BUITENLAND Nu het rijtijdenbesluit wordt ingevoerd LEIDSCH DAGBliD Derde B!ad Dinsdag 14 Maart 1939 De situatie in Spanje De strijd in het Verre Oosten KERK- EK SCHOOLNIEUWS Bezittingen der Habsburgers verbeurd verklaard Samuel Hoare ziet kansen voor nieuwe welvaart Lord Halifax spreekt te Sunderland riep, wkou, helpen hierbij Een overzicht van den inhoud LAND- EN TUINBOUW Hollandsch BloemboElenkweekers Genootschap LUCHTVAART Pre. Einstein vindt nieuwe verklaring voor zwaartekracht Hier is het antwoord DUITSCHLAND. Dr. Ley over koloniën EEN FELLE REDE. Od de jaarlijksche conferentie van natio- naal-socialistische leiders in Beieren heeft dr. Ley chef van het Duitsche arbeidsfront, een rede gehouden waarin hij het koloniale vraagstuk behandelde. Hij zeide. dat Duitschland. ondanks de successen van het nationaal-socialistische regime niet vrij zou zijn, voor het de beschikking over meer grond zou hebben. ,JTu Adolf Hitler onze leider is, kunnen we van de kansen gebruik maken. Duitschland heeft thans een leger, ■oeals de wereld nog nooit heeft gezien. Veertig millioen Engelschen regeeren over 470 millioen menschen. Veertig millioen Franschen heerschen over 270 millioen menschen en veertig millioen Russen re geeren Azië". Deze woorden van Ley aldus meldt de Times, werden begroet met het geroep van „schande!" „Wij zijn tenminste gelijk aan Engel- eehen. Franschen en Russen", aldus ver volgde Ley, „en wij behooren dezelfde rechten te genieten. Maar nu wij door Adolf Hitler geleid worden, zullen wij er in slagen onze plaats in de zon te veroveren. Het doel van het nationaal-socialisme is een beschaafd Duitschland dat, naar ik hoop. in de toekomst grooter en machtiger zal zijn dan het nu is. Er kan geen com- Ipromi:. bestaan. Als de Joden er in slagen ons te bedriegen, zal de verwerping van het verdrag van Versailles kinderspel zijn bij hetgeen wij dan zullen verrichten. Dan moeten de Joden in de geheele wereld ver nietigd worden. De wanverhouding tusschen landopper vlakte en bevolking in ons land moet on middellijk behandeld worden. De oplossing kan niet aan de volgende generatie worden overgelaten". Ley zeide verder nog. dat Duitschland het middelpunt der wereld is geworden. Parijs kan niet langer als 's werelds hoofdstad be schouwd worden en zelfs weet niemand nog waar Moskou ligt". De geheele polit'ek van Roosevelt wordt geregeld naar datgene, wat Duitschland doet. zelfs de pauskeuze geschiedde onder het teeken van het ha kenkruis. Dagelijks vraagt ieder in Enge land: Waar is Hitier? Wat doet hij? De swastica heeft haakvormige klauwen, die nooit loslaten, wanneer zij gegTepen heb ben. Sprekende over de kerk zeide Ley, dat het Christendom een episode in de geschie denis is in tegenstelling tot het eeuwige Duitschland. Hij zeide niet te weten, of er een paradijs was of niet. daar er nog nooit iemand van teruggekomen is. Dat hij zelf zijn geloof in God herkregen had was niet te danken aan priesters, maar slechts aan Adolf Hitler. Heden zal een besluit worden gepubli ceerd. waarbij alle bezittingen der Habs burgers formeel verbeurd worden verklaard ten behoeve van den Duitschen staat Het bezit der Habsburgfamilie werd een jaar geleden op een waarde van ongeveer G millioen pond sterling geschat. ENGELAND. Samuel Hoare heeft aan een noenmaal van de Canadeesche Kamer van Koop handel een rede gehouden, waarin hij onder meer zeide: ,,Ik geloof en mijn meening berust r.iet op theorie en ongegrond optimisme, maar op de teekenen van den tijd dat handel en nijverheid zich in stijgende lijn bevinden. Ik geloof ook. dat er gedurende de afge- loopen zes weken een definitieve verbete ring is ingetreden. Als de wereld zich slechts kan bevrijden van politieke onrust en avonturen, geloof ik, dat wij wellicht zijn gekomen tot een der grootste hoofd stukken van welvaart voor de wereld, die wij ooit gekend hebben". Hoare zeide verder, dat de taak van de volgende generatie van het Britsche rijk bestaat in de ontwikkeling van een systeem, waarbij een gemeenschappelijk optreden sneller dan vroeger mogelijk zal zijn. Ten aanzien van de aanstaande reis van het koninklijke paar naar Canada ver klaarde hij: „Wij zien de kroon niet alleen als symbool van waardigheid in het men- schelijke leven." Lord Halifax heeft een rede gehouden te Sunderland. Na erop gewezen te heb ben dat van de loopende begrooting 26.8 pet. opgeëischt wordt door de landsver dediging en 29.6 procent, door de sociale diensten, verklaarde Halifax, dat niemand zal kunnen zeggen, dat de regeering de dingen, waarvan de gezondheid en het dagelijksch leven der bevolking afhangen, verwaarloost om het geld van den belas tingbetaler uit te geven voor kanonnen, slagschepen en vliegtuigen. Met al onze geestdrift voor het verbeteren van de levensvoorwaarden van het volk, moeten wij zijn veiligheid verzekeren, en het land sterk genoeg maken om zijn rechten te verdedigen en zijn onafhankelijkheid te handhaven. Overgaande tot den internationalen toe stand zeide Halifax, dat. afgescheiden van wat er gebeurt, de lucht voortdurend vervuld is van sen.sationeele geruchten van wat er zal gaan gebeuren. Het kan zijn. dat het sommigen men schen om welke reden ook, schikt, geruch ten te verspreiden of verwrongen ziens wijzen de wereld in te sturen. De ver draaide of sensationeele publicatie van buitenlandsch nieuws is niet alleen op zichzelf gevaarlijk, doch het zou een hinderpaal kunnen beteekenen voor de doeleinden, welke wij allen, bijna zonder onderscheid van partij, nastreven. Voorzoover het de regeering betreft, zal haar beleid noch in de eene, noch in de andere richting, door deze ongegronde speculaties benjvloed worden, doch terwijl wij gestadig voor den vrede werken, zullen wij doorgaan met het nemen van alle stappen, die noodig zijn om het land de kracht en het zelfvertrouwen te geven, die zijn positie en de omstandigheden vereischen Wij zullen, aldus Halifax, geen gelegen heid verzuimen van vriendschappelijk contact met regeering van andere landen, als dit werkelijk de belofte inhoudt van het wegnemen van misverstanden of ach terdocht. en zoo de krachten, die tot den vrede leiden, versterken. VATICAANSTAD. Paus antwoord op hem aangeboden gelukwenschcn. In antwoord op gelukwenschen. welke kardinaal CraJno di Belmonte namens de leden van het heilig college hem ter ge legenheid van zijn kroning had aangeboden heeft de Paus o.a. het vo'gende gezeïd: Ik ga thans, temidden van den storm, het stuur in handen nemen van het schip van Petrus om het de vredeshaven binnen te leiden Meer dan vroeger moet mijn pontificaat zich insp-reeren op de woorden van Paulus: dient de waarheid in liefde". Aangezien ik volkomen op de hoogte ben van het vertrouwen dat niet slechts zij in den Heiligen Stoel stellen, die aan de kerk verbonden zijn door de banden van geloof en liefde, doch ook talriike broeders uit de menschelijke familie die den vrede willen, wil ik op dit plechtige oogenblik de leden van het heilige college die mijn meest vertrouwde medewerkers zijn de woorden toevoegen van Johannes Chrysostomusgij. die onzen arbeid kent. helpt ons door gebed ijver, toewijding en vriendschap opdat wij uw roem kunnen zijn en gij de onze". JAPAN. Vrienschappelijke geste jegens Amerika. Van gezaghebbende zijde verluidt dat het min;sterie van buitenlandsche zaken aan den landdag een crediet van 30.000 yen heeft aangevraagd tot dekking van de uit gaven voor de ontvangsten van officieren en bemanning van den Amerikaansch-en kruiser .Astoria", die ongeveer 18 Maart in Yokohama aankomtmet het stoffelijk overschot van Saito den vroegeren ambas sadeur van Japan te Washington. Het aangevraagde bedrlg :'s slechts klein, doch het is bedeeld als een vriendschappe lijke geste van de Japansche natie jegens de Vsreenigde Staten. GmM f|.. Snel en goed altijd een poeder ol cachet van Mljnhardt. Mijnhardt s Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets.genaamd„Mijnhardtjes '2st. lOct. DoosSOct 974 (Ingez. Med.) Het komend offensief. In officiecle kringen te Burgos verklaart men: Miaja schijnt de communisten over wonnen te hebben, maar deze overwinning laat ons volkomen koud Communisten en aanhangers van Casado zijn gelijkelijk onze vijanden". Het offensief der rechtschen waarvoor sedert half Februari voorbere'dingen wor den getroffen kan elk oogenblik verwacht worden. Hoewel men in militaire kringen zeer gereserveerd is kan worden aangeno men. dat de rechtsche leiders verwachten dat een verbreking van het front en de bezetting van Madrid het einde van den burgeroorlog zullen beteeker.en. Te Madrid raat het leven weer ziin ge wonen gang. Levensmiddelen zijn in vol doende mate ontvangen en onder de be volking verdeeld. De winkels en schouw burgen zijn heropend De militaire rastitie is begonnen met het onderzoek inzake den communlstischen opstand Ieder geval zal u'tgezocht worden In door de communisten ontruimde ge bouwen zijn groote hoeveelheden levens- m'ddelen gevonden. Cbineesche aanvallen. De Chineezen hebben in het Westen van de provincie Sjansi een tegenoffen sief tegen de Japanners ontketend. Met Li Sji als basis rukken zij in drie colon nes op. De eerste colonne dringt voorwaarts in de richting van King Lo Tsjeng, de twee de in de richting van Tsjan Ko en Li Tsja Wan, terwijl de derde naar Liang Sjia Hoei optrekt. Gemeld wordt, dat Tsjauko is veroverd en dat de Chineesche troepen verscheidene blokhuizen ten Noord-Westen van Li Tsja Wan hebben bezet. Volgens uit Hongkong ontvangen be richten uit Chineesche bron zijn bij ver schillende campagnes in de provincie Kwantleng (Zuid-China) op zijn minst 8000 Japansche officieren en minderen ge sneuveld en 25.000 gewond. Van October j.l. tot Februari j.l. zijn 50 hospitaalschepen uit Kwantoeng naar Formosa vertrokken. Aan boord van ieder schip bevonden zich omstreeks 500 ge wonde soldaten. Voor Tsjoeng-King liggen zeventig sche pen gereed voor de, cvacueering der bur gers. Het bureau voor politieke aangele genheden van den nationalen militairen raad is buiten de stad verplaatst uit voor zorg tegen eventueels luchtaanvallen. De Japanners gaafPriog steeds voort met hun bombardementen. Lo-Yang. een belangrijke stad in Honan, werd door Zestien Japansche bombarde mentsvliegtuigen hevig gebombardeerd. Meer dan tachtig projectielen hebben vierhonderd huizen verwoest. Er zijn meer dan vijftig dooden en gewonden. Zes-en-dertig vliegtuigen hebben aan vallen gedaan op steden langs de Gele Rivier in Sjensi. waarbij Toeng-Kwang, Ho Yang en Ta Tsjing Kwan het hebben moeten ontgelden. Heden is een staatsblad verschenen tot afkondiging van het rijtijdenbesluit. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat het in het voornemen ligt de rijtijden- wet 1936 en het rijtijdenbesluit in den loop van de maand Mei a.s. in werking te doen treden. Aldus is den betrokken werkgevers alleszins voldoende gelegenheid gelaten om tijdig de maatregelen te nemen, welke noo dig zijn om de bedrijfsregelingen aan de wettelijke voorschriften aan te passen. Het komt dienstig voor in groote lijnen een overzicht te geven van den Inhoud van het rijtijdenbesluit. Verboden wordt op den openbaren weg een motorrijtuig te besturen in een toestand van oververmoeidheid, of ge durende meer dan vijf uren, tenzij vol doende onderbrekingen van den rit hebben plaats gehad, of op grond van andere feiten of omstandigheden aan nemelijk is, dat oververmoeidheid van den bestuurder niet aanwezig is. Het goederenvervoer per motorrijtuig op Zondag wordt beperkt. De regeling is met eenige wijziging overgenomen uit het rust- dagbesluit voor transportarbeiders te land 1929. welk laatste besluit overeenkomstig wordt gewijzigd. Voorts bevat het rijtijdenbesluit be palingen met betrekking tot arbeids- en rusttijden. Deze bepalingen gelden voor personen, die als bestuurder van een motorrijtuig in dienstbetrekking werk zaam zijn en voor personen, die anders dan in dienstbetrekking een motorrij tuig besturen, waarmede personen of goederen tegen vergoeding van welken aard ook worden vervoerd. Uitgezon derd zijn echter onder meer degenen die door het districtshoofd der arbeids inspectie zijn erkend als of gelijkgesteld met handelsreizigers of particuliere chauffeurs. Behoudens in het besluit opgenomen uit zonderingsbepalingen zijn de arbeids- en rusttijden in het algemeen als volgt ge regeld. De werktijd bedraagt ten hoogste 10 uren (voor bestuurders van taxi's en huurauto's 11 uren) en 55 uren per week (voor bestuurders van taxi's en huurauto's geldt het weekmaximum van 55 uren voor door den minister van waterstaat aan te wijzen gemeenten, voor andere gemeenten is het weekmaximum 60 uren). De dienst tijd, dit is de werktijd met inbegrip van tusschenliggende rusttijden, mag ten hoog ste 14 uren bedragen (voor bestuurders van taxi's en huurauto's 12 uren), terwijl tus schen twee diensttijden een onafgebroken rusttijd van tenminste 12 uren moet lig gen. Eenmaal per week moet een onafge broken rusttijd van 30 uren worden ge geven, waarin tenminste eenmaal in drie weken de Zondag moet liggen. Nachtarbeid wordt beperkt tot 6 malen werken tus schen 1 en 6 uur des voormiddags in een tijdvak van twee weken, met dien ver stande dat de bestuurder van een vracht auto meer dan 6 malen mag werken van 3 tot 6 uur des voormiddags, indien hij in het betreffende tijdvak van twee weken geen enkele maal tusschen 9 uur des na middags en 3 uur des voormiddags werkt. De personen, op wie de voorschriften be treffende de arbeids- en rusttijden van toe passing zijn, moeten een werkboekje bij zich hebben, dat op vertoon van een gel dig rijbewijs wordt afgegeven door den burgemeester van de gemeente, binnen welke de bestuurder woont, tegen betaling van f. 1.voor het eerste boekje. De be taling is niet verschuldigd voor het eerste werkboekje binnen twee maanden na de In werkingtreding van het rijtijdenbesluit aangevraagd indien bij de uitreiking ervan een ten name van dezelfden personen lui dende rustdagkaart voor het jaar 1939 wordt ingeleverd. In het werkboekje moe ten door den houder onder meer gegevens betreffende het tijdstip van aanvang en einde van de werk- en rusttijden worden ingevuld. ALGEMEENE VERGADERING TE HAARLEM. Het Hollandsch Bloembollenkweekers Ge nootschap hield gisteren te Haarlem zijn negen-en-vijftigste algemeene vergadering onder voorzitterschap van den heer Scho- neveld. In zijn openingsrede besprak de Schoneveld den huidigen economischen toestand, waarbij hij constateerde, dat de welvaartsthermometer voor de bollenkwee- kers welhaast tot onder het nulpunt ls ge- daald. Vele pogingen zijn in het afgeloo- i pen jaar aangewend om de bestaansmoge lijkheden der kweekers te verbeteren, doch alles is vergeofsch geweest. Alleen een onbe lemmerde export kan een verandering ten gunste veroorzaken. De heer Schoneveld herinnerde vervol gens aan de aanvankelijk zoo verheugende berichten uit Amerika ten aanzien van den invoer van narcissen. Daarna zijn echter maatregelen aangekondigd, die alle hoop volle verwachtingen weer te niet gedaan hebben. Ondanks deze en andere tegen slagen (de houding der regeering heeft de kweekers zeer teleurgesteld) meende spr., dat moed houden en naarstig voortwerken, de beste resultaten ln de toekomst zullen opleveren. Uit het jaarverslag van den waarnemend secretaris bleek, dat het ledental thans ruim duizend bedraagt, verdeeld over vijf- en-twintig afdeelingen. De financieele re sultaten zijn bevredigend, daar alle nadee- lige saldi van vorige jaren zijn weggewerkt. Het herstel der minimumprijzen ls van groote beteekenis geweest. Bij de behandeling der rapporten van de rechtskundige adviseurs bleek, dat van de gelegenheid om gratis advies te verkrijgen meer nlet-leden dan leden gebruik maak ten. Met algemeene stemmen werd een voorstel aangenomen, om aan dezen zon derlingen toestand een einde te maken. Aan de orde kwam vervolgens een voor stel van de afdeelingen Harenkarspel en Langendijk, waarin verzocht wordt alles in het werk te stellen om de zware heffing op het kweeken van late tulpen te verminde ren door aan de regeering te verzoeken de ingeleverde tulpen uit te betalen tot f. 4 per are. Het hoofdbestuur deelde mede, dat het in samenwerking met andere kweekers-orga nisaties bij de regeering stappen had ge daan om te bereiken hetgeen in de voor stellen werd gevraagd De minister heeft echter een afwijzende beschikking gegeven. Het hoofdbestuur verklaarde zich echter bereid te onderzoeken, welke mogelijkheden nog aanwezig waren, om het beoogde doel te bereiken, temeer daar verleden jaar vol daan ls aan den wensch van den minister, om het kortingspercentage van 16 op 24 te brengen, teneinde een inlevering zooveel mogelijk te voorkomen. Tenslotte werd tot secretaris-administra teur van het genootschap' benoemd de heer D. van Egmond te Llsse. die tevens als pro pagandist zal optreden. DE POSTVLUCHTEN. De „Reiger" is vanmorgen van het vliegveld Tjililitan naar Nederland vertrokken met me deneming van 349 KG. post, 4 K.G. pakket- Eost en 57 K.G. goederen. Twee passagiers ma- en de reis tot Amsterdam mede, 18 zijn ge boekt voor tusschentrajecten, 6 moesten wegens plaatsgebrek worden geweigerd. Hedenmorgen om 7 uur is de Zilverreiger" van Schiphol naar Indië vertrokken. Medegenomen werd 336,723 K.G. briefpost, 51.530 K.G. pakketpost en 175,279 K.G. vracht. Twaalf passagiers hebben voor deze reis ge boekt. BELGISCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. Drie slachtoffers. Vanochtend te kwart voor vijf is het Belgische vliegtuig, dat den nachtpost dienst tusschen Londen en Brussel ver zekert, bij het Belgische vliegveld Haren verongelukt. De drie leden van de beman ning werden uit het toestel geslingerd en zijn om het leven gekomen. Men veron derstelt dat het ongeluk te wijten is aan de slechte weersomstandigheden, welke heerschten op het oogenblik, dat de piloot* wilde dalen. Het toestel is verbrand, de post geheel vernield. Het regelmatig kauwen van de gezon de, verfrisschende YVRIGLEY'S P.K. kalmeert en sterkt de zenuwen. P.K. verdubbelt Uw energie bü Uw dagc- Hjksche bezigheden cn bjj sportieve pres taties. liet houdt de tanden 6choon en gaaf. Bovendien bevordert het do spüsvcrtcrlng, Koopt vandaag nog enkele pakjes en houdt er steeds een paar bij de hand. Veel genot voor iveinig geld: 5 cent. AAAAAAAAAAAAAA 981 (Ingez. Med.)' Bedankt: Voor Gouderak, C. C. F. Postma te Jaarsveld: voor Sprang en voor Noorden, H. A. Labrie te Goedereede: voor Jukwerd—Krewerd (toez.), W. A. Nell te Jorwerd. GEREF. KERKEN. Tweetal te 's-Hertogcnbosch: K. Bokma te Waardhuizen en H. Veltman te Doornspijk. Beroepen: Te Krommenie, O. v. Noort te Schoonrewoerd; te Bellingwolde Nieuwe Schans, T. Lopers, cand. en hulppred. te Win schoten. Bedankt: Voor Drachten (vac.-H. Zandber gen) J. G. Adema te Zuidhorn. Drietal te Marrum (Fr.), W. B. den Brave te Twijzelerheide; J. v. Harmeien te Hark stede en M. Wilschut te Ooster-Nljkerk. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: te Dirksland, J. v. d. Berg t« Krabbend ijke. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Gouda. W. F. Laman te Mid- delharnls; voor Murmerwoude, A. Dubois te Oud-Beijerland. Ds. M. STADIG. Ds. M. Stadig, predikant bij de Geref. Kerk van Ezinge (Gron.) herdenkt 22 Maart a-s. den dag waarop hij voor 25 jaar zich aan zijn tegenwoordige gemeente verbond. De jubilaris werd 24 Aug. 1881 te Brit- sum. waar zijn vader, wijlen ds. C. Stadig, predikant was, geboren. Hij studeerde aan de Vrije Universiteit, waar hij in 1907 candidaat werd om 21 Juni 1908 door zijn vader in zijn eerste gemeente te Reeuwijk bij Gouda te worden bevestigd. Bijkans 6 jaar diende de jubilaris dezê kerk om zich 6 Maart 1914 aan de kerk van Ezinge te verbinden. Ds. Stadig is quaestor van de classis Groningen en deputaat voor art. 19 K.O. en voor de zending. Vanwege de Part. Synode van Groningen is dr. Stadig scriba van deputaten voor art. 19 K.O. In 1933 werd hij Op hartelijke wijze ge huldigd ter gelegenheid van zijn zilveren ambt? -ibileum. HEDEN WORDT DE GELEERDE 60 JAAR. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 15 MAART. Leiden Vrije Kath. Kerk (VreewiJkstr. 19) Nam. 81/4 uur. dienst. Alphen-aan-den-Rün Chr. Geref. Kerk: Nam. 7% uur, ds. Groen van Rotterdam. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 u., as. Klüsener (Bidstond gewas). Geref. Gem.: Nam. 7 uur. de heer A. Visser van Rotterdam. Boskoop Geref. Gem.: Voorm. halftien, nam halfdrie en nam. 7 uur. ds. Stuyvenberg van Benthuizen (Biddag voor het gewas). Hillegom Ned. Herv. Kerk: Nam. 8 uur, (Biduur gewas), ds. Eerhard. Chr. Geref. Kerk: Nam. 8 uur (Biduur ge was), ds. v. d. Minne van Huizen. Nieuw-Vennep Geref. Kerk: Nam. 7 uur (Biduur gewas), ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur (Biddag gewas), ds. E. H. du Marchie van Voorthuizen van Urk. Noordwük-aan-Zec Ger. Bond, Julianaweg 27: Nam. halfacht, ds. Koolhaas van Huizen. Ter-Aar Ncd. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Vroeg-in-de-Weij van Reeuwijk. Waddinxveen Gebouw Centrum: Nam. 7 uur, ds. De Rover van Vlaardingen. Ned. Herv. Kerk: Nam. zeven uur, ds. Van Ginkel van Wezep. Zevenhoven Geref. Kerk: Nam. 7 uur ds. N. Warner van Ter Aar. (Bidstond voor het gewas). NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Benschop, drs. J. C. Hooykaas te Dussen, die bedankte voor Hage- stein. Prof. Einstein. Uit New York wordt gemeld: Prof. Albert Einstein, die heden zijn zestigsten verjaardag viert, deelt mede, dat hij een nieuwe verklaring heeft ge vonden voor het stelsel der zwaartekracht. Het geheim ligt in de oorzaak der zwartekraoht en in de betrekkingen daar van met electriciteit, massa en mag netisme. De geleerde meent op den goeden weg te zijn voor de ontdekking van een een- ^t voudige wet, welke den bouw van heelal en alle geheimen van massa en uit straling zou verklaren. 1 Nederland: Patijn; Duitschland: vo Ribbentrop; Frankrijk: Bonnet; Enge land: Lord Hal'fax; Italië: Ciano. 2 De aarde heeft een oppervlakte van.5*? millioen K.M.2: 71 hiervan bestaan uit water en 29 °/o uit land 3 De Eerste Kamerleden worden v00J*Jef jaar gekozen. De helft treedt om jaar af. De eene helft bestaat ult leden gekozen in de provinces .No°r°" Brabant. Zeeland Utrecht Limburg» Noord-Holland en Friesland en de an dere helft uit de leden, gekozen in overige provincies.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10