"AKKERTJES" Ons Kort Verhaal Uitvoering der ziektewet moet worden gewijzigd LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 7 Maart 1939 De gast van kamer 213 Luchtaanvallen! Een rapport van werkgevers- en werknemers organisaties RADIO De zes centrale organisaties van werk gevers en werknemers, hebben zich met een gezamenlijken brief tot den minister van Sociale Zaken gewend, ten einde hem te verzoeken, op korten termijn een wijzi ging van de Ziektewet te willen bevorde ren voor wat betreft de uitvoeringsorgani satie van deze wet. De richtlijnen voor de door deze cen- tralen wenschelljk geachte wijzigingen zijn neergelegd in een rapport, dat thans is ge publiceerd en dat uitvoerig werd behandeld en accoord bevonden door de daarvoor in aanmerking komende instanties van de centrale organisaties. De commissie, die het verkregen accoord ad hoe opstelde, was samengesteld als volgt: Mr. B. C. Slotemaker, Verbond van Ned. Werkgevers: mr. dr. E. J. E. M. H. Jaspar, Alg. Kath. Werkgeversvereen.; mr. A. Hoe- kema, Chr. Werkgeversverbond; F. S. Noordhoff, Ned. Verbond van Vakverceni- glngen; A, C. de Bruyn, E K, Werklieden verbond in Nederland: A. Stapelkamp, Chr. Nationaal Vakverbond in Nederland. Te veel bedrijfsvereenigingen-, onderlinge concurrentie. Aan de inleiding ontleenen wij, dat in de kringen van de georganiseerde werkgevers en arbeidersbeweging reeds geruimen tijd de overtuiging was gevestigd, dat bij de uitvoering van de Ziektewet, voor zoover deze geschiedt door particuliere uitvoe ringsorganen (bedrijfsvereenigingen». zich niet voldoende heeft verwezenlijkt de be doeling van den wetgever om de wetsult- voering zooveel mogelijk te laten geschie den door belanghebbenden zelf (werkge vers en werknemers) in georganiseerd ver band. In de practijk hebben zich nl. be drijfsvereenigingen gevormd, waarbij de or ganisatorische samenhang zoowel met de vakbonden van werkgevers en arbeiders in bepaalde bedrijfstakken als met de centrale organisaties van werkgevers en arbeiders zooal aanwezig, dan toch onvoldoende sterk was om nadeelige gevolgen te voorkomen van soms zeer scherpe onderlinge concur rentie. waardoor niet alleen de goede ver standhouding en samenwerking tusschen bedrijfsvereenigingen werden geschaad, doch ook een sociale en doeltreffende wetsuitvoering in het gedrang dreigde te komen. Het rapport bepleit in dit verband mede beperking van het aantal bedrijfsvereeni gingen. Er zijn er op het oogenbllk 55, het geen naar de meening van de centralen meer is dan de bestaande organisatorische verhoudingen rechtvaardigen. De commissie acht het gewenscht, dat een bedrijfsvereeniging eerst dan erkenning als uitvoeringsorgaan van de Ziektewet kan verkrijgen, wanneer onomstootelijk vaststaat, dat zij inder daad is voortgekomen uit een zoodanig organisatorisch verband, dat haar zelf standig bestaan als deel van het ge organiseerde bedrijfsleven gerechtvaar digd is te achten. Te dien einde adviseert het rapport tot de instelling van een commissie uit de centrale organisaties, die in on derling overleg den minister adviseert over de vraag, of en zoo ja in hoeverre, loopende erkenningen voortzetting, aanvulling dan wel wijziging behoeven. Het rapport verwacht, dat deze adviezen met eenstemmigheid zullen kunnen wor den uitgebracht en zoo niet, dan kan in een minderheidsnota aan den minister van afwijkende meeningen kennis worden ge geven Dit met de bedoeling, den minister zoo volledig mogelijk in te lichten omtrent bestaande stroomingen. Uit het rapport zal dan naar de meening van de commissie voorts moeten blijken, dat ten minste twee centrale organisaties van werkgevers en ten minste twee centrale organisaties van werknemers het gewenscht achten een be paalde bedrijfsvereeniging in het leven te roepen dan wel te laten voortbestaan. Wettelijk ware, naar de meening van de commissie, deze versterking van den in vloed der centrale organisaties op den gang van zaken ten deze het best vast te leggen door in de Ziektewet te bepalen, dat voor het bestaan c.q. voortbestaan van een bedrijfsvereeniging wordt geëischt. dat het hiervoor bedoelde overleg heeft plaats gehad en dat ten minste twee centrale or ganisaties van werkgevers en ten minste twee centrale organisaties van werknemers een daartoe strekkend verzoek tot den mi nister van Sociale Zaken hebben gericht, dan wel een zoodanig verzoek hebben goed gekeurd. In verband met bestaande organisato rische verhoudingen, zal nader overleg worden gepleegd ook met de mlddenstands- centralen en de centrale landbouworga nisaties. Voorgesteld wordt, een overgangstijd van drie jaar aan te nemen, waarna slechts be drijfsvereenigingen toegelaten zouden mo gen worden, resp. blijven, die voldoen aan bovenstaanden eisch. Daarnaast wordt aanbevolen den clsch te stellen, dat in de besturen van aleemee- ne .bedrijfsvereenigingen de centrale orga nisaties van werkgevers en arbeiders elk ten minste één vertegenwoordiger moeten kunnen aanwijzen. De commissie vertrouwt, dat door den voorgestelden maatregel de nadeelige ge volgen van een al te scherpe onderilnge concurrentie zullen worden ondervangen, zooals de practijk trouwens reeds thans heeft uitgewezen daar. waar deze weder- zijdsche vertegenwoordigingen reeds be stonden. Federatie van Bedrijfsvereenigingen De positie van de Federatie van Bedrijfs vereenigingen. die op het oogenbllk op een basis van louter vrijwilligheid berust, wil de commissie versterken en een wettelijken grondslag geven. Te dien einde adviseert zij bij wetswijziging te bepalen, dat daar is een Federatie van Bedrijfsvereenigin gen. voortgekomen uit samenwerking tus schen centralen van werkgevers en arbei ders op de wijze, door deze centralen te bepalen, waarvan alle erkende bedrijfsver eenigingen lid moeten zijn en waaraan door de Overheid advies zal worden gevraagd omtrent alle zaken, de uitvoering van de Ziektewet betreffende, die naar de mee ning van den minister van Sociale Zaken daarvoor in aanmerking komen, doch ln leder geval ten aanzien van wettelijke maatregelen, samenhangende met de uit voering van de Ziektewet, zooals b.v. alge- meene maatregelen van bestuur, Ko ninklijke besluiten, mlnlsterieelc beschik kingen als anderzins. die een meer alge- meene strekking hebben. De commissie voegt daaraan toe, dat een dergelijke positie zich b.v. ook laat denken voor de Vereeniging van Raden van Arbeid. College van Toezicht Ook de positie van het College van Toe zicht verdient, naar de meening van de commissie wettelijke versterking. De com missie denkt hierbij aan de mogelijkheid, dat het college wettelijk bevoegd zou wor den verklaard intrekking van de erkenning van een bedrijfsvereeniging aan den mi nister te adviseeren voor het geval de des betreffende bedrijfsvereeniging bij herha ling blijk geeft zich niet te willen houden aan bepaalde aanwijzingen van het Col lege van Toezicht. Verder wordt aan de mogelijkheid ge dacht, dat het College van Toezicht ten aanzien van bepaalde in de wet te noemen onderwerpen aanschrijvingen zou richten aan bedrijfsvereenigingen, waaraan deze bedrijfsvereenigingen zich zullen moeten onderwerpen op straffe van intrekking van de erkenning door den minister van Sociale Zaken. In dit verband worden bv. ge noemd door het College van Toezicht te geven voorschriften met betrekking tot be paalde acquisitiemetoden. Vakbedrijfsvcreenigingen. Vooral ten aanzien van de vakbedrijfs- vereenlglngen acht de commissie het wen- schelijk onderlinge concurrentie uit te schakelen. De commissie gaat hierbij uit van de gedachte, dat uitvoering van de Ziektewet door een z.g. vakbedrijfsvereenl- ging haar wenschelijk voorkomt, omdat naar haar overtuiging de vertegenwoordi gers uit het betrokken vak wel de eerst- geroepenen zijn om een beslissing te ne men ten aanzien van vraagstukken, de uit voering van de Ziektewet betreffende, ten opzichte van degenen, die in den betrokken bedrijfstak hetzij als werkgever, hetzij als arbeider werkzaam zijn. Vertrouwd wordt, dat juist hier deskundigheid en onpartij digheid zeer goed kunnen samengaan. Dit vooropstellende, acht de commissie het wenschelijk, dat bij het toelaten van een vakbedrljfsvereeniglng erop wordt ge let dat de vakbedrljfsvereeniglng inder daad representatief is voor den betrokken bedrijfstak, overeenkomstig de daar be staande organisatorische verhoudingen. Zij zou dan wettelijk erkend moeten worden, als een z.g. verplichte vakbedrljfsvereeni glng, waaronder de commissie dan ver staat een zoodanige erkenning van de des betreffende bedrijfsvereeniging, dat de werkgevers in den desbetreffenden be drijfstak slechts de keuze zulen hebben zich aan te sluiten bit die vakbedrljfsver eeniglng O dan wel bij het daarvoor aan gewezen ambtelijke uitvoeringsorgaan (Raad van Arbeid» Voor het geval, dat er vakbedrijfsver- eeniglngen zijn, die nog niet tot voldoende ontwikkeling zijn gekomen om als ver plichte vakbedrljfsvereeniglng te worden erkend, kunnen zij ook ln denzelfden be drijfstak naast elkaar blijven bestaan, tot mm tl w tri m Mundi Victor 6 - 8 en 10 cent 577 QgJL wahxit gxicpf Als hij niet oppast, ja. Maar als hij dadelijk een "AKKERTJE" neemt en voor het naar bed gaan nog een, dan is hij morgen weer de oudel 13 «tuks 18 stuivers - t stuks 8 stuiver* Let op het AKKER-merk I 575 (Insez. Med.) dat voldoende samenwerking mocht zijn verkregen. Conclusie Hoewel, aldus de commissie, men hier uiteraard te doen heeft met een accoord, dat eenigermate onder den druk der om standigheden Is tot stand gekomen, mag toch verwacht wojden, dat dit rapport ter oplossing van de gerezen bezwaren aanwij zingen geeft, die, uit een algemeen oog punt bezien, zoowel in werkgevers- als in werknemerskringen bevrediging kunnen schenken en wel vooral, omdat aansluiting Is gezocht bij bestaande organisatorische verhoudingen, Uitdrukkelijk wordt in het voorwoord tot het rapport er op gewezen, dat het hier slechts betreft een accoord-ad hoe, een urgentieprogram dus ten aanzien van de wenschelijkheld om op korten termijn een wetswijziging tot stand te brengen met betrekking tot de uitvoeringsorganisatie van de Ziektewet. Ten aanzien van dit punt heeft de Algemeene Katholieke Werkgeversvereeni- ging van een afwijkende meening doen blijken die echter niet door de andere centralen werd gedeeld nl. het openen van de mogelijkheid van meer dan één verplichte vakbedrijfsvereeniglng per be drijfstak. door J. P. BALJÉ. In het gastenboek van Hotel Negresco te Nice stond voor kamer 213 nuchtertjes ver- vermeld: Jack O'Neill, detective, Londen. Niemand nam daar bijzonder veel notitie van, want in Hotel Negresco huisden tal van beroemdheden op velerlei gebied, en Jack O'Neill, de detective, die in Engeland naam had gemaakt, was aan de Rivièra. waar zoovele grootheden vertoefden, een vrijwel onbekend mannetje. Geen bewon deraars of autogrammenjagers omzwerm den hem. Waarom zou men zich om Jack O'Neill bekommeren, als er zooveel edeler wild als Mariene Dietrich, Greta Garbo. Mistinguett, Claudette Colbert of Maurice Chevalier in de buurt was? Toch was er een man ln Hotel Negresco, die zich in hooge mate voor den gast van kamer 213 interesseerde. Het was deze man, die toen de bewoner van kamer 213 rustig vari zijn after-dinner zat te genieten, haas tig door de hotelgang sloop, snel de deur van No. 213 opende en deze even snel weer sloot. In zijn hand was een parabellum en de loop daarvan was met wiskundige zeker heid op het voorhoofd van den rooker ge richt. Doodkalm bleef deze zitten. Hij had wel eens meer voor heete vuren gestaan en onder moeilijker omstandigheden zijn kalmte bewaard. Bedaard nam hij den man, die voor hem stond op. De insluiper was een bepaald ongunstig type, er was een louche blik in zijn oogen en de verwrongen mond duidde op wreedheid en hartstocht. De man deed enkele stappen verder de kamer in, nam een stoel en ging vlak te genover Jack O'Neill zitten. Niet bepaald vriendelijk keek hij hem aan, toen hij de stilte verbrak en op den man af vroeg: „Ken jij Jimmy Slogan nog?" Er kwam een denkrimpeltje in het voor hoofd van den speurder. Dan schudde deze het hoofd. „Sorry!" zei hij, „heb niet het genoegen". De indringer grijnsde. „Het genoegen Is heelemaal aan mijn kant, meneer de speur der, heelemaal aan mijn kant1 Om het Juister te zeggen: ik ben verrukt, jou hier aan te treffen. Tja, het is alweer een jaar tje of vier geleden, dat we elkaar ontmoet ten. en toen was al het genoegen aan jouw zijde. Ik zal in die vier jaartjes wel een tikje veranderd ziin, want je draalde me toen de „lik" ln. Voor vijftien lange jaren. Drieënhalf ja:"- heb ik daarvan gezeten.cn dat gaat een mensch niet ln zijn kouwe kleeren zitten. Toen kon ik ontsnappen. En ik heb gezworen, dat ik met mijn braven vriend Jackie zou afrekenen. Je kan dus begrijpen, mijn goeie man, hoe verheugd ik was. Jouw naam ln het hotelreglster aan te treffen!" Er was een boosaardig licht in 's mans oogen en de parabellum zag er dreigend uit, Maar op Jack O'Neill scheen dit niet veel Indruk te maken. Hij keek bepaald ge amuseerd, toen hij vroeg: „En wat ben je nu wel van plan te doen, Jimmy Slogan?" Een grimmig lachje kwam om den mond van den ontsnapten gevangene. „De para bellum maakt te veel leven en is alleen goed ln geval van nood. Maar ik heb een keu rig werkend spuitje bij me. Eén prikje, en je gaat al droomend naar het land, waar je nooit van terugkeert, beste Jack". „Een leuk idee. Maardaar kan niets van komen, Jimmy, old chap!" Jimmy Slogan stiet een onaangenaam lachje uit. „Zou je denken van niet?" vroeg hij spottend. „Wel, dan ken Je Jlmmy Slo gan niet". „En jij kent blijkbaar Jack O'Neill ver bazend slecht, want anders zou je mij daar niet voor houden. Jlmmy. Ik had nu een maal een naam noodig. en daarom vond lk het niet onaaTdig. om dien van mijn aartsvijand Jack O'Neill te gebruiken. Want om me onder mijn eigen naam: Duke Pat terson, in te Schrijven, dat leek me wel wat gewaagd, vind je ook niet?" Er was verbazing en ontsteltenis op het gezicht van den indringer te lezen. Duke Patterson, de beruchte Amerikaansche gangster, die ook in Engeland een paar moorden op zijn kerfstok had, zou hier te genover hem zitten. Ongeloofelijk. Nijdig schudde hij het hoofd. „Daar vlieg ik niet in, Jack! Ik weet, dat Je van gedaante kan verwisselen als een kameleon van kleur, en ik geef toe, dat je er vandaag anders uitziet, dan vier jaar terug. Maar dat je Duke Patterson zou zijn.wel, dat is een beetje te onnoozel. Ik ken je trucs, en nu je in doodsangst zit, en iedere minuut je laatste kan zijn, probeer Je het hiermee eens. Nee, Jack O'Neill, om Jimmy Slogan te nemen, daar voor ben je toch nog niet glad genoeg. Die vliegt daar niet in!" Doodkalm bleef de ander zitten en het vroolijke lachje verdween niet van zijn ge zicht. „Je bevalt me collega", zei hij, „je lijkt me een vent uit één stuk. Ik doe je een voorstel. Ik wil hier ln Europa samen werken met een „clever boy", en jij lijkt me een geschikte knaap. Wat is Je ant woord?" Jlmmy Slogan bleef roerloos zitten. Zijn revolver week geen millimeter van het voorhoofd van den ander af „Ik geloof je niet", hield hij vol, maar er was al minder overtuiging in zijn stem. „Als jij Jack O'Neill niet zou zijn. waar om kwam je dan op het idiote idee. Je voor hem uit te geven? Dat is toch buitenge woon gevaarlijk!" Duke Patterson, alias Jack O'Neill, glim lachte superieur. „Ik zei je al, dat lk het i een grappig idee vond, en lk houd van ge vaar Bovendien, niemand kent hier dien speurder". Slogan keek besluiteloos. „Geef me een bewijs;- dat Je Duke Pat terson bent. en ik ben je man!" Duke Patterson scheen een beetje zijn geduld te verliezen. HIJ uitte een verwen- sching. „Wel, je zal je bewijs hebben, Jimmy Slogan. Maar daarna is er geen alternaties Je werkt met me mee, ofEr was iets loerende in zijn oogen. „Luister. In de kran ten zal je gelezen hebben van de Piccadil- ly-moordzaak. Daarvoor werd ik gearres teerd, maar ze moesten me loslaten we gens gebrek aan bewijs. Ik heb dat zaakje opgeknapt en in gindschen koffer hij duidde de richting aan met zijn hoofd zitten de gestolen spulletjes". Met een sceptisch gezicht bleef Jlmmy Slogan zijn „collega" aanzien. „Je treft het slecht, dat ik daar toeval lig heel wat van afweet Duke Patterson werd gearresteerd en vrijgelaten wegens gebrek aan bewijs. Maarde vingeraf drukken, die gevonden zijn, waren beslist niet van Duke Patterson. Dat stond ook in de kranten. Als jij dien inbraak gepleegd hebt en Duke Patterson bent, hoe rijm je dat dan met elkaar?" Duke Patterson lachte triomfantelijk. „Prachtig vakwerk, niet? Was het geen schitterend bewijs van onschuld? Ja, Duke Patterson Is van alle markten thuis. Hier hij gooide Jlmmy Slogan een sleutel toe open dien koffer. Daarin zal ie een stel handschoenen vinden. De vingers daar van zijn positief niet van echt mensche- lijke vingers to onderscheiden. Een afdruk daarvan vertoont een heel ander beeld, dan een afdruk van mijn eigen vingers! Nooit van gehoord hè, handschoenen van dat maaksel? Eigen uitvinding, Jongen!" Zonder Duke Patterson uit het oog te verliezen en hem steeds onder schot hou dend. opende Jlmmy 61ogan den koffer. Op aanwijzing van den ander vond hij de handschoenen. „Een schitterend werk!" uitte hij zijn be wondering. „Ik ben overtuigd, Jij moet Duke Patterson zijn! Hier is mijn hand. kerel!" Gevleid lachend drukte Patterson de hand van Jlmmy Slogan. Maar op het zelfde moment uitte hij een lichten kreet van pijn. „Verduiveld, wat doe je kerel?" riep hij. „O. dat beteekent niets, Duke. Een klein prikje van mijn ringspuitje. Over een halve minuut zal Je in een heerlijken, die pen slaap vallen Het duurt maar vieren twintig uurtjes. Net lang genoeg, om je naar good old England te brengen, waar Scotland Yard met ongeduld op je wacht". Met een schreeuw van woede wilde Duke Patterson opspringen om zich op den ander te werpen. Maar het slaapmiddel verlamde al zijn spieren en hij viel terug ln zijn stoel. „Verrader!" kreunde hij, „Laffe verrader Wie ben jij dan?" „Ik?", grijnsde zijn tegenstander, „wel ik ben toevallig Jack O'Neill, die jou van Engeland uit gevolgd was. We hadden nog een klein bewijsje noodig. en dat was je zoo vriendelijk, mij te verschaffen. Dank je wel, Duke, ouwe jongen!" (Auteursrecht voorbehouden) (Nadruk verboden). VOOR WOENSDAG 8 MAART. Hilversum I, 1875 en 301,5 M. VARA-Ult- zendlng 10.0010,20 v.m. VPRO li 0{V 11,30 en 6,30—7.00 RVU 7.30—8,00 VPRO - 8,00 Orgelspel. (Om 8,16 Berichten) 8,30 Gra- mofoonmuzlek 9,30 Keukenpraatje iooo Morgenwijding 10.20 Uitzending voor Arbei ders in de continubedrijven 11,00 Causerie „Wat ls rheumatiek?" 11,30 Gramofoonmu- ziek 11,40 Voor de werkloozen 12,00 Gra- mofoonmuzlek. (Oin 12,15 Berichten) 1230 VARA-Orkest 1.15—1.45 Esmeralda en soliste 2 00 Voor de vrouwen 3.15 Voor de kin deren 5,30 Gramofoonmuziék 6.00 De Ramblers 6,28 Berichten 6,30 Lezing „Traditie en Idealen" 7,00 VARA-Kalender 7,05 Felicitaties 7,10 Vocaal concert 7.30 Bijbelvertellingen 8,00 Herhaling SOS- Berlchten 8,03 Berichten ANP en VARA- Vai-la 8,20 Amsterdamsche Metaalbewerkers- Harmonie „Kunst en Strijd", „De Stem des Volks", „De Jonge Stem" en solist 9,20 Toe spraak ..Hulpverleening aan de burgerbevolking van China" 9,27 VARA-Orkest en soliste 10.00 Ber. ANP 10,00 Communlty-slngsmg (opn 10,30 Viool en piano 11,00 Orgelspel 11,30 „Fantasia" 11,5612,00 Gramofoon muziék. Hilversum II, 415,5 M. NCRV-Uitzending - 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00 Schriftlezing, meditatie 8,15 Berich ten, gramofoonmuziék (9.30—9,45 Geluk- wenschen) 10,30 Morgendienst 11,00 Gra mofoonmuziék 11,15 Zang met pianobegelei ding en gramofoonmuziék 12,00 Berichten 12,15 Gramofoonmuziék 12,30 Orgelspel I.30 Sttchts Salonorkest en gramofoonmuziék 4.00 Gramofoonmuziék 4,45 Gelukwenechen 5,00 Voor de kinderen 5,45 Gramofoon muziék 6,00 Uitzending voor land- en tuin. bouw 6,20 Gramofoonmuziék. berichten 6.30 Taalles en causerie over het Blnnenaanva- ringsreglement 7.00 Berichten 7,15 Muzi kale causerie 7,45 Causerie over leerbewer- klng 6.00 Berichten ANP. herhaling SOS- Berlchten 8,15 Uitzending vanwege het Nederlandsch Jongelingsverbond 9.45 De Eemlanders 10.00 Berichten ANP. actueel halfuur 10,30 Vervolg concert 10,45 Gym nastiekles 11,00 Vervolg concert 1150— 12.00 Schriftlezing. Droltwlch 1500 M. 11.25—11,50 Vioolvoor dracht 12.10 Orgelspel 12.35 Dansmuziek 12.50 Planoduetten 1,20 Dansmuziek (gr.pl.) 2.00—2.20 Declamatie 3,10 Gramo foonmuziék 3,20 Het BBC-Northern-Ireland orkest en James Moody's dansorkest 4,00 Zang b(j de plano 4.205,10 Vesper 5.20 Gramofoonmuziék 5.40 Geraldo en zijn orkest en solisten 6,20 Berichten 6.40 Causerie over het Ministerie van Landbouw en Vlsscheru 6,55 Planovoordracht 7,20 Rav Ventura et ses Collégiens 8.05 Actueele uitzending 8,35 Het BBC-Vrouwenkoor en het BBC-Sym- phonie-orkest (9,25—9.45 Oerichten) 10.40 Het Leslie Bridgewater kwintet 11,20 Fran- sche causerie „La satire d'Anatole France" II.35 Joe Loss en zijn Band 11.50—12,21) Swlng-muziek (gr.pl.), met toelichting. Radio Paria 1648 M. 9,00 en 10,00 Gramo foonmuziék 11,20 Het Locatelli-orkest 12.30 Zang 1,05 Het Cassard-orkest 2.35 Zang 2,50 en 3,30 Gramofoonmuziék 3,35 Planovoordracht 3.50 Zang 4.05 Gramo foonmuziék 6.05 Vioolvoordracht 5.25 Het Olardlno-orkest 7.20 Zang inet toelichting 7,50 Planovoordracht 8,35 Vioolvoordracht 8,50 Zang 9,20 Variété 10,50 en 11,20 Gramofoonmuziék, Keulen 456 M. 6.50 Het Rheln-Mainlsehe Landesorkest 7,60 Gramofoonmuziék 11,20 Studenten-orkest 12,35 Omroepklelnorkest en solisten 1,30 Populair concert 2,40 Gramo foonmuziék 3.20 Omroepklelnorkest 5,60 Vocaal en Instrumentaal concert 6,35 Win terhulpprogramma 7,30 Vroolljk programma 8.30 Het Kastert-kwlntet en solisten 9.35 Gramofoonmuziék 9.5011.20 Omroep-Amu- sementsorkest, solisten en accordeonduo. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12,20 Gra mofoonmuziék 12,50 en 1,30 Omr oeporkest 1,50—2.20 Gramofoonmuziék 5.20 Het Hollan- court-kwartet 6.50 en 7,20 Gramofoonmuziék 8.20 en 9.20 Omroepsymphonle-orkest m.m.v. solisten 10.30 Folkloristisch programma 10.5011.20 Gramofoonmuziék 484 M.: 12.20 Omroepdansorkest 12,50 Gramofoonmuziék 1,30 Ver-volg dansmuziek 1,50—2.20 en 5,20 Gramofoonmuziék 5,35 Het van Heckekwar- tet en solist 6,35 Orgelconcert 7,05 Zang 7,35 en 8.20 Gramofoonmuziék 8,35 Zie Droltwlch (9,26—9,45 Gramofoonmuziék) 10,5011,20 Omroepdansorkest. Deutschlandsender 1571 M. 730 Het .Quar tette dl Roma" 8.20 Hoorberichten 9.20 Berichten 9,50 Hoorn en piano 10,05 Be- richten 10,30—11,20 Zie Keulen om 9,60. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DB R.O.V. RADIO-CENTRA!JE. Voor Woensdag 8 Maart. Ie Programma: lederen dag van 8—24 uur A.V.R.O., VAR.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uur K.R.O.. N.CR.V. enz. 3e programma: 8.00 Keulen 9.20 Radio PTT. N. of dlv. 10.00 Parijs Radio 10.40 Radio PTT. N. of dlv. 11.20 Keulen 12.20 Brussel VI. 2.20 R. Danmark of dlv. 2.40 Radio PTT. N. of dlv. 3.20 Keulen 4.20 Radio PTT. N. of dlv. 4.45 London Reg 530 Brussel Fr. 6.20 diversen 6.35 Keulen 7.20 Brussel Fr. 7.50 Praag of dlv. 8.20 Brussel Fr. 8.30 Keulen 10.20 Brussel VI. 11.20 R. Danmark of dlv. 4e programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Gra mofoonmuziék o.r.d. of dlv 10.35 London Reg. 12.10 Droltwlch 2J0 London Reg. 3.20 Droltwlch 6.35 Brussel Fr. 6.55 Droit- wlch 8.10 London Reg. 8 35 Droltwlch. WUzIgingen voorbehouden. Beschermt U legen de gevolgen van Bescherming daartegen is alleen mogelijk als ieder zelf daadwer kelijk meehelpt. Nadere inlichtingen verstrekt de secretaris van de afd. Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, dé heer D. C. Kok Rapenburg 9, Leiden. Hier is liet antivoord! 1. Hij geeft de plaats aan waar vroeger de terechtstellingen plaats vonden. 2. Een voorloopig verslag gaat uit van een der belde Kamers van de Stated Generaal en bevat op- of aanmerkingen over een wetsvoorstel terwijl de Mi nister in zijn Memorie van Antwoord- zooals het woord reeds zegt ant-woo™ geeft. 3. Unie van Socialistische Sovjet Repu blieken. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10