m m RAADSELS 3 1 I I Goede oplossingen tegenzui; uit laatste om de gedachte, dat je daarna de school zult moeten verlaten. Annie Gijzenij Vertel je mij. hoe je fees.dap geweest Is? Koos Hoek Wat verras je mij: mi heb ik een dubbelen brief van je. Bedank ook Vadei en Moeder hartelijk. Ja, ik ben wel een beetje verwend. Ik hoop. dat ik van jou ook mooie rapportcijfers te zien krijg. Waar ga je naar toe in de groote vacantie? Zusjes Biesheuvel Het is prettig, dat Cokkie weet. wat ze warden wil en dit ook worden mag. Als je mü dan zou zien van den zomer moet je maar wuiven; dan weet ik dat jullie het zijn Jo Kooien Hebben je ouders genoten van ie bloemen en iij van de bruidssuikers? Jammer van dit leuke postpapier. Bedankt voor je anekdoten. Jannie Kooien Ik ben in alle opzichten heel blij dit beertje te zien, dat de brief voor mü in de bus gooit» Een mooi rap port hoor! Jü wit me ook niet vergeten later? Zierhier dan: Voorzichtigheid is altijd goed; Denk eerst dus na. Voordat je iets doet. Zusjes Glasbergen Bedankt voor jul lie raacLeis; maar jullie moeten wel een pookje geduld hebben, omdat ik nog vele raadsels heb. Ik heb een goed plaatsje ge kregen. lees ikl "Tonic Neuteboom Wat spant je kleine broertje zich lekker in. als hü gaat loo- peni Het boek. dat ie leest, ken ik niet. Houd je van tezen? Afke Neuve'ooom Nu heb ik je raadsels gelukkig toch. Ik hoop maar. dat het ons zandmannetje was. dat je lastig kwam val len en n et een leelijk verkoudheidje! Bep Oostveen Daar kon jij toch niets aan doen. Dit is even goed gemeend. Kokkie Stigter Hartelyk welkom. Nu wil ik ook nog graag ie leeftijd weten. Ver der ben ik erg makkelijk! Je behoeft alleen maar het nummer van het raadsel op te schrijven met de oplossing. Dini Nieu wend ijk Ik had er al op ge rekend. dit te hooren. Angst voor niets! Enfin, zóóveel te prettiger was het daarna. Piet Paauw Bedankt voor je raad seltjes. Gerrie Sweris Je hebt een goed aan- knoopingspunt om mijn feestdag te ont houden Ik hoor nu weer eens. hoe velen er wel op denzelfden dag jarig zijn. Jullie konden die vrije middagjes dan juist vroo- hjk besteden. Willy Broers Prettig nieuws. En ver tel me eens. wat je gaat handwerken. Wat verwen je me toch met zoo'n mooi velletje postpapier elke week! Bep Bouter Jü hebt dan goed opgelost en geboft. Nu kunnen we hetzelfde doen, als we er zin in hebben. Raad jü maar! Hartelijke groeten terug aan allen. Saam Star Uitstekend, hoor; je bent hartelijk welkom. Suze Plantfeber De griep speelt velen parten deze dagen. Jullie hebben dus ook je beurt gehad. Wat kun jü dan al goed viool spelen! Ik denk wel. dat je er heel veel van houdt. Ton Tegelaar Je rapport mag gezien worden. Het zou nog leuker staan, als die eene zes ook verdween, vind je niet? Ga je daar ie best voor doen? Ann e van Winkel Jü behoort dan bij de besten van de klas Zorg, dat het zoo blüft. Je kreeg een mooi cadeau. De zieken wee' thuis: daar ziin ze toch maar het liefst! Tiuusje Sluymer Wat mooi postpapier krijg ik steeds! Dan ga jü Maandag na tuurlijk je kleine neefje feliciteeren en ook een beetje verwennen? Jop e van der Mey Hoe moet jij je we! op je verjaardag verheugen! Als je reeds weet dat ie zoo'n groot cadeau krijgt! Jij gaat een héérlijken zomer tege- mo?t met je vriendin. Corr e van Weizen Je las wel begin correponden tie? Als steeds heb je weer veel oplossingen; ik raak er al aan gewend! Cob' van Loon Nu mag het nog; daarna mlrcchien een poosje niet Joke Zilverentant Wat een fijn ge zicht al d e achten! Ga zoo door in je nieuwe klas. Anny Korswagen Natuurlijk ben ik ook mei. weinig tevreden; deze week maak ik graag plaats voor de vele repetities en de verjaardagen. Pietje van der Boon Zelf gemaakte raadsels ziin welkom. Moet al dat mooie postpapier achter elkaar op? Ik vind het heel prettig, maar gewone velletjes er t-us- schen door zijn ook goed. Matje van Leeuwen Dat waren prettige dagen voor ie in je nieuwe uniform; en je fcult daarin gestoken nog wel me«er zulke prettige dagen meemaken Neeltje van der Plas Ook jij hartelijk (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. Let wel: De oplossing van raadsel I mag voor 2 goede oplossingen tellen. Hier volgt een kruiswoordraadsel. Je moet Invullen: i 3 H s~ (m 7 b 10 11 Ik '9 19 X9 zs- 16 HORIZONTAAL: L rond lichaam; ook: onderaardse stengel van sommige planten. 4. gebergte in Europa. 6. dient om ln te koken. 8. afgekorte meisjesnaam. 9. drinkbakje. 11. kist van latwerk. 12. knevel. 14. metaal. 17. een soort naald. 20. niet dichtbij. 22. gewicht. 23. huivering. 26. touw. 27. zijrivier van de Wolga. VERTICAAL: 1. vogel, afkomstig uit Indië, die kan leren praten. 2. hevige storm. 3. een stuk stof (linnen, katoen, enz.). 4. windstreek. 5. een wapen. 6. vergrotende trap van knap. 7. stad ln China. 8. een soort slede. 10. rivier in Italië. 11. bereider van spijzen. 13. dient, om een voertuig tot stilstand te brengen. 16. voornaam van verschillende Zweedse koningen uit de geschiedenis. 18. gebogen. 19. muzieknoot. 21. teug. 24. koninklijk paleis in ons land. 25. schuurmiddel. welkom als nieuw raadselnichtje Bij een nichtje behoort een Tante, hè? Nu weet je meteen, hoe je mij noemen mag. Je behoort tot de grooteren (lees onder). Het is een goed begin, met zes oplossingen. Paulus Laman Je rapport ziet er goed uit. Zie ik bU de achten je lievelingsvak ken? Hadden jullie ook tweeling-rappor ten? Willem Verver Dan heeft elke week een prettig einde voor jou. met zoo'n fijnen middag bij je vriendje. Wat je ingezonden raadsels betreft, moet ik je teleurstellen; het eerste is te bekend, het tweede onge schikt. Voor ik eindig, herhaal ik nog eens: Kleineren 711 jaar, grooteren 1116 jaar. Naam, leeftijd en adres onder de raadsels. De leeftijd wordt nog vaak vergeten! Ik moet weten, bij welke groep je behoort, dus: STEEDS LEEF TIJD er onder. Insturen tot Dinsdagmorgen 9 uur, naar Bureau Leidsch Dagblad, of naar Wasstraat 5. Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad- selüante. Mevr. M. J. BOTERENBROOP. II. Ingezonden door Annie van Es. Hoe kan men acht en tachtig van twintig aftrekken, en twee en twintig overhouden? m. Ingezonden door Aukje van der Walle. Hier staat iets, dat de mensen veel gemak geeft. eleicittreclt. IV. Ingezonden door Drietal van Vliet. Verborgen viervoeters. 1. Ik heb een paar dansschoentjes gekregen 2. Gezelligheid kent geen tijd. 3. Haastige spoed Is zelden goed. 4. Ze bracht ons een eind weg. 5. Ko en Peter zijn broertjes. 6. Hoeveel peren at je? Ik at er vier. Ingezonden door Riete en Tootje Scheer. Ik ben een plaats in Noord-Brabant van 12 letters. 10, 11, 12 Is een familielid, 1, 5, 5, 3 een roofdier, 9, 7, 12, 2, 3 een jaargetijde. Met 8, 5, 6 schrijft men. 4, 10 is een verkorte meis jesnaam. VL Ingezonden door Corrie Bakker. Welk spreekwoord staat hier? W o d t. g o m t. VII. Ingezonden door Anny Korswagen. Ik ben Iets, dat lekker smaakt op de boterham. Voeg één letter tussen mijn naam, dan ben ik iets, dat licht geeft. ontvangen van: Pieter Martijn, Wout van Heel, Aukje van der Walle, Marietje Lagerwlj, Lena Prevo, Geertrui de Groot, Emma de Groot, Loes van Veggel, Toos de Vos, Rie de Vos, Joke de Vos, Alle Wilterdink, Nelly Stouten, Sjaantje Stouten, Flip Stouten, Henk Stou- J ten, Hendrik Hanno, Wlm Monhemius, Ella Meinema, Nellie Meinema, Jan Spijker, Johan Spijker, Piet Arentsen, Riekje Lee mans, 'sjaantje Haarland, Annie Schnei der, Elsje Boterenbrood, Ineke Boteren- brood, Hannle Boterenbrood, Janna Struik, Willy van Rijn, Jo van Rijn, Karei van der Wilk, Jannie van Groeningen, Rika de Graaf, Lenl de Graaf, Riek de Vos, Annie Lek, Wim Lek, Jannie Lek, Annie van der Vos, Rietje Pielanen, Wim de Wolf, Niek Bakker, Marti Bakker, Jannie Werk, Dirk Weima, Rietje Brandt, Abram Fakkel, Leny Moraal, Alida Stikkelorum, Koosje Stikke- lorum. Jan Bronsgeest, Marietje Hoppen brouwer. Henk Hoppenbrouwer, Wim Nie- boer, Ida de Graaf, Ans Nieuwenhuys, Anny Bekooy, Teuna Ouwehand, Elly Sloos, Ma rietje de Mooy, Jannie van Biezen, Greetjc Lips, Annie Kuyl, Jannie Kooien, Jo Kooien, Tonie Neuteboom, Afke Neuteboom, Bep Oostveen, brief met goede oplossingen zon der naam (twee kleine blaadjes, er wordt verteld van fakkeloptocht en van een mooi rapport, en een nieuw raadsel opgegeven, van wie?), Kokkie Stigter, Dini Nieuwen- dijk. Piet Paauw, Gerrie Sweris, Piet Bey, Herman Reyken, Paul van Duuren, Piet van Duuren, Frans Pison, Beppie Bouter, Willy Broers, Saam Star. Suze Plantfeber, Leny Plantfeber, Greetje Herreur, Annle Schip- per, Adri Schipper, Truusje van Welzcn, Pim van Weizen, Coba Verlind, Elsje Ver- lind, Lydla Botermans, Jan Loebèr, Dlkkie de Man, Ansje Eichhorn, Jople Foptie, Ma rietje Lieshout, Paul Rlenstra, Wlm Rien- stra, Atze van der Kool, Bea van der Kooi, Kora Key, Annie Olivier, Jeanne Nlevaart, Tootje Scheer, Henk van Egmond, Ernst Blansjaar, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Annie Gijzenij, Jack de Geus, Suze de Geus, Jople Glasbergen, Agatha Glas bergen, Ina Blesheuvel, Kokkie Blesheuvel, Ton Tegelaar, Mientje de Water, Truusje Sluymer, Joop Schouten, Annle Schouten, Annle van Winkel, Hans Chaudron, Henny van Vliet, Jople van der Mey, Krijn van der Mey (naam in je brief), Corrie van Weizen, Jannie Hartevelt, Co Hartevelt, Cobl van Loon, Joke Zllverentant, Marietje Prenen, Nellie Stafleu, Anny Korswagen, Fietje van der Boon, Matje van Leeuwen, Neeltje van der Plas, Emlle van Tuyn, Paulus Laman, - Willem Laman, Marietje Laman, Willem Verver.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 22