Jaarvergadering van V.V.V. te Katwijk aan Zee LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 2 Maart 1939 CHEEP/ /JMv rJONCiNT Uit de Omstreken 1938 was een goed jaar voor de Badplaats WEERBERICHT. AGENDA Weet U het antwoord? Alleen nog hedenavond O De Laatste Trein naar Madrid Y en Hollywood zoekt een Prinses NAGEKOMEN'. Kon. Ne<L Stoomb. Mij COSTA RICA. 28 Febr. v. Barbados n. Amst. VAN RENSSE LAER. uitr., 28 Febr. te Barbados AGA MEMNON. n. Amst.. pass. 1 Mrt. r».m. 4 u. Ouessant EUTERPE. 1 Mrt. v. Amst. te Bordeaux IRENE. 1 Mrt. v Amst. n. Ham burg THESEUS. 1 Mrt. v. Amst. n. Kopen hagen JUNO. 28 Febr v. Messina n. Amst. PLUTO, 28 Febr. v. Odense te Stettin GANYMEDES. 1 Mrt. v. Yera te Thessaloniki. M|J. Nedertend SEMBILAN, 1 Mrt. v. Amst. n. Hamburg. Rott. Lloyd GAROET. thuisr., 1 Mrt. v. Pa- dang KERTOSONO. 1 Mrt. van R'dam te Londen KOTA BAROE. uitr., pass. 1 Mrt. Perim JtOTA PINANG, thuisr.. pass. 1 Mrt. Point de Galle PALEMBANG. 1 Mrt. n.m. van Hamburg te R'dam SITOEBONDO. 1 Mrt. van R'dam n. Java WELTEVREDEN, thuisr. pass. l Mrt. Kaap del Armi. Holland.Afrika L|fn JAGERSFONTEIN, thuisr.. 1 Mrt. te Duinkerken MELISKERK uitr., 1 Mrt. te Zanzibar. MIJ. Oceaan LAERTES, naar Java. pass. 2ft Febr. Gibraltar. SilverJavaPacific Lijn SAPAROEA. 1 Mrt. van Pacific Kust te Manilla. Halcyon Lijn ROZENBURG. 28 Febr. van Vlaardingen te Livorno. Diverse Stoomvaartbcrichten ST. ANNA- LAND. 28 Febr. van Hamburg n. de Tyne TIBA. 28 Febr. van B. Aires n. Rosario iverb.) TRITO. 28 Febr. van Belfast n Fowev ST. PHILIP6LAND. 28 Febr. v. Middlesbro n. Hamburg AMSTERDAM. 28 Febr. van Baton Rouge te Huil RANDWIJK, naai R'dam. pass. 28 Febr. Gibraltar PRINS WILLEM II. 28 Febr. v. Algiers n. Glasgow WOENSDRECHT. 1 Mrt. v. Constanza naar R'dam KATENDRBCHT, 1 Mrt. van Con- stanza n. Hamburg. AALSMEER. De vereen. „Nut en Genoegen" alhier hield wederom een onlwikkelingsavond in hotel ..De III Kolommen". De zaal was zoo goed als geheel gevuld. De voorzitter van 't Nut", pastoor Zwart, opende, waarna de heer F G. Geerling van Amsterdam be handelde ..De geheimen van de eindelooze wereldruimte", toegelicht met lichtbeelden en films. Pastoor Zwart sloot met een woord van dank voor den interessanten avond. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorende hulpkantoor te Aalsmeer-Oost werd gedurende Februari ingelegd f. 14447.39 en terugbetaald f 6795.98. Barometerstand BENTHUIZEN. Jaarvergadering „Draagt elkanders lasten". De jaarvergadering der ziekenhuisver - pleging ..Draagt, elkanders lasten" werd ge houden in de O. L. School. De voorzitter, i burgemeester mr. J. A. S. Holland, opende en merkte op, dat het afgeloopen jaar voor cle vereeniging zeer gunstig is geweest. Er is thans een flink batig saldo. De notulen van den secretaris, den heer M. Idema. v.erden vastgesteld. Het ledental heeft thans het hoogtepunt bereikt en bedraagt 561. 21 personen werden verpleegd, welke i 316 dagen uitkeering ontvingen; 4 be stuursvergaderingen werden gehouden. Uit het verslag van den penningmeeester, den heer J. van der Walle, bleek dat de ont vangsten hadden bedragen f. 1664.65. de uitgaven f. 1250,37, batig saldo f. 414,28. Dc commissieleden D. Zonneveld en Adr. Olie bevonden alles in goede orde. De voorzitter dankte den secretaris en den penningmees ter voor hun degelijk beheer, zoo ook de commissieleden voor hun werkzaamheden. Tot commissieleden tot het nazien der re kening 1939 werden benoemd de heeren Am. Bregman en J. v. Puffelen; tot plaats vervangende leden de heeren G. van der Bijl en E. Wolsheimer. De contributie bleef gehandhaafd. Het bestuur stelde hierop voor een reser vefonds te stichten, dat in den loop van ongeveer 10 jaar f. 4000 kan bedragen. De heer Van Leeuwen werd bij acclamatie tot bes+uurslid herkozen. Na rondvraag volgde sluiting. Raadsagenda. De Raad komt morgenavond te 7 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Opening 2. Notulen 3. Mededee- lingen 4. Ingekomen stukken 5. Be- eeöiging waarnemend ontvanger 6. Rondvraag 7. Sluiting. Gistermiddag 2 uur; 758, Hedenmiddag 2 uur: 767. BUITENLAND6CH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressie, welke gistermorgen op de Noordzee lag en ons buiig weer bracht, is geheel verdwenen. De luchtdruk bleef in Frankrijk, Duitschland, onze omgeving en in Scandinavië voortdurend stijgen, zoodat thans een uitgebreid gebied van hoogen luchtdruk, met kernen over Zuid-Duitschland en Finland, het vasteland van West-Europa bedekt. Onder invloed van het verder doordringen van de koude polaire lucht- massa's in Zuidelijke richting, bleef de lucht druk tusschen de Azoren en Portugal voortdu rend dalen, zoodat over Frankrijk, de Britsche eilanden en ons land de wind naar het Zuiden terugdraaide en de vochtige Oceanische lucht- strooming over het vasteland plaats maakt voor een wat drogere. Tengevolge van deze ontwikkeling in de alge- meene luchtdrukverdeeling kan de Oceaan depressie. welke gisteren ten Westen van Ier land lag. niet verder naar het Oosten door dringen en slaat zij een Noordelijken koers In. Onder haar invloed daalt de luchtdruk op IJs land en nam de wind aldaar plaatselijk tot stormkracht toe. Over het vasteland is het weer over het algemeen rustig veelal nog met zware bewolking. Plaatselijk echter was de nacht helder en daalde de ochtendtemperatuur tot onder het vriespunt, terwijl in Scandinavië de vorst weer toenam. Over de Britsche eilanden steeg de tempera tuur en melden enkele stations zware regen. iValentia 32 WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Betrokken; matige Z. wind; Temp. 3 gr. C., minimum 2 gr. C.; neerslag 0.3 m.M. Vlissingen: Betrokken: matige Z. wind; Temp. 5 gr. C., minimum 4 gr. O.; neerslag 0.6 m.M. De Bilt: Half bewolkt; matige Z.Z.O. wind; Temp. 3 gr. O., minimum 1 gr. C.; neerslag 3 m.M. Groningen: Zwaar bewolkt; zwakke Z.Z.O. wind Temp. 2 gr. O., minimum 0 gr. C.; neer slag 0.4 m.M. Maastricht: Zwaar bewolkt; zwakke Z. wind; Temp. 6 gr. C., minimum 4 gr. C.; neer slag 0.5 m.M. Buitenland 8 uur voorm. Parijs: Z., 6 gr. C., zw. bewolkt. Londen: Z., 9 gr. C., betrokken. Berlijn: W., 2 gr. C.. mooi. Nice: N.N.W.. 8 gr. C.. mooi. Stockholm: N.N.W., 0 gr. C„ betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 6 gr. C. (43 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 9 gr. C. (48 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. 'te 0 u. 22 min.; nam. te 12 u. 56 min. LICHT OP VOOR FIJ ISfcRfe e.a. Donderdag: 6.07 n.m. tot 6.15 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 2 Maart op: 13 u. 45; onder: 4 u. 22. HAARLEMMERMEER. Vergadering van Witte Kruis. De afd. Haarlemmermeer van het Witte Kruis vergaderde ln café Royal onder presi dium van dr. Bult. Aan het jaarverslag vair den secretaris den heer C. Kooy Jzn. ontleenen wij: dat de zusters Hoeber en Feikema heengingen. Besloten werd tot den bouw van een mo dern wljkgebouw te Vijfhuizen dat door burgemeester Slob geopend ls. Op 24 Sep tember had de Installatie plaats van zuster Lamerls te Vijfhuizen, te Abbenes werd zus ter Paarlberg benoemd en in verband met de benoeming van zuster v. d. Boogert tot enquétrlce te Aruba, werd zuster A. M. Ellen te Badhoevedorp benoemd. Een ongekend groote geestdrift bleek er te bestaan voor den cursus voor huiselijke ziekenverpleging. Het ledental ging door de splitsing te Badhoevedorp sterk achteruit. Hier bleven van de 550 slechts 200 leden over. Men hoopt echter spoedig met de Ver. voor Wijk verpleging een fusie tot stand te brengen. Zuster v. d. Valk legde 2562 bezoeken af. In Badhoevedorp was dit cijfer nog maar 626. T.B.C.-bestrijding. Nog steeds blijft de T.B.C.-bestriJdlng groote geldelijke offers vragen, vooral voor de verpleging ln sana toria. Vooral in het Zuidelijk deel worden T.B.C.-haarden gevonden. Met dankbaar heid mag geconstateerd worden, dat door de aanhoudende zorgen succes wordt ge constateerd. De zuster legde 1149 bezoeken af; 84 gezinnen stonden onder controle, terwijl 78 patiënten onder voortdurende be handeling waren. Elf patiënten kregen een ligtent. Aan het firiancleel verslag van den pen ningmeester, den heer Walpot ontleenen wij. dat de af deeling het boekjaar moest sluiten met een nadeellg saldo v. f. 2126,985; voor het Witte Kruis was dit f. 15.47, voor dc afd. wijkverpleging f. 2111,515. Verwacht wordt, dat de prov. Commissie voor Wijkverpleging door een subsidie een groot deel van dit tekort zal dekken. Hoe wel niet verwacht wordt dat het geheele tekort aangezuiverd zal worden moeten voor het tekort ad f. 800 maatregelen gevonden worden om het zoo gering mogelijk te doen zijn. Het tekort voor 1939 zal ongeveer f.400 bedragen zoodat die aanzulverings- maatregelen de f. 1200 moeten benaderen De gemeente Haarlemmermeer gaf ln het jaar 1938 een hoogere subsidie, dan aan vankelijk in de bedoeling lag, ten gevolge waarvan ten behoeve van de T.B.C,-bestrij ding een belangrijk bedrag van f. 1100 voor dit doel minder behoefde te worden besteed. De wijkverpleging heeft haar nadeellg saldo te danken aan minder ontvangen contributies meerdere pensioen-storting voor de zusters, terwijl ook een belangrijke factor was, dat thans geen gepensionneerde zusters in dienst waren. Het Witte Kruis ontving minder aan contributies, terwijl daar tegenover stond een meerdere uitgaaf voor gebouwen en aanschaffing van verplegingsartikelen, Dr. Bult gaf een zeer goed verslag der Alg. Vergadering van de Hoofdvereeniglng te Amsterdam. Nadat gebleken was dat de wijkgebou- wen, magazijnen en verplegingsartikelen ln orde waren bevonden sloot de voorzitter de vergadering. Bijeenkomst Ned. Onderwijzers Genootsch. De afd. Haarlemmermeer van het Ned. On derwijzers Genootschap vergaderde ln hotel De Beurs te Hoofddorp onder presidium van den heer P. Wagemaker. De secretaris, de heer T. Tawee bracht het jaaroverzicht en mej. Kingma het financieel verslag uit. De heer B. Smit besprak „De globale ge dachte en haar invloed op het onderwijs". De ledenvergadering der Ver. v. Vreem delingenverkeer werd in Casa Cara te Kat wijk aan Zee gehouden. De opkomst was bijzonder groot. De voorzitter de heer B. G. Lammens opende en wees er op, dat belangrijke aan gelegenheden het bestuur hebben bezigge houden, n.l. allereerst de kwestie de Zuid duinen en de waterwinningsplanncn van de Leidsche Duinwatermij. Sprekers indruk ls, dat in Den Haag wel rekening zal worden gehouden met de be langen van Katwijk als badplaats en dat het welnlgje natuurschoon, dat Katwijk in de duinen bezit, niet ontnomen zal worden. Voorts houdt het bestuur zich bezig met het opvoeren der beveiliging bij het baden. Het wachten is nu op het sein. dat de hiertoe gevormde commissie aan het werk kan gaan. De 2de secretaris dr. L. Hueting las nu ln verband met ziekte van den secr. den heer Huysman de notulen en het jaarver slag voor. Hieraan ontleenen wij dat de uitkomsten van het badbedrijf goed waren. Het totaal aantal badgasten bedroeg 14503, t.w. in den voorzomer 1500, Juli 3801, Augus tus 9174 en September 1500. Hieronder be vonden zich 18 Belgen, 119 Dultschers, 13 Engelschen, 6 Fransehen, 10 Polen, 8 Zwit sers. 1 Hongaar en 3 Tsjechoslowaken. Het aantal neemt nog steeds toe. De hotel- en vooral de pensionprijzen, alsmede die van gemeubileerde hulzen en kamers waren nog laag, als gevolg van te weinig organisatie der verhuurders. Uitvoe rig drong spr. op meerdere organisatie aan. Het informatie-bureau verstrekte 1879 schriftelijke en 1030 mondelinge Inlichtin gen. Steeds sterker blijkt de beteekenis van het Informatie-bureau. Aan particulieren en V.V.V.'s werden on geveer 2000 gidsen met even zoovele folders verzonden, afgescheiden van de vele gidsen, die haar weg vonden naar het buitenland. De bemoeiingen van onze vereenlglng blijven zich uitbreiden. Het ledental blijft stijgen, zij het ook niet ln het gewenschte tempo. Er werden nJ. ln het afgeloopen seizoen 126 nieuwe leden Ingeschreven; 60 leden bedankten. Het totaal aantal leden bedroeg ln Septem ber 1938 629. Uitvoerig besprak spr. hierop o.a. de ge houden feestweek waarvan de totale kosten f. 870.69 bedroeg. De totale uitgaaf der Reclame-campagne bedroeg dit jaar f. 350.een vermeerdering van f. 50. 8pr. gaf een uitvoerig overzicht van de ln het afgeloopen jaar gehouden wedstrijden, vergaderingen enz. In verband met door het Bestuur aan B. en W. verstrekte beschouwingen deelden B. en W. mede, dat zij, na hernieuwde overwe ging besloten hebben niet over te gaan tot het van gemeentewege instellen van een commissie, belast met het voeren van pro paganda voor Katwijk als woongemeente. Teil opzichte van de gewijzigde con cessieaanvragen van de L.D.M. i.z. de voorgestelde uitbreidingswerken in dc duinen, kan worden medegedeeld, dat het Bestuur daarover in nauw contact heeft gestaan met het comité van actie en van B. en W., als gevolg waarvan bij schrijven aan de betrokken in stanties uitvoerig de bezwaren, welke ook tegen dit plan bestaan, zijn uiteen gezet. Ook door persoonlijke besprekin gen in den Haag zijn deze bezwaren in den breede toegelicht. Vooral dit persoonlijk contact heeft het vertrouwen geschonken, dat een voor onze gemeente billijke oplossing te wachten is. Spr. besloot met de beste wcnschen voor het komende seizoen. De penningmeester de heer P. Bloot bracht hierop zijn uitvoerig verslag uit. De ontvangsten bedroegen f 2674.21: de uitga ven f. 2699,11, nadeellg saldo f. 24.90. Namens de kascommissie verklaarde de heer J. G. Schoneveld alles in orde. De voorzitter dankte secretaris en pen ningmeester voor de uitgebrachte versla gen. Tot leden der kascommissie voor dit jaar werden benoemd de heeren W. Mooyekind en C. den Duik Jaspz. Bij de bestuursverkiezing werden de aftr. heeren J. Arnoldus P. Bloot Jr. en D. Schoo- nenberg met nagenoeg alg. st. herkozen. Ir. J Philips vertoonde vervolgens eenige films uit KatwtJk, welke vroeger reeds be schreven zijn. De heer Philips zette de pro pagandistische waarde van zulk een film voor de badplaats uiteen. De voorzitter dankte den heer Philips voor het gebodene. De heer Mooyekind sprak waardeerendc woorden voor het vele werk, dat door het bestuur in 1938 verricht is De voorzitter dankte hiervoor, waarna sluiting volgde. Deze Interessante en leerzame lezing werd met aandacht beluisterd. Na een dankwoord tot den spreker sloot de voorzitter de vergadering. Automobilist door draad gered. Op den nieuwen rijksweg Amsterdam Sassenhelm heeft zich wederom een ernstig ongeluk voorgedaan, dat dank zij de ste vige stalen draden van de afrastering van een viaduct, nog betrekkelijk goed ls afge loopen. In de richting van de Residentie reed een personenauto met groote vaart het viaduct over den Hoofdweg nabij Abbenes, op. Door onbekende oorzaak raakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt met het gevolg, dat de auto met een hevigen slag tegen de afrastering van het viaduct opvloog. Niet minder dan zeven betonnen palen werden uit den grond gerukt of braken af en de auto zou van het viaduct ln de diepte zijn gevallen, als deze betonnen palen niet door stevige staaldraden waren verbonden. Nu bleef de auto ln de draden hangen De bestuurder liep blijkbaar geen verwondingen op. De auto kwam er minder goed af. Door de herhaalde botsingen was deze aan de voor- en rechterzijkant ernstig beschadigd en moest worden weggesleept. De politie stelt een onderzoek ln. De po litie ls er Inmiddels achter gekomen, waar heen de auto ts gesleept. Het nummer is bekend. Aan het postkantoor te Hoofddorp en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende Februari Ingelegd f. 25368,42 en terugbetaald f. 12042,89. HILLEGOM. JUBILEUM VAN DEN HOOFDCOMMIES DEN HEER J. C. SCHOUTEN. Een zeer hartelijke huldiging. .De heer J. C. Schouten was op 1 Maart 25 Jaar ambtenaar ter secretarie. Hij werd met een Mulo-diploma als Jongste kracht in 1914 aangesteld toen de heer D. Went- holt burgemeester en de heer A. M. van der Jagt gemeente-secretaris waren. De laatste was zijn leermeester. In 1915 behaalde de jubilaris twee di ploma's voor boekhouden en in 1919 het diploma voor de gemeente-administratie. De studie werd voortgezet, In 1927 slaag de hij voor het Staatsexamen. Thans geeft de heer Schouten opleiding aan candidaten voor de gemeente-administra tie. De heer Schouten doorliep de verschil lende functies ter Gemeente-secretarie en is thans hoofdcommies, chef der afdeeling Alg. Zaken en loco-secretaris. Voorts is hij secretaris van den Schoolartsendienst voor Hillegom en omstreken, secretaris-penning- meester van den Vosse- en Weerlaner- polder en van het Waterschap Hillegom, secretaris van het Scheidsgerecht voor gemeenteambtenaren en secretaris van het Hillegomsche Ziekenfonds. Dat hij bij B. en W„ bij zijn collega's en bij het publiek hoog staat aangeschreven als een zeer kundig ambtenaar, een hulp vaardig collega en als een welwillende persoonlijkheid bleek gistermorgen. In de versierde raadzaal vond een offi- cieele huldiging plaats. Aanwezig waren de burgemeester, de wethouders, gemeen te-secretaris. gemeente-ontvanger, alle se cretarie-ambtenaren, directeuren en ad ministrateuren der bedrijven, inspecteur van politie, schoolarts, en de vorige in specteur van politie dë heer Hensums uit Rijswijk. Toen de heer Schouten met zijn bejaar den vader en familie binnen geleld was, is het woord gevoerd door den burgemees ter jhr. Van Nispen. In een hartelijke toe spraak heeft dezen den jubilaris namens het gemeentebestuur gefeliciteerd en ge wag gemaakt van de groote toewijding, bekwaamheid en persoonlijke eigenschap pen. Groote waardeering sprak de burge meester uit voor de wijze waarop de Ju bilaris zijn zienswijze in ingewikkelde kwesties verdedigt. Onder aanbieding van een fraai horloge en een bloemenmand als geschenken van burgemeester, wethouders, gemeente-secretaris en alle ambtenaren van hoog tot laag, besloot de burgemees ter zijn hartelijke toespraak. De gemeente-secretaris, mr. Peek was de volgende woordvoerder, om namens het geheele corps van ambtenaren den jubi leerenden hoofd-commies te feliciteeren. Voorspoed en succes zijn geboekt maar be proevingen ln het ambtelijke en in het particuliere leven bleven evenmin uit. Van leerling-ambtenaar is hij een der leidende figuren bij de administratie van de ge meente geworden. Persoonlijk sprak mr. Peek openhartig zijn waardeering uit voor de goede kwaliteiten van den jubilaris als ambtenaar en als mensch. Dr. C. R. Zijerveld, schoolarts, gewaagde van de voortreffelijke samenwerking met den secretaris der schoolartsen-commissie en bood een boekwerk als geschenk aan. De heer Schouten heeft voor de gespro ken woorden en voor de geschenken be dankt. en een beschouwing gehouden waarin hij den tijd van 25 jaar geleden vergeleek met den tijd van heden wat de administratie der gemeente betreft. Daar na kreeg elk gelegenheid den heer Schou ten persoonlijk te feliciteeren. Het overige gedeelte van den dag was er ln het woonhuis van den Jubilaris veel be langstelling in den vorm van bezoek, bloe men, brieven en telegrammen. Drie jubilarissen. De heer G. v. d. Burg was gisteren 25 jaar ln betrekking bij de firma W. War- menhoven en Zonen, waar de jubilaris en zijn vrouw zijn ontvangen in de bloem- boilensdhuur, waar men het zich gezellig gemaakt had. Een der firmanten sprak den jubilaris toe om hem te feliciteeren. onder aanbieding van een aschbakje met Inscriptie en een gesloten enveloppe met Inhoud. Ook bloemen zijn aangeboden, ter wijl woorden van dankbaarheid zijn ge sproken. De heer C. de Jong herdacht dezer da gen het feit, dat hij 25 jaar werkzaam.was bij de firma Joh. van Til Jzn. Deze jubi laris werkt bij zijn firma voornamelijk in de hyacinthencultuur en bezit twee diplo ma's als bekwaam ziekzoeker. De beide firmanten hebben hem thuis gecompli menteerd en een gouden horloge met Inscriptie aangeboden. Wederkeerlg zijn woorden van waardeering en dank gespro ken. De heer G. Kockelkoren had dezer da gen 40 dienstjaren achter den rug en wel bij de N.V. Gebroeders van Zanten De oudste directeur en een der jongere direc teuren feliciteerden den jubilaris, die thans chef van den groententuin is, terwijl de gebruikelijke enveloppe met inhoud hem nog zal worden aangeboden. Leidsche Volkshuis: Aanleg en onderhoud van eigen tuinen. Spr. de heer J. Kriest Jzn 8 1/4 uur nam. Volkshuls: Handwerk-Tentoonstelling, 91,u uur nam. Vrijdag. Gerecht 10: Theosofische Ver. 81/4 uur nam. Schouwburg: L. S. T. „Veel leven om niets" 81/4 uur nam. Volkshuis: Handwerk-Tentoonstglling, 7^_ 9M uur nam. Voorschoten: Aandeelhoudersverg. Voor- schotensche Melkhandel. 3 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. OM—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 78 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees- Kunde Consultatlebur. v. Alcoholisten 3 u u t 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphtex*le. 3M uur 's middags precies, 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam/ „De Par|jsche ondeugd". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 urn- Zondag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Zijn laatste vlucht". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Mr. Moto's laatste kans". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 40: 8 uur nam.: „Spaansche aarde". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag ook 2M uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CnHiireele Films Zaterdag nam. 2M uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam. „De macht van het goud". Zondag 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater 'Katwijk aan Zee)„De laatste trein uit Madrid". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 25 Febr. t.m. Vrijdag 3 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburgr 9, Telef. 807 en Hulp der Menschheid, Hooigracht 48. Telefoon 1060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8. Telefoon 274. 1. De Amerikaansche filmstad Hollywood li«t bij New York Detroit Los Angelos Philadelphia San Francisco 2. Tijdens de Melbourne-race ln 1934 maakte het K.L.M. vliegtuig Uiver een noodlanding op de renbaan van een klein plaatsje ln Australië. Weet u nog welk plaatsje dit was 3. Wat verstaat men onder subalterne officieren? Antwoordenpag. 2 van het Derde Blad A Vanaf morgen 288 ROBIN HOOD en JOE E. BROWN. KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitvoering „De Echo der Duinen". Het Ohr. Dames- en Meisjeskoor .Echo der Duinen" gaf een geslaagde uitvoering in de Ned. Herv. Kerk. Ds. Warmolts liet zingen Ps. 100 vs. 1-3-4, om na gebed een hartelijk openingswoord te spreken. Het koor heeft een uitstekende reputa tie en deze weer hoog gehouden. De direc teur, de heer Han Zlrkzee te Lelden, heeft het koor geheel in zijn macht. Er was voor „elk wat wils"; het geheel slaagde uitste kend. en het auditorium ging voldaan huiswaarts. De directeur, mej. C M. de Haas, violoncel en de heer A. Teeuw, had den bloemen in ontvangst te nemen. Ds. H. Meijering sprak een dankend slotwoord en liet zingen Gez. 96, waarna hij met gebed eindigde. Ledenvergadering A.R. Propagandaclub. De A.R. Propagandaclub „Groen van Prinsterer" vergaderde in de zaal achter de Geref. Kerk De voorzitter, de heer J. de Kreek, open de, waarna de secretaris de notulen las, die goedgekeurd werden. De heer E. J. Sparrius van Voorschoten sprak over het onderwerp: „Heeft de Vol kenbond nog bestaansrecht?" waarop een leerzame bespreking volgde. Men kwam tot de conclusie, dat ook thans de Volken bond nog bestaansrecht heeft. De avond werd met dankgebed gesloten. Verfraaiing van de Voorstraat. In de Voorstraat-Noord, waar verleden jaar nog vóór de verbetering dezer straat de meer dan honderdjarige lindeboomen stonden, zullen dezer dagen nieuwe, jonge boomen geplant worden en wel sierhou,, n.l. de roode Meidoorn. Dit is de eerste straat, die met slerhout wordt beplant. Tot bestuurslid van dc afd. Katwp der E.H.B.O. ls benoemd de heer J. v. RU'1- Door de politie werd aangehouden^ E„ woonwagenbewoner, die nog f-221**, moest betalen. Daar hij geen geld bezat, moet hij 13 dagen gevangenisstraf onder* gaan. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6