Uit de Omstreken O Flash Gordon op Mars LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 10 Maart 1)}) A Zwarte Azen REKEN ZELF Ook al griep? AKKERTJES! WEERBERICHT. AGENDA MUSEA. VRÏJD., ZAT., MAANDAG 776 HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Johannes Boomsma. Sloterweg221 Johannes A. Schrijver. IJweg 149; Johannes Schenk. Platanenlaan 8; A. J. Lieven Snoodijk. Nieuwemeerdijk 182; Aaltje Potgieter. Kruisweg 1037; Arie van Rijn. Hoofdweg 1356; Petrus N. J. Zoet. Hoofdweg 82a; Willem C. A. Brandt, Nieuwemeerdijk 464; Pieter H. Korlaar, Frieda- laan 102; Antoon Griffioen. Lisserdijk 443; Wil lem Flamma. IJweg 28; Pierre Hegeman, Ples- manlaan 5; Frederik W. Poiesz. Kastanjelaan 52; Adriaan J. de Vos. Plesmanlaan 12; Johan A. Surink. Zilvermeeuwstr. 33. Vertrokken: Jan Hopman n. Amsterdam, Ko ninginneweg 265 boven; Hendrik A. Nibbelink, n. Amsterdam. Wijsmullerstr. 15 hs.; Johan W. ThiJssen n. Nieuwer-Amstel. Mr. Sixlaan 1; Si mon Baak. n. Amsterdam. Houtmankade 97 1 hg. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Frans. z. van T. D. Dun- weg en M. C. Slagter; Elisabeth Christina, d. van W. E. Kooij en J. M. Tang; Joan Irma. d. van G. J. Borman en I. Lasky; Johan Corne lls. z. van H. J. Bogerd en R. van den Berge: Adriana Helena, d. van K. W. Lammens en M. Spek; Arie Huibert, z. van H. Imanse en H. de Koter; Johannes Anthonius. z.v an A. Hamete- man en M. C. van Leeuwen; Simona Maria, d. van M. C. Schönhage en M. Out; en Gerarda Maria. d. v. M. C. Schönhage en M. Out; Wil lem Jozeph, z. van A. A. van Tienderen en C. Degenaars; Kuno. z. van K. M. Poll en H. A. van Dalen; Anna Maria, d. van A. F. Ver- couteren en A. van GeiLswijk; Dirk Hendrik, z. van J. J. Grolman en M. L. Meijer. Ondertouwd: Jan Boelen, 28 j. en Maatje Leuntje van Eenennaam. 24 j.; Salomon Hame link. 47 j. en Engeltje Johanna Minnlk, 36 j.; Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 765. Hedenmiddag 2 uur: 771. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De algemeene luchtdrukstijging over het ge- heele vasteland Scandinavië en de Britsche eilanden, die na het aftrekken van de storm- depressie begon, is nog niet ten einde. Het snelst stijgt de luchtdruk in Scandinavië, waar een tweede gebied van hoogen luchtdruk tot ontwikkeling komt. Dat boven de Golf van Biscaye blijft stationnair. De Oceaandepressies blijven beperkt tot het Westelijke gedeelte van den Oceaan en volgen een koers naar het Noordoosten naar de Poolzee. Na een tijdelijke daling in den nacht stijgt hedenmorgen de luchtdruk op IJsland weer. De invloed der depressie strekt zich niet verder uit dan de Westkust van Schotland en de Faröer. De regenval was nog zeer verspreid, doch de hoe veelheden waren, uitgezonderd ver in het Noordwesten, nergens meer dan licht. Geheel Scandinavië en het vasteland worden over stroomd met Arktische luchtmassa's welke strooming zich over de Alpen voortzet tot ver in het Middellandsche Zee-gebied. In de Alphen heerscht extreme koude en de wolken massa's zijn tot boven het Jungfraujoch. Dit station meldt een temperatuur van min. 22 graden, dat op de Santis min 13 graden met zwaren sneeuval. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Zw. bewolkt; Krachtige N.N.W. wind; Temp. 6 gr. C., minimum 5 gr. C. Ylissingen: Licht bewolkt; Matige N.N.W. wind. Temp. 5 gr. C„ minimum 4 gr. C., neerslag 0,5 m.m. De Bilt: Zwaar bewolkt; matige N.N.W. wind; Temp. 5 gr. C., minimum 3 gr. C., neerslag 1 mm. Groningen: Licht bewolkt; Matige N.N.W. wind; Temp. 4 gr. C., minimum 3 gr. C.. neerslag 0,1 mm. Maastricht: Zwaar bewolkt; Matige N.W. wind; Temp. 3 gr. C., minimum 3 gr. C., neerslag 1 m.m. Buitenland 8 uur voorm. Parijs: N.W., 1 gr. C, mist. Londen: W., -1 gr. C., opklarend. Berlijn: N.W., 3 gr C., betrokken. Nice: W.N.W., 6 gr. C., fraai. Stockholm: N.N.W., 0 gr. C., lichte sneeuw. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.). 12 uur 's midd.: 7% gr. C. (45 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. 6 uur 22 min.; nam. te 6 uur 43 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 6,21 nam tot 5,57 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 10 Maart onder 8 uur 25. WINTERSPORT. Frankrijk. Chamonix85 cM. versche sneeuw. Megeve: 40 cM. versche sneeuw. St. Gervais: 160 cM. versche sneeuw. Morzine: 30 cM. versche sneeuw. Mont-Revard: 60 cM. poedersneeuw. Val d'Isere: 80 cM. versche sneeuw. Alpe d'Huez: 130 cM. versche sneeuw. Briancon: 5 cM. versche sneeuw. Beuil: 90 cM. poedersneeuw. Superbagneres75 cM. poedersneeuw. Meeuwis Anthonis Haspels, 29 J. en Geziena Hensens, 24 j.Adriaan Cornells Tensen, 24 j. en Cornelia Adriana van Est, 26 j.; Jacobus Roodenburg, 26 j. en Grietje Kollen. 27 jr.; Hermanus Koopman, 25 j. en Jeannette Fry a Allegonda Tuning, 23 j. Getrouwd: Henderikus Johannes Leysen, 26 J. en Wilhelmina Zorge, 26 j.; Pieter Krijger, 26 j. en Dingena Schering, 24 J.; Jacobus v. Egmond, 23 j. en Neeltje van Wijk, 22 j. Overleden: Cornelia van Zanten, 32 jr., echtge van Jan Noorman (overl. te A'dam). HILLEGOM. Vergadering; H.B.G. De afd. van het Hollandsch Bloembollen kweekers Genootschap vergaderde onder leiding van den heer D. E. Nleuwenhuls, voorzitter, die het jaar 1938 besprak, dat slechter was dan het voorgaande jaar. Met enkele woorden herdacht het overleden lid Van der Eist. Het verslag der beurscommls- sie gaf aanleiding tot een gedachtenwisse- ling over de wijziging van het reglement zonder voorkennis der organisaties. De rekening sloot met een batig saldo van f. 6.38 en een kassaldo van f. 85. Het jaarverslag maakte melding van vriendschappelijke verhoudingen onder de leden, die in aantal behoorden toe te ne men. De commissie voor onderlinge hulp verleening by ziekte rapporteerde dat geen hulp noodig was. Het aantal aangeslotenen slonk tot 11, wat niet goed is en waarop eennige leden steun toezegden in den vorm van een dag loon. De periodiek aftr. bestuursleden werden beiden herkozen, terwijl naar de algemeene vergadering werden afgevaardigd de hoe ren Van Til en Heemskerk. De beschrijvingsbrief gaf aanleiding tot een debat over de benoeming van een secretaris-propagandist. De candidoat van het hoofdbestuur, de heer D. van Egmond, werd gesteund. Vele kamerplanten werden verloot, waar na de voorzitter de geanimeerde vergade ring sloot. Uitvoering van „Jahn". De Ohr. gymnastiekvereeniging „Jahn" gaf in „Flora" een uitvoering onder direc tie van mevr. G. ZeepvatKüneman voor de dames-, en van den heer A. Timmer mans voor de heeren-afdeeling. De belang stelling was zéér groot. Na den opmarsch van kleine en groote turners sprak de voorzitter eenige woorden over het afgeloopen jaar, dat door de direc teurswisseling een veelbewogen jaar was, waaronder de afdeelingen jongens en hee- ren hadden te ïyden. Daarna heeft de heer J. Ouwendijk den avond officieel geopend met een hartelyke toespraak over het doel van „Jahn", vorming ran wil, kracht en karakter. Daarna is het progTainma afgewerkt, be staande uit oefeningen, volksdansjes, marschdans, paard-oefeningen, ringen, be wegingsoefeningen met rek, bal, tremplin paard, stands door de meisjes, jongens, dames en heeren. Over het algemeen is er mooi gewerkt. Menig nummer ondervond grooten bijval van het publiek, dat veel aandacht toonde voor de vaak spannende demonstraties. De heer Ouwendijk gewaagde van de ge slaagde oefeningen en demonstraties, ter- wyl hy allen dankte, maar In het byzonder de kleinen voor hun mooie volksdansjes. Het bestuur bood de directrice en den di recteur bloemen aan als bewy's van sym pathie. Een pittig woord werd gesproken over steun aan „Jahn" en vooral over ver sterking der afdeeling heeren. De voorzitter dankte de Radio-Centrale voor de muzikale begeleiding van vele der oefeningen. Deze avond ls goed geslaagd! KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Bastiaan z. van B. Hoek en L. Guyt, Eric Alex Murk, z. van F. J. Broeijer en H. Zil- vold; Petronella, d. v. J. Haasnoot en P. Ouwe- hand; IJsbrand, z. van IJ van Dijk en P. Zwet: Maria, d. van J. van der Plas en M. van Duijn; Maartje. d. van H. van der Plas en G. van dei- Plas; Johanna Catharina. d. van D. van den Oever en A. van Zwet; Marinus Jacobus, z. van A. Durieux en M. J. Lit; Jannetje, d. van J. Haasnoot en A. Ouwehand: Mijntje, d. van J. Pluimgraaff en L. Meijvogel; Maria Elizabeth Hendrica. d. van P. G. J. Bosman en M. E. Juffermans; Pieter Cornelis Teunis z. van T. Ouwehand en W. Haasnoot. Overleden: Alida van der Plas. 66 j., gehuwd met J. de Jong; Hendrik van der Plas, 90 jr., weduwnaar van N. de Jong; Johannes Maagde lij n, 78 j.. gehuwd met M. van Ryn. Ondertrouwd: J. van Duyvenbode en M. Ouwehand: J. van Duijn en L. Guyt. Getrouwd: J. W. Oudshoorn en A. van der Bent. KATWIJK AAN DEN RIJN. Geslaagde Ouderavond. Vanwege de mr. Otto Baron ran Was senaar van Catwijck-school is een ouder avond gehouden. Van te voren was er ge legenheid het werk der leerlingen van de school te bezichtigen, waarvan zeer velen gebruik maakten. In het bijzonder trok ken de handwerken der meisjes en het zaag- en snywerk der jongens de aandacht. Een woord van lof aan het onderwijzend personeel is hier op zyn plaats. 's Avonds kwamen de ouders en de leden der schoolvereeniging In de zaal Kerkplein bijeen. De voorzitter ds. Warmolts opende met het laten zingen van Ps. 33 11 en gebed, waarna ds. Warmolts Joh. 17 voor las en naar aanleiding hiervan een ope ningswoord sprak. Hierna zongen de oud ste meisjes enkele liederen, waarna het hoofd der school de heer Blansjaar, een beknopt overzicht gaf van den schoolstrijd. Hierna werd door enkele leerlingen gede clameerd. wat zeer in de smaak viel. De heer v. Wensveen hield een referaat, over „Het kind en het verkeer", waarbij hy en kele practische vragen stelde, die door de leerlingen werden beantwoord. Ds. War molts sprak een slotwoord, waarna hy, na het zingen van Gez. 180 5, deze goed ge slaagde samenkomst met dankgebed sloot. De beste fantasie sensatie. En de allernieuwste COWBOY-FILM: KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering Ncd. Chr. Bouwvakarbeidersbond. Deze jaarvergadering werd in Casa Cara gehouden. De voorzitter, de heer KI. v. d. Bent ging voor ln gebed en las Jesaja 55, waarna hy een openingswoord sprak. De secr., de heer H. Oudshoorn, las de notulen en bracht het jaarverslag uit, dat sprak van een goeden vooruitgang. Er was opleving geweest en daardoor meer werk. Op 31 Dec. j.l. waren er 173, thans 182 leden. De pen ningmeester, de heer G. van Ryn, deelde mede, dat over 1938 aan contributie aan het hoofdbestuur is afgedragen f. 3111.15; dat was ln 1937 f. 2368.44. dus een buiten gewone vooruitgang. Eén lid wordt uit het T.B.C.-fonds verpleegd. De heer W. Vooys verklaarde namens de kascommissie alles ln orde; de nieuwe kascommissie bestaat uit de heeren C. Meyvogel, D. Blok en J. van Egmond. De heer KI. v. d. Bent werd herkozen als bondsraadslid. De 2de voor zitter, de heer P. Guyt dankte den heer v. d. Bent voor alles, wat hy voor de af deeling heeft gedaan. De aftr. bestuursle den de heeren P. Guijt, H. Oudshoorn en W. Rous werden herkozen. In plaats van den heer W. Varkevisser. die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer Y v. d. Bent. De voorzitter dankte den heer Varkevisser. Hy bhjft echter leider van de jeugdgroep. Spr. hoopte, dat de af deeling spoedig 200 leden tellen mag. De voorzitter dankte ook den heer W. Ouwe hand, die als lid bedankt heeft, omdat hy voor zichzelf begonnen is. Jarenlang was deze lid der afdeeling geweest; aanvanke- iyk ook bestuurslid. Na rondvraag sloot de heer P. Guyt met dankgebed. Jaarvergadering Padvinders Julianagroep I De Julianagroep I der afd. Katwyk aan Zee van de Ned. Chr. Ver. van Padvinders vergaderde in het Jeugdhuis. Ook de ouders der padvinders waren aanwezig. De voor zitter, dr. C. Steinz, opende met gebed en deelde mede, dat de secretaris, de heer A. Brouwer, wegens ziekte afwezig moest zijn. Het tegenwoordige bestuur, aldus spr., Is 5 jaar aan het bewind. Toen het 5 jaar ge leden optrad, was het met de padvinderij treurig gesteld. Men had toen geen boot, geen tent. alleen schulden. Thans bezit men een troephuls, dat er zijn mag en een prachtig terrein. Er is een mooie nieuwe vlet aangekocht: de oude boot ls tot brand hout verhakt.. De materiaalafdeeling mag er ook zyn. Het bestuur heeft een nieuw 5 jaren-plan opgeworpen. Men verwacht, dat de club tot een honderdtal jongens zal uitgroeien; thans schommelt dit tusschen de 50 en 60. Daaronder zijn echter teveel niet Katwijkers. Onze afdeeling behoort tot de ChristeUjke padvinders, die de Zon dagsrust eerbiedigen, hetgeen zich aansluit bij den geest van onze plaats, Spr. wekt de ouders op, hun jongens lid te laten wor den: er bestaat zelfs een kleedingfondsje voor het aanschaffen van uniformen. Men is thans vry van schulden; alleen staat er een hypotheekje op het troephuis Met moed gaat men de toekomst in. De notulen wer den gelezen door dr. C. Steinz. Het jaarver slag werd ultgebract door den heer N. Ra- vensbergen, die o.a. een uiteenzetting gaf over de groep. De voorzitter dankte den secretaris, den heer Brouwer voor het vele, dat hy voor de groep doet. De penningmeester, de heer N. Ravens- bergen bracht het afdeelingsverslag uit; de ontvangsten waren f. 131.71, de uitgavero f. 130.28. De groepsleider, de heer H. v, d. Maaden, bracht het financieel verslag van de groep uit. De ontvangsten waren f. 462.42'/-, de uitgaven f. 374.83'/», batig saldo f. 87.59. Namens de kascommissie verklaarde de heer J. C. Schmidt alles in orde. Tot leden der nieuwe kascommissie werden benoemd de heeren R. van Andel, D. C. O. Boekhoven en plaatsvervangend de heer J. C. Schmidt. Het geheele bestuur werd herkozen, waarna besloten werd, de nieuwe vlet dezen zomer te stationneeren bij den kioskhouder K. Haasnoot op het Zuiderstrand. Ook werd besproken om in den zomer van 1941 met eenige jongens eenige weken te gaan kampeeren in Zwit serland; deze mogeiykheid zal het bestuur nader onder het oog zien. Na rondvraag sloot de heer v. d. Maaden met dankgebed. Vergadering Chr. Dem. Unie. De voorzitter der afd. Katwyk, de heer J. G. Schoneveld opende met gebed en las Handelingen 4 vers 1332. De heer A. Was senaar behandelde het onderwerp: „Het Evangelie en het nationale leven". Spr. deed uitkomen; lo. dat voor een Christen het voornaamste moet zijn het naleven van het universeele van het Christendom en daarna de vaderlandsliefde; 2o. dat wü Gode steeds méér moeten gehoorzamen dan de menschen (ook de Overheid) b.v. door handhaving van Zondagsrust, géén compromis sluiten, maar absolute gehoor zaamheid; 3o. dat wy moeten streven naar „Voor God met Koningin en Vaderland", maar niet: „Voor Koningin en Vaderland met God". Na een uitvoerige bespreking sloot de heer Wassenaar met gebed. LEIDSCHENDAM. Arbeidsongeval. Op het terrein van het Teohnlsch Bu reau Massaar aan den Stompwykscheweg, was men bezig met het laden van radia toren. De 17-jarige monteur Arie Paarde- 'cooper. wonende aan de Veenestraat al- I hier. die hlerby behulpzaam was, raakte met zyn linkerhand beklemd tusschen een tweetal radiatoren, met het gevolg dat zyn wijsvinger verbrijzeld werd. De Jongen ls onder geneeskundige behandeling van dr. Perquin gesteld. maar uit U kunt op Levensmiddelen Bezuinigen 1 Leverpastel, per blikje 14 Geld. Worst, per pond 45 Dik vet gerookt Spek, p, p. 39 Groene Erwten, per pon4_ 97 Goal-Para thee, per ons 26 Reclame Koffie,pond 16—13 Zeer goede Koffie, 'h p23 Goede losse Cacao, p. 13 Ruimboonen, 2 ons17 Vanille-, Mocca- en w Wüvtertóffees, 2 ons Taaie Bdtterkoek, 'It pond 20 Spreekwoordenkaakjes, p. p. 25 Straffe Pepermunt, pond 19 VRIJDAG en ZATERDAG Gesort. chocolaadjes, 2 ons 19 Ohoco-vlokken, per ons 7 Witte basterd, pond 11 739 Jaarvergadering „Roodc Kruis". Tydens deze byeenkomst betreurde de voorzitter, de heer Veenenbos, de slechte opkomst en de weinige animo. Een uitzon dering hierop maakte de transportcolonne welke het ledental wist op te voeren tot ongeveer 200. Goedgekeurd werd het Jaar verslag van den secretaris, den heer van der Maal. Het ledental steeg van 21 tot 180 en bedraagt thans 195. Gememoreerd werd de prettige samenwerking met het Groene Kruis. Hulp werd verleend ln 186 gevallen. Goedgekeurd werd het jaarver slag van den penningmeester, den heer Zuidwyk. Het voordeelig slot bedroeg f. 328.43. Tot leden van de controle-com missie werden benoemd de heeren Van Al kemade, de Regt en A. H. van den Akker. Na bespreking inzake een te houden fancy- fair werd besloten de hulp hiervoor in te roepen van de damesleden. Tot afgevaar digden ter Alg. Vergadering werden be noemd de heeren Veenenbos en de van der Maal. LISSE. L. T. B. De R.-K. Diocesane Land- en Tuinbouw Bond vergadrede in de veilingzaal van H. B.G. onder presidium van den heer Th. F. van Ryn. De voorzitter verwelkomde den heer v. Baar, secretaris van den L.T.B. uit Haarlem. Nadat de secretaris, de heer H. J. v. d. Berk, de notulen had gelezen, bracht de heer J. W. Pynacker het financieele ver slag uit. Het batig saldo bedraagt f. 43.20. Het saldo per 31 December was f. 135.82. Na eenige bespreking werden de nieuwe statuten en het reglement goedgekeurd. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden benoemd de heeren P. Romyn en K. Verdegaal. Tenslotte besprak de heer Baar de nieu we Pachtwet. Besloten werd om een prys beschikbaar te stellen voor de volgende huisbroelten- toonstelllng van de K.J.C. en St. Joseph- gezellen. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobs Johanna, d. van W. Sloot- beek en van G. G. Hoogervorst; Jacobus Gerar- dus Jozef Maria, z. van B. Schoone en van A. M. Duivenvoorde; Johanna Maria, d. van J. W. van der Veer en G. M. van Diemen; Johanna Nelly, d. van J. Zaneveld en van N. Moolenaar. Overleden: Johannes Petrus Kullboer, 14 m.; Lambertus Groenewegen, 21 J. Gehuwd: J. Groeneveld en B. van der Schaaf. Loop der Bevolking. Gevestigd: Th. P. van der Aart. Engelplein 1; J. van der Lans en gezin, Achterweg 48; P, J. van der Doe geb. Getllngs, Wllhelminastr. 35' P. C. de Peinder en gezin, Achterweg 21; Wed. G. W. van der Berg, Achterweg 21; A. Hertman, Kanaalstraat 235: J. Griffioen en gezin Half weg 5. Vertrokken: H. van Voorst n. Voorschoten: MeJ. A. G. M. Weyers. n. Haarlem; J. A. Boom en gezin n. Enschedé; G. H. Smit n. Amsterdam; A. Griffioen en gezin n. Haarlemmermeer; D. Algera, n. HUlegom; A. de Wit n. Leiden; MeJ. N. Minnée. n. Haarlem; M. H. Gleske en echtgen. n. Haarlem; Mej. J. Nigten, n. 'sGravenhage. Jaarvergadering R.K. Coöperatie. De R.K. Coöperatie hield haar jaarver gadering in het Bondsgebouw onder groote belangstelling ln verband met he„ 20-jarig ■bestaan, onder leiding van den heer C. Schrama, die zeide. dat 1938 een bevredi gend jaar is geweest. Jammer ls het, dat de omzet der afd. bakkerij teruggeloopen is in tegenstelling met de andere bedryven De penningmeeste-boekhouder, de heer A. H. Schrama, bracht het financieel rap port uit. De gezameniyke winsten voor de verschillende bedryven hadden bedragen f. 5721.40. Op voorstel van het bestuur werd besloten den leden uit te keeren voor de afd. kruidenierswaren 2 pet. korting en 1 pelt. dividend. Voor de afd. bakkery 5 pet korting en 2 pet. dividend en van de afd manufacturen 3 pet. dividend. Besloten werd voor het loopende iaar uit te trekken voor Moederschapszorg een zelfde bedrag als verleden jaar; voor de Lig hal f. 2 per week in natura; voor de werkloozenzorg f. 200; voor liefdadigheldsdoeleinden f. 100 en de gratificaties als gewoon. De voorzitter van den Raad van Toezicht de heer A. Th. v. Resteren bracht een gunstig rapport u't. over het boekenonder zoek. De aftr. bestuursleden H Elfering p. v. Resteren en J. P. de Kon ng werden herkozen. In de vacature van den heer L. v. d. Reep, die wegens gezondheidsredenen moest bedanken als lid van den Raad van Toezicht, werd gekozen de heer C. Bon. Zaterdag. VolksgebouwTooneelavond. Zondag. StadszaalRevue „Lach lederen dag". 21/4 uur nam. Academisch Historisch Museum: 'sDlnsdaosen 's Vrijdags van 10— 12% en 2—5 uur. ToeRan" kosteloos. Expositie van platen betr. Academe Eiken werkdag 1012% en 2—5 uur kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Slru gel. Geopend in Januari, November en Decem ber van 10—3 uur in Februari. Maart, ADril" Mei en October van 104 uur en ln Juni juu' Augustus en September van 10—5 uur; ón dé Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink- Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest- sterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 025 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28 1 April—1 Oct. 105 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10-4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 103 uur. 16 Febr—1 April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dazen f. 0.10. n Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 130- 5 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 31 Maart: Ten toonstelling van prenten en teekenlngen „Het Schip". Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en 1%4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 10—3 uur (1 Novi —16 Febr.) van 10—4 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.) van 105 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 26 Maart)L.K1. Tentoonstel ling werk Dirk NIJland. 104 uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 78 uur nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. naru, 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „In den greep der wildernis". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „60 glorierijke jaren." Zondag van 27 uur doorL voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Maria Antoinette". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur, Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Onder het asfalt van een wereldstad". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2% uur nam. Casino-Theater: Instituut voor Cultureels Films Zaterdag nam. 2% uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „In de schaduw van de guillotine". Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwijk aan Zee).Flash Gordon op Mars". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 4 tot en met Vrijdag 10 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en M. Boekw|jt, Breestraat 74, tel. 552. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargeno men door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilnel- minapark 8, tel. 274. Die hoofdpijn, dat gevoel van ziek zijn en die pijnen overal zullen dan snel verdwijnen met Volgens recept van Apotheker Dumont\ (Ingez. Med.) Chr. Fabrieksarbeidersbond afd. Llsse De afd. Llsse van den Chr. Fal)^e'ls" en Transport-arbeidersbond vergadera onder leiding van den heer A. v. Blitter wyk, die opende door te laten zingen 103 1 en het lezen van Ps. 103. Het ole dat het ledental Iets terug is geloopen. De hoofdbestuurder, de heer "oh161 sen wees op de noodzakelykheid tot ganisatie. De heer Boot van Nieuw-Vennep, clamator, heeft voorts de aanwezigen aangename wyze bezig gehouden. Tot. s werd de avondzang gezongen, waarna m dankgebed gesloten werd. Ds. H. Ligtenberg. Ds. H. Ligtenberg, predikant bij de Geref Gemeente alhier ontving een beroep naJ Vlaardingen. Burgemeester van Ryckevorsel heeft het beschermheerschap aanvaard van R.K. Gem. Zangvereen. „St. Gregorlu De politie heeft aangehouden zeke'e N. L., die zich tydens de avondcursu ln de openbare school een jas van der cursisten had toegeëigend. De JM ln beslag genomen. 2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6