CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes, Hier weer een kruiswoordraadsel, zoo als ik jullie beloofd heb. Ik hoop, dat het ook zoo in den smaak valt. Natuur lijk telt het weer voor twee oplossin gen. Daar ik eenige weken geleden pre cies uitgelegd heb, hoe het ingevuld moet worden, zal ik dit nu niet weer herhalen. Jullie weten het wel. Veel succes er mee! De kleineren behoeven niet te schrikken; er zijn nog 6 andere raadsels ter keuze. Alleen, die overgegaan zijn naar dz volgende klas, feliciteer ik hiermede. Dit is weer een prettige gebeurtenis. Nu kunnen jullie met lust en pleizier ver der werken in de nieuwe klas. Ik schrijf hierover weer niet bij eiken brief af zonderlijk. Anders wordt de correspon dentie weer „ellenlang", en dat wil ik dezen keer niet; ik vrees, dat er anders verhalen of versjes boos op mij zouden worden, dat zij niet aan de beurt komen in de krant. Bovendien, zonder dit zal de correspondentie toch nog lang ge noeg worden! Nu moeten jullie niet bang worden, dat ik te veel brieven krijg, integen deel! Dat weten jullie wel beter! Hoe grooter raadselkring, hoe prettiger het mij is! Alleen vind ik het noodig, af en toe alle antwoorden wat te bekorten, opdat de verhalen niet in het gedrang komen. Want die lezen jullie ook veel te graag! Ik hoop dus, als steeds, op veel brieven en ben benieuwd naar de krulswoordoplossingen Tevens bedank ik hier allen, die mij dezen keer in hun brief nog feliciteer den met mijn feestdag. Ook dit geldt voor alle gelukwenschen tegelijk. En nu: Greetje Herreur Dan kun je mijn ver jaardag voortaan goed onthouden. Een naam van jou was nergens te vinden. Die heb ik maar moeten raden. En goed ge raden? Truusje van Weizen Dus hebben beide Moeders een prettigen dag gehad. Jij weet wel, wie ik bedoel? Pim van Weizen Wat heeft die strenge vorst van December veel op zijn geweten! Zonde van al die cactussen. Je kon geen beter cadeautje bedenken voor Moeder nu. Coba Verlind Goed nieuws, en ik vind het prettig, je rapport-cijfers te lezen Nu extra je best gedaan op dat moeilijkste vak voor jou. Elsje Verlind Die achten vertellen mij hoe goed jij je best doet. En je behoort al niet meer tot de jongsten op school Lydia Botermans Dan wordt het nu hard werken, maar je doet het met plei zier. Je nieuwe étui zal dus heel veel dienst doen. Jan Loebèr Ik bedankte je al (zie boven). Gaat het goed met je? Jopie Poptie Ik zal aan je wensoh vol doen. Ziehier: 't Is klein, maar fijn, hetgeen ik je bied: Pluk rozen op aarde, en vergeet-mij-niet. Dikkie de Man Bedankt voor je drie anekdoten. Bep Crama Ik hoop het ook voor je op school. Leuk dat je broertje zijn eerste woordjes gaat zeggen. Je had niet genoeg Eoede oplossingen dezen keer. Jan Crama Ieder moet wat meer ge duld hebben, nu ik zoo'n grooten raadsel- voorraad heb. Dit raadsel is hl te bekend. Marietje Lieshout Dan zal je neefje steeds de vlaggen zien wapperen op zijn verjaardag. Dat geeft een dubbel feestge voel. Wim en Paul Rienstra Bij jullie in huis kwamen de verjaardagen ook vlak achter elkaar! Mijnheer kreeg een mooi cadeau, waarvan bovendien de heele familie plei zier heeft. Atze en Bea van der Kooi Ondanks Sure en koude dagen nadert de lente tooh. Nu kan ik Wims feestdag gemakkelijk ont houden. Kora Key Dat dacht ik wel. Maak er echter nooit een drukken verkeersweg on veilig mee; gevaarlijk voor jezelf, en voor taderen. Prettigen dag gehad bij je Oma? Annie Duyverman Ik vind het ook leuk, als raadselniohtjes elkaar kennen. Hoe heet je lieve zusje? Met'de oplossingen Was je dezen keer niet gelukkig, dat merk je wel. Bedankt voor je nieuw raadseltje, dat goed is. Wil je iets dikker schrijven? Pieter Martijn Ik begrijp wel, dat jij heel veel van muziek houdt. Je kunt nu veel studeeren met zooveel nieuwe muziek. En teekenen en verven zijn samen je tweede liefhebberij? Ook daarvoor heb je fijn veel gekregen. En die vele doozen en reepen wijzen zeker nog op een derde? Nu, daarin ben jij lang de eenige niet! Wout van Heel Dit raadsel heb ik reeds in mijn voorraad. Lena Prevo Dat tref jij; dan behoef je niet ver te loopen. Aukje van der Walle Je hebt dan een feestelijk weekje achter je. Daar paste de overgang mooi in. Ook het keurige rap port! Nu wensch ik je weer veel pleizier op de gymnastiek-uitvoering. Haal je eiken morgen een frissdhen neus, voor je naar school gaat? Geertrui de Groot Je vond het zeker wel prettig, om voor je overgang van de school wat vrije uurtjes cadeau te krijgen? Alvast hartelijk gefeliciteerd met je ver jaardag. Emma de Groot Wat gaat het vlug met jullie op school: al in de 6de en 8ste klas. Ik zag de ballonnen ook de lucht in gaan; een aardig gezicht! I'k ben benieuwd welke bericht terug sturen. Loes van Veggel Je kleine nichtje draagt een mooien naam. Ik kan haar ver jaardag nu ook goed onthouden! Natuurlijk kon jij het niet wrten: nu bedank ik je nog. Marietje Lagerwij Las je het begin? Je hebt een mooi rapport; een pluimpje voor Je negen! Je bent al goed thuis op de rolschaatsen. Over een poosje zal je broertje het wel prettiger gaan vinden Bedankt voor raadsel en anekdote. Zusjes de Vos Als je Vader thuiskomt Zaterdag, feliciteer hem dan hiermede na mens mij. Ik begrijp, dat jullie het dan een beetje feestelijk maken. Raak je al goed gewend. Toos? En waar blijven nu de rap portcijfers? Alie Wilteirdink Ik begrijp, dat het even goed gemeend is. Bedankt voor je raadsel. Sjaantje Stouten Je kunt rustig wer ken, als je alleen zit. Er waren ook heel veel mededingers aan den visehwedstrijd. Nelly Stouten Het is nogal geen moei lijk raadsel, dat ie mij opgeeft: je bent verhoogd en met glans. En je broertje Ge rard doet al goed ziin best, merk ik. Flip Stouten Wat ben jij een geluks vogel! En dan ook verhoogd: jij zult in je schik zijn. En het leuke is, dat je nu weer verder kunt teekenen en kleuren. Henk Stouten Jij ook hartelijk wel kom. Nu vormen jullie een klaverblad van vier; zeldzaam en geluk-aanbrengend. En jij brengt me al dadelijk iets: twee aar dige anekdoten; welbedankt. Hendrik Hanno Allemaal prettige nieuwtjes! Ik hoop op veel mooi weer voor jou en je fiets. Wim Monhemius Hartelijke groeten en beterschap. Ella Meinema Dat was een gezonde bezigheid. Ik vind het niet erg, daardoor nu een kort briefje te hebben. Piet Arentsen Gelukkig goed nieuws! Je vindt het zeker heel prettig in deze klas? Riekje Leemans Hè, wat ben ik blij met je brief, en je oplossingen! Ik hoop. dat je er nu weer gelukkig mee bent.. Het luiden van H. ging M te mooi! Ik denk. dat het eerst schrik, en toen vrooliikheid gaf. Zijn die mooie zegelties voor mij? Annie Sohneider Ja, ik had het ook prettig. Daar heb je vorige week wei van gelezen. Wat veel cadeaux! Ik zal maar niet gaan tellen! Ik zal onthouden, dat jii al lekker kunt koken. Zoo'n reep chocolade op tafel is èil te verleidelijk. 's Jaantje Haarland Ik vind het prettig, nu in je album te staan, en hoop, dat je later nog eens aan mij zult denken. Karei van der Wilk Ik begrijp, dat je geniet van dit nieuwe leventje. En ben ie op school gelijk met het werk? Rika de Graaf Jou feliciteer ik afzon derlijk met je mooi getuigschrift en rap port. Ik hoop en vertrouw, dat je op je verderen weg zoo je best zult blijven doen. Leni de Graaf Wat prettig voor je Ouders en voor jezelf, als je met zoo'n mooi rapport thuis komt. Je hebt een wèlver- diend, prachtig cadeautje. Jannie van Groeningen Nu kan ik me een goede voorstelling maken van je jurk; het is een aardig patroon en mooie stof. Een heel werk voor je! Aan postzegels zal ik nog eens denken. Het andere zal ik niet doen; wat het meest noodig is, gaat vóór. Een mooi resultaat van den bazaar. Riek de Vos Geen wonder, dat je naar Donderdag verlangt alvast hartelijk geluk- gewenscht. Annie Lek Op school gaat het dus best. Dan trof jij het, dat de kinderkrant ai Vrijdag kwam. Jannie Lek Jij ook hartelijk welkom, als briefjes-schrijvend-raadselniohtje. Wat een lang woord, hè! Ik zal goed mijn best doen, jullie uit elkaar te houden. Annie Van der Vos Je bollen doen het goed, en je kunt er nu volop van genieten. Die extra-repetities voor de gymnastiek behooren al tot de voorpret. Doet het je goed, zooveel te oefenen? Wim de Wolf Je las wel begin corres pondentie? Bedank ook je Ouders hartelijk voor hun gelukwensdh. Rietje Pielanen De zwarte poppetjes waren voor jou een good herkenningstee- ken! En nu feliciteer ik je van harte met je feestdag, dien je Maandag gaat vieren. Niek en Marti Bakker Lente en zomer zijn voor jullie een prettiger tijd voor de lange wandeling naar school. Over eenige maanden gaan jullie dus over; daar reken ik tenminste op! Rietje Brandt Je stelt me niet teleur. Je zult wel uitblinken in de klas, met zoo veel negens. Je bent goed bedacht daarna. Leny Moraal Hartelijk dank aan Ouders en Broers. Het werd dan toch geen vergeefsche tocht voor je dien Dinsdag avond. Gefeliciteerd met je verjaardag. Je treft het: 's middags vrij. Jan Bronsgeest Goed sohoolnieuws, hoor. Het gaat zonder struikelen op school bij jou; nu reeds in de 7de klas! Alida en Koosje Stikkelorum Ik zie, dat ik nu veilig bij jullie opgeschreven sta! Het was een grappige naam voor den jón gen uit het boek. Jannie Werk Kind, wat een pracht rapport! Zoo mooi zie ik het zelden. Leuk, dat je nu weer gelegenheid kreeg, het mooie gedicht op te zeggen. Verder bracht die feestavond jullie grappige oogenblikken. Dirk Weima - Hartelijk welkom als raad selneef. Schrijf je ook je leeftijd onder de raadsels? Mijn naam zie je aan slot cor respondentie. Prijzen worden af en toe verloot (prijsraadsels). Abram Fakkel Hoe gaat het met je zusje? Mijn beste wenschen voor haar. Jij bent zeker gauw met jullie logeetje mee gaan teekenen? Wim Nieboer Prettig, dat ik jou ook kan feliciteeren. Marietje Hoppenbrouwer Het is een aardig raadsel, welbedankt. Ida de Graaf Je gaat met eere over naar de 6de klas, met zoo'n mooi rapport. Het werd een heele feestewek voor jullie. Ans Nieuwenhuys Wat moet ik jou kwalijk nemen? Integendeel: ik kom je hartelijk bedanken voor de prachtige kaart, die je mij nog zond. Daar ben ik nog even blij mee. Anny Bekooy Je hebt er altijd pleizier van, als je graag vroeg uit de veeren bent. Je zag juist een vermakelijk tafreeltje, waarbij je je in de vorige eeuw kon wanen. Teuna Ouwehand Het is voor een vreemde een heele toer, zooveel broers uit elkaar te houden. Heeft Piet de B. het op gegeven? Houd je van versjes leeren? Jannie van Biezen Feliciteer Moeder met haar verjaardag, die nu toch prettiger is, dan jullie gedacht hadden. Misschien geven deze weken een geschikte gelegen heid? Laat dat maar eens hooren. Elly Sloos Van Jantje zul je minder last hebben van plagerijen! Kan hij al een beetje loopen? Annie Kuyl Dan noem ik je ook Annie, dat is veel gezelliger. Je bent met je rap port de goede richting uitgegaan. De an dere richting is niet goed! Greetje Lips Jij bent goed af met je boek. En het was deft week juist weer, om er heerlijk in te lezen. Jannie Nievaart Ja. dit is een heel aardig raadsel, bedankt. Annie Olivier Dan weet je het nu voor later, dat is toch ook leuk. Ja dat drietal behoort bij mij. Je begrijpt, dat ik die raadselnichtjes heel goed ken! Wensch je Vader beterschap; dit is een ver velende tijd voor hem. Zusjes Slootweg Een goed ber cht! Welke kleur hebben jullie konijntjes? Niet genoeg goede oplossingen dezen keer; jammer. Henk van Egmond Je hebt bijna alles goed. Raadsel 7 was een echt denkraad- Ernst Blansjaar Gefeliciteerd met je a.s. feestdag. Dat wordt voor jou eigenlijk te veel van het goede op één dag! Tweetal van Vliet Er zijn er meer die mij nu nog gelukwenschen. dus stellen jullie je gerust Het gaat haast al te gauw op school, hè Marietje? Ik weet het nog best; het gaat half met vreugde, half me»

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 21