Gemeenteraad Alkemade lEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 2 Maart 1939 Uit de Rijnstreek LEIDSCHENDAM. Gevonden. 1 bok, 1 portemonnaie met inhoud, 1 paar (undkappen. Adres bureau van politie. Het aantal kiezers voorkomende op de Bezerslijst 1939—1940 bedraagt 4176. Het aantal werkloozen is thans iets «daald en bedraagt heden 224 (v. m. 254). «arvan 127 (v. m. 171) steuntrekkenden ,n 64 iv. m. 17) geplaatst in de werkver- jcbatflng. LISSE. Vergadering Prot. Ziekcnhulsverplcgingsfonds. Onder leiding van den voorzitter, den beer A. Tibboel, vergaderde het Prot. Zie- tenhuisverplegings- en Operatiefonds De voorzitter wees op het mooie en ze- senrijke werk van het fonds. Het bestuur tracht steeds in de behoeften te voorzien en past steeds de grootst mogelijke soe pelheid toe. Hierna las de secretaris, de heer C. H. Steenwinkcl Jr.. de notulen en het jaar verslag. Het ledental neemt nog steeds toe. De voorzitter dankte den secretaris voor lijn vele werkzaamheden. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer A. v. d. Zaal. bleek, dal aan contributies was ontvangen f9261.32 en aan rente f. 140.13. De totale uitgaven bedroegen f9664.68nadeelig saldo f. 258.23. De beschikbare middelen bedroegen in totaal f. 5835.98. Gedurende het 15-jarig bestaan van het Verplegings- fonds werd'ln totaal uitgekeerd f.62239. De ontvangsten van het Operatiefonds bedroegen f. 686.22, de uitgaven f. 826 44; tekort alzoo f. 139.22. Er werden 16 patiën ten verpleegd. De aftr. bestuursleden, de heeren C. v. Parijs en A. v. d. Zaal werden herkozen. De aftr. commissaris, de heer K. Tanis werd herbenoemd. Namens de commissarissen verklaarde ie heer C Blom alle bescheiden in orde. De voorzitter dankte den penningmeester voor zijn getrouw beheer. Na rondvraag ging de tweede voorzitter, de heer Koolman, in dankzegging voor. NOORDWIJK. Jaarvergadering R.K. Coöp. Verbrulksver. „Door samenwerking sterk". Deze Verbruiksvereenlging vergaderde in het Juvenaat onder een groote belangstel ling. Uit het jaarverslag bleek dat de coöpe ratie thans 235 leden telt. Thans is een om- at bereikt van ruim f. 52.000 dus ruim 1.1000 per week. Dit Is ongeveer over het jeheele jaar f. 2000 meer dan in 1937. Ook het winstcijfer was hooger. Het batig saldo bedroeg in 1938 f. 2207.88. Namens den raad van beheer lichtte de heer van der Weijde de winst- en verlies rekening toe. Het dividend werd bepaald op 3'/i pet., d.i. pet. hooger dan in 1937. De heeren J. v. Leeuwen. L. v. d. List en Jer. Koelewijn werden- als bestuurslid her- koren. Wegens vertrek van den heer Ruigrok verd in zijn plaats als bestuurslid gekozen de heer A. Mesker. In de vacature Raad van Toezicht werd door het bedanken van den heer H. G. de Boer benoemd mr. A .van Geelen. Na de rondvraag en een gratis verloting van levensmiddelen en huishoudelijke arti kelen. volgde sluiting. Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie met inhoudeen bruin lluweelen kinderjasje; een donkergrijze dameshandschoen; een brillendoos; een paar kinderwanten. Inlichtingen over bovenstaande voor verpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en Zaterdags van 18 tot 19 uur, ten Politie-bureele te Noordwijk-Binnen. In de vacature van voorzitter van het Jtoordwijksch Mannenkoor" alhier ont- itaan door het bedanken als zoodanig van den heer F. H. van Spanje, werd gekozen de'neer M. van Wijk. NOORDWIJK BINNEN. BIJEENKOMST DER MIDDENSTANDS CENTRALE. Een „Ko-I-Noor"-actle. Het bestuur der Middenstands-Centrale gaderde in hotel „Royal" met de afd. kruideniers, ter bespreking van de actie, Momenteel in voorbereiding bij de Mid denstands-Centrale, die ten doel heeft de 'bsse acties, welke in voorgaande Jaren verden gehouden, saam te voegen tot een Permanente reclame voor de te Noordwijk reorganiseerde winkeliers. De voorzitter, de heer S. P. C. van Wely, opende en be- eprak de actie, welke men dacht te bc- 'eiken en zette het systeem uiteen. Het 'g' in de bedoeling der Middenstands- Centrale om in te stellen de z.g. „spaar- tegels", welke bij aankoop van minstens cent verstrekt zullen worden. De waarde vin deze zegels zal dan later definitief °°w de Centrale worden vastgesteld. De opgeplaikte zegels -kunnen aan eiken Hnkelier ter betaling worden aangeboden wten een hiervoor door de Centrale vast gesteld bedrag. Dit kan geschieden ln Mtikelgoederen en geld. De winkelier ont- vingt het door hem uitgekeerde bedrag vin den daarvoor door de Centrale aange- "djen penningmeester terug. Tevens is het de bedoeling van de Cen- verschillende winkelattracties ter ■V'muleering van den verkoop te voeren, f® en ander ls afhankelijk van de op- jjengsten van den zegelverkoop. 'ig in de bedoeling van het bestuur Centrale de meening der kruideniers Nerover te hooren als eerste groep. Beslo- «o werd eerst iedere groep apart haar "Wening te vragen en dan een algeheele 'ffadering te beleggen, waarin deze actie T* 1worden vastgelegd. Hiermede was de kruideniers het volkomen eens. De ««jopreclame zal den naam dragen van 1-Noor", wat voor Noordwijk kan die- afkorting van „Koopt in Noord- Hierop volgde sluiting. Ledenvergadering ..Draagt Elkanders Lasten". De Vereen, voor Ziekenhuisverpleglng «lagt Elkanders Lasten" vergaderde in DE HEER VAN DER MEER HERDACHT AANKOOP HOEVE „ALKE MADE" DE HYPOTHEEK WONINGEN. De gemeenteraad van Alkemade verga derde. Na opening verzoekt de voorzitter de leden zich van hun zetels tc verheffen, waarna hij de volgende gedachtenisrede uitspreekt: In het St. Elisabeths ziekenhuis te Lel den is dezer dagen in den gezegenden ouderdom van 77 jaren overleden de heer J. van der Meer, oud-ontvanger dezer ge meente. Ruim dertig jaren heeft de over ledene ln deze functie onze gemeente met groote toewijding gediend. Het past ons thans dezen eenvoudigen en eerlijkon man in deze openbare vergadering te gedenken. Vanzelfsprekend gaan onze gedachten van den overledene naar de achterblijvende weduwe en familieleden. Wi] wenschen hen in deze droeve dagen kracht naar kruis, cn ik stel u voor namens het be stuur van onze gemeente ten huize zijner weduwe een brief van rouwbeklag te doen bezorgen, bevattende onder meer onze ver zekering, dat in ons midden de nagedach tenis van den overledene ln dankbare her innering zal blijven voortleven. Hij ruste in vrede. De notulen werden goedgekeurd. Op voorstel van den voorzitter wordt be sloten de statlonsbrug te Roelafarendsveen af te sluiten voor motorijtuigen en aan hangwagens, waarvan het gewicht met in begrip van de lading 3000 K.G. over schrijdt. Vervolgens wordt in verband met een Ingekomen schrijven van Ged. Staten Inzake onderhandsche verhuring aan den chef-gemeenteveldwachter van de onlangs gebouwde woning besloten over te gaan tot schrapping van artikel 8 van de Veld wachtersverordening. Bij het voorste) tot overname van de hoeve „Alkemade" en het sluiten van een nieuwe pachtovereen komst constateert de heer van Emmerik, dat in de overname van de hoeve ln ver band met den pachtprijs geen financieel voordeel voor de gemeente valt vast te stel len. De voorzitter antwoordt, dat voor de toekomst zeer zeker geldelijke voordeelen zijn te behalen. Tenslotte wordt, nadat verschillende inlichtingen gegeven zijn, besloten de hoeve voor f. 33250.te koo- pen en te verhuren voor f. 90.per H A Tot dekking van dezen aankoop zal men overgaan tot verkoop van inschrijvingen op het Grootboek met verplichting tot te rugkoop van nominaal f. 1000. Voorts gaan onder den hamer door het voorstel tot verlenging van de per 15 Maart 1939 vervallende kasgeldleening, groot f. 40000.alsmede de toekenning aan J. C. Koevoet, controleur der steunveriecnlng van een rijwieltoelage groot f. 30,per Jaar. Hierna ls aan de orde het voorstel tot aankoop van grond voor hypotheekbouw welk voorstel In do vorige vergadering ls gerenvoyeerd naar B. en W. De voorzitter deelt naar aanleiding hiervan mede, dat alle mogelijke besprekingen cn correspon denties hebben plaats gehad ook met den Inspecteur der Volksgezondheid om goed keuring te verkrijgen voor den bouw van hypotheekwoningen op den loswal te Roe- lofarendsveen. Hoewel de besprekingen reeds in een vcrgevortlerd stadium zijn ge komen, is het B. cn W. nog niet mogen ge lukken met een afgerond voorstel omtrent dezen bouw bij den Raad te komen. De aangeboden grond van de provincie en de R.K. Armen is echter zoo billijk, dat B. en W. aan den Raad thans voorstellen tot den aankoop te besluiten. B. en W. hopen ln de eerstvolgende vergadering met eeit definitief voorstel te komen. Na eenige discussie wordt besloten den grond aan te koopen. In verband met het sluiten van een fraude-verzekering voor het personeel van de Stichting Drinkwa terleiding De Drie Gemeenten besluit da Raad over te gaan tot wijziging van de statuten dier Stichting. Vervolgens wordt met alg. st. besloten wijziging te brengen in het raadsbesluit Inzake aankoop van grond te Rijpwetering Nu de Wonlngbouwvereeniging „Alkema de" een grooter terrein voor den bouw van Woningwetwoningen heeft aangekocht, stellen B. en W. voor thans het geheele terrein van de Gemeente Armen voor ge meentelijke doeleinden te bestemmen waar tegen geen bezwaar bestaat. Bij de rondvraag informeert de heer Pen ning hoe het staat met den bouw te Rijp wetering in verband met het feit, dat met Mei de menschen uit de huizen van de Spoorstraat aldaar zullen worden gezet. Voorts vraagt hij of er reeds een oplossing is gevonden voor den huurder Schrijvers. De voorzitter antwoordt, dat het bestuur van de Bouwvereeniging binnenkort zal overgaan tot den bouw van de noodige wo ningen. De bewonej's kunnen voorloopig worden ondergebracht in de stationsgebou wen. terwijl nog een aantal woningen zal blijven staan Wat betreft den huurder Schrijvers deelt de voorzitter mede, dat deze gevraagd heeft in aanmerking te mo gen komen voor een hypotheekwoning. Hij moet echter zelf voor grond zorgen. De heer van den Broek wijst op het ge brek aan woningen te Nieuwe-Wetering, waarbij de heer Verweij opmerkt, dat het bestuur der Woningbouwv'ereenigingaan deze zaak zijn volle aandacht schenkt, doch dat het op het oogenblik niet mogelijk is dit vraagstuk tot een goede oplossing te brengen. Hierna sluiting. het gebouw „Sartorius" te Noordwijk Bin nen. De voorzitter, de heer C. van der Wiel, schetste het afgeloopen vereenigingsjaar als rustig en voordeellg. Gememoreerd werd het overlijden van het eere-bestuurslid den heer J. Kloos. In dankbare herinnering blijven vfj hem gedenken en het werk dat hij voor.de vereeniging heeft verricht, al dus de voorzitter. De heer R. J. de Groot, die te kennen gaf als bestuurslid af te treden werd bij acclamatie tot eere-be- stuurslid benoemd De notulen werden gelezen door den se cretaris, den heer O. Elsgeest en goedge keurd. Het jaarverslag gewaagde ervan, dat de toestand der vereeniging iets verbeterd was. Dr. de Boer is als controleerend geneesheer werkzaam. De vereeniging telt thans 3496 betalende leden. Er werden verpleegd 205 patiënten ln verschillende ziekenhuizen met een totaal van 4055 verpleegdagen. Na dit jaarverslag bracht de heer Els- geest het financieel verslag uit. De inkom sten In 1938 waren f. 167775.70, de uitgaven f. 14075.95, batig saldo f. 2699.65. Het vorig saldo was f. 1611.34, zoodat het kapitaal thans is f 4310.99 De Commissie van Toezicht bracht bij monde van den heer B. Ike verslag uit van de controlewerkzaamheden. De boeken en bescheiden waren keurig in orde. De heer J. de Monijé werd tot bestuurs lid gekozen. De heer R. J. de Groot dankte voor de aangename samenwerking met het bestuur, waarna sluiting volgde. Dr. Visser over „De Kwakzalverij". De St. Jozephgezellen vergaderden in de groote zaal van het Juvenaat. Dr. Visser sprak over ..De Kwakzalverij" Ingeleid door kapelaan Schouten. Na een geschiedkundige inleiding wees dr. Visser er op, dat de kwakzalvers zooveel mogelijk munt trachten te slaan uit hun veelal waardelooze „geneesmiddelen". Kwakzal verij Ls een parasiet van de geneeskunde. Als bewijs haalde spr. tal van voorbeelden aan. De kwakzalvers weten reeds de kwaal vóór dat zij den patiënt hebben gezien en zij hebben direct het „probate" genees middel klaar. De grootste reclame voor kwakzalvers, wordt gemaakt door hen, die niets mankeeren, doch die veronderstellen dat zij een kwaal hebben. Zij worden met het eerste pakje kruiden of fleschje medi cijn van een kwakzalver beter en maken voor hein propaganda, door de meest fan tastische verhalen over hun genezing te vertellen. Hierin schuilt het grootste kwaad Want een werkelijk ernstige zieke, die gehoor geeft aan deze verhalen, slaat den raad van den geneeskundige in den wind en gebruikt de soms geheel waardelooze medicijnen van een kwakzalver om na verloop van tijd meestal in veel erger toe stand tot den geneesheer terug te komen. Ook de schrik voor operatief ingrijpen doet vele menschen naar kwakzalvers gaan. Neem bijv. menschen met een kan kergezwel. Dit is absoluut te genezen wanneer het tijdig wordt verwijderd, doch wij staan machteloos als dit reeds te ver gevorderd is. Als nu een dokter operatief ingrijpen noodzakelijk aoht, schrikken de menschen terug en gaai', naar de kwak- zlavers. Als dan blijkt dit deze geen red ding kan brengen, komt men terug en is het. veelal 'te laat. Met belangstelling heelt men de leer zame uiteenzetting van dr. Visser beluis terd. NOORDWIJK AAN ZEE. Geslaagcpihconcert. In de Ned. Herv. Kerk alhier had een zanguitvoering plaats door de Chr zang ver. „Soli Deo Gloria" en de Chr. zangver. „Hosannta" to Delft, onder leiding van haar directeur den heer Jac. Smit van Lei den. Ds. N. J. Cupédo opende met gebed en een kort woord. Direct daarop begonnen de vereenigingen met het prachtige, maar ook zeer moeilijke ..Lauda Sion" van F. Mendelssohn Barthol- dy. waarvan de Inzet een groctschen In druk maakte. Na de pauze vrceg wederom een groot werk. nl. Psalm 42. eveneens van Men delssohn Bartholdy, de aandacht. Ook hierin heeft het koor zich geheel gegeven. De stille belangstelling was wel het goede bewijs, dat er genoten is. Mej. v. d. Meulenv. d. Eykel bleek weel de juiste vertolkster te zijn der veeleischen - de solo-partij Haar werd door ds. Cupédo bijzonder dank gebraoht voor den schoonen zang evenals de pianist, de heer Wierstra. Na ook het koor den dank der aanwe zigen te hebben gebracht en vooral aan den directeur, den heer Jac. Smit. ging ds. Cupédo voor in gebed. De zangvereenigingen kunnen op een buitengewoon goede uitvoering terugzien. voorzitter, presideerde de heer D Zwaan. Na opening op de gebruikelijke wijze en het lezen der notulen, volgden de jaarver slagen van secretaris en penningmeester. Deze verslagen stemden tot groote tevre denheid. Boeken en bescheiden waren door de controlecommissie in orde bevonden. De secretaris, de heer W. L. v. d. Gugten, achtte den tijd gekomen om zijn taak neer te leggen. Hem werd dank gebracht voor zijn vele werkzaamheden, welke hij meer dan 40 jaar op onberispelijke wijze heeft verricht. De voorzitter wenschte hem toe dat hli nog vele jaren als lid de vereeniging tot steun zou mogen zijn. Nadat de heer van der Gugten zijn erkentelijkheid had betuigd voor het vertrouwen, dat de leden steed- In hem hebben betoond, werd in zijn plaats gekozen de heer G. van Egmond Fz Hs kozen werd de heer J. Heemskerk Cz. Daarna hield de heer C. Vei'3tsegt een inle ding over De macht van de Kroon", waarop een bespreking volgde. Op de vraag hoe de A.R. raadsleden staan tegenover schoolkindervoeding en kleed ng. gaf de inleider te kennen, dat men volgens het A. R. beginsel daartegen moet zijn. Bazar „Orgelfonds". In „Concordia" wordt thans een drie- öaagsche Bazar gehouden, waarvan de op brengst zal dienen tot versterking van het Orgelfonds der Ger. Kerken. Na een openingswoord van ds. v. der Loo werd al spoedig met den verkoop van de vele aanwezige artikelen begonnen. Ook de gebruikelijke vermakelijkheden ontbreken niet. Reeds den eersten dag was er een buitengewoon druk bezoek. Vergadering Ncd. Chr. Landarbeidcrsbond. De afd. Rijnsburg van bovengenoemden Bond kwam in een druk bezochte jaarver gadering bijeen Na het zingen van Ps. 138 vers 1 en het lezen van Ps. 20, gaat de voorzitter voor in gebed en sprak een openingswoerd, waarin hij bijzonder wel kom heette de afgevaardigden van den Chr. Besturenbond te Katwijk a Zee. Hij deelde mede, dat het afgeloopen jaar iets nieuws heeft gebracht, n.l. de arbeids overeenkomst, al is die van hooger hand opgelegd. Elnkele bedrijven hebben zich aan den uitspraak gehouden: echter is er nog veel te doen. Hij wekte op tot trouw aan de organisatie en beleving van het Christelijk beginsel. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat er een opgewekt vereenlgings- leven is; de afdeeling telt ruim 100 leden. Ook het verslag van den penningmeester geeft reden tot tevredenheid. De middelen worden accuraat beheerd. De heer Van der Bent van Katwijk aan Zee wees op de voorname beteekenis van het Christelijk georganiseerd zijn In de zen geest sprak ook de heer K. Zandber gen, die alle Rijnsburgsöhe arbeiders weder in den Ohr. Bond teruggebracht wil zien. De heer C. v. Egmond bracht verslag uit van de vergadering van het T.B.C.-fonds. Oek hier ter plaatse is in een geval hulp verleend. Een voorstel om een fonds te vormen werd aangenomen, opdat een volgend jaar ook de vrouwen een jaarvergadering kun nen bijwonen. De reclfeerclub vroclijkte het verdere gedeelte van den avond op. Na het zingen van den Avondzang werd deze geanimeerde vergadering door den heer J Vink van Katwijk a/Zee met dank gebed gesloten. AARLANDERVEEN. HULDIGING VAN DEN HEER A. BERGER Bij zijn afscheid als hooldagent. De Inwoners onzer gemeenten hebben hartelijk afscheid genomen van den heer A Berger, hoofdagent van politie, die, gelijk gemeld, den gemeentedienst met pensioen heeft verlaten. Na met zijn gezin per auto van zijn woning te zijn afgehaald, uracht de R.K. Muziekver. D.S.S. hem on eer de belangstelling van velen op het schoolplein een serenade. In het vereeni- gingsgebouw werd de heer Berger met een welkomstlied ontvangen. De voorzitter van j het comité, de heer D. Verdonk, sprak namens de ingezetenen, den scheidende toe, waarbij hij hem dankte voor de pret tige samenwerking, gedurende 22 jaren. Dc taak van iemand, die het gezag heeft te handhaven, vraagt veel tact. aldus spr. De heer Berger is steeds een plichtsgetrouw ambtenaar geweest. Spr. schonk hem hierop een schrijfbureau en zijn echtge- noote een prachtigen bloemenmand. De majoor der Rijksveldwacht dankte den heer Berger voor de gezellige samenwerking en overhandigde hem namens de collega's uit den omtrek, dc belasting-ambtena ren van den Opsporingsdienst, een lees- lamp met rooktafel. Namens het Piov. Bestuur van den Politiebond bood de heer C. Snijders van Ter Aar den scheidende collega een zilve ren potlood met inscriptie aan. De heer Udo, rijksveldwachter te Nieuwveen, ge waagde van de prettige samenwerking, waarna de heer L. de Koning uit Ter Aar namens de belastingambtenaren het woord voerde. Hierna betuigde de heer Berger zijn hartelijken dank voor de hem betoonde hulde. Deze dag is voor hem en zijn gezin een onvergetelijke. Men bleef tenslotte nog geruimen tijd gezellig bijeen ln de keurig versierde zaal. waarna de voorzitter van het comité allen voor de prettige mede werking dankte. NOORDWIJKERHOUT. Dankbetuiging voor de „Beatrix-tulpen". De voorzitter der Huisbroel- en Huisvlijt- tentoonstelllng, de heer J. v. d. Voet. alhier, ontving een sohrijven van Baron Baud, particulier secretaris, dat luidde aLs volgt: „In opdracht van H.H. Koninklijke Hoog heden Prinses Juliana en Prins Bernhard. heb ik de eer aan het bestuur van de tentoonstelling van huisbroei en huisvlijt, te Noordwij kerheut. Hun dank over te brengen voor de fraaie zending „Prinses Beatrix-tulpen", toegezonden aan Hunne Koninklijke Hoogheden te Grindehvakl Hunne Koninklijke Hoogheden hebben het geschenk met bijzondere erkentelijkheid aanvaard. w. BAUD, Part. Secr." Ernstige aanrijding. De heer H. Alkemade, wilde het trottoir verlaten en werd toen gegrepen door een vrachtauto, welke een andere auto moest passeeren. juist in het smalle deel der Dorpsstraat. Ernstig gewond en met een bloedende hoofdwonde, alsmede een gebroken enkel, werd hij door dr. Wösten verbonden. De bestuurder van de auto. die het on geluk veroorzaakte werd door de politie aangehouden. Het diploma E.H.B.O. werd uitgereikt aan de dames: E. Waaning. A. v. d Burg, A. BouwmeesterSchroder. Joha. Bouw meester. J. VerlaanHogervorst, Plug, Versteegen, Blom, Mens, KnoppertTer Pelle en Annie Padding, en aan de heeren D. Voet Hzn.. P. P. van Denzen, G. v. d. Zwet, Th. v. d. Berg. L. v. d. Geer, P. Barn- hoorn, P. Laros en Th. Rosman en N. v. d. Bere. RIJNSBURG. Bijeenkomst A.R. Kiesvereeniging. De A.R. Kiesvereeniging kwam in jaar vergadering bijeen. Bli ontstentenis van den VALKENBURG. Meisje onder groentewagen. Het 4-jarig dochtertje van den heer G. B. geraakte onder den groentewagen, be stuurd door haar vader. Zij kreeg het voor en achterwiel over haar lichaam en is op advies van dr. Lodder naar het Ac. ziekenhuis te Leiden vervoerd, daar zij inwendige kneuzingen opgeloopen had. WARMOND. De heer J. Gelok, opziohter alhier, is met ingang van 15 Maart as. benoemd aan het Departement van Defensie, om aldaar te werk te worden gesteld. Het ontspanningslokaal, waarvan in de afgeloopen maanden door de werkloozen Jen zeer druk gebruik is gemaakt, is thans officieel gesloten. ALPHEN. „SURSUM CORDA". WASSENAAR. Feestavond Chr. Gem. Zangvereeniging „Zingt den Heer". Bovengenoemde vereeniging hield haar j aarlij kschen feestavond in het gebouw van Chr. Belangen. Bijna het geheele koor was aanwezig be nevens enkele genoodigden; reeds spoedig was er- de stemming in. Nadat enkele dames en heeren eenige soli ten beste hadden gegeven werd een humoristisch tooneelstukje opgevoerd dat zeer in dep smaak viel. Door het koor werd nog gezongen Lente zang" van Bern. Diamant en Domine Salvam Fac" van Giezen onder leiding van den directeur den heer Willem v. d. Meer. Tal van variaties volgden nog. ..Zingt den Heer" kan dan ook op een zeer geslaagden 'feestavond terugzien. ZEVENHOVEN. Ouderavond Chr. School. In de Ohr. School werd een ouderavond gehouden. De voorzitter, ds. C. A. v. Har ten, opende en las voor Joz. 4, waarna de notulen gelezen en vastgesteld werden. Hierop volgden eenige aardige opstellen en voordrachten door de oudste leerlingen; het hoofd der school behandelde den schoolstrijd Na het bezichtigen van het werk der leerlingen, droeg de onderwijzeres een prozastukje voor. De heer Couprie be handelde tenslotte cp geestige wijze het onderwerp: „Hoe 't reilt en zeilt". Loop der bevolking. Gevestigd: L. Hoogeboom en gezin van Nieuw veen J. Bon en gezin, idem D. de Bruin en gezin van den Helder. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Teunus Domburg. 32 j. en A. D. Coupri. 27 j. Tot commies der directe belastingen en accijnzen alhier is benoemd de heer A. Buulke van Termunterzijl (Gr.). Goed geslaagde uitvoering Chr. Kinderkoor „Sursum Corda" Door het Ohr. Kinderkoor „Sursum Cor da" werd in een stampvolle Nutszaal een buitengewoon goed geslaagde jubileum- uitvoering gegeven ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. Medewerking ver leende het meisjeskoor van „Sursum Cor da" en de pianiste mej. Gonnie Kerk hoven. De avond werd door den heer Meijer geopend. Spr. dankte den emlnenten direc teur, die dezen avond eveneens zijn 10- jarig jubileum herdacht voor zijn onver- moeiden ijver en lust aan het koor gewijd. Eveneens werd een woord van hulde ge bracht aan den heer J. Waardenburg, die dezen avond 10 jaren lid van het bestuur was. Hierna werd een welverzorgd pro gramma uitgevoerd. Reeds het eerste num mer „Onze Vader" van A. Brandts Buijs was een goed begin. De mooiste nummers waren wel „Welkom, kleine Prinses" van J. D. van Ramshorst, waabij vooral den solistjes Marijtje Vonk en Corrie van 'tWout een woord van lof toekomt en het zangspel „Van een bruinen Brombeer" van Hendrika van Tussenbroek, dat gebisseerd moest worden. De uitvoering van ..Do Standvastige Tinnen Soldaat" was goed; bijzonder aardig was het zangspel „Het I land van Koekkandij" „De Kamermeis jes". dat wat den zang betreft uitstekend werd uitgevoerd. Een goede diplomaat was een der jon gens-solisten, die zijn solo omdraaide, waardoor een lachwekkende zin ontstond. Hij zong rustig zijn solo af. Groot applaus viel dezen knaap ten deel. Goed uitge voerd werd het „In den regen" door het kinderkoor, terwijl ook het meisjeskoor goede krachten aanwees. Wij vermelden het aantrekkelijke „Het Angelus klopt in de verte" van Cath. van Rennes en de „Morgenzang" van Fr. Abt. Het hoogtepunt was het zangspel „Len tebloemen" van Cath. van Rennes. Hier bleek de zeer goede leiding van dit koor en tot welke mooie prestaties een goede samenwerking lelden kan. Ook de cos- stuums verdienen een woord van lof. Jam mer dat dit koor te weinig leden heeft, waarop dan ook gewezen werd. Tot slot werd den directeur, den heer J. van Beek uit Woerden door een drietal pages een fruitmand aangeboden, die op een krui wagen werd aangevoerd. Ook het bestuur van het kinderkoor verkreeg van „Groot Sursum" een aandenken in den vorm van een bloemenmand. Een deel van het suc ces komt zeker toe aan de pianiste, mej. Gonnie Kerkhoven! Haar werd namens het bestuur een schitterenden bloemenmand aangeboden. Ook de Politie is reeds verhuisd. Na den gemeente-ontvanger, wiens bu reau reeds in het nieuwe Raadhuis aan het Burgemeester Visserpark is ondergebracht, is thans de politie Maandag en gisteren verhuisd. Van gisteravond af is het politie bureau gevestigd in het nieuwe Raadhuis. Voor belanghebbenden deelen wij mede, dat de ingang is onder den dienstingang naar de secretarie aan den Zuidelijken gevel, dat is de Ingang gelegen rechts van den weg die naar het Boschpark gaat. Ge lijktijdig is het Huis der Gemeente waar sinds de annexatie der 3 gemeenten het politiebureau was gevestigd, gesloten. Ook overigens is men druk bezig de andere af- deelingen der gemeentediensten ln het nieuwe Raadhuis over te brengen, terwijl ook door de vaklieden hard wordt gewerkt, om de laatste hand aan het gebouw te leggen. Wegens vermoedelijke bedrlegelijke bankbreuk, het verduisteren van goederen uit zijn faillissement is aangehouden en ter besch'kklng van de just'tle gesteld de slager R H alh'er. Onze plaatsgenoot de heer W. de Goede slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Radio-telegrafist 2e klasse, daartoe opgeleid aan de Gem. Zeevaartschool te Rotterdam. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7