AFLUKIN ANUSOL LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 25 Februari 1939 Tekenten issen Officieele Crisispublicatie Als GRIEP dreigt ^UITERLIJKE x AAMBEIEN? LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. H. M. Lefeber, Heereweg 331; T Westerhout, Heereweg 447; P. N. Haring, Heereweg 132; D. J. Steenbergen. Grachtweg 20; H. pronk en gezin, Emmastraat 18. Vertrokken: Th. P. van der Vlugt. naar Hannover: Wed. A. de Bruin en gezin naar Haarlemmermeer; Wed. J. Marbus—Verhoog, naar Alphen aan den Rijn. Burgerlijke Stand. Geboren: Clasina, d. van K. Slootweg en M Houbos Leonardus Gerardus, z. van G. Th. van Veen en M. Hasslng Lyda Martina, d. van H. van der Aart en A. M. Veldhoven. Overleden: Paulina Barnhoorn, wed. van A. \V. van der Meer 67 j. Antonius Johannes Hogenes. echtgenoot van A. M. A. Verhagen, 51 Johanna Hendrikje Voorneveld, wed. van J. van Vliet, 63 j. Ondertrouwd: J. Groeneveld en B. van der Bond van groote gezinnen. Voor de afd. Llsse van den Bond van groote gezinnen heeft de heer Veenstra, burgemeester van Culemborg, een rede ge houden over het woningvraagstuk. Spr. zette in een duidelijk betoog uiteen, dat vooral het platteland een taak te vervullen heeft bij de volkshuisvesting. Spr. legde er den nadruk op. dat het de taak van het Gemeentebestuur is om in volkshuisvesting te voorzien, waardoor zij medewerkt aan de geestelijke en moreele herbewapening zooals de Koningin die wil. Gevonden voorwerpen. Kano, jonge hond, portemonnaie met in- ho'ud, schakelarmband, dameshandschoen, bril met doos. Inlichtingen op het politiebureau. Het Gemeentebestuur heeft de levering van 285.000 Vlamovenstraat klinkers (dik foiimaat) opgedragen aan dé N V. Böuwmaterlalenhandel Tegelaar bo., alhier. De Gemeenteraad komt Dinsdag a s. In openbare zitting bijeen. NOORDWIJK. Jaarvergadering „Stille Omgang". Onder voorzitterschap van den heer W. (ie Ruyter vergaderde ln het Juvenaat de .Stille Omgang", afd. Noordwijk en omstre ken. Medewerking verleende het zangkoor der parochiekerk St. Jeroen, onder leiding van haar directeur H. J. van den Berghe. Ook de directeur van het Genootschap de ken J. H. W. Borsboom was aanwezig. Na een hartelijk welkomstwoord van den voor zitter werd o.a. medegedeeld, dat het ge nootschap 332 leden telt. Uit het verslag van den penningm. bleek, dat er een batig saldo is van f. 475.98. Den secretaris en pen ningmeester werd dank gebracht voor het vele accuraat verrichte werk; 5 leden ga ven zich op. zoodat het aantal thans 337 bedraagt. De komende reis zal op Zaterdag 11 Maart a.s. per autobus naar Haarlem en Amsterdam gaan. Nadat hierover verschillende mededeelin- gen waren gedaan, zong het R.K. zangkoor het „O Salutarls Hostia" van Schutz en „Populi Meus" van Palestrina. De penningmeester, de heer A. J. Kapel, werd als zoodanig herkozen. Nadat deken Borsboom een kernachtige rede over het Heilige Sacrament had uitge sproken zong het koor St. Jeroen wederom onberispelijk en wel het „Ave Verum Cor pus" van W. A. Mozart en het „Ave Regina Coelorum". Hierna zong men gezamenlijk tot slot het „Hulde aan Koning Christus". Loop der Bevolking. Gevestigd: Wed. P. Duijvenvoordegeb.Meeu wenoord, n. Langeveld 22; E. Baauw, n. Voor- str. 47; A. M. baronesse van Dedem. n. Oran- jeweg 2; C. J. Wieder, n. Gooweg 17: J. W. Schaap, n. Voorstraat 58a; M. H. v. d. Broek, n. Bronekhorststraat 42; H. E. Dogger, n. Zwar- teweg 20; Th. W. Klepper, n. Langev. 29 16; C. W J. M, de Ruiter, n. Voorstraat 69. Vertrokken: A. Visser, n. Schiermonninkoog, Middenstreek 191; A. van Woersum. n. Naald wijk. Duiventorenstraat 14; A. C. Bal en vr., n. widen, Maredyk 90; N. C. van der Heide, naar Haarlem, Rubenslaan 1; L. Zsilavi, n. Dultsch- 'and; G. C. Alkemade. n. Den Haag, Oudeman- straat 5;, H. M. F. Stemmer, n. Dordrecht, Marktstraat 17: A. G, Binken, n. Nieuw Oost Einde 446; D. Beyen, n. Bloemendaal, Bent- veldscheweg 2; J. Van den Broek, n. Harder wijk, Kerkstraat 10. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells MarUtJe, d. van J. S. Zoet cnM. A. v.d. Berg; Adrianus Leonardus, z. van J- Smelt ink en A. C. Vink; Cornelia Hendrlka. 0- van A. Ottevanger en P. J. Ruigrok; Petrus Johannes Cornelus, z. van A. M. Alkemade en v A. Dijkzeul; Gerhard Diedrich, z. van J. P. Beveren en E. J. Morsen; Cornelia Johanna rmt en Johanna Bernadetta Maria. 2 d. van Th. Steenvoorden en C. J. van Werkhoven; «uiem Johannes Simon, z. van Th. Caspers en 5:?oeman (is geboren te Leiden), ondertrouwd: G. J! H. Beukers en F. Schreuder olieden: Albertus Koemans, 62 jr., geh. m. w- M. van Wlnsen. 65 Hondenweer AFLUKIN weer! Neemt tijdig AFLUKIN. Het voorkóm) Griep Verkoudheid Influenza Prijs 50 cent per buisje Bus var. 1000 pillen f. 6.50. Eischt den naam AFLUKIN op elk pillel/e verkrijgbaor bij alle apotheker» en drogliten dugez Med.) niging den directeur een fruitmand aan, waarvoor deze hartelijk dankte. Met een militairen marsch van A. v. d. Sloot werd het programma besloten. De voorzitter de heer Slagveld dankte namens de Vereeni- ging allen voor hun opkomst en verzocht te eindigen met gemeenschappelijk te zin gen ,,God enkel Licht", waarna men vol daan huiswaarts keerde. Het was een zeer geslaagde avond! NOORDWIJKERHOUT. DE BLOEMEN- EN HUISVLIJT- TENTOONSTELLING. NOORDWIJK BINNEN. Uitvoering Chr. Mondaccordeonclub „Concordia". .^WWoeiude vereeniging, onderafdee- der, C.J.V. „Volg Mij" te Noordwijk a. Haar jaarlijksche uitvoering in Ie'„Royal" voor een stampvolle zaal. af. de aanwezigen merkten wij op de '^vaardigden van een 20-tal vereenlgin- s™, zoowel van binnen als buiten deze ge- ick. ,.PSi Bounia opende met gemeen- aappelijk zingen van Psalm 138, waarna J vo°rging in gebed. Vervolgens heette r,„„t1Lamens de Mondaccordeonclub allen "artelljk welkom, eveneens den direc- fn Jd, r J- J- v- d- Reuden van Lelden de conclusie trekken, gezien de opkomst, dat „Concordia" het mede- i «*aard is. In „Concordia" d. w. z. „Een wth- heerscht steeds eensgezindheid; v'J. PPC" dat dit ook bestendigd moge blij - -J doen een beroep op u. aldus spr,. allen medc te werken dezen avond te doen dirsrti pr' Baf de leidinB over aan den ..Concordia" begon haar pro- P.pimL met den clubmarsch van J. J. v. d. voiiE' een zeer goed begin. In de hierna '.iteiti nutrimers kwamen de goede kwa- worrt n°" beter uit. Over het algemeen t'liik 'stekend gespeeld. Men heeft wer- Benoten van het goed verzorgde pro- aarrtlil3 Ter afwisseling werden cenlge samenspraken gedaan, die de lach ten ln t»weging brachten. Hozr,™ pauze moest een gedeelte van l et !tbr,v 31 a geschrapt worden wegens tijd- "ot ïi verdere afwerking verliep zeer oer leden bood namens de veree- Beatrix-tulpen voor de Koninklijke Familie. In café „De Zwaan" had de plechtige opening plaats van de Bloemen- en Huis- vlijt-tentoonstelling, georganiseerd door de afd. Noordwij kerhout van den R.K. Volks bond en St. Jozefgezellen. De voorzitter der commissie, de heer J. v. d. Voet, zette het doel dezer tentoon stelling uiteen. In ons bloemendorp, aldus spr., wonen eerste klasse vaklui, die laten zien wat zij tot stand kunnen brengen; niettegenstaan de de slechte tfjden en de periode van vorst en koude. Burgemeester Van Iersel sprak zijn groote voldoening uit over het gepresteerde, waar voor veel offers gebracht zijn. ook door werklooze huisvaders. Spr. hoopte, dat voor het vak de betere tijden uit vroeger dagen, spoedig zullen we- derkeeren. Verschillende sprekers voerden nog het woord, o.a. pastoor Maas, de kapelaans en de voorzitter van den Land- en Tuinbouw- Bond de heer E. Hogervorst. Deze deelde mede, dat de L.T.B. een zilveren beker als prijs beschikbaar stelt. Voor het geheele arrangement had zorg gedragen de bekende Noordwijker, de heer v. d. Welij. De zaal was herschapen ln een natuur tafereel, genaamd „In onze duinen". De grond, een mostapijt, was bedekt met cro- cussen, sneeuwklokjes en anemonen. In de takken der boomen vond men de woud- vogels: eksters, ultlen, enz. ZIJ maakten jacht op kleinere diersoorten. De wilde konijnen huppelden door het duinland, daarbij waren de prachtigste bloemstukken in allerlei soorten en kleuren. Een bekende Hillegomsche firma had prachtige tulpen ingezonden: een nieuw soort genaamd Beatrix-tulpen, licht rood met geel randje. Een zestal exemplaren tot gezamenlijke waarde van f. 100 werd door den burgemees ter voorzichtig ingepakt. Zij werden bezorgd op Schiphol en per K.L.M. gis teravond nog naar Grindehvald verzon den, waar de Koninklijke familie dit geschenk van de Noordwijkerhoutsche bloemententoonstelling wel gaarne zal aanvaarden. De jury, bestaande uit drie onpartijdige Noordwijkers, kende de volgende prijzen toe Verplichte huisbroei: 1ste prijs J. Wij- nands; 2de pr. Jac. Nulkes; 3de pr. C. v. d. Berg Jzn.; 4de pr. J. v. d. Berg Czn.; 5de pr A. den Elzen; 6de pr. W. Derksen: 7de pr. Nic. v. d. Voort; 8ste pr. W. Oetelaar; 9de pr. P Wessels; 10de pr. Mej. Korsv. d. Berg; 11de pr. H. Nulkes Jzn.; 12de pr. J. Looyenstein; 13de pr. J. v. d. Burg Jzn.: 14de pr. P. v. Gijlswijk; 15de pr. W. v. d. Berg Ozn. Vrije huisbroei: 1ste pr. Jac. Nulkes; 2de pr. C. v. d. Berg Jzn.; 3de pr. J. Wijnands; 4öe pr. A. v. Kesteren; 5de pr J. v. d. Bosch; 6de pr. J. Looijesteln; 7de pr. P. Wessels; 8ste pr. W. Derksen. Vrije hooibroei: L.T.B.; 1ste pr. W. War merdam; 2de pr. Th. Langeveld; 3de pr. C. Bergman. Verplichte huisbroei: L.T.B.: 1ste pr. Th. v. d. Berg; 2de pr. J. Duivenvoorden: 3de pr H. Duivenvoorden; 4de pr. P. Geerlings. Kasbroei: 1ste pr. J. v. d. Berg Tz.; 2de pr. J. v Noort; 3de pr. A. v. Nobelen; 4de pr. W. Kortekaas. Huisvlijt: 1ste pr G. Kapteyn; 2de pr. C. v. Amsterdam; 3de pr. Jac. v. Amster dam. Eervolle vermelding: Jac. Duivenvoorden. De zilveren beker van den L.T.B. viel ten deel aan J. Weyers, uitgereikt door den Voorzitter, den heer E. Hogervorst. De wis selbeker werd door den burgemeester uit gereikt aan Jac. Nulkes. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Paulus z. van W. Verver en J. Hus. Ondertrouwd: C. Moolenbeek, 33 jaar en W. de Boer, 25 jaar H. W. Knetsch. 20 jaar en J. H. de Jong, 20 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: A A. M. Borst. Charbonlaan 28. Vertrokken: G. Diederiks naar s-Grsvenhags, nijswykschestraat 196; G. C. Bakker geb. Swart naar 's-Gravenhage. Ryswykschestraat 196; W. J van Benten. naar Orsoy am Rhjjn. Duitschl Meerbachstrasze 34; W. P. Spyker naar Leiden. Rapenburg 16. w VIII. Wij en de Snelheidsduivel. In later tijden zullen geleerden zich af tobben over opze rare opvattingen van snelheid. „Waren de kerels er nu eigenlijk verslaafd aan of niet?" zal het nageslacht vragen. „Zij sloofden zich uit om steeds sneller zeeschepen, vliegtuigen en auto's te bouwen, zij waren gek op records en zetten groote koppen ln de krant als een kind van veertien jaar een fractie van een seconde vlugger had gezwommen dan een ander kind, dat al zestien was. Zij verbonden daar zelfs nationale eer aan. (Wij zijn gelukkig wijzer). Maar te zelfdertijd gingen ze weer meer langzame dingen doen. Dezelfde menschen die in de eerste helft van de twintigste eeuw in auto's renden, traden vaak toe tot „wan delclubs", wier aantal op verba zingwekkende wijze steeg Ook werd het paard in eere hersteld. Niet als trek kracht voor vic toria's, landauers, '"'"tz vlgelantes, dos-a- dos. Jan Fleziers en andere rijtui gen, die rustig in de verkeersmusea bleven, maar wel als rij paard. Toen autorijden eenmaal als een doodgewone zaak werd erkend, kwam er weer belangstelling voor het zooveel moei lijker paardrijden. En de geringe snelheid scheen niemands plezier te bederven. Even als in het verleden werd op ièderen tocht bij afwisseling tien minuten gestapt, tien minuten gedraafd, tien minuten gegalop peerd. Men eerbiedigde het Paard evenals vroeger. Van lust tot jakkeren was niets te bespeuren". Zoo zal de wetenschappelijke navorscher in het jaar 3000 schrijven. En ik schrijf alvast nu Er zijn in de laatste jaren zooveel duizen den ruiters in Nederland bij het bestaande aantal gekomen, dat het er op begint te lijken alsof trager voortbeweging weer een bijzondere aantrekkingskracht begint te krijgen. Verliest de duivel der snelheid zijn vat op ons? In afwachting van zijn duidelijk zicht baar terretoverlies doen we rare tegen strijdige dingen. Velen van ons. ik ook, leg gen heele afstanden in snelle vaart per auto af om een paard te bereiken, waarop wij dan in een paar uur tijds een afstand van misschien twintig kilometers verwerken. Ik ken een man die als automobilist een waar kilometervreter mag heeten. In een snelheid van 100 of daaromtrent stormt hij naar Oostelijker oorden om daar met het uiterste geduld, in een rijschool, een jong paard af te richten. Hij stapt het af. als maar in hetzelfde zaaltje. Hü draaft er zachtjes mee. H-et wordt onrustig en wil VALKENBURG. Uitvoering „Valkenburg"s Harmonie". Onder zeer groote belangstelling gaf Valkenburg's Harmonie" haar 34ste uit voering in de zaal van den heer de Vries. De voorzitter, de heer M. Gravekamp opende en heette in het bijzonder burge meester de Wilde en de afgevaardigden van zustervereenigingen welkom. Spreker dankte den directeur den heer H. J. A. Bokhove uit Den Haag voor de goede lei ding waaraan het te danken was, dat de harmonie te Oostvoorne op het nationaal concours een len prijs in de afd. uitmun tendheid wist te behalen. Hierna constateerden wij. dat de presta ties der vereeniging nog steeds vooruit gaan. Aan de techniek der spelers werden hooge eischen "esteld vooral in .Dichter und Bauer" van Suppé ..Faust", „La Reine de Saba" van Gounoud en ,Le Petit Due" van Lecocq. Doch de muzikanten waren ten volle voor hun taak berekend en oogst ten dan ook een hartelijk aplaus. Tijdens de muze wenschte burgemeester de Wilde de harmonie geluk en roemde de schoone harmonieuze klanken. Spr. is trotsch op Valkenburg's Harmonie" en hoopt dat ze zoo mag voortgaan. Hierna werd door de leden opgevoerd het tooneelstuk ,J>e macht der liefde", waarna de voorzitter onder dank voor aller mede werking dezen feestavond sloot. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Hendrlca Janssen. 23 jaar en Petrus Franclscus v. d Poel. 22 jaar (won te Oegstgeest.) harder. „Neen neen", zegt hij, „korten draf" en houdt het in en dwingt het naar zijn wil, die rustig, bezadigd en vooral geduldig is. Vervelen doet het hem nooit. Natuurlijk niet, anders zou hij er niet zulke afstanden voor afleggen en er zooveel kosten voor maken En na afloop rijdt hij weer in zijn 100 K.M.-gang naar huis Wonderlijk. Ik tufte eens met Florls naar de rijschool en een amechtig oud Fordje uit de hoogpootige era, zoo'n veteraan die met-den-wind-mee de dertig nog net haalt, belette ons den doorgang. We wer den er beiden geprikkeld door en zeiden dat zulke oude kavaljes niet meer op den weg hooren, dat ze een minimum-snelheid buiten de steden moesten vaststellen en meer van dien aard. Een kwartier later stapten we statig, te paard, over een bosch- weg. „Hoe hard gaan we nou eigenlijk?" vtoeg Floris. „Ik weet het niet", zei ik. „Het lijkt heel langzaam. Maar ik heb er nog nooit over nagedacht". In draf en in galop hadden we er ook geen idéé van. „Nou", zei de deskundige bij thuiskomst, „in stap haal je wel 8 KM In draf 10. in galop 15 tot 18. in gestrekten galop nou. laten we zeggen vierentwintig...." „En dat Fordje bereikte de dertig nog" mompelde Florls. Ja. Denk nu eens aan den beroemden Derby. Alleen specialisten loopen daarin: op snelheid gefokte paarden, allemaal af stammend van bliksemsnelle voorouders. Onder de paarden bestaan haast evenvee! soorten specialisten als onder de doktoren en een renpaard laat, wat snelheid be treft, alle andere soorten met stukken ach ter zich. Wat is nu de tijd van den Derby winner? Op een niet te zware baan legt hij de 2400 M. af in 2'/, minuut, dat is dus een snelheid van 57'/j K M. per uur. Laten we zeggen zestig, want de start „zit erin". Welnu, snelheidsmaniakken van onzen tijd, wat is dit paardsche maximum van zestig? „Vader", zeurt uw driejarige zoon achter ln de auto. als u dit gangetje rijdt, „waar om gaan we zoo langzaam?" Het is alles maar betrekkelijk. Ik geloof eigenlijk niet dat we zulke erge snelheids maniakken zijn. De techniek heeft ons nu eenmaal in die richting meegesleept, maar wij kunnen en willen ook graag anders. En 24 K.M. op een paard lijkt harder dan 80 in een auto. Je doet er zelf zoo aan mee. In een anto laat je je maar trekken door dien domdazenden motor. Vele renpaarden heb ik zien rennen. Het zijn schoone dieren, trillend van nervosi teit en ouden adel. Er zijn er vele die uit eigen beweging racen: zij probeeren het te winnen ook zonder dat de karwats ze be werkt. Andere hebben die animo niet en als het weer of de baan ze niet aanstaat, of ze slecht geslapen hebben of zooiets. is het mis. In erge gevallen weigert zoo'h ros wel eens te starten, hetgeen verschrik kelijk ls voor de menschen die htm goede geld op hem gezet hebben. Tot die men schen heb Ik in zoo'n geval wel eens be hoord en het was bijzonder leerrijk. Ook heb lk wel eens op een paard ge wed. geheeten Zizanie II, dat door zijn jockey werd ingehouden Die jockey bleek omgekocht en werd een jaar geschorst. Mijn twintig francs waren intusschen weg. Dat was in Frankrijk. En ik heb eens bij een bookmaker gewed op een paard dat won. Toen ik verheugd den bookie op zocht was hij spoorloos verdwenen. Dat was in Engeland. Sindsdien ben ik een fel tegenstander van wedden, hetgeen zonneklaar aantoont dat er van het naard ook heel wat opvoe dende kracht uitgaat. Hij onderwerpt zich aan den wil van den mensch. maar nooit heelemaal. Rijdt de mensch hem te achte loos. dan gooit ie hem af. Gokt de mensch op hem. dan komt hij. als favoriet gestart, nr. laatst binnen om het hem te leeren. Niet minder dan de hond is hij onze vriend, maar zijn vriendschapsmethoden zijn een beetje krachtiger. Vandaar stamt, geloof ik. de term „paardenmiddelen". En als dit de juiste oorsprong van deze uitdrukking niet mocht zijn hoorde het ln elk geval zoo te wezen. r. p. VOORHOUT. Loop der bevolking. Gevestigd: D. A. W. Ammerlaan, v. Amster dam; L. C. Timmers, v. Eindhoven; J. Th. Veeken. v Haarlem; H. J. A. Musters, v. St. Michielsgestel; C. F. X. Arntz, v. Wamel; L. A. Dirkse. v. Leiden; A, J M. Baneke. v. Amster dam: S Gerritse. v. Beverwijk; Elsa C. M. Gitt, v. Haarlem. Verdokken: W Smeets. n. Roermond; A. P. G. Spit. n. Amsterdam; V. J. M. Busse. n. id.; J. H. Schenk, n. Oudenbosch; J. G v. d. Poel. n. 's Gravenhage; Alida Bierman, n. Sassen- heim; J. N. M. Jansen, n. Heythuizen; J. Chr. Keer het kwaad in het begin! Onmiddellijke behandeling met Anusol Suppositoria voorkomt veel hinderlijke frijnen. Prijs f. 160. VERKRIJGBAAR BIJ APOTH EN DROG. 24 (Ingez. Med.) STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoedmg voor erwten van den oogst 1938. gedenatureerd van 20 t/m 25 Februari 1939. zal bedragen f.2 per 100 KG. voor groene erwten door handelaren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteits klasse C en 1.1 50 per 100 K G. voor voeder- erwten. gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld. De steunvergoedine voor veldboonen van den oogst 1938, in genoemd tijdvak door telers of handelaren gedenatureerd en vol doende aan de kwaliteitseischen, zal f. 2 per 109 K.G. bedragen. 60 pr. Adr. Kraakman, medaille H.B.Gd 4de pr. H. van Kampen Wzn.; 5de pr. W. v. de Nouland Pzn.; eerv. verm. mooiste tulp, B. v. d. Nouland Pzn. Kasbroei: 1ste pr. Jan Zonneveld CJzn., medaille Bloemb.Cultuur2de pr. L. Zon neveld C.Jzn., medaille L.T.B. Vrije inzendingen kasbroeiHiervoor ver wierven de Gebr. Zonneveld C.Jzns, een len prijs. Eervolle vermeldingen werden uitgereikt aan Th v. d. Hulst J.Pzn. voor de mooiste Hyacinth mr. Daams; aan Th. v.d. Hulst P L.zn. voor de mooiste tulp T. T. Korne- forus en aan P. v.d. Geer Lzn. voor de mooiste narcis, Golden Ray. Aan deze tentoonstelling was ook nog een hulsvlijttentoonstelling verbonden ■waarbij prijzen werden gewonnen door: Th. v.d. Hulst P.Lzn.; Henk v. Kampen Pzn.; Bert Vester en Jan v. Berkel. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Costiana Lena, d. van M. Bakker en E. A. Boers; Alida Jacoba, d. van C. J. van Weerden en T. H. Visser; Christina Elisabeth, d. van J. T. Knijnenburg en A. W. Koster. Overleden: P. van Boheemen, oud 1 mnd., z. van Th. van Boheemen en J. Thyssen. Loop der Bevolking. Gevestigd: mej. A. F. A. Libosan, Papelaan 110; G. W. Caron, Duivenvoordestraat 2; C. Los, Papelaan 52; N. Kooy, Rijndyk 280; mej. J. C. Brans, Leidscheweg 94; mej. R. J. v. d. Veen. Voorstraat 16; mej. I. Dreef, Leidsche weg 343; J. P. A. Kiebert, Leidscheweg 385; mej. S. Schroef, Tulpstraat 4. Vertrokken: mej. A. C. Fortgaö5, n. Oud- Schoonebeek A. 37; A. W. Sluis, n. Alphen a. d. Ryn, Noorder Nassaustraat 15; mej. A. E. Arends. n. Huissen. Laak E 74; W. Kraak, n. Wasenaar, Raaphorstlaan 32; mej. H. H. M. Lefeber. n. Lisse. Heerenweg 331; mej. M. T. Vermeulen, n. Utrecht. Merwedestraat 4bis; G. M. Lamboo, n. Amsterdam, Nieuwendyk 172II; W. v. Eygen, n. Den Haag, Jan de Baan- straat 49; J. A. Holthuyzen, n. Den Haag. Wilh. v. Pruissenstraat 80. De Zondagsdienst van doktoren wordt morgen waargenomen dqor dr. C. J. Kerkhof Telef. 93 en dr. M. v. d. Stoel, Telef. 56. v. d. Luur, n. Nederweert; A Dam. n Heythui zen; A. J. Brand. n. id.; C. H. Lakeveld n. Lichtenvoorde; A Vringen, n. Arcen; F. J de Vries. n. Alkmaar; A M. F. de Vries. n. id.: H. Schrama. n. Haarlemmermeer; C. J. Postma. n BolswardJ. M. Kerkvliet, n. Hevthuizen; A. J. M. Graaf. n. 's Gravenhage: H. F. Th. B. Gys- bers. n. Deurne; M. G. Hulspas, n. Amsterdam M. E Warmenhoven, n. Noordwyk; A. de Pra, n .Gladbeck (Did.). Opening Bloemententoonstelling „Ontwakende Lente". De St. Jozefsgezellenvereeniging opende niet de Kruisvaart in de groote zaal van het Parochiehuis, die in een lusthof her schapen was, een prachtige tentoonstelling voor huis- en kasbroeibloemen. onder den toepasselijken naam van „De Ontwakende Lente". De opening geschiedde door ka pelaan G. J. ten Have. Onder de vele ge- noodigden merkten wij op 'burgemeester G. F. W. v. Berekel. weth. P. L. v. d. Hulst, den gem.secretaris den heer M. P. A. Meissen, de raadsleden en vele besturen der pl. ver een igingen. Namens de tentoonstellingscommissie, bestaande uit de gezellen Ant. v. Kampen. Adr. Vlasveld, H. v. d. Hulst Pzn., Th. v. Hulst P.Lnz. en J. v. d. Nouland Dzn., sprak kapelaan Ten Have een welkomstwoord, waarna de burgemeester den durf en de volharding prees der organisatoren. Spr. wees op de opvoedkundige waarde van der gelijke tentoonstellingen voor de jeugd en huldigde de tentoonstellingscommissie. Tenslotte verklaarde spr. de tentoonstel ling voor geopend. Nadat kapelaan Ten Have den burge meester had bedankt, huldigde oastoor Warmenhoven kapelaan Ten Have voor diens uitstekende leiding. Namens den Kweekersbond sprak de heer P. L. v. d. Hulst, waarna kapelaan Ten Have zich zeer waaxdeerend over het werk cier jonge gezellen uitte. De navolgende prijzen werden door de jury, bestaande uit de heeren P. v. d. Geer. J A Verdegaal en C. L M. Prins, toege kend ean: Hu'sbroei: 1ste pr. Jan v. Gent, wissel beker van ,.St. Deus Dedit", benevens een lauwertak, aangeb. door burg. v. Berekel; 2de pr. A. J. Vlasveld, medaille H.B.G.; 3de WASSENAAR. Loop der bevolking;. Gevestigd: S. J. M. Aleven, Ridderlaan 1; E. A. van Biyenburgh. Schouwweg 81/11; M. A, Brandts. Ridderlaan 1; B. M. Brinkmann, Eikenlaan 35; W. v. d. Eist, Schouwweg 101; W. A. H. Franken. Prinsenweg 101; L. D. F. van Giffen. St. v. 's Gravesandeweg 20; G. H. J. M. van Glabbeek. Vyverweg 19; G. Gottschew- ski, Gr. Hoefijzerlaan 54; J. M. Hooykaas, Wit- tenburgerweg 82; T. v. d. Hor. Nachtegaallaan 1; Jhr. A. E. v. Humalda v. Eüsinga, Jonker laan 72; P. Jutte, Bremhorstlaan 29: M. H. Kiaassen. L. v. Rh. v. Rhemenshuizen 1; T. Kort. Gr. Hoefyzerlaan 13; W. E^aak, Raap horstlaan 32; W. Kroese, Jagerslaan 2; S. Lipse, Raadhuislaan 7; H. M. J. Melchers. Gladiolus straat 3: J. C. van Muyen, Heerenweg 14; H. J. van Noort. Wassenaerstraat 15; J. M. Peters, Waalsdorperlaan 42; J. Pillekers en gez., Ryks- straatweg 821; R. M. Polfliet, Buurtweg 161; C. M. Polderman. Kamp Waalsdorp, Barak I, I.R.J.: M. J. Pit. Pr. Frederlklaan 14; M. F. E. Reynders. Papeweg 44. Vertrokken: J. P. Cros, n Boskoop, B. Colyn- straat 191; N. A. Timmerman, n. Brussel; C. Kouwen, n. Rotterdam. Zaagmolenstraat 42a; H. de Jong, n. Den Haag, Archimedesstraat 131; H. Breudel en R. Kenner, onbekend waarheen; J. J. van Muyen, n. Den Haag, v. Alkemade- laan 255; A. C. Heyboer. n. Den Haag. Haag- weg 611; J. van Baarloo, n. Bloemendaal. Kle verlaan 65; C. J. Tieleman, n. Bergen, Dr. van Peltlaan 24; J. P. Tonnon, n. Voorburg, v. Bar- bansonstraat 26; E. Dinser, n. Zwitserland; M. T. v. d. Stee. n. Den Haag. v. Heutszstraat 106; H. Korda. n. Holsterhausen iDid.)T. G. van Dorth. n Den Haag. v Nyenrodestraat 51; J. C. de Looze. n. Kattendyke. WilhelminadorpM. J. v. Rheenen. n. Haarlem, Krujrsstraat 13; J. C. Krol. n. Amsterdam. Emmalaan 17; E. Zink, n. Voorburg, v. Alphenstraat 33; T. M. v. Beek, n. Nieuwkoop. Zuideinde A 47; W. Kwerreveld, n. 's Gravenhage. Joh. Maetsuyckerstraat 192; Wed. R. Weijgers. geb. Worst, n. Zwolle. Sophia- straat 2: R. H. Tempelaan. n. Leiden. Mare 110; P. W. M. v. d Weyden, n. Dordrecht. Sin gel 146; H. G. Klaassens. n. 's Gravenhage, oude Alexsnderkazerne; J. W. Schokking, n. Den Haag, Borneostraat 26; A. M. Zoet. n. Al kemade, A 212. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Johannes, z. van P. A. Gerse en E. M. A. Lut; Louis. z. van P. Pool en J J. de Kloe: Maria Anna. d. van G- A. v. Leyenhoist en B. E. K. Rinke Overleden: Davina Hermina Louis3 de Vries. 55 jaar. pchtg. van E. K. Boissevafn: Carl Fre- derik Schudel, 67 jaar. echfg. van E. G. M. Lioiard; Ronald Aubrey Elton 14 .ïaar. Ondertrouwd* J. v. Schelven en M. Boersma; jhr. J. C. Smissaert en P. Laverge. Getrouwd: A. M. v. d. Ham en M. van Leeu» wen: G F. Remynse en A. G. Neumann; T. Reüenga en R. M. van Ditmar. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7