TOURINGCARS ELTAX 666 - LEIDEN LEID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 2 Maart 1939 Voorloopig geen verhooging der kerkelijke belasting VOOR Laatste Berichten Ernstig ongeluk te Zoeterwoude LAND- EN TUINBOUW BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN by de bochten van het geheel afgezette pircours keurig den linkerarm uitstak om richting aan te geven De beker werd gewonnen door C. van Noort in een tyd van 13 min. 11 seconden. Tweede was C. J. Zilverschoon en derde H. F. O. Strieker. Culinaire voorbereidingen in de Stadszaal. Niet alleen de directeur van de Sociëteit Minerva, de heer Pitlo staat in deze dagen voor de moeilyke taak om. tusschen alle andere drukte door, honderden welverzorg de diners op tafel te brengen, ook de pach ter van het feestgebouw, de Stadsgehoor zaal. de heer W. F. van Ingen Schenau ziet zich voor dat probleem geplaatst. Hedenavond dient voor circa 800 gecos- tumeerden tijdens de „kermesse de siècle" een koud buffet te worden ingericht; mor gen moeten tydens het bal in alle zalen 900 soupers worden geserveerd en Zater dagavond dienen in de groote zaal en op de balcons 650 reünisten en corpsleden te wor den gespyzigd. Het spreekt vanzelf, dat dit alles een uiterste krachtsinspanning van het perso neel vraagt; in de keuken wordt dan ook reeds sedert Woensdagmorgen onder hoog druk en zonder ophouden gewerkt. Tien koks uit Den Haag, Noordwijk enz., allen grootmeesters in hun vak, brengen al vast in gereedheid wat mogeiyk is. Er wordt met fantastische hoeveelheden gewerkt: het servies bestaat uit 5000 bor den. 8000 glazen, meer dan 10.000 couverts of ..bestekken" zooals de vakterm luidt; 80 kellners zullen de spyzen en dranken rond brengen, daarin bij gestaan door 35 leerlin gen van de Horecaf-opleiding. Voor het koude souper van hedenavond zijn 25 zalmen, elk van 15 pond in hun ge heel gekookt en fraai-opgemaakt op groote plateaux geplatast; voor morgenavond staan 250 kalfstongen, 300 zwezerikken en 200 kippen gereed. De schitterend-gearran geerde schotels maken de bezichtiging tot een ware Tantalus-kwelling! Het Kinderfeest. Vond het feest voor de kleinere school kinderen zoals reeds gemeld gister middag op het gemeentelijk sportterrein aan den Zoeterwoudsche Singel plaats, de LANGS DEN WEG VAN VRIJWILLIGE VERHOOGINGEN HOOPT MEN UIT DE MOEILIJKHEDEN TE KOMEN. In de consistoriekamer der Pieterskerk kwamen gisteravond de Gemeente-commis sie der Ned. Herv. Gemeente, het College van Notabelen en de Hoofdcommissie van Esredienst byeen teneinde een gezamen lijke bespreking te houden over een even- tueele verhooging der kerkelijke belasting. Na een langdurige discussie werd op voorstel van den voorzitter der Ge meente-commissie, den heer P. J. Mul der besloten om een commissie in het leven te roepen, welke zal trachten om langs den weg van vrijwillige verhoo ging der kerkelijke belasting uit de moeilijkheden te komen. In deze commissie zullen zitting hebben leden uit de voornoemde drie colleges. De verwachting werd uitgesproken, dat de gemeente haar volle medewerking aan deze planne zal verleenen. Mochten deze plannen een gunstig re sultaat hebben, dan hoopt men eerlang het beroepingswerk in de vacature-dr. Locher ter hand te nemen. VOLKSONDERWIJS. Jaarvergadering der afd. Leiden. Gisteravond werd in hotel Central de jaarvergadering gehouden onder leiding van den vice-voorzitter prof. Krom. By de mededeeling der ingekomen stukken liet de secretaris, de heer Hibma. voorafgaan, dat hem de laatste weken 10 nieuwe leden waren opgegeven. Besloten werd. instem ming te betuigen met het verzoek van do Oudercommissie van de Opleidingsschool voor U.L.O aan de Driftstraat, waarbij aan den Gemeenteraad wordt verzocht, vóór 1 Sept. '39 een lokaal by te bouwen. De vergadering sprak den wensch uit, dat i:i deze zaak spoed zou worden betracht. Het programma van het Congres voor Kinderbescherming werd voor kennisge ving aangenomen. De afgevaardigde ter algemeens vergadering, de lieer Harting deelde Interessante bijzonderheden mee en gaf daardoor ten welkome aanvulling van DE BRUG OVER DE RINGVAART. De Kamer van Koophandel voor Rijn land alhier heeft zich wederom tot den minister van Waterstaat gewend, inzake den openingstijd van de brug over de Zui delijke' Ringvaart in den Haarlemmermeer polder. Opnieuw wordt er op aangedrongen de openingstijden uit te breiden of al thans een onderzoek naar de noodzake- lykheid hiervan in te stellen. AUTO TE WATER GEREDEN. Gisteravond te ruim. 10 uur is een auto, bestuurd door den 21-jarigen J. J. L. alhier, waarin bovendien gezeten waren de 19- jarige J. W. M. de K. en A v. d. W, uit Oegstgeest, op den Witten Singel in dc bocht naby de Groenhovenstraat geslipt en vervolgens te water gereden De auto reed met een snelheid van circa g&l W^eiaome i 60 K M in de richting Douzastraat. terwyl het officieel verslag in het Orgaan Uit het nnrfpre ziiHe ppn autobus noderde ag in "rpian va an van de andere zlJde eon autobus naderde. 1 jaarverdag van d^ secretaris bleek dat 10ndanks de moe?me situatie, waarvoor de m 1938 door de afd^hng hard was ge fcestuurder van laatstgenoemd voertuig zich werkt en veei steun w£is verstiekt, cie pon- o-cvniaatst zap" als cevoltt van de onver ningmeester, de heer Van Slopten, lichtte J X £erZ£ dit nader toe. De uitgaven haoden f.329 12 bedragen, de ontvangsten f268.62; ultbrei- HET AMBTSJUBILEUM VAN DEN HEER H. FILIPPO W. Fzn. Als gemeenteontvanger. Onze verwachting, dat het 25-jarig ambts jubileum als gemeenteontvanger van den heer H. Filippo W.Fzn., ondanks zijn af- wyzing van elke offlcieele huldiging, niet onopgemerkt zou voorbygaan, is niet on gegrond gebleken. Toen de Jubilaris gister- aan aen z,oecerwouascue oingei piaais, UI Q grooteren vierden het honderd jarig jubi- morgen „alsof er geen wolkje aan dei lucht leum van het L S C. binnenshuis en '.vel in was kantoor kwam binnenstappen het Trianon-theater, dat tot tweemaal toe tot de laatste plaats door de jeugd werd bezet. En wat hebben zy genoten van den goochelaar Antoninl. die alles maar liet ver- dwynen, van August de sprekende pop, die overal zoon grappig antwoord opgaf en van den alouden Jan Klaassen, die als steeds levendig op de verbeelding van het jonge publiek werkte. „Jammer, dat „ze" maar één keer 100 jaar bestaan" hoorden we een van de enthousiasten zeggen en velen zullen dat met hem eens zijn, want het was een fyne middag. HET THEOSOPHISCH GENOOTSCHAP. Het probleem der onsterfelykheid. Gisteravond werd door het Theosophisch Genootschap ileider dr. G. de Purucker, Point Locna. Calif.) in het Federatiehuis, Gerecht 10, alhier, een openbare studie gehouden over het onderwerp: „Het pro bleem der onsterfelykheid". Alvorens, al dus spr., over dit onderwerp een bespre king te kunnen houden, is het noodzakelijk dat hieraan vooraf gaat een korte studie van de menschelyke natuur. Niet voor niets stond boven het orakel te Delphi te lezen: Mensch ken uzelf. Door een studie te ma ken van den mensch, van onszelf en van onze medemenschen, komen wy tot de over tuiging, dat 2 kanten van de menschelyke natuur voortdurend naar voren komen, n.l. eenerzyds de egoïstische, onvriendeiyke mensch, en anderzyds de mensch. die ver langt naar harmonie, vreugde en schoon heid. de mensch, die in staat is tot het brengen van offers terwille van anderen By eenig nadenken komt men al gauw tot de conclusie, dat deze beide elementen, de zelfzuchtige en de onzelfzuchtige zyde van den mensch. niet uit een en dezelfde bron kunnen ontspringen. De mensch is dus klaarblykelyk een tweevoudig wezen en zyn eigenschappen, karaktertrekken, zyn ge dachten en daden zijn terug te brengen of tot de eene (de zelfzuchtige) of tot de andere (de onzelfzuchtigei zyde van zijn natuur. De theosophie vestigt de aandacht op het feit, dat de werkelyke mensch niet te verwarren is met datgene wat wy maar al te dikwyls daarvoor aanzien: zyn lichaam. De werkelyke mensch, aldus spr., wordt door de theosophie omschreven als het onsterfelijk beginsel in hem, dat leven na leven zich bedient van een ulteriyk omhulsel, om daarin ervaringen op te doen. De ware mensch is de onzichtbare denker, bezield door onsterfelyke liefde en almach tige kennis. Weinigen zyn zich ten volle of maar gedeeltelijk bewust van de grootheid en oneindige kennis, die verscholen is in de werkelijke, de onsterfelyke mensch. Door dat wy ons bewustzyn te veel richten naar de uiterlyke vormen en ons daarmede ver eenzelvigen. verliezen wy het bewustzijn van het oneindig schoone en verhevene, dat diep in ons inneriyk wezen woont Vor men komen en gaan. zij zyn vergankelyk. De samenstellende deelen, de atomen, de cellen en moleculen zyn op zichzelf echter bezielde entiteiten. Doode stof bestaat niet, aldus leert de theosophie. Maar de samen stellende kracht, die een organisme, een vorm een tydlang byeen houdt, heeft daarna behoefte aan rust, aan andere, nieuwe vonmen. en trekt zich dan terug, waarna zoo'n vorm uiteen valt. Dit is het wat gebeurt op het heilig en machtig oogen- blik, wanneer de mensch sterft. De ware innerhjke mensch, moede van alle erva ringen. die het in deze, thans versleten vorm (ln vele gevallen) heeft opgedaan, trekt zich terug om in een anderen toestand van bewustzyn rust en verfrissching te vinden. De vorm, die de bezielende kracht mist. valt dan uiteen in zyn samenstel lende deelen, die ieder op zichzelf dan hun pelgrimstocht door het leven vervol gen. Dit uiteen zien vallen van een vorm. heeft by velen de gedachte gewekt van: ,,by den dood ls alles afgeloopen. het leven is slechts een toevallig tezamenkomien van a'omen" Deze foutieve opvatting kan men alleen maar verkrijgen, wanneer men ver zuimt ziin bewustzijn te richter naar en op te beffen tot het onsterfelijke in ons. De th-osocb'e komt niet met dogma's, zy vraagt "Heen zelf haar leeringen te onder zoeken door ze in practyk te brengen. Na de lezing werden nog verschillende vragen beantwoord. ^^■kantoor kw&mH waren reeds vele schriftelyke gelukwen- schen binnengekomen en werd hem door zyn ambtenaren onder aanbieding van een schitterend bloemstuk een hartelyk wel kom toegeroepen, terwijl de kassier, de heer de Kruys, die hem namens het ge- heele personeel toesprak, in het bijzonder de aandacht vestigde op de prettige en on gedwongen samenwerking, welke er tus schen den jubilaris en zyn personeel steeds was geweest. Spr. betuigde hem daarvoor dank. daarby den wensch uitsprekende, dat ook verder dezelfde aangename ver houding zou mogen blyven bestaan. De heer Filippo was door deze woorden byzon- der getroffen en verklaarde toch eigeniyk blij te zyn, dat hy in de stad was geble ven. omdat hy in deze oogenblikken ge voelde. dat een samenzijn met degenen waarmee hij iederen dag verkeert, hem goed deed. Na afloop hiervan was de wet houder van financiën, de heer M. G. Ver- wey, de eerste, die den jubilaris kwam ge- lukwenschen. terwyl verder de geheele dag in beslag werd genomen door het ln ontvangst nemen van mondelinge, telegra fische en telefonische gelukwenschen o.a. van den burgemeester, gemeentesecretaris, hoofden van takken van dienst, ambtena ren, oud-ambtenaren, instellingen en kan toorrelaties. ook van buiten de stad. Ook mevrouw Filippo, die in den loop van den morgen naar het kantoor was gekomen, had vele felicitaties in ontvangst te ne men. Nadat na afloop van de werkzaam heden het personeel nog eenige gezellige oogenblikken met den Jubilaris had door gebracht, werd deze naar huis ontboden, omdat velen hem aldaar kwamen compli menteeren. Hij vond zyn woning versierd met vele bloemstukken o.a van de afdee- ling Leiden van de Zuid-Hollandsche Ver- eeniging „Het Groene Kruis" en van den oud-wethouder den heer J. F. X Sanders. Het heeft den heer Filippo aan blyken van waardeering en belangstelling niet ont broken Het is voor hem geworden een da" van eenvoudige, niet-officieele. doch niet temin hartelyke, spontane huldiging. En wij herhalen den wensch: het worde den ïubilaris vergund om nog vele Jaren met biydschap zijn arbeid te verrichten. ding van het aantal leden was dringend noodig. als het goede werk zou worden voortgezet in den stryd voor de Openbare School. De rekening werd nagezien door de heeren Riks. Van Sluys en Wllterdink en overeenkomstig hun voorstel goedge keurd met dank aan den penningmeester De heer Van der Valk, die periodiek moest aftreden, wed by acclamatie herkozen als bestuurslid. Het bestuur nam tydeiyk de werkzaamheden waar van het vroegere Comité van Actie voor de Openbare School; besloten werd, verschillende vereenlgingen uit te noodigen tot medewerking aan liet oprichten van een nieuw Comité. Ook werd een propaganda-commissle benoemd voor uitbreiding van het aantal leden. Na rond vraag sloot de voorzitter de geannimeerde en goed bezochte vergadering. SCHOOL DUIVENBODESTRAAT. Ouderavond. De oudercommissie van bovengenoemde school heeft een ouderavond gehouden, waarop het hoofd der school, de heer v Schaik tevens afscheid nam in verband met zijn benoeming tot hoofd der Mare- singelschool. Na de opening werd den heer v. Schaik door den voorzitter, den heer Gudemond, dank gebracht voor hetgeen deze voor de school gedaan heeft en bood hem namens de ouders een boekwerk aan, terwyl aan mevr. v. Schaik een bloemen mand werd aangeboden. Vervolgens betra den mej. Waanders en de heeren Bouman en Fasseur. leden van het accordeonge zelschap D.V.V., het tooneel en vergastten de talryke aanwezigen op goed samenspel, waarvoor zy een dankbaar applaus moch ten oogsten. Hierna voerden de jongens en meisjes, die de school gingen verlaten „De Lentekoningin" op. hetgeen eveneens zeer in den smaak viel. Aangezien de kin deren van twee commissieleden de school hadden veriaten, werden twee nieuwe le den gekozen. Het hoofd der school bracht I den aftredenden dank voor het werk het- j welk door hen verricjjtsvas, in het byzon- 1 der den heer Guldemond. die een stuwen de kracht in de commissie was geweest. Nadat nog eenige oud^eerllngen een voor dracht hadden uitgevoerd, werd gepau zeerd, teneinde den ouders gelegenheid te geven het werk van hun kinderen te be zichtigen, waarvan een ruim gebruik ge maakt werd. Hierna had de trekking plaats der verloting en liet het accordeon-trio zich nogmaals hooren, terwyl het tooneel- clubje „De vroolyke spelers" een blijspel letje opvoerde, waarna het hoofd der school, de heer v. Schaik, met een af scheidswoord sloot. w ach te manoeuvre van zijn tegenligger, wist hij een aanrijding te voorkomen. De personenauto vernielde de ijzeren af scheiding van het talud en reed pardoes in den Singel. Gelukkig is de gracht ter plaatse niet diep. zoodat de inzittenden alleen een paar natte voeten haaiden. De brandweer verscheen met een motorspuit om assistentie te verleenen, doch behoefde geen dienst te doen, daar een kraanwagen van de Fordgarage de auto kwam weg slepen. DE STILLE OMGANG. In verband met den „Stillen Omgang", welke ln den nacht van 11 op 12 Maart a s. te Amsterdam zal worden gehouden, zullen ook van Lelden twee extra nacht treinen naar Amsterdam loopen. een spe ciale trein voor ongeveer 1200 Lcidsche deelnemers, welke om 22.54 van hier ver trekt en een voor ongeveer 1100 deelnemers uit de omliggende gemeenten, die om 23.23 vertrekt en te Warmond, Voortiout en Noordwykerhout zal stoppen. Zondagmorgen kceren de deelnemers per extra treinen naar hier terug. Maandag a.s. hoopt de heer J. van Staden, chef van de afd. behangerij en beddenmakerij by Vroom en Dreesmann alhier, den dag te herdenken, dat hy vyf- en-twintig jaar geleden als behanger by deze firma ln dienst kwam. Door groote vakbekwaamheid en juist inzicht is de Jubilaris in den loop dezer jaren opgeklommen tot zyn tegenwoor dige functie. Binnenland Om ongeveer kwart voor twee heden middag heeft te Zoeterwoude een ern stig ongeluk plaats gevonden, waarbij het 8-jarig zoontje van den heer Over- devest, aldaar, zeer ernstig werd ge wond. De chauffeur S. V. reed met een met boomstammen beladen vrachtauto de Bak- kersbrug op. HU moest daar plotseling scherp uitwijken voor een 4-jarig meisje. V. zag niet dat zich aan den anderen kant van zyn auto de 8-jarige Overdevest be vond met het gevolg, dat de Jongen tus schen de auto en de leuning van de brug bekneld raakte. Dokter Kortmann en kapelaan Duyve- steyn waren spoedig ter plaatse. Met em- stive inwendige kneuzingen in het ventje naar een ziekenhuis te Leiden overgebracht. LUSTRUMVIERING U.V.S.V. De Utrechtsche Vrouweiyke Studenten Vereeniging viert heden op luisterryke wijze haar achtste lustrum. Vanmorgen werd onder groote belang stelling de offlcieele ontvangst der reünis ten en gasten op het centraal station ge houden. waarna in optocht langs de univer siteit en het oude clubgebouw naar het ge bouw op de Drift werd getrokken. Om twee uur geschiedde de openings plechtigheid in de aula der Ryksunlversi- teit door de praeses der U.V.S.V., wier rede werd beantwoord door mej. mr. E. C. Simons, eere-Ud der U.V.S.V. VRACHTAUTO RIJDT SLAAPKAMER BINNEN. Geen persoonlijke ongelukken. Vanmorgen omstreeks half vier ls een vrachtauto van de firma Doorn uit Amers foort op den provincialen weg door het breken van een koppeling uit een bocht gereden en tegen den voorgevel van een boerdery, bewoond door den landbouwer J. Boer te Haastrecht, gebotst. De wagen reed een paar vierkanten meter metselwerk uit den muur en kwam in de slaapkamer tot staan. De bewoners van het huis, die op ongewone wUze ontwaakten, bleven onge deerd. In de kamer werd uiteraard het een en ander vernield. OPENBARE OPLEIDINGSSCHOOL VOOR U.L.O. LANGEBRUG. BEGRAFENIS VAN DEN HEER S. DE BOER AZN. Hedenmorgen vond op de begraafplaats by het Groene-Kerkje te Oegstgeest de begrafenis plaats van het stoffeiyk over schot van wijlen den heer S. de Boer Azn die dezer dagen hier ter stede op 80-jarige leeftijd overleed. De overledene maakte van 19051919 deel uit van den'gemeente raad voor den Vrijheidsbond. Voorts had de overledene van 1900—1928 zitting in het bestuur der Vereeniging voor Schoolkinder voeding en -kleeding. waarvan hy ver scheidene jaren de nauwgezette penning- meester was. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op: den heer F. A. Schilthuizen en mevr. W. MenkhorstSwart, resp. voorzitter en secretaresse, de heeren G L. de Goederen, oud-bestuurslid en J. Smittenaar, bode van de Vereeniging voor Schoolkindervoeding, J Ouwehand. ingenieur uit Bloemendaal. dr. J. v. Alphen en vele vrienden en ken nissen van den overledene. Toen de kist ln het familiegraf was nedergelaten. trad de heer F. A. Schilt huizen naar voren, Namens het bestuur van Schoolkindervoeding en -kleeding wil de hy enkele woorden ter nagedachtenis spreken van den overledene, die zich zeer verdiensteiyk heeft gemaakt voor de ver eeniging. De overledene heeft alle krachten en inspanning gegeven voor het misdeelde kind. Na zijn bedanken heeft het Bestuur ge meend den overledene te moeten benoemen als Ud van verdienste. Het Bestuur heeft in den overledene steeds een edel mensch gezien, zyn nagedachtenis zal in eere blij ven voortleven ln het Bestuur. Vervolgens bad dr. K. II. Boersema. Rem. red. het „Onze Vader". Hierna werd»», levende bloemen in het Bestaat 1 Mei a.s. 50 jaar. Men schrijft ons: Op 1 Mei a.s. zal het 50 jaar geleden zyn, dat de openbare school aan de Langebrug in gebruik werd geno men. Om dit heugiyke feit te herdenken is een gecombineerde vergadering gehou den van de beide oudercomissies in samen werking met het onderwijzend personeel van de boven- en de benedensohool. Uit deze vergadering is een feestcommissie benoemd, bestaande uit als voorzitter het hoofd der bovenschool, den heer Alb. v. d. Hoogt, seer. P. Veltenaar, penningm. R. de Graaf en als adviseerende leden het hoofd der benedenschool, den heer D. Bosma, mevr. Lardee en den heer J. W. Harting Jr. Er is besloten dit feit op aangename, maar bescheiden wyze met de kinderen en ouders op 3 Mei a.s. in de Stadsgehoorzaal te vieren. Om deze plannen goed te doen slagen, heeft de commissie in de eerste plaats de finanoieele hulp ingeroepen var. de ouders, en uit de wijze, waarop dit door de ouders is beantwoord, blijkt wel, dat de Langebrugschool zich een bijzondere plaats in de harten der ouders heeft weten te veroveren. Door deze medewerking is de commissie in staat, om den kinderen een vroolijken middag te bezorgen, die lang in hun geheugen zal blyven. De verzorging van dit gedeelte van het programma is opgedragen aan het gezelschap ..Wim Bij moer", dat met zyn marionettentheater eenige sprookjes zal opvoeren en de kin- 178 (Xnrcz. Med.) COMMISSIE HERZIENING DRANKWET GEÏNSTALLEERD. De minister van Sociale Zaken prof. mr. C P. M. Rommc heeft hedenochtend te zynen departemente de commissie geïnstal leerd aan welke is opgedragen te onder zoeken, welke wyzigingen moeten worden aangebracht in de drankwet en deze wijzi gingen voor te bereiden. HET NEDERLANDSCHE RUNDVEE STAMBOEK. Het bestuur van het Nederlandsche Rundvee-Stamboek heeft in zyn gisteren gehouden vergadering den heer ir. W. de Jong. Rijksveeteelt-consulent voor de provincie Gelderland met ingang van 1 September as. tot hoofd-inspccteur be noemd. Het is de bedoeling, dat de heer De Jong mettertyd den heer ir. H. Wlb- bens, thans directeur van het N.R.S., als zoodanig zal opvolgen. Daar de nieuwe werkkring den geheelen persoon vraagt, zal de heer De Jong voor verschillende door hem bekleede neven functies bedanken, o.a. voor het lidmaat schap van het dag. bestuur van de Neder landsche Veehouderij Centrale en voor de directie van de bureaux voor de schapen en varkensfokkerij. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Vorige Jaar teelde ik aardappelen, waarin veel ring was. Wat hiertegen te doen? W. F. K. te L. Antwoord: De door U bedoelde „kringerlg- heid" ls een beschadiging van de knollen door een ziekte, welke het meest voorkomt, op lichte gronden. Zorg vooral voor zuiver pootgoed en geef een extra kallbemesting, b.v. per 100 vierk. meter 4 Kg. patentkall. welke meststof mede wordt lngesplt of na het spitten nog kan wor den gestrooid en ingeëgd. Vraag: Verschillende personen beweren, dat groenten, gekweekt met kunstmest, niet kun nen worden geweckt. Hoe denkt. U hierover? W. F. K. te L. Antwoord: wy kweeken sinds vele Jaren onze groenten met stalmest, aangevuld door kunst- AANBESTEDING. De Rykswaterstaat heeft aanbesteed het uitvoeren van grond- en straatwerken en het maken van een duikerbrug en een be schoeiing, met bijkomende werken, tot ver betering van den rijksweg no. 11, Haagsche SchouwLeidenBodegraven, onder de gemeente Hazerswoude. Laagste inschrijver was fa. wed. H. van Driel te Koudekerk a. d. Ryn voor f. 51.700. EEN EEUW UITGEVERIJ. Op 9 Maart a.s. zal de uitgeversfirma G. B. van Goor en zonen, welke sedert 10 jaar in Den Haag gevestigd is en in 1839 te Gouda werd opgericht, een eeuw lang haar bedrijf hebben uitgeoefend. of hulpmest. Soms uitsluitend met kunstmest. deren verder^braighoudt''m'eV'snè'lteekenën i Steeds hebben wij hiervan ingemaakt in Weck- deren verder oezignoudt met sne teekenen nesschen en doen llet nw. Nimmer hebben wc en voordrachten in origineel Biedemeiei agc-had van het be 'erven van ac groente kleederdraoht. Aan de kinderen zal tevens 0f het losgaan van de 'less-hen een blijvende herinnering worden uitge reikt De avond is speciaal gereserveerd voor de ouders en genoodlgden. Als spreker is voor dien avond uitgenoodigd prof. R. Casimir. Verder zullen de Leidsöhe Orkest- Vereenlging „Muslca" en de voordracht kunstenaar Jac. Eisacker den avond op luisteren. Door de vele medewerking, welke de commissie van alle zijden heeft onder vonden. zijn de verwachtingen voor dien dag hoog gespannen en het onderwijzend personeel en de oudercommirsies hopen dat door de herdenking van dit feit. de samenwerking tusschen ouders en school nog inniger wordt dan deze reeds is en het openbare onderwijs die voorname plaats in Leiden blijft innemen, welke het ln velerlei opzichten toekomt GEBOREN: HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Naamlooze Vennootschap Hout graf gestrooid, vaar na een neef van den j bouw- en Houthandelmr-itschappij ..Padox overledene de F. de Boer uit Workum allen dank zegde /oor de betoonde belang stelling, ook gedurende zijn ziekte. Veerpolder. Warmond. Nieuwe commissa ris: jhr. mr. dr. J. R. Clifford Kocq van Breugel, Driebergen. Jansje. dr. van F. Molenaar en L. Schouten Dirk Pieter Hendrik, zn. van A W. Timmer mans en H. G. du Croix Johanna Agatha Alida, dr. van J. C. OoUendijk en A. A. Slootjes Hendrina Wilhelmina. dr. van I. Verhoef! en H. W. de Keijzer Frederika Wilhelmina, dr. van N. Brand en R. Schouten Maartje, dr. van J. v. Rijn en C. Kromhout Cornells, zn. van T. Guijt en N. v. d. Plas Gerardus Leo- nardus, zn. van G. M. Hofman en C. P. Dolle. GEHUWD: P de Klerk, jm. en T. M G. Boot, Tegelaar, wed. en J. v. d. Laan, jd. OVERLEDEN: J. v. d. Meer, m„ 76 j. Th. P. Konst, m„ 44 J. F. C. Koning, zn., 16 J. Uit Ned. Oost-Indië NOODWEER BIJ KEDIRI. KEDIRI. 2 Maart (Aneta). Door ban jirs is de provinciale weg van Kediri tot Pareh over een lengte van 35 meter weg gespoeld. Een brug is weggeslagen. Het tramverkeer is gestremd. Een dyk is door gebroken. Vier desa's zyn overstroomd, waarbij 16 huizen zyn ingestort Verder i> een ijzeren brug beschadigd. jd. J. TERAARDEBESTELLING VAN WIJLEN DEN HEER DE HOOG. BANDOENG. 2 Maart (Aneta). Onder zeer groote belangstelling is hedenmorgen op de nieuwe begraafplaats te Bandoeng het stoffehjk overschot van den overleden voorzitter van het I.E.V., wyien F. H. de Hoog, ter aarde besteld. De lijkstoet, welke van indrukwekkende!! mvang was, vertrok te circa 10 uur van de woning van den overledene naar het kerk hof. Zeer vele belangstellenden stonden langs den weg geschaard. Inmiddels had zich voor de poort van het kerkhof reeds een uitgebreide schare verzameld. Hiw waren deputaties van alle leerkrachten en alle leerlingen van I.E.V.-scholen aan wezig. alsmede een deputatie van de van padvinders. I.E.V -Jongerenbond en -rse andere vereenlvingen. Aan de open groeve herdachten de ve- egenwoordigers van het hoofdbestuur»» het I.E.V. de voorzitter van den Volks raad. de voorzitter van den Raad van De partementshoofden, de assistent-resiae van Bandoeng (namens den gou,ve.rn„"n van West-Java), de burgemeester Bandoeng, een vertegenwoordigster vann hoofdbestuur der I.E.V -vrouwen-orgflr tie, een van het hoofdbestuur van de v derlandsfhe Club, de voorzitter van de r- BB., en andere afgevaardigden van eenigingen, den overledene. 21

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2