. Ik hoop, dat U niet boos op me zult zijn, maar ik wou heel graag dat schilderij van Brekelmans te- rugkoopen van U. Ik wil er U zeventien honderd gulden voor geven." Mevrouw Nederhof keek hem sprakeloos aan. „Zeventienhonderd gulden?" stamel de ze tenslotte. „Zeventienhonderd Dat was verdacht. Isaac Rabenstein was een handig zakenman, en als die zeven tienhonderd gulden wilde betalen voor een schilderij, dat volgens Van Domineren maar vijfhonderd waard was, dan moest er iets aan de hand zijn. „Ik begrijp U niet", zei ze koel. „ik ben niet gewoon, dingen te verkoopen. die ik eenmaal in mijn bezit heb. Wat geeft U aanleiding Isaac Rabenstein keek nog meewariger. „Laat ik het U maar eerlijk bekennen, mevrouw. Kijkt U eens, ik ben tenslotte zakenman, en een paar honderd gulden verdien je niet zoo gemakkelijk in deze tijden. Juist, toen ik die Brekelmans aan U verkocht had. kreeg ik er een anderen kooper voor. Tweeduizend gulden kan ik er van maken. Ik wil eerlijk zaken met U doen. Ik geef U achttienhonderddan verdienen we er allebei tweehonderd aan. U zoudt er mij zoo'n groot plezier mee doen mevrouw." Mevrouw Nederhof dacht na. Van Dom meren was tenslotte geen kenner, zooals Isaac, hij was leek. en hij kon zich gemak kelijk vergissen. En als Rabenstein acht tienhonderd gulden bood voor een schil derij, dat hij voor zestienhonderd verkocht had. dan stond wel vast, dat het meer waard was. „Het spijt me voor U, meneer Raben stein", zei ze gedecideerd, „maar ik wensch er geen afstand van te doen. De koop is gesloten en ik kan niet aannemen, dat U daarop wenscht terug te komen. Isaac Rabcnstein's teleurgestelde gezicht was een studie waard. Waardig stond hij op en gelaten zei hij: „Als reëel zakenman moet ik me bij Uw beslissing neerleggen, mevrouw. Ik vraag U wel excuus, dat ik zoo brutaal was maar ik wilde ook graag mijn anderen cliënt van dienst zijn. Afgezien dan nog van de extra winst. Ik hoop. dat U in dit verband mijn verzoek zult kunnen billijken en U het mij niet kwalijk zult nemen?" „We praten er niet meer over, meneer Rabenstein. Ik begrijp Uw standpunt, en U zult ongetwijfeld het mijne kunnen aan voelen. „Ik leg er mij geheel bij neer. mevrouw. Overigens te allen tijde tot Uw dienst." Isaac Rabenstein maakte een dieoe bul- ging en verdween. Op straat verscheen er een breede glimlach op zijn pienter, ge- rimneld gezicht. „Jaja, Van Dommeren", grinnikte hij. „je hebt me even leelijk in het nauw gebracht, maar ik heb me er niet onaardig uit gered" (Nadruk verboden) (Auteursrecht voorbehouden). VOOR WOENSDAG 15 Maart. Hilversum I. 1875 en 301,5 M. VARA-Uit- zending 10.00—10.20 voorm. en 7.308,00 VPRO 8,00 Orgelspel (Om 8.16 Berichten) 8,30 Gramofoonmuziek 9,30 Causerie ..Onze keuken'' 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor Arbeiders ln de Continubedrijven 11,40 Voor de werkioozen 12,00 Gramofoonmuziek (Om 12,15 Berichten) 12.30 VARA-Orkest 1,151,45 Gramofoonmuziek 2.00 Voor de vrouw 3.15 Voor de kinderen 5.30 Gramo foonmuziek 6 00 „Esmeralda" iOm 6.23 Berichten) 8 40 Causi-te voor de niei-leer- plichtige jeugd 7,00 VARA-Kalender 7.05 Gelukwenschen 7,20 Vocaal concert 7.30 bijbel vertellingen 8,00 Herhaling SOS-Be- richten 8,03 Ba/i/ïh'cn ANP VARA-Varla 8.20 Gramofoonmuziek Q.00 Raöioiooneel 9,30 Het VARA-Orknst 10,00 Berichten ANP 10,10 Causerie „Schuldig of onschuldig" 10,15 Zang met gitaarbegeleiding 10 35 Or gel en plano 11,05 „Fantasia" 11.30—12,00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 415.5 M. NCRV-Uitzending —6,307,00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8,00 Schriftlezing, meditatie 8.15 Berich ten. gramofoonmuziek (9,30—9.45 Geiukwen- schen) 10,30 Morgendienst 11,00 Gramo foonmuziek 11,15 Ensemble v. d Horst 12,00 Berichten 12,15 Gramofoonmuziek 12.30 Vervolg concert en gramofoonmuziek 1,30 Gramofoonmuziek 2.00 Zaig met piano begeleiding. en gramofoonmuziek 3 00 Christelijke Lectuur 3,35 Gramofoonmuziek 3.45 Christelijk Liederenuurtje 4.45 Gra mofoonmuziek 6,00 Causerie namens de Christelijke Middenstandsbond 6,15 Gramo foonmuziek. berichten 6.30 Taalles en cau serie over het Binnenaanvaringsreglement 7,00 Berichten 7,15 Voor postzegelverzame laars 7,45 Gramofoonmuziek 8,00 Berich ten ANP. herhaling SOS-Berichten 8.15 Orgelconcert en toespraak 9,30 Causerie .Moderne verlichting in gebouwen en woonhui zen" 10.00 Berichten ANP. actueel halfuur 10,30 Gramofoonmuziek 10.45 Gymnastiek les 11,00 Gramofoonmuziek 11,5012.00 Schriftlezing. Droitwich 1500 M. 11,2511.50 Gramofoon muziek 12,10 Het New Continental Novelty Trio 12,35 Pianovoordracht 12,50 Het BBC- Northern-orkest 1.55—2.20 Het Harp-trio 3,10 Gramofoonmuziek 3.20 Een sectie van het BBC-Northern-Iireland-orkest. m.m.v. solist 3,50 Gramofoonmuziek 4,20 Vesper 5.10 Hongaarsche Zigeunerkapel 5,40 Sportrepor- tage 6.00 Gramofoonmuziek 6.20 Berich ten 6,40 Causerie ,,A new empire for an old" 6,55 Radlotooneel 7,20 Uit Amerika: Duke Ellington en zijn orkest 7.50 Actueel over zicht 8,20 Opera „Mathls der Maler" (9.35 9,55 Berichten) 11,20 Oscar Rabin en zijn Band 11.50—12.20 Dansmuziek (gr.pl.) Radio Paris 1648 M 9.00. 10.00 en 11.20 Gramofoonmuziek 12,30 Zang 1.05 Gra mofoonmuziek 1,25 Het Ellis-orkest 1.55 Gramofoonmuziek 2.35 Zang 2,50 en 3.35 Gramofoonmuziek 3,50 Vioolvoordracht 4,05 Gramofoonmuziek 5.05 Zang 5.25 Het Glardino-orkest 6.35 Zang 6.50 en 7,50 Gramofoonmuziek 8,00 Cello en piano 8,35 Zang 8,50 Orgelspel 9,20 Gevarieerd programma 10,50 en 11,20—11.35 Gramo foonmuziek. Keulen 456 M. 5,50 Het Rheinische Lan- desorkest 7,50 Gramofoonmuziek 11.20 Philharmonisch orkest 12.35 Het Stuttgar- ter Omroepkleinorkest 1.30 Populair concert 2,40 Gramofoonmuziek 3.20 Het Omroep kleinorkest 4.35 Mannenzangvereeniging 5,30 Viool en piano 6,10 Trioconcert 6,35 Het Omroeporkest 8,30 Het Omroeporkest en -koor en solisten 9.35 Het Westduitsche Strijkkwartet en soliste 10,2011,20 Het Omroep-Amusementsorkest en solisten. Brussel 322 en 484 M. 322 M 12.20 Gra mofoonmuziek 12,50 en 1,30 Het Omroep orkest 1,502,20 Gramofoonmuziek 5,20 Zang 5.50 Gramofoonmuziek 6,50 en 7.20 Het Omroepdansorkest 8,20 en 10,00 Het Omroeporkest 10.3011.20 Omroepdansorkest 484 M.: 12,20 Gramofoonmuziek 12,55 en 1,30 Het Radio-orkest 1,502,20 Gramo foonmuziek 5,20, 5,45 en 6.05 Het Radio orkest 6 35 Zang 7,05 Cellovoordracht 7.35 en 8,20 Gramofoonmuziek 8,25 Radio- tooneel 10,05 en 10,3011.20 Gramofoonmuz. Deutsehlandscnder 1571 M. 7.30 Het Om roeporkest en het versterkt Kamerkoor 8,30 Hoorberlchten 9,20 Berichten 9.50 Piano- voordracht 10,05 Berichten 10,2011,20 Zie Keulen. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 15 Maart, lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro. Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv. enz. 3e Programma 8.00 Keulen 9.20 Radio PTT. N. of div. 10.00 Parijs Radio 10,40 Radio PTT. N. of div. 11.20 Keulen 12.20 Brussel VI. 2,20 R. Danmark of div. 2.40 Radio PTT. N. of div. 3.20 Keulen 4.20 Radio PTT. N. of div. 4,45 London Reg. 5,20 Brussel VI. 6.05 Brussel Fr. 6.35 Keu len 8,20 London Reg. 9,50 Praag of div. 10,20 Brussel VI. 11.20 R. Danmark of div. 4e Programma 8.00 Brussel VI. 9.20 Gramofoonmuziek GRD. of div. 10,35 Lon don Reg. 12.10 Droitwich 1,40 London Reg. 3.20 Droitwich 5,45 Brussel Fr. 6,00 Droitwich 6.45 London Reg. 7,20 Droitwich 7.50 Straatsburg of div. 8.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. „Hallo met installateur Mulder? Morgen. Mulder hoe gaat het met Uw vrouw en aardige tweeling? Zoo. dat doet me genoegen! Maar natuurlijk haha met ons gaat het zeer goed wel zeker!"

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 13