BUITENLAND Hevige studenten-betoogingen LEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Zaterdag 25 Februari 1939 in Polen tegen Duitschland jilgemeene Toestand Frankrijk erkent Franco Ruiten Duitsche gezantschap ingeworpen De Palestijnsche conferentie Regeering Pierlot in gevaar Twee honderd arrestaties MARKT SPORT RECHTZAKEN BEURSOVERZICHT Berard is te Burgos geslaagd. Feitelijk heeft Frankrijk Franco de jure reeds erkend! In de gisternamiddag gehouden zitting der Fransche Kamer heeft minister-presi dent Daladier het parlement verzocht, de behandeling van de interpellatie, welke was Ingediend door den voorzitter van de par lementaire groep voor FranschSpaansche vriendschap, Forcinal, ten aanzien van de vertegenwoordiging van Frankrijk in natio nalistisch Spanje, uit te stellen. De premier stelde daarbij, zooals verwacht werd, de kwestie van vertrouwen. Tot besluit van een kort debat, dat hier op volgde en waaraan o.a. werd deelgeno men door Forcinal zelf, den socialist Izord en den communist Florlmont Bonté, legde Daladier de volgende verklaring af: „Ik ben voornemens den minister raad Maandag voor te stellen, de regee ring van Franco te erkennen. Flori- mont Bonté heeft gesproken over de veiligheid van een derde grens. Over een lengte van 600 K.M. van deze grens is Frankrijk thans in contact met het Spanje van Franco. Dat is de reden, waarom de Fransche regeering betrek kingen van goede nabuurschap met de werkelijke regeering moet onderhouden en dat is van nu af de regeering van Franco". Wie kan gelooven, zoo ging Daladier voort, dat het republikeinsche leger langer dan enkele weken weerstand kan bieden? Is dat niet de meening van Azana zelve? Daladier gaf vervolgens uitdrukking aan ce ontroering van geheel Frankrijk ten aanzien van de situatie van president ézana. Azana, zoo zeide de premier, overwoog reeds lang, dat de strijd hopeloos was. Hij raadde de regeering van Negrin aan, vrede sluiten met generaal Franco. De Britsche regeering was het niet mo- telijk de meening van de geheele republi keinsche regeering te Vernemen met het oog op aan de 8paansch republikeinen te ivrleenen hulp Den 22sten Februari wer den wij door de Britsche regeering erop attent gemaakt, dat het uur gekomen wav om Franco te erkennen, en dat wij het niet voorbij moesten laten gaan. Ik meen dan ook te kunnen zeggen, dat Engeland besloten heeft, de vol gende week de regeering van Franco te erkennen. Wij zullen dus, dank zij de samenwer king met Groot-Brittannië, een politiek v«n edelmoedigheid kunnen voeren en, zoo noodle waken voor het behoud van de on afhankelijkheid van Spanje. Wij hebben itoote belangen in Spanje. En vooral met het oog op de internationale politiek, moe ten wij een vertegenwoordiger bij generaal franco hebben. Dat is ook het standpunt van onze nationale veiligheid. Ik ben er van overtuigd, dat nog dit jaar de vrede met waakzaamheid zal moeten worden ver- oedigd Frankrijk moet te Burgos tegen woordig zijn, in plaats van er afwezig te lijn. Toen de communisten hierop protesteer den, richtte Daladier zich als volgt tot hen: Jk pretendeer niet. u te overtuigen. Ik be sluit met u de beslissing mede te deelen, velke ik genomen heb. Ik ben vastbesloten, er voor te zorgen, dat Frankrijk in de Spaansche aangelegenheden niet geïsoleerd «ordt, evenmin als het dit In eenig ander deel ter wereld mag zijn. Deze politiek ver dedig lk bulten ieder politiek partijver band, vrij van iederen druk. Ik heb slechts ce veiligheid van Frankrijk op het oog." Daladier werd levendig toegejuicht door °e afgevaardigden van rechts, het centrum en links. Nadat de socialist Vincent Auriol nog verklaard had, niet te accepteeren, dat men Dinsdag voor een voldongen feit zal wor den geplaatst, werd het voorstel om de in terpellatie uit te stellen, waarbij de regee ring. zooais gezegd, de kwestie van ver trouwen had gesteld, in stemming gebracht. Met 323 tegen 261 stemmen werd Da - ladier's voorstel aangenomen. Men kan hierin de erkenning van Franco zien en zoo wordt het in Frankrijk in de pers ook opgevat en afgezien van links met ingenomenheid! In Spaansche republikeinsche krin gen te Farijs wordt verklaard, dat op den dag, waarop de Fransche en Brit sche regeeringen zullen overgaan tot erkenning van de regeering van Bur gos, president Azana zal aftreden en uit Parijs zal vertrekken. Azana. De oppositloneele Labourpartij verwacht de volgende week Donderdag een defini tieve verklaring van de regeering in het Lagerhuis inzake de erkenning en het zal van deze verklaring afhangen, ot de partij in verzet zal komen. Zonder twijfel zal de oppositie de eerste de beste gelegenheid aangrijpen, om de zaak te bespreken. Berard lieeft intusschen zijn missie volbracht en overeenstemming is ver kregen. De overeenkomst of juister gezegd de balans der wederzijds aangegane verplich tingen over de voornaamste vraagstukken, welke voorwaarden vormen voor een her vatting van de normale betrekkingen tus schen Frankrijk en Spanje zal vervat zijn in een tekst, welke alleen den belang hebbenden regeeringen bekend zal zijn Maandag wordt een communiqué ver wacht. Berard zelf verklaarde: „ik ben ge komen om den weg te bereiden tot het her stel van de normale betrekkingen tusschen beide landen. Ik heb mijn taak vervuld. Ik kan mets zeggen omtrent nadere bij zonderheden, want hierover beschikt alleen minister Bonnet en ik wil niet indiscreet zijn. Wel kan ik zeggen, tevreden te zijn na de besprekingen. Er bestonden slechts vragen tusschen belde landen, misverstan den, welke ik uit den weg heb geruimd Mijn rol is beperkt tot het voorbereiden van de toekomst en het oplossen van drin gende problemen. Zal Madrid wijken, zooals algemeen wordt aangenomen? Geheel zeker is dit nog niet. Uit Madrid komt het volgend bericht: De ministerraad heeft den huldigen toe stand bestudeerd en o.a. een uiteenzetting aangehoord van den minister-president over de toepassing van de maatregelen, wel ke genomen zijn om den weerstand van het republikeinsche leger te vergrooten. In een na afloop van den kabinetsraad gepubliceerd communiqué wordt verklaard, dat de republikeinsche ministers, die kort geleden de geheele centrale zone hebben bezocht, tevreden zijn over den algemeenen staat van zaken en het moreel der bevol king. Negrin en acht andere ministers woonden de bijeenkomst bij. De andere drie ministers del Vayo, Aspe en Giral, vertoeven in Frankrijk. In tal van Poolsche steden hebben anti- Duitscbe betoogingen van studenten plaats gehad. Een voorval in Danzig schijnt aan- le ding daartoe te zijn geweest. Van Pool sche zijde wordt daarover gemeld: Na een conflict tusschen Poolsche en Duitsche studenten aan de polytechnische school in een café in de vrije stad hebben de Poolsche studenten een protestmeet'ng belegd. Duitsche ctudenten die van mee ning waren dat de aan het einde der mee ting aangenomen resoluties van beleedi- genden aard waren hebben de Poolsche studenten uit de polytechnische school ge dreven De Poolsche studentenvereniging heeft bil den rector een prote"t Inved end De commissar s-generaal van Polen te Danzig heeft geprotesteerd bij den senaat, waarbfl bil c'schte dat de persoonlijke be- s"herming der Poolsche studenten door de Danzizsche autoriteiten zou worden ver zekerd De Danzlgech" Senaat heeft van ztln kant eenrotestee'd tegen de resoluties die door de Poolsche studenten waren aangenomen Gistermiddag hebben verscheidene hon derden studenten en du'zenden anderen betoogd tegen de houding der autoriteiter. van Danzig Jegens de Polen. De stoet trok door verschillende stra'en, doch werd, toer de betoogers de Duitsche ambasadc tracht ten te bereiken, door de politie teruggedre ven. N'ettemin zijn tweedu'zend tetocger? er in geslaagd de Duitsche ambassade te be reiken. De betoogingen duurden verscheidene uren in verscheidene deelen der stad. Se dert 1936 waren geen anti-Duitsche betoo gingen van dezen omvang voorgekomen. Studenten van alle partijen, van rechts, van het nationale kamp en van links, heb ben er aan deelgenomen. Heftige kreten werden geuit tegen de politiek van toena dering tot Duitschland, zelfs keerde men zich tegen Beek persoonlijk. Een student sprak een redevoering uit, waarin hij om. zeide: Duitschland begint weer een roof zuchtige politiek te voeren. De schooljeugd ls bereid het uniform aan te trekken cn geheel haar plicht te doen. Voor de Duit sche ambassade werd geschreeuwd: „weg met Duitschland. weg met Hitier, weg met de Duitsche hegemonie over Europa' Twee ruiten van het gezantschap zijn met stee- nen ingeworpen. Een groep van 590 betoo gers trok vervolgens naar het gebouw van den inspecteur-generaal van het leger, de woning van maarschalk Smigly Rydz, schreeuwende: „maarschalk, leidt ons naar Dantzig" De Poolsche bladen hebben strenge in structies gekregen niets -te publiceeren over de betoogingen, sommige edities zijn in be slag genomen. Ook de Duitsche kringen te Warschau toonen zich zeer gereserveerd Ook de studenten-organisaties in Posen hebben heftig gemanifesteerd tegen Duitsch land. Zij namen een resolutie aan, waarin zij de sluiting eischten van de Duitsche scholen in Poien, wier aantal dat van de Pcolsche scholen in Duitschland overtreft. In een andere resolutie wordt verklaard, dat de studenten vastbesloten zijn, door eigen middelen den toegang tot de univer siteit aan de Duitsche studenten te belet ten. Zij zullen alle particuliere relaties met hen verbreken, onder verklaring, dat de Duitschers niet meer „satLsfaktionsfahig" zijn, d.w.z. dat zij beleedigd kunnen wor den. zonder recht te hebben op excuses. Enkele Duitsche winkels zijn vernield en 2 Duitschers zouden gewor.d zijn. ratie van Palestina en Trahs-Jordanië ver werkelijkt zou worden, zou dat een strate gisoh belang van den eersten rang vormen. Ierscb burgemeester weigert aan ont vangst van Duitschers deel te nemen. James Hickey, de lord-mayor van Cork. heeft zijn weigering kenbaar gemaakt, deel te nemen aan de ontvangst van het Duit sche opleidingsschip „Schlesien" omdat „de Katholieke wereld bij den dood van den Paus ls beleedigd, daar de verantwoorde lijke Duitsche pers den Heiligen Vader een poiitleken avonturier heeft genoemd". ENGELAND. fk politiek der Britsche regeering ten aanzien van Palestina kan volgens Inlich- ™?en uit de omgeving der conferentie als '°6t worden saamgevat: Het mandaat zal gehandhaafd blfj- "oor een minlmumtUd van vijf Jaar en een onbeperkten maximalen duur. duur zal afhangen van de ontwikke- p iiiJv n Joodsche probleem en de mo- s'UJkheden tot vestiging van Joodsche '««verhuizers uit Centraal-Europa in lan- «Hn het Britsche rijk en elders, Terzelf- 'tu d zou Engeland het recht der Arabie- ^'^Palestina erkennen op onafhanke- 2° De immigratie en de verkoop van «abische landerijen aan het Joodsche "Sentschap zullen onderworpen worden aan ™eevoudige numerieke en geografische vntrole. Numeriek zou het Joodsche Agent- ,n'P gehouden zijn, een jaarlijksch aantal j n 1 te nemen als contingent, dat door Britsche regecring zal zijn toegestaan, duur der immigratie zelve zou beperkt *1 tot enkele iaren. Wat de geografi- eont.rnie betreft, zal Palestina verdeeld DUITSCHLAND. De economische besprekingen met Engeland De Informatieve besprekingen, die de leider van de economische afdeelingen van het Foreign Office. Ashton Gwatkln. ter voorbereiding van de a s. DuitschEngel- sche economische besprekingen heeft ge voerd, zijn geëindigd. Ashton Gwatkln. die sedert Maandag in Berlijn vertoeft, heeft de gelegenheid ge had den rijksminister van buitenlandsche zaken te bezoeken. Donderdag heeft hij verder den rijksminister voor economische zaken. Funk. een langdurig bezoek gebracht en gisteren werd hij door den generaal- veldmaarschalk Goerlng ontvangen. Ashton Gwatkin keert heden naar Lon den terug. Verhooging inkomsten-belasting. De staatscourant publiceert een nieuwe wet, waarbij op drastische wijze het mes wordt gezet in de verschillende kort ngen op de inkomstenbelasting, waardoor de opbrengst van de Inkomstenbelasting aan merkelijk zal worden vergroot. De aftrek voor dienstpersoneel, kerkbelasting en noodzakelijke uitgaven in verband met het beroep is niet meer toegestaan 'the lnimien drle zones: een eerste, waarin de h,( 'Sratie geheel verboden zal zijn, daar ,u eriadigingspunt is bereikt, een tweede, v.r' zij benerkt zal worden en een derde, zij vrij zal blijven, ten minst® gedu rende de periode, waarin de immigratie toe gestaan zal blijven. Gedurende de onbepaalde overgangspe riode, tot aan het laten varen van het man daat, zouden de Arabieren in Palestina wor den uitgenoodigd, vertegenwoordigers te be noemen in een soort gekozen parlement, evenals de Joden. De Britsche politiek is klaarblijkelijk ge baseerd op overwegingen van rijksdefensie, welke trouwens geroepen zijn een belang rijke rol te spelen in de oriënteering van de politiek en ook op overwegingen betref fende de economische ontwikkeling der Le- vantlanden in de eerstvolgende jaren. In feite zou Engeland den aanleg overwegen van een kanaal, dat de Palestijnsche kust zou verbinden met de haven Akaba aan de Roode Zee. door de vallei van den Jordaan en de Doode Zee, teneinde een tweede Suez- kanaal te krijgen uit voorzorg tegen vernie lingen of blokkeering van het eigenlijke Suezkanaal in geval van oorlog in de Mid- dellandeche Zee. Ook zou Engeland overwegen een directe spoorwegverbinding aan te leggen tusschen Maan en Akaba. teneinde den spoorweg Mos- soelMedina te verlengen en de petroleum- voorziening te verzekeren, Ingeval de buis leiding vernield mocht worden. De ontwer pen hebben reeds een voorwerp van studie gevormd voor deskundigen, die gewezen zouden hebben op de enorme uitgaven, die daarmede verbonden zouden zijn. De Brit sche regeering zou echter besloten hebben, de plannen toch voort te zetten in verband met de internationale omstandigheden. Wanneer het plan tot een Arabische fede- BELGIË. Bij het gisteren voortgezet debat in de Kamer maakte Spaak een toespeling op de bedoeling van de regeering de salarissen en pensioenen van de staatsambtenaren met 5 pCt. te verminderen, door de regeering te vragen geen deflatiepolltlek te voeren. De socialistische partij zou dan het regee- ringsprogram kunnen steunen en haar medewerking voortzetten, anders niet. In zijn antwoord verklaarde Pierlot, dat de korting op 1 April zou moeten ingaan. Indien de toestand beter is dan wij geloo ven, zullen wij direct de nocdige maatrege len nemen Pierlot sprak de hoop uit, op de medewerking der socialisten te mogen rekenen. Het dreigde gevaarlijk voor de regeering te worden, doch als uitweg werd gevonden om de stemming over de regeerlngsrverkla- ring Pierlot uit te stellen tot Dinsdag as. Met 109—47 stemmen werd aldus besloten. HONGARIJE. Honderd vier en twintig centra van de nationaal-socialistische partij in het gehee le land zijn gesloten. 200 personen zijn in arrest gesteld na huiszoekingen, die in de partijlokalen gehouden zijn Zij zullen waarschijnlijk naar concentratiekampen ge zonden worden. Verscheidene wagonladin gen documenten werden bij deze huiszoe kingen in beslag genomen. In het hoofd kwartier der partij heeft de politie volledige lijsten met de namen der leden gevonden. Dit is niet de eerste keer. dat de partij van Szalasy ontbonden ls. Telkenmale ech ter verscheen zij weer onder een anderen naam. In April 1937, toen zij bekend stond onder den naam .partij van den nationa- len wil" werd zij bulten de vet geplaatst. Zfj werd toen herdoopt tot n^* ooaal-socia- listische partij. In dezen vorm werd zij een jaar geleden ontbonden. genoemd Verschillende fondsensoorten, die ken achtereen verwaarloosd waren geweest, lieten thans weer bemerken, dat zij nog niet van het tooneel zijn verdwenen. Daarbij be stond een vaste stemming. De algemeene toe stand wordt blijkbaar iets hoopvoller beoor deeld en de wijze waarop de politieke situatie in Europa zich ontwikkelt, wordt op de effec tenbeurs niet ongunstig uitgelegd. In leder geval schijnt het wantrouwen aan het verdwij- nen te zijn. it Op de Amerikaansche afdeeling ontwikkelde zich nogal wat affaire in de Staalaandeelen. de Koper waarden en diverse Spoorwegshares. waar bij voor rekening van het Nederlandsche pu bliek eenig materiaal uit de markt werd ge nomen. Ook verschillende outsiders, zooals Pa ramount. American Car and Foundry en de Pu blic Utilities-fondsen gaven kleine blijken van aanwezigheid en waren daarbij eveneens goed gedisponeerd. Voor locale fondsen bestond mede wat meer belangstelling. Van de Industrieelen werden Aku's onder beurstijd geregeld in een open hoek verhandeld en daarbij werd op een hooger peil afgedaan. Middenbeurs viel een kleine in zinking te constateeren, doch tegen het slot herstelde de koers zich op ongeveer den ope- ninersprijs. De Philipsaandeelen liepen geleide lijk" aan enkele procenten naar boven. In de Unilevers was niet veel te doen. doch ook dit aandeel kon een kleine koerswinst behalen. De attentie voor Suikerfondsen was niet gTOOt. Heb bericht, dat de Nivas een belangrijke hoeveel heid suiker heeft kunnen verkoopen, maakte echter een prettigen indruk. H.V.A.'s konden zich een vijftal procenten verbeteren. Voor di verse minder courante soorten werd eenige kooplust aan den dag gelegd, hetgeen tot uit drukking kwam in hooger noteering. DaarbU ontstond eenige affaire in aandeelen Vorsten - landsche Cultuur-Mij. De Petroleummarkt had een kalm voorkomen. De Koninklijken werden onmiddellijk boven de vorige topprijzen afge daan en volgden nadien een stijgende lijn. Ook de Amerikaansche Petroleumaandeelen waren goed van toon Rubberfondsen ontmoetten eenige vraag Am sterdam Rubbers liepen onder beurstijd lang zaam maar zeker naar boven. Voor de incou rante soorten kwamen vrijwel over de geheele linie hoogere noteeringen te voorschijn. Voor Tabakkken was de animo nog niet groot. De Sumatra-aandeelen profiteerden echter vin den algemeen verbeterden beurs- tendens en konden zonder uitzondering op een kc°*-savance van enkele procenten wijzen. De Scheepvaartmarkt had een kalm voor komen De Indische lijnen waren kalm ge vraagd en kwamen op een hooger niveau. Ook Koninklijke Booten Oude Vaarten en andere soorten konden zich verbeteren. De beleggingsmarkt was stil. De spoorweg drieën varen aan den gedrukten kant. De ge- staffer.de leening vas goed prijshoudend. De obligation Ned. Indië varen eerder iets luier, maar niet roemenswaardig veranderd. Voor de Fransche sooorweeoblle^tiën openbaarde zich eenlee vraag en daarbij werd een vrij flinke affaire t^ zien gegeven dcór de 4% obligatiën Flzas Ook de Duitsche markt was goed ge stemd. WISSELKOERSEN. Londen 8 83 1/2 f8.80 3/4) Berlijn 75.00 175 35' Parijs 4.99 1/2 14.97 3/4 Brussel 31.70 (31.60). Zwitserland 42.80 (42.70). Ko penhagen 39.50 (39.351 Stockholm 45.55 (45.37 1 21 Oslo 44.45 44.27 1/2). New-Yoric 1 83 1 4 11 87 7 81 Praag 6.45 (6.45). Lire Bankpapier 5.85 (5.70). Prolongatie 1/2. Part, disc. 1/8. Daggeld 1'4 pCt. Wchen haakjes zijn de koersen van gisteren. VATICAANSTAD. Het testament van Pius XI. Het testament van wijlen Paus Pius XI is geopend Al hetgeen hij als Paus ont vangen heeft in den vorm van schenkin gen of legaten, heeft hij vermaakt aan den Heiligen Stoel en daarmede aan zijn op volger. Uit zijn particulier bezit heeft hij verschillende legaten gedaan aan leden van zijn familie en menschen uit zijn naaste omgeving. Het overblijvende deel heeft hij aan liefdadige instellingen ver maakt Voor het conclaaf is vrijwel alles in ge reedheid gebracht De zetels voor de kar dinalen zijn gereed, evenals de cellen, welke met kloosterlijken eenvoud gemeubileerd zijn. Bijna alle vensters ln het gereser veerde deel van het Vaticaan zijn thans verzegeld en de toegangsdeuren met haar openingen voor eventueele noodzakelijke communicatie zijn gereed Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het tweede Blad. VEREENIGDE STATEN. Opslag van strategische grondstoffen. De senaatscommissie voor militaire zaken heeft een wetsontwerp, Ingediend door Tho mas, goedgekeurd, dat voorziet in credieten tot een bedrag van 100 millioen dollar voor de eerstkomende vier jaren ten behoeve van den aankoop van strategische grond stoffen. waarvan vele op dit oogenblik in gevoerd moeten worden. WATERPOLO. POELMEER I—G.Z.C. I Maandagavond te half tien wordt in de Over dekte alhier gespeeld de wedstrijd Poelmeer I— G.Z.C. I voor de wintercompetitie KANTONGERECHT TE HAARLEM. Een 60-jarige losse arbeider uit Haar lemmermeer stond terecht, daar hij op 5 Januari op den Rijksstraatweg te Benne- broek met zijn rijwiel ls overgestoken zon der een teeken te geven. Hü werd aange reden en kreeg een hersenschudding. De ambtenaar eisehte tegen verdachte een I geldboete van f. 6 subs. 3 Óagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde tot een celdboete van f. 3 subs. 1 dag hechtenis. ITALIË. Ontslag van marine-officieren. Schout-bij-nacht Hirsch en twee andere marlne-offlcleren zijn ln verband met de raspolltlek op pensioen gesteld. AMSTERDAM, 25 Februari. Het vaste verloop van Wallstreet bleef heden niet zonder uitwerking op het verloop van de Amsterdamsche effectenbeurs. Hoewel het za kenverkeer nog niet omvangrijk was. ging er toch meer om dan den laatsten tijd gebruike lijk was en de Zaterdag ln aanmerking nemen de, kon de handel zelfs vrij opgewekt worden LEIDEN, 24 Febr. Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken" Per 100 Kg.: Roode kool 58.10; Sav. kool 5.80 —7.70; Boerenkool 21; Rapen 4.50; Prei 7.90 14; Kroten 0.903.50; idem gekookt 58; Uien 1.70—5.80; Peen 2.608.50; Spruiten 1036; An dijvie 21—33; Sla 7—8.20; Nero 5.40—14.60; Wit lof 8—25; Spinazie 1540. Per 100 stuks: Knol- selderie 2.40—6.80. Per 100 bos: Pieterselie 12.50 —12.90; Selderie 6 50—8.20; Rabarber 7—11; Raapstelen 2.603.20. LEIDEN. 25 Febr. Botermarkt Fabrieks- boter 1.51; Boerenboter 1.451.50. Aanvoer 300 Kg. Handel matig. LEIDEN. 20—25 Febr. Turfmarkt. Lange turf 8—9. Geen aanvoer BOSKOOP. 24 Febr. Coöp. Ver. ..De Bo6- koopsche Veiling" Diversen: Prunus Triloba 7382; Forsyhia takken 1.021.70; Mahonia- blad 8J4; Cerasus Hisakura (kers) 1,602,30; Azalea Mollustakken 1902.50; Seringenbloe- men 0.711.14; Narcissen 7; Sneeuwballen 50— 70; Rhododendronbloemen (Pink Pearl) 1.10; Bloeiende Azalea Mollus (struik) 55—74; Pru nus in por 25; Genista 25; Funkia's 78. KATWIJK a d. RIJN. 24 Febr. Groenten- veiling Roode kool 66.80; Gele kool 6.90— 7.60; Uien 56; Waspeen 1—1.90; Kroten 60— 85; Knol selderie A 13—15.40. B 6—7.90; Boeren kool 96—98 LEIDERDORP. 24 Febr. Kippeneieren 3.30 —3.70; Eendeneieren 2.303.10; Boter 6470; Kaas 18—29; Kippen 0.45—1.35; Hanen 0.65— 1.20; Konijnen 0.222.65. NAALDWIJK. 24 Febr. Bond Westland Andijvie 0.501.10; Boerenkool 11.25; Spi nazie 25—36; Spruiten 20—26; Witlof 18—22; Kelen 1 40—2 60; Peterselie 17.90—18.60; Seldery 9.20—14.50; Eieren 3.40—3.70; Prei 3.10—11; Gr. Kaskomkommers 2225. NAALDWIJK. 24 Febr. Coöp. Centr. Westl. Snijbloemenveiling Spectrum 36.40; Sal mon 2 80—5.60; Dicht rose 3.80—5.50; Wit 3.60 —5.60; Gemengd 3.206.20; Robert Allwood 6.60—8.60; Gerbera 7.40—9.10; Amaryllis 5—9; id. wit 10—12; Calla 12—19; Plumosa 21—41: Sprengerie 21—36; Freesia 11—24; Buttercup 17—39; Apotheose 21—44; Anemonen 2331; Diverse tulpen 1656; Narrr^en 825. RIJNSBURG. 24 Febr. Groentenveillng Aardappelen 6070; Kroten 6080; Wasch- peen 1.101.60; Roode kool 5.507; Gele kool 5—7.50: Uien 4.50—6; Knolselderie A 14—18, B 8—12; Witlof 1622. RIJNSBURG. 24 Febr. Bloemenveilnig Copland 16—j?2; Barcigon 1829: Pitt 2026; Elisabeth 23—28; le Nötre 20—26; Weber 18— 22; Castor 2326; Goudvisch 3642: Murillo 1216; Theeroos 1420; Van der Hoeff 1624; Ibis 12—16; Pr v. Oostenrijk 13—18; Cramoisie Brillant 14—17; Gele Prins 15—18; Due de Ber lin 1114; Convellaria 2.202.60; Crocus bhuw 1.60—2.10. TER AAR 24 Febr. Centr. Veiling Spi nazie 0.92—1; Andijvie 0.88—1; Uien 5.80—6.10; Spruit kool 16.80—17.30; Witlof 12—22; Prei 6.40; Seldery 1011. UTRECHT. 25 Febr. Veemarkt Aanvoer 3315 stuks vee. Stieren 2629. handel kalm. prijzen redelijk; Slachtkoeien 2e srt 3033. 3e srt 26—29, handel matig, prijzen onverande-d; Vaarzen 140—210; Melkkoeien 170—270; Krlf- koeien 180—280; Varekoeien 120—210. har del zeer kalm. prijzen dalende: Mag. kalveren 45— 110. h. gedrukt, prijzen onveranderd; Nucht. kalveren 3—6. h. matig, prijzen oploopend; Mag. varkens 22—32; Schrammen 16—22; Biggen 10 —25. h. kalm. prijzen Iets lager; Mag. schape* 11—23. Boter 1.70; Kaas 50—70; Eieren 3—4.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3