n RAADSEL «ook CHIEF WHIP C. F. MEERPOEL s De Leidsche Bioscoop-Programma's LEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Zaterdag 25 Februari 1)]) Reeds 20 jaren de beste sigaret voor Uw gezondheid! j v ÖK i TC0NEEI NIEUW/ ZOMERZORG 1 MAART EEN BEKENDE LEIDSCHE FIGUUR OVERLEDEN. Ai HA i w jl rri t (Ingcz Med.) Na nog eenige interne aangelegenheden behandeld te hebben over het Herstel lingsoord en de Voorschotbank, alsmede over het orgaan, sloot de voorzitter onder dank deze geanimeerde jaarvergadering. P. M. Bleekstijn. In den ouderdom van 82 jaren is over leden P M. Bleekstijn, die gedurende meer dan een halve eeuw bode van het bekende Sïüdentenmuziekgezelschap „Sempre Cres cendo" w'as. Vele tientallen sbudentengeneraties. die Vrouwe Musica en „Sempre" dienden, heeft Bleekstijn zien 'komen en gaan. doch hij- bleef het oude vaandel, waartnede hij r lier boven staat afgebeeld, trouw en altijd b%ef hij ook dezelfde bescheiden en hiüp- vaardige bode. dien tallooze Leidsche oud- coqwieden zich herinneren. Ter gelegen heid van zijn 40-jarig jubileum werd hij vereerd met de zilveren medaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau. VER. TOT ONDERSTEUNING VAK BURGERLIJKE AMBTENAREN H. O. R. A. Jaarvergadering der aid. Leiden en omstreken. Gisteravond hield bovenstaande afdee- ling haar goed bezochte jaarvergadering ir. café-restaurant de Harmonie". Aan het jaarverslag van den secretaris ontlee- nen wij het vólgende: Evenals het jaar 1937 was de ledenwinst voor de afd. niet groot te noemen. Des niettegenstaande kon de afdeeling 34 nieu we leden inschrijven, doch door overplaat sing, bedankjes wegens bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd en door over lijden verloren wij weer 30 leden, zoodat de stand per 1 Januari was: 266 leden en 9 donateurs. De in November georganiseer de propaganda-feestavond leverde een voor het hoofdbestuur ruim bevredigend batig saldo op van f .224In den loop van het verslagjaar bedankte de heer de Goeyer als penningmeester en werd in zijn plaats be noemd de heer Vink, terwijl de heer La- court als nieuw bestuurslid werd gekozen. Hierna bracht de penningmeester zijn verslag uit en sprak zijn leedwezen uit over de wijze waarop de leden hun contributie betalen. Door de kascommissie werd ver slag uitgebracht en hierbij werd dank ge bracht aan den penningmeester voor de accurate en overzichtelijke wijze, waarop hij zijn finantiën beheert. Als leden der kas-commlssle voor het jaar 1939 werden benoemd de heeren Duk en v. d. Laaken. CHR. NIJVERHEIDSSCHOOL. De plannen nemen vasteren vorm aan. Naar wij vernemen is een stichting in het leven geroepen, welke gedurende den tijd. dat de onlangs hier ter stede opge richte Vereeniging tot oprichting en in standhouding van Chr. Nijverheidsscholen voor jongens en meisjes in Leiden en om geving de Koninklijke goedkeuring op haar statuten nog niet heeft verkregen, die po gingen zal voortzetten om te komen tot oprichting van een Chr. Huishoudschool. In het bestuur van deze stichting hebben zit ting de heeren ds. Joh. W. Groot Enzerink, D. Parmentier, mr. Woudstra en H. van Zanten. Dit bestuur zal met acht leden, die ook zitting hebben in de Ver. voor Chr. Nijverheidsonderwijs, worden uitgebreid. Is eenmaal de Kon goedkeuring verkregen, dan draagt de stichting onmiddellijk haar werkzaamheden over aan de Vereeniging. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van deze stichting de plannen spoedig ten uitvoer te brengen Reeds werd een enquête gehouden onder 50 christelijke lagere scholen te Leiden en omgeving teneinde na te gaan hoeveel leer lingen deze scholen in de laatste drie jaar aan een der huishoudscholen te dezer stede afleverden. Gebleken is dat dit aantal ge middeld op negentien leerlingen per half- jaarlljkschen cursus gesteld kan worden. Ook is aan de regeering reeds een verzoek tot subsidie in de exploitatiekosten inge diend, terwijl aan den gemeenteraad even eens medewerking is verzocht. Als plaats van vestiging der nieuwe Chr. Huishoudschool wordt gedacht aan de om geving van den Rijnsburgerweg of ln de omgeving van het nieuwe gymnasium. Het bestuur hoopt de school in Maart 1940 te kunnen openen. zou het zijn ons één ontevreden klant mede te deelen Inderdaad slechts een spec ia al-zaak in naai machines kan een dergelijk resul taat bereiken. Daarom naar: Kwaiiteits Naaimachinehandel Alléén: BREESTRAAT 171. 91 (Ingez- Med.) LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Dr. W. C van IJnnik toegelaten als pri vaat-docent in de faculteit der godgeleerd heid aan de Rijksuniversiteit alhier, om onderwijs te geven in de oud-christelijke letterkunde, zal zijn colleges aanvangen met het houden van een openbare les. op Maandag a.s. des namiddags te 4.15 uur in het klein-auditorium van het Academie gebouw. SOCIETAS STUDIOSORUM REFORMATORUM. Het Unie-bestuur der Societas Studioso- rum Reformatorum deelt ons mede, dat het voor het laar 1939/1940 als volgt is samen gesteld A. L. van Hulsenbeek praeses: Bessel Kok ab-actis I; mej. M. Veltkamp ab-actis H; F. Diemer. quaestor; D. N. Visser. J. H. Groenewegen, D. Wolfert, J. J. Duyverman, assessores. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de geneeskunde op proefslhrift getiteld: ,De invloed van het achterstrengsysteem op de tonische cortico-spinale innervatle der extremitei ten. Het buigingsverschijnsel der vingers", de heer H. Verbiest, geboren te Rotterdam. Geslaagd is voor het doctoraal examen Rometnsche taal- en letterkunde de heer R. G. Ch. van Beek (Rotterdam), MILITARIA. Van 27 Februari tot en met 4 Maart komen de reserve le luitenants B. J. Maarssen. F. S. van Nierop, mr. J Broe- kema. W. P. Kramer, L. W. D. Caudrl, D. P. Spierenburg, drs. D. J. van Dijk en jhr. H L. van Wiersen Trip bij het 6e RVA. onder de wapenen voor het volgen van een gecomprimeerden cursus vuurregelings- dienst. OPENBARE SCHOOL VOOR BUITEN GEWOON LAGER ONDERWIJ6. De jaarlijksche tentoonstelling. Vandaag wordt in de openbare school voor buitengewoon lager onderwijs Caecilia- straat 65a de jaarlijksche tentoonstelling gehouden van de door de leerlingen in den loop van den cursus vervaardigde voor werpen. Op overzichtelijke wijze is het materiaal, bestaande uft nuttige handwer ken, papier-, klei-, touw-, pitriet en hout werk in de diverse lokalen uitgesteld. Naast zeer eenvoudige werkstukjes vallen meer ingewikkelde en in vele gevallen ook fraaie voorwerpen te bewonderen en het lijkt ons toe dat deze tentoonstelling speciaal voor het onderwijzend personeel onder wiens leiding alles toch vervaardigd is een groote voldoening moet zijn. Daarnaast zullen ongetwijfeld vele ouders het op prijs stel len het werk van hun kinderen te kunnen bezichtigen. Leidsche Schouwburg. DE SCHAKEL. „Groot Slem", blijspel in zeven tafereelen. Bridge is nu eenmaal het gezelschap-spel van onzen tijd; mén zou zelfs kunnen spre ken van een rage. Dus waarom zou een phenomeen op dit gebied niet een 'beroemd heid kunnen worden? Iedere ster, op welk gebied ook. heeft een toekomst De'Fransche auteurs Paul Armont en Leo pold Marchand zijn op het idee gekomen ■óm dit thema aan te snijden in een preten- raeaiöos blijspel en zij zijn volkomen ge slaagd in (hun opzet. Men ziet voor zich af spelen ln een zevental tafereelen de come- die van een bridge-wonder, die door zijn gaven op dit terrein het ver brengt en zon der twijfel nog verder dan daar, waar het stuk hem doet eindigen. Het is een eenvou dige huisknecht, maar trots dit laat hü zijn ietwat dom geteekenden diplomaat- meester carrière maken redt hij zelfs niet een diplomatieke conferentie ter meer dere glorie van zijn patroon? houdt hij zijn meesterds financieel op peil, verovert hij zich zeïf een liefhebbende Harten vrouw, alles door zijn Ibridge-zintuig. Het gegeven is koddig uibgeg/erkt ln een vlotten en geestigen dialoog, die danig op de iadh-spieren werkt. Nimmer gaat de gee.-t en geestigheid verloren, zoodat het bijwo nen van de voorstelling een humoristisch bad mag worden genoemd. (Ook het ..poli tieke" deel was flonkerend ronder triviaal te worden i. Dit mede door het soepele spel, dat aan dit aardige blijspel wordt gegeven. Men laat zich zoo echt gaan, waardoor over het voet licht wordt gebracht een onweerstaanbare lach-drang waaraan men zich gewilig overgeeft. Laat hK hu en dan misschien eens te sterk zijn aangezet en de klucht ddcht naderen, het doet er niet toe, de lach- stemrrüng, waarin ieder, die geen Nurks is, wordt gebracht, ontwapent volkomen Voor Constant van Kerckhoven ls de rol van den huisknecht als geknipt. Vol vuur en enthousiasme tyipeert hij dit brldge- wonder allerkostelijkst, hier en daar gechar geerd. doch hij sleept mee door zijn humo ristische kracht aan uitbeeldingsvermogen. Louis Gimberg, die het cabaret weer voor het toon eel vaarwel heeft gezegd of dit blijvend is? geeft prachtig tegenspel als de meester, terwijl we Tilly Lus weer eens zagen optreden buiten haar eigen genre, doch niettemin goed op dreef ais de avon turierster. Trouwens zij heeft in dit stuk haar 40-jarig jubileum gevierd. De finan cieel door haar bediende gevoed wordende meesteres is bij Mien van Kerckhoven— Kling ln uitmuntende handen. De vele bijfiguren sluiten zich zoodanig aan. dat een keurig geheel wordt verkregen Jammer was het dat de schouwburg slechts zoo matig was bezet, het gezelschap dat zich voor het eerst hier presenteerde had beter verdiend. Gelukkig was de bijvai daarmede omgekeerd evenredig, het applaus daverde door de zaal. Aan Tilly Lus werden bloemen aangebo den door Schouwtrufgcommissie en het L. S. C. KRINGDAG LUTHERSCHE JEUGDKRING, De Luthersche Jeugdkring Zuid-Holland zal Zondag 5 Maart hier ter stede een kringdag houden. De indeeling van het programma voor dezen dag, waarop vele jongeren uit Zuid- Holland verwacht worden, vangt aan met een morgendienst, welke geleid zal worrkn door dr. H. C. Zwakker uit Zeist, die zal spreken over „Een goddelijke voorwaarde op den weg des levens". Koorzang zal deze samenkomst afwisselen. In de middagvergadering, welke zal wor den geopend met een liturgie door den voor. zitter van den kring, den heer w van Rooyen, zal ds. C. Rlemers van 's-Graven- hage spreken over „De Oxfordbeweging". Ook zal in deze vergadering nog een lee- kenspel „De groote schat" worden opge voerd. Verder is er koorzang met medewer king van mej. M. G. van Brakel. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijugiug. Firma C. Verloop Jzn. en Zonen, Hoofd straat 44 Noordwijk aan Zee, timmer- en metselbedrijf. De vennootschap onder firma is met Ingang van 31 Dec. 1938 ontbonden. Het bedrijf wordt voortgezet door: C. Ver loop Jzn., als eenig eigenaar onner eigen naam. 82 (Ingez. Med.) Lido-Theater. Twee favorieten van liet witte doek kan men deze week in uit stekend samenspel bewonderen in de film „De liefde van een volkstribuun", waarin op boeiende wijze de strijd om Ierland's „Home Rule", het verkrijgen van een eigen Pa lement geschetst wordt, die zich ten tijde van minister Gladstone afspeelde. Cla"k Gable is hier de populaire leider van de Tersche Partij, die door de Ieren als op de banden gedragen wordt; hij ls een vol komen b"trouwbaar man met hooge idealen en met verstandig inzicht, die het volledige vertrouwen bezit van zijn landgenooten, een vertrouwen echter dat, tengevolge van de geraffineerde intriges van zijn tegen standers, juist op het moment, waarop hij zijn doel uiteindelijk haast bereikt, ten volle ondermijnd wordt. Eerst heeft men hem van moordaanslagen valschelijk be schuldigd, teneinde den gevreesden man ten val te brengen. Doch tijdens een sug gestief en boeiend weergegeven rechtszit ting, olijkt de volledige onschuld Van den Ierschen leider Farnell, doch tevens op welk een sluwe en voor geen enkel ergerlijk middel terugdeinzende manier, men zijn ondergang heeft trachten te bewerkstelli gen, Parnell's succes stijgt hierna met den dag en Gladstone inviteert hem zeil., op een feest, waarop Ierland's „Home Rule" zal worden afgekondigd. Doch dan weet O'shea. het parlementslid, dat meende van Parnell en van zijn roem te kunnen profi teered doch zich daarin hopeloos vergiste, zijn ondergang te bewerkstelligen. Hij is van de groote liefde, die zijn vrouw Katie O'shea en Parnel! voor elkaar koesteren, op de hoogte en maakt op de gemeenst" wilr? van deze wetenschap misbruik: hij merkt een echtscheidingsprocedure aan hangig en tengevolge van de daaraan ver bonden infame leugen-campagne, veroor zaakt de openbaarmaking zulk een schan daal. dat Pamell het vertrouwen van zijn partijgenooten volkomen verliest Reeds had een hartzwakte zijn gezondheid ge schokt, doch deze wending van zaken geeft hem den genadeslag en in de armen van K-tie O'shea blaart hij den laatsten adem uit, nc'.at hij zijn vrienden tot nieuwen strijd en nieuw geloof heeft aangespoord. Het sterke spel, dat ln deze film ook door de vertolkers der bijiolien te zien wordt gegeven, de in'vele opzichten meesterlijke ■o regie, maken deze film tot een uiterst be zienswaardige, al lijkt ons den gang van zaken, historisch bezien, wel wat eenzijdig voorgesteld en al moet men sommige sen- timenteele tafereelen met een korreltje zout nemen. Als bijzondere herinnering blijft bij, het spel van Clark Gable, waar door men tot het einde in hem kan ge- looven, terwijl Ednay May Oliver aL; de levenswijze, oude tante voor Laar humo ristisch spel eveneens een speciale aan- tcekening verdient. Peter Lorre staat in het centrum van de fantastische griezelfilm „Mr. Moto's laatste kans", een opeenstapeling van lr- reëele sensatie's in een of ander merk waardig koloniaal rijkje, waarbij velen on der den invloed zullen komen van de zlcli daar afspelende geheimzinnige gebeurte nissen en van de wederom wonderbaar lijke grimeering van den huiveringwekken der Peter Lorre. Luxor-Theater. Danielle Darrieux, de meest bekende Fransche filmster van den tegenwoordlgen tijd, heeft zich laten be praten naar Hollywood te gaan, hoezeer in dat opzicht ook gewaarschuwd door het voorbeeld van tallooze andere befaamde filmactrices van het vasteland, die ln Amerika met één slag van haar voetstuk tuimelden.' ZIJ was daarbij voorzichtig ge noeg het voorloopig voor één film te pro- beeren en men moet thans afwachten hoe zij zelf het resultaat van haar werk in nieuwe omgeving en onder gansch andere omstandigheden beoordeelen zal. Intus- schen is „De Parijsche ondeugd" dan nu cok in ons land in circulatie gekomen en in Luxor heeft men gisteravond weer ge noten van het groote talent en den schalk- schen geest dezer jeugdige Francaise, die ongetwijfeld eenigermate „ver-Amerikani- seerd" ls (en niet ln ieder opzicht in haar voordeel!), maar toch ook hier de centrale figuur is, die door haar magnifieke spel volkomen den toon aangeeft. Danielle heeft de rol van een charmante, doch werklooze jongedame, die tevergeefs arbeid zoekt en tenslotte den raad van een oudere vrien din aanvaardt om zich zoo spoedig moge lijk een man te zoeken, een echtgenoot evenwel, die zoo rijk moet zijn dat zij voor altijd uit de zorgen is. Mike, de lichtelijk droefgeestige obgr uit een groot restaurant leent êr'ztjn spaarduitjes Atoe om'-haar van kleeren te voorzien (vertrouwend op een vorstelijke belooning, welke hem ln staat zal stellen zelf een restaurant te beginnen) en weldra is Nicole verloofd met een niil- lionnalrszoondie tot over zijn ooren op haar verliefd is en bereid is ten spoedigste jiiet haar te trouwen. Voor Nicole gaat dan |ch!ter plotseling ernstig gevaar dreigen Fan de zijde van een vriend van haar ver loofde, die toevallig van de juiste situatie op de hoogte is en alles in het werk stelt dm het huwelijk te voorkomen. De ver loofde jongeman ziet in hem aanvankelijk slechts een mededinger, maar als hij ein delijk de feiten is gaan begrijpen, heeft het aspect zich reeds geheel en al gewij zigd, want de man, die zich zoo lang en met zooveel ijver uitsloofde om de plan nen van het meisje te dwarsboomen, is zelf door Cupido's pijlen getroffen. En liet verhaal eindigt per saldo dan toch met een huwelijk, zij het niet volgens den oorspron kelijker! opzetHet ls dit grappige ver haal, dat door Danielle Darrieux, weer tot iets aparts wordt gemaakt, dank zij vooral ook regisseur Koster, die met zijn Deanne Durbin-films een enorme routine heeft op gedaan! Wijselijk wordt daarbij Danielle voorgesteld als een Fransch meisje, waar door zij zooveel mogelijk zichzelf is kun nen blijven in dit amusante en zeer vlot gespeelde blijspel. Douglas Fairbank Jr. is een uitstekend tegenspeler, terwijl ook Ml- scha Auer, als de ober, en Helen Broderick ais de levenswijze raadgeefster van de knappe Nicole, voortreffelijke creaties leveren. Luxor geeft voor de pauze een Duitsche film „Daphne en de diplomaat" met Karin Hardt, Gerda Maurus, Hans Nielse, Kari Schönbock en Else Wagner ais voornaam ste personen, benevens een teekenfllimpje en het gebruikelijke uitgebreide wereld nieuws. Rex-Theater. De Amerikaansche kolo nisatie is reeds vele malen onderwerp vooi een film geweest. En terecht, want het is een zeer dankbaar onderwerp en er gaat steeds een bijzondere bekoring van uit. Ook de film „De macht van het goud" ls op dit gegeven gebaseerd en speelt zich af omstreeks 1870 in Callfornlë. Een verwoede strijd, zij hel in den be ginne alleen met woorden, speelt zich hier af tusschen landbouwers en gouddelvers en het is op dit oogenblik dat mgenleur Whitney (George Beent) uit Califomié aangesteld wordt tot opzichter over de goudmijnen. Hij sluit vriendschap met een zoon van den ergsten vijand van de goud zoekers (Claude Rains) en wint tevens het hart van diens dochter (Olivia de Havil- land). Dat de vader Whitney het huis ont zegt is het gevolg van deze verhouding en deze gaat terug naar San Francisco om oj£f den aankoop van twee mijnen te spreken'met zijn'baas. Deze heeft hiervoor echter geen geld over; hij onderhandelt achter Whitney's rug om en een proces met de landbouwers ls er het gevolg van. Dit proces wordt door de laatsten gewon nen aangezien de vruchtbare gronden van Callfornié voor de wereld door hun rijke tarwe- en fruit-oogsten van het grootste belang zijn. Dan begint de strijd eerst goed. Whytney, die inmiddels als chef ont slagen is, kiest de zijde van de landbou wers en wint met hen na zware verliezen aan beide zijden, tenslotte den strijd, waar door Califomié voor altijd gespaard blijft voor de vernielzucht der goudzoekers. Het ls een belangwekkende film gewor den, waardoor een romantische draad loopt, welke fleur geeft aan het geheel. Bovendien is alles in natuurlijke kleur- ren opgenomen, hetgeen vooal de natuur opnamen zeer ten goede komt. Voor de pauze zien we Sonja Henie in één van haar glansrollen, ditmaal In Een meisje uit duizend". De balletten zijn tal rijk, zoodat men weer volop genieten kan van de zeer bijzondere capaciteiten van dit vrooiljke melske, dat als een vlinder over het ijs zweeft en ons soms sprakeloos van bewondering doet zitten. Adolphe Menjou, Don Amèche en Borich Minevitch comple- teeren het geheel. TrianonTheater Het prachtige spel van den grooten Paul Mimi kennen wij allen uit de tallooze uitstekende films, waarin hij in den loop der Jaren de hoofd rol vervulde. Aan deze serie ls een nieuw succes toegevoegd: „Zijn laatste vlucht", een oorlogsfilm met een aangrijpenden en alleszins aannemelljken inhoud. Bijgestaan door Miriam Hopkins en Louis Hayward. heeft Paul Muni van dit trieste oorlogsver haal een boelende film gemaakt, welke door haar eenvoud uitblinkt. Paul Munl speelt den vlieger-officier die alle ellende van den oorlog aan het front meemaakt. Vriendschap van zijn kamera den ondervindt hij niet. HIJ is het zwarte schaap; ledereen is angstig om met hem de lucht in te gaan, want weinigen heb ben een tocht met Muni overleefd. Dan komt de Jonge luitenant Louis Hayward bij de vlieggroep; de beide mannen sluiten vriendschap en de tallooze gevaren, welke zij onder oogen moeten zien, maken hen onafscheidelijk. Ten minste zoo lijkt het, doch er is een vrouw in het spel. Hayward heeft enkele uren voor zijn vertrek uil Parijs een vrouw leeren kennen, waarop hij in weinige oogenbllkken verliefd is ge worden Muni is getrouwd. Veel vertellen beide mannen elkaar over de vrouw, die op hen wacht. Hayward gaat met verlof en natuurlijk moet hij beloven Muni's vrouw te bezoeken en dan blijkt, dat belden de zelfde vrouw liefhebben. Gebroken keert Hayward na^r h,et front terug. Zijn vriend schap voor-Munl is bekoeld Wzijn liefde voor diens vrouw tracht hij te onderdruk ken. In haar radeloosheid komt. Muni's vrouw, die niets meer hoort van den man, dien zij werkelijk lief heeft een bezoek aan het kampement brengen en dan krijgt Munl argwaan. Nog eenmaal vlak voor den wapenstilstand gaan beide mannen de lucht in. Zij weten dat dit een van hun gevaarlijkste vluchten zal worden en voor zij vertrekken vraagt Muni zijn collega op den man af hoe de verhouding tusschen hem en zijn vrouw Ls. Hayward ontkent haar ooit te hebben liefgehad, doch wan neer belde mannen dan korten tijd later gedwongen zijn een noodlanding te maken vindt de zwaargewonde Muni zijn kameraad dooÖ achter zijn mitrailleur met de foto van Muni's vrouw in zijn handen.... Prachtig is dan de slotscène, waarin Muni op zijn ziekbed in tegenwoordigheid van zijn vrouw vertelt van de laatste oogenbllkken van Hayward. Voor de pauze draait „Het dubbele hu welijk" een kostelenke Amerikaansche film. waarin van zeer goed spel te genieten valt. Casino-Theater, - Er draait in het voor programma van Casino een opmerkelijk filmp'je, dat we met bijzondere belangstel ling gevolgd hebben. Het is een documen taire film over Barcelona, de hoofdstad van Catalonië, zooals deze stad er eenige jaren geleden uitzag. Kunstzinnig zijn de bezienswaardigheden van deze zeer mooie stad vastgelegd. Cathedralen, kerken, de haven van de stad, om ons tot de voor naamste te beperken, getuigen van oe schoonheid van Barcelona, Vervolgens heeft de reportagefilm over de sPaaJ?|!t troebelen van Joris Ivens onze aan opgeëisoht. „De Spaansche Aarde" heet d" werkje en uit den titel blijkt reeds, das Ivens den bodem van Spanje als vo°'" naamste motief heeft gekozen en daaru»- schen door heeft hij fragmenten uit dt Spaanschen burgeroorlog gevoegd, l* geven een duidelijken kijk op de 6ruWelu' oorlogsellende. Duidelijk wordt ook (ie no in beeld gebracht, waai in de Sf>aa')„,is bevolking dikwerf verkeerde. Dat lve eenige malen al te veel in herhalingen u kwam het oorlogsrelaas niet ten r mag niet verheeld worden, dat het moeilijk ls, een reportage, vaak met leve gevaar opgenomen, boeiend te houden. De hoofdfilm na de pauze is de span" ae sensatiefilm „De vliegende dooi zich grootendeels in de lucht afspeelt, een vliegmachine. Het ls een cosmopouww gezelschap, dat zich aan boord bev" Eensklaps wordt er iemand vermoord pleegde dezen geheimzinnlgen moord ls de vraag, welke den toeschouwer in adembenemende spanning brengt, Mulr en Warren Huil zijn de belang™ figuren in deze door Nick Grinde vlot regisseerde film.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2