BUITENLAND Zaterdag 4 Maart 1939 De strijd in het Verre Oosten VISSCHERIJ-BERICHTEN IHD'fH DAGBIAD - Eerste Blad Algemeene Toestand Allerlei Gandhi's hongerstaking Soudan's pogingen mislukt Laatste Berichten Stadsnieuws Binnenland Nieuwe regeeringssteun voor den Tuinbouw De brand bij N.V.van Wijk en Catz te Haarlemmermeer Buitenland SPORT BEURSOVERZICHT MARKT Nauwelijks heeft de nieuwe Paus zijn eerste rede gehouden gisteren door ons kort vermeid of reeds vliegt de ners elkaar in de haren ieder voor zich uit de woorden willend afleiden, dat het voor dit en tegen dat land is gericht! Zoo zal het voorlooplg nog wel doorgaan Intusschen Is thans de Roemeensche minister Gafenou te Warschau on bezoek, terwijl Goering met zijn vrouw per trein naar Italië is vertrokken, waar hij zijn vacantie zal doorbrengen. Het verluidt, dat zij drie weken te San Remo zullen ver toeven. Hoewel zijn bezoek aan Italië van par ticulieren aard zal zijn, zal hij toch ge legenheid hebben zijn Itallaansehe vrien den. Mussolini inbegrepen, te ontmoeten. Aangezien hij niet. zoo goed in orde is. aldus Keuter, wil hij tijdens zijn afwezig heid niet gestoord worden over aangelegen heden zijn verschillende departementen betreffende. De Berlijnsche correspondent van de .Daily Telegraph" verneemt dat, naar men verwacht, dr. Schacht in de naaste toekomst weer voor het voetlicht zal treden. Onlangs heeft hij belangrijke economi sche besprekingen gevoerd met vooraan staande fabrikanten en exporteurs, ter inleiding van een reeks reizen naar het buitenland, speciaal naar den balkan en Roemenië, teneinde de aldaa- reeds ge opende onderhandelingen te voltooien voor den aankoop van groote hoeveelheden petroleum. In industrieele kringen spreekt men van een nieuw plan van Schacht, dat het vier jarenplan volledig zou moeten vervangen, en voornamelijk betrekking zou hebben op de reorganisatie en regeling van den ln- en uitvoerhandel. De Engelsche koning heelt de benoeming bekrachtigd van sir Maurice Drummond Peterson tot ambassadeur in Spanje. Peterson, die thans gezant in Irak is, was in 1929 secretaris van de ambassade te Madrid; in 1930 en 1931 trad hij op als zaakgelastigde te Madrid. In den „Voelkisohe Beobaohter" behan delt Goebbels het Spaansche vraagstuk, waarbij hij heftige aanvallen doet op de democratische mogendheden De minister van propaganda verheelt niet zijn ontstem ming over den ..plotselingen omzwaai" van Parijs en Londen, voor wie Franco, die tot dusver als rebel werd beschouwd, „plot seling een bekwaam staatsman en een op merkelijk strateeg" ls geworden. Goebbels beschuldigt de democratieën ervan, mede te hebben geholpen aan de vernietiging van Spanje en „zioh thans voor den wederop bouw ervan te willen laten betalen". Nogmaals wordt een tegenspraak gege ven van het zenden van Duitsche troepen naar Li/bye. De raad van volkscommissarissen der sovjet-unie heeft besloten haar vertegen woordiger uit de niet-inmengingscommis- sie te Londen terug te roepen, met het oog op het feit. dat de niet-inmengingscom- mjssie sedert lang heeft opgehouden te functionneeren en haar bestaan doelloos ls geworden. TSJECHO-SLOWAKIJE. De federale sjaat bedreigd Tsjecho-Slawakije ziet zich tegenover een crisis geplaatst, welke van invloed zou kun nen zijn op zijn bestaan als federale staat. Dit ten gevolge van mislukking der onder handelingen tusschen de regeering te Praag en de Slowaaksche ministers. Volgens bevoegde kringen heeft Beran. de federale premier, geweigerd bepaalde Slowaaksche cisohen verder in overweging te nemen totdat de Slowaaksche ministers definitieve verzekering zullen hebben ge geven ten aanzien van de wijze waarop zij zich een toekomstige samenwerking der Slowaken in den federalen staat voor oogen stellen. ENGELAND. De Palcstijnsche kwestie. De briefwisseling tusschen sjerif Hoessein van Mecca en sir Henry Mc Mahon, die in 1915 Britsch oommissaris te Cairo is ge weest, welke correspondentie leidde tot een opstand der Arabieren tegen het Otto- maansche rijk, ls gepubliceerd ln den vorm van een witboek. Op deze correspondentie hebben de Pa- lestijnsche Arabieren steeds hun aanspra ken op onafhankelijkheid gebaseerd. Het desbetreffende schrijven van Mc Ma- han aan Hoessein ls gedateerd 24 October 1915. Er wordt in verklaard, dat Groot- Brittannlë bereid is de onafhankelijkheid van Arabië te erkennen, doch dat de dis tricten Mersina. Alexandrette en deelen van het vooroorlogsche Syrië, liggende ten Westen van de districten Damascus, Horns. Hame en Aleppo, waarvan niet kon worden gezegd, dat zij zuiver Arabisch waren, zou den worden uitgesloten. De officieele Britsche opvatting is ge weest, dat geheel Palestina ten Westen van den Jordaan was buitengesloten, doch de 'Arabische opvatting is geweest, dat de toe zegging het zuidelijk deel van het oude vilayet, van Beiroet en de toenmaals onaf hankelijke sandjafles van Acre. Baloa en Je- wzalem niet uitsluit. Over deze tegenstrijdige opvattingen geeft de briefwisseling geen opheldering. De congresministers hebben stappen ondernomen, in de hoop. Gandhi van zijn voedselweigering te kunnen afbrengen. Zij hebben een telegram aan de onderkoning gezonden, waarin zij dringend verzoeken, hisschenbeide te komen in het geschil tus- schen Gandhi en den regeerder van Rajkot. Volgens de medici is het weerstandsver mogen van Gandhi op het oogenblik zeer gering. POLEN. Be studenten-kwestie op hel doodc punt. Oe besprekingen tot liquidatie van de >dti-Poolsche incidenten te Danzlg en de oo -Duitsche betoogingen ln Polen worden Wans gevoerd door Polen en Danzig, daar Duitsche regeering heeft verklaard ge noegen te nemen met de verontschuldigin- Bhi der Poolsche regeering intusschen zijn de onderhandelingen te yanzig reeds op het doode punt gekomen. autoriteiten van Danzig staan op het •andpunt, dat zij geen verantwoordelijk- "«d dragen voor het aanplakbiljet met de Poten" ,,geen voor honden en Bd senaat der stad heeft den Poolschen ™wmlssaris-generaal gevraagd, namens ajn regeering de door de Poolsche studen - 'n aangenomen resolutie te desavoueeren. w deze resolutie werd gesproken over „na- .'W-A'-socialistische terreur in de vrije iju' p°olsche rechten op de Weichsei- «iL .1Ult het Westen gekomen vijanden en "drang nach Osten". tm Poo',sche zijde is voorgesteld, dat een nengde Commissie voor de regel van Üdschll zal worden benoemd. BELGIË. Soudan heeft zijn pogingen tot het heven" Tai1 Cen nieuwe reBoering opge- Gistermiddag had Soudan op het depar tement van buitenlandsehe zaken een zeer kort onderhoud met de voorzitters der libe rale Senaats- en Kamerfracties. Henricot en Max Daarna heeft hij tegenover de pers ae volgende verklaring afgelegd: „Ik heb den koning verzocht mij te ontheffen van de opdracht, waarmede hij mij wel beeft willen vereeren. De koning heeft daarin toegestemd. Ik heb den koning gezegd, dat ik meen de mijn plicht gedaan te hebben, dat ik geen kans heb gezien het beter te doen en dat ik. door mijn pogingen voort te zetten, het land niet gediend zou hebben. Ik weet thans niet, wat er verder gaat gebeuren. De heer Max is op het paleis ontboden". Soudan had inzake Martens voorgesteld een oommissie van leden der rechterlijke macht samen te stellen onder leiding van Gesche, procureur-generaal van het Hof van Beroep. Deze commissie zou worden belast met een bestudeering van het dossier van 17 April 1920. waarbij Martens bij verstek werd veroordeeld. En voorts een onderzoek in stellen naar alle feiten, welke aan Martens worden toegeschreven, welke feiten zich in de jaren 19141918 zouden hebben voor gedaan. Op grond daarvan zou de commissie zich met „ja" of „neen" moeten uitspreken over de vraag of Martens dingen zou hebben gedaan, welke hem onwaardig zouden doen zijn voor de functie van lid van de Ko ninklijke Vlaamsohe Academie voor genees- kundp Het besluit zou niet worden gemotiveerd. Na een diepgaande bespreking heeft de overgroote meerderheid der liberalen de onmogelijkheid erkend deze formule te onderschrijven. Max heeft geweigerd als kabinets formateur op te treden. Wie zal nu volgen? NOORWEGEN. Vol ken bone's pact gescheiden van vredesverdragen. Het Storting heeft eenstemmig een voor stel aangenomen om het Volkenbondspact te scheiden van de vredesverdragen. Koht, de minister van buitenlandsehe zaken, verklaarde daarbij: Noorwegen heeft altijd gewild, dat de Volkenbond de samen werking verzekerde van alle volkeren der wereld, en niet. dat de bond een Instru ment zou worden tot handhaving van den status quo. Als een element der verzoening tusschen de landen kan deze maatregel later gevolgen hebben. FRANKRIJK. Tegen afstand van Kameroen en Togo. In een gisteravond door het comité ter bescherming der belangen van Kameroen belegde vergadering, waar 500 personen aanwezig waren, hebben verschillende sprekers, waaronder Moutet, de oud-minis ter van koloniën, zich met klem verzet tegen elke poging om Kameroen en Togo aan Duitschland af te staan. De aanwezige vertegenwoordigers van deze beide gebiedsdeelen uitten den wensch om tot aan hun politieke mondigheid onder het mandaat van Frankrijk te blijven Brief van socialistische Kamerfractie aan Daladicr. De socialistische Kamerfractie heeft een brief aan Daiadier gezonden, waarin zij de aandacht van den premier vestigt op een aantal punten, welke op de Spaansche kwestie betrekking hebben. Zij wijst o.a. op de onmogelijkheid, het goud van de bank van Spanje uit te leveren aan de regeering te Burgos, terwijl de Fransche bank gewei gerd heeft, het terug te geven aan den sta- tutalren gouverneur, toen de republiketn- sche regeering nog wettig en erkend was. Zij verklaart voorts, dat het door het republikeinsche leger meegebrachte mate riaal ln Frankrijk moet blijven. Frankrijk kan namelijk aanspraak maken op vergoe ding van de schade, welke door den burger oorlog ln Spanje ls toegebracht aan Fran sche eigendommen en op vergoeding van de bedragen, die het onderhoud van de vluchtelingen kost. De fraotie heeft eveneens een brief ge zonden betreffende de eventueele bijeen roeping van een internationale conferentie. VEREENIGDE STATEN. Roosevelt gaat praten met de vakorganisaties. Teneinde een nieuwe poging te onderne men om het drie jaar oude geschil in de vakorganisatie bij te leggen, zal president Roosevelt in het begin van de volgende week een bespreking hebben met zes verte genwoordigers van de American Federation of Labor (de organisatie van William Green) en van de Congress of Industrial Organizations (de organisatie van John Lewis). Volgens een mededeeling van de minister van arbeid, miss Perkins, zal de eerste conferentie gehouden worden in het Witte Huis. waarschijnlijk Dinsdagmorgen. Zij zal aan deze conferentie deelnemen. Overeenkomst met Brazilië. Naar verluidt, is in beginsel overeenstem ming tot stand gekomen tusschen de Ver- eenigde Staten en Brazilië over een pro gram, dat behelst: 1. credieten ten bedrage van ongeveer 20 millioen dollar ter ont dooiing van de bevroren Amerikaansche exportsaldi; 2. bankcredieten voor export en import ter financiering van den Ameri- kaanschen export; 3. instelling van een centrale Braziliaansche bank, waarmede het Amerikaansche stabilisatiefonds zou samenwerken ter handhaving van de stabi liteit van den milreis. Japanneezen bezetten Haitsjau. Officieel wordt gemeld, dat de Japansche militaire en marine-strijdkrachten van morgen Haitsjau, het oostelijke eindpunt van den Loenghai-spoorweg bezet hebben. De Japansche troepen pogen lp het Noordoostelijke deel van de provincie Kiangsoe een stalen ring te leggen om 60.000 man Chineesehe troepen. Haitsjau is een bekend centrum der zoutproductie. Het visscherij-conflict. Van welingelichte Japansche zijde wordt medegedeeld dat tusschen Tokio en Mos kou eindelijk een compromis zou worden besproken met betrekking tot. de visscherij, in de Siberische wateren. Tokio zou bereid zijn enkele visscherijperceelen, waarvoor de Sovjetunie in verband met de strategische beteekenis de concessie weigert te verlen gen, prijs te geven. Daarentegen zou Moskou bereid zijn, er van af te zien, de Japansche pereeelen, die tot dusver niet onder een speciale regeling vielen, in veiling te brengen, terwijl het voorts zou overwegen aan de Japansche visschers een aantal nieuwe visscherij gron den ter beschikking te stellen, ter vervan ging van de teruggetrokken pereeelen. Van Italiaansche en Duitsche zijde zou krachtig invloed op Japan worden uitge oefend om deze regeling te aanvaarden. Volgens dezelfde welingelichte kringen is er alle kans. dat het compromis tegen het midden van deze maand tot stand komt en zou kort daarna de totstandko ming te verwachten zijn van een drie voudig aceoord tot versterking van het anti-Kominternpact. Bij een grensincident in Mandsjoekwo zouden elf Russen zijn gedood. De bazaar, welke ten bate van de Chr. Wijkvereeniging „Staalwijk" gehouden Ls. heeft de mooie som van f. 1453 opgebracht. Van dit bedrag moet nog een klein gedeel te voor gemaakte onkosten worden afge trokken. Meai deelt ons van bevoegde zijde mede, dat binnen zeer korten tijd nog een steunuitkeering aan den tuinbouw kan worden verwacht. Door allerlei omstandigheden is de financieele toe stand waarin de tuinders zijn komen te verkeeren, slecht. Voorts zijn van verscheidene producten de ter veiling aangevoerde hoeveelheden zeer gering, of zuilen deze door de vorst gering zijn. De tot op heden uitgekeerde steun- toeslagen hebben voor de telers dezer producten geen voldoende verlichting kunnen brengen. In de te verwachten steunuitkeering zal met deze moeilijk heden in den tuinbouw rekening wor- len gehouden en zal getracht worden een zoo juist mogelijke verdeeling van ie nog beschikbaar gestelde steungel- ien, als regel te berekenen op den grondslag van de meer normale aan roeren van het vorig jaar, over den geheeleu tuinbouw te bereiken. SCHADE VIER TON. Naar wij van den directeur van de N.V. van WijkCatz' zaadhandel aan den Cruquisdijk te Haarlemmermeer, waar gisteren zooals gemeld opslag plaatsen, woning en kantoor door brand zijn verwoest, vernemen, bedraagt na ruwe schatting de schade aan bedrijf en machines toegebracht een ton, ter wijl aan goederen voor circa drie ton werd vernield. LIJK GEVONDEN BIJ ONBEWAAKTEN OVERWEG. In een afgelegen gedeelte van de ge meente Eindhoven ontdekten vanmorgen enkele voorbijgangers, dat bij den onbe- waakten overweg, in de z.g Hofkestraat, langs de spoorlijn Eindhoven-Venlo het lijk lag van een man. Zij waarschuwden de politie. Het bleek, dat hier een naar schatting 30-jarige onbe kende door den trein gegrepen en op slag gedood moet zijn. Zijn fiets lag vlak bij hem op het smalle rijwielpad, dat langs de spoorlijn loopt, en dat alleen voor spoor wegpersoneel toegankelijk is. Het lijk is ln beslag genomen. DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN. Gisteravond te ongeveer zes uur werd het vijfjarig zoontje van den heer K. te Deurne toen het plotseling den weg overstak, door een vrachtauto uit Milheeze gegrepen. Met een zware hersenschudding werd het knaapje opgenomen. Hedenmorgen is het aan de bekomen verwondingen overleden. DE SIEGFRIED-LINIE. Dr. Todt. die de leiding heeft bij den bouw van de Duitsche fortenlinie aan de Westgrens heeft een aantal cijfers mede gedeeld, welke betrekking hebben op de fortenllnie aldaar. Aan deze fortenlinie hebben ongeveer een half millioen man gewerkt, van de 9 000 betonmolens van de Duitsche bouwindustrie. waren 3.000 aan het werk voor de verster kingen. 1.500.000 ton cement werd gebruikt en 300.000 kubieke meter timmerhout. De for ten en kasematten bieden ruimte voor 300.000 man De eerste linie was gereed in begin Juni van het vorig jaar en eind September was het werk zoover gereed, dat de kanonnen van de overzijde der grens slechts een derde van de versterkingen hadden kunnen vernielen. De wedloop tusschen geschut en versterkingen was toen dus gewonnen. LAGÜARDIA TEGEN DE DICTATORS. In een protestvergadering tegen de actie van den „German-American Bund" heeft de burgemeester v. N.-York, Laguardla o.a. geïegd: diplomatieke taal kan slechts ge bezigd worden, wanneer men met heeren te maken heeft. Wij moeten dus noodza kelijkerwijs die taal ter zijde stellen en tot den dictators zeggen, dat wij van hun denkbeelden hier niets willen weten en dat hun aetle op het Amerikaansche continent, waar dan ook „verboden" is. „UNITAS"-WEDSTRIJDEN. Door de Studenten-sociëteit ..Unitas" zijn voor de komende dagen verschillende binnen sportwedstrijden vastgesteld. In „Zomerzorg" worden op 8. 9 en 10 Maart biljartwedstrijden gehouden. Op 15 Maart vinden in de sociëteit (Rapen burg 6) bridgewedstrijden plaats, op 6 en 15 Maart plng-pong-wedstrijden en op 8. 10 en 14 Maart schaakwedstrijden. Naast deze binnenwedstrijden staan nog enkele voetbalwedstrijden op het programma en wel op 4, 11 en 18 Maart. SCHAKEN. LEIDSCHE SCHAAKBOND. In het Gebouw voor Chr. Belangen aan den Oude Singel werd gisteravond een wedstrijd gespeeld voor 3 A met het onderstaande resul taat P. Sjardyn (Taveno II)—U. Neuteboom (L. Arb. sch.cl. II) 01; P. v. NieropC. P. van Ooyen 0—1; H. v. Straten—C. v. Leeuwen 1—0; C. ZandvlietJ. Beurze 10; C. v. DuynC. v. Renswoude 10; G. Spierenburg—K. J. Klelder 10; H. J. VerlindJ. Bourgeois 10; J. v. Leeuwen—G. v. d. Wilk 1—0; C. P. Sjar- dijn—W. J. Beyer 1—0; J. Petiet—P. Koet 0—1. Totaal 73. Taveno II bezet nu in deze groep van zeven tientallen de vierde plaats en de Leidsche Arb Schaakclub I staat geheel onderaan en zal wel degradatiewedstrijden moeten spelen. TENNIS. KAMPIOENSCHAP VOOR OEFENMEESTERS. De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland voor oefenmeesters. welke gespeeld worden op de overdekte banen van het tennis park Marlot te Den Haag zijn gisteren voort gezet. De uitslagen luiden: Waasdorp sl. Stas 61, 6—3. 64; M. Goed- raad sl. Schuuring 11—9, 6—2, 60: J. Goed- raad sl. A. Hemmes 64. 63, 6—4; R. van Beem sl. D. de Mos 5-7. 6-3. 7-5, 6.4; Waasdorp sl. M. Goedraad 60. 62 (Goedraad heeft opgegeven wegens verstuikten enkel»; J. Goed raad sl. van Beem 6—1. 6—3, 63. Dubbelspel: M. Goedraad en Waasdoip sl. de Mos en Schuuring 6—1, 62. delschol f. 17—16 idem; Zetschol f.34—22 idem; Kleinschol f. 26—6.50 idem; Bot f.42.40 idem: Schar f. 10.50-^.40 idem; Wijting f. 6.60—2.10 idem Kotter: KW. 72 f.210. Loggers: KW. 60 f.580; KW. 5 f.1050; KW. 40 f.730; KW. 22 f.750; KW. 173 f.900. VERWACHTE SCHEPEN. Thulsstoomende voor de Maandagmarkt .Betje" RO. 16; 305 m. diversen; „Claesje" R.O. 46: 1050 m. haring; „Protinus" IJm. 85: 70 m. diversen; 2100 st. kabeljauw: „Catharina Duyvis", IJm. 60: 400 m. diversen en 100 at. kabeljauw; ..Gerberdina Johanna". IJm. 38: 350 m. diversen en 110 st. st. kabeljauw: Erin" IJm. 12: 770 m. diversen en 30 st. st. kabeljauw; ..Knikker", IJm. 4: 60 m. diversen en 900 st. kabeljauw AMSTERDAM, 4 Maart De effectenbeurs te Amsterdam had heden morgen een kalm verloop, hetgeen, gezien de affaire gedurende de laatste dagen, geen ver wondering behoeft te wekken. Wanneer echter gelet wordt op de gebruikelijke Zaterdagsche verhoudingen, dan kon de markt toch nog vrij actief worden genoemd, want in verschillende fondsensoorten ontwikkelde zich eenige bewe ging, waardoor de beurs een voorkomen van bewegelijkheid verkreeg. Voor Amerikaansche aandeelen bestond tamelijk goede belangstel ling en ln de Staalwaren speciaal Bethlehem Steels en U.S. Steels, ging het. vooral later in den beurstijd. tamelijk druk toe. Daarbij be stond vrij goede kooplust, hoofdzakelijk voor rekening van het Nederlandsche publiek. Ook diverse spoorwegaandeelen. voornamelijk Illi nois. New York Central en Pennsylvanians gaven de noodige affaire te aanschouwen, waar bij zich eveneens behoorlijke vraag voordeed. Op de lokale markt werd de aandacht we derom getrokken door de Phllipsaandeelen, die bijna aanhoudend in een open hoek werden verhandeld. Bij nadere beschouwing warende omzetten echter niet bijzonder groot. Bij de opening werd iets beneden het vorige slot af gedaan. waarna reeds spoedig een opgaande lijn werd gevolgd, doch tegen het slot was een kleine inzinking te bespeuren, zoodat de koers per saldo geen verandering van beteekenis on derging. A.K.U.'s waren veronachtzaamd en onveranderd. De handel in Unilevers was van geringe afmetingen, hetgeen niet kon verhin deren. dat opnieuw een koerswinst van een paar punten kon worden geboekt, zoodat in den loop dezer week bij elkander een aardig avance is gemaakt. Onder de Suikerfondsen waren in het bij zonder H.V.A.'s. die de aandacht trokken, en zich. na de koersverbetering van gisteren, nog verder naar boven konden werken. Na vasten inzet kon een stijging van een drietal procenten worden geconstateerd. Aan incourante soorten werd vrijwel geen aandacht geschonken. De Tabaksafdeeling was stil en prijshoudend Oude Deli's liepen eenige procenten naar boven De Rubbermarkt had een kalm verloop. Am sterdam Rubbers trokken een kleinigheid aan. Voor verschillende incourante soorten open baarde zich vraag, doch het was toch niet ge makkelijk om tot transacties te geraken en de handel bleef dan ook van kleinen omvang. Petroleumaandeelen trokken nauwelijks atten tie. Koninklijken waren zoo goed als onveran derd en bewogen zich op ongeveer het peil van de vorige slotnoteeringen. De Scheepvaart papieren waren prijshoudend, waarbij geen openlijke affaire kon worden waargenomen. Voor de Nederlandsche beleggingswaarden be stond een goed prijshoudende stemming en de meeste Staatsobligatiën, alsmede de obligatiën Nederlandsch-Indië konden zich een fractie verbeteren Goede belangstelling werd aan den dag gelegd voor Brazilianen, die in een open hoek werden verhandeld en waarvoor flinke kooporders werden geplaatst, zoodat bijna over de geheele linie voordeelige verschillen konden worden aangetoond. Een en ander hield ver band met de berichten omtrent monetaire samenwerking tusschen de Ver. Staten en Bra zilië. Fransche fondsen waren prijshoudend. Voor de in francs luidende obligatiën werd eenige kooplust aan den dag gelegd. De Duit sche markt was stil en eveneens prijshoudend. WISSELKOERSEN. Londen 8.83 (8.82 1/4); Berlijn 75.57 1/2 (75.50); Parijs 4.991/4 (4.99); Brussel 31.70 (31.68); Zwitserland 42.81 t42.78); Kopen hagen 39.45 (39.42 1/2); Stockholm 45.47'/2 (45.47'/s)Oslo 44.37'/- (44.35); New-York 1.88 3/8 (1.88 1 4); Praag 6.44 (6.44); Lire Bankpapier 5.85 (5.75). Prolongatie V*; Part. disc. 1/8; daggeld'/* GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De NoordwUksche Golfclub organiseert mor gen een wedstrijd tegen bogey. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 4 Maart. Tarbot f. 1.02—0.82 per KG.; Tong f. 1.40—0.91 per KG.; Groote schol f.17 per 50 KG.; Mid- LEIDEN. 27 Febr.4 Maart. Turfmarkt Aanvoer 120.000 st. lange turf 7-r-8. LEIDEN. 4 Maart. Botermarkt Fabrieks- boter 1.49; Boerenboter 1.37'2—1.46. Aanvoer 265 Kg. Handel flauw. LEIDEN. 3 Maart. Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemen veiling-Vereen. „Leiden en Omstreken" Per 100 Kg.: Roode kool 5.70.860; Saw kool 5 407.30; Boerenkool 19; Rapen 1.60—3.90; Prei 6 4014; Kroten 1.903.90; idem gekookt 6—6; Uien 2.20—5.30; Peen 1.50—7.70; Spruiten 7—26; Andijvie 16—27; Witlof 9—25; Spinazie 1137. Per 100 stuks: Knolselderie 3—12.30. Per 100 bos: Pieterselie 11.50—11.90: Radijs 2; Selderie 6.20—8.20: Rabarber 6—10; Raapstelen 2.20—2.80. LEIDERDORP. 3 Maart. Aanvoer 2775 stuks. Kipeieren f.3—3.40; Kuikeneieren f. 2.30—2.80: eendeneieren f.2—2.60; kippen 30—65 per stuk: hanen f. 0.751.20 per stuk; eenden f 0.600.70 per stuk; konijnen f. 0.24—2.30 per stuk RIJNSBURG. 3 Maart. Groentenveiling Aardappelen 60—70; Kroten 60—80; Wasch- peen 1.20—1.70; Roode kool 5.50—7; Gele kool 56.50; Uien 2.504: Knolseldery A 1216. B 6—10; Witlof 18—24. RIJNSBURG. 3 Maart. Bloemenveiling Bartigon 18—27; Pitt 16—24; Castor 23—26: Victoire 20—24; Copland 15—22; Rose Copland 23—27; Edith 28—32; Dorus Rijkers 23—26: Vera 1620; Liberty 1820; Tubbergen 1420: Couronne d or 16—22; Gele Prins 16—20; Goud vink 23—25; Elisabeth 27—30; Ibis 16—18; Pr. v. Oostenrijk 1418; Mgore 12—14; Prosperity 11—13: Cramoisie Brillant 1417; Van der Hoeff 16—22; Murillo 10—16; Freesia 15—23. TER AAR. 3 Maart. Centr. Veiling Spi nazie 7288; Andijvie 80; Uien 46; Spruit- kool 17.80; Witlof 12—19.60; Prei 7: Seldery 10—11. UTRECHT. 4 Maart. Aangevoerd "totaal 3375 sutks. Stieren 2630 ct. p. pond; handel kalm. onveranderde prijzen. Slachtkoeien 2de soort 3033 ct„ 3de soort 2629 ct. p. pond; handel matig, gelijke prijzen. Vaarzen f. 140—210 per stuk; Melkkoeien f. 170—270; Kalfkoeien f.180 280; Varekoelen f.120210: handel z. ka'm. prijshoudend Magere kalveren f.45110 per st handel gedrukt, terugloopend nrilzen. Nuchtere kalvern f.350—550 per stuk; handel kalm. Iets terugloopende prijzen. Magere varkens f2232 Schrammen f. 15—22; Biggen f. 9—15; handel matig, onveranderde prijzen. Magere schapen f. 11—24, alles p. stuk. Kleinhandel; Boter f 1.70, kaas 50—70 ct. per KG.; eieren f.3—4 p. 100.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3