koop Sunlight zeep^ LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 7 Maart 1939 VISSCHERIJ-BERICHTEN 55?" RECHTZAKEN Het leven van zijn vader bedreigd WEERBERICHT. AGENDA Weet U het antwoord? LUCHTVAART ANDERHALF JAAR GEËISCHT. De officier van justitie heeft gisteren op de strafzitting van de Rotterdam- sche rechtbank een gevangenisstraf van anderhalf jaar geeischt door te brengen in een bijzondere strafgevan genis, tegen den 25-jarigen speelgoed maker G. N. uit Waddinxveen. Op den middag van 29 December was G. N. in de woning van zijn vader bezig met het ophangen van een vogelkooitje. De vader maakte hierbij een opmerking waar over verd. zidh dermate opwond, dat hij tegen den vader zelde: „Ik zal je aan het mes rijgen". Verd. ging naar den keuken, greep het broodmes en stak den vader naar de borst. De vader had zoo veel tegenwoor digheid van geest, dat hij de pols van zijn zoon kon vastgrijpen, waardoor deze het mes moest laten vallen. Daarna had de zoon een klomp gepakt, en tegen den vader gezegd, als je niet weggaat, sla ik je de hersens in. Hij had hem toen een klap op het voorhoofd gegeven. Verd. bekende het eerste feit, doch be weerde zijn vader niet met de klomp ge raakt te hebben. Hij had steeds oneenig- heid met zijn vader, die een tijd in een zenuwinrichting was verpleegd. Verdachtes verdediger vroeg een voor waardelijke straf om verd. de kans te geven thuis zijn leven te beteren. Uitspraak 20 Maart. HAAGSCHE POLITIERECHTER Onvriendelijk. De Politierechter was weinig te spreken over het optreden van den landbouwer E. O. G., uit Boskoop, die getuige was in een Barometerstand Gistermiddag 2 uür: 766. Hedenmiddag 2 uur: 766. BUITENLAND SCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De scheidingslijn van de koude polaire lucht- massa's, welke over de Britsche eilanden paar het vasteland aangevoerd worden en de warm- vochtige lucht, welke uit het Zuidwesten over de Golf van Biscaye Frankrijk binnen stroomt, verplaatst zich steeds meer Zuidwaarts. Een laatste storing ontwikkelde zich gisteren langs deze scheidingslijn. Deze trok. vergezeld van zeer zwaren regen, over Noord- en Midden- Frankrijk naar Zuid-Duitschland. Zij bracht ook in het Zuiden van ons land matigen tot zwaren regen. In Zwitserland viel in de lager gelegen stations zeer veel regen. De bergstations melden echter weer daling van temperatuur, bij zeer slecht weer. Zoo meldde de Santls heden morgen sneeuw met mist. bij een temperatuur van min drie graden en een zeer zware Wester storm (11 Beaufort) terwijl er in den nacht 43 m.m. neerslag in den vorm van sneeuw viel (dit komt overeen met gemiddeld ongeveer 40 c.m. sneeuwhoogte). Het Junfraujoch meldde mist bij stormachtigen Noordenwind en min. 9 gra den. Onder invloed van het verder doordringen van de koude luchtmassa's is de temperatuur overal gedaald en zal de temperatuur ook in Zwitserland weer spoedig onder het vriespunt komen, terwijl de regen in de lager gelegen dalen in sneeuw zal overgaan. In ae koude-lucht is het weer wisselend be wolkt met buien. In Ierland en Schotland komen hagel- en sneeuwbuien voor. Ons land bevindt zich thans geheel in deze koude stroo ming, zoodat de temperatuur geleidelijk verder daalt en het weer ook bij ons een buiig karakter krijgt. In Midden-Zweden nam de bewolking toe en verdween de strenge vorst plaatselijk. Op den Oceaan nadert, thans een machtig ge bied van hoogen luchtdruk, hetwelk zich naar onze omgeving uitbreidt. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorin.) Den Helder: Licht bewolkt; Krachtige W.N.W. wind; Temp. 6 gr. C., minimum 6 gr. C., neerslag 2 m.m. Vlissingen: Zwaar bewolkt; Matige W.N.W. wind; Temp. 7 gr. C., minimum 6 gr. C., neerslag 6 m.m. De Bilt: Zwaar bewolkt; Matige W. wind; Temp. 5 gr. C., minimum 5 gr. C., neerslag 2 m.m. Groningen: Half bewolkt; Matige W. wind; Temp. 4 gr. C., minimum 4 gr. C. Maastricht: Regen. Matige W.Z.W. wind; Temp. 6 gr. C„ minimum 6 gr. C., neerslag 7 m.m. Buitenland 8 uur voorm. Parijs: N.W., 8 gr. C., lichte regen. Londen: W., 5 gr. C., mooi. Berlijn: Z.W., 5 gr. C., lichte regen. Nice: Windstil, 10 gr. C., zwaar bewolkt Stockholm: W.Z.W., 4 gr. C., zwaar bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.). 12 uur 's midd.: 8 gr.C., (46 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 4 uur 18 min.; nam. te 4 uur 40 m. LICHT OP VOOR FIUTXBRS e.a. Dinsdag: 6,16 nam. tot 6,03 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 7 Maart op: 20 uur 36; onder 6 uur 56. zaak tegen den chauffeur J. O., uit Reeu- wijk. Deze chauffeur had een hek op een weg van G. stuk gereden, maar het bleek, dat O. een gulden had willen hebben voor het rijden over den weg. ..We zijn in de wereld om elkaar te hel pen", zed de Politierechter, en de Officier vond de houding van getuige ook niet vrien delijk. Hij eischte f. 1.boete voorwaarde lijk met een proeftijd van een jaar. Het vonnis werd conform dezen eisch. Rare methoden. F. G. van T., uit Leiden, thans gedeti neerd in het Huis van Bewaring, was bij verstek door den Politierechter veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf, van welk vonnis hij verzet aanteekende. Toen op 2 October de reclameschilder C. een automatiek passeerde, kwam v. T. op een broer van C. af en trok hem het por tiek in. Toen C. hem wilde beschermen, pleegde v. T. mishandeling. Nu beweerde van T. dat C. onder in vloed van sterken drank was, maar dat werd beslist ontkend; wèl was Van T, dronken. Verdachte had een getuige. J. v. L., uit Leiden, maar het bleek dat die als mede plichtige veroordeeld is tot twee weken ge vangenisstraf, zoodat zijn getuigenis niet kon worden toegelaten. De Officier vond geen termen om in de straf wijziging te brengen. De Politierechter bevestigde het vonnis, waarna verdachte aankondigde dat hij in hooger beroep zal gaan. Diefstal. Terzake diefstal heeft terecht gestaan een koopman uit Leiden. Alvorens vonnis te wijzen, had de Politie rechter bevolen een Reclasseeringsrapport te vragen. Thans verscheen verdachte opnieuw om zijn vonnis in ontvangst te nemen, doch dit bleek nog niet mogelijk, want een andere Politierechter dan deze had de zaak be handeld. Dus kon verdachte weer onverrich ter zake naar Leiden terugkeeren. Lood gestolen. Naar de architect H. B. F. C. Brummel, uit Oegstgeest als getuige mededeelde, had zekere S. zich schuldig gemaakt aan dief stal van looden buizen tijdens den bouw van een pand aan de Malakkastraat te Den Haag. De verdachte liet verstek gaan en de Officier herinnerde eraan dat S. reeds eer der is veroordeeld, en thans in Veenhulzen verblijft. Termen voor clementie, zooals S. schriftelijk vroeg, zag de Officier niet, en daarom vorderde hij twee maanden gevan genisstraf. De Politierechter veroordeelde tot een maand' gevangenisstraf. De beleediging. Een bakker uit Leidschendam zou P N. van R. uit Hilversum hebben beleedigd. Daar zat méér aan vast, want de beleediger ontkende eerstens te hebben beleedigd en tweedens zou hij terecht kwaad zijn ge weest, omdat van R. zijn zwager onbehoor lijk zou hebben behandeld. Dat werd echter door van R- ontkend. De officier vorderde f. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis en verdachte had toen nieuwe bezwaren. De politierechter bracht de boete op f. 5 subs. 5 dagen. Hij wilde graag motorrijden. Een jongeman uit Wassenaar deed alsof hij van den kruidenier J. W. v. B. aldaar diens motor wilde koopen. maar zijn vader. <Jie motorhandelaar zou zijn. wilde het voertuig eerst eens zien. v, B. gaf den mo tor mee, maar later bleek het verhaal van den jongeman van A tot Z onwaar te zijn. Hij stond nu terecht en zei graag eens motor te hebben willen rijden. De winke lier vertelde f. 16 schade te hebben, want was aan den motor geknoeid. De ver- chte betoogde echter dat anderen aan den motor bezig, waren geweest. Behalve deze handeling was de ver dachte ook nog naar den garagehouder G. te Voorschoten gegaan toonde die een briefje dat door zijn vader geteekend zou zijn en waarin werd gevraagd een motor met voldoende benzine te geven; later zou betaling wel volgen. Maar ook dit verhaal was gelogen. De officier herinnerde er aan' dat met verdachte al eerder Iets aan de hand is geweest; de inlichtingen zün niet gunstig. Alvorens echter thans vonnis te wijzen werd een Reclasseeringsrapport door den officier gevraagd waartoe de politierechter besloot. Het licht scheen. In een woning van iemand te Leknuiden, scheen op den avond van de verduiste ringsproef te <»eel licht. Naar de controleur G. Holstein vertelde, had hij het licht waargenomen op den to ren. Er was gewaarschuwd, doch de fout werd niet verholpen. De verdachte meende echter dat dit niet mogelijk was. Dc juffrouw verklaarde niet opzettelijk te hebben gehandeld. De officier hield hier rekening mee en vorderde f. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Het vonnis werd f. 5 subs. 5 dagen. Heling. Terzake heling moest tereoht staan een loopknecht uit Leiden. Hij had van iemand een belastingmerk gekregen, terwijl hij wist dat dit gestolen was. Verdachte bekende, terwijl de dief me dedeelde dat hij het merk aan verdachte had gegeven. De officier wilde er rekening mee hou den dat verdachte een gunstig rapport be zit en vorderde daarom een voorwaarde lijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van 3 jaar. Het vonnis werd conform dezen eisch. Steundelict. Bij den dienst der steunverleening te Lelden had een loodgieter verteld, dat hij in een bepaalde week niets had vereend. Dat was in strijd met de waarheid, want hij had f. 3.50 verdiend. Wegens valschheid in geschrifte stond hij nu terecht, en bekende. Hetgeen hij teveel haa ontvangen, was nu teruggegeven. De officier hield rekening met de om standigheden. toen hij een maand gevan genisstraf voorwaardelijk eischte, met een proeftijd van drie Jaar. De politierechter veroordeelde tot twee maanden gevange nisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. JW IH.!L JLiJ-I.HHMM EDI NOOIT ZEEP VAN ONBEKENDE HERKOMST 580 f Inge?, Med.) Met lantaarn geschenen. Een Jongeman uit Leimulden had tijdens de verduisteringsproef met een lantaarn op den weg geschenen. Deze handeling had bij den officier weinig waardeering en deze vond dat verdachte bij een dergelijke proef medewerking behoord te verleenen. De officier vorderde f. 20 boete subs 20 dagen hechtenis. Het vonnis werd conform dezen eisch. Er was niemand thuis. Een landbouwersknecht uit Ter Aar had op den avond van de verduisteringsproef het lloht in zijn woning laten branden. De veldwachter Snijders uit Ter Aar vertelde dat er iemand thuis was, en er volop licht door een ruit scheen. De verdachte verklaarde dat hij plotse ling weggeroepen was en hij vergat toen waarschijnlijk het licht uit te draaien. De officier zag hier geen kwaadwillig heid en vorderde daarom f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. De politierechter ver oordeelde tot f5 boete subs. 5 dagen hech tenis. De flesch als wapen. Een caféhouder te Voorschoten sloeg J. D. aldaar met een flesch op zijn hoofd, als gevolg waarvan hij nu wegens mlshande- line terecht stond. De verdachte beweerde dat hij uit zelf verdediging had gehandeld, want D. was dronken en hij dacht dat D. een flesch in zijn handen had. Er waren toen nog enkele andere voorvallen geweest, die den café houder aanleiding hadden gegeven een flesch als wapen te gebruiken. De officier vond dat er geen sprake kon zijn van zelfverdediging en vorderde f. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Het vonnis werd conform dezen eisch. Oude diefstal. De diefstal welke een fabrieksarbeider uit Lelden had gepleegd, was al een heel poosje geleden; in 1936 had deze plaats. Thans kwam echter de verrekening van het feit. Naar de getuige W. v. d. H. uit Leiden mededeelde, was verdachte op den Sta tionsweg in Leiden even weg gegaan, en na enkele oogenblikken keerde hij terug met een rijwielbelastingmerk. En verder had verdachte ook nog een portemonnale met geld gestolen. Beide feiten werden be kend. De officier wilde, gezien het rapport over verdachte, nog met een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar, volstaan, Het vonnis werd confonm dezen eisch. Op het donkere pad. Een metselaar uit Ter Aar fietste op den avond van de verduisteringproef met bran dende lantaarn. Volgens verdachte had hij daar een zakdoek om gedaan, doch de con troleur J. C. v. Rossenberg, had die niet gezien. Hij vond het ook niet zoo heel erg donker, als verdachte wel zei dat het dien avond was, en om welke reden hij de lan taarn had aangestoken, teneinde niet in het water te loopen. De oflicier eischte tegen verdachte f. 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde tot f. 7 boete subs. 7 dagen hechtenis. Heling. Een bloemistknecht uit Leiden had van een vriend wat geld gekregen. Hij wist echter, dat dit van diefstal afkomstig was, zoodat hij zich aan heling schuldig maak te. en zich nu te verantwoorden had. Verdachte bekende. De officier merkte op dat verdachte nog niet eerder is veroordeeld en hij vond hier in aanleiding te volstaan met een maand gevangenisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar te eischen. De poli tierechter veroordeelde conform dezen eisch. Hij wist van niets. In deze zaak stond vast, dat de chauf feur H. M. J. uit Leiden een klap had ge kregen, maar degene die dat op zijn gewe ten zou hebben, wist van niets. Althans hij wist niet veel. en net op het moment dat de klap zou zijn gegeven, liet zijn ge heugen hem in den steek. Gelukkig dat de chauffeur goed bij zijn positieven was gebleven, en zeker wist, dat verdachte de klap had gegeven. Verdachte had eerst geweigerd het bonnetje dat de chauffeur moet afgeven, te aanvaarden, en daarna was een partijtje gevochten, waar aan de agent van politie P. J. Eeling een einde had gemaakt. De officier eischte f 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Verdachte beriep zich erop dronken te zijn geweest, doch het vonnis werd con form den eisch. De huizen-verkooper. Een bouwkundige uit Den Haag was bij G. K. te Leidschendam gekomen met een verhaal over koop en verkoop van een huls. Maar, om bepaalde redenen moest hij nog f. 35 hebben, en hij vroeg of K. die even wilde leenen. Dat werd gedaan, maar K. had geen geld teruggezien. Tenslotte was de politie er in betrokken en toen had de bouwkundige geleidelijk het geld terug betaald. Wegens oplichting stond de bouwkundige echter nu terecht. Hij verklaarde niet de bedoeling te hebben gehad op te lichten, doch de politierechter herinnerde eraan dat reeds voor verschil lende delicten tegen verdachte verbaal is opgemaakt. De politierechter besloot over verdachte eerst een rapport in \e winnen. De zenuwachtigheid. In een boerenwoning te Ter Aar zag de controleur M. W. v. T. op den avond van de verduisteringsproef licht branden. Hij waarschuwde en het licht ging uit. Maar vlak daarop brandde weer elders in het huis licht. De verdachte liet verstek gaan; zijn echtgenoote zei echter dat er geen opzet in het spel was. De officier hield rekening met deze om- standigheden en vorderde f. 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Vonnis f. 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Het getuigen-geld. Toen een vrachtrijder uit Alphen aan den Rijn als getuige moest optreden aan het kantongerecht aldaar, vertelde hij, dat dien morgen zijn broer had moeten helpen en deze nu een arbeider in dienst had ge nomen. De kantonrechter kende f. 2.50 schade vergoeding toe, maar later bleek het ver haal onjuist te zijn geweest, zoodat de getuige nu tot verdachte was gedagvaard, omdat oplichting tenlaste was gelegd. Verdachte had een verhaal over het „vermoeden" dat hij zijn broer had moeten helpen, doch in ieder geval was het niet gebeurd. De officier vorderde f. 15 boete subs. 15 dagen hechtenis en een maand ge vangenisstraf voorwaardelijk. De politierechter veroordeelde tot f.20 boete subs. 20 dagen hechtenis. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Besmet vee vervoerd. Gistermorgen moest voor het kantongerecht alhier terecht staan een veehouder uit Zoeter - woude, omdat hij een stier van een terrein, waar mond- en klauwzeer heerschte, naar de Leidsche veemarkt had laten vervoeren. Daar verdachte een maand geleden voor een zelfde overtreding tot f. 40 boete veroordeeld was, eischte het O.M. ook nu f. 40,boete of 20 dagen hechtenis. Verdachte erkende de over treding. Daar de stallen overvol waren, moest hij vee verkoopen; aan het Gemeentebestuur van Zoeterwoude had hij van een en ander kennis gegeven, maar er was geen controle ge houden of de besmetting geweken was. Hi) had toen niet verder afgewacht en de stier naar Leiden laten vervoeren, waar bij de controle ook geen aanmerking gemaakt was. Op 17 April a.s. zal de kantonrechter vonnis wijzen. Onwettig college-loopen. Een student uit Den Haag. moest terecht staan omdat hij aan de Rijksuniversiteit alhier college had geloopen. hoewel hij niet als student by de Rijksuniversiteit was ingeschreven. Ver dachte erkende de overtreding, maar daar zyn vader de verschuldigde f. 300,collegegeld en f. 10,inschryvingskosten op dat oogenbllk niet kon betalen, was hy alvast maar college gaan loopen. Hy had het Ryk niet willen be- nadeelen. daar hy later het geld gestort zou hebben. Het O.M. wees er met nadruk op dat men geen college mag loopen, als het verschul digde bedrag nog niet gestort is. By de controle komen zulke overtredingen aan het licht en dat het geld na de ontdekking gestort wordt, zegt niets. Het O.M. eischte. gezien den ernst der overtreding f. 50 boete of 10 dagen hechte nis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 50,— boete of 10 dagen hechtenis. Een duur broodje. Een Leidsche broodbakker moest terecht staan omdat hy 's morgens voor 10 uur versch brood had afgeleverd. Verdachte bekende dit. Het was voor bruiloftgasten geweest, die 's avonds te voren reeds aan zyn winkel geweest waren, maar de deur gesloten vonden. Het O.M. wees er op dat dit de tweede herhaling binnen 2 jaar was en eischte nu f. 7.50 boete of 3 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde ver dachte comform den eisch. Onvoorzichtig gereden. Een stadgenoot moest terecht staan, omdat hy met zyn auto op den Vinkweg alhier de vei ligheid van het verkeer in gevaar had gebracht, doordat hy by het inhalen van een voor hem rijdende auto niet voldoende afstand had be waard. en toen deze auto moest stoppen, met kracht tegen deze auto was opgebotst. Eisch O.M. f. 15.— boete of 5 dagen hechtenis. Uit spraak conform. Een chauffeur uit Den Haag moest terecht staan, omdat hy met zyn vrachtauto, hoewel de doorgang op de Haarlemmerstraat niet vry was toch met groote snelheid gepasseer was, waar door hy een wielrijder ondersteboven had ge reden, die over het trottoir was geslingerd. Eisch O.M. f.15.— boete of 5 dagen hechtenis. Verdachte verklaarde dat de schuld aan den wielrijder lag. desniettegenstaande heeft ver dachte hem de schade vergoed. De kantonrech ter veroordeelde verdachte tot f. 15.boete of 5 dagen hechtenis. Een chauffeur alhier, moest terecht staan, omdat hy met zyn auto by de Korevaarstraat zonder eenige waarschuwing te geven, naar links was uitgeweken en den rijweg dwars was overgestoken, waardoor hy in botsing was ge komen met een auto, die geheel rechts passeer de. Eisch O.M. f. 15.— boete of 5 dagen hech tenis Uitspraak conform. KANTONGERECHT TE HAARLEM Voor den Haarlemschen Kantonrechter stond terecht een 25-jarige expediteur uit Llsse, die aldaar op den Heerenweg met zijn auto in aanrijding is gekomen met een auto uit den Haag. De aanrijding geschiedde toen de weg vochtig en glad was. Verd. zou te kort achter de aangereden auto hebben gereden. De ambtenaar eischte een geldboete van f. 5, subs. 2 dagen hechte nis. De Kantonrechter veroordeelde tot een geldboete van f. 3, subs. 1 dag hechtenis. Aanrijding. Vervolgens stond terecht een 28-jarige koopman uit Voorhout, die op 18 Nov. j.l. in Aalsmeer met zijn motorbakfiets een personenauto welke aldaar geparkeerd stond heeft aangereden. De schade aan de auto bedroeg f. 40.—. De ambtenaar eisch te een geldboete van f. 5, subs. 3 d. hech tenis en toewijzing der civiele vordering van f. 40.—. De Kantonrechter veroordeelde verdachte overeenkomstig den eisch. Nogmaals een aanrijding. Een 55-Jarige koopman uit Haarlemmer meer had op 30 Jan. j.l. toen hij met zijn auto op den Kruisweg in de Haarlemmer meer reed geen richting aangegeven toen hij een particulier erf opreed. Zyn auto werd daardoor aangereden. De ambtenaar eischte een geldboete van f. 25— subs. 10 dagen hechtenis. De Kantonrechter ver oordeelde tot een geldboete van f. 15.—, subs. 10 dagen hechtenis. HEDEN: Jeruël. 1ste Groenesteeg 16: Bijbelbespreking. 8 uur nam. Stadsevangelisatie, Morschweg 69: Samen komst. 8 uur nam. Stadszaal: Leidsche Chr. Harmoniever. 8 uur nam. Woensdag. Nutszaal: Ned. Ver. v. Hulsvrouwen. Lering mevr. W. L. BoldlnghGoemans. 8 uur nam. Plantsoen 43: Ledenverg. Ver. „Tot Steun". 2V4 uur nam. Stadsgehoorzaal: „Brunhilde" Gymnaatlekutt- voering, nam. 8.15 uur. Oegstgeest: „Witte Huls", ledenverga dering „Groene Kruis", nam. 8 uur. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 26 Maart)L.KL. Tentoonstel ling werk Dirk NIJlend 104 uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9V4—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen. 78 uur nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u i 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterle. 314 uur 's middags precies. •s Vrijdags: Inst. V. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, stationsweg: 8 uur nam.: „Vadertje Langbeen". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 uur, Zondag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: Drama in Sjanghai". Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling. Ltdo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Die twee van de marine". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorL voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur, Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Show-boat". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 214 uur nam. Casino-Theater: Instituut voor Cultureels Films Zaterdag nam. 214 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „De gevangene van het Haalen- elland". Zondag 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee)„Het meisje met den blauwen hoed". De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 4 tot en met Vrijdag 10 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en M. Boekwijt, Breestraat 74, tel. 552. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargeno men door de Oegstgeestsche Apotheek, Wllhel- mlnapark 8, tel. 274. t. Waar herinnert de groen-blauwe steen aan. die m'dden in de Breestraat ligt. op de kruising Maarsmanssteeg—Pie- terskerlckoorsteeg? 2. Wat is het verschil tusschen een voor- loopig verslag en een Memorie van Ant woord? 3. Wat beteekent UB SR. (Rusland)? DE POST VLUCHTEN. Hedenmorgen om 7 uur ls de „Nandoe" naar Indië vertrokken. Gezagvoerder Is Smirnoff. Meegenomen wordt 364,739 kg. briefpost. 27,150 kg. pakketpost, en 196,163 kg. vracht. Zeven passagiers hebben voor deze reis ge boekt. SCHEVENINGSCHE MOTORLOGGER BINNENGESLEEPT. Gistermiddag ls ln de Scheveningsche haven met defecten motor binnengesleept de trawi- logger Sch. 107, van de reederlj W. van oer Toorn en J. C. Pronk. De Sch. 107 ls Zaterdagnacht J.l opgepikt ïOO:ra^ndeTa?rng"Afop198'0VmUfa"oerüvan T DeC'loggef' had een gebroken krukas en ver zocht om assistentie. Het sleepen leverde nogal moeilijkheden op. daar door de stevige bries a tros enkele malen brak. HAARLEMSCHE RECHTBANK. De diefstallen in de Haarlemmermeer Geruimen tijd ls de Haarlemmermeer onveilig gemaakt door verschillende die venbenden, die zich speciaal bezig melden met het stelen van fietsen of het mBrel"'u in scholen en kerken. Tot deze laatste ca tegorie behoorden ook de 30-jarige r. B. en de 26-jarige C. M. B. uit Haarlem mermeer, die o.m. „bezoeken" hadden„°j" bracht aan de consistoriekamers der neu. Herv. Gemeente te Abbenes en van een kerkgebouw te Hoofddorp en verder. nog aan eenige scholen. Belde verdach bekenden. De officier van Justitie eiscnie tegen leder 1 jaar gevangenisstraf. Diefstal. In het begin van het vorige Jaar stal de 22-jarige W. H. Z. uit Amsterdam, thans gedetineerd in het Huls van Bewaring Haarlem eenige kwartjes uit de Porie™°rl nale van A. v. M. te Aalsmeer. De d werd eenigen tijd later gearresteerd. was een onderzoek ingesteld naar zyn geestvermogens waarbij men tot de con clusie was gekomen, dat hij verminderd toe rekeningsvatbaar was. Een voorwaardelijk veroordeeling met toezicht achtte de osy- chlater het meest wenschelljk. De ver dachte voelde er echter weinig voor om onder toezicht te staan. De offleler v^Jr Justitie vond het niet wenschelljk, dat nu er met een lichte straf afkomt en elscnw 3 maanden gevangenisstraf.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6